TliwfaJmaa&t'Ur LANDBOUW en VEETEELT. Sport DE SWITUKEI VA* EE* V EH K E E Rft.l 'CTETiTT JI E. FOSTER'S MAAGPILLEN Rechtszaken Gebrek aan eetlust, hartwa ter, spijsverteringsstoor nissen en ongeregelde stoelgang verdwijnen door het gebruik van k Foster's Maagpillen. f0.65 per flacon. WINDHOOS TE DEDEMSVAART. Uit Balbrug meldt men aan de Tel. Tijdens een kort onweer, gepaard gaande Riet hevigen regenval, werd de Julianastraat te Dedemsvaart in een oogwenk in een meer herschapen. Een windhoos veroorzaakte ver volgens eenige schade. Bij den landbouwer Kisteman te De Polle werden van zijn woon huis een 500-tal dakpannen afgerukt, terwijl een dikke vruchtboom werd' ontworteld. Bij den landbouwer R Hopster te de Haar woei het dak van een hooiberg. EEN AANRANDING OP KLAAR LICHTEN DAG. De plannen verijdeld en de da der gearresteerd. Te Sittard heeft Vrijdagmiddag een man een drie en een halfjarig meisje weten mee te lokken tot op den Welirerweg, die naar Duitschland leidt, en waar slechts weinig ver keer is. Op dezen weg heeft de onmensch ge tracht het kind aan te randen. Toevallig pas seerden hier twee vrouwen, die het feit zagen. De dader is toen aan den haal gegaan, maar werd achtervolgd door een inmiddels gewaar- schuwden man, die hem heeft weten te arres- teeren. Het kind heeft men weer naar de ouders teruggebracht. De dader is voorloo- pig naar het politie-bureau overgebracht, en legde een volledige bekentenis af. KAPITEIN W. MUNNINK, RIDDER M.W.O. iMen meldt aan het Hbl.: Wederom valt het verlies van een der rid ders M.W.O. te betreuren. De voorzitter der afdeeling Amsterdam van den Bond van Ridders der M.W.O. beneden den rang van officier, een der vooraanstaande mannen van den Bond, is gisteren na langdurige ziekte te zijnen huize overleden. Kapitein Munnink heeft nog betrekkelijk kort geleden deel geno men aan de zoo wel geslaagde ridderdagen te Breda, en hield aldaar bij het hechten van een krans aan het gedenkteêken van wijlen generaal Van Ham, ten aanhoore van alle le den van den Bond en verschillende autoritei ten te Breda, een huldigingstoespraak, yoor den Bond, voor zijn kameraden en familie is zijn heengaan een groot verlies. De teraardebestelling zal plaats hebben op het kerkhof St. Barbara, Maandag omstreeks 1 uur. Zij zal met militaire eer geschieden. EEN KRANIGE REDDING. Dezer dagen passeerde op de Maas te Roer mond de sleepboot „Gordie" met vier schepen, lezen wij in „Schuttevaer". De parlevinker Huber Zormar was juist bezig met aan de vrouw van het tweede schip, schipper M. H Vossen, groenten te verkoopen, toen -het tien jarig dochtertje van dien schipper overboord viel. In het volgende oogenblik spoelde het kind onder de motorboot van den parlevinker door en werd door de zuiging van het schip naar beneden getrokken. Zormar bedacht zich geen oogenblik, sprong gekleed te water en wist het kind op zij onder het schip uit te halen. De vader van het kind, door het gegil van zijn vrouw opmerkzaam gemaakt, liet zijn roer los, sprong in een oogwenk in zijn roei boot en wist nog net bijtijds bij den redder te komen, die met den dood worstelende, het kind boven zich hield en uit de zuiging van de snelvarende schepen trachtte te komen. Ondertusschen had kapitein Piet van Thuil van de sleepboot „Gordie" de boot losgegooid, voer met een prachtige manoeuvre terug en terwijl hij op ongeveer drie meter van het tweede stuurlooze schip was, sprong de ma chinist op het stuurlooze schip „Catherina", en wist nog juist te voorkomen dat er ook ma terieele ongelukken gebeurt'en. Twee uur daarna, toen alles goed was afge loopen, werd den redder, door de in Roermonc liggende schippers en vele burgers hulde ge bracht voor zijn onverschrokken daad. GEEN VRIJ GRENSVERKEER MEER. De Heerlensche correspondent van de Tel ftieldt aan zijn blad Na de publicaties in de „Geilenkircher Zei- tung" over beweerde onheusche behandeling van Duitschers, zonder legitimatiepapieren, door de Nederlandsche Militaire Politie, is in de Duitsche grensgebieden verontwaardiging over het optreden van deze beambten ont staan. Men heeft zich tot de Duitsche regee ring gewend, welke thans besloten heeft, om als tegenmaatregel een strenge controle aan de grens toe te passen. Aan alle grensposten is opdracht gegeven, om van Zonaag 24 Aug. af, ieder, die de grens passeert, om een grens pas te vragen. Wie zich niet voldoende kan legitimeeren zal, zooals gezegd wordt, vol gens het voorbeeld te Nieuwenhagen, door d Nederlandsche grensbewaking gegeven, aan gehouden worden. Voor zoover dit het verkeer van Nieuwenhagen, Ubachsberg en andere plaatsen naar Duitschland betreft, zullen eventueele aangehoudenen naar Scherpen- seel, de Duitsche grensgemeente, worden overgebracht, waar de burgemeester zal be- oordeelen of en wanneer deze personen kun nen worden vrijgelaten. Reeds heden waren deze instructies aan de Duitsche grensbeambten bekend. Nederlan ders zonder paspoort of andere nationaliteits- bewijzen werden o.m. in het Limburgsche grensgebied teruggestuurd. Aan het zooge naamde vrije grensverkeer, zooals men dit hier den laatsten tijd gewend was, is dus plot seling een eind gekomen. GEEN OPHEFFING VAN OPENBARE SCHOLEN TE HARDENBERG. De gemeenteraad van Ambt-Hardenberg besloot gister zijn besluit tot opheffing van drie openbare eenmansscholen in te trekken en tevens zijn besluit te annuleeren tot wijzi ging van den schoolkring te Collendoorn. Deze besluiten hebben in deze veel verzet ont moet. Niet minder dan een achttal adressen, met verzoek het besluit te vernietigen, waren aan Ged. Staten van Overiisel, welke zelf in de richting van opheffing hadden gesugge reerd, gezonden. Thans gaven, naar de Tel. verneemt, Ged. Staten in overweging het besluit in te trekken op grond van een uitvoerig rapport van den inspecteur van het 1. o. te Ommen, welk rap port op verschillende punten bestreden werd door den hoofdinspecteur van het 1. o. te Utrecht. Hoewel alle raadsleden de houding van Ged. Staten aan critiek onderwierpen, werden de intrekkingsbesluiten aangenomen met 12 tegen 3 stemmen. GEESTELIJKE DOOR INDRINGER OVERVALLEN. In den nacht van Donderdag op Vrijdag omstreeks 2 uur is in de R.-K. pastorie te Lei- muiden een pastoor in zijn slaapkamer over vallen door 'n indringer. De koster, die hulp geroep hoorde, waarschuwde de rijks en ge meente-veldwachters, doch toen deze ter plaatse verschenen, was er van den indringer geen spoor meer te ontdekken. De pastoor, dien men nog geheel onder den indruk van het gebeurde aantrof, deelde mede, dat een Xende man zich toegang tot zijn slaap; kamer had weten te verscnafien, een bedsprei over zijn hoofd had gegooid en zich daarna met zijn geheele lichaam op hem had gewor pen. Toen de geestelijke zich krachtig verde digde en luid om hulp riep, koos de indringer het hazenpad. Bij het onderzoek bleek, dat uit de pastorie niets ontvreemd was. Onmiddellijk werd de omgeving per auto afgezocht, doch niemand werd gevonden, die tot deze daad in staat werd geacht. Ten slotte viel de verdenking op een 20- jarigen W. v. B., die in het dorp als onnoozel bekend staat. Deze jongeman was van den plaatselijken toestand goed op de hoogte, daar de pastoor zich den man had aangetrokken en hij in de pastorie meermalen vriendelijk ontvangen werd. Tegen -den ochtend werd Van B. van zijn bed gelicht en medegenomen naar de pastorie, alwaar hem een verhoor werd afgeno-men. Daar viel hij al spoedig door de mand1. Hij had zich in de schuur van de pastorie van een ladder voorzien en was op deze wijze de slaapkamer binnengedron- en, waar hij den pastoor overvallen had1. )p advies van den officier van Justitie te Haarlem zal de dader spoedig in een gesticht in bewaring worden gest-ld. AUTO TUSSCHEN TRAM EN HUIS GEKRAAKT. De 25-jarige T. H. uit Boxmeer, in dienst bij een vrachtrijder aldaar, reed Zaterdag met een wagen pluimvee bij Afferden (Limb.) den Rijksweg op. Uit de richting Venlo nader de teen de Maasbuurttram vrij snel. De auto bestuurder kon niet meer verhinderen, dat het voorste gedeelte van zijn vrachtwagen in bot sing kwam met de locomotief. De tram loopt hier op geringen afstand van de huizen, met het gevolg dat de auto tusschen het woonhuis van den heer F. en de tram bekneld raakte en verbrijzeld werd. De chauffeur werd in zeer ernstigen toestand onder de brokstukken te voorschijn gehaald. Een verpleegster uit Af ferden verleende de eerste hulp. De ontboden feneesheer uit Gennep constateerde gebroken orstkas bij den chauffeur. DAME DOOR EEN AUTO OVER REDEN EN GEDOOD. Vrijdagavond omstreeks negen uur heeft op het kruispunt van den nieuwen rijksweg en den straatweg HilversumLaren een ern stige aanrijding met doodelijken afloop plaats gehad. Hieromtrent vernemen wij het volgende: Mevrouw van R.-W. uit Blaricum begaf zich te voet over het rijwielpad LarenHil versum naar Hilversum om haar zuster te kunnen bezoeken. Juist op het kruispunt van den nieuwen rijksweg met den straatweg Hilversum—Laren gekomen, naderde over den rijksweg uit de richting Bussum een auto, be stuurd door den heer W. de B. uit Gronin gen. Alhoewel de heer De B die r et geringe snelheid reed, voortdurend signalen gaf, bleef mevr. v. R.-W. doorloopen. Nadat de bestuur der nog getracht had de dame te ontwijken, bleek een aanrijding onvermijdelijk. De dame werd gegrepen en met een hevigen slag tegen de straat gesmakt. Een inmiddels ontboden geneesheer uit Laren kon bij de ongelukkige, die uit tal van wonden ernstig bloedde en een schedelfractuur had bekomen, slechts den dood constateeren. Men vermoedt, dat de dood onmiddellijk na de aanrijding is inge treden. Het lijk is per brancard naar het lij kenhuisje op den openbare begraafplaats te Laren overgebracht, alwaar dr. Holtman sec tie verrichtte. De auto is in beslag genomen terwijl proces-verbaal is opgemaakt. WERVELSTORM BOVEN RAMELE (O.). Veel schade aangericht. Donderdagavond heeft te Deventer een wervelstorm huisgehouden in de buurt van Ramele, gem. Raalte. De hoos bewoog zich van Zuid-West naar Noord-Westelijke rich ting. De boerderij van gez. H. kreeg nog al averij en één der zusters geraakte onder val lend gesteente. Zij bekwam echter geen letsel Hetzelfde lot trof een 3-tal koeien, die even eens onder een gedeelte van een muur fereent kwamen. Van de boerderij van den landbou wer B. werden veel pannen afgerukt, terwijl het dak van een varkensschuur het eveneens moest ontgelden. Nog werd, naar het Hbld. meldt, van een hooiberg een kap afgeslagen en moest een aantal dennenboomen het ont gelden. KON. NED. MIDDENSTANDS BOND. Dezer dagen heeft onder leiding van den heer Ed. G. Schürmann, te Den Haag, een gecombineerde vergadering der beide groeps besturen van den Kon. Ned. Middenstands bond plaats gehad, welke voornamelijk was 'id gewijd aan de voorbereiding van het aan staande middenstandscongres en de alge meene bondsvergadering te Groningen. Voor den aanvang der werkzaamheden heeft de voorzitter tot lid van groepsbestuur B geinstalleerd den heer M. C. v. d. Hut, die den heer S. Zondervan als vertegenwoordi ger van den Nederl. Bioscoopbond opvolgt. Vervolgens ging men over tot de behande ling van de agenda van de alg. vergadering en het congres te Groningen. Besloten werd om het rapport over het werktijdenbesluit voor winkels in een huishoudelijke vergade ring te behandelen. De vergadering vereenigde zich met het rapport en de conclusies van de bondscom- missie inzake het cadeaustelsel en sprak zich dus uit tegen doorvoering van de voorstellen der Staatscommissie-Van Wijnbergen. Het rapport van de bondscommissie inzake de oneerlijke concurrentie en het uitverkoop wezen kon eveneens de goedkeuring der ver gadering wegdragen, behoudens de conclusie, waarin de commissie verklaart, dat een wet telijke regeling vooralsnog niet gewenscht wordt geacht. Gewezen werd op de bevredi gende regeling dezer materie in Duitschland, waar de Kamers van Koophandel voorname lijk met de uitvoering zijn belast. Een derge lijk systeem werd ook voor ons land wen- schelijk geacht. De middag-vergadering was grootendeels gewijd aan de behandeling der financieele aangelegenheden. TER BEVEILIGING VAN ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Het eerste flikkerlicht te Echt, ter beveili ging van het verkeer op onbewaakte overwe- en. is geplaatst bij den onbewaakten overweg it. Joost aldaar. INLANDSCH TARWEBLOEM IN WITTEBROOD. Wettelijk voorschrift te verwachten Zooals bekend, zegt de Tel., hebben ver schillende landbouwmaatschappijen onder de maatregelen tot steun aan den landbouw, die zij in verband met de crisis als dringende wenschen propageeren, opgenomen de invoe ring van een voorschrift dat tarwebloem, ge bruikt voor de bereiding van wittebrood, een zeker percentage inlanasche tarwebloem zal moeten bezitten. Naar wij vernemen, is de wenschelijkheid van een dergelijk voorschrift als brandend vraagstuk in de staatscommis- sie-Lovink besproken en een mogelijke verwe zenlijking is ernstig onder de oogen gezien. De geruchten, dat bedoelde staatscommissies reeds voorstellen dienaangaande bij de re geering zou hebben ingediend, werden ons echter niet bevestigd. UITVOER VAN VARKENS NAAR DUITSCHLAND. Naar de rijkslandbouwconsulent A. H. Joustra te Berlijn mededeelt ,is bij verorde ning van den rijksminister van Financiën be paald, dat voor den uitvoer uit Duitschland van varkens alleen dan een invoercertificaat wordt afgegeven, indien de varkens een ge wicht hebben van meer dan 50 K.G. DUITSCHLANDS „BOTERPOLITIEK". De inmenging van Beieren Dat de Beiersche regeering zich heeft uit- fesproken vóór de opzegging van 't Duitsch- insche handelsverdrag, is voor de Beiersche industrie aanleiding geweest een deputatie naar minister-president Held te zenden, ten einde hem de ernstige bezwaren van de indus trie tegen de opzegging van dit verdrag uit een te zetten. De minister-president heeft zich bereid verklaard het hem bij deze gelegen heid door de industrie overhandigde mate riaal ter kennis te brengen van den rijkskan selier dr. Brüning, die de volgende week in München wordt verwacht. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 22 Aug. 1930. J. v. H. te Zaandam, loopen over verbo den grond, 3 boete of 3 dagen hechtenis. K. V. te Alkmaar, J. v. d. S. te De Rijp, overtreding Visscherijwet, de le 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e 6 boete of 6 dagen hechtenis. C. R. te Heiloo, C. G., S. Z., A. Z. te Eg- mond aan Zee, T. M., G. de B. te Alkmaar, H. V. te Amsterdam, dronkenschap, de le 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 2e 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 3e en 4e 3 boete of 4 en 3 dagen hechtenis, de 4e 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 5e en 7e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 6e 2 en 4 boete of 2 en 4 dagen hechtenis. K. R. te Alkmaar, _E. S. te Amsterdam, K. R. te Nieuwe Niedorp, N. B. te Berkhout, H. H. D. te Roermond, opgeven van valschen naam, de le, 2e, 3e en 5e ieder 12 boete of 12 dagen hechtenis, de 4e 4 en 12 boete of 4 en 12 dagen hechtenis. J. I<. te Egmond aan Zee, W. R. te Egmond Binnen, C. M. v. L. te Alkmaar, overtreding arbeidswet, de le en 3e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e 3 boete of 3 dagen hechtenis. K. G., D. Z. te Egmond aan Zee, W. A. O. te Bergen, J. J. P„ N. T. P., J. K., H. R„ D. S. te Alkmaar, P. G. te Noordscharwoude, P. B. te Olst, M. S. te Oudorp, H. H. D. te Roermond, overtreding politieverordening, de le en 2e ieder 4 boete of 4 dagen hechte nis, de 3e 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 4e, 7e en 8e ieder 1 boete of 1 dag hech tenis, de 5e, 6e, 10e en 12e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 9e 10 en 12 boete of 10 en 12 dagen hechtenis, de 11e 5 boete of 5 dagen hechtenis. S. S„ J. J. G. te Heiloo, J. K. te Castricum, C B., J. P. v. d. K., M. M., J. J. P., C. G., J. B., A. Q., A. B. te Alkmaar, J. M. te Medem- blik, P. B. O., A. K., E. K., H. P. te Hugo- waard, P. v. D. te Koedijk, J. C. H., B. H., F. H., H. W. A. C. L. te Amsterdam, C. H. J., te Zuid-Scharwoude, overtreding motor- en rijwielwet, de le, 8e, 10e en 18e ieder 7 boe te of 7 dagen hechtenis, de 2e, 3e, 5e, 6e, 7e, 11e, 13e, 14e, 15e en 17e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e en 12e ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 9e 5 en 3 boete of 5 en 3 dagen hechtenis, de 16e en 19e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 20e 15 'boete of 15 dagen hechtenis, de 21e 5 boete of 1 week tuchtschool. HET MOTORFESTIJN OP HET SPORTPARK. V. d. Pliiym rijdt 86.8 K.M en verbetert het baanrecord. Hoogstaande sport met een daverend slot. Ziezoo, Alkmaar heeft zijn tweede race ge had. De eerste, in April 1.1., was een groot succes, de tweede van gisteren sloeg schier alle records. Daar werd sport gegeven van de beste kwaliteit, daar werden fabelach tige snelhe'den bereikt, daar waanden we ons eventjes op de Asser T.T.! Onze indrukken zijn nog te verward, om ze alle op te kunnen schrijven. De emotievolle kampen waren zoo talrijk, dat we ze nog niet alle kunnen verwerken. Laten we daarom be ginnen bij het begin. De drukte overal. Daar had het zonnetje waarachtig dienst genomen, gisteren. Na de regenrijke dagen, na weken, was onverwachts het mooie weer gekomen en iedereen verlangde naar buiten. Overjassen werden thuis gelaten, omdat de lucht blauw was. Een goed teeken, nietwaar? En dat mooie weer is een der oorzaken ge weest van een druk bezoek aan de races. Toch viel het ons in den beginne iets tegen. Toen we een kwartier voor tijd op het terrein aan kwamen, was de groote tribune bij lange na niet bezet. De rechtervleugel was zelfs nog bijna leeg! Hoe gauw veranderde echter het aspect. Regelmatig werden de trappen be klommen, regelmatig vulde zich de rijen en toen de eerste motoren ronkten, toen was de groote overdekte geheel gevuld. Het paddock, dat mooi amphitheatersgewijze oploopt, was niet minder vol en aan de overzijde, aan de Zandersloot stond een breede, compacte menigte vol verlangen te wachten op den strijd. Er heerschte vroolijkheid. Dat kwam niet alleen, doordat de zon scheen, maar men had voor lustige muziek gezorgd. Door bemidde ling van het radio-technisch bureau v. Reyen- dam was n.1. 'n krachtige Philips geluidsin stallatie opgesteld, die met 'n 600-watts-ver- sterker gromofoonplaten door 't luchtruim, liet schallen via 6 z.g. pot-loudspeakers. Straks zouden de mededeelingen van de jury aan 't publiek eveneens door die loudspeakers worden overgebracht. (Tusschen haakjes: wat was die Philips-auto een pracht van een wagen. Voor duizenden guldens toestellen stonden er in, die alle met elkaar het ge- wenschte resultaat hadden. Philips trekt met dien wagen overal heen en maakt zoodoende 'n prachtige reclame voor een Nederlandsch fabrikaat!) 't Was dus vol. Maar alles liep op rol letjes, dank zij de uitgebreide maatregelen, door V. V. V. Alcmaria en politie genomen. Iedereen had een plaatjes en iedereen kon alles goed zien. Tenminste, wij hebben geen klachten gehoord. Wel hebben we zelf even de tribune „getoetst". Wat 't uitzicht betreft, voldoet zij uitstekend; de zitplaatsen zijn ruim en gemakkelijk en de rugleuningen mist men heusch niet. Alleen, het tocht er ontzet tend. Gisteren was het nog mooi weer, maar als straks de herfst en de winter komen, dan zal men na afloop van een wedstrijd wel ver langend uitzien naar een warm vertrek. De wedstrijden. Het was dr. Frederikse die het aanvangs- uur met een kwartier verlengde. Voordat een arts op het terrein is, mag men n.1. niet be ginnen en de geachte dokter bleek niet aan wezig te zijn. De microfoon vroeg naar hem en met succes! Want toen het kwart voor twee was, kon de eerste startvlag vallen. Nieuwelingen 251350 c.M3. De eerste serie verliep zonder strijd. Moeke was voor, liep steeds uit en won onbedreigd. 1. Moeke, Heemstede (B.S.A.) 3.17 1/5 sec., 2. Spaltman, Hengelo (Royal E.) 3. Broers, Soestdijk (Raleigh). De tweede serie brengt vier renners aan den start. Het zijn de Groot (Velocette), Mesters (F.N.), v. d. Vaart (Sunbeam) en Scheffer (Matchles). HOOG EN LAAG WATER TF BERGEN AAN ZEE IN ZOMERTIJD. Augustus, Hoogwater Laag water 26 5.31 6.01 2.13 235 27 6.16 6.41 2.58 aft 28 6.58 7.23 3.37 3*? 29 7.40 8.04 4.18 4 30 823 8.49 500 5,; 31 9.14 9.43 5.41 5"^ EGMOND AAN ZEE. Augustus. Hoog water Laag water 20 5.28 5.58 2.01 o* 27 6.13 6.38 2.46 30? 28 6.55 7.20 3.25 3% 29 7.37 8.01 4.06 4S 30 8.20 8.46 4.48 5'$ 31 9.11 9.40 5.29 5% V. d. Vaart leidt met Mesters vlak achter hem. Razend snel gaat het vijf ronden zoo in deze volgorde. Dan in de laatste ronde zet Mesters nog eens goed door en komt naast v. d. Vaart te liggen. Naast elkaar vliegen ze door de bochten en bij het uitgaan der laatste ronde snelt Mesters vlak voor de tri- bune v. d. Vaart voorbij en wint met klein verschil. Een nieuwelingenstrijd, de seniores waar dig! 1. Mesters, den Haag (F. N.) 3.16 sec., 2. v. d. Vaart, Rotterdam (Sunbeam) 3. de Groot, A'dam (Velocette). In de finale komen Moeke, Mesters en v. d. Vaart. Nieuwelingen 351500 c.M3. De eerste serie is al dadelijk volop strijd. Meijer (Ariel) leidt, maar Berkhoff (Rex Acme) en Teeken (Dudge W.) volgen hem op „de voet". Teeken probeert Berkhoff de lei- ding te nemen, vooral tijdens 't bochtwerk. In de laatste r. zal de beslissing vallen. Berk hoff nadert en komt naast Meijer. Voor da tribune liggen ze nog naast elkaar en de laatste meters beslissen. Met minimum ver schil dondert Berkhoff het eerst door de finish. 1Berkhoff, A'dam (Rek Acme 3.08 3/5 s., 2. Meijer, Den Haag (Ariel), 3. Teeken, Krommenie (Rudge W.). In de tweede serie moet een Sarolea het tegen drie Ariels opnemen. De Sarolea start slecht en ligt eerst 4de, maar dan blijkt al spoedig, dat er met dit Belgische merk ook niet valt te spotten. Na eerst de derde plaats in een rush hebben veroverd, ligt de Saro lea al heel gauw tweede. Dan gaat het op den leider af Deze laat zich echter niet van de wijs brengen en blijft voor. 1. v. Joolen, A'dam (Ariel) 3.19 4/5 sec., 2. v. Adelsbergen, A'dam (Sarolea), 3. Pol- dervaart, den Haag (Ariel), 4. de Laat, Haarlem (Ariel). In de finale komen Berkhoff, v. Joolen en Meijer, juniores tot 250 c.M3. In de eerste serie starten Moejes, de Haas en de Ridder, allen op Ariel. Moejes neemt al spoedig de leiding, om die niet meer af te staan. Zonder veel strijd wint Moejes. 1. J. Mosjes, H.-H.waard (Ariel) 3.09 4/5 sec., 2. de Ridder, Haarlem (Ariel). De tweede serie levert nog onverwachts strijd op. De Ridder (Ariel) uit Alkmaar heeft de leiding, maar wordt bedreigd door Th. Rijk (Ariel). Als de aanval echter is af geslagen, wordt Rijk plotseling gepasseerd door „Nemo" en het lukt hem niet, de tweede plaats te heroveren. 1. De Ridder, Alkmaar (Ariel) 3.09 2/5 sec., 2. „Nemo", Tiel (Royal E.), 3. Th. Rijk, den Haag (Ariel). In de finale komen Moejes, de Ridder en „Nemo". Juniores van 251350 c.M3. De eerste serie laat een staaltje van „broadsiding" zien. Jac Al op Royal E. leidt, maar wordt voortdurend bedreigd door v. Dijk, eveneens op Royal E. Het bochtwerk van Al, hoewel niet zeker, is echter sneller en daardoor houdt Al stand. Hij wint dan ook na spannenden strijd. 1. Jac. Al, Den Haag (Royal Enfield) 3.01 3/5 sec., 2. v. Dijk, Tiel (id.), mond, den Haag (Rudge W.). Een zeer spannende race werd de tweede serie. Stedehouder laat zijn Norton lekker rondtollen en heeft den kop. Hij moet echter voortdurend de aanvallen van Schmalf (Matchles) afslaan, hetgeen hem wel gelukt. Harder gaat 't steeds. En dan wordt hij op eens door „Nemo" aangevallen. Ze laten el kaar niet los en strijden 2 ronden lang zij aan zij. Om de beurt zijn ze elkaar eenige d.M.'s voor, totdat eindelijk „Nemo" de twee.- de plaats voor goed veroverd heeft. 1. Stedehouder, R'dam (Norton) 3.14 1/4 sec., 2. „Nemo", Tiel (Royal E.), 3. Schmale, Hilversum (Matchless). In de finale komen Jac, Al, Stedehouder, v. Dijk en „Nemo". Juniores 351500 c.M3. De groote motoren komen in de baan! tn de renners blijken seniores gedachten te heb ben. Al dadelijk in de eerste serie komt er vuur in. Daarin starten Simons (A.J S 133. De slotenmaker wist ook al niet waar hij zich bergen zou. Met zijn mooien sleutel in de hand liep hij de anderen achterna. Hij wist zich geen raad. „Dat heb je er nu van", riep hij op zijn beurt, „daar ben ik ook leelijk tegen de lamp geloopen". omdat hij toch niet weg kon, maar bij de anderen in de cel te gaan. De uil maakte de deur netjes open, alsof hij de cipier was en niet een mede-gevange ne van de heks. „Gaat U ook maar gauw naar binnen. U moet maar denken, gedeelde smart is halve smart.**

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 18