Vaderlandse^ Bank sy. Spaarboekjes Fa. De Lange tf De Moraaz, Radirirafiscli Weerbericht. AGENDA Binnenland egmond aan zee. voor het ongeschonden behoud van het bergerbosch. het festival op zaterdag en zondag te uitgeest. Provinciaal nieuws warmenhuizen. egmond-binnen. i«8ret ziia de heer j-de j°n2 v°°r wieringerwaard. Stadsnieuws het jubileum van den heer klomp. RENTE 31, °J„. ALKMAAR. Telegrammen Zaterdag 23 Augustus. 7.30 uur, Cinema Americain. Richard Tau- ber „Ich glaub nie mehr an eine Ffau". Bo ven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater, Om het kind. Boven 18 jaar 7.30 uur, A. B. T. De negerhut van Oom Tom. Vanaf 14 jaar. Zondag 24 Augustus. Vanaf 2 uur, Cinema Americain, Richard Tauber, „Ich glaub nie mehr an eine Frau" Boven 18 jaar. Vanaf 2 uur, Victoria Theater, Om het kind. Boven 18 jaar. Vanaf 2 uur, A. B. T., De negerhut van Oom Tom. Vanaf 14 jaar. INBREKERS GESNAPT. In de omgeving van de Jodenbreestraat zijn in den laatsten tijd eenige inbraken ge pleegd, waarbij o.a. schoenen en kleeding- stukken zijn gestolen. De daders waren niet dadelijk te vinden, maar wel had de politie vermoeden op eenige mannen. Rechercheurs van het hoofdbureau hebben deze lieden na-, gegaan en met succes. Bij een gangetje zagen zij een man een van de verdachten, die blijk baar op den uitkijk stond. De politiemannen hielden hem vast, zochten verder en vonden twee andere mannen, die bezig waren te pogen met een breekijzer een deur te openen ;van een winkel. Ook deze lieden behoorden tot de verdachten van andere inbraken. De mannen zijn gearresteerd en zullen aan ver schillende bureaux worden gehoord. 'NEDERLANDS GROOTSTE GARAGE jlS GISTER GEOPEND IN DEN HAAG. Er is plaats voor ruim 400 auto's en 700 rijwielen en er zijn een kapperssalon en een cantine in het gebouwd. h'DOODELIJK ONGEVAL IN DE MIJN ORANJE NASSAU 3". Uit Heerlen werd aan de Telg. gemeld: Op de mijn „Oranje Nassau 3" te Heerier- heide is gistermiddag een ernstig ongeval gebeurd. De arbeider P. Lorenz uit deze plaats geraakte in het ondergrondsche be drijf vermoedelijk bij het koppelen van kolen- wagens, met het hoofd tusschen twee dier wagens bekneld. Hij werd met een schedel breuk opgenomen en naar de verbandkamei\, der mijn overgebracht, waar hij spoedig over leed. HUIDIGE LAGE RENTESTAND. Conversie van Siaatsleeningen? Het Eerste Kamerlid, de heer Van Lan- schot, heeft de volgende schriftelijke vraag tot den minister van Financiën gericht: Acht de regeering in verband met den hui digen lagen rentestand en mede gelet op de in de Eerste Kamer ter zake gehouden ge dachtewisseling, bij de algemeene beschou wingen over de Rijksbegrooting van 1930, termen aanwezig om aflossing en conversie in overweging te nemen van sommige der hooger rentende staatsleeningen, b.v. van de 5 leening 1918? GEDEELTELIJKE DEMPING VAN HET ROKIN. En een kleine strook water. Naar het Hbld. verneemt, komt de oplos sing van het Rokin-vraagstuk met behoud van het water, waartoe de gemeenteraad des tijds had besloten en zooals thans nader door den dienst van P. W. uitgewerkt wordt, hier op neer, dat het eerste gedeelte van het Rokin achter gebouw „Industria" tot langs het ge bouw van de Rotterdamsche Bank wordt ge dempt, waarna het overblijvende stuk tot de brug bij het Spui nog eenigszins versmald ;:al worden. EEN VRIENDELIJKE PENSIONGAST. Gisteren werd het Hevea-dorp in rep en roer gebracht door een pensiongast, die drie dagen in het pension van den heer R. had vertoefd en toen zonder te betalen wilde ver trekken. Bovendien wilde hij een gouden hor loge, een revolver en nog eenige voorwerpen van waarde, medenemen. Hij werd evenwei door de vrouw van den heer R. betrapt. Zij wilde den man tegenhouden, doch deze greep haar bij' de ekel en duwde haar op zij. De man is toen de bosschen ingevlucht. Op het hulpgeroep van de vrouw kwa men eenige personen toegesneld. De achter- volging van den man begin. De vluchteling is later op den dag door de Oosterbeeksche politie op den Utrechtschen weg aangehou den en in verzekerde bewaring gesteld. EEN BRANDJE OP HET LOO. De brandweer te Apeldoorn werd gister avond opgebeld voor een brand in de garage van de koninklijke stallen op hei Loo Bij komst bleek dat de brand ontstaan was in een der slaapvertrekken van het personeel. Eenige kleeren en de raamgordijnen waren verbrand. Het personeel was den brand meester geworden, door het gebruiken van een paar brandbluschapparaten en eenige emmers water. De oorzaak is onbekend. DE ONDERHANDELINGEN MET GANDHI GESLAAGD? Naar uit Sinla wordt gemeld zijn de on derhandelingen met Gandhi thans in een be slissend stadium getreden. Er zou overeen stemming bereikt zijn, maar de voorwaarden, waarop deze berusten, zouden nog geheim gehouden worden In ieder geval is echter reeds bekend dat Gandhi nog niet heeft toe gestemd in de onvoorwaardelijke stopzetting van de actie van burgerlijke ongehoorzaam heid en van lijdelijk verzet, wat door de re geering geëischt wordt. Ongeval. De slagersknecht N. de Vrij heeft Vrij dagmiddag in de Julianastraat een 5- jarig knaapje, P. J. Hofman, aangereden. Het ventje buitelde eenige malen over het hoofd en werd met hevigen pijn op genomen. Dokter Schippers constateer de dat een been gebroken was. Na ver bonden te zijn werd het knaapje naar het ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Volgens ooggetuigen had de slagers knecht zeer roekeloos gereden. De verlotingscommissie heeft in de Vrijdag gehouden vergadering besloten de trekking van de ziekenfondsloten te bepalen op Donderdag 28 Aug. a.s. FAILLISSEMENTEN. (Opgave v. d. Graaf en Co.) Uitgesproken is het faillissement van J. J. Koelemeijer, rijwielhandelaar en reperateur te Zwaag. R.c, Mr. W. A. Ubbens, Cur. Mr. J. Belonje te Alkmaar. In de week van 16 tot 23 Augustus kwamen alsnog binnen de navolgende giften: N. N., Bergen 3. B. u. 1. F., Bergen 2.50 Totaal 5.50 Ondergeteekende hoopt in de eerste dagen van September in staat te zijn aan het comité de volledige afrekening, con form zijn boeken, over te leggen. Mr. H. JUDELE, Penningmeester. Bergen N.-H., 22 Augustus 1930. Van Reenenpark 11. Thans staat het vast dat 8 muziek korpsen van buiten aan het muziekfeest op Zaterdag en Zondag zullen deel nemen. Bliksem ingeslagen. Gisterenavond sloeg de bliksem in het huis van den heer W. Groet alhier. Blijk baar ontplofte de vuurbal in den schoor steen, want deze was van het dak tot aan den zolder in stukken geslagen. Op den zol der stond op een afstand van eenige meters .van den schoorsteen een naaimachine voor het raam. Deze is door den luchtdruk door het raam geslingerd en buiten terecht geko men. Brand is niet veroorzaakt. Persoonlijke ongelukken zijn niet .voorgekomen. >- LIMMEN. Poldervergadering Onder presidium van dijkgraaf C. Pepping hield bovengenoemde polder vergadering in het Polderhuis. De heer Adrichem was afwe zig. Van de gemeente Alkmaar is een missive ingekomen over de inning van de stooter- pacht. Na uitvoerige bespreking werd goed gekeurd om aan den Kroon vergunning te vragen en de heffing van Stooterpacht alleen op schelpenvisschers toe te passen, een en ander als de gemeente Alkmaar medewerking verleent. De begrooting 1930, welke ter visie heeft gelegen, wordt vastgesteld. De vernieuwing Voortbrug (Zuidelijk deel der gemeente), welke in een vorige vergade ring is aangehouden, vormde een punt van bespreking. In verband met het Rijkswegen- plan moet er een brug worden gebouwd en de scheepvaart zal 6 maanden gestremd zijn. In eerste instantie had ook Castricum be zwaar, doch men is thans tot overeenstem ming gekomen. De voorzitter stelde voor om aan den hoofdingenieur te berichten, dat men met de voorwaarden accoord gaat, mits de stremming niet langer aanhoudt dan van 1 Mei tot 1 September 1931. Aldus besloten. Daarna werd z. h. st. besloten om een vaar tuig aan te koopen ten dienst van den mole naar. Het volgend punt was verpachting van het vischwater, daar de pacht dit jaar eindigt. Van verschillende zijden is aangedrongen op publieke verhuring. Na uitvoerige bespreking werd met 8 tegen 3 stemmen besloten om publiek te verpachten. Na behandeling van interne zaken en rondvraag, volgde sluiting. Door de bakkers is besloten om de broodprijs te verlagen. Met ingang van heden is het wittebrood per 8 ons gebracht van 20 op 18 cent. Schoolfeest Woensdag maakten de leerlingen der R.K. School in een 4 tal bussen van de firma van Geelen en van den Berkhof het jaarlijksch uitstapje. Gereden werd over Castricum en Limmen naar Alkmaar, waar een wandeling rond de Hertenkamp werd gemaakt. Vervolgens ging de tocht over Schoorldam naar Schoorl. Ge- ruimen tijd werd vertoefd in den speeltuin met aangrenzend zandduin van café de Roode Leeuw. Daarna ging 't naar den speel tuin van Duinvermaak te Bergen en eindelijk werd ook nog een bezoek gebracht aan het strand te Egmond aan Zee Dat ook behoor lijk voor den inwendigen mensch gezorgd werd, spreekt van zelf. Begunstigd door prachtig weer is dit uitstapje heel goed ge slaagd. Donderdag brachten de hoogste klassen een bezoek aan Artis én Schiphol. Ook dit tochtje is uitstekend verloopen en was voor de leerlingen niet alleen een prettige uit spanning, maar ook een zeer leerzame. DE STREEK. Van de aardappelen zijn de meeste soorten dermate door ziekte aangetast, dat een groot deel op de afvaiplaatsen wordt gedeponeerd. De Ducsoort houdt zich tot dusver ziektevrij- Duitschland neemt in verband met de ziekte niets af; enkele partijen gaan naar Zwitser land, terwijl Engeland alles afneemt. GROOTEBROEK. veilingsvereeniging „De Tuin- oouw is de eerste planfgoedveiting in deze omgeving gehouden. Hoewel van de zijde ™l00pers verwachtingen niet hoog win ^0rde,n geconstateerd, dat alles kocht bevredigende prijzen werd ver- SCHAGEN. G.ster is gemeld, dat aannemer voor het bouwen van twee dienstwoningen voor reke- ning van het Prov. El. bedrijf is de heer Hes te St. Pancras voor 14800. WESTWOUD. De Coöp. Zuivelfabriek „Eureka be taalde over de afgeloopen maand aan hare leveranciers 6.80 per 100 K.G. geleverde melk of ƒ7 per 100 liter gemiddelde notee ring. VENHUIZEN.. Terwijl twee jongetjes aan het spelen waren, wierp een hunner een lucifer in een bijna ledig benzinevat. Het kameraadje, een zoontje van den heer J. Skreeg de uit slaande vlammen in zijn gezicht. Onmiddel lijk werd het ventje naar dr. Teekens ver voerd. Het is nog onzeker of het kind zijn gezichtsvermogen zal 'kunnen 'behouden. Onze plaatsgenoot de heer W. L. Cor- relje, thans ambtenaar ter secretarie te St. Maarten, is uit 69 sollicitanten be noemd als eerste ambtenaar ter secreta rie te Schagerbrug. voor Belaste baarden, 's Gravenuage, tegen beurskoers 4 n OBLIGATIËN f] U met iaarliiksche uitloting Volledigheidshalve dient nog vermeld, dat de jubilaris van de directie van Ringers chocoladefabrieken een prachtig tafelstuk ontving, voorstellende een klomp in den vorm van een scheepje, omgeven door bonbons. Van de directie van de firma Vroom en Dreesmann ont ving de heer Klomp een prachtige met emaille ingelegde koperen vaas. FEESTEN ORANJE-VEREENIGING. De Oranje-Vereeniging alhier heeft nog altijd niet voldoende leden om de verjaar dagen van het vorstelijk huis elk jaar luister rijk te herdenken. Teneinde de viering van nationale feestdagen beter tot haar recht te laten komen, doet de Oranje-Vereeniging een beroep op de ingezetenen die nog geen lid zijn. De contributie, die als minimum 0.50 per jaar bedraagt, behoeft daar voor bij nie mand een bezwaar te zijn. Bovendien het lid maatschap geeft nog recht van toegang met één huisgenoot tot de op 1 September a.s. te houden volksfeesten aan de Harddraverslaan. Wie tot dusver verzuimde zich als lid aan te melden, kan zich nog als zoodanig opge ven bij den penningmeester der Vereeniging, den heer E. H. Moens, Noordhoilandscii Land'bouwcrediet, Voordam alhier. STEDELIJK MUZIEKKORPS. Directeur: H. A. Maas. - PROGRAMMA voor de Matinée (12e uitvoering) in den Muziektuin, op ZONDAG 24 AUGUSTUS, van 35 uur. 1. John Ph. Sousa The Diplomat, March 2. Felix Mendelssohn-Bartholdy Ouverture opus 24 3. Francis Popy Suite-Ballet (en cinu parties) 4. Louis Ganne Hans le joueur de flüte, Fantaisie de 1' Operette 5. Johann Strauss Les Myrthes, Grande valse PAUZE 6 H. A. Maas Les Sentinelles d'Apollo, (Marsch) Kéler Béla Ungarische Lustspiel, Ouverture G. Renaud Populaire Potpourri (No. 4) Finale (No. l) Het bezoek aan dit concert is ih alle opzichten vrij. Verzoeke tijdens de muziek, le: niet heen en weer te loopen, 2e: geen luidruchtig ge- sprek te voeren. MUZIEKUITVOERING KONINGINNE DAG. De Oranje-Vereeniging organiseert ter eere van den verjaardag van de Koningin op I September a.s., daartoe in staat gesteld door het gemeentebestuur, een avondconcert van 8 uur tot 1014 uur op het Waagplein. Het Stedelijk Muziekkorps zal dan het vol gende programma ten gehoore brengen: 1. Wilhelmus (oude toonzetting). 2. Een Vaderl. liederen-Marsch, H. A. Maas 3. Myrthenblüthen. Walzer. Joh. Strauss. 4. Heinzelmannchens ■Wachtparade. K. Noack. 5. 2e Vaderl. liederen-Marsch' H. A. Maas. 6. Ouverture-Hongroise. K. Bela. 7. Le Printemps de la Vie. Suite de danse arr. Salabert. 8. 3e Vaderl. liederen-Marsch. H. A. Maas. 9. Populaire Potpourri. G. Renaud. 10. Finale. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Districts-Arbeidsbeurs. Doelenstraat 30. o— Telefoon 838. Geopend iederen werkdag van 912 uur. Voor werkgevers van 91 en van 25 uur. Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. Bemiddeling speciaal voor kantoorper soneel iederen Donderdagavond. Voor vrou welijk personeel afzonderlijke ingang. Koste- looze bemiddeling De directeur van bovengenoemden dienst maakt bekend dat heden staan ingeschreven: 2 betonwerkers, 1 boekbinder, 3 chauffeurs, 1 electricien, 2 grondwerkers, 3 kantoorbedien den, 1 kistenmaker, 1 machinist, 1 meubel maker, 3 metselaars, 1 opperman, 1 pakhuis knecht, 1 plaatwerker, 1 reiziger, 1 schoen maker, 1 steenbikker, 5 sigarenmakers, 1 sla ger, 1 stukadoor, 4 timmerlieden, 1 ijzerwer ker, 30 losse arbeiders, 34 transportarbei ders, 2 werksters. Geplaatst: 1 electricien, 8 grondwerkers, 4 hulpmonteurs, I metselaar, 1 pijpenlegger, 1 schilder, 1 steentikker, 1 stoffeerder, 3 tim merlieden, 10 losse arbeiders, 1 dagmeisje. Alkmaar, 23 Augustus 1930. De directeur voornoemd, Ed. v. d. HEUVEL. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 24 Augustus is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 8.40 uur licht op- IKTiETRvIMIXS 1930. Tooneel in de Harmonie. Over de op te voeren toontelstukken gedu rende de komende kermisweek in de Harmo nie, zouden wij nog gaarne het volgende onder de aandacht van onze lezers brengen. De week wordt geopend mtt het blijspel van Ladislas Fodor: Wat doet m'n vrouw van 2 tot 5? Dit amusante stuk geeft de ge schiedenis van een advocaat en zijn vrouw, waarbij de eerste door twijfel gepijnigd wordt over hetgeen zijn vrouw van twee tot vijf uur van huis doet- De opvoering was uitmuntend schrijft het Hbld. Louis Saalborn, eerst als de' zelfbewuste advocaat, later ais de door twijfel gepijnigde, was natuurlijk en ongedwongen in zijn altijd vaardig spel. Magda Janssens had daarnaast een nog zwaardere rol. Zij was geestig en charmant met juist dat teergevoelige, dat aan een creatie diepte geeft zonder den lichten blij- speltoon te schaden. Van de verdere mede- spelenden noemen wij Flor Larsche, Julia de Gruyter, Adolphe Hamburger, Alex Frank, Frans Arenhuys en Leonie Madier. „De Telegraaf": „Door zijn snelle en boeiende opvoering komt dit blijspel ver boven het gemiddelde uit." N. R. C t"Het gezelschap heeft het stuk in verbluffend tempo gespeeld en de beide hoofdvertolkers vulden elkaar voortreffelijk aan." Op den tweeden avond wordt een herha ling van het stuk gegeven. Vervolgens komt dan een buitengewoon blijspel van Kadel- burg, getiteld: „De familie Schirrick". Wat de groote verdienste van dit blijspel mag ge noemd worden is, dat het den eminenten acteur Oscar Tommaire gelegenheid geeft tot het geven van verbluffend fijn spel in het hoog komische genre. En daar Louis Chris- pijn Jr. naast hem optreedt in de tweede be langrijke rol, krijgt men een samenspel te zien, dat een tooneelgenoegen wordt van den aller eersten rang. De familie Schimck zien, wordt een kostelijke avond. Tweemaal is daarvoor in de kermisweek de gelegenheid. Over de Heilige Vlam schreven wij reeds zooveel, dat ieder die van iets moois houdt vol diepgevoelde ernst, weet dat dit stuk hem groote voldoening zal §chenken. De beide laatste avonden zijn gereserveerd' voor onzen grooten acteur Louis de Vries en zijn gezelschap. Als hulde aan de nagedach tenis van wijlen Jhr. van Riemsdijk, zullen door dit gezelschap twee opvoeringen wor den 'gegeven van diens succeswerk „Pro Domo", het stuk dat duizenden geboeid heeft toen Louis Bouwmeester de hoofdrol van den Graaf Prébois de Grancé creëerde, welke rol later door Louis de Vries is overgenomen en ontvangen met even groot enthousiasme. Over de onlangs te Deventer van Pro Domo gegeven opvoering, schreef het Dev. dagblad': De opvoering verdient den groot sten lof. Allereerst om de meesterlijke wijze, waarop Louis de Vries de figuur van den graaf de Grance uitbeeldde. Zijn groote monoloog in het vierde bedrijf was prachtig. Philips de Vries speelde de rol van den verliederlijksten zoon op suggestieve wijze. Julia Guypers als de moeder..en Annie Fol- lender als de dochter waren uitstekend. De scene in de nachtkroeg sloeg geweldig in. Alles 'bijeengenomen, aldus het D. D., dat een homogeen ensemble van ras-artisten een vertooning hebben gegeven, die een uitver kochte zaal had verdiend. Zij, die er niet waren hebben een avond van sterke romantiek en speelkunst gemist. In het Gulden Vlies. De voorstellingen van het Russisches Künstler Theater „Karussel" moeten blijkens de persverslagen inderdaad buitengewoon belangwekkend zijn, niet alleen krijgen zij in de groote plaatsen volle zalen, maar ook b v. •in Hilversum was de groote zaal van het Casino gisteren een eergisteren uitverkocht. Over deze voorstelling schrijft de Gooi en Eemlander o.m.: De eerste uitvoering gisterenavond door het Russische Künstler Theater onder leiding van Eugen Iskold is een succes geworden. De veertien tafereelen volgden elkander snel op en boden veel afwisseling, zoowel in decors en costumes als in aard der voor dracht. Stemming brachten 'het ruige „Straat- tafereel omstreeks middernacht", het melan cholieke „De Avondklokken", waarbij de bas prachtig zong en het tragische „Siberië". Hier kreeg men iets te zien van het leed in Rusland, van het groote heimwee ook en van godsdienstzin. De slotscènes voor en na de pauze brachten de vreugde, de uitgelaten blijheid in dans en zang bij het Russische volk. „De Ukrainische feesten" en „Zigeuner dansen" wekten geestdrift door den prach- tigen feilen dans en opgewekten zang. De decors hierbij waren zonnig, vlammend zelfs van kleur, waarmede de fleurige costumes prachtig harmonieerden. Het Rotterdamse h Nieuws blad schrijft naar aanleiding van de voor- „aar waarnemm^e^vOTcMm den Medegedeeld door het Kom Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767,3 te La Co- 1U Laagste barometerstand 741.4 te Rey^. j3 Verwachting, geldig tot den avond van 24 ^Matige,' wellicht toenemende Zuidelijke tot Westelijke wind; zwaar bewolkt tot be trokken, later opklarend; weinig of geen re- gen; zelfde temperatuur. stellingen in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen aldaar: Jushny's „Blauwe Vogel heeft hier een mededingster gevonden die er wezen mag. Gisterenavond was in de volk- zaal het succes even groot als welverdiend. KERMISAGENDA. Bioscopen. Cinema Americain eiken avond vanaf 7.30 uur Ich glaub nie mehr an eine Frau. A. B. T. eiken avond vanaf 7.30 uur: De Negerhut van Oom Tom. Victoria Theater eiken avond vanaf 7.30 uur: Om het kind. T o o n e e 1. Nieuwe Schouwburgloge, Dodenveld; el- ken avond 8 uur de revue „Turf in je ran sel". Schouwburgloge Hesse en Delmonte; ei ken avond 8 uur „Bleeke Bet". Zondag 24 Augustus. Harmonie 8 uur Ned. Tooneel (dir. Saal born): Wat doet m'n vrouw van 2—5? 't Gulden Vlies 8 uur Russisches Künstler Theater Karussel. Maandag 25 Augustus. Harmonie 8 uur Ned. Tooneel (dir. Saal born): Wat doet m'n vrouw van 2—5? 't Gulden Vlies 8 uur Russisches Künstlei Theater Karussel. Dinsdag 26 Augustus. Harmonie 8 uur Ned. Tooneel (dir Saal born) De familie Schimek. 't Gulden Vlies 8 uur Amsterdamsch Too neel (dir. Verkade en van Dalsum): Hei Chineesche Landhuis. Woensdag 27 Augustus. Harmonie 8 uur Ned. Tooneel (dir Saal born) De familie Cchimek. 't Gulden Vlies 8 uur Amst. Tooneel (dir. Verkade en van Dalsum) Het Chineesche Landhuis. Donderdag 27 Augustus. Harmonie 8 uur Ned. Tooneel (dir. Saai born) De Heilige Vlam. 't Gulden Vlies 8 uur Schouwtoonee! (dir. Musrh en v. d. Horst) Elias weet het beter. Cabarets. Café Central eiken avond gezelschap Die- derichs. Café „Populair" eiken avond duo Poncic en anderen. Café „De Doorbraak" eiken avond duc van Noordt e.a Café ..De Roemer" eiken avond duo Merks Café W. Bus eiken avond The Morlv's. Café D. Hotitkooper eiken avond duo Pon cia e.a. In verschillende inrichtingen muziek en dans. üedeeltelijk gecorrigeerd. LICHTE AARDSCHOKKEN IN HONGARIJE. BOEDAPEST, 23 Aug Het seismo- grafisch instituut te Boedapest re gistreerde gistermorgen te 9.49 uur een aardbeving, die niet verwijderd kon zijn. De schok duurde ongeveer 4 mi nuten. Naderhand bleek dat de aard beving was gevoeld te Sa'.,<,atarjan. In verschillende huizen ontstonden scheuren. Ook te Szeeseny had men des 's morgens vroeg tegen 6 uur schokken gevoeld. OVERSTROOMING IN SIBERISCHE GOUDMIJN. MOSKOU, 23 Aug. Tengevolge van een hevige wolkbreuk is een goudmijn in de nabijheid van Irkoetok geheel overstroomd en zij- 3 arbeiders ver dronken. Adweptenticn De Heer en Mevrouw DE WOLFF PEEREBOOM— EECEN danken voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte van hunne dochter ondervon den. Alkmaar, 23 Augustus 1930. Den 31sten Augustus a.s. ho pen onze geliefde Oom en Tante J. SCHOORL en T. SCHOORL—BORST bun 25-jarige echtvereeniging te herdenken. Hun liefhebbende neef en nicht, AALBERT. MARIJTJE. Alkmaar, Augustus 1930. Kennemerstraatweg C 109. Den 31sten Augustus a.s. ho pen mijn geliefde Ouders Jb. KROON Jbzn. en R. KROON—BORST hun 25-jarige echtvereeniging tf> herdenken. Hun liefhebbende dochter, MARIJTJE. Oudl^arspel, Augustus 1930. Receptie 11—: n.t. in 't Huil de Br%derode„

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2