Wees niet mal, neem TOGAL Ischias, Spit, Jicht! Rechtszaken Binnenfland D'E AV OVri ïtUA VAAT EENT VERHITB(SA4; 11 AT.IK- iss* hartwater, het zuur, galachtigheid, maag kwalen, gedruktheid na de maaltijden en al le spijsverteringsstoor nissen. Het middel 1 £0.65 per flacon. voor nijverheidsonderwijs, den heer p J. van der List, sedert 1 Septem- her 1920 als zoodanig werkzaam. heer van der List is niet wettelijk bevoegd, doch heeft vergunning verkre gen tot bet geven van Nijverheidsonder wijs tot 1 Januari 1931. Ook voor den tijd nè Januari 1931 zal de heer van der List deze Verguning aanvragen. Na gedane oproeping heeft zich voor deze betrekking geen enkele bevoegde sollicitant aangemeld. B. en W. hebben tegen deze voorzie ningen, waaraan de Minister van On derwijs zijn goedkeuring heeft gehecht, geen bezwaar, en stellen den raad voor, tot benoeming over te gaan. Het advies der Commissie van toezicht op het Ge meentelijk Nijverheidsonderwijs zal ter inzage worden gelegd, zoodra wij het hebben ontvangen. ^UITBREIDING LEERVAKKEN AAN DE U.-L.-SCHOOL. In bijlage No. 105 schrijven B. en W.: Het Hoofd der U.L.-school heeft den tvensch te Kennen gegeven het onderwijs in rekenen aan de onder zijn beheer staande school meer te oriënteeren in de richting van het handelsrekenen en 'tevens aan de beide hoogste klassen on derwijs te geven in eenvoudig boekhou den. Hij stelt B. en W. daartoe voor over te gaan tot invoering van het vak han delskennis, bedoeld onder letter p van artikel 2 der Lager Onderwijswet 1920, iaan de onder zijn beheer staande school, .waartoe thans de gelegenheid bestaat, omdat de nieuw benoemde onderwijzer 'aan die school, de heer Govers, bevoegd heid voor dit vak bezit. In zijn voorstel .wijst het hoofd er op, dat het rekenen op de U.L.scholen zich meer en meer richt naar het handelsrekenen, dat de candidaten voor het z.g. M. U. L. 0.- diploma, die examen doen in meerge noemd vak, wat te zijner tijd in de be doeling ligt, vrijgesteld zijn van het schriftelijk examen in rekenen, en dat ijvele leerlingen van de school later gaan naar een kantoor of in een zaak en voor "deze het vak zeer noodig is. Aan verre weg d'e meeste U.L.scholen wordt het vak dan ook gegeven. Het voorstel heeft onze instemming, evenals die van den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar en van de Commissie van bijstand voor het Onderwijs. Voor het aanschaffen van de benoodig- de boeken is eene uitgaaf noodig van f 200. B. en W. stellen den Raad vóór het desbetreffende besluit te nemen. DE MOORD OP DEN HEER LANS. Naar aanleiding van de mededeeling ter zitting van het Haagsche gerechtshof door den verdediger mr. Kokofsky, dat er een brief van een man was gekomen, die zich aanklaagde van den moord op den heer Lans, schrijft ae Haagsche Courant de volgende Indrukken uit de rechtszaal. Plotseling komt de beroemde knuppel in 't hoenderhok, de donderslag boven Keulen (en aan helderen hemelde bom die barst in de stilte. De brief van den waren moordenaar! Opzienbarep.de onthulling: er zou een brief binnengekomen zijn van een meneer, die veilig in een of ander fort van het Vreem delingenlegioen in Algiers verklaarde den moord op den heer Lans te hebben gepleegd. Sensatie. Op alle banken wordt ademloos yan verbazing geluisterd. De verdediger, ver ontwaardigd, vraagt het Hof af, of mijnheer de procureur-generaal hem niet op de hoogte had moeten stellen van een en ander: wat is er gedaan om dezen opzienbarenden brief te controleeren met de feitenDaar zit de arme van O., door ieder verdacht van den moord op Lansen wat doet men Onderzoekt men wel ernstige epistels, als deze bekente nis van een vreemde uit Algiers! Wij herade men: „Welkom vreemdeling!" er is wat leven in de brouwerij gebracht. Opschudding Hilariteit. Spanning. Maar de procureur-generaal komt met een breeden, geruststellenden lach overeind en heel de prachtige droom van den „moorde naar ver over de grenzen" vervliegt voor de realiteit. Er is nóg een brief van dien meneer uit 'Algiers. Een brief aan zijn vriend in Rotter dam. „Beste Frans. Jij bent de éénige vriend, wien ik dit vertellen durf, die mij niet verra den zal, dien ik door en door vertrouwen kan. Want jij bent mijn vriend". En dan volgt een relaas, daar ginds uit dat verre fort, van dien eenzamen, ongeluk- kigen stakker, die aan de grens der bescha ving tegenover hitte, koorts en de steigerende schimmen der vijandelijke ruiters een verlo ren en verlaten post betrokken heeft Het heeft niets te maken met de moord zaak Lans, het is zelfs „bedrog" en „mislei ding" wat zich daar afspeelt, maar het is de angstschreeuw van een radeloos mensch, zóó dringend, zóó erbarmelijk, dat ieder, die een hart in zijn lijf heeft, zich even geschokt en in het gemoed getroffen voelt. „Ik wil zien weg te komen uit de Hel van het Vreemdelingenlegioen. Ik ben ziek, ik ta kel af, ik ben al te beroerd om de zware uit puttende marschen mee te maken. Ik ga hier onder. Een of andere kogel zal voor mij zijn, en zoo niet, dan zal een langzame dood er slepend en martelend een einde aan maken. Luister-mijn laatste kans: ik heb naar Rot terdam geschreven dat ik, vóór mijn vertrek den moord op Lans beging. Dat ik daarem vluchtte, maar dat, nu men een ander on schuldig verdenkt, ik er eerlijk voor uitkom dat ik de moordenaar ben. Frans: Moor denaars worden uitgeleverd! Eens in Hol land zal ik veilig zijn. Ik heb immers een ali bi! Dan zullen de Hollandsche rechters woe dend zijn en me veroordeelen wegens mislei ding: Goed: het zal een paradijs zijn verge leken bij deze hel in de heete woestijn en in dit legioen. En daarna, daarna zal ik vrij zijn! Vrij! Frans, ouwe, beste jongen dan gaan we weer den Coolsingel langs, en het Park en de wijde heerlijke havens en ik zal Rotterdam weer zienFrans, Fransdenk je in: terug! thuis zijn!! Dit is mijn laatste brief aan jou. Lukt het: dan tot in.Holland. Dag rrans! Mijn vriendLukt het nietdan, dandan is dit ook mijn laatste brief. En een vaar wel!" Pats! Daar ligt de sensatie. Een doorgestoken kaart! Weg: moordenaar. Weg: dader. Triump bij den procureur-generaal. Verde diger af. Het spijt me. Het spijt mij innig en diep. Maar niet voor den verdediger. En ook niet voor den verdachte. Ik voel op dit moment maar één spijt een spijt, die ik als „fat soenlijk" mensch niet voelen mag, maar die ik toch voel en waarvoor ik eerlijk uitkom. Ik heb en ik hoop, dat u lezer dat óók hebt voor 't moment maling aan alle pro cureurs-generaal en rechter en geslepen ad vocaten, en politie-commissarissen en snuffe lende rechercheurs en op sensatie beluste journalisten. En ik heb medelijden met dien armen, on- gelukkigen duivel, daarginds in het barre Vreemdelingenlegioen, wiens plan: „mijn laatste kans, o, denk je in, dat ik Rotterdam zal terug zien!" in duizend gruizels verbrij zeld ligt en wiens brief aan Frans, „den éénigen vriend, dien ik vertrouwen kan, die mij niet verraden zal" nu algemeen be kend geworden is en straks dienen kan als een bewijs, dat den armen legionnair in han den brengt van rechters, die duizendmaal strenger dan hier, een laatste, menschelijke hoop op vrijheid en leven zullen veranderen in een meedoogenlooze en hardvochtige krijgsstraf. SUIKER DIEFSTAL'. Donderdag heeft de R otterdamsche recht bank uitspraak gedaan in een aantal zaken, met betrekking tot een belangrijken suiker- diefstal. Een los werkman had ontdekt dat in een pakhuis aan den Wolfshoek, toebehoo- rende aan den koopman L. Ouwehand, een groote partij balen suiker lag opgeslagen. Bovendien had de werkman opgemerkt dat de pakhuisbaas op een vastgestelden tijd naar het kantoor van den koopman aan ae Wijnhaven ging. De man bleef dan in den regel lang weg. De werkman heeft kans ge zien den sleutel van den pakhuisbaas na te maken en in het tijdvak van 1 Maart tot 9 April van dit jaar is hij vrij geregeld in het pakhuis geweest, wanneer de pakhuisbaas weg was. Hij heeft telkens kans gezien om eenige balen op een handkar te laden en er mee weg te rijden. Op 9 April werd de werkman ontdekt door een hoofdagent van politie. De werkman was in gezelschap van iemand, die, evenmin als hij, gunstig bij' de politie bekend stond. De mannen werden aangehouden en toen bleek dat ze suiker uit het pakhuis hadden gesto len. De koopman had nog steeds niets van de diefstallen gemerkt. De arbeider werd wegens diefstal veroor deeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar en zes maanden, met aftrek van den tijd in preventieve hechtenis doorge bracht. De voerman, die meegeholpen heeft de suiker te vervoeren en die tevens koopers had gezocht voor de suiker, werd veroordeeld wegens heling tot een gevangenisstraf van negen maanden met aftrek van den tijd in preventieve hechtenis doorgebracht. De waterstoker, die verschillende keeren balen suiker in zijn pakhuis heeft opgebor gen en daarvoor een gulden per baal had ontvangen, werd veroordeeld tot een gevan genisstraf voor den tijd van één maand. De chauffeur, die een paar vrachten sui ker naar een winkelier in Delft heeft ge bracht, werd wegens heling tot een geldboete van 100, subs. 50 dagen hechtenis, veroor deeld. De schipper, die een paar balen had ge kocht, werd tot 50 boete, subs. 2'5 dagen hechtenis, veroordeeld. Een andere waterstoker, die eveneens een paar balen had gekocht, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van zes weken. EEN OUDE VLAG. Aangeboden aan de Engelsche kerk. Gistermiddag te 3 uur hebben 31 leden van de Schotsche Clan Mackay een bezoek gebracht aan het Begijnhof te Amsterdam. Het doel daarvan was de plechtige aanbie ding aan de Engelsche hervormde kerk van een historische vlag, welke een getrouwe co- pie is van een der vlaggen der Schotsche Bri gade, meer bekend als „Mackay's regiment", dat van 15721782 in ons land heeft ge diend. Het Schotsche element was gistermiddag in nationale kleederdracht, het gezelschap werd, toen het de geheel met genoodigden ge vulde kerk betrad, voorafgegaan door twee doedelzakspelers, die aan hun instrumenten vreemde en ietwat eentonige muziek ontlok ten. Na het zingen van psalm 229 en een kort gebed, sprak Revd. dr. W. Thomson, predi kant der kerk, waarin hij de leden welkom heette en hen dankzegde voor hun aanwezig heid. Na ook in het openbaar de Nederlandsche aanwezigen der Mackay-familie een welkom te hebben toegeroepen, schetste Revd. Thom son de beteekenis van de emblemen op de vlag en van de groote daden van het Mackay- regiment, welks leden o.m. den prins van Oranje in ons land ter zijde hebben gestaan in zijn strijd tegen de Fransche indringers en die Willem III gesteund hebben in het ontke nnen der revolutie van 1689, welke aan TOGAL-tabletten bij alle apoth. en drog. t O.BO en fS— Voor langere kuren in kliniekverpakking k f 8.76 (veel voordeellger) ~r%t nrv maat- noi-et urvf hii sftile TAo-trpnW aan de ihanH van rrrneoen in het bijzonder bij de Groot-Brittannië de vrijheid gaf op maat schappelijk en godsdienstig gebied. Na Revd. Thomson kreeg Revd. dr. J. Irwin Brown uit Rotterdam de^gelegenheid tot het uitspreken van een historische voor dracht. Namens de Clan droeg daarop dr. Georg Mackay uit Edinburgh de vlag aan Revd. Thomson over, die haar met woorden van groote erkentelijkheid aanvaardde. Staande zongen de aanwezigen vervolgens het Britsche volkslied en het „Mijn schildt en de Betrouwen" van het „Wilhelmus", be geleid door den organist der kerk, den heer Anton v. d. Horst. Een lezing met lichtbeelden over de ge schiedenis der Clan en haar verband met Ne derland door Dr. George Mackay, bracht het einde van de plechtigheid, welke o.m. werd bijgêwoond door den burgemeester van Am sterdam, zijne echtgenoote en door den Brit- schen consul-generaal. NATUURRESERVAAT IN HET GOOI. Voor twee millioen hei en bosch j verkocht. Zaterdagmiddag werd een belangrijke j algemeene vergadering van Stad en Lande van Gooiland gehouden, waarin het bestuurs voorstel, om ten behoeve van de vorming van een Gooisch natuurreservaat voor den prijs van twee millioen gulden aan de provincie Noordholland, Amsterdam en de Gooische gemeenten gezamenlijk te verkoopen de heide gronden en bosch ter grootte van 1526 H.A., werd behandeld. Onder leiding van den heer Luden werd daarna in de algemeene vergadering het be kende verkoopsvoorstel aan de orde gesteld. De heer Hom, een der leiders van de Erf- gooiersvereeniging, zeide, dat vele moeilijk heden moesten worden overwonnen in het bestuur, maar dat men toch met algem stem men tot het voorstel gekomen was. Spr. wees erop, dat de groote belangstelling voor deze vergadering veelzeggend was en dat allen overtuigd waren, dat, gezien den lagen prijs waarvoor de gronden werden afgestaan, een offer gebracht werd aan het algemeen be lang en voor de instandhouding van het natuurschoon. Het was spr. een groote voldoening, dat ook de scharenden hadden meegewerkt om tot dit resultaat te komen, en dat ook zij overtuigd zijn, dat het landbouwbelang daarbij niet wordt geschaad. Nog bestaat het gevaar, dat de minister van justitie geen medewerking zou verleenen, omdat de uitkee ring geldt voor de bestaande ledenlijst, maar waar het gaat om het brengen van algemeene bevrediging, de hier door vele honderden af gelegde getuigenis dat men een offer wil brengen, en de instandhouding van het na tuurschoon die er mede gepaard gaat, hoopte spr. dat de regeering de wetswijziging zal ten uitvoer brengen. Tegen de uitkeering aan de leden. Een tweede spreker, de heer A. Vlaanderen uit Hilversum, liet een geheel ander geluid hooren. Onder het eerst verbaasd toehooren der vergadering, verklaarde hij zijn stem te zullen uitbrengen tegen kapitaalsuitkeering. Er ontstond rumoer, protesten rezen op, weldra onderdrukt door den voorzitter, zoo dat de spreker kon voortgaan en als zijn meening zeggen, dat kapitaalsuitkeering was een onrecht tegenover de erfgooiers van een volgend geslacht. „Zijt gij opgekomen voor uw erfgenamen?" vroeg spreker. „Ja", werd geroepen van alle kanten. „Dan zijt gij met mij voor winstuitkeering", ver volgde de spreker, onder protesten. Het bestuursvoorstel tot verkoop moest z. i. worden verworpen met het verzoek een nieuw voorstel in te dienen om voor de opbrengst van den grond een jaarlijksche winstuitkee ring van b.v. f 50 per lid vast te stellen. In dat geval zou het kapitaal intact blijven, ter wijl moest worden gewaarborgd, dat dit niet door administratieve handelingen opgeteerd zou worden. Eenige andere leden kwamen daar tegenop. Onder luid applaus en gelach zei een hunner, „laat die Vlaanderen zijn uitkeering ten eeuwigen dage voor zijn nageslacht vast zetten". Een ander, dat tegenover het te brengen offer een uitkeering moest staan van de volle 100 pCt., zoo niet, „dan werd geen vingerhoed vol grond meer verkocht". Aan een oproep om driewerf hoera voor het bestuur aan te heffen werd met geestdrift vol daan. Eindelijk werd het bestuursvoorstel bij handopsteken in stemming gebracht. Onder een „lang leve het bestuur van „Macht door Recht" gingen de armen omhoog, zoodat de voorzitter constateerde, dat de verkoop met zoo goed als algemeene stemmen was goedgekeurd. Dit laatste strookte niet met de gevoelens der vergadering. Velen protesteerden en vroegen het woord. De heer Luden hield eerst voet bij stuk, zeggend aan de hand van het reglement van orde de stemming te heb- den doen plaats hebben „of wi! jelui door de hokken". (Als geen zekerheid verkregen is of een voorstel bij handopsteken aangenomen of verworpen is, heeft een hoofdelijke stemming plaats, waarbij voorstemmers door een hekje met het opschrift „voor", tegenstemmers door een met „tegen" wandelen). 't Bleek evenwel, dat men verlangde het aantal tegenstemmers te kennen, en deze af zonderlijk hun arm zouden opsteken. Aan dien wensch gaf de voorzitter ge hoor. De tegenstemmers werden verzocht hun arm op te steken. Het voorstel aangenomen. Alleen die van den heer Vlaanderen ging omhoog, zoodat tot groote voldoening der vergadering geconstateerd werd,, dat met op één na algemeene stemmen tot den grond- verkoop van 2 millioen besloten was, onder voorwaarden dat het kapitaal onder de leden zou worden verdeeld. WERKEN IN EIGEN BEHEER. Onderhoudswerken pradisch be ter en niet duurder, nieuwe wer ken aanbesteden. De ervaringen in Zaandam. De Commissie van Openbare Werken der gemeente Zaandam heeft in opdracht van den gemeenteraad een onderzoek ingesteld naar de resultaten van 'het uitvoeren van werken in eigen beheer door den dienst van gemeentewerken en daarover een een rapport aan- B. en W. nitgebracht. Het eindoordeel van de commissie achten B. en W. juist, namelijk: le. dat ook in de toekomst de onderhouds werken in den regel in eigen beheer moeten worden uitgevoerd, en 2e. dat nieuwe werken gewoonlijk moéten worden aanbesteed. De commissie heeft ten aanzien van de kosten en kwaliteit een vergelijking getrok ken met de resultaten na aanbesteding. Dit achten B. en W. nog niet voldoende gefun deerd. Want het belang dat de gemeente heeft bij uitvoering van werken in eigen be heer hangt af van meer factoren dan de ge noemde. Zonder een vergelijking te maken met het aanbestedingsstelsel, komen B. en W. tot de volgende slotsom: le. Uitvoering van onderhoudswerken in eigen beheer geeft aan de gemeente de mees te zekerheid, dat zij ten aanzien van de kwaliteit en ten aanzien van de wijze en den tijd van uitvoering steeds in elk opzicht en onder alle omstandigheden kan voldoen aan hetgeen het algemeen belang vordert. 2e. De kosten van werken, uitgevoerd in eigen beheer, overtreffen niet de uitgaven die de gemeente ter behoorlijke behartiging van haar belangen voor die werken in redelijk heid mag doen. KINDERVERZORGING EN TUBERCULOSE-BESTRIJDING. In ht Brongebouw te Haarlem is door de Ver. tot bevordering van het onderwijs en kinderverzorging en opvoeding en de Haar- lemsche Vereeniging tot bestrijding der tu berculose een tentoonstelling ingericht, die veel belangwekkends te zien geeft. Zij laat zien wat er voor de verzorging van 't kind tot zijn 16e jaar wordt gedaan. Er is een zuige- lingenafdeeling, er is een aardig kleuter hoekje; een Montessori-afdeeling laat be langwekkend kinderwerk zien. En in de af- deeling van de Adriaanstichting te Hilligers- berg ziet men wat er voor het gebrekkige kind wordt gedaan. In het reizend museum van de Ned. Ver. tot bestrijding der t.b.c. vindt men in lijsten en staten en voorbeelden in miniatuur al wat voor bestrijding der t.b.c. wordt gedaan. Een groot aantal genoodigden o.w. het ge meentebestuur en de heer A. W. Miehels, lid van Ged. Staten, waren Zaterdagmiddag bij de opening deze tentoonstelling door den burgemeester tegenwoordig. DE SALARIS-POSITIE VAN HET RIJKSPERSONEEL. Het comité ter behartiging van de alge meene belangen van het overheidspersoneel (A. C. O. P.) heeft Zaterdag in zestien plaat sen van het land openbare vergaderingen ge houden ter bespreking van de salarispositie van het Rijkspersoneel en van dé onderwij zers. In deze vergaderingen is een motie aange nomen, waarin o.a. wordt gezegd: „De vergaderingen enz. constateerende: le dat de positie van rijks personeel en onderwijzers door salarisverla ging en heffing van pensioenpremie ongun stiger, in verschillende gevallen zelfs veel on gunstiger, is dan in 1920, toen ook van be vrediging van redelijke cultuulbehoeften wei nig sprake kon zijn; 2e. dat in verschillende groepen in het bijzonder bij de onderwii zers en het technisch personeel gerecht', vaardigde klachten leven over onjuiste classi" ficatie in het bezoldigingsbesluit en de oVe! rige loonregelingen voor het rijkspersoneel spreken als haar oordeel uit dat de sala rieering van het rijkspersoneel en de onder wijzers dringend verbetering behoeft, waarbij tevens een einde dient te worden gemaakt aan de versnipperde titutlatuur en de ver. ouderde rangindeeling, terwijl het veel tè groote aantal salarisschalen, thans niet min- der dan 261 alleen voor de ambtenaren op jaarloon, sterk dient te worden ingekrompen- geven haar instemming te kennen met dé actie van het A. C. O. P. ter verkrijging van verhooging van het inkomen van het rijks personeel en de onderwijzers". EEN SLACHTHUIS TE ZAANDAM. B. en W. van Zaandam hebben bij den ge. meenteraad een voorstel ingediend om op een terrein naast het bestaande noodslachthuis een slachthuis te bouwen, waarvan de kosten zijn begroot op 377.000, benevens 96.500 wegens kosten der installatie Ook Wormer- veer, Koog en Zaandijk zullen van het slachthuis gebruik maken. Men heeft becijferd, dat het eerste bedrijfs- jaar met een verlies van 12 000 zal eindi gen. Dit verlies zal geleidelijk afnemen en na zeven jaar langzaam overgaan in een stij- gen de winst. MOTORBOOT OMGESLAGEN. De Nederlandsche motorboot „Foxholl", uit Groningen, is aan de monding van de Theems omgeslagen. Van de opvarenden zijn de schipper, Lammers, diens vrouw en hun tweejarig kind, alsmede een matroos door verdrinking om het leven gekomen.. Twee leden der bemanning, de Nederlander Koch en de Duitschers Schluten werden door de visschersboot „Notre Dame des Arends", - uit Boulogne, gered. DE NEDERLANDSCHE HANDELS BALANS. In Augustus invoer verminderd, uil voer toegenomen. In acht eerste maanden invoer saldo nagenoeg onveranderd. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt mede: dat de waarde (zonder goud en zilver) van den invoer heeft bedragen in Aug. 1930: 199; in Juli 1930 204; in Augustus 1929: 247; in Januari/Aug. 1930: 1.679 en in Jan./Aug. 1929: 1812 mill. gld. de waarde van den uitvoer in Augustus 1930: 153; in Juli 1930: 145; in Aug. 1929: 183; in Jan./Aug. 1930: 1.178 en in Jan./Aug. 1929: 1.313 mill. gld. Het percentage van de invoerwaarde ge dekt door de uitvoerwaarde bedroeg in de maanden Jan, Febr., Maart, April, Mei, Juni, Juli en Aug. resp.: 69.0 72.0 68.9 69.6 67.3 67.2 X; 71.2 X en 76.8 in Jan./Aug. 1930 70.2 en Jan./Aug. 1929: 72.5 SLEEPBOOTONGEVAL. Zooals zelden voorkomt,' Zaterdagavond is de sleepboot „Henriette Goedkoop" van de firma Gebr. Goedkoop bij het verleenen van sleepboothulp aan het vari de Javakade vertrekkende s.s. „Cassel" van den „Norddeutschen Lloyd" door den sterken wind naar de schroef van dit schip gedreven, waardoor aan de voorpiek van de „Henriet- te Goedkoop" zoodanig schade ontstond, dat deze vol water lfep. De bemanning van de sleepboot maakte dadelijk de trossen los, waarna de boot het IJ overstak en meerde bij eenige lichters, welke ligplaats hebben voor de Handelskade. Een aantal schippers slaagde er in een zeil onder de sleepboot te trekken ten einde verder indringen van het water te voorkomen. Men trachtte hierna met de pompen het water te verwijderendit ge- lukte echter eerst, toen van de inmiddels te hulp gekomen sleepboot „Antoinette Goed koop" de pompinstallatie in werking werd gesteld. De beschadigde boot werd vervol gens langszij de „Antoinnette Goedkoop" stevig vastgemaakt en zoo naar de dokken van de Amsterdamsche Droogdok Maat schappij gesleept, waar zij werd drooggezet. Het bleek toen, dat de kiel over het midden geheel was doorgesneden. Een dergelijk sleepbootongeval is tot nu toe in de Amsterdamsche haven niet voorge komen. NEDERLANDSCHE VEREENIGIGING VOOR LIJKVERBRANDING. In de Zaterdag te Busum gehouden verga dering van de "Nederlandsche vereeniging voor lijkverbranding bleek, dat het ledental tot 8025. is gestegen, een toename van 800 le den. Het batig saldo bedroeg 20.000 gulden Het hoofdbestuur zal een onderzoek instel len naar de mogelijkheid van een aanleg van urnebegraafplaatsen. 181. En terwijl het vuur werd opgestookt, bond Keesie de ge vangen genomen spin met een stevig touw aan een boom, om mede te kunnen werken aan de bevrijding van het prinsesje. „Als ik je een raad mag geven", zeide het verkeersagentje te gen het dier, „dan doe je verstandig je rustig te houden. „An ders loopt het leelijk met je ai". 182. Het vuur brandde nu goed en nu werden ijnptang, hamer en sabel gloeiend gemaakt. Ook het gereedschap van den slo tenmaker werd in het vuur gelegd. Alle vier zaten rondom het vuur, al speelden ze indiaantje. „Het is warm", zeide de pro fessor. Doch de slotenmaker lachte en zeide: „ik zou voor het prinsesje wel door het vunr willen gaan".

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6