Binnenland Luchtvaart Kerk en school Onze Staatsmachine. MBmm De Crt. vertelt er het volgende van Het weer was niet ideaaleen straffe wind stond recht tegen de baan. In het nummer 200 yards had Berger de tweede baan. Onmiddellijk nam hij den kop tot halverwege op den voet gevolgd door Beigbedere. Toen echter vergrootte Berger geleidelijk zijn voorsprong en won met ruim 2 M. verschil in den tijd van 20 seconden. 'Beigbedere werd tweede in 20.6 sec. De 100 M. werd in twee series en een fina le geloopen. Zeer gemakkelijk won de Neder lander zijn serie; het werd een kleine wan deling voor hem en zonder inspanning plaat ste hij zich in 11.2 seconde voor de finale. In de beslissing gaf hij zich geheel. Met een prachtig élan schoot hij onmiddellijk naar voren en had op 50 M. reeds een voorsprong van ongeveer 3 M. Berger slaagde er in, de zen voorsprong nog te vergrooten en won volkomen onbedreigd in den zeer goeden tijd van 10.8 sec. Sinat werd tweede, Rousseau derde. Algemeen luidde de opinie over Berger: „Quel bel athlète!" Wegens den sterken wind had niemand gedacht, dat de 100 M. onder de 11 seconden zou worden geloopen. Slechts Paulen, die Berger vergezelde, was optimistisch. „Laat hem maar schieten; u zult eens zien, hoe hij loopt!" zeide hij. En het was Paulen, die gelijk had Berger haalde het onder de 11 seconden. Na afloop werden door den Nederland- schen legatie-secretaris, den heer Carsten, die op de eere-tribune aanwezig was, de prijzen uitgereikt: een reisnécessaire voör de 200 yards en een likeurstel voor de 11 M. Een eigenaardig cadeau voor een athleet. Berger is uitgenoodigd, om ook op 5 Octo- ber a.s. aan de groote internationale wedstrij den van de Stade francais deel te nemen. In dien hij het met zijn studies overeen kan brengen, zal hij de invitatie aannemen. T en nis. NederlandBelgië 84. 1 De eerste tenniswedstrijd voor dames tus- schen Nederland en België is door onze landgenooten met 84 gewonnen. Motoren. Nieuwe wereldrecords. Zaterdag is Ernst Herme op B.M.W. er in geslaagd, het wereldrecord in de 750 c.M.3- klasse te verbeteren met een snelheid van 231.539 K.M. Het gemiddelde voor den K.M." bedroeg 219.618 K.M. De oude records op naam van den En- felschman Wright bedroegen resp. 229.99 ;;M. en 218.62 K.M. Ook in de 500 c.M.3- klasse verbeterde hij twee wereldrecords met een snelheid van 203.504 K.M. en een gemid delde van 200.2 K.M. voor de mijl. Tot nog toe bedroegen deze records resp. 191 en 190 K.M. Daar de records in de 750 c.M.3-klasse ook voor de 1000 c.M.3-klasse gelden, wer den in totaal zes wereldrecords verbeterd. (De Crt.) Duiven. Postduivenvereeniging „Steeds in Spanning". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 21 Sept. een wedvlucht met oude en jonge duiven van uit Neufville (België). Afstand 237 K.G.; gelost om 10.45 met Z.W. wind en bewolkte lucht; aankomst als volgt: 1. M. Kroese 2.29.52 2. R. J. Ran 2.31.17 3. M. Kroese 2.48.02 4. G. J. Laulisse 2.49.17 5. G. Hijmans 2.54.35 6. R. J. Ran 2.55.57 Schieten. Provinciale schietwedstrijden der Burgerwachten in Ncord-Holland. Fraaie successen van den kring Alkmaar. Op de schietbanen „Zeeburg" bij Amster dam hadden op 13, 14 en 15 September de Provinciale schietwedstrijden plaats gehad van de Burgerwachten in Noord-Holland, waaraan door 90 korpsen, t.w. 9 klassen vete ranen, 26 klassen A., 25 klassen B. en 26 klassenC., werd deelgenomen. Wij laten hier een opsomming volgen van de behaalde successen: In afdeeling A. wist het Alkmaarsche vijf tal, bestaande uit de heeren Th. v. d. Aakster, A. Boersen, P. v. d. Bosch, G. J. Doeschot en A. J. A. Genefaas, den lsten prijs te beha len, zijnde een prachtige wisselbeker. Het zelfde vijftal handhaafde haar reputatie in den onderlingen wedstrijd, waar een 2e prijs werd behaald. In dezelfde afdeeling hebben de Alkmaar ders niet minder dan 7 van de 15 personeele prijzen in de wacht gesleept, t.w. 5e prijs A. J. A. Genefaas, 6e prijs A. Boersen Jr., 8e prijs P. v. d. Bosch, 9e prijs G. J. Doe schot, 10e prijs Joh. Besteman, 12e prijs Th y. d. Aakster en 13e prijs J. Dingerais. In Afd. B. behaalden de Alkmaarder den 3en prijs korps, met een gelijk aantal punten als de 2e prijs-winnaars. Door den heer J. Kaai werd beslag gelegd op den 3en perso neelen prijs. Op deze wedstrijd hebben de leden van d: 'Burgerwacht in kring Alkmaar duidelijk be wezen, dat door regelmatige training fraaie sucessen zijn te behalen, terwijl tevens blijk is gegeven over zeer goede schutters te kun nen beschikken. DOOR DEN STROOM GEDOOD. Stroomdraad, losgeraakt. Zaterdagavond is te Oostendam, gemeente Ridderkerk, tengevolge van den hevigen wind, een draad van het bovengrondsche net van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf los geraakt. De 10-jarige L. Bakker aldaar is met dezen draad, die op den grond lag, in aanraking gekomen en op slag gedood. TREINONTSPORING. Hedenmorgen zijn twee wagons van den electrischen trein, die om 7 uur 26 uit IJmuiden te Haarlem aankomt, even vóór het binnenkomen van het station Haarlem ontspoord. Er deden zich geen persoonlijke onge vallen voor. De trein bestond uit drie wagons. De voorste wagen kon in den loop van den morgen weer op het spoor worden gebracht en de andere wagon j kon reeds eerder worden weggehaald. De rails op de plaats der ontsporing waren verbogen. Het treinverkeer on dervond in het algemeen geen vertra ging, doordat de treinen in de richting IJmu'den van een ander perron vertrok ken. De ontsporing is vermoedelijk ver oorzaakt, doordat een electrische wissel, die door middel van een knop vanuit een seinhuis wordt bediend, te vroeg is teruggezet. VERDRONKEN. Zaterdagavond is in de Roer te Roer mond verdronken de 36-jarige arbeider H. eysen; het lijk is nog niet gevon den. LANDBOUWERSWONING AFGE BRAND. Zaterdagavond is de woning van den landbouwer S. J. Janssen te Beegden (Limburg) tot den grond toe afgebrand. Het vee kon worden gered. Overigens ging het geheele huis in vlammen op. Inboedel en oogst gingen verloren. Verzekering dekt de schade. FABRIEKSONGEVAL. Hedenmorgen is op de Reinders' olie- en veevoeder-fabriek „De Aloé" de 34-jarige ar beider M. ter Avest tusschen een hoop stee- nen doodgedrukt. Omtrent dit fabrieksongeval vernemen wij nader dat het slachtoffer M. ter A. werkzaam was gesteld bij een z.g. kolier-molen, waar doorheen het afgewerkte leem zijn weg vindt. Op een gegeven moment hield het leem op te vloeien, waarop ter A. zijn hand in de molen stak met het noodlottig gevolg, dat deze werd gegrepen en afgerukt. Voorts kreeg hij een diepe hoofdwonde. Op weg naar het ziekenhuis is hij overleden. HENRY FORD NAAR ONS LAND. Naar wij vernemen zal de bekende Ameri- kaansche fabrikant van automobielen Henry Ford, die op het oogenblik een rondreis door Europa maakt, zeer waarschijnlijk ook een bezoek aan ons land brengen. BETER SALARIS VOOR DE ONDERWIJZERS! Eisch van het congres te den Haag. In hotel „De Twee Steden" te Den Haag werd Zaterdagmiddag het salariscongres ge houden van de Onaerwijscentrale, waarbij aangesloten zijn het Nederlandsch Onderwij zersgenootschap, de vereeniging van Hoofden van Scholen, de vereeniging voor M.U.LO., De Unie van Christelijke Onderwijzers en de Nederlandsche Bond van Leeraren bij het Nijverheidsonderwijs. De drukbezochte ver gadering werd geleid door den heer H. J. Er waren verschillende sprekers. Ten slotte werd met algemeene stemmen een motie aan genomen, waarin het congres verklaart, dat een afzonderlijke herziening van de salarissen der leerkrachten bij het lager- en nijverheids onderwijs urgent geacht moet worden. Het congres dringt er bij de regeering op aan, zulk een herziening ten spoedigste aan de orde te stellen op ten basis als genoemd in het adres, dat de onderwijscentrale onlangs tot de regeering heeft gericht. MARKTKRAAM VERBRAND TE DEVENTER. Tijdens de Zaterdagavcndmarkt op den Brink te Deventer is Zaterdagavond een brand ontstaan in een der kramen. Omstreeks zeven uur, toen het publiek zich in dichte drommen op het marktplein bevond, werd eensklaps het geroep „brand!" gehoord. Het bleek, dat een benzinelamp, staande in de kraam van den heer v. d. Vriese, handelaar in wollen goederen, was omgevallen. In een oog wenk stond de kraam in lichtelaaie en brand de geheel uit. Ook de aangrenzende kraam liep groote schade op, terwijl een auto, die in de onmiddellijke nabijheid stond, vlam vatte. Door het optreden van enkele militairen werd echter erger voorkomen. Met behulp van de politie-brandspuit kon de brand beperkt wor- den tot de beide kramen. Het gebeuren ver oorzaakte nogal eenige consternatie. DE KONINGIN ZAL DE LEGER- MANOEUVRES BIJWONEN. Naar wij vernemen, heeft de koningin het voornemen om op 24 dezer een gedeelte der legenmanoeuvres in de omgeving van Venlo bij te wonen. PRINSES JULIANA WOONT DE LEGERMANOEUVRES BIJ. Men meldt ons, dat ook prinses Juliana de legermanoeuvres op 24 dezer zal bijwonen. VERKEERSONGEVALLEN. Door winkelpui gereden. Gisteravond laat is in de Haarlemmer straat een auto door het plotseling en krachtig remmen van den bestuurder tenge volge van de gladheid van den weg geslipt, met het gevolg, dat de wagen het trottoir op vloog en de winkelpui van den meubelzaak van J. J. van Veen ramde. Persoonlijke onge lukken kwamen hierbij niet voor. De auto kon op eigen kracht wegrijden. Er werd eenige schade toegebracht aan de in den win kel liggende artikelen. Motor tegen auto gebotst. Een doode. Gistermiddag had op den Amsterdamschen Straatweg tusschen Ede en de Klomp een droevig ongeluk plaats. Een auto, komende uit de richting Utrecht, moest uitwijken voor een wielrijder, botste tegen een boom en ver volgens tegen een boom aan de andere zijde van den weg. Een motorrijder die uit tegen overgestelde richting kwam, kon niet tijdig uitwijken, botste tegen de auto op en werd gedood. Schuld van den chauffeur? Op de Javabrug te Den Haag is Zaterdag avond een 20-jarig meisje door een auto aan gereden en gewond. De chauffeur zou het meisje dat per fiets reed, geen voorrang heb ben verleend. Paard en wagen aangereden. Te Overschie is Zaterdagavond een met een paard bespannen wagen, bestuurd door zekeren Verkade, aangereden door een vrachtauto met als chauffeur zekeren Hof land. Het uitzicht was ter plaatse slecht, waai door de chauffeur den wagen pas op het laatste nippertje bemerkte. Hii gooide het stuur naar rechts om en remde krachtig. De auto kwam gedeeltelijk over de Schie te han gen. Toch had H. het paard al aangereden. Het dier bekwam een groote vleeschwond en brak de lendenen: het moest onmiddellijk worden afgemaakt. Verkade zelf liep enkele lichte kwetsuren op, terwijl Hofland er goed afkwam. De beide voertuigen werden beschadigd. De aanrijding had een onverwacht vervolg, dat weer nieuwe opwinding onder de toege stroomde menschen bracht. Een kameraad van Verkade was even te voren met een twee paarden bespannen wagen den weg opgereden. Toen hij den klap van de botsing'hoorde, stopte hij on middellijk en ging kijken, wat er gebeurd was. De paarden maakten van de gelegen heid gebruik om langs den weg te grazen. Zij kwamen daarbij evenwel te dicht aan den waterkant en plotseling verdwenen wagen en paarden in de Schie. Alles holde naar de plaats des onheils en met vereende krachten bracht men de beesten weer op het droge. Zij waren er zonder letsel afgekomen. Onder toezicht van den burgemeester en de politie is men daarna met de opruimings werkzaamheden begonnen. KORTE BERICHTEN. Gisteravond arriveerde te Den Haag een delegatie van dé Schweitzerische Offi- ziersgesellschaft, welke als gast van de Alge meene Vereeniging van Verlofsofficieren der Nederlandsche Land- en Zeemacth door deze vereeniging zal worden ontvangen en rond geleid bij de in den loop der volgende week te houden herstmanoeuvres van ons leger. <%/r Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. LUCHTVRACHT VOOR INDIË. Voorzoover het beschikbare laadvermogen zulks toelaat, kunnen met den veertiendaag- schen luchtpostdienst, welke op 25 Septem ber tusschen Amsterdam en Batavia geopend wordt, ook vrachtgoederen worden verzon den. De mail heeft onder alle omstandigheden de voorrang, doch het is aan te nemen, dat deze de laadruimte niet ten volle in beslag zal nemen. De vrachttarieven en de vervoer- bepalingen zijn bij de kantoren der K.L.M. en bij hare agenten verkrijgbaar. WINTERDIENST LUCHTVERKEER. De winterdienst op de lijnen der K.L.M. en die der met haar samenwerkende maatschap pijen treedt op 6 October a.s. in werking. De winterdienst omvat een verbinding naar en van Londen en twee verbindingen naar en van Brussel en Parijs. Te Brussel wordt aan sluiting verkregen op de Belgisch-Engelsche lijn naar en van Keulen, alwaar aansluiting op den Duitschen dienst naar en van Frank fort tot stand wordt gebracht. Er zullen voor het eerst gedurende den winter doorgaande, gereduceerde tarieven voo passagiers, baga ge en vracht vastgesteld worden. De Deutsche Lufthansa handhaaft dezen winter haar verbinding op Hannover, Berlijn en Londen. Ter voorkoming van misverstand moge echter dienen, dat de winterdienst in het Duitsche luchtverkeer eerst op 1 November ingaat, zoodat de verbinding op het Roerge bied, Midden- en Zuid-Duitschland en Zwit serland tot dien datum geëxploiteerd blijven. BEGRAFENIS DER VIER BIJ BOEBLINGEN OMGEKOMEN VLIEGERS. In aanwezigheid van een duizendkoppige menigte zijn hedenmiddag op de begraaf plaats te Booblingen de vier vliegers, welke Donderdag j.1. verongelukten in een gemeen schappelijke graf bijgezet. In totaal werden ongeveer 100 kransen, uit alle deelen van het rijk, bij het graf neer gelegd. HET LAWAAI VAN VLIEGTUIGEN. Naar uit Londen wordt gemeld, zal door een „Aeronautische Commissie" een nauw keurig onderzoek worden ingesteld naar de methoden ter vermindering van het door de vliegtuigen veroorzaakte rumoer. VON GRONAU TE POTSDAM AANGEKOMEN. De Oceaanvlieger von Gronau is Zondag even na twaalf uur met zijn drie tochtgenoo- ten Zimmer, Albrecht en Hack, aan boord van zijn Dornierwal D. 1422 op de Elbe te Hamburg opgestegen. Te ongeveer 4 uur in den middag is hij op het Templiner-meer bij Potsdam vlot op het watervlak neergestreken. Von Gronau werd door Dr. Jaenicke ont- vangen en gelukgewenscht met zijn schitte rende prestatie. EEN VLUCHT ENGELAND—TOKIO. De bekende Engelsche vrouwelijke motor racer Mevr. V. Bruce heeft plannen opgevat om een vlucht naar Tokio te ondernemen, het geen een afstand is van 11000 mijlen. Zij hoopt dezen tocht in 15 dagen te kunnen vol brengen, beginnende met een nonstopvlucht naar Boedapest. Behalve de laatste etappe zal de geheele reis over land gaan. Zij wil een Black Burn Bluebird machine gebruiken, van het standaard model. Alleen zal een ex tra brandstof reservoir worden ingebouwd. FEESTELIJKHEDEN TE MURET, TER EERE VAN CLEMENT ADER. Een pionier voor de luchtvaart. Ter eere van Clement Ader, den Franschen pionier voor de luchtvaart, worden thans te Muret (Haute Garonne) feestelijkheden geor ganiseerd. Clement Ader is te Muret geboren in het jaar 1841 en aldaar in 1925 overleden. Sinds 1880 heeft Ader zich geheel gewijd aan de studie en bouw van zijn eerste „vliegende machine" de Eole I. Den Oen October 1890 slaagde Ader er in zijn door stoom voortbe wogen toestel een vlucht van 50 meter te doen uitvoeren, In zijn werkplaats te Passy heeft Ader de Eole I verbeterd, vervolgens de Eole II ge bouwd en daarna de „Avion". De toenmalige Fransche minister van Oor log de Freycinet woonde eenige demonstra ties bij met het oog op een overdracht der uitvinding ten bate van het departement van landsverdediging. Den 14 October 1897 voerde de „Avion" te Satory een vlucht uit van 300 M., onder officicele controle van eenige hooge militaire autoriteiten. De „Avion" vloog toen tijdens een storm- achtigen wind tegen een bouwwerk en werd daarbij ernstig beschadigd. De minister van oorlog beëindigde toen al le besprekingen met Ader, die geheel ontmoe digd, zijn bouwteekeningen verbrandde, alle aanbiedingen van buitenlandsche zijde ge daan afsloeg en de „Avion" ten geschenke gaf aan het museum voor kunsten en ambachten. Eerst vijftien jaren later zouden de ver diensten van Ader erkend worden na de proefnemingen der Amerikanen Wilbur en Orvijle Wright. JUBILEUM. Onder zeer veel belangstelling vierde pater Steph. Uiterwaal van de St Domi- nicuskerk j.1. Zondag zijn veertigjarig professiefeest. De jubilaris droeg om half elf een plechtige solemneel» Hoog mis op met assistentie van de paters Siemes en Teppema. Van 12 uur had een druk bezochte receptie plaats. Ver schillende stoffelijke blijken van be langstelling, waaronder eenige fraaie bloemstukken, werden den jubilaris aan geboden. Ook de historische enveloppe ontbrak niet. Om 6 u. bracht St. Cecaelia een serenade. De feestdag eindigde met een solemneel lof, waaronder een Te Deum en waarbij de jubilaris geassis teerd werd door de paters Siemes en Van Rijn. bonden zijn. Zoo kan de minister te aii7 tijde van zijnentwege een onderzoek doe 1' stellen naar den reclasseeringsarbeid der stellingen ook voor die gevallen, waarv^ geen subsidie is aangevraagd. E>e instellin gen zijn verplicht aan den minister 0f T daartoe aangewezen ambtenaren, alsmeH aan het CentraaTl College, volledig inlichtin gen over hun bemoeiingen en over de uit komsten daarvan te geven. Daarom houden ze aanteekening in daartoe bestemde register» omtrent de personen, wier reclasseering ter hand nemen, evenals van de uitgaven voor de reclasseering ook nauwkeurigboek gehouden moet worden. Deze boekhouding kan te allen tijde door of vanwege den mi nister worden nagezien. De Kroon heeft verder het recht om ter tegemoetkoming in de kosten van plaatsing en toezicht een algemeene subsidie toe te ken nen, daaronder vallen o.a. de bezoldigin-v van plaatsings-agenten, van algemeene patroons en van het personeel der plaatsings b'Teaux en de reis- en bureaukosten vau d en. Daartegenover staat, dat hunne be. noeming door den minister van Justitie moet zijn goedgekeurd en hun arbeid door dez»n voortdurend nagegaan kan worden. Ook voor andere algemeene onkosten kan onder bepaalde voorwaarden subsidie worden toegestaan, terwijl de mogelijkheid openge- laten wordt dat door de Kroon op voordracht van den minister van Justitie onder te bepa len voorwaarden subsidie kan verleend wor den voor de stichting, de uitbreiding of de toerusting van inrichtingen ten dienste der reclasseering, hetzij in een bedrag in eens of wel een jaarlijksche bijdrage voor rente en aflossing van hypothecaire of andere schuld gedurende een bepaald aantal jaren, wan neer vaststaat, dat de instelling aan zulk eeu subsidie inderdaad behoefte heeft. Deze sub sidie kan echter niet hooger zijn dan hetgeen de instelling uit eigen middelen of met steun van anderen tot dit doel ten koste legt en wordt niet verleend dan nadat de minister de plannen voor den bouw en de inrichting heeft goedgekeurd. FEESTELIJKHEDEN UITGESTELD. Het is dezer dagen driehonderd jaar geleden dat de orde van de paters Domi nicanen zich in Alkmaar gevestigd heeft. Dit feit zou niet onopgemerkt voorbij gaan. Met het oog echter op de plaat sing van het nieuwe hoofdaltaar in de St. Dominicuskerk zijn de feestelijkhe den tot nadere aankondiging uitgesteld. Het Reclasseeringsbesluit (II): Gelijk we in onze vorige bespreking over de Reclasseeringsregeiing al hebben gezegd, staat deze regeling subsidieering der parti culiere reclasseeringsbemoeiingen toe, het geen ook juist is. De regeling nu bevat een samenstel van voorschriften dienaangaande, waarvan we in deze bijdrage een overzicht willen geven. Er wordt allereerst onderscheid gemaakt, na vaststelling van het feit, dat subsidieën verleend kunnen worden, tusschen gewone en algemeene subsidieën. De gewone subsidieën zijn die, welke toegekend worden voor de on dersteuning, de verpleging in gestichten, de ondersteuning van de gezinnen en de uitoefe ning van het patronaat ten behoeve van ge- reclasseerd wordende personen, welke voor waardelijk of onvoorwaardelijk veroordeeld zijn tot gevangenisstraf of tot plaatsing in een Rijkswerkinrichting of door de Justitie verdacht worden van een strafbaar feit, ter zake waarvan hun een dezer straffen kon op gelegd worden en verder degenen, die veroor deeld zijn of verdacht worden van overtre ding van de artikelen 426 of 453 van het Wetboek van Strafrecht. De algemeene sub sidieën worden toegekend, het Centraal Col lege voor de Reclasseering gehoord, voor k sten in verband met plaatsing en toezicht en voor andere algemeene onkosten, verbon den aan de werkzaamheid eener instelling voor reclasseering en tenslotte voor de kos ten van oprichting en instandhouding van inrichtingen ten dienste der reclasseering. Wanneer subsidie aangevraagd wordt, mag deze slechts betrekking hebben op een be paald geval, terwijl verschillende aanvragen in één verzoekschrift mogen worden saamge- vat. Binnen zes maanden na den aanvang der reclasseeringspogingen moeten de aanvragen om subsidie zijn ingediend. Gewoon subsidie wordt in den regel niet toegekend dan wan neer de reclasseeringspogingen aangevangen zijn binnen het eerste halfjaar nadat de voor waardelijke veroordeeling onherroepelijk ge worden is of na het verlaten van het strafge- sticht of na het rijzen bij de Justitie van de verdenking. De gewone subsidieën worden, wanneer ze het bedrag van 60 overschrij den, slechts toegekend, nadat het Centraal College gehoord is. terwijl de subsidies tot een hooger bedrag 500 niet toegekend wor den dan bij Koninklijke beschikking. Als sub- sidiemaat geldt, dat van de door een instel ling gemaakte kosten drie-vijfden door de regeering worden gerestitueerd, terwijl, wan neer de instelling tevens het patronaat uit oefent, gegeven wordt vier.vijfden van het totaal bedrag. Deze gewone subsidie voor verpleging in gestichten wordt genoten tot een bedrag van 50 cent per hoofd en per dag en gedurende ten hoogste één jaar. Over schrijding van een en ander kan geschieden na ingewonnen advies van het Centraal Col lege. Geen verplegingssubsidie wordt toege staan, wanneer niet voldaan wordt aan ver schillende voorwaarden, waarvan we er en kele hier noemen: vrijheid tot het bijwonen van godsdienstoefeningen hunner gezindte, behoorlijke genees- en heelkundige behande ling, goed zedelijk gedrag van het verple gend personeel, terwijl verschillende eischen aan de gebouwen ook worden gesteld. Ge woon subsidie ter ondersteuning van gezin nen van gevangenen of van personen, die in een Rijkswerkinrichting opgenomen werden, kan in bijzondere gevallen geschieden, wan neer zulks noodig is voor den wederopbouw van het gezin en indien bij die ondersteuning voldaan wordt aan enkele voorwaarden, waarvan de voornaamste wel is. dat de ver oordeelde zelf ook zooveel mogelijk zijn gezin steunt. Gewoon subsidie voor patronaat be staat in vergoeding van de kleine uitgaven voor den patroon zelf aan de uitoefening van het patronaat verbonden. Het spreekt vanzelf, dat aan de verleening van subsidie, behalve de boven reeds ge noemde., nog enkele andere yoo.rwaardeg vev- (Nlel-Olllcitel) 454c STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 22 September. 5e Klasse, 5e Lijst. Hooge Prijzen. 20591 10.000 1269 5299 11191 13745 1000 4717 16867 18311 19353 20175 400 2748 7862 12440 200 2183 3016 4112 5305 10084 10349 11089 13863 11514 16507 16986 18758 20974 100 Prijzen van 70. 11 96 115 118 135 163 407 491 621 866 899 1058 1098 1182 1458 1510- 1643 1689 1758 1900 1919 2045 2238 2291 2329 2365 2432 2550 2677 2796 2827 2830 2850 2864 2969 3042 3195 3244 3278 3329 3372 3375 3538 3542 3557 3573 3636 3641 3690 3721 3848 4096 4221 4371 4437 4472 4561 4582 4928 5125 5132 5170 5259 5381 5604 5655 5824 6136 6156 6239 6247 6387 6452 6531 6944 6998 7037 7096 7108 7149 7282 7345 7382 7508 7660 7711 7821 7938 8056 8185 8230 8335 8346 8412 8582 8588 8716 8849 8976 9019 9649 9772 9803 9848 9905 9986 10131 10199 10274 10276 10476 10550 10685 11054 11085 11262 11296 11473 11538 11670 11724 11734 11779 11800 11831 11946 12068 12121 12137 12182 12389 12441 12454 12522 12643 12942 12994 13188 13413 13493 13519 13678 13731 13831 13876 13973 14094 14436 14472 14482 14522 14565 14734 14852 15023 15210 15335 15379 15463 15512 15627 15815 15911 16038 16068 16129 16209 16382 16397 16508 16737 16794 16797 16850 16890 16915 16927 17019 17255 17259 17391 17405 17687 17829 17901 17989 17991 18249 18400 18551 18643 18896 18948 18970 18992 19049 19348 19460 19486 19551 19622 19688 19751 19878 19927 19974 20041 20167 20208 20419 20449 20541 20575 20691 20677 20818 20821 20986 - 140 287 605 1041 1431 1599 1600 1835 2212 2557 2747 3025 3384 3751 3934 4195 4331 4619 4885 5047 5176 5281 5470 5716 5927 6250 6469 6813 7251 7421 7773 7981 8190 8403 8606 8773 8978 9093 9336 9566 9939 148 296 629 1063 1471 1621 1915 2213 2572 2751 3048 3449 3796 3951 4223 4462 4627 4895 5066 5187 5285 5509 5806 5937 6307 6482 6893 7258 7462 7791 8026 8219 8422 8630 8821 8990 9120 9349 9573 9971 10157 10182 10540 10546 10821 10876 11066 11075 11406 11417 11676 11783 11866 11909 12132 12134 12331 12346 12511 12512 12720 12722 12845 12916 13086 13118 13527 13534 13803 13833 13977 13986 14196 14215 14394 14413 14669 14678 14963 14996 15201 15250 15343 15361 15666 15699 15839 15855 16130 16150 16370 16372 166658 16716 16905 16974 17071 17161 17298 17308 17422 17443 17746 17754 17930 17986 18182 18204 18500 18516 18780 18795 19008 19046 19234 19286 19461 19475 19606 19623 19913 19957 20261 20266 20425 20450 20727 20748 20947 20950 176 302 681 1084 1476 1637 1995 2216 2653 2815 3077 3590 3820 3953 4244 4476 4642 4898 5095 5189 5288 5523 5814 5953 6319 6496 7017 7338 7480 7801 8055 8228 8428 8665 8833 9005 9169 9399 9587 9995 10241 10601 10899 11107 11459 11790 11916 12167 12359 12520 12743 12965 13175 13607 13852 <4030 14298 14420 14725 15039 15269 15403 15705 15868 16168 16396 16732 16988 17185 17320 17459 17795 18019 18263 18553 18880 19052 19291 19481 19638 19981 20345 20549 20753 Nieten. 223 249 377 483 687 711 1135 1230 1491 1545 251 267 521 597 766 935 1299 1349 1554 1570 1656 2065 2219 2664 2834 3090 3603 3825 3987 4255 4480 4654 4911 5100 5210 5295 5528 5830 5993 6356 6575 7024 7361 7514 7831 8119 8249 8494 8680 8882 9011 9172 9404 9653 10016 10243 10609 10915 11154 11490 11814 11944 12175 12360 12546 12758 13017 13193 13640 13870 14062 14312 14459 14730 15106 15278 15417 15739 15898 16212 16441 16734 17004 17190 17322 17481 17824 18117 18286 18578 18881 19075 19314 19503 19705 20002 20350 20589 20770 1663 2080 2252 2668 2842 3137 3669 3873 4036 4262 4550 4733 4931 5124 5212 5316 5582 5845 6104 6370 6606 7086 7369 7604 7872 8130 8258 8515 8684 8886 9060 9173 9417 9706 10025 10245 10614 10950 11236 11522 11846 11982 12189 12388 12583 12759» 13026 13269 13642 13873 14083 14342 14584 14799 15133 15279 15453 15750 15907 16235 16468 16766 17010 17212 17329 17546 17840 18120 18322 18626 18916 19105 19331 19504 19732 20020 20354 20594 20782 1695 2104 2295 2699 2946 3143 3729 3924 4113 4274 4564 4751 4949 5126 5219 5345 5603 6861 6107 6381 6628. 7099 7386 7685 7883 8131 8309 8524 8714 8910 9068 9184 9480 9834 10053 10456 10664 10958 11243 11567 11850 12023 12201 12391 12614 12786 13027 13286 13657 13914 14102 14347 14609 14824 15157 15285 15493 15792 15983 16273 16523 16806 17020 17233 17377 17644 17844 18151 18369 18628 18919 19124 19375 19513 19762 20042 20362 20619 20810 1761 2149 2324 2724 2974 3184 3745 3926 4167 4309 4596 4776 4978 5144 5264 5382 5684 5899 6200 6403 6709 7156 7410 7705 7974 8135 8312 8566 8715 8926 9077 9226 9514 9872 10117 10463 10792 10964 11386 11568 11854 12105 12291 12499 12624 12810 13061 13448 13667 13924 14108 14351 14617 14833 15169 15302 15529 15823 15984 16287 16570 16814 17038 17264 17394 17664 17900 18159 18141 18667 18922 19205 19414 19535 19830 20120 20371 20634 20877 12288 445 1280 1962 2610 3020 3496 3715 4545 5375 6244 7058 7656 8306 8892 9934 10578 11545 12005 12490 13509 14313 14966 15673 16909 17684 18436 19053 19783 20442 20849 268 965 1389 1571 1773 2171 2399 2741 3004 3294 3750 3933 4170 4321. 4608 4780 5022 5157 5269 5413 5685 5906 6214 6461 6724 7204 7411 7732 7976 8139 8332 8584 8721: 8950 9080 9295 9552 9877 10143 10531 10809 10969 11393 11595 11855 12106 12297 12509 12719 12838 13084 13462 13769 13956 14178 14390 14620 14842 15195 15320 15553 15837 16049 16300 16639 16847 17043 17285 17421 17666 17918 18173 18450 18743 1892!' 19231 194481 1958!' 19895 20244 20415 20713 20906

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10