llkiimctc GuraiL „Palmolive is de eenige zeepsoort die de huid grondig reinigt, en haar natuurlijke aantrekkelijkheid doet w- FEUILLETON. Hun beider weg. HMlird twee en dertigste Jaargang. Dinsdag 2 September Radio-hoekje verklaart de heer LEON DESFOSSÉ, de beroemde Parijsche schoonheids-expert. 99 206 1930 Woensdag 3 September. ftUversum, 1875 M. (Uitsluitend V.A.R. A.- uitzertding). 8.— Oigelconcert door Joh. ron„. g._ Gramofoonpl. 10 15 Lena Mol: Vrouwenleed". 10.30 Ziekenuurtje. 11.30 'órafflctfoonpl. 12.— Politieber. 12.15 Con c€rt V, A. R A.-Septet. 1.45 Mevr. C. Schaak»—Verkozen: „Door de lucht naar Berlijn". 2.30 Kindermatinée uit het Kurhaus te Schevqningen. 3.30 „Maak-het-zelf!" les. 4.30 Vraa.^halfuurtje voor kinderen. 5.15 Concert. V. A. R. A.-orkest. Orgelspel. 7. iA. M- de Jong: „Het dagboek van Kost ja Raptsjew". 7.45 Politieber. 8.Inleiding jlKurhausconqert. 8.15 Concert uit het Kur- tiaus te Scheveningen. In de pauze: Declama tie door Mart'ven Beversluis. Na afloop con cert en persberichten. Dialoog m. m. v. Mar- tien Beversluis en spreekkoor. Na afloop: gramofoonplateu. Huizen, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) N. C. R. V.-uitzending). 8.15—9.30 Gramo- foonpl. 10.30l'l.Ziekendienst. 11. 11.30 Gramofoonpl. 11.3012.30 Harmo nium bespeling door M. F. Jurjaanz. 12.30 2.Concert. Mevr. Hekkertvan Eysden, 6opraan. H. Hermann, viool. Jo Kolvers, or gel en piano. 2.2.65 Concert door het „Haagsch Trio". 2.55—3.25 Lezen van Chr. Cectuur. 3.254.Vervolg concert. 4.5.— 'Concert. Het Stafmuziekcorps van de Kon 'Marine te Den Helden 5.6.Kinder- uurtje. 6.6.30 Gramofoonpl. 6.30—6.40 iKoersen. 6.407.10 H. J. v. Engeland: „Ge varen van Electriciteit". 7V107.15 Gramo foonplaten. 7.157.30 Technische causerie 7.30—8.— Dr. B J. C. Rüjnders: „Hij en IWij". 810.15 L Bodaan: „Onze groote kinderen en wij". Muzik. medewerking Chr. Muziekver. „Soli Deo Gloria" te Zaandam. 10.15—10.25 Persber. 10.25—11.— Gramo foonplaten. Daventry, 1554.4 At. 10 35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonpi. 1.20 Or kestconcert. 2.202.50 Concert. N. Desmond, sopraan. W. Payne, barhcn. 4.20 Orkestcon cert. 5.20 Gramofoonplatten. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Berichten. 6.35 Berichten. 7. Trio-concert. 7.207.40 Lezing. 7.45 Lezing. 805 Concert. Orkest. M. Busby, sopraan. B. (Ross, bariton. 9.05 Diversions. 10.05 Be richten. 10.20 Lezing. 10.35 Berichten. 10.45 Orkestconcert. 11.20—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris131725 At. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Concert. Kwintet. 8.20 „La Mascotte" van Audran. Koor, orkest en solisten. Langenberg, 473 At. 7.257.50 Gramo- foonplaten. 7.50—8.50 Orkestconcert. 10 35 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpla- ten. 1.25—2.50 Orkestconcert. 5.50—6.50 Or kestconcert. 8.20 Josef Plaut-avond m. m. v. orkest. Kalundborg, 1153 At. 12.20—2.20 Or kestconcert. 3.505.50 Orkestconcert. 8.20 9.05 Concert. Strijkorkest. 9.3010.Lie deren-voordracht. 10.2011.20 Orkestcon- oert. Brussel, 508.5 At. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 8.35 Orkestconcert. 9.20 Concert uit het Kurhaus te Oostende. Zeesen, 1635 At. 6.057.20 Lezingen. 7.20 —7.50 Gramofoonplaten. 9.2012.20 Le zingen. 12.201.15 Gramofoonplaten. 1.15 —2.20 Lezingen. 2.20—2.50 Gramofoonpl. 3.053.50 Kindertheater. 3.504.50 Lezin gen. 4.50—5.50 Concert. 5.508.20 Lezin gen. 8.20 Orkestconcert. Daarna berichten en tot 12.50 Dansmuziek. GEMEENTERADEN. WIERINGEN. Vergadering van Vrijdag 29 Aug. Afwezig was de heer M. Kooij Pz. Van de ingekomen stukken noemen wij de Volgende: Van Mej, K. J. Duijvetter een verzoek om ontslag als onderwijzeres aan de school te Hippolytushoef, in verband met haar benoeming te Hengelo (O.); van mej. M. G. Dekker een ver zoek alsvoren te Oosterland wegens benoe ming te Amstelveen. B. en W. stelden voor de ze ontslagen eervol te verleenen met ingang van een door hem te bepalen datum, waartoe werd besloten. Goedgevonden werd aan de Commissie voor de Malariabestrijding door de bevolking in Noordholland een subsidie te verleenen van 50 en aan het hpofdbestuur der Vereeniging ter bevordering van het vakonderwijs in West- Vrij naar het Engelsch H. ATONSEN 59) Heerlijk! Kostelijk fijn! De andere meisjes lachten, dat ze schaterden. Audrey legde haar klont boter met een gevoel van trotschheid op een schaal en nam den ouden heer mee naar een der vensters, Ik heb me al een tijdlang afgevraagd, hoe veel u noodig zoudt hebben, om het besluit te maken mij aan te spreken, begon ze. De oude heer schrok even. Hield dit kind hem soms voor den gek? Een oogenblik meende hij eenige verontwaardiging te moeten toonen, maar de gedachte aan Dick deed hem zich er over heen zetten. Hoe zijn uw opvattingen omtrent de op voeding van kinderen? vroeg hij zonder verde re inleiding. Nu was Audrey aan de beurt om verwonderd te staan. Ze had verwacht, dat hij een compli mentje over haar boter zou maken. Dick en Joyce hadden haar wel verteld, hoe haar aan staande schoonvader geheel was omgeslagen, maar dat ze zoo maar ineens zou worden over tillen met een rechtstreeksche vraag over op voeding, terwijl ze nog niet eens getrouwd was, dat had ze in de verste verte niet verwacht. Ze bloosde en lachte een beetje gedwongen. Heusch daar heb ik nog niet De oude heer was verrukt. Dat blozen was •en teeken van ongereptheid. Friesland een subsidie van 25beide voor het jaar 1931. Aan M. Bais werd ontheffing van hondenbelasting verleend voor een half jaar, terwijl een verzoek van een aantal inwoners van Vatrop om aldaar een lichtpunt te doen aanbrengen ter afdoening in handen werd ge steld van B. en W. De rekening der Zeegras-exploitatie en de ge meenterekening over respectievelijk 1929— 1930 en 1929 werden den Raad aangeboden. Besloten werd in den toren te Oosterland door de fa. Eijsbouts te Asten (N.B.) een uur werk te doen plaatsen met electrische automa tische opwinding voor een prijs van 1425. Verder werd besloten tot aanleg van riolee- ring te Zandburen en in de Klieftstraat tot een totaal bedrag van pl.m. 2000. B. en W. stelden voor een regeling te treffen met de gemeente Den Helder inzake de toela ting van leerlingen uit deze gemeente tot de school voor buitengewoon lager onderwijs al daar (voor achterlijke kinderen) in dezen zin, dat deze gemeente zich bereid verklaart tot het betalen van een bijdrage in de netto-kosten der school, berekend per leerling en zich garant stelt voor het betalen van het schoolgeld. De heer P. Kooij stelde voor ook de kosten van vervoer of van huisvesting voor gemeente rekening te nemen. Dit voorstel werd echter met 3 stemmen voor, die van de heeren P. Kooij, Lub en Oden, verworpen. Het voorstel van B. en W. werd hierna aangenomen. Aan den gemeente-deurwaarder werd over 1930 een gratificatie van 100.verleend. In verband met de herziening van de finan- cieele verhouding tusschen rijk en gemeenten werd besloten de gemeente voor de gemeente fondsbelasting te rangschikken in de eerste klasse. Op de vermogensbelasting zullen wor den geheven 50 opcenten, terwijl geen woon- forensenbelasting zal worden geheven. B. en W. stelden voor de gemeente voor de personeele belasting te rangschikken in de 7e klasse en hierop 130 opcenten te heffen. De heer P. Kooij stelde voor de 6e klasse, en niet meer dan 90 a 100 opcenten te heffen. Verder wilde hij den grondslag paarden schrappen, daar die voor deze gemeente in hoofdsom slechts 54 oplevert. De heer Kooij motiveerde deze voor stellen door erop te wijzen, dat de personeele belasting in deze gemeente bijzonder hoog is, terwijl het billijker is als de begrooting sluitend moet worden gemaakt, meer opcenten te heffen op de gemeentefondsbelasting. Na een uitvoe rige bespreking werd het voorstel van den heer Kooij tot rangschikking der gemeente in de 6e klasse met 3 tegen 7 stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W. tot rangschikking in de 7e klasse werd hierna met 8 stemmen voor, 1 tegen en 1 blanco, aangenomen. Het voorstel van den heer Kooij tot het heffen van 90 k 100 opcenten op de personeele belasting werd, na dat over het voorstel van B. en W. tot het hef fen van 130 opcenten de stemmen hadden ge staakt, met 4 tegen 6 stemmen verworpen. Ten slotte werd een voorstel van den heer Jb. Lont tot het heffen van 100 opcenten met algemeene stemmen aangenomen. Het voorstel van den heer Kooij tot het schrappen van den grondslag paarden werd eveneens met algemeene stem men aangenomen. In de rondvraag werd weer gesproken over de verbetering van de hoofdwegen. Er worden n.1. eenige voorloopige verbeteringen aange bracht, en terwijl sommige leden van oordeel waren, dat het' werkelijk verbeteringen waren, meenden anderen dat het weggegooid geld is, vooral nu het de bedoeling is binnenkort over te gaan tot algeheele verbetering van het weg dek. De heer Oden achtte het nog wenschelijk aan te dringen op een verbindingsweg naar Hippo lytushoef, aansluitende aan de hoofdwegen in de Wieringermeer. CASTRICUM Vergadering van Vrijdag 29 Aug. Alk leden waren aanwezig. Na opening door den voorzitter deelde deze mede dat de 'heer Schipper wegens ver trek ontslag heeft genomen als lid van den raad, waarna als zijn opvolger is aange wezen de heer J- W. Westerman, die de be noeming heeft aangenomen. De geloofsbrieven werden in orde be vonden en tot de toelating van het nieuwe lid werd besloten. „Ik raad mijn cliënten steeds aan haar gezicht tweemaal daags twee minuten te masseer en met Palmolive zeep en warmwater, waarbijzij eerst een flinke hoeveelheid schuim moeten verkrijgen, om daarna de huid met warm en met houd water af te spoe len. Dit komt de\i eint zeer ten go ede. Xfrt- 265, IUO St. Honoré, Parijs CENT per stuk H 30-2 A Desfossé, wiens Iuxueuzen salon aan de rue St. Honoré elk bezoeker van Parijs kent, geniet een internationale reputatie. Hij werd o.a. naar Madrid geroepen om verschillenden leden van het Spaan- sche Hof zijn diensten te verleenen ter gelegenheid der kroningsplechtigheden van Koning Alfons XIII. Deze beroemde expert dringt er op aan, uitsluitend Palmolive zeep te gebrui ken: omdat in deze zeep de palm en olijfoliën op unieke wijze vermengd zijn, waardoor niet slechts absolute reiniging der huid, doch ook een ver zachtende inwerking op de teint wordt verkregen." „De huid moet grondig worden gerei nigd, doch alleen met die zeep, welke de grootste voordeelen oplevert", waar schuwt Desfossé. Waagt U niet aan proefnemingen met schadelijke zeep- soorten; het is immers zoo gemakkelijk Palmolive zeep te koopen! Ik bedoel eigenlijk dit, legde hij aijn mee ning iets duidelijker uit, hebt u ooit vel eens gedacht over het getrippel van kindervoetjes in verband met u zelf? Over kleine kleutets, die om uw knieën heer. aan het spelen zijn? Zijn stem klonk zoo welgemeend, dat Aaidrey haar neiging tot lachen bedwong. Ze s\»pte niet, wat hij met die vragen voorhad. Ze d.stcht, dat hij wist, wie ze was en dat het een uflft'ng was van verlangen van een ouden man naar eigeit kleinkinderen. Het trof haar tot in hot diepst harer ziel en gaf haar een gevoel van ir»- nige sympathie voor hem. Ze meende zijp hartsgeheim ontdekt te hebben, dat hij zelfs, voor zijn kinderen tot dan toe verborgen ge houden had. Van haar kant gaf ze zich toen ook aan hem zooals ze werkelijk was. Ze legde haar hand op zijn arm. Mijn kindje zal het liefste en mooiste kind ter wereld zijn! antwoordde ze. De oude heer keek haar stralend aan. Ja, dat meisje zou een goede moeder wezen; hebben niet alle goede en echte moeders van het begin der tijden af dergelijke beweringen gedaan? Plotseling overblufte hij haar met een volgende vraag. En hebt u al eens gedacht over den gods- dienstigen invloed bij de opvoeding? Dit was gemakkelijker te beantwoorden. Zon der de minste aarzeling antwoordde ze: Ik zal hem alles leeren, wat zijn vader denkt en gelooft. De oude heer nam haar hand in de zijne. Laat de zaak dan maar aan mij over, zei hij, ik zal mijn best voor u doen. Met een vaderlijk handdrukje nam hij af scheid en haastte zich de melkerij uit. XLI. Wat is er vanmorgen met den ouden heer aan de hand? vroeg Dick aan zijn zuster. Weet ik t? zei Jo. Ik heb hem al onder het aankleeden hoorer neuriën. En zoodra wij hier kwamen, is hij dadelijk in de richting van het achterhuis gegaan. Dick was aan het werk in de grootste der twee broeikassen, die tegen den tuinmuur wa ren aangebouwd. Tusschen het doffe, harige ge bladerte, dat zich om de dunne staken wond, gluurden rood en oranje de tomaten aan alle kanten uit. 'tls opmerkelijk, hoe goed Waring en hij het samen kunnen vinden, zei Dick. Waring ^chijnf hem dolgraag te hooren praten en hem flren lang aan de praat te kunnen houden. Ja, antwoordde Joyce, vader schijnt zijn sc\hade te willen inhalen. Als we weer thuis zijn, zal ik op hem moeten letten als op een ver wend kind. Hij is zoo doenig geworden. Var-i uit het dorp klonk het slaan van de kerk klok en herinnerde hen er aan, dat het tijd voor de hfinch was. Dick was juist bezig zaaiïngen uit te» zetten. Hij gooide den boel er echter niet b4j neer, zooals werklui zoo vaak doen, maar maakte eerst rustig het werk af, waarmee hij beziig was. He»ft vader je nooit verteld, waar dat boek var,\ hem over gaat en of hij van plan is het uit te gevf.n? vroeg Dick. Nee, antwoordde Joyce. Als we weer thuis zijn, zal ik "hem er wel eens over uithooren. Hé daar' komt hij aan. Kijk nu toch eens, DickheH je ooit ieqiand zóó veranderd ge zien? Het nieuw benoemde lid werd hierna door den secretaris binnen geleid en legde de ver- eischte 'beloften in handen van den voor zitter, die hem daarna feliciteerde met zijn be noeming. De heer Westerman dankte voor de woor den, waarna algemeene felicitatie volgde. Aan de orde waren hierop de ingekomen stukken, die bijna zonder uitzondering wer den aangenomen. Bij de mededceiing dat de burgemeester is herbenoemd, feliciteerde de heer Aukes als oudste lid hem met deze her benoeming, namens den raad en zeide, dat het altijd een voorrecht is geweest onder lei ding van dezen burgemeester, bij wien de ^elangen der gemeente veilig zijn, te ver gaderen. De burgemeester dankte voor de waardee- rende woorden. De begrooting 1930 werd overeenkomstig de wenschen van Ged. Staten gewijzigd, na dat was medegedeeld dat de posten ter be strijding van werkloosheid moesten worden geschrapt omdat hier geen crisis-werkloos heid heerscht. Bij voorkomende gevallen zul len de menschen naar het Armbestuur worden verwezen. Dan volgde aanbieding gemeente-rekening 1929, waartoe in de commissie tot het nazien der stukken werden aangewezen de heeren Twisk, Res, de Vries, Westerman en de Nijs. De begrooting 1930 werd aangeboden en zal onderzocht worden door den geheelen raad met uitzondering van de wethouders. Vervolgens waren aan de orde de voor stellen inzake de belastingen in verband met de invoering van de gewijzigde wettelijke be palingen, welke een gevolg zijn van de wet, regelende de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten. Deze voorstellen zijn: a. Classificatie gem. fondsbelasting, in de 3e kl.; classificatie personeele belasting in de 7e kl. en handhaving van 50 opcenten daarop en verhooging opc. geb. eigendommen grond belasting van 50 op 80. Bij deze voorstellen werd' door de ver schillende sprekers dank gebracht aan de uit gebreide voorbereiding en inlichtingen, welke Burgemeester en Wethouders en de gem. secretaris met zijn staf hebben gegeven. Met de voorstellen werd geheel accoord gegaan. De opc. heffing op de gem. fondsbelasting werd nog niet vastgesteld. Dit kan komen bij de begrooting als alle gegevens bekend zijn. Hierna kwam aan de orde het vervoer van vuilnis vanaf de Belt hetgeen B. en W. zullen opdragen voor 5 jaren. De heer de Nijs sprak over de zekerheid dat voor dat aantal jaren het vuilnis op een aangewezen plaats 'kan worden gestort. Alvorens het contract zal worden afgeslo ten, zullen B. en W. zekerheid zich daarom trent verschaffen. Goedgevonden. Een voorstel tot vaststelling van een ver- haalsverordening op de kosten van ontsmet ting ontmoette geen bedenking. Dan kwam aan de orde het voorstel tot aanvulling van de algemeene politieverorde ning met een verplichting tot het komen tot keuring van trekhonden, hetgeen aangenomen wordt. Eenzelfde voorstel met betrekking tot het invoeren van een rookverbod in duinen en 'bosschen op tijden en plaatsen als door B. en W. zullen worden bepaald, ontmoette groote 'bedenking. Allen meenden, dat de verordening te ver gaat om het rooken te verbieden aan arbei ders en tuinders, die in de duinen landerijen moeten werken, terwijl ook de meening werd verkondigd dat het vreemdelingenbe- zoek daardoor zal worden beschaad. Of B. en W. betoogden, dat alleen op brandbare plaatsen en voor bepaalde tijden het rooken wordt verboden en niet voor de geheele dui nen en bosschen, het helpt niet. Ten slotte deed de heer de Nijs het voor stel de zaak aan te houden. Een voorstel tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling met de gemeente Heemskerk omtrent het toelaten van leerlin gen uit die gemeente op de o. 1. scholen in deze gemeente, waartoe de raad in zijn vo rige vergadering machtiging heeft verleend, welke machtiging door Ged. Staten is be krachtigd, werd aangenomen met 8—3 stem men. De heer Aukes en twee anderen bleven onvermurwbaar. Een voorstel tot grondaankoop voor het bouwen van een transformator te Castricum en afkoop van het kapitaal van het transfor matorgebouw te Bakkurn, ontmoette geen 'bezwaar. Eenige toelichting werd door den wethouder voor de bedrijven gegeven. De zuil te Castrucum zal dus verdwijnen, ter wijl met het P. E. N. een regeling is getrof- fen, waarbij de belangen der gemeente zijn Dick keek op. Met zwaaiende armen kwam zijn vader het pad af. Hij had zijn perkament- kleur bijna verloren en zag er gezonder en fris- scher uit. Hallo... vader! Zoekt u ons? riep Dick door de openstaande, deur der broeikas. De oude heer wuifde met de hand tot antwoord. Mijnheer Waring vertelde me, dat ik jullie hier kon vinden. We zouden net naar huis gaan om te eten... Gaat u mee? Nee, dank je... mijnheer Waring heeft me niet gevraagd en ik geloof dus, dat het beter is, dat Jo en ik naar de herberg terug gaan. Maar eerst zou ik je wat willen vragen, Richard. Heb je even tijd? Het is een hoogst belangrijke zaak. Dick trok zijn wenkbrauwen op. Natuurlijk! antwoordde hij. De predikant keek naar zijn dochter. Joyce, kindje, het is een heel vertrouwe lijke zaak, zei hij.-Heb je er op tegen om vast vooruit te gaan? Dick keek haar aan en gaf haar een knip oogje. We zullen het niet lang maken, zei de oude heer. Best, vader, antwoordde Joyce, dan zal ik vast gaan kijken of alles al klaar is. Ja, heel goed, kind, heel goed. Zoodra ze een eindje weg was, begon de oude heer: Hoe oud ben je nu, Richard? Het was een vreemde vraag van een vader aan zijn zoon. Ik ben bijna zeven en twintig, antwoordde Dick. Zeyen en twintig! Hmop dien leeftijd gediend. Dan volgde een voorstel om gronden te verkoopen aan den Bakk. weg. Zooals men weet heeft de gemeente bij den aanleg van een nieuw tracé, (afsnijding de Winter-Borst) eenige terreinen verkregen, welke thans als bouwterrein waarde hebben gekregen. Na aanbieding en inschrijving werden thans door B. en W. voorstellen ge daan c die gronden te verkoopen resp. aan de Wiiuer, Kuilman, Admiraal en Nijsen, De heer Twisk meende, dat de grond, voor Nijsen bestemd, aan den heer Schermer moet werden verkocht, zij het aan ook met beper kende voorwaarden terwijl d. verkoop aan Kuilman algemeen bezwaar ondervond, om dat volgens meening van den raad een on recht wordt gedaan aan een aanwonerde. die dan niet meer een uitgang naar den ver keersweg overhoudt en dus in zijn bedrijf wordt geschaad. Ten slotte werd besloten het stuk grond niet aan Kuilman te gunnen onder voorwaar den als B. en W. hebben voorgesteld, welke beslissing viel met 74 stemmen. Vóór de beide wethouders en de heeren Westerman en Hellinga. Lang werd hierna geredeneerd over een regeling die allen bevredigde. Ten slotte werd besloten aan Borst de gelegenheid te geven een uitweg van 3 M. breedte te koo pen en verder den grond aan Kuilman te gun nen. De grond zal echter in zijn geheel aan Kuilman worden gegeven als deze zich be reid verklaard aan B. een uitweg te verleenen, tegen nader overeen te komen voorwaarden. Dan kwam aan de orde het verleenen van een verhoogde subsidie voor de t. b. c.- bestrijddng. De afd. Witte Kruis te Castri cum heeft gevraagd op grond van overge legde bewijzen de subsidie te venhoogen tot 2500. B. en W. meenden dat niet hooger gegaan moet worden dan 1500, hetgeen aansluit aan de prov. regeling, de gemeente zou dus 750 subs. van de provincie terug ontvangen. Na eenige discussie, waarbij ten slotte over bleef een voorstel tot het verleenen van een subsidie van 2500 en het voorstel van B. en W., werd het eerstgenoemde aangenomen met 65 stemmen. Vóór de leden mevr. KuijsPipers, Hel linga, de Vries, Westerman, de Nijs en Aukes. Het voorstel tot het geven van straatnamen werd' met eenige opmerkingen van onderge schikten aard aangenomen. De straatnamen zijn gezocht uit de be staande namen en deze voor zooveel moge lijk behouden, terwijl overigen® uit 'het grijze verleden de namen van Castricum zijn ge zocht. Een voorstel tot het verhoogen van het maximum aantal vergunningen van 11 op 12 werd' na eenige discuissie met 92 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Hellinga en Westerman. Een voorstel tot het verleenen van een crediet van 11500 voor verzwaring van het gasbuizennet, omdat de druk van het gas te 'gering wordt in verband met de toename van de gasafname, werd' na eenige toelich ting van den voorzitter en wethouder Lou ter zonder stemming aangenomen. Een voorstel tot verleenen van een crediet tot het brengen van verlichting op het kam peerterrein, werd eveneens aangenomen, na dat geïnformeerd is of van deze gelegenheid wordt gebruik gemaakt. Daarna sluiting. UITGEEST. Gemeenteraadsvergadering van Vrijdag. 29 Augustus 1930. Voorzitter de burgemeester, secretaris de heer J. van Nienes Azn. Te 2 uur opende de voorzitter de voltallige vergadering. In behandeling kwam een schrijven van de Centrale vereeniging ter behartiging van de Maatschappelijke belangen van zenuw- en zielszieken te Amsterdam, waarbij wordt be richt dat men begunstiger der vereeniging kan worden met een jaarlijksche bijdrage van minstens 2.50 of een gift in eens van min stens 50. B. en W. stellen voor niet als be gunstiger op te treden. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men met 8 tegen 3 stemmen. Tegen stemdep de heeren Zonneveld, Twaalfhoven en Zonjee, 2. Een schrijven van den heer S. Koop man waarin hij mededeelt te bedanken als lid van de schattingscommissie voor de Rijksin komstenbelasting. Het gevraagde ontslag wordt hem op de meest eervolle wijze verleend. 3. Een schrijven van het bestuur van Het Witte Kruis, alhier, waarbij het bericht niet te kunnen voldoen aan het verzoek tot ophef fing van de gemengde baden. De meerderheid van B. en W. stelde nu leven de jongelui in Londen er danig op los Ik ben erg dankbaar, Richard, vervolgde hij, zijn hand op Dick's schouder leggend, dat ik je hier op het land vindt, in dagelijksche aanra king met de ongerepte natuur, in eenvoudige eerzame arbeidzaamheid, in plaats van met an dere jonge nietsdoeners je leven door te bren gen met plezier na te jagen, of je geld op t» maken. Dick begon te lachen. Van plezier maken heb ik niet te veel last gehad, vader, zei hij, maar ik weet wel, dat ik aardig mijn best heb gedaan om in Londen geld te verdienen. De predikant keek hem verwonderd aan. Heusch? Hoe komt het dan, dat je hiei zit? Zijn angst kwam weer boven. Het was hooj tijd, dat hij een vrouw voor zijn zoon vond. Ze wilden me in Londen heelemaal niet hebben. Ik heb naar het schijnt geen kantoor- hersens. Ik ben dankbaar, dat je dat zegtecht dankbaar! De oude heer begon heen en weer te loopen. Beste jongen, zei hij na een poosje. Ik heb in den laatsten tijd heel wat over jou en je welzijn gedacht. Ik ben mezelf er van be wust geworden, dat ik tegenover jou en je zus ter mijn plichten verwaarloosd heb en ik heb erkend, dat het mijn schuld is. De Voorzienig heid heeft je bewaard voor de gevaren van het groote stadsleven en je hier in een paradijs ge plaatst. En nu voel ik, dat ik op een bepaalde manier in staat ben, iets tegenover je goed te maken. Hij hield op met heen en weer loopen en kwam vlak voor Dick staan: Ik heb een vrouw voor je gevonden, Richard. (Wordt vervolgd.} a r

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5