IHiiuiistlt («rat. SPORT en WEDSTRIJDEN. maandag 22 September. DE OFFICIEELE INGEBRUIKNEMING DER NIEUWE TRIBUNE. KtRddrd twee en dertigste Jaargang. REGEN EN WIND ALS SPELBREKERS. m m m m m m No. 223 1930 POLITIEMAATREGELEN TIJDENS DE LANDBOUWFEESTEN OP WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1930 IN DE HARDDRAVERSLAAN. De COMMISARIS VAN POLITIE te ALKMAAR maakt bekend, dat 24 SEP TEMBER 1930, tijdens de harddraverij des namiddags van 1 tot 6 uur voor alle verkeer zullen zijn afgesloten: DE WIL- HELMINALAAN en METIUSGRACHT, terwijl de Groote Kruislaan alleen mag bereden worden in de richting van Ken- nemerstraatweg naar Westerweg. Stationneerende voertuigen, auto's, fruitwagens, ijskarren enz. worden niet toegelaten op den Kennemerstraatweg, Groote Kruislaan of omgeving van het p^lj|j|rre^n' ^an v°l8ens aanwijzing der VEETENTOONSTELLING. Tijdens de veeetentoonstelling op het Waagpiem, Doorbraak en Nieuwesloot 10,^ uur v.m. tot 1 uur n.m. zullen voor alle verkeer afgesloten zijn: de öcnapenbrug, Doorbraak, Honttil (vanaf Magdaleneustraat tot Pieterstraat), Kor te Nieuwesloot en Gedempte Nieuwe sloot. Eveneens is de Achterstraat vanaf Langestraat tot Koningstraat voor alle verkeer afgesleten van 9 tot 11 uur v.m., ten behoeve van de veekeuring VUURWERK. Des avonds vanaf 8 uur tot afloop vuurwerk wordt geen rijverkeer toege laten op de Kanaalkade, vanaf Korte Nieuwesloot tot Paternosterstraat en is hier voor de autobussen als route aange geven: Heerenstraat—Dijk—Koningstraat- Koningsweg—Paternosterstraat. Op de Kanaalkade zullen niet worden toegelaten: auto's, rijtuigen, fruitwa gens, ijskarren, tenten, stalletjes, te ver huren ladders, stellages e.d. De Commissaris van Politie, WALRAVEN. Een nieuwe tribune inwijden en die officiëe! te openen, is een gebeurtenis, die eigenlijk een prachtigen, zonnigen zomerdag eisc'ht. Men moet een heerlijk groen grastapijt voor zich zien liggen, men moet een bonte mengeling van kleurige toiletjes rondom zich zien, men moet sportboys en sportgirls hun oefeningen zien houden in een vrooliike aangename om geving. Als dat zoo is, dan geniet men een heelen middag, dan vliegen de uren voorbij, dan spijt Jhet den bezoeker, dat hij weer naar huis moet Maar als bij zoo'n gelegenheid de regen rij kelijk valt, de wind de lage temperatuur nog „unheimischeri' maakt, als men met para- pluies gewapend en met regen- of winterjas sen omgord is, als men zijn handen 'n blauwe kleur ziet krijgen en de voeten een onaange naam koud gevoel hebben, dan verlangt men slechts naar dit eene: het einde Helaas was dat gisteren het geval. We heb ben het sportpark officieel geopend, zonder dat we warm werden, noch door een weldadig zonnetje, noch door bijzondere prestaties van de deelnemers. We hebben van een tot half zes alle natuurelementen ongeveer getrotseerd en daarbij de kans op de een of andere ziekte opgeloopen. Die natuurelementen hebben (in letterlijken en figuurlijken zinheel wat in het water ge gooid. Het programma, dat misschien wel met zorg was samengesteld, moest noodza kelijkerwijze geheel veranderd worden, zoodat verschillende nummers öf geheel achterwege moesten blijven, öf slechts ten deele uitge- jvoerd werden en in elk geval niet geheel tot hun recht kwamen. Daar was per slot van re- kening niets aan te doen en het is alleen maar te betreuren, dat de bedoeling, om een alge- meenen sportdag te organiseeren, op vele pun ten mislukt is. Het valt daardoor niet mee, een volledig verslag te geven van alles wat gebeurd is. We zullen dan ook niet de verschillende nummers elk bespreken, maar meer een algemeen over zicht geven, waarmee we willen trachten, den indruk, dien wij gistermiddag gekregen heb ben, weer te geven Een negatief Alkmaarsch kwartiertje. Het gemeentebestuur heeft een middel aan de hand gedaan, dat goed werkt. Waarschijn lijk heeft het wel eens gelezen, dat bij onge veer 99.9 pCt. van uitvoeringen e. d. er eerst een z.g. Alkmaarsch kwartiertje moet voorbij gaan, aleer men begint. Pogingen, om daarin verandering te brengen, faalden, totdat deze sportdag kwam. Immers, op de uitnoodigings- kaart stond vermeld, dat men verzocht werd te kwart voor een zijn plaats in te nemen. En aangezien de resteerende 15 minuten juist het beruchte kwartiertje vormden, kon precies 1 uur burgemeester Wendelaar voor de micro foon plaats nemen, om een openingswoord te spreken! Deze microfoon was voorloopig opgesteld !n de eeretribune, terwijl een tweetal luidspre kers zorgde voor de overbrenging der geluids trillingen naar de trommelvliezen der aanwe zigen. Nu was de pers bij deze gelegenheid wat ongelukkig geplaatst, want terwijl we schuin achter ons den burgemeester hoorden spreken, galmden de luidsprekers een onder deel van een seconde later het gesprokene over het veld. Het gevolg was, dat wij slechts enkele zinnen konden verstaan en dus de rede van burgemeester Wendelaar zeer onvolledig kunnen weergeven. Rede burgemeester Wendelaar. De burgemeester heette alle aanwezigen welkom bij de officieele opening van de nieuwe tribune, die, naar hij wist, op prijs werd gesteld ddbr alle kringen der bevolking. Er is hier iets gewrocht, zei spr., dat zal bijdragen tot den roem onzer stad. Van alle bouwwerken, die in de laatste jaren hier ter stede zijn verrezen, is dit wel het allermooiste. Spr. richtte daarvoor een woord van dank' tot den architect Jan Wils en het deed hem een dubbel genoegen, dat het juist deze was, wien de opdracht werd gegeven, omdat im mers de heer Wils een Alkmaarsche jongen is, die door den bouw van het Olympisch Stadion te Amsterdam reeds had getoond wat 'hij kon. Voorts bracht spr. dank aan den aannemer den heer M. Duinmeijer te Alkmaar, die de ideeën van den architect uitvoerde, alsmede aan den opzichter, den heer Groenendaal. Erkentelijkheid betuigde spr. verder aan de raadscommissie van bijstand voor het sport park en speiaal haren voorzitter, wethouder Leesberg, die allen hebben meegewerkt tot de totstandkoming van de nieuwe tribune. Waar een dag als vandaag niet kon slagen zonder medewerking var. zeer velen zoo £irg spr. voort breng ik dank aan hen al len die zich bereid verklaarden hier op te tredeji, Hij vond het een prettig' iflee om jbiBflê. een 2e klas competitie voetbalwedstrijd te doen spelen en betuigde voorts zijn erkentelijkheid aan de drie muziekkorpsen en de padvinders voor de aangeboden medewerking. Prettig vond spr. het, dat de vereeniging Alcmaria V. V. V. en de Turnkring Alkmaar en Om streken prijzen had beschikbaar gesteld naast die van het gemeentebestuur voor de winners van de verschillende wedstrijden. Dat door verschillende vrienden van de sport bloemen waren gezonden, stelde spr. zeer op prijs. In naam van het gemeentebestuur aan vaardde spr. het gebouw en beval het aan in de zorg van den directeur van het sportpark, die z. i. ongetwijfeld evenals hij tot dusver steeds deed, zal zorgen, dat het aan zijn doel beantwoordt. Spr. besloot met den wensch, dat Alkmaar en omstreken veel genoegen zullen beleven van de nieuwe tribune, die dan zeker zal strekken tot meerderen bloei van de sport en het sportpark. (Applaus) T urndemonstraties. Nadat de burgeemester zijn plaats op de eeretribune, waar we o.m opmerkten dr. v Dam, Jan Wils, den architect, de wethouders Leesberg en Thomsen, de leden van de Sport parkcommissie Sietsma, Bonsema, Geels en Woldendorp, den directeur van plantsoenen den 'heer Hoek, mr. W. C. Bosman, den heer Margadant, directeud van gemeentewerken en den heer Koelma, gem.-secr., de meesten met hunne dames, namen de turnnummers een aan vang. En nu bleek, dat het programma niet volledig was. Wie de knotsoefeningen gedaan hebben, we weten het niet. Wie de leider was, nog minder. Maar de oefeningen zelf zagen we met voldoening, al had de afwerking beter kunnen zijn. En de afmarsch der jongedames waszooals men dat dikwijls bij de heeren ziet: slordig. Hoe geheel anders was alles bij de turn sters van de Halter, die ons werkelijk hebben verrast met een fraaie uitvoering van de ver plichte vrije oefeningen, die zij op het 35ste bondsfeest van den Kon. Belgischen Turn bond gaven en waarmee zij de Nederlandsche kleuren zoo hoog hielden. Het applaus was welverdiend, zoodat de draagsters van het Alkmaarsche kasteel weer een nieuw succes boekten. Aan het einde van haar oefeningen brachten de turnsters den fascistengroet aan de tribunisten, waarna ze in gelijk tempo af marcheerden onder de tonen van het bekende St. Louis. Nu we toch een muziekcorps noemen, kun nen we hier wel dadelijk vermelden, dat be halve St. Louis ook Excelsior en St. Caecilia in de tribune concerteerden en beurtelings vroolijke marschen ten beste gaven. En ten slotte werden door de microfoon nog gramo- foonplaten afgedraaid. Muziek was er dus genoeg. De voetbalwedstrijd. Nadat een stortbui de turners had verdre ven, zoodat van het hoogrek o.a. niets terecht kwam, was de voetbalwedstrijd Alcmaria II Spartaan II aan de beurt. Het was intusschen al ver over tweeën geworden en de tribune was langzamerhand meer gevuld. Ook enkele raadsleden, o.a. mevr. Helleman en de hee ren Bulens en Slingerland, ontdekten we nu tusschen het gewone publiek. De eeretribune is n.1. voor deze officiëele personen niet be schikbaar! Moeten we nog een verslag geven van de zen wedstrijd? We zullen met enkele regels den strijd verslaan. Alcmaria, dat tegen den wind in moest be ginnen, zat dadelijk goed op de bal en nam het spel onmiddellijk in handen. Het duurt dan ook niet lang, of een hard schot van den linksbuiten veroorzaakte een strafschop in het beruchte gebied en even later was het 10. Tien minuten later vergrootte, de mid-voor den voorsprong met een uitstekend schot, dat onhoudbaar was. Toen was het echter gedaan met het overwicht der Alcmarianen en werd het spel meer verdeeld. Nog voor de rust ge lukte het Spartaan tegen te scoren, zoodat de rust inging met 21 voor Alcmaria. Terwijl we tijdens de rust in de koffiekamer ons inwendig trachtten te verwarmen, bleek, dat er daar iets ontbrak. Er werd n.1. niet ge waarschuwd', dat de strijd weer zou beginnen, zoodat we onmiddellijk dachten aan een bel, die het waarschuwend teeken zou kunnen ge ven, net zooals dat gebeurt in de koffiekamer van een schouwburg. Wanneer bijvoorbeeld de scheidsrechter in de gelegenheid gesteld werd, om per electrische bel in de beide kleedkamers der elftallen, en in de koffiekamer een teeken te ore ven, dat het tijd is, zou dat een groot ge mak zijn. Ziet, dat zijn van die kleinigheden die men leert door de praktijk en zoo zullen er wellicht mettertijd nog wel enkele andere kleinigheden zijn, die aangebracht moeten wordg^j Ais men dan den directeur van 't Sportpark maar even op dergelijke dingen attent maakt, komt dat wel in orde. De heer Schenk zal er gaarne nota van nemen en alles deen, wat hij kan. Terzake echter. Na de rust kreeg Alcmaria den wind mee, maar terwijl ieder dacht, dat ze met gemak zou winnen, kreeg Spartaan er het oog in en werd geleidelijk sterker. Spoedig was de ge lijkmaker geboren en vanaf dien tijd is Spar taan in de meerderheid geweest. Slecht schie ten en pech beletten echter, die meerderheid in een doelpunt om te zetten, zoodat het einde kwam met 2—2. Hollander II! Tijdens dezen wedstrijd werd 'het publiek verrast door een stem in de luidsprekers. Een onbekende trachtte de aanwezigen te ver tellen, wat er wel allemaal gebeurde en de spelregels van het voetbalspel werden ter loops even gememoreerd. Een volledig ver slag gaf de onbekende microfonist echter niet, zoodat Hollander van de Telegraaf nog geen concurrentie gekregen heeft voor de interland wedstrijden, die de A. V. R. O. rondzendt! Wat er na dit nummer kwam. Eigenlijk hebben we na dezen wedstrijd niet zoo heel veel meer kunnen zien. Het speer werpen en het pols-hoog duurden vrij lang en aangezien het publiek daarover te weinig werd ingelicht zelfs de deelnemers waren niet in het programma vermeld! was de vertooning eenigszins saai. De 50 M. hard- loopen voor dames was bijna voorbij, voordat we er iets van gezien hadden. Alleen het hardloopen der heeren was nog een nummer, waarbij we goede sport zagen. En nu zullen al die nummers, welke op het programma stonden, wel verwerkt zijn, maar het uitzicht werd ons plotseling ontnomen, doordat de menschen gingen staan en liefst geheel voor aan op de tribune. Waarom? Men kon toch zittende overal goed de verrichtingen volgen? En waarom moest de gang voor de eere tribune ook al vol belangstellenden staan? Er waren toch helpers genoeg, die gemakkelijk de menschen op de zitplaatsen hadden kunnen houden. De padvinders bijvoorbeeld, die in het begin verdienstelijk werk verrichtten en als gids de bezoekers naar hun plaatsen be geleidde. Enfin, dat zal de volgende keer wel beter zijn. Intusschen was het al over half zes, en nog was alles niet afgeloopen. Uitslagen hadden we nog niet gehoord en toen het pols-hoog op 3 Meter stond, zijn we maar verdwenen. Vier en een half uur met dit weer naar sport te zitten kijken, het was bijna van het goede te veel, vooral ook, omdat men eigenlijk niet wist, wat er gebeurde. Besluit. We hebben in dit verslag verschillende op merkingen gemaakt over het vertoonde. Dat alles niet zoo verliep als het hoorde, moet echter voor een deel aan het weer worden toegeschreven, 't Is jammer, maar er is niets aan te doen. En toch gelooven we, dat ook bij goed weer al was dan alles veel meer tot zijn recht gekomen, al had dan deze dag geslaagd kunnen worden genoemd niet al les op rolletjes gegaan was. Daarvoor ont brak o.i. de eenheid in de leiding. Op wiens debetzijde dat geschreven moet worden, zul len wij niet nader onderzoeken, alleen dit we ten we, dat het gemeentebestuur daar buiten staat. De gemeente heeft een algemeenen sportdag willen organiseeren, maar zij als absoluut outsider moest het programma-op stellen natuurlijk aan anderen overlaten, die deskundig op dit gebied zijn, althans behoo- ren te zijn. Dat we opmerkingen geven, doen we, omdat we meenen, dat juist zoo'n dag als gisteren, waarop velen naar het sport veld komen, die anders thuis blijven, zoo bij zonder geschikt is voor propaganda. En voor propaganda moet men iets goeds geven, iets dat werkelijk af is. Men moet als 't ware den oningewijd en boeien, zoodat ze als 't ware ge vangen worden. Men moet zooals bijvoor beeld de Halter deed met haar vrije oefenin gen laten zien, hoe mooi de sport is, hoe nuttig, hoe geestverheffend. En dat is helaas niet gebeurd Uitslagen. Hardloopen dames 50 meter: le prijs mej. G. Jonges 7 sec., 2e prijs mej. F. Wiersma 7 1/5 sec., 3e prije mej. A. Schats 7 2/5 sec. Balwerpen dames: le prijs mej. F. Wiers ma 24.55 M., 2e prijs mej. Nierop Groot 22.80 M., 3e prijs mej. Briefjes 21.80 M. Estafetteloop dames 4 maal 50 M.: le prijs Be Quick te Bergen 30 1/5 sec., 2e prijs Turnlust I te Alkmaar 31 4/5 sec. Hardloopen heeren 100 M.: le pr. S. Noom 10 4/5 sec., 2e pr. D. van Genne 11 sec., 3e pr. A. Tuyn 11 1/5 sec. Speerwerpen: le pr. J. de Bakker 44 M., 2e pr. D. van Genne 34.2 M. Polshoogspringen: 1ste pr. D. van Genne 3.10 M., 2e pr. A. Stins 2.90 M. (na loting met Koelemij). Estafetteloop heeren 4 maal 100 M.: 1ste pr. Kracht en Viugheid 50 sec., 2e pr. Turn lust I 52 sec. De prijzen, bestaande uit medailles, werden met een toepasselijk woord door den burge meester uitgereikt. Voortaan elk jaar een sportdag? Na afloop van den sportmiddag hadden de leiders der verschillende medewerkende clubs nog een bijeenkomst met den directeur van sportpark, den heer D. Schenk. Daarbij kwam vast te staan, dat zij allen zeer vol daan waren over de organisatie van den sportmiddag. De .lubleiders zegden hun me dewerking toe voor het telken jare organi seeren van een dag als deze, Tap c.s. ook maar een keer konden scoren H. V. V. won thuis van het sterke E. D. O en Blauw-Wit deed wat van een kampioen verwacht mag worden en klopte V. S. V. in Velsen. In afd. III werden de landskampioenen geklopt door de zwakste club van het vorige seizoen. Met liefst 41 verloor Go-Ahead cp eigen terrein van P. E. C. Niet het minste enthousiasme zat er in de Go-Ahead-ploeg en de met 2 invallers spelende bezoekers wis ten reeds met de rust een 21 voorsprong te behalen. Na de rust voegde P. E. C. nog 2 doelpunten aan het totaal toe en won zoo doende geheel verdiend. Z. A. C. blijkt zwak te zijn nu Bakhuis weg is. Met 3—0 verloor het thuis van het jeugdige, oude Vitesse. En tenslotte won En schedé volgens de verwachtingen van Robur, al is de uitslag (41) geflatteerd. In afd. IV schijnt P. S. V. groote plannen te koesteren. Met niet minder dah 82 werd Longa geklopt! Noad en Eindhoven, ook twee der sterkste clubs, streden fel en eindig den met een gelijk spel. En de baby, de Valk, wist na spannender, strijd Wilhelmina te kloppen, waardoor ze haar eersten wedstrijd in de 1ste klasse won Afd. V leverde ook al verrassingen. M. S C., de nieuweling in deze afdeeling, toog naar Groningen en versloeg G. V. A. V. met overtuigende cijfers (41). Alcides maakte korte metten met FrFisia (70) en Veendam deed al niet veel minder, door Friesland met 72 te kloppen. Voor de Friezen was het dus een slechte dag, te meer nog, daar ook de derde Leeuwarder club, Leeuwarden, door Be Quick geslagen werd. De uitslagen zijn als volgt: Afdeeling I. D. F. C.—H. B. S. 3—2 't Gooi—Z. F. C. 1—1 Afdeeling II. R. C. H.—K. F. C. 1—3 A. D. O.Hilversum 02 H. V. V.—E.D.O. 2—1 V. S. V.Blauw Wit 14 Afdeeling* III. EnschedeRob. et Vel. 41 Go Ahead—P. E. C. 1—4 Z. A. C.Vitesse 03 Afdeeling IV. P. S. V.—Longa 8-2 N. O. A. D.Eindhoven 22 De ValkWilhelmina 43 Afdeeling V. Be QuickLeeuwarden 21 G. V. A. V.—M. S. C. 1—4 AlcidesFrisia 70 Veendam—Friesland 72 Om den Zilveren Bal. In Rotterdam speelden op het Sparta-ter- rein Feijenoord en Sparta de finale om den Zilveren Bal. Deze beide tegenstanders heb ben een feilen strijd gestreden voor de rust en dat Feijenoord met 1-0 voorsprong de thee kon gebruiken, was een gelukje, maar niet een uitdrukking van een meerderheid. Toen dadelijk na de rust de voorsprong vergroot werd, was het met Sparta gedaan en de wedstrijd eindigde als de bekende nachtkaars. Onze tweede klassers. Alcmaria ging naar Z.V.V. en kwam met leege handen thuis! Ziedaar het resultaat, dat we verwacht hadden. De eerste wedstrijd is dus op een nederlaag uitgeloopen. We zul len er hier niet verder over schrijven, maar liever verwijzen naar het verslag, dat een onzer medewekers van den wedstijd maakte. Intusschen heeft Z.V.V. een goed begin ge maakt. Drie punten uit twee wedstrijden, het is alleszins voldoende. Beter nog echter doet Zeeburgia het. De vorige week werd H.R.C. met 70 gekraakt en gisteren moest W.F.C. met 60 het loodje leggen. De Zeeburgianen willen blijkbaar kampioen worden en het heeft er allen schijn van, dat haar dit zal gelukken. Hollandia versloeg thuis T.O.G. met vrij normale cijfers. Met een 4—1-nederlaag ging T.O.G. huiswaarts. De uitslagen luiden: Z.V.V.—Alcmaria Victrix 20 W.F.C.Zeeburgia 06 HollandiaT.O.G. 41 De andere twee ontmoetingen gingen niet door. 2e KLASSE A. 1—1! 0—6 4—0 2-6 Frisia E. C. tri .2 '5d L- 3 Si CC iri d o' .2 -3 e JS .2 c3 si 5* Q N r Z. V. V. 2-2 2-0 W.-Frisia D. E. C. 1-2 A. F. C. Zeeburgia 7-0 H. R. C. W. F. C. 0-6 T. 0. G. Hollandia 4-1 Alcmaria Voetbal. De wedstrijden van gisteren. Zoo zijn dan gisteren ook de eerste-klas- sers met hun lang programma begonnen en de uitslagen zijn in vele gevallen verras send te noemen. Alleen in afdeeling I kwa men normale uitslagen, maar in de overige afdeelingen werden onverwachte resultaten Seboekt. Zoo wist K. F. C., de baby in afd. er zoowaar in te slagen om het sterke R. C. H., dat als nummer twee vlak onder Ajax eindigde, met 3—1 te kloppen, en dat nog wel in Haarlem. Van K. F. C. valt ons dat geweldig mee, maar het feit, dat een nieuweling al dadelijk met de zege weggaat, komt meer voor. We zullen het straks ook in de andere afdeelingen zien! A. D. O. stelde teleur, door op eigen ter_ rein vanjfilversum te verliezen, z<&4grqat (We ZUIlCIl VUUl laan dergelijk lijstje publiceeren. Voor de liefheb- bers is het gemakkelijk, omdat steeds alle ge speelde wedstrijden te zien zijn. Zooals men ziet, zijn er voor elke vereeniging twee vakjes, waar de uit- en thuiswedstrijden ingevuld moeten worden. De horizontale kolommen geven de uitslagen der thuiswedstrijden, de verticale die der uitwedstrijden. Sportred. Alkm. Crt.) In de tweede klasse A won Haarlem op nieuw, thans van B.F.C. Hercules herstelde zich en klopte met een goal verschil Velox. En Zandvoort moest op eigen terrein de over winning laten aan Bloemendaal. De uitslagen zijn hier: HaarlemB.F.C. 30 HerculesVelox 32 Zandvoort—Bloemendaal 3—4 We noteeren nog de volgend: uitslagen: Res. 2e klasse: Blauw-Wit III—V.S.V. II V.V.A. II—W.F.C. II D.E.C. IIH.R.C. II Alcmaria Victrix II—Spartaan II Res. 3e klasse: Qgs&asA W 5—2 0—3 5—1 2—2 2—2 0—4 4—2 3—3 2-9 4—1 E.D.W. IIWormerveer II V.V.A. IIIHollandia II Z.F.C. III—D.S.V. II T.O.G. II—D.W.S. II 3e klasse: De Meteoor—K.V.V. Ki nheim—Oranje-Zwart Watergraafsmeer—Oosterpark Amstel—Hortus O.D.E.—S.D.W. Alcmaria verliest haar eersten wedstrijd met 2-0. Vol belangstelling zijn gisteren velen naar Zaandam getrokken, om getuige te zijn van den eersten competitiewedstrijd van Alcma ria. Z. V. V. blijft voor onze stadgenooten altijd een lastige tegenpartij. In Zaandam bleek het veld uitstekend. Maar vlak voor den aanvang brak een flinke regenbui los, die minstens een half uur duurde. De scheidsrechter liet echter om kwart voor drie toch beginnen. De weer- en terreinomstandig heden, waren voor den eersten wedstrijd verre van gunstig voor Alcmaria. Doordat zij zelf over een uitstekend droog veld be schikt, gevoelen de sjxelers zich op r/n nat, glad en zwaar veld heel slecht thuis. Maar erger is, dat men het doorzicht mist, om zich aan de omstandigheden aan te passen Een spel met lange forsche trappen was een gebiedende eisch geweest. Z. V. V. zag dat direct in en heeft daaraan ook haar overwin ning te danken. Bij Alcmaria hielden velen maar vast aan het korte peuterapel, dat na tuurlijk met zoo'n gladden bal en op zoo'n veld tot niets leidt. Verschillende spelers schijnen ook de kracht te missen, om den bal zoover weg te krijgen. De half-linie vatte haar taak slecht op, bleef te veel achter en plaatste slecht. Een fout was, dat men te veel op rechts speelde, waar de linksback Dil sterker was dan zijn rechtercollega. De enkele malen, dat links in actie kwam (Hamstra speelde vooral voor de rust een goede partij) dreigde er steeds gevaar voor Z. V. V. Lengers had het heel zwaar op de spilplaats. Rootring bleef ver beneden zijn vorm en Hoorn verdedigde wel aardig, doch hield zijn plaats te weinig en plaatste niet best. In de achterhoede was Kuiper uitstekend. Jonker was wat slap in het wegwerken en dacht niet aan plaatsen. Oudes heeft zijn doel goed verdedigd. Alcmaria is eerder meer dan minder in den aanval geweest dan Z. V. V. maar het groot aantal kansen, dat de voorhoede heeft gehad, heeft geen resul taat opgeleveriï. Peereboom en Rootring' hebben gelegenheden tot scoren gemist, die men niet te vaak in een wedstrijd krijgt. Het schieten was heel slecht, want telkenmaal ging de bal hoog over. Bovendien gaat er steeds te veel tijd verloren. Zelden schiet men ineens, altijd moet de bal verlegd en nog eens gedraaid, doch dan is de tegenpar tij reeds lang tusschenbeide gekomen. Z .V. V. speelde met haar diverse jonge spelers een aantrekkelijk snel en open spel. De spil van het vorige seizoen is nu ver huisd naar de linksbackplaats, terwijl Bij- post een aantrekkelijke spilpartij speelt. Voor Murris was er een invaller in de middenli nie. In de voorhoede werd handig werk ge daan en was het binnentrio wel gevaarlijk. Vooral in de tweede helft, heeft de achter hoede tal van kansen gegeven, die echter niet benut werden. Onder leiding van scheidsrechter Kok speelden de beide volgende elftallen. Z V. V. Foeth de Heer Dil Meijer Bijpost Cornelisse Keijzer, Kok, C. van Dijk, P. v. Dijk, Paesie O Hamstra, Peereboom, Homan, Rootring, Bos Hoorn Lengers Rootring Jonker Kuiper Oudes Alcmaria. In het eerste kwartier, onder de flinke rengebui, speelde Alcmaria niet onverdien stelijk en moest de verdediging van Z. V. V. alle krachten inspannen. Een paar goede schoten hadden toen beter lot verdiend. Het gladde veld en de gladde bal, die bij 't neer komen op den grond een groot eind door schoot, maakte het spel heel moeilijk en ver moeiend. Snel open spel bracht verwarring in de Alcmaria-achferhoede en na een kwar tier leverde zoo'n uitval Z. V. V.'s eerste doelpunt op, het eerste tegenpunt van Alc maria in de competitie '30'31. Kort voor rust vergrootte Z. V. V. den voorsprong met een doelpunt, dat niet vrij was van buiten spel. Rust 20. In de tweede helft kon geen der partijen er in slagen een doelpunt te maken. Wel Scheelde het aan beide kanten soms heel wei nig, maar de verdedigingen bleven den baas. De Alcmarianen werkten hard; ze hadden o zoo graag tenminste de eer gered, maar niets wou gelukken en toen de scheidsrech ter, die goed leidde ,het einde aankondigde, was de eerste nederlaag een feit. Deze mag echter niet ontmoedigen. In gunstiger om standigheden en als 't maar even wat beter gelukken wil, zullen er ook wel andere re sultaten worden behaald. Misschien reeds a.s. Zondag in den thuiswedstrijd tegen A. F. C. Het elftal zoo laten, zou o.i. wel aan beveling verdienen. Wedstrijden te Veenhuizen. Zondag hadden op het gemeentelijk sport terrein drie wedstrijden plaats. Het resultaat was, dat L.V.C. (Langereis) met 2—1 van Aartswoud II won, V.E.S. II (Sijbecarspel) met 31 van Aartswoud II, en tenslotte L.V. C. I van D.E.S. II met 1—0, zoodat de zilve ren medaille door L.V.C. en de bronzen me daille door D.E.S. II veroverd werden. Korfbal. BelgiëNederland 111. Gisteren is te Brussel de interland-korfbal wedstrijd België—Nederland gehouden. Zoo als verwacht werd, kon de Nederlandsche ploeg een overwinning behalen, maar de cij fers (11—1) wijzen er op, dat België op korf- balgebied nog steeds ver achter staat bij ons land. Intusschen heeft Nederland voor de 9de keer gewonnen en het vertoonde spel gaf re den tot tevredenheid. A t h 1 e t i e k. Berger wint in Parijs. Berger is gisteren fn Parijs uitgekomen in de nummers 200 yards en 100 M. op de wed strijden aldaar. Hij heeft niet teleurgesteld en de beide nummers op overtuigende wijze

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 9