S 335 LANDBOUW en VEETEELT. l»E A V O TI 1» EU VAX EIX VEHKIÏRSACETÏTTB. Hierna sluiting. LEGWEDSTRIJD TE BEEMSTER. der personeele belasting niet of anders te be- belasten dan lot nu toe het geval was, terwijl ook de classificatie voortaan door den ge meenteraad zal geschieden. Uiteraard brengen wijzigingen in den be- staanden toestand onzekerheid mede t.a.v. de opbrengst der belasting. Aangezien de be staande toestand bovendien billijk genoemd kan worden, schijnt het gewenscht hierin geen verandering te brengen. De gemeente wordt dus in de 7e klasse geplaatst evenals zulké thans het geval is. Op de personeele belasting heft de ge meente momenteel 50 opcenten, rijk en pro vincie respectievelijk 10 en 20. De opcenten door rijk en provincie geheven zullen verval len. Gelet op het karakter der personeele be lasting schijnt het billijk deze 30 opcenten in het vervolg voor de gemeente te heffen, daar men dan toch niet meer betaalt dan thans 'het geval is. Er worden dan 80 opcenten op de personeele belasting geheven. De meerdere opbrengst voor de gemeente bedraagt (zie voren hoofdsom 6400) 30 van 6400=-. ,f 1020. Gedekt moet nu nog worden 13.600 1920=/ 11.680. Hiervoor komt in de eerste plaats in aan merking plaatsing der gemeente in een hoo- gere klasse voor de gemeentefondsbelasting Hetgeen deze belasting daardoor meer op brengt, komt geheel aan de gemeente. Er zijn drie klassen. Plaatsing in de 3de klasse komt het meest overeen met de bestaande aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud voor de plaatselijke inkomstenbelasting, waarmede dc gemeentefondsbelasting het meest over eenkomt. De meerdere opbrengst voor de gemeente bedraagt, gerekend naar het kohier der rijks inkomstenbelasting 1929/1930 4500. Ge dekt moet dan tenslotte nog worden een be drag van 116804500=7180. Als sluitpost der begrooting komt hiervoor in aanmerking de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting (max. 80). De ge meentefondsbelasting zal in onze gemeente op brengen, wederom gerekend naar de ko teren rijksinkomstenbelasting 1929/1930 en biji plaatsing in de 3de klasse 18000. Vol staan kan dus worden met heffing van 40 opcenten met een opbrengst van 7200, ter wijl nog gedekt moest worden 7180. Dit laatste bedrag zou ook gedekt kunnen wor den door niet van alle aanslagen 40 opcen ten te heffen, maar progressieve opcenten- heffing. Hiertegen is aan te voeren, dat de gemeentefondsbelasting in hoofdsom al pro gressief is. Bovendien beteekent de nieuwe toestand voor de lagere inkomens reeds een flinke belastingverlaging, n.1. voor inkomens van ongehuwden van minder dan 7800 en van gehuwden van minder dan 7600, ter wijl voor gehuwden met kinderen het voor deel nog grooter is, daar de kinderaftrek veel grooter is dan bij de tegenwoordige plaatse lijke inkomstenbelasting. Deze regeling is een groote vooruitgang voor de inwoners van onze gemeente. De voorzitter haalde verder ter vergelij king eenige voorbeelden aan. Een gehuwde met 4 kinderen bij een inko men van 1000, betaalde vroeger 10. Thans zal hij slechts 1.40 behoeven te be talen. Dezelfde bij een inkomen van 1500 betaalde eerste 30. Nu 12.60. B. en W. stelden voor de regeling zóó te treffen, als hierboven bedoeld. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. De heer Broek herinnerde er aan, dat men in verschillende gemeenten er toe overgegaan was, de bi'ljards niet meer te belasten. Punt 4. Herziening van de verordening op de hondenbelasting. B. en W. stelden voor het penningstelsel in te voeren. De heer van der Plas had hiertegen be zwaar. Hij vroeg, waar het noodig voor was. Het is, volgens spreker, een kwelling voor de dieren den lieelen dag met een halsband te loopen. De heer van der Pol merkte op, dat de menschen meer last van hun boord hebben dan een hond van een halsband. De voorzitter deelde mede, dat iedere hond een penning moet dragen, anders wordt hij opgepakt en opgeruimd. De heer van der Plas vreesde voor onder linge diefstal. De voorzitter antwoordde hierop, dai ïedere penning wordt voorzien van een num mer en dat er tevens een kohier wordt aange legd. Z.h.s. aangenomen. Rondvraag. De heer Dekker vroeg om bestrating van het Schoolplein. De geheele Voorstraat is van steenen voorzien, behalve dat plein. De voorzitter deelde mede, dat het in de bedoeling lag het plein te bestraten met reeds gebruikte steenen. Vervolgens betreurde de heer Dekker het, dat de Prins Hendrikstraat, die nu van zoo'n mooi tegeltrottoir wordt voorzien, veel van haar breedte verloor. Een trottoir van 10 tegels vond spreker veel te veel. De voorzitter antwoordde hierop als volgt: De straat is gelaten, zooals zij was. Alleen de zachte gedeelten zijn met tegels bedekt. Toen het nu bijna klaar was, is het ons ook opgevallen, dat het trottoir smaller had kun nen zijn. De heer van der Plas merkte op, dat de tegels zeer slecht liggen en stelde voor alles er uit te halen. Na een hevige en lange discussie tusschen den voorzitter en den heer Snoeks werd door den heer Dekker voorgesteld 4 tegels te ver wijderen. De lieer van de Pol steunde dit voo is lei, zoodat het in stemming werd ge bracht, nadat eerst niet één stem tegen (weth. v. Ecncnnaam besloten was het trottoir te veranderen. Het voorstel Dekkervan de Pol werd eveneens met één stem tegen aangenomen (weth. de Graaf tegen). De heer Yan de Pol mericte op, dat de Noorderstraat veei iast had van het regen water. nu de Gravestraat van klinkers is voorzien. De voorzitter wees op den abnormalen tegenval van de laatste weken. De heer Snoeks vroeg hoe het stond met de overname van het eiecrrisch bearijf door de PF-N n De voorzitter: Dat *orat in een volgende vergadering. D? beer Snoeks: Een volgende vergade ring, dat kan wei voigena jaar zijn. Yocite ine:bie de heer Snoeks op, dat ei k het dorp sopia zeer hard gereder, wordt En wel telkens met dezelfde auto, volgens spreker, van mevr. Loods. Een vaart van 60 KM. is toch zeker niet geoorloofd. De heer Snoeks wilde die auto laten con troleeren. De voorzitter deelde mede, dat dit een groote moeilijkheid met zich mede brengt. Wanneer en waar zal die auto rijden? De heer Snoeks vroeg verder of de wagens met puttenbeer niet beter afgesloten konden worden. Eenige raadsleden maakten de opmerking het ledigen van putten in handen der ge meente te stellen. De voorzitter was van oordeel dat hieraan groote kosten zijn verbonden. De heer Groen achtte het wenschelijk, dat er weer een schutting geplaatst zou worden aan de Werf, om het verstuiven van zand tegen te gaan. Verdér vroeg de heer Groen of er aan den- gene, die de school schoon houdt, een bij drage kon worden uitgekeerd voor het schoon maken van de kachels. De voorzitter antwoordde, dat de schooi- schoonmaker vroeger de kachels moest aan maken en schoonhouden. Daarna kwam de gasverwarming. Het aanmaken is nu verval len. Trouwens één verhooging was reeds ge geven. Wethouder de Graaff merkte op, dat het schoonhouden van de school treurig is. De heer van de Plas: Heeft die man een vaste aanstelling? De voorzitter antwoordde bevestigend. De heer Groen informeerde welke huizen onbewoonbaar verklaard zullen worden. De heer Broek vroeg of er al een plaats was aangewezen voor de autobussen. De voorzitter deelde mede, dat er een alge meene verordening komt. D heer Visser vroeg waarom de aan de ge meente behoorende bouwgronden niet ver huurd waren. De voorzitter antwoordde, dat de huurtijd verstreken was en er eerstdaags inschrijving voor den tijd van 6 jaar zal worden gehou den URSEM. Vergadering van den raad der gemeente op Maandag 25 Augutus 1930 des namiddags 2 uur. Voorzitter de burgemeester-secretaris. Te genwoordig alle leden. De voorzitter deelde mede, dat was inge komen een beschikking van den minister van financiën, waarbij aan de gemeente een voor schot is verleend van 3600 ter uitbetaling van het door een landarbeider benoodigd be drag ter verkrijging van een landarbeiders plaatsje en een d.d. waarbij voor een zelfde doel een bedrag van 7150 is verleend voor 2 arbeidersplaatsjes. Tevens was ontvangen een beschikking van Ged. Staten waarbij hun beslissing op het raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening groot 1700 is verdaagd en een beschikking van Ged. Staten, waarbij aan de geeente tot wederopzeggingstoe vergunning is verleend tot leveren van electr. stroom aan perceelen buiten de gemeenten, onder voorwaarden dat de gemeente aan Ged. Sta ten en door dat College aan te wijzen amb tenaren alle inlichtingen worden verstrekt, 2e enz. en ten 3e dat met ingang van 1 Jan. j.1. boven en behalve den gewonen contract prijs een bedrag zal worden betaald van 6 54 cent per K.W.U. De adressen van het Wit Gele Kruis om subsidie voor 1931 en eveneens van de Mala riacommissie om subsidie zullen worden be handeld bij de gemeentebegrooting 1931. De voorzitter deelde mede, dat nog was ingekomen een subsidie aanvrage van de Ver- eeniging voor Koninginnefeest groot 125. De heer Veldboer vreesde, dat hier de café houders achter zitten, want op een uitge schreven vergadering waren maar 3 perso nen op gekomen. Wethouder de Jongh wenschte de zaak aan te houden gezien de weinige belangstel ling, terwijl het lid Broertjes er op wees, dat de ingeztenen juist steeds veel voor een der gelijk feest voelen. De heer Oud zeide, dat met het oog op den ongunstigen toestand soberheid geboden is. Spr. wilde het feest niet uitsluiten doch wan neer en met lijsten rond gaat zal het niet mee vallen. Na breedvoerige gedachtenwisseling werd besloten B. en W. te achtigen om onder de oude voorwaarde'n.1. draaimolen voor de kinderen subsidie toe te staan mits de belang stelling van de ingezetenen blijkt. De heer Veldboer had een schriftelijke vraag ingezonden over wijziging van het re glement van het Armbestuur n.1. of het ver- eischte overleg met het Armbestuur al had plaats gehad, waarop de voorzitter bevesti gend had geantwoord en er geen bezwaar bestaat om het reglement te wijzigen mits de datum van 1 December later werd gesteld, n.1. daar de verhuring den tweeden Maandag in December geschiedt, b.v. 15 December. B. en W. zullen met de noodige voorstel len bij den Raad komen om de inzending van de begrooting van het Armbestuur in het re glement vast te leggen, waarbij de raad dan altijd nog den datum van inzending der be grooting kan bepalen. De heer Genefaas zeide, naar aanleiding van hetgeen zich heeft afgespeeld, betreffen de het bouwen van Landarbeidersplaatsjes in deze gemeente, dat de fractie voorstelt om de instructie van den gemeente-opzichter te wij zigen in dier voege, dat het verboden is par ticulier werk te verrichten. De voorzitter deelde namens B. en W. me de, dat een dergelijk voorstel onaannemelijk is. Wanneer men de gemeente ook zonder opzichter wil laten zeilen, dan moet men een dergelijk voorstel maar aannemen Thans is er geen geeieente-politie en dan is men in het vervolg ook zonder gemeente opzichter. Wie zai zich nu aanmelden op een belooning van 100 per jaar met de ver plichting geen particulier werk te mogen ver richten, immers niemand. Trouwens het voorstel beoogt niets anders dan den opzichter aan de dijk te zetten en spr. waarschuwde er voor dat hij bij aanne ming het besluit ter vernietiging zou voor dragen, als zijnde in strijd met het algemeen belang. De heer Veldboer zeide, dat de opzichter is aangesteld o de werken die hier gemaakt worden, benevens de daarvoor ingediende plannen en teekeningen, te controleeren en na te zien en spr. vroeg zich af, wie den op zichter oet controleeren. De voorzitter zeide, dat als de raad geen vertrouwen stelde in den opzichter men dit dan maar moet opdragen aan een te. benoe men hoofdopzichter. Wethouder de Jongh zeide, dat de landar beiders ook hun rechten hebben en de wo ningen kunnen laten bouwen door wien zij willen. De voorzitter voerde aan, dat deze kwestie in B. en W. met den gemeenteopzichter is be sproken en al zagen B. en W. ook liever dat het werk in de gemeente bleef, de raad, noch B. en W. hebben hier zeggingsschap over. Niemand kan opzichter Wijte het recht ont zeggen om voor particulieren in deze ge meente te bouwen. De heer Oud deelde mede, dat de landar beiders het zelf moeten betalen en zij dienen dus vrij te zijn. De voorzitter achtte het mogelijk, dat een nieuwe aanvrager komt met een aannemer die niet in de gemeente woont. In Hensbroek heeft zich een geval afgespeeld waarbij een timmerman uit deze gemeente zich het bou wen van een landarbeiderswoning aldaar bij na ontnomen zag. De raad wenschte dat de woning zou gebouwd worden door de inge zetenen van Hensbroek, maar zeer terecht is de arbeider in beroep gegaan en is de woning gebouwd door een inwoner van Ursem. Het gaat dus niet op thans de rollen om te keeren. Na een breedvoerige discussie werd het voorstel van den heer Genefaas, om in de in structie van den opzichter het verbod van particulier vast te leggen verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren Genefaas, Dol en Veldboer. De heer Genefaas vroeg inlichtingen over het plaatsen van palen langs de Kleine dijk ten behoeve van de Radio-centrale. Door den raad is op zijn voorstel besloten dat de dra den aan een kant van de palen zouden wor den geplaatst met geïsoleerd draad. Dit is niet gedaan. Verder vroeg spr. voor wiens rekening de nieuwe palen daar geplaatst worden. Dit behoort z.i. te geschieden door W. Stroomer en niet door de gemeente. Wethouder de Jongh zeide, dat als eisch is gesteld om langs de Kleine dijk radiodra den te spannen, dat de dunne palen zouden vervangen worden door grootere, franco ter plaatse te leveren. De heer Genefaas zeide, dat de kosten van het aanleggen ook door Stroomer moeten worden betaald. De voorzitter deelde mede, dat door B. en W. alleen verzocht is aan den raad, toe te staan, aan W. Stroomer vergunning te ver- leenen om de draden voor de radio-centrale langs de palen van het G.E.B. te spannen waarbij als voorwaarde werd gesteld geïso leerd draad en een zekere afstand te bewa ren. Hiermede zou zooveel mogelijk rekening worden gehouden. Spr. las een brief voor van W. Stroomer en deelde mede, dat Stroomer genegen is wanneer de raad de kosten van de palen voor zijn rekening neemt, de ouden en armen gra tis aan te sluiten aan de radiocentrale. Na toelichting van den voorzitter dat Stroomer alle voorwaarden door B. en W. opgelegd is nagekomen, sloot de voorzitter de discussie. Aan de orde was de aanbieding der ge meenterekening 1929 en der bedrijfsrekening G. E. B. Gewone Dienst ontvangsten 23017.50y2, uitgaven 20994.97y2, saldo 2022,53. Kap. Dienst ontv. 7962.3014, uitgaven 7110.68, saldo 851.6254. De voorzitter stelde voor deze rekeningen in handen te stellen van de vijf raadsleden ter onderzoek. Na eenige discussie werd be sloten aldus te handelen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd de pensioensgrondslag van den kassier G. E. B. op 200 vastgesteld. Vervolgens werd vastgesteld een 3e supple- toire begrooting dienst 1930 alsmede de ko hieren van het schoolgeld voor de openbare en bijzondere school dienstjaar 19301931 Op voorstel van B. en W. werd met alge meene stemmen besloten de woning bewoond door D. Sneekes en in eigendom toebehooren- de aan C. Kramer Glijnis te Stompetoren on bewoonbaar te verklaren met last van ontrui ming binnen 6 maanden en werd het vorige raadsbesluit betreffende deze aangelegenheid ingetrokken. De heer A. J. Beemsterboer verzoekt om een gratificatie. Met algemeene stemmen werd het adres voor kennisgeving aangenomen. Alsnu was aan de orde voorstel van B. en W. tot intrekking van het raadsbesluit van 27 Mei j.1. inzake de annuiteitsleening groot 1700 en opnieuw aan te gaan een annui teitsleening van 1700, met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten tegen een rente 4 3/4 pCt. a pari. Met algemeene stemmen aldus besloten. In behandeling kwam de verbouwing der openbare lagere school en de aanschaffing van nieuw meubilair De heer Veldboer vroeg of het niet wen- schelijker en wellicht voordeeliger is een nieuwe school te bouwen. Wethouder de Jongh had den opzichter gesproken en vol gens de ingediende plannen zou de school flink worden opgeknapt. Wanneer er een nieuwe school komt zal er wellicht een nieu we woning noodig zijn en de kosten zullen dan niet mee vallen. De heer Genefaas merkte op dat de boven woning van het hoofd der school dok slecht is. De voorzitter vroeg hoe de raad denkt over het volgende, n.1. B. en W. te machtigen een architect uit te noodigen een onderzoek in te stellen naar den toestand van het bestaande gebouw en plannen te maken voor 'n nieuwe school met begrooting van kosten en aan in overleg met den Inspecteur van het Lager- Onderwijs deze aangelegenheid in een af zonderlijke raadsvergadering bespreken. Met algemeene stemmen werd dit voorstel aangenomen. Adres van het bestuur van de schoolfeest- commissie om een subsidie van 50 voor het schoolfeest van de kinderen van de Bijz. school. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken, omdat de ouders en ingezetenen hier voor behooren bij te dragen en bij toekenning van subsidie het teekenen op de lijsten zeer zeker involed zal hebben en verder dat er meerdere aanvragen zullen komen. De heer Oud zeide, dat de fractie voor de zen keer alleen de subsidie wil geven en er geen bezwaar tegen heeft, dat ook de open bare school steun wordt gegeven. De heer Genefaas deelde de resultaten me de van de collecte en wijst bovendien op het groot aantal kinderen. Met het oog op Oen ongunstigen toestand in het landbouwbedrijf is er voor eenmaal subsidie gevraagd en spr. verzekerde, dat het ook voor de laatste maal zal zijn. Met tegen 3 stemmen werd besloten de gevraagde subsidie te verleenén Voor de hee ren Genefaas, Dol, Veldboer en Oud. Alsnu was aan de orde de voorstellen van B. en W. inzake het vaststellen der besluiten van diverse verordeningen inzake de Wet op de financieele verhouding. B. en W. stellen voor: 1. de gemeente voor de classificatie voor de heffing der gemeente fondsbelasting te rangschikken in de 3e klasse. 2. de gemeente voor de heffing der perso neele belasting in te deelen in de 7e klasse; 3. Het aantal opcenten op de personeele belasting vast te stellen op 30; 4. Het aantal opcenten op de vermogens belasting terug te brengen van 100 op 50. De heer Oud zou gaarne zien dat het aan tal opcenten op de vermogensbelasting werd terug gebracht van 100 op 25, omdat het Rijk ook 50 opcenten heeft en er hier dus geen verandering zou komen volgens de voorstel len van B. en W. Verder wees spr. op het maximum aantal opcenten op de grondbelas ting, waar als maatstaf steeds geldt de ver koopwaarde en niet de verbruikswaarde. De voorzitter deelde namens B. en W. me de dat er geen bezwaar bestaat om het voor stel van den heer Oud over te nemen Het ligt in de bedoeling van B. en W. bij de be handeling van de begrooting te zien of er mo gelijkheid bestaat tot belastingverlaging en dan nader onder het oog te zien welke belas ting daarvoor het eerst in aanmerking komt. De heer Veldboer zag liever de opeenten op de grondbelasting verlaagd dan de op centen op de vermogensbelasting. De voorzitter zeide, dat er geen bezwaar bestaat de opcenten op de verogensbelasting vast te stellen bij de behandeling der begroo ting. Daar de raad van oordeel is dat het beter is deze zaak aan te houden werd al dus besloten en worden vervolgens aange nomen. Ten slotte werden eenige reclames behan deld inzake hondenbelasting. Onder toezicht van den heer Wijte te Spierdijk werd voor rekening van den heer Van Dam te Noodijk aanbesteed het bou wen van een boerderij. Ingeschreven werd als volgt: C. Beers 12170; N. Borst 11850; H. Balder 11013; T. Schouten 10989; P. Westen 10863; Engel 10736; P. Borst 10700; A. Dekker 10585; A. de Groot 9796; Jn. Groot 9746; J. Hille 9714; K Ursem 8785. De gunning werd aangehou den. SCHERMERHORN. Op 9, 10 en 11 September a.s. houdt de welbekende floralia vereeniging alhier 'haar jaarlijksche bloemententoonstelling in de zaal van Van der Oord. Circa 1500 pot planten, alsmede mooie handwerken en huis vlijt zullen te bezichtigen zijn. Enkele be stuursleden der vereeniging hebben op de in 1929 gehouden Dahlia tentoonstelling te Haarlem ruim 200 dahliastekken gekocht en deze onder de ingezetenen gebracht, zoodat 28 29 30 31 28 29 30 31 3Laag water HOOG FN LAAG WAYFR TE BFRGbN AAN /EE IN ZOMERTIJD. Augustus. Hoog water 6 5S 7.23 7.40 8.04 4.18 8 23 8.49 5 00 9.14 9.43 5.41 EGMOND AAN ZEE. Augustus. Hoog water Laag water 351 4.32 5-12 5.54 6.55 7.37 7.20 8.01 8.20 9.11 8.46 9.40 4.48 5.29 4.20 5.00 5.42 verwacht mag worden, dat een groote en 'keurige collectie dahlia's aanwezig zullen zijn, waaronder dure soorten. De vereeniging besloot ook weder dit jaar op Dinsdag des n.rn. 8 uur de tentoonstelling te openen, Woensdagmiddag kinder- en Don derdagmiddag volksspelen te houden Het groote geluksrad zal gedurende de tentoon stelling draaien en andere attracties zijn er genoeg aanwezig, o.a. het raden van het ge wicht van het geheele floraliafcestuur. Zeer mooie prijzen zijn voor deze tentoonstelling aangekocht. Het bestuur is dan ook druk in de weer om zijn 8ste jaarlijksche tentoon- stelling goed te doen slagen, waaraan wij ook niet twijfelen. HEILOO. Door den tuinder C. de Ruiter werden heden aan de veiling St. Willebrordus, prach tig mooie aardbeien Deutsch Evern aange voerd. De prijs was 48 cent per slofje, inhoud pl.m. 1 pond. LIMMEN. Door den heer C. Hollander is aan den Raad een verzoek gericht om vergunning tot radiodistributie. Een groot aantal inwoners men zegt van een paar honderd hééft dit adres gesteund. We voorspellen den heer Hollander weinig succes als de raad juist zoo denkt als B. en W., welk college geen bewon deraar van een radiocentrale is. Toch spreken we de Jioop uit, dat de raad zijn goedkeuring aan het adres hecht, daar niet iedereen een eigen toestel kan aanschaffen en de radio ten slotte een teeken des tijds is. ANDIJK. Alhier is aanbesteed de bouw van een school met den Bijbel. Laagste inschrij- ver J. W. v. VVestreenen, Zeist, 38.900. De gunning is aangehouden. Men schrijft ons: De fokkers van pluimvee dat zijn zij, die fokstations of foktoomen houden, waar van de eieren voor de broederij worden ver kocht bezitten in den Legwedstrijd te Beemster een unieke gelegenheid om te bewij zen, dat zij eerste klasse fokdieren bezitten door aan dezen 8sten wedstrijd met een toom van 7 dieren deel te nemen, welke als dan gedurende een geheel jaar vanaf 15 Oct. 1930 tot 10 Oct. 1931 op hun legprestaties worden gecontroleerd. Ook voor hen, die wel doelbewust hebben gefokt, doch geen gele genheid hebben om de productie van ieder dier na te gaan, bestaat hier een schoone ge legenheid om eens door anderen te laten na gaan, in hoeverre men geslaagd is bij de se lectie en het fokken der dieren. Alzoo een prachtige gelegenheid om te toonen, dat men iets goeds heeft. De wedstrijd omvat kippen en eenden. De kippenwedstrijd omvat drie groepen, n.1. een groep lichte rassen, één groep zware rassen en één groep Noordhollandsche Blauwe. De eenden worden zoo mogelijk verdeeld in drie groepen, n.1. in Spreeuwkoppen, Indische Loopeenden en in Kahki's Campbell. Natuur lijk kunnen ook andere rassen worden inge zonden. Voor elke groep wordt beschikbaar gesteld een gouden medaille voor de toom, die in een groep de grootste waarde aan eieren heeft geproduceerd, en een verguld zilveren me daille voor de toom, die in die groep het grootste aantal eieren heeft gelegd. Boven dien wordt zoowel voor kippen als voor een den een zilveren wisselbeker beschikbaar ge steld, welke gewonnen wordt door de toom, die van de onderscheidene groepen de groot ste waarde aan eieren heeft geproduceerd. Deze beker moet 3 maal achtereen of vijf maal in het geheel gewonnen worden om het blijvend eigendom van den fokker te worden, terwijl door de Nederlandsche Pluimveefede ratie verder nog diverse diploma's worden uitgereikt. Het wedstrijdterrein voldoet technisch aan de hoogste eischen, terwijl de geheele wed strijd is erkend door de Nederlandsche Fe deratie van Vereenigingen voor Bednjts- pluimveehouders en onder voortdurend toe zicht en controle staat van het Rijkspluimvee- 137. Het was nacht en nu wachtte de kabouters een ge vaarlijk werkje. Ze moesten nu in de kamer van de heks slui pen, haar tooverring zien en de maat ervan nemen. Ze wisten het wel, er viel met die vrouw niet te gekscheren. 138. Eindelijk waren de kabouters bij het vertrek van de heks gekomen. Ze slopen dicht bij en gluurden door een sPlee*. de deur. „Zie je wat", vroeg de slotenmaker den a „Stil", zeide de andere „ze slaapt". „Dat is maar goe ksefl' merkte de slotenmaker op. „Chut, maak geen slapende wakker".

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6