Vaderlandsciie Bank Radifffraflsch Weerbericht. AiflSTKBIIAliK A in K n II A Stadsnieuws Zeetijdingen Keiplc Pr-oviirtcSaal nieuws heHelitien. 1 |g s* as ra* ara e w van 18 Sept, 1930 Opgave van .YoordboSRandsch lAindboiiwcrcdlet «.V. Leeraar M. 0. Boekhouden. Lid der Ned. A. v. Accountants. Donderdag 18 September. 7.30 uur, Cinema Americain: De Avontu rierster (dram. geluidsfilm). Boven 14 jaar. 7.30 uur A. B T.: Twee roode rozen (kom. operette). Toegang 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: De Hollywood- revue (voor eiken leeftijd). Vrijdag 19 September. 8 uur, in De Rustende Jager te Heiloo, vergadering Het Witte Kruis. DE RAAD VAN DEN VOLKENBOND. De werkzaamheden der commis sies aangevangen. In de zitting van gistermiddag van de Assemblée werd overgegaan tot de eigenlijke werkzaamheden der commissies. Na de gebruikelijke formaliteiten der sa menstelling, stelden allereerst de derde, vierd en vijfde commissie haar agenda 8 vast. De derde (ontwapeningscommissie) koos den oud-premier van Estland, Piys, tot haar vice-voorzitter en ging vervolgens over tot de behandeling van de Internationale Conventie tot seun aan aangevallen staten. De vertegenwoordiger van Hongarije, gene raal Tanczos, verklaarde, dat de Hongaar- sche regeering een gunstig oordeel heeft over deze conventie, doch dat zij zich haar vrij heid voorbehoudt ten aanzien van een even- tueele toetreding. Lord Robert Cecil (Groot Brittannië), Massigli (Frankrijk), Benesj (Tsjecho Slo wakije) protesteerden tegen het optreden van den Finschen afgevaardigde Holst, die on langs finaneieelen steun vroeg ingeval van bedreiging met oorlog. Qe vijfde commissie (die voor humanitaire vraagstukken) benoemde, rapporteurs voor verschillende problemen: bescherming van vrouwen en kinderen, bestrijding van den sluikhandel in opium enz. ,J' De eerste commissie van den Volkenbond bijeen. Onder voorzitterschap van den Italiaan- schen senator Scialoja is de eerste commissie van den Volkenbond inzake constitutioneeie en juridische vraagstukken bijeengekomen. De oommissie koos.den bekenden Nederland- schen jurist staatsraad mr. Limburg tot vice- president. Op de agenda van de commissie staan interessante vraagstukken als: de reor ganisatie van het permanente hof van inter nationale justitie'te den Haag, de aanpas sing van het pact van den Volkenbond aan 'h:; Kellogg-pact, het rapport van dé eom- rn.ssie welke zich bezig gehouden heeft met de oorzaken der moeilijkheden bij de ratifi catie van internationale conventies en over eenkomsten, en het voorstel van de Finsche delegatie om het Haagsche gerechtshof tot beroeps-instantie voor internationale arbi trale uitspraken te verklaren. De commissie hield zich in de eerste plaats bezig met de reorganisatie van het permanente hof van in ternationale justitie te Den Haag. De Grieksche afgevaardigde Politis wilde de redenen leeren kennen waarom de herzie- ning.van het statuut van het gerechtshof, waartoe de Volkenbondsvergaaering het vorig jaar heeft besloten, niet in werking is getreden. öe Cubaansche ambassadeur te Washing ton Tarrara deelde mede, dat de redenen ter kennis zijn gebracht' van den Raad van de:i Volkenbond en hij meende, dat de zaak als afgedaan kan worden beschouwd. Op voor stel van den vroegeren Zweedschen minister Unden werd een brief voorgelezen van de Cubaansche regeering uit welke blijkt, dat dit land geen nieuwe verplichtingen op zich kan nemen, wanneer niet alle gewone wet gevende en uitvoerende organen zich over de kwestie hebben uitgesproken. Donderdagochtend zijn ook de overige Vol kenbondcommissies, namelijk de eerste, juri dische, de tweede, technische en de derde, politieke commissie, met haar werkzaamhe den aangevangen, terwijl in de zesde commis sie een aantal kwesties inzake het vluchtelin genvraagstuk in behandeling kwam en in de tweede commissie rapport werd uitgebracht over het humanitaire werk der hygiënische commissie. VATICAANSTAD ALS WERELDLIJKE MACHT. Voor het eerst sedert het afsluiten der Vaticaanverdragen zal dt Vaticaanstad thans als zuiver wereldlijke macht optreden, wan neer de vertegenwoordigers van den paus zullen deelnemen aan het internationale luchtvaartcongres, dat aan hei einde van dezen maand te Boedapest zal worden ge houden. Heden werd bekend gemaakt, dat Mgr. Rotta pauselijk nuntius in Hongarije en Angelini Rota, Vaticaansch magistraat en raadsheer tot gedelegeerden benoemd zijn. De paus stelt buitengewoon veel belang in luchtvaartzaken. Zelfs gaan geruchten, als zouden er plannen bestaan een vliegveld bin nen de grenzen van Vaticaanstad in te rich ten, met eigen vliegtuigen en piloten voor passagiers- en postdiensten. Het congres te Boedapest zal o.a. behan delen regelingen betreffende overzeesche vluchten, diefstallen en misdaden aan boord van vliegtuigen, benevens herziening van diverse, thans van, kracht zijnde aeronau- tische regeringen. tenlandsche banken heeft laten oploopen. 50.000 is uitgetrokken voor den aan koop van wapens. Groote moeilijkheden ver oorzaakt de kwestie wat moet geschieden met de duizenden beambten, die onder de vo rige regeering onnoodig zijn aangesteld. Uri- buru en de chef van den Marinedienst heb ben zich verplicht geen hooger salaris te ont vangen dan zij in militairen dienst hadden. De overige ministers hebben geheel van sala ris afgezien. DE TOESTAND TE BARCELQNA ERNSTIG. Uit Barcelona wordt gemeld, daC de oestand aldaar tengevolge van de alge- meene staking steeds ernstiger wordt. Wegens ophitsing van de arbeiders, wer den cle directeur en de redactie van een sjcialistisch dagbiad gearresteerd. Be vel tot arrestaties is uitgevaardigd tegen vers drillende stakingsleiders. In verband met den ernstigen toe stand is het garnizoen van Barcelona geconsigneerd. COMMUNISTEN UIT CUBA UITGEWEZEN. Uit Havana wordt gemeld, dat de Cu baansche regeering de uitwijzing heeft bevolen van een aantal communisten en andere ongewenschte vreemdelingen. Onder de uitgewezenen bevindt zich de Spaansche communistenleider Citen- te Tores. bi-A P i o. PROEVEN MET GEHEIME RADIO TELEFONIE. Tusschen Nederland en lniïè. Gisteren had van het hoofdbestuur van de P.T.T. uit, het eerste geslaagde kruisgesprek met Indië plaats, waarbij men gebruik heeft gemaakt van geheime telefonie. De rijkstelegraafdienst is er n.1. in ge slaagd het gesproken'woord in een zoodanig anderen vorm te brengen, dat dit voor een mede-luisteraar volkomen onverstaanbaar wordt. Bij de ontvangst wordt het geluid dan we der in verstaanbaren vorm teruggebracht. Het systeem heeft het voordeel, dat de om zetting automatisch tot stand wordt gebracht en dat geen wijziging aan toestellen of lijnen noodig is. BIJZONDER HOOGLEERAAR BENOEMD. Dr. J. H. Thiel uit Haarlem is vanwege het Leidsche universiteitsfonds benoemd tot bij zonder hoogleeraar in de oude geschiedenis, in het bijzonder in de geschiedenis van den Hellenistischen tijd, aan de Leidsche univer siteit. CASTRICUM Aanrijding met ernstige gevolgen Door het niet behoorlijk rechtshouden van eenige kermisgasten vloog een auto komende uit de richting Alkmaar Dinsdagmiddag op den Rijksweg bij het molenhuisje, waar hij even te voren een anderen auto achterop was gereden, tegen een boom. De jongelui reden per rijwiel vrijwel over de volle breedte van den weg en gaven geen aandacht aan het verkeer. De auto kwam er nog al goed af. De be stuurder was er slechter aan toe en met een hoofdwonde, ontstaan door de glasscherven van de zijruit, moest hij zich onder genees kundige ichandeling stellen, terwijl een naast hem ziftende medereiziger een blessure aan de hand opliep. Aanrijding op den rijksweg. Gistermiddag ongeveer 3 uur reed een auto komende van Beverwijk, door het niet voldoende rechts houden van P. G. alhier, tegen een boom. De auto werd nog al danig gehavend. De schuld moet hier aan den wielrijder worden geweten, die niet behoorlijk rechts reed en den autobestuurder op een gegeven oogenblik voor de noodzakelijkeid plaatste of hem ten onderste boven te rijden dan wel tegen een boom te botsen. Doordat de auto bestuurder het gevaar zag aankmen en dus danig heeft kunnen remmen, is hier een doo- delijke aanriiding vermeden. ERNSTIG ONGELUK TE PALENC1A. Fe Palencia heeft ten gevolge van een ont ploffing een aardstorting plaats gehad. Een arbeider werd gedood, zes anderen zwaar gewond. EEN HANDGRANAAT GESLINGERD. Twee dooden, In een dorp in West Galicië werd in een groep jongelieden, die van den arbeid terug keerden, door tót nu toe onbekende daders een handgranaat geslingerd welke tusschen de jongemannen ontplofte. Twee van hen werden gedood, zes ernstig en acht licht ge wond, DE TOESTAND IN ARGENTINIË. Een neef van den vroegeren president Iri- goyen, die met bijzondere toestemming den afgetreden president bezocht, aan boord van den pantserkruiser Bglauno heeft, naar men meldt medegedeeld, dat zijn oom tengevolge van de zeelucht goed vooruitgaat en dat hij op weg is naar volledig herstel. De voorloo- pige regeering is begonnen de schulden te betalen, welke de vorige regeering bij bui- EERSTE KAMER. Adres van antwoord op de troon rede verzonden. De Eerste Kamer heeft heden met 29 tegen 9 stemmen goedgekeurd 't ontwerp-adres van antwoord op de troonrede. Beraadslagingen werden niet gehouden. Alleen de soc.-dem. stemden tegen, In de eerste alinea zegt de Kamer in haar adres het een groot voorrecht te achten dat de koningin de zitting der Staten-Generaal in persoon heeft geopend en dat zij daarbij vergezeld was van het geheele koninklijk huis. Met dankbaarheid gedenkt de Kamer tevens dat het H.M. onlangs werd gegeven te midden van haar volk haar 50sten levens jaar te voltooien. Overigens is het adres een weerslag op hetgeen de troonrede vermeldde. De vergadering werd hierna gesloten. TWEEDE KAMER. De voorzitter opende de vergadering met een rede, waarin hij de hoop uisprak, dat de bestaande verhoudingen tusschen hem en de Kamer bestend zullen blijven. Men zal in sommige parlementen vermenging van par tijschap en vertegenwoordiging samen heeft gewerkt tot het voorkomen van gemeenschap pelijke oplossingen. Dergelijke verschijnselen vertoonen zich nietten onzent, daarom moeten wij erop bedacht zijn, dat de volksvertegen woordiging haar plaats zal kunnen blijven innemen. De voorzitter heeft omtrent de publicatie- Drop verklaard, dat zijn inziens een indivi dueel lid niet het recht heeft tot publicatie van stukken die aan de Kamer worden voor- g fegd, voor een geheel ander doel, dan waarvoor de heer Drop ze gebruikt heeft. E>e heer Albarda bestrijdt deze opvatting, niet in het algemeen, maar er kunnen zich omstandigheden voordoen, zooals hier, waar de indruk, die de regeering gewekt heeft, ge heel afwijkt van die door de stukken gewekte, en die een smet werpt op bepaalde personen. De heer de Visser meent, dat bij de publi catie slechts het belang van de arbeiders klasse mag gelden, zelfs als de stukken ge heim zijn. De voorzitter acht de opvatting, dat stuk ken, die bestemd zijn voor de Kamer, door een individueel lid gepubliceerd mogen wor den, onjuist. De heer Wijnkoop sluit zich aan bij den heer de Visser. Benoemd worden de leden van de huishou delijke commissie en de gemengde commissie voer de stenografie. De voorzitter geeft den heer Vliegen in overweging zijn interpellatie over het onder zoek naar de gebeurtenissen in Maastricht in te trekken, daar spr. hem bij de begrooting ruimen spreektijd kon verschaffen. De heer Vliegen trok zijn verzoek hierna in. De interpellaties-Cramer over het rapport- Hillen inzake' de Boven-Digoel en Albarda inzake de adio-uiizendingen worden toege staan. SPOORWEGONGELUK BIJ CULEMBORG. Geen persoonlijke ongelukken, ge ringe schade. Hedenmorgen te 4 uur 45 is een goederen trein op de Noordelijke helling van de brug over de Lek bij Culemborg blijven steken. Bij het terugzakken van den trein, zijn eenige wagons op elkaar geloopen en ontspoord. Hierdoor werd de v. cg versperd. De schade aan de ware v r3 vrij belangrijk, die aan den weg gering. t Onmiddellijk'na het ongeval, waarbij nie mand letsel opliep, werd aangevangen met het vrijmaken 'van de lijn. Hedenmiddag te 12 uur 45 was de versperring opgeheven. UedeeLtelijk gecorrigeerd. DE VERKIEZINGEN Iïf DUITS CHLAND. Herriot spoort aan tot waak zaamheid. PARIJS, 18 Sept. In de „Ere Nouvelle" bespreekt de vroegere Fransche minister president Herriot in een artikel onder den titel „Waakzaamheid" uitvoerig het resul taat van de verkiezingen in Duitschland. Herriot wijst erop, dat de Duitsche sociaal democraten, de eenige partij, waarmede de Franschen konden samenwerken, niet in tact is gebleven, doch ondanks het toene men van het aantal kiezers negen zetels verloreq hebben. Twee gevaren zijn thans ontstaan, dat van een revolutie, waaraan men echter nog niet hoeft te gelooven en het gevaar, dat veel gevaarlijker is, van een oorlog. Frankrijk moet elk uur waak zaam blijven. Het is echter mogelijk, dat de repubükeinsche partijen in Duitschland de noodzakelijkheid zullen inzien, dat zij ondanks de onderlinge meeningsverschil- len de grondwet van Weirnar moeten be schermen. In de eerste plaats moet men thans in Frankrijk alle onvoorzichtige de monstraties vermijden. Duitschland zal in alle vrijheid zijn eigen weg zoeken, men moet zijn handelingen slechts met waak zaamheid volgen. f^echtszakefi DE VOORTGEZETTE BEHANDELING VAN DE MOORDZAAK LANS. Incident tusschen den verdedi ger an den procureur-generaal. Voor het Haagsche Gerechtshot werd he den voortgezet de behandeling van de moord zaak Lans. De belangstelling was veel min der dan gisteren. Bij. een gehouden appel- nominaal bleek dat van de gedagvaarde ge tuigen tien niet zijn verschenen. Als eerste getuige werd vandaag gehoord mevr. Lans- Kroon, de weduwe van den vérslagene. Tij dens het verhoor van deze getuige ontstond een incident. Wanneer mr. Kokosky aan de getuige eenige vragen stelt en de procureur- generaal, mr. De Visser, een opmerking maakt, roept de verdediger met stemverhef fing: Mijnheer de procureur-generaal, ik ben aan het woord en ik wensch niet door u ge ïnterrumpeerd te worden. Na mij kunt u het woord verkrijgen". Mr. De Visser antwoordde hier op: „U hebt gisteren ook telkens opmerkingen ge maakt, toen ik aan het woord was, ik heb daartegen geen bezwaar gemaakt". Mr. Kokosky: „Maar ik heb er wel be zwaar tegen. U is in deze zaak partij". Mr. De Visser: ,,U niet?". Mr. Kokosky: „Neen, ik niet, ik sta hier voor verdachte, maar U had hier niet moe ten zitten; het is niet juist) dat in deze zaak het Openbaar Ministerie wordt waargeno men door iemand, die ook als Officier bij de rechtbank heeft gezeten". Als volgende getuige werd mej. P. C. Lans gehoord. voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, Q tegen beurskoers n i Rf) OBLIGATÏËN voor 0 met jaarlijksche uitloting PRIJZEN BEHAALD. De heeren C. Ranzijn, J Blaauboer, H. Deelen, C. Korn en H. Macbielse, leden van de Pluimveevereeniging Aves, behaalden met hun 42 inzendingen op de Pluimveeten- toonstelling te Winkel Zondag 26 eerste, 13 tweede, 3 derde en 10 eere-prijzen. Een mooie reclame voor onze pluimveeliefhebbers. ACHTERAS GEBROKEN. Hedenmorgen te kwart over elf brak van den vrachtauto van den heer J. Bakker uit Heerhugowaard, geladen met metselsteenen en rijdende op den Heldersche weg, ter hoog te van het abattoir, de achteras. De auto stond direct stil, maar een der achterwielen vloog wel zes meter ver weg. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. De vracht- j auto werd, nadat de lading overgeladen was, j door de firma Jac. Met opgehaald. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Het programma der orgelbespeling heden (Donderdag )avond 7.30 uur tot 8.30 uur in de Groote Kerk bestaat uit werken van Bach, Grison, Widor, Zwart, e.a. De toegang is vrij. Programma 10 ets. Collecte restauratiefonds der kerk. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 7.40 uur licht OP; STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Karimoen (thuisr.) 17 Sept. te Genua Riouw (thuisr.) 17 Sept. v. Colombo, j. P. Coen (thuisr.) 16 Sept. v. Tanger. P. C. Hooft (uitr.) 16 Sept. v. Algiers. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Ajax 15 Sept. v. Malaga n. Faro. Bodegraven 17 Sept. v. Antw. te Hamb. Boskoop (uitr.) 16 Sept. v. Callao n. Mollen- do. Clio 16 Sept. v. Malta te Smyrna. Fauna 16 Sept. v. Messina n. Lipari. Nero 16 Sept. v. Kopenhagen te Od'ense. Oberon 16 Sept. v. Candia n. Gythion. Prins Frederik Hendrik (thuisr.) 17 Sept v Havre n. Amsterdam. Cares (uitr.) 15 Sept. v. Barbados. Cottica (uitr.) 14 Sept. v. Barbados. Euterpe 16 Sept. v. Masel n. Oporto. Haarlem (uitr.) 14 Sept. v. Antofagasta. Irene 16 Sept. v. Tarragona n. Valencia. Jason (thuisr.) 14 Sept. v. Guayaquil. Orestes 16 Sept. v. Smyrna n. Vourla. Teiamon 17 Sept. v. Colomata te Piraeus. Agamenon 17 Sept. v. Amst. n. Hatnb. Odysseus 17 Sept. v. Amst. n. Kopenhagen Kor. Holl. Llovd. Orania 17 Sept. v. Amst. n. Z.-Amerika. Rijnland (thuisr.) 13 Sept. v. Buenos Ayres. Flandria (thuisr.) 17 Sept. v. Lissabon. Rotterdamsche Lïoyd. Buitenzorg (uitr.) 17 Sept. v. Suez. Garoet (thuisr.) 27 Sept. v. Singapore. Kota Inten 16 Sept. v. Bat. te Soerahaja. Patria (uitr.) 16 Sept. v. Port Said. Slamat (uitr.) 17 Sept. te Belawan. Patria (uitr.) 17 Sept. v. Suez. Sibajak 17 Sept. v. Rott. n. Bat. HollandAmerika-Lijn. Maasdam 17 Sept. v. Rott. n. New-Orleans, via Antwerpen. Kinderdijk, 13 Sept. v. Everett n.' Rott. Bilderdijk 16 Sept. v. Baltimore te Newport- News. r-aar waan^ij^.-nchH, dCT m„en Medegedeeld door het Kon. Nederl Met- Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 763.8 te Mar seille. Laagste barometerstand 740 3 te ShieMs Shields. Verwachting, geldig tot den avond van re September: Krachtige tot matigen, later afnemende Zuidwestelijke tot Westelijken wind; half tol zwaar bewolkt of betrokken; aanvankelijk re orenbuien; ies koeler. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind van de Bildt hedenmorgen te 8 45 uur aan all nosten „Weest op Uw hoede!" r 1 Moerdijk, Antwerpen n. d. Pacifickust, 15 Sept. te Los Angeles. HollandAtrika-Lijn. Klipfontein (uitr.) 16 Sept. v. Walvischbaai n. Lüderitzbaai. Randfontein (thuisr.) 16 Sept. te P. Natal. Springfontein (thuisr.) 16 Sept. te Suez. Springfontein (thuisf.) 16 Sept. v. Port Saki n. Genua. Holland—Britsch-Indië-Lijn. Alhena (uitr.) 17 Sept. v. Genua. Hoogkerk (uitr.) 16 Sept. v. Colombo. Sttreefkerk (thuisr) 16 Sept. v. Karachi Holland—Oost-Azië-Lijn. Oldekerk (thuisr.) 16 Sept. v. Singapore. Oostkerk (uitr.) 26 Sept. v. Suez. HollandWest Afrika-Lijn. Amstelkerk (uitr.) 17 Sept. v. Lagos. Gaasterland (thuisr.) 17 Sept. v. Lagos Minerva (uitr.) 17 Sept. te Abonema. JavaChina—Japan-Lijn. Tjikarang 15 Sept. v. Hong-kong n. Manilla. Java—New York-Lijn. Breedijk, Java n. New York, 16 Sept. v. Pe- nang. Kon. Pakeiv. Maatschappij. N. Zeeland lö Sept. v. Melbourne n. Sin- gapore. Stoomvaart Mij. Oceaan. Alcinons 15 Sept. v. Amsterdam te Batavia. Autome.don, Japan—Rotte:dam, 16 Sept. te Tsingtao. Menestneur, Japan—Rott., 16 Sept. te Lon den. Patroclus 16 Sepi. v. Tientsin n. Wei-hai-wei, Emzeico-Lijn. Jonge Johanna 26 Sept. v. Malaga te Lon den. (Ontvangen per draadlcoze telefoon) STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijo Holl Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Soutbern Rails Union Pacific Wabash •Exdividend. fExclaim. PROLONGATIE Vorige koers Koers van heden te pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1,45 2.— 2,15 492 235 81-A 82 75 75 116 11 115 116 246 245-6 245 245 326 325'/,-7 3287, 67 923/, 283/, 28»/4-l 170'/, 366-7 3651/2-9 367-9 367.8 288 1357,-6 80 78J-9J 79 365-1- 364J-5J Ui'7s 91'/, 92 92-J 92J-3* 51 I 50'A 31'8 143-1/2 641/2 641/2-1 298 297V4 z93 294f-5J 327 327J-7, 327 2981/j 2971/2 294 14'/, 14»/, -5 33 33-J 1027/l6 150I8 155 130 J 495 241 82 I's 75Ï/* 116 53i/« 80 V, 247 '/a 330 653/, 937/16 891,8 28 i/s 1701/,, 267i/2 376 294 I15V2 83.50 23 40 i/s 803/4 70 351 365 Va 1403/, 91 491/j 731/2 581/2 3Vs 231/2 223/, 145V, 62 57i/2 61V, 298 327 2951/j 4o'/.6 I 4'Vk, 82 2197 s 331/, orige koirs l'/s pCt. heden 13/, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Eerlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL New-York Italië Vorige koers 12.U 6Vi6 59.14 '/v 9.753/, 34.6 U/2 48.161/2 35.071/j 66.421/8 66.70 66.421/2 2.471/2 13.001/, Koet f op heden 3 uur 12." 63,8 59.131/2 9.75 34.60'/, 48.16 33.05 66.427, 66.7o 6ft.42'/2 2.48Vig 13.001/2 S. J. A. KEESOM, STEENENBRUG, TEL. *52.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2