Vaderlandse^ Bant E Handel inblankeslavinnen in Alkmaar? AIISTËRDAI1SC1IE BËUK§ Ingezonden stukken Stadsnieuws Laatste berichten. Een 22-jarig meisje door een onbekende ontvoerd. Een „rijk" man,zonder geld verdwijnt met haar naar het buitenland. Luchtvaart Telegrammen van 29 Aug. 1930 Opg-ave van lYoordhollaiidscli Landbouwcrediet H.V. pelaan met hartelijke woorden had dank ge zegd voor diens hulp bij het parochiewerk, v/as de huldigingsavond ten einde. (Builen verantwoordelijkheid van de Re- Mactié. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de redactie er niede inziend.) mT Aan de Redactie van de Alkm. Courant: Beleefd verzoek ik U om een weinig plaats ruimte voor het volgende: Holland op zijn smalst i Vandaag (Donderdag) gaf de directeur van de Ambachtsschool bevel, dat de meisjes die met bloote beenen in de school kwamen, morgen, haar kousen weer moesten aantrek ken. Kwamen ze dat bevel niet na, dan wer den ze onverbiddelijk naar huis gestuurd. Veel woorden wil ik over zoo'n zijelig ge valletje niet vuil maken, 't is daarvoor veel te warm. Eén opmerking moet me toch uit de pen. Wat moeten die onderwijsmenschen toch zedelijkheidsdictators zijn. Een gewoon ge zond denkend mensch, neemt toch geen aan stoot aan een paar gezonde en gebruinde beenen van meisjes van 1316 jaar. Vriendelijk dank voor de mij verleende plaatsruimte. (Wij geven toe, dat er tegenwoordig wei- flig verschil te constateeren valt tusschen door de zon gebruinde beenen en beenen, die in vleeschkleurige kousjes zijn gestoken. Bo vendien, in de dagen van een hittegolf is het begrijpelijk, dat de jeugd zich, wat kleeding betreft, zooveel mogelijk bij de temperatuur aanpast. Maar een ambachtsschool is nu eenmaal geen Noordzestrand en wij kunnen ons voorstellen, dat de directie van een der gelijke gemengde school zich het richt wil voorbehouden op de kleeding zijner discipe len eenig toezicht uit te oefenen. Natuurlijk is elke bijgedachte daarbij uit gesloten Red. Alkm. Crt.). I voor Botaste gaarden, 's Bravenüage, 0 tegen beurskoer» f)f) OBLIGATIÉN H O.met laaxliiksclie uitloting u u 75 JAAR BEZOEKER VAN DE ALKMAARSCHE KERMIS. De heer J. B. Koppis te Hoorn, staande met zijn speelgoedkraam op de Laat, tegen over de antiquiteitszaak van de wed. Elte, bezoekt heden voor de 75ste maal de Alk- maarsche kermis. De man, die 80 jaar is, bezocht voor het eerst op 5-jarigen leeftijd de Alkmaarsche kermis met zijn vader, die eveneens met een speelgoedkraam reisde. Sindsdien kwam hij geregeld op de Alkmaarsche kermis. Dit ju bileum mag ongetwijfeld een zeldzaamheid genoemd worden. PRINS HENDRIK TE ALKMAAR. Prins Hendrik arriveerde hedenmorgen te 10.30 uur met een gezelschap in acht auto's te Alkmaar. In het stationsrestaurant werd de lunch gebruikt, waarna naar de Zuiderzee werken te Ewijcksluis werd gereden. BINNENBRANDJE. Vanmorgen te kwart voor tien ontstond er in de kamer achter den winkel van den drogist Brouwer aaii de Koorstraat, die met soldeeren bezig was, een binnenbrandje. Dit brandje werd door de politie met een paar emmers water spoedig gebluscht. TWEE ZWERVERTJES. Twee drie maanden oude poesjes, een cy- persch katje en een wit-zwart diertje zijn als zwervertjes onder de hoede van den inspec teur der afd. Alkmaar van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren gesteld. Wie een mooi poesje als huisgenoot wil hebben ver- voege zich hedenavond tusschen 7 en 8 uur bij den1 heer Verwer, Oudegracht hoek Baan- straat. HANDELSAVONDSCHOOL. Op Vrijdag 5 September a.s. zullen de les sen aan de Handelsavondschool weder aan- vangen. Liet toelatings- en het herexamen zal plaats hebben op Dinsdag 2 en Donderdag 4 September a.s. VREEMDELINGEN OP DE KAASMARKT. Dat de vacanties afgeloopen zijn en de foeeste families ondanks het extra mooie zo merweer naar huis zijn getrokken, bleek he denmorgen wel op de kaasmarkt. Er was nog een respectabel aantal belang stellenden, maar toch veel minder dan een of twee weken tevoren. Om elf uur stonden Voordam, Zijdam en Mientbrug natuurlijk weer vol nieuwsgieri gen naar riddertournooi en hoornblazer te kijken. Dat is altijd het moment van den mor gen en het is ons onbegrijpelijk hoe chauf feurs van zware vrachtwagens, met misken ning van al het werk dat V.V.V. doet, tijdens den elf uur slag, als ieder naar boven kijkt, met loeiende claxons langs de Voordam door de menigte trachten te rijden. Zeer terecht heeft een agent van politie daaraan op dat oogenblik een eind gemaakt. Is het niet mogelijk tijdens carillonspel en klokslag het verkeer geheel stop te zetten? INLIJVING UIT DE PROVINCIE NOORD-HOLLAND. Op 3 September a.s. zal eene inlijving plaats hebben van dienstplichtigen der lich ting -1930 uit de provincie Noord-Holland. LICHT OP. Hedenavond voor rijwielen en alle andere fij- en voertuigen te 8.27 licht op. STAKING DER PILOTEN VAN DE K. L. M. Alle diensten liggen stil. Over de staking onder de piloten van de K. L.M. deelt de directie van de K.L.M. ons nog mede: Door de weigering der vliegtuigbestuur- Op het bureau van de gemeentelijke ar beidsbeurs verscheen eergisteren een 38-jarig man, die verklaarde Buis te heeten, uit Indië te zijn gekomen en een huishoudster te zoe ken. Hem werd het adres gegeven van mej. M. Jansonius, een meisje van 22 jaar uit Noord scharwoude, die op het V.V.V.-bureau Alc- maria werkzaam was, en te kennen had ge geven, dat zij wegens het spoedig eindigen van haar functie een betrekking als huis houdster zocht. Genoemde heer Buis had inmiddels van den heer v. d. Idzert in de Regulierslaan hi huis gehuurd en voorgegeven, dat hij van zijn vrouw gescheiden was en zijn kindje met een baboe bij zijn broer in Zeist had achtergela ten. Als adres gaf hij op Het Groenelaantje te Zeist. Den huiseigenaar verzekerde hij, dat hij via de Twentsche Bank hem vooruit huur zou betalen. Bij den autohandelaar Tasche kocht hij in een minimum van tijd een nieuwe F.N.-wa- gen voor 3000. Hij verklaarde ook daar, dat hij den volgenden dag op de Twentsche Bank zou betalen en vroeg, van hetzelfde merk een demonstratiewagen met een chauf feur, om in Alkmaar verschillende inkoopen te doen. Den geheelen dag heeft hij met den chauf feur rondgereden en op zijn uitnooaiging vergezelde mej. Jansonius hem, om hem van advies te dienen bij het aankoopen van meu bilair voor het inrichten van het gehuurde huis. Bij de firma's van Til in de Boterstraat, Schoonhoven in de Langestraat, en in een winkel van sanitaire artikelen aan het Ver- dronkenoord werden belangrijke inkoopen gedaan. Overal werd medegeaeeld, dat zij het goed moesten afgeven, wanneer hij met het geld terug kwam en ook daar vertelde hij, dat hij rekening-couranthouder was bij de Twentsche Bank. Hij verzocht den leve ranciers de rekeningen gespecificeerd op te maken, maakte nergens bezwaar tegen de gestelde prijzen, zoodat de winkeliers al dachten een gouden vogel te pakken te heb ben. In den loop van den dag kocht hij voor niet minder dan 15000. De autohandelaar Tasche, wien het ver dacht was voorgekomen, dat de verkoop van den auto nog geen vijf minuten had gevor derd, had inmiddels aan de Bank van Wis- selink verzocht, hem inlichtingen over den genoemden Buis te verstrekken. Deze bank telefoneerde naar Zeist en al spoedig bleek, dat de man een gefin geerd adres had opgegeven. Buis was inmiddels in de auto het meisje naar haar ouders in Noord- schai*woude gereden en daar vertelde hij, dat hij in Heiloo een villa bewoonde, dat hij van zijn vrouw gescheiden was en dat hij gaarne zag, dat hun dochter de huishouding zou voeren, opdat dan ook zijn kindje met de baboe van Zeist naar Alkmaar kon komen. Hij zeide, dat de chauffeur het meisje den volgenden dag zou halen en ver zocht haar alvast bij de inrichting van het huis behulpzaam te willen zijn. Gisteren weigerde dè autohandelaar echter den chauffeur opdracht te geven om het meisje te halen. De chauffeur ontmoette den man nog in de stad en kreeg van dezen een standje, omdat hij zijn opdracht niet had uitgevoerd. De autohandelaar had inmiddels de politie met het geval in kennis gesteld, die onmiddellijk inlichtingen inwon bij de winkeliers, die wel met elkander voe ling hadden gehouden, maar de politie niet met de zaak in kennis hadden ge steld. De politie achtte nog geen termen aan wezig, om in te grijpen, aangezien feite lijk nog geen benadeeling van de winke liers had plaats gehad, omdat Buis ge zegd had, met het afzenden van de ge kochte goederen te wachten tot hij geld had. De Bank van Wisselink won op ver zoek van de. winkeliers ook bij de bij kantoren van de Twentsche bank inlich tingen in en ook daar bleek, dat de re keninghouder Buis uit Zeist daar niet bekend was. Gistermorgen is mej. Jansonius nog op het bureau van AIcmaria geweest. Haar zusje heeft daar echter haar werk zaamheden overgenomen, opdat zij zich naar de Regulierslaan kon begeven om daar het huis te helpen, inrichten. Toen in den loop van den dag den heer Jan sonius te Noordscharwoude bleek, dat ge noemde Buis hem als borg voor de inkoo pen had opgegeven, en het bericht van de behouden aankomst van zijn dochter uitbleef, (zij zou met den heer Buis inkoopen in Alk maar doen) kreeg hij argwaan en begon Hij ook inlichtingen in te winnen. Het bleek hem toen, dat Buis, die hem had gezegd een villa in Heiloo te bewonen, daar niet woonachtig was. Hij waarschuwde da delijk de politie te Noordscharwoude, die zich oogenblikkelijk naar Alkmaar begaf, en zich aldaar (gisteravond te ongeveer 11.30 uur) met de Alkmaarsche politie in verbin ding stelde. Aangezien mej. J. zich in het bezit heeft gesteld van een Engelsche pas, en Buis zich er over had uitgelaten, dat ze later samen naar Londen zouden gaan, heeft de Alk maarsche politie zich na kennisname van het vermoeden van den burgemeester van Noordscharwoude, dat men hier te doen heeft met de ontvoering van een meisje, on middellijk in verbinding gesteld met de po litie in de verschillende havenplaatsen. Heden is op verzoek van den burgemeester van Noordscharwoude per radio de opspo ring van het meisje verzocht. Men zal begrijpen, dat de ouders in hooge mate ongerust zijn over het lot, dat hun doch ter heeft getroffen. Ook op het bureau van AIcmaria V.V.V. is men ten zeerste onder den indruk. De heer Swets verzekerde ons, dat het meisje, dat eindexamen H.B.S. heeft gedaan, heel goed bij is, maar in deze dingen nog een kind is. Hij had haar nog gezegd, dat ze voorzichtig diende te zijn, om zoo maar met iedereen mee te gaan, doch het meisje had hem geantwoord, dat de man er toch netjes uit zag en dat er toch geen kwaad in stak, om hem per auto in de stad bij zijn inkoopen te vergezellen. Er wordt ernstig gevreesd, dat het meisje in handen is gevallen van een handelaar in blanke slavinnen en dat zij zich reeds te Lon den bevindt. ders om de diensten voort te zetten, zijn de diensten geheel stilgelegd. De vliegtuigen worden door de vliegtuig- bestuurder naar Amsterdam en Rotterdam teruggebracht, waar het materiaal door den technischen dienst wordt overgenomen en ge durende het stilleggen der dienst wordt ver zorgd. Daar de staking uitsluitend de vliegtuig bestuurders betreft, zal het materiaal er in geen enkel opzicht onder leiden en kunnen de diensten op elk oogenblik hervat worden. Het conflict is ontstaan, omdat voor het vliegen op de Amsterdam—Batavia-route volgens de meening van de piloten van de K.L.M. de betalingsvoorstellen niet konden worden aanvaard. De vliegtuigbestuurders wenschen den dienst op de Indië-route niet op deze voorwaarden te beginnen. Terzelfded tijd is een tweede moeilijkheid ontstaan doordat de vliegtuigbestuurders zich niet met de inrichting van den vliegtech- nischen dienst en met de wijze waarop deze wordt uitgeoefend door den chef van dezen dienst, die tevens stationschef van Schiphol is, konden vereenigen. Dit laatste heeft met de uitvoering van de dienst op de Indië-route weinig uitstaande Echter is voor de oplossing van beide moei lijkheden door de piloten het oogenblik geko men, dat de Indië-diensten zullen moeten worden hervat. Zij hebben allen een schrijven onderteekend, gericht aan de directie van de K.L.M., waarin ze meedeelen, dat ze, zoolang hun eischen, wat betreft den vliegtechnischen dienst en de voorwaarden der Indië-route niet geheel worden ongewilligd, niet naar Indië zullen vertrekken. Als bestuurders van den eersten vlieg- dienst, die 25 September a.s. zal vertrekken, waren aangewazen de piloten Van Dijk en Wiersma. De directie heeft beide piloten bij zich ont boden en medegedeeld, dat indien zij weige ren naar Indië te vertrekken de directie hen met ingang van 1 October uit den dienst der K.L.M. zal ontslaan. Dit vond plaats op 27 Aug. j.i. De beide piloten verzochten de directie ruggespraak met hun collega's te mogen houden, hetgeen werd toegestaan. Van Dfjk ontslagen. Hedenmiddag verzocht de piloot van Dijk een onderhoud met de directie, waarin hij meedeelde dat hij niet naar Indie zou vertrekken. Schriftelijk is i eJ? i v,ervo'8ens ontslag aangezegd per 1 October. De vertegenwoordiger der K. L. M. op Croyodon deelde mede dat daar drie pi- loten n.1. Smirnof, Duimelaar en Wiers- ma, aanwezig waren, die gezamenlijk met een machine wilden terug keeren Op aaudrang van .Van Dijk, keerden zij echter elk met hun eigen machine naar Schiphol terug. Het is zeer te betreuren, aldus de di rectie van de K. L. M., dat de vliegtuig bestuurders den dienst hebben stilge legd, juist nu binnenkort den dienst naar Indië wordt opengesteld, waaraan enor me kapitalen zijn besteed. Door de directie moest overleg met den raad van beheer der K. L. M. thans zekerheid kunnen worden verkregen omtrent het al dan niet aanvangen van den Amsterdam—Batavia dienst. Alle stakende piloten ontslagen. Hedenmiddag hebben de vliegtuigbe stuurders in het restaurant van Schip hol vergaderd. Op het oogenblik duurt de vergadering nog voort. De vliegers zullen hun nader aan te nemen houding vaststellen. Alle piloten, die in staking zijn gegaan hebben, naar wij vernemen, heden van de directie der K. L. M. ont slag gekregen. OOK IN ITALIË EEN HITTEGOLF. Behalve in West-Europa heeft ook in Zuid- Europa de hittegolf zich doen gelden, aan vankelijk in Spanje rhans ook in Italië. Gis teren was te Rome de temperatuur 35° in de schaduw, te Pistoin was de temperatuur 36° en te Napels 37°. INCIDENTEN EN ARRESTATIES TE CALCUTTA. Uit Calcutta wordt gemeld, dat gisteren botsingen ontstonden tusschen jeugdige vrij willigers en een Engelsch politieofficier, waarbij de laatste een hoofdwonde opliep. Zestien vrijwilligers werden1 gearresteerd'. ITALIAAN BIJ SLUISKIL VERDRONKEN, Onder de gemeente Axel nabij Sluis kil, begaven zich gisteravond in liet ka naal twee Italianen te baden, van wie slechts een kon zwemmen. Toen hij dreigde te verdrinken greep hij zich aan den anderen Italiaan vast, doch deze wist zich los te rukken en werd gered. De ander verdrink: zijn Bik is later op gehaald. Het was de 28-jarige Guilio Barus afkomstig uit Prany, provincie Turijn. VLIEGTUIGEN IN GEBRUIK BIJ GROOTE FIRMA'S, Een Koolhoven coupé voor de N. V. Levers Zeepmaatschappij. Het vliegen burgert zich meer en meer ie qjfts dagelijksch leven in en naast het gebruik van onze vaste luchtlijnen door voortvarende zakenlieden, worden vele speciale vluchten ondernomen door de directies en reizigers van die groote firma's die de moderniseering van hun bedrijf consequent doorzetten. Onder de vliegtuigbouwers heeft Kool hoven zich in den laatsten tijd gespecia liseerd op de meest geschikte typen voor deze doeleinden. Zoo heeft de K. L. M. een Koolhoven F. K. 40 voor speciale snelle vluchten en nu heeft een der meest voortvarende firma's in ons land, de N. V. Levers Zeepmaatschappij, het initiatief genomen een vliegtuig aan te schaffen voor reclame-doeleinden als wel voor het snelle vervoer van de Direc tie en hoogere employe's, die op deze wijze zonder tijdverlies verbinding kun nen houden met de wijdvertakte afdee- lingen van dit groote lichaam. Het pleit voor de kwaliteiten van onze Ncderlandsche vliegtuigen, dat deze groote firma, na rijp overleg, eveneens een Koolhoven toestel heeft uitgekozen. De machine die nu regelmatig boven oons land zal viie^en is een blauwzilve- reu ééndekker met coupé-carrosserie, keurig bekleed met grijs trijp biedende aan een bestuurder en twee passagiers. Het instrumentenbord is van de modern ste toestellen voorzien en naar men ons vertelde zijn de vliegeigenschappen van dit Koolhoven product dusdanig goed dat bijzondere beschrijvingen van dit type in alle buitenlandsche vaktijd schriften worden opgenomen. Onnoodig te zeggen dat het toestel ge makkelijk te herkennen zal zijn. Op de zijkanten is de „Sunlight"-zon in oranje aangebracht, waaronder de naam N. V. Levers Zeepmaatschappij prijkt, terwijl op het richtingsr ->er Kooihaven F. K. 41 vermeld staat. Waar onze handel zich over de gehee- le wereld uitstrekt, zullen wel spoedig meer firma's zich een Koolhooven aan schaffen te meer waar wij tot onze ver wondering vernamen hoe gering de kos ten van zulk een vliegtuig voor een groot lichaam zijn in verhouding tot de voordeelen. INTERESSANTE PARACHUTE DEMONSTRATIE OP SCHIPHOL. Zooals reeds kort is gemeld, heeft gister middag op Schiphol een interessante para chute-demonstratie plaats gehad. Hierbij werd gebruik gemaakt van een nieuw model valscherm, uitgevonden door den construc teur Carl H. Lundholm uit Stockholm. De demonstratie. Te ongeveer half drie stapte de parachu tist, de Duitscher Carl Schreider, kleine be wegelijke figuur, met den heer Lunul;^lm in het één-moïorige Fokkervrachtvliegtuig p. H.-A.D.N., welk vliegtuig, bestuurd door den K.L.M.-piloot Hondong, het luchtruim koos. Direct daarna startte de éénmotorifr* machine P.H.-A.D.X, bemand m„f°kkf* zevental fotografen en verslaggever* 6611 vanuit de lucht hel verloop der demonét zouden gadeslaan. Bestuurder var dit stel was de K.L.M.-vlieger Parmentiér n was er nog een derde machine ir, de TT een marinetoestel, o.m. bemand met lnit„„ ter-zee Weemhof. Vanuit deze machine van de demonstratie een film gemaakt rtl Hondong klom al spoedig tot óon' u en zoo deed ook het perstoestel. ter Toen de machines op een gegeven naast elkaar kwamen te vliegen, op on °Tnt 100 M. afstand, zag men de kleine Zfl chutist in de open deur van de machine ste gesticuleerend met den achter hem heer Lundholm. Op een hoogte van 550 m geschiedde de sprong Een oon-renhiii; scheen het of de kleine Schreiber weifeïdeT stond toen op het trapje naar de gangdeur doch dadelijk daarop liet hij zich, terwijl/u machine vaart verminderde, vallen Vriiw? onmiddellijk ontplooide zich de kleine hub! parachute, terwijl na een loodrechten val vin naar schatting 30 M. de groote parachuh zich opende. Eerst toen zweefde Schreiber veilig „ins Blaue hinein"; zijn daling welke vrijwel rechtstandig geschiedde v<ü" trok zich binnen drie minuten. Op het groene' veld ,ter rechterzijde van het platform, kwam hij- behouden neer. Na zich van riemen en touwen bevrijd te hebben, werd het dappere mannetje, staande op de treeplank van een auto, langs het juichende publiek gevoerd dat in grooten getale was opgekomen. Een tweede sprong Een kort hierna door Schreiber uitgevoer- den tweeden sprong verliep ook naar wensch Thans gold het een demonstratie waarbij dé verbindingslijn was losgemaakt, een „vrije" sprong dus. Ook nu weer een korte aarze- ling, voor Schreider zich in de diepte stortte* Ook een kleine sensatie, want de parachute opende zich eenige seconden later dan tijdens den eersten sprong! Ditmaal kwam Schreiber niet op het vlieg- veld neer, doch in een weiland ongeveer 50 meter bezijden den met het veld parallel loo penden weg. Maar de kleine Duitscher lachte: de demonstratie was geslaagd en dat beteekende voor hem een heele corpus en twee maal honderd mark honorarium! Ieder zijn vak EEN LIEFDESDRAMA TE HAMBURG? Moeder en dochter vermoord. HAMBURG, 29 Aug. 1930. Toen he denmorgen tegen 7 uur een 48-jarig arbei der van zijn nachtdienst thuiskwam vond hij in de slaapkamer zijn 41-jarige vrouw en zijn 18-jarige dochter dood in bed lig- gen. Op de lijken '"aren bloemen gestrooid. Beide waren doodgestoken. Het meisje zou zich over eenige dagen gaan verloven. Ovet de aanleiding tast men in het duister. (Ontvangen per draadlooze telefoon) I I I -f;» :-v i STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELL1NGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3). D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alj* Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delit Cert.. Centrale Suiker HolL Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Betbleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifer! CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon. Petr. Perlak 4 RUBBERS. f. Amsterd. Rubber .44444 Deli Bat. Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holt. Amerika lijn t HolL Amerika Gem. Eig, Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust i Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukec Southern Rails Union Pacific wabasb •Exdividend. PROLONG/ tEx claim. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel t t ft I Koers van heden te Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 1026/g - - 143V4 1523/4 1243/4 473 245 144 465 240 79'/2 69/, 1133/s 51 Vs 84 244'/> 299 Vs 79 68 116 79.1/s 116-3 113 78-'/» 68 113'/,. 251 309-10 250-U/2 306-10 304-7 248i/9 303-5 70 92i/s 83Vs 28'/, 16JVs 252V4 27»/4 S9|-90 27}-'3/16 69 170 27'/. 3771/4 27ÖI/2 II43/4 77 301/, 379-80 370-80 274-5 368-70 365-9 1561A 75 65 150-1 70 150-3 149-50 3473/4 361-/2 140 365-6 364I/2-6 137 364i/4.5 365-J 94'/, 481/4 82 657/8 27/8 94 46 93è-4i 93>/4- 22 20 141 00 531/4 1381/4-1 138 - 57 2601/2 288 265 57 266 2921/j 261 54 7, 292'/, 26U/4 - 265-T 261i/« 14'/, 41'/i-2 213 33'/, 33 WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Kopenhagen Stockholm Oslo New-York 1UU4 NIET OFFICIEEL Varige Koers op koers heden 3 uur 12.081»/], 12.08'/, 1 59.28'/, 09.27V, s 9.76'/, 9.76'/, 34.70 34.69 48.25 48.26 41. 35.10 35.10 4 4 t 66.55 66.55 06.75 VV'7 4 4 4 1 66.55 66.55 tv r 2.*SH/H 4 4 4 4 2.4Ss/u 13.00 1X00

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8