SPOOR's MOSTERD Kunsten en Wetenschappen. Spoor's gestampte Muisjes Wekelijksch Overzicht Binnenland Luchtvaant van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. n hij verder de nerveuze spanning: van den man, die de liefde van zijn vrouw meent te verlie zen, door ezre bekwaam spel duidelijk deed gevoelen. Een vlotte creatie. Ma "da Janssens was van een charme en natuurlijkheid, die de toeschouwers tot luid applaus bracht. Zij speelde de rol van Mary zoo geestig en overdacht in alle verschillende situaties dat deze uitbeelding zeker gevoegd mag worden bij haar uitnemende vertolkin gen De opera-scene noemden wij reeds, het slottafreel gaf haar gelegenheid tot dieper Julia de Gruyter en Flor la Roche waren uitnemend als het echtpaar Rundt, Julia leuk en geestig, la Roche vol nervositeit en hoog Ikomisdhe uitbeelding. Leonie Madier gaf de scheidende mevrouw Wessely op zeer juiste wijze weer. In kleeding en optreden echt de moderne vrouw. Adolphc Hamburger debuteerde bij het gezelschap op gelukkige wijze in de rol van den minnaar Gharles Urban. Hij wist in diverse situaties steeds den juisten toon te treffen. Alex F rank «was een goed type van den particulieren de tective, dit in zulke moeilijke situaties komt. Ciska van Bennekom was een allerliefst kamermeisje, leuk en aantrekkelijk in haar optreden en Frans Nienhuys was een correcte secretaris. Een zeer geslaagde voorstelling. Bleeke Bet. Een markt, links een haring- en zuur- stalletje, rechts een groentenwinkeltje, achtergrond zwaar overstemd door mas sief silhouet van den vriend van beslist alle Jordaners, den Westertoren, ziehier 'het echte contour waarin het lieven en lijden der specifiek Amsterdammers, en /Mat met groote handigheid, goed gere produceerd is in de schouwburgloge op ifiet Doelenveld, waar Alkmaarsche lief- ,'hebbers van volksstukken deze kermis- week kunnen genieten van „Bleeke Bet", die net als wijlen Henri de Lagardère niet dood, maar springlevend is. Want ongetwijfeld zal het deze week weer als steeds met davend enthousiasme ontvan gen worden, en zalAlkmaar weer neuriën ifluiten of zingen, de overbekende liedjes van „In de Jordaan, 'k Heb rooie en witte radijs" enz. enz. Gisteravond al waren er vrij velen, die meeleefden met de belevenissen van Bleeke Bet en haar familie, en wie een beeti~ gevoel heeft voor volkshumor en volkssentiment zal een goeden avond hebben. Zonder tekort te doen aan alle uitvoe renden, is het hèt stuk van Bleeke Bet en haar man Tinus, in deze gecreëerd door Anna HesseSlauderf en Piet Kohier. Het spel van deze twee is buiten gewoon goed en het is jammer dat b.v. iin het tweede bedrijf (als de buurtver- eeniging een boottocht gaat maken) men in het algemeen geneigd is alle aandacht j te schenken aan het hoofdgebeuren en te weinig let op Bet en Tinus, die aan een zijtafeltje, een zeer geslaagd num mertje stil spel „weggeven", dat er zijn mag. Piet Kohier, nog wel bekend uit zijn „Boemelbaron" is kostelijk en de ma nier waarop Bet zich langzaam maar zeker een zeer behoorlijk stuk in haar entreueuxtje drinkt, is alleen al de moei te waard een avond naar Bleeke Bet te gaan kijken. Nog dient vermeld het optreden van het danspaar Tjemkanof and partnerin, die in de tweede acte een buitengewoon goede dans uitvoeren en verrassen door goed elkaar begrijpen, prachtig vlug werk leveren en in alle opzichten tot het succes bijdragen. Zooals gezegd, zijn de overige rollen zeer behoorlijk bezet, en als kermisstuk is het dan ook zeer zeker in staat om een week lang volle tenten te trekken. Waarom het dan per slot van rekening toch maar te doen is. Bouwmeesters Revue „Turf in je ransel". Voor de tweede maal komt Bouw meester als opvolger van Ter Hall met een revue op de Alkmaarsche kermis en de honderden, die elk jaar in de be kende schouwburgtent op het Doelen veld van Weib, Décor en Gesang genoten hebben, kunnen ook nu hun hart weer ophalen. Zij vinden er als gewoonlijk vele oude kennissen, allereerst Buziau, de spil waarom ten slotte alles draait, verder Nieuwenhuizen, Henriette Davids, Bood en vele oude getrouwen, die wij ieder jaar weer met vreugde begroeten. „Turf in je ransel" is de geschiedenis van een rijken Chinees, die zich zoo ver veelt, dat hij een eind aan zijn leven wil maken. Hij beveelt zijn trouwen dienaar daarom hem binnen zes maanden te dooden, ook al doordat hij een telegram heeft gekregen, dat hij geruïneerd is. Chang, de dienaar, belooft te zullen ge hoorzamen en de Chinees, King Fo, ver zekert voor zijn laatste geld zijn leven bij een tweetal Amerikaansche verzeke ringsagenten, Buziau en Nieuwenhuizen, waarna hij een telegram krijgt, dat zijn vermogen niet verloren maar verdubbeld is. Hij wil onmiddellijk Chang's opdracht intrekken, ook al doordat hij het meisje zijner droomen ontmoet heeft, maar Chang blijkt spoorloos verdwenen en heeft alleen laten weten, dat hij binnen 6 maanden aan de opdracht, zijn mees ter te dooden, voldoen zal. Dan trekt King Fo met de beide Ame rikanen en de vrouw van Chang de wereld door in de hoop den voortvluch- tigen dienaar te vinden en op die reis om de wereld beleven zij natuurlijk al lerlei wondere avonturen. De revue zorgt er wel voor, dat de toe schouwers genieten kunnen van de ver schillende klederdrachten van de lan den, die daarvoor in aanmerking komen en de costumes, door elegante en knappe .vrouwen gedragen zijn ditmaal buiten gewoon origineel en kostbaar. Het is een flonkering van goud en zil ver, een kleurenweelde, die het oog streelt en de zang van mannen en vrou wen maakt dergelijke tafreelen tot too- neeltjes, die bij zeer velen ongetwijfeld lang in herinnering zullen blüveu, Iets bijzonder moois is daarbij de le vende beeldengroep, een bloemenmand met beelden van porcelein, die op een propjectiedoek hoe langer hoe grooter wordt en ten slotte uit levende figuren samengesteld blijkt, dat dit tableau-vi- vant keurig tot zijn recht doet komen. Als wij een opmerking mogen maken, dan is het deze, dat men tusschen fraai gecostumeerde vrouwen niet een mijn heer in een grijs costume moet zetten, die niets anders dan zich zelf voorstelt en wiens eenige „vermomming" uit een beetje rood op wangen en slapen bestaat. Al is zijn zang nog zoo mooi en sterk, zijn nuchter optreden verstoort den in druk der elegante figuren, die zich in zijde en borduursel om hem heen bewe gen, cn het is volstrekt niet noodzakelijk, dat hij, als het tooneel bijna donker is bij de scène der vallende sneeuwvlokken het publiek nog eens aan zijn tegen woordigheid herinnert door zijn gelaat met een zaklantaarn te belichten. Ook het optreden van Henriette Da vids beperke men eenigszins; de scène vv .ar'ii zij met haar Sunny boy op schoot zit ken ons allesbehalve bekoren. Overigens niets dan lof voor spel, aan- kleediug, décor en artisten. Bijzonder mooi en gracieus was de dans van de jonge vrouw, die bij het op gaan van het scherm op een rustbed onder de beeltenis van een reusachtigen aap ligt. Lenig en vlug, buigzaam als elastiek, maar vol gratie en met de be koorlijkheid van een mooi gevormd meisje, heeft zij 't „applausje bij open doek", dat haar ten deel viel ten volle verdiend. Naast Nieuwenhuizen, die zoo nu en dan goede momenten heeft, maar zijn grooten confrater niet overtreffen kan, is Buziau als gewoonlijk de held van de revue. Kostelijk is zijn grime en vooral in het stille spel is hij in ons land en wellicht ook in 't buitenland, ongeëvenaard. In de scène waarin hij als kellner optreedt doet oij het publiek schateren van het lachen, evenals in zijn creatie als dienst meisje. Vol kostelijken humor is het drama waarin hij achtereenvolgens, „wegens bezuiniging door de directie", geheel alleen de drie daarin voorkomen de spelers voorstelt. Waar Buziau op den voorgrond treedt kan altijd op een enthousiast publiek worden gerekend. Er waren knappe meisjes, mooie costuumpjes, geestige clowns, uitsteken de muziek, schitterende belichting en goede zang. Meer mag men van een revue, die altijd meer op effect dan op een logisch tooneelgebeuren is berekend, niet verwachten. De tent was goed gevuld, het publiek was dankbaar en het is te verwachten, dat deze revue waarvan het intus- schen niet duidelijk is hoe zij eigenlijk aan haar naam is gekomen eiken kermisavond een enthousiast publiek zal blijven trekken. KERMISAGENDA. Bioscopen. Cinema Americain eiken avond vanaf 7.30 uur Ich glaub nie mehr an eine Frau. A. B. T. eiken avond vanaf 7.30 uur: De Negerhut van Oom Tom. Victoria Theater eiken avond vanaf 7.30 uur: Om het kind. Tooneel. Nieuwe Schouwburgloge, Doelenveld; el- ken avond 8 uur de revue „Turf in je ran sel". Schouwburgloge Hesse en Delmonte; el- ken avond 8 uur „Bleeke Bet". Maandag 25 Augustus. Harmonie 8 uur Ned. Tooneel (dir. Saal- born): Wat doet m'n vrouw van 2—5? 't Gulden Vlies 8 uur Russisches Künstler Theater Karussel. Dinsdag 26 Augustus. Harmonie 8 uur Ned. Tooneel (dir. Saal- born) De familie Schimek. 't Gulden Vlies 8 uur Amsterdamsch Too neel (dir. Verkade en van Dalsum)Hef Chineesche Landhuis. Woensdag 27 Augustus. Harmonie 8 uur Ned. Tooneel (dir. Saal- born) De familie Cchimek. 't Gulden Vlies 8 uur Amst. Tooneel (dir. Verkade en van Dalsum) Het Chineesche Landhuis. Donderdag 27 Augustus. Harmonie 8 uur Ned. Tooneel (dir. Saai- born) De Heilige Vlam. 't Gulden Vlies 8 uur Schouwtooneel (dir. Musch en v. d. Horst) Elias weet het beter Cabarets. Café Central eiken avond gezelschap Die- derichs. Café „Populair" eiken avond duo Poncio en anderen. Café „De Doorbraak" eiken avond duo van Noordt e.a. Café „De Roemer" eiken avond duo Merks Café W. Bus eiken avond The Morly's. Café D. Houtkooper eiken avond duo Pon da e.a. In verschillende inrichtingen muziek en dans. twee jongetjes aan den waterkant spelen, van wie er één op een staaldraad schommelde. Even later liep een knaapje hard weg, terwijl het tweede niet meer te zien was. Dit deed het vermoeden rijzen dat het jongetje te water was geraakt. Enkele personen waar schuwden hierop de politie, die onmiddellijk deed dreggen en voor het overige afwachtte of wellicht aangifte van vermissing werd ge daan. Inderdaad was dit het geval. Gister middag heeft men namelijk de zesjarige H. Huis, wonende in de Feijenoordstraat, niet meer gezien; men vermoedt dan ook, dat het ventje verdronken is. Hoewel de rivierpolitie 2y, uur heeft gedregd, mocht het echter niet gelukken het lijkje te vinden. Maandagmorgen werden de pogingen voortgezet. EEN MOOIE DAAD. Naar men zich herinneren zal, heeft Maan dagavond j.1. een uit de richting Amsterdam komende motorwagen van de Gooische Tram nabij Vinkebrug een woonwagen versplinterd, waarbij de eigenaar, de 18-iarige Guus Bouwe, een lichte hersenschudding opliep, terwijl zijn echttgenoote ongedeerd bleef. Bouwe, die ter verpleging in het Burger- ziekenhuis werd opgenomen, is daaruit weer ontslagen. Hij was zeer verrast, toen de gemeenteveld wachter van Diemen hem een bedrag van 60 gulden ter hand stelde, hetwelk deze veld wachter in ontvangst had genomen van een medelijdenden automobilist, die Maandag avond de plaats van het ongeval passeerde. Daar de automobilist zich niet bekend heeft gemaakt, stelt Bouwe het zeer op prijs hem langs dezen wég te doen weten, dat hij het bedrag in groote dankbaarheid heeft aan vaard. MOTORRIJTUIG MET ZIJSPAN OVER DEN KOP GESLAGEN. Gistermiddag omstreeks kwart voor één wilde te Bussum de motorrijder J. K. uit Amsterdam op den Nieuwen Rijksstraatweg bij Naarden nabij het drukke kruispunt Thierensweg in volle vaart remmen, waarbij 'hij over den kop sploeg. E>e heer J. K. werd met vrouw en kind, die in het zijspan zaten, met zeer ernstige verwondingen naar de Ma]ellastichting te Bussum overgebracht. E>e toestand der beide laatsten was hedenavond nog zorgwekkend. KNAAPJE TE ROTTERDAM VER DRONKEN. Gistermiddag zagen, naar de Crt. meldt, te Rotterdam eenige voorbijgangers op de Maaskade voor de Olivier van Noordstraat ERNSTIG MOTORONGELUK. Gisteravond heeft bij de Hartveldschebrug te Diemen een ernstig motorongeluk plaats gehad. Een uit de richting Amsterdam ko mende motorfiets kwam door de gladheid van den weg te slippen, tengevolge waarvan een uit tegengestelde richting komend motorrij wiel, bestuurd door den heer J. van Schaick uit Bussum met als duorijder de heer C. v. d. Berg, eveneens uit Bussum, met volle vaart op de geslipte motor inreed. De duorijdster van de motor uit Amsterdam werd zeer ern stig gewond naar het Burgerziekenhuis al daar overgebracht. Zij heeft een ernstige hoofdwonde en gebroken beenen. De bestuur der liep eveneens verwondingen op, maar de ze waren van minder ernstigen aard, zoodat hij niet naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. De motorrijders uit de richting Bus sum kwamen beiden met den schrik vrij. Naar wij nader vernemen is de toestand van de duorijdster, betrokken bij het motorongeval bij de Hartveldschebrug, die is opgenomen in het Burgerziekenhuis te Amsterdam, naar omstandigheden bevredigend. Zij heeft een hoofdwonde en een gebroken linkerbeen. DOOR DEN TREIN GEGREPEN EN GEDOOD Gisteravond te 18.36 uur werd te Voorburg station Voorburg-Leidschedam, een dame, van naar schatting 30 jaar, door den snel trein No. 16.401 uit Scheveningen, toen zij het perron wilde oversteken, gegrepen, en over een afstand van 20 Meter meegesleurd. Het totaal vermorzelde lijk is door de Voor- burgsche politie per brancard naar het poli- tielijkenhuis vervoerd. De doktoren Laarhove en De Leeuw uit Voorburg waren spoedig te plaatse. De iden titeit van het slachtoffer kon nog niet worden vastgesteld. De spoorweg op de plaats van het ongeluk, is ook bij het naderen der treinen niet voor het publiek afgesloten zoodat het droevig ongeval kan worden verklaard uit het feit, dat de dame, vermoedenjk den trein niet heeft hooren aankomen. VAT MET BENZINE ONTPLOFT. Noodlottige onvoorzichtigheid met vuur. Bij den spoordijk van den nieuwen spoor weg GoudaAlphen, waren onder Waddinx- veen gisteravond eenige jongens aan het spelen. Onder aan den spoordijk lagen eenige vaten benzine en de jongens hadden de on voorzichtigheid om met vuur te spelen. Waarschijnlijk hebben zij dicht bij een der vaten een vuurtje gestookt, want plotseling sloeg een vat uit elkaar. Van een der jongens, den 13-jarigen Nijhoff werd een been afge rukt. De jongens werd in zorgwekkenden toestand naar het Academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar hij hedenmorgen is overleden. HEVIGE TRAMBOTSING BIJ HET CENTRAAL STATION. Op. het Stationsplein, ter hoogte van de brug naar het Damrak, heeft gistermiddag te een ure een hevige trambotsing plaats ge had. De bestuurder van een wagen van lijn 13, die onder dit nummer de letter S droeg dit is een aanduiding voor het publiek dat de ze tram haar eindpunt vindt op het Stations plein, zulks in tegenstelling met wagens van dezelfde lijn, welke tot aan het einde der Czaar Peterstraat doorrijden, wilde van ge noemd brug komende naar links het Stations plein oprijden toen op hetzelfde oogenblik een motorwagen, eveneens van lijn 13 en van den kant der Prinshemdrikkade komende, de bocht naar deze brug omzwenkte. Een botsing was onvermijdelijk; met een hevigen klap stieten de voorbalcons der beide wagens op de krui sing der rails op elkaar, waarbij de ruiten aan splinters gingen. De passagiers in de beide motorwagens, alsook in de bijwagens waren hevig ontsteld en de gemoederen kwamen eerst tot kalmte toen gebleken was dat niemand verwondin gen had opgeloopen. Wel was er vrij groote materieele schade. Van lijn 13 S was het voorbalcon geheel en dat van den anderen motorwagen gedeeltelijk ingedrukt. Beide rijtuigen konden echter op eigen krachten naar de remise rijden. Waar het uitzicht ter plaatse uitstekend io, kan het bevreemding wekken, dat zulk een on geval heeft kunnen plaats vinden. Echter heeft wagenbestuurder van de tram uit de richting P. H. kade verklaard, dat hij vlak voor de botsing zijn positieven eenige oogenblikken is kwijt geweest. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Zaterdagavond te ongeveer 11 uur is op den Brusselschen weg nabij Maastricht een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto, be stuurd door den heer G. J. Butters uit Utrecht kwam uit de richting van de Belgische grens Waarschijnlijk door de gladheid van den weg is de auto geslipt en tegen een boom gereden met zulk een kracht, dat de geheele wagen tegen een anderen boom slingerde. Zwaar ge wond is de heer B. uit de overblijfselen van den wagen te te voorschijn gehaald en naar het ziekenhuis Calvariënberg te Maastricht vervoerd. Waarschijnlijk heeft hij een sche delbreuk bekomen. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Zaterdagavond te ongeveer 10.15 was de dienstbode A. M. B. van den slager van Z. te Geldrop bezig met het schoonmaken van den winkel. Bij het poetsen van de electrische vleeschmachine kwam zij tot op heden onver klaarbare wijze in aanraking met den electri- schen stroom. Op haar noodkreten kwamen' de slager en zijn echtgenoote toegesneld en vonden haar over de machine hangen. Van Z. trok haar ervan af en kreeg eveneens een hevigen schok, doch kwam met den schrik vrij. Het meisje is vrijwel onmiddellijk daarna aan de gevolgen overleden. HEER EN DAME BIJ HALSTEREN AANGERAND. Vrijdagavond omstreeks acht uur, toen te Bergen op Zoom de heer S. in gezelschap van een meisje aan het wandelen was in de bosschen bij de gemeente Halsteren, werden zij plotseling door twee mannen overvallen. Er ontstond een hevig gevecht, doch de lieer S. moest het onderspit delven en werd bewusteloos geslagen. Ofschoon het meisje zich uit alk macht verweerde, gelukte hei den onverlaten, niet nader te noemen hande lingen met haar te plegen. Toen eenige personen, gewaarschuwd door het hulpgeroep, kwamen toesnellen, na men de kerels de vlucht en slaagden er in te ontkomen. De heer S. was zoodanig toe getakeld, dat hij een uur later nog buiten kennis was. Zaterdag in den namiddag werden de ver moedelijke daders, v. T. en K. uit de Lepel straat, door de marechaussee te Bergen op Zoom gearresteerd. Nader vernemen wij, dat zij thans een volledige bekentenis hebben af gelegd. DAME DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Gisteravond omstreeks halfzeven heeft op het station LeidschendamVoorburg te Voorburg een doodelijk ongeluk plaats ge had. Een dame wilde de rails oversteken doch bemerkte niet, dat de electrische sneltrein uit Scheveningen naderde. De da me werd circa 25 meter met den trein mede- gesleurd en totaal vermorzeld. Het slacht offer bleek naar de Crt. meldt, te zijn de 60-jar'ge mevrouw Van den B. uit Voorburg. De overblijfselen zijn per brancard naar het 'ijkenhuisje in Voorburg gebracht. houder voor de Kwstzaken thans een Uitv« rige lijst van stinfken toegezonden met ki verzoek hem te willen berichten, welk gecW te van het gewensrnte repertoire ten tocW gebracht kan worfon. eei« HISTORISCHE TOONEELCYCLUS. Plannen van het Amsterdamsch gemeentebestuur. Naar de Tel. verneemt ligt het in het voor nemen van het gemeentebestuur in het sei zoen 19301931 een historischen tooneelcy- clus te doen plaats hebben, bestaande uit acht volksvoorstellingen tegen bijzonderen toe gangsprijs. Het Amsterdamsch comité voor Arbeiders ontwikkeling, waarbij aangesloten zijn de ge zamenlijke Amsterdamsche bestuurdersbon den, welke nagenoeg alle in vakvereenigin- gen georganiseerden omvatten, heeft aan het gemeentebestuur zijn verlangens kenbaar ge maakt, ten aanzien van de op te voeren stuk ken. Aan het „Amsterdamsch Tooneel" (Verka de en Van Dalsum), de Kon. Vereeniging „Het Nederlandsch Tooneel" (Saalborn en Verbeek) en het Schouwtooneel heeft de wet- WANNEER KOMT DE „ZEPPÈLH^T OP SCHIPHOL? W Naar de Telegr. verneemt is het no„ niet zeker, dat &et Duitsche luchtschin „Graf Zeppelin" op 6 September a.s 0n Schiphol zal landen. Eerst over enkele dagen zal nl. ee». definitieve beslissin» genomen \vordeil, waarna verdere bijzon* derheden zullen worden bekend emaakt Er worden nl. nog onderhandelingen voerd over de uitvoering van de even- tueele landing Gö andere maatregelen van organisatorlachen aard cp Schiphol Men deelt ons vóórts mede, dat de komst van het luchtschip geen enkel verband noudt met hei vijfde international» luchtvaartcongnw, dat van 1—6 Septem- ber a.s. te 's-Gri?enhage wordt gehou- den. DOODELIjrSTC VLIEGONGELUK. De op het vli(%veld te Goslar georga niseerde vliegdag van Zondag is met een ernstig ongelMk geëindigd. De Bruns- wijker vlieger LAhz stortte n.1. van een geringe hoogte over. De machine kwam in een aardapn»l-fld terecht, waar zij den piloot onder zich begroef. Lenz bleek ernstige been- en armbreuken bekomen te hebben en is spoedig aan de gevolgen overleden. DE „GRAP ZEPPELIN" BOVEN OOST—PRUISEN. De „Graf Zeppelin", die Zaterdag van Freidrichshafen op het vliegveld Staaken bij Berlijn arriveerde, steeg reeds 20 mi nuten na middernacht weer op en be reikte te 5.45 uur gistermorgen Dantzig en vloog vervolgens boven bijna alle be langrijke steden van Oost-Pruisen, waar liet luchtschip met gejuich werd be groet. Tengevolge van het slechte weer kwam het luchtschip met ongeveer 2 uur vertraging te Koningsbergen, waar het te kwart over zes vlot landde, toege juicht door ongeveer 30.000 toeschou wers. 25 Minuten later steeg het lucht schip weer op om zijn vlucht voort te zetten. DE GROENLAND—CANADA-VLUCHT VAN VON GRONAU. Het stoomschip „Baynain" in de Hud- son Baai heeft Zondag draadloos bericht ontvangen van boord van het vliegtuig van den Britschen vlieger Von Gronau met zijn begeleider Zimmer, dat hij hoopte tegen Zaterdagavond te Cart- wright aan de Bocht van Labrador t# landen. Sedert dien heeft men te New- York echter niets meer van het vliegtuig gehoord. Reden tot ongerustheid is er echter niet, aangezien Cartwright via telefoon- of telegraafkabel, noch draad loos te bereiken is. Te Halifax heeft men maatregelen getroffen voor een tusschen- landing, als het vliegtuig op weg naar b ew York is. Te New York heeft men reeds voorbereidselen getroffen om de Duitsche vliegers op de bekende enthou siaste wijze te vervangen. Volgens een nader bericht is de Duit sche vlieger von Gronau gedwongen ge weest door het slechte, stormachtige re genweer, om bij Queensport op ongeveer 340 K M. ten O. van Halifax een tus- schenlanding te doen. Hedenmorgen zet te hij zijn vlucht naar Halifax voort. Von Gronau te Queensport. Het vliegtuig van von Gronau is naar ge meld wordt te Queensport op Nieuw Schot land aangekomen, waar het in de haven te midden van andere schepen, waaronder vele kleine visscherschepen, ligt. Het toestel trekt groote belangstelling bij de bevolking en de zeelieden. Von Gronau neemt te Queensport d< noodige voorraden benzine en olie in, en ondervindt de grootst mogelijke medewerking van de plaatselijke autoriteiten. FONDSEN. 18 Aug. 19 Aug. 20 Aug. 21 Aug. 22 Aug. 6 5 4 K 4 4M 6 6 5J4 5 obl. N.W.S. 1000 1922 idem 1000 '18 1000 17 1000 16 1000 '26 1000 '22 100 '23 1000 '21 1000 '17 idem idem O.-Ind. idem idem idem idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij. Fransche Banken (Drie) Berkel's Patent Holl. Kunstzijde Margarine Unie Alg. Kunstzijde Unie Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Anaconda Beth. Steel C. v. A. Comm. Studebake' Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Sirbadjadi Holl. Am. Lijn Javi China Jap. Lijn Ned. Scheepv. 1' tie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab.. Deli Maatij. Oostkust Senembah South Pacific Union Pacific Prolongatie - Exdividend, -« 104't/io 104* 104* 104* 103 103 103 l03'/,s 102* 102* 102* !02* 99* 100 100 100 99u;,t 99* 99'6/,6 99"/,6 10118/16 10116/, 101? 10116/is 103 J 103'V,6 10313/,6 10313/ie 10111/,6 10111/16 101* 101"/,, 101* 101* 102 155 153* 154 153 135 135 132* 132* 152* 151* 150* 149* 478' 476 480 476 71 70 68 b5 87 89* 235* 229* 233* 234 87* 85 85* 86 - 424 420 328* 321 318* 310* 95* 95'/i« 97* 95' '/ie S0'Vi6 80* 80* S2* 29* 29* 29* 30 1 1633/i6 163v/i« 1649/i6 16b* 251 250 254 120 120 401* 397* 399* 396* 1 311* 312 307* 301 368 358 351* 346 378 371* 365* 361* 443 435 426 421 98* 95* 96 97* 68 66* 66* 66 24 23 21? 69 145* 144* 141* 1371 137 135* 135 130? 300 297* 292 280 275* 269* 259* 60* 60* 59"/,6 60 314* 307* 399 292* 2ÏÖVi, 209 211 U 1 104 J 103* 102* 100* 99'Vi» 10113/I6 10116/1» 102* 152 130* 146* 474* 66 224* 82* - 413* 295* 9 >3/i» 80* 29* 165/,, 252 389* 293* 346 361 417 95 65 20 65 136* 132* 288 258* 58* 291

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 20