Kunsten en Wetenschappen. Kerk en school Filmnieuws. Sport Provinciaal nieuws MOORDAANSLAG TE KERKRADE. Het slachtoffer bezweken. Gisteravond bevond de 23-jarige V. G. te Xerkrade zich in de lunchroom van H. van L. aan de Nieuwstraat aldaar in gezelschap van zijn meisje en eenige kennissen. G. was in een vroolijke stemming en toen tegen halt elf 's avonds twee Duitsche vrouwen de win kel binnentraden om iets te gebruiken daarna wilden betalen, legde G. de hand de schouder van een der vrouwen en zei dat hij ook wel geld had om te betalen. Een der vrouwen gaf G. daarop een slag in het gelaat, juist toen een onbekende man binnentrad, die G. naar buiten duwde, ge volgd door de beide vrouwen. Nauwelijks was i' (O. buiten de deur of men hoorde een schot vallen. Toen men buiten kwam, vond men zwaar gewond met een schot in de buik op den grond liggen. De man en de beide vrouwen bleken inmia dels met een auto verdwenen te zijn. G. werd naar het ziekenhuis vervoerd waar operatief ingrijpen noodzakelijk geacht werd. Niettemin is de jongeman hedenmorgen aan de gevolgen van zijn verwonding over leden. Door de politie is een nauwkeurig on derzoek ingesteld. Van de daders die onbe kend zijn, is tot nu toe geen spoor gevonden HUISZOEKING BIJ EEN FINANCIEELE INSTELLING. De justitie heeft gister een inval gedaan bij de Hypotheken en Assurantie Centrale aan de Nieuwe Prinsengracht te Amster dam. De geheele administratie werd per auto naar het instructiegebouw overgebracht. De 'huiszoeking vond haar oorzaak in het groote aantal bij de justitie ingediende klachten tegen de operaties van de bank in het buiten land. SLAPTE IN HET BEDRIJF. 750 arbeiders ontslagen In verband met de slapte in het bedrijf zijn Zaterdag j.1. op de Rotterdamsche en de Schiedamsche werf van de N.V. Wilton's Ma chinefabriek en Scheepswerf in totaal 750 ar beiders ontslagen. Een driehonderd arbeiders werken om de andere week. Op. het oogen- blik werken er tusschen de 2700—2800 arbei ders op deze werf. BRANDEN. t Boerderij in asch gelegd. Zaterdagavond is de woning van den land bouwer G. J. Jansen te Beegden bij Roermond tot den grond toe afgebrand. Het vee kon gered worden. Overigens ging het geheele huis in vlammen op. Inboedel en oogst gin gien verloren. Huis met garage afgebrand Zondagavond ontstond brand in de garage yan den heer C. v. d. Heide te Nieuwediep (gem. Gieten). Het woonhuis niet de garage, eigendom van den heer A. Aalders te Nieu- rtvediep, brandde af. Een autobus ging tevens verloren. De oorzaak van den brand is onbe kend. Brandstichting? Zondag is te Surhuisterveen de boerenhui- zinge van B. Puitrum afgebrand. De inboe del, twee auto's van den motordienst-Achr- karspelen en een groote voorraad mais en pulp gingen verloren. Man en vrouw zijn gisteren verdacht van brandstichting aangehouden. VERKEERSONGEVALLEN. Vlak bij huis doodgereden. Zondagavond werd1 in de Raadhuisstraat ie Heemstede de 76-jarige W. N. van Zonne veld, wonende in die straat, door een motor rijwiel aangereden. Zwaargewond werd hij .het politiebureau binnengedragen. Medische hulp kon niet meer baten. f ERNSTIG AUTO-ONGEVAL TE EPE. Gisteravond ongeveer 7 uur begaf de ge meentesecretaris van Epe, de heer Tj. Heier, zich van zijn woning naar het gemeentehuis, waar hij werkzaamheden wilde verrichten. JHij stak op het kruispunt Dorpstraat den /rijweg over, vlak voor een auto, die uit de richting Apeldoorn kwam en bestuurd werd "door den heer Driessen uit Amsterdam.Het gelukte den bestuurder niet meer een aan rijding te voorkomen. De heer H. werd ge grepen en een 25-tal meters meegesleurd. Ernstig gewond werd het slachtoffer opge nomen. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig. Ook de burgemeester, de heer van Wal- sem, was weldra op de plaats van het onge val aanwezig. De verwondingen waren van zoo'n ernsti- gen aard, dat het slachtoffer spoedig aan de gevolgen bezweek. De heer Heier, die ongeveer 50 jaar oud was, was een geziene persoonlijkheid in de gemeente, o.m. was hij voorzitter van den Kunstkring. Marechaussee en politie stellen een onder zoek in. SCHIP VASTGELOOPEN. Naar uit Vlissingen gemeld wordt is het Duitsche s.s. Leander, komende van Antwer pen, bij het fort de Nollen omhooggevaren. Sleepbooten hebben reeds tevergeefs getracht het schip vlot te sleepen. Een volgend tij wordt afgewacht om weer te trekken. den met soortgelijke groepen te Amsterdam en Zaandam. KORTE BERICHTEN. Zondagochtend is te Stolwijk de 25-ja- rige boerenarbeider G. Verwoerd, toen hij het vee in de weide zou gaan melken en zich daarheen per bootje zou begeven, vermoede lijk, doordat het vaartuig in de duisternis te gen den wal botste, in het water gevallen en verdronken. Zondag is een zoon van den landbou wer Q. te Piershil met een gebroken been en ernstige hoofdwonden dood bij een waterbe maling in het bouwland gevonden. Vermoe delijk is hij door den riem van den motor ge grepen en tegen den houten wand van het gebouwtje geslingerd. Zaterdag zijn wederom 80 leden van het personeel van de A.K.U., hoofdzakelijk van de buitenploeg, ontslagen in verband met rationalisatie in het bedrijf. B. en W. van Amsterdam hebben voor- loopig goedgekeurd om als eenig candidaat voor algemeen gasdirecteur te benoemen ir. M. van der Horst. OPLICHTING. Een Duitsch-sprekend persoon kocht bij Jen stoffeerder v. D. te Hengelo een karpet en betaalde met een biljet van 1000, waarop hem ongeveer 517.50 werd terugbe taald. Den volgenden morgen, toen v. D. het wilde inwisselen, bleek het een biljet van vóór den oorlog te zijn, waarvan het jaartal 1910 was veranderd in 1930. Een uitgebreid on derzoek werd onmiddellijk ingesteld en tot zelfs in Enschede uitgestrekt. Daar gelukte het de politie A. B. aan te houden. Nadat hij met v. _D. alsook enkele andere winkeliers, waar hij getracht had -het biljet in te wisse len, geconfronteerd werd en deze alle hem (herkenden, werd hij1 opgesloten. B. blijft ech ter hardnekkig ontkennen. COMMUNISTEN. Verbond van opposanten. Zondag is te Rotterdam een groep opposi- tioneele communisten opgericht, bestaande uit drie leden van de C. P. H. centraal comi té, die zich niet wenschen neer te leggen bij de fusie van de groep-De Visser met de groep-Wijnkoop. In het bestuur hebben de heeren J. J. Net, B. v. Arend en J. de Roos ziöifig:- Sêmrtsg Jli gewtfu m< HEILOO. Het Witte Kruis. Het Witte Kruis, afd. Heiloo, hield Vrij dagavond een algemeene vergadering onder presidium van ds. Eilerts de Haan. De voorzitter zeide, zulks naar aanleiding van de notulen, dat de cursussen worden ge houden als er voldoende deelname is. Uit de advertenties in de blaen blijkt dat men zich vóór 1 October moet opgeven bij den secre taris. Daarna kwam in behandeling een voor- stel-geldleening ten bate van het badhuis. Uit de toelichting blijkt, dat het bestuur der stich ting badhuis niet over het bedrag kan be schikken, dat men verwachtte. De hypotheek is onvoldoende, de bouwkosten zijn hooger dan geraamd is en er zijn maar 55 aandeel tjes van 25 geplaatst. Daarom stelde het bestuur voor om aan de stichting 2000 te leenen tegen 5 pCt., terwijl het bestuur bad huis het bedrag zal terugbetalen in 20 jaar, elk jaar 100. Het Witte Kruis heeft jaarlijks 100 subsidie toegezegd en de su-bsiaie blijft als waarborg. Wij zullen trachten het bedrag te leenen in aandeelen, zooals we het heb ben gedaan voor verbouw van het magazijn. Toen hebben we 1800 gevraagd, wat spoe dig bijeen was. Op verzoek gaf de heer Van Diepen (secre taris W. K. en badhuis) een toelichting. Hier uit bleek, dat de kosten van grond en gebouw (en) 11500 bedragen en er moet nog 6200 betaald worden. De heer Ruyter (bestuur W. K.) vroeg als het bestuur van het badhuis in gebreke bleef of wij dan niet verantwoordelijk zijn voor hoofdsom en rente. De voorzitter antwoord de bevestigend, doch de afdeeling heeft de af lossing zelf in handen. De subsidie is garan tie, de rente zal het bestuur wel betalen. De heer Van Steeg betreurde het, dat het Witte Kruis zelf niet den bouw had ter hand genomen. Het Witte Kruis heeft vertrouwen Waarom moet er een combinatie raast als het Witte Kruis toch verantwoordelijkheid moet dragen. E)e geldleening is een fiasco geweest, zooals spr. verwachtte. Toen wilde men niet, dat het W. K. den bouw zou uitvoe ren en een stichting en nu komen wij voor het tekort. De voorzitter zeide, dat de toestand nog was als toen spr. het voorstelde. Wij wilden niet, dat badhuis en W. K. één werden. Er is niets veranderd. Alleen willen wij aan het be stuur van het badhuis een bedrag leenen, waarvan wij zelf de waarborg in handen hebben. De heervan Steeg repliceerde. Practisch is het W. K. voor 2000 borg. De voorzitter ontkende het. Het bestuur van het badhuis heeft de verantwoording en niet wij en we hebben geen risico. De heer Smits vroeg waarom de kosten zoovéél hooger waren dan was voorgesteld Voorzitter en secretaris van het badhuis zei den, dat de grondaankoop was tegengeval len. Door de schoolbaden moest een grooter ketel worden gebouwd en er kwam uitbrei ding en badkamers enz. De voorzitter zeide, dat het hem bitter was tegengevallen, dat men in Heilo, waar men jaren aaneen om een badhuis riep, nu maar 37 aandeeltjes a 25 kon plaatsen (18 aan deeltjes waren door 2 personen genomen) en daarop had men gerekend. Daar de gemeente een belangrijke subsidie gaf, is er een belang rijke wijziging gekomen in den bouw en daar om heeft men meer geld noodig. De heer van Steeg zeide, dat de vergade ring er niet in gemoeid was en nu komt men bij1 het Witte Kruis. De voorzitter: „Men behoefde ook niet bij ons te komen. Het badhuis is een afzonder lijke stichting". De heer Balk (oud-voorzitter van het bad huis) zeide, dat het badhuis naast het volks belang een gemeentebelang is. Spr. had wel vertrouwen in de gunstige exploitatie, doch indien het niet zoo was, zou het z.i. niet erg zijn als de gemeente het nadeelig saldo dekte. In meerdere gemeenten is zulks het geval. Dr. Cohen vroeg of het bestuur voor die geldleening geen 2-e hypotheek noodig achtte of een anderen waarborg. De voorzitter zag de noodzakelijkheid niet in. Men heeft waarborg. De heer IJ. Blokker vroeg of aandeel houders en leden niet de verantwoorde lijkheid wilden dragen. De laatste heb ben ook reductie op de baden, meende spreker. De voorzitter zeide dat het aandeel houders in de leening waren. De voor- deelen van de contribuanten kunnen buiten beschouwing blijven. De secretaris zeide dat wat het vorig bestuur (dag. bestuur) beloofde, wij daarvoor geen verantwoordelijkheid ne men. 0:.ze bedoeling is een reductie op de baden. Hierover ontstond een dispuut tot de voorzitter er een einde aan maak te door te zeggen dat het niet aan dr orde was. De voorzitter bracht het voorst ei, .7 2000 te leenen tegen 5 pet. rente en als zekerheid de subsidie, in stemming. Hef voorstel werd met algemeene stemmen en 1 onthouding, aangenomen. De voorzitter gaf dadelijk gelegenheid om aan het W K. geld te leenen in aanJ .aeelei}. §taau4e ter vergadering .werd voor 700 geplaatst. Na gehouden rondvraag volgde slui ting. De pluimveevereeniging „Heiloo" gaat met haar tijd mee. Door de gewel dige uitbreiding der voederafdeeling was het noodig een mengmachine aan te schaffen, daar de beheerder der voeder afdeeling, de heer Dumans, het niet meer af kon. De heer Dumans bouwde op eigen kosten een groote schuur en de afdeeling een groote machine. V/e hebben Zaterdag een kijkje geno men en constateerden dat er een groote verbetering is ontstaan. Waar 2 perso nen den geheelen dag werkten, doet de machine het werk in één uur. Een elec- trisch gedreven motor zorgt voor de drijfkracht en na korten tijd komt het gemengd voer in de zakken. De uitbrei ding was ook noodig want in het eerste jaar leverde men nog geen 300 K.G. ochtendvoer per week en nu pl.m. 20.000 K.G. per maand. De groote afzet is een bewijs van den groei der vereeni- g'ng. „GEEF ONS ARBEID". Te 's Hertogenbosch verboden. Naar „Het Volk" meldt, heeft de burge meester van 's-Hertogenbosch de opvoering verboden van „Geef ons Arbeid", welke het Groot Volkstooneel (ensemble Bouber) op 23 September in het Casino aldaar zou geven voor het Instituut voor Arbeidersontwikke ling en de V.A.R.A. M. NOORDEWIER JR. f Een begaafd musicus. Zondag is te Amsterdam plotseling over leden de fluitist M. Noordewier Jr. Hij zou aanvankelijk ingenieur worden en heeft ook te Delft gestudeerd, doch volgde spoedig zijn muzikale neigingen, en werd leerling van den fluitist Nic. Klasen. Sedert eenige jaren maakte hij deel uit van het Concert gebouw-Orkest; ook verleende hij zijn mede werking aan verschillende uitvoeringen van het Concertgebouw Sextet-Kamer Orkest. Voorts vergezelde hij zijn moeder, mevrouw NoordewierReddingius, steeds, ook bij haar jaarlijksche kerkconcerttournée in den herfst, waaraan hij nu ook deelnam; het trio A. NoordewierReddingius, Anthon van der Horst en M. Noordewier Jr. was aldus een vast en voortreffelijk ensemble geworden. En als solo- èn als orkestfluitist toonde de jonge Noordewier zich een begaafd musicus en een technisch zeer ontwikkeld instrumentalist. Het plotseling verscheiden van dit jeugdig talent, waarmee een veelbelovende loopbaan is afgesneden, zal dan ongetwijfeld ook alge meen diep 'betreurd worden. De voordracht voor hoofd der openbare school te St. Pancras luidt als volgt: 1 de heer De Ruiter te Ursem; 2. de heer Kroeske te Leerdam; 3. de heer Kriek te Eenigenburg. De nrs. 1 en 3 zijn reeds werkzaam als hoofd eener school. MIDDELBAAR TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Aan ir. G. Hofstede is met ingang van 1 November, wegens zijn benoeming tot in specteur-generaal van het nijverheidsonder wijs .eervol ontslag verleend als directeur der middelbaar technische school te Haarlem. Tot zijn opvolger als directeur der M. T. S. te Haarlem is benoemd dr. ir. G. de Gel der, thans directeur der electrotechnische school te Amsterdam. EERE-PROMOTIE IR. J. A. RINGERS. In aansluiting op het gister reeds meege deelde over de drie eere-promoties aan de technische hooge school te Delft geven wij hieronder nog een en ander uit de rede van prof. ir. G. H. van Mourik Broekman bij die gelegenheid. De groote verdiensten van Ringers zoo zeide hij liggen niet in de eerste plaats op economisch terrein; vóór alles bleef hij de wetenschappelijk-praktische ingenieur. Het is dan ook niet te verwonderen, dat de toenma lige minister van waterstaat, teneinde, mede op aandringen van de gemeente Amsterdam, een spoedige aanvang te maken met den bouw van de nieuwe sluis te IJmuiden, op Ringers beslag legde. Uitvoerig stond prof. Broekman stil bij deze sluis en vertelde daarbij tal van tech nische bijzonderheden, waarbij Ringers blijk heeft gegeven van een groote wetenschappe- lijk-technische scherpzinnigheid en van een practischen blik. In de vergadering van het K. I. v. I. gehou den op 1 September 1927, reikte de voorzit ter aan Ringers, op grond van zijn verhande ling over de voorbereiding van den bouw van de nieuwe schutsluis te IJmuiden, de Conrad s premie uit. Hiermede was de groote waardeering van de Nederlandsche inge- nieurswereld voor zijn werk op officieele wij ze aan Ringers kenbaar gemaakt. Een waar deering, die den bouwmeester van de grootste sluis ter wereld, een werk dat het buitenland tot navolging opwekt men denke aan de in uitvoering zijnde sluis te Bremerhaven ten volle toekomt. Toen de werken te IJmuiden de voltooiing naderden, wist de Mij. tot Uitvoering van Zuiderzeewerken Ringers aan zich te verbin den. Zijn werk in dienst van die Mij. werd betrekkelijk spoedig afgebroken. Een der eer ste regeeringsdaden van den tegenwoordi- gen Minister van Waterstaat was, het Kon. Besluit te bevorderen, waarbij aan Ringers, als directeur-generaal van den Rijkswater staat de algemeene leiding van dien dienst werd opgedragen. Een hoogst eervolle loop baan, gedurende welke van Ringers nog veel belangrijk werk mag worden verwacht, ligt óór hem. In de groote groep van Nederlandsche iiij genieurs, die op het oogenblik Holland's ïtaam op waterbouwkundig gebied hoog hou den, zien we als een van de duidelijkste figu ren scherp afgeteekend ir. J. A. Ringers. Prof. Van Mourik Broekman besloot zijn lede met de aanhaling van het Senaatste-( i'uit en overhandigde ir. Ringers het diplo ma van doctor in 4e tpchnisfhe wetenschap honoris causa, LENTESTORMEN. Een Ufa-film met Lien Dyers in de hoofdrol in het A. B. T. Lien Dyers uit Amsterdam is wat haar filmloopbaan bij de Ufa betreft niet ongeluk kig geweest en zij heeft het in betrekkelijk korten tijd reeds gebracht tot de hoofdrol in een groote film nl. Lentestormen. In deze film roept de lokkende lente met al haar teekenen van nieuw leven, gevoelens van liefde wakker in Viola Birkenfeld, een meisje, dat met haar grootvader geheel te ruggetrokken leeft oip een landgoed en vol komen onschuldig is. De verschijning van den jongeman Bornim, bezitter van een steengroeve, maakt een diepen indruk op haar en zonder zich aan conventies te storen, volgt zij de ingevingen van haar hart. Dat dit tot stormachtige tafreelen aanleiding geeft, vooral daar Bornim haar spoedig de plaats geeft van zijn verloofde, is licht te begrijpen. Deze is bij haar komst zeer ver rast, doch kiest de juiste partij. Na vele stormen zal Viola's ideaal verwezenlijkt kunnen worden. Lien Dyers scheen voor de bioscooplief hebbers een bijzondere aantrekkingskracht te bezitten, want bij de eerste voorstelling van lentestormen was het A. B. T. gisteravond uitverkocht. Onze landgenoote heeft de rol van Viola, die haar heel goed ligt, op verdienstelijke wijze vertolkt, goed ter zijde gestaan door Wilhelm Dieterle, die tevens haar regisseur was. Ook Erika Wagner als de moeder en Vivian Gibson als de verloofde Irene deden goed werk. De mooie lentetafreelen trokken zeer de aandacht. Een journaal, een aardige twee-acter met Big Boy in de hoofdrol (de Groote Reis) en de succesvolle Screensong vormden een aan trekkelijk voorprogramma, dat mooi aan sloot bij het hoofdnummer. Turnen. De groet van De Halter. We hebben gisteren in ons verslag van de opening van de tribune geschreven, dat de Halter een fascistengroet aan de tribunebevol king bracht. Vanmorgen belde men ons van de zijde van de Halter op, met het verzoek, om even mede te deelen, dat de groet allerminst een fascis tengroet, maar 'n doodgewone turngroet was. Wij haasten ons natuurlijk aan dit verzoek te voldoen, maar willen toch even vaststellen, dat inderdaad de opmerking werd gemaakt, dat deze groet fascistisch was. En we kunnen dezulken verzekeren, dat de Halter 'n gewone sportclub is, die alleen de gymnastiek be oefent en er niet aan denkt, om fascistische ideeën te propageeren. Waarmee we echter volstrekt niet zeggen willen, dat deze groet zoo fraai is. De kwestie is echter van te ondergeschikt belang, om er verder op in te gaan. Paarden. Paarden en afstanden voor de hard draverij van morgen. Voor de harddraverij, welke morgen, Woensdag, in de Harddraverslaan gehouden zal worden zijn de navolgende dravers inge schreven Premier (270 M.), Reva D, Konora, Idylle, Prinses Duluth, Otelha alle 275 M., Rempla- cante, Hartstein, beide 280 M., Mary Mago- wan, Sister Patrick H, Silent Nancy, Marie P, Kap. de Bruane. Harrold, Pieternel, Me- teor, Cath. Spier, Frettchen, Maggy Henry, alle 285 M., Oplooper. Senator Axbond, Ma lie B, alle 290 M. en Janet Harvester 300 M. Voetbal. Het programma voor Zondag a.s. Voor Zondag 28 Sept. zijn volgens de Sportkroniek o.m. de volgende competitie wedstrijden vastgesteld: 2e klas A. Afd. I. Alcmaria Victrix A. F. C. (Ch. Aerts.) Z. V. V.-Hollandia, West-Frisia—H. R. C., D. E. C.—W. F. C ZeeburgiaT. O. G. 2e klas B. BaarnHaarlem, Spartaan Zandvoort, BloemendaalHercules, Velox— D. W. S., V. V. A.-B. F. C. 4e klas A. Rivalen—D. T. S. (Oudkar spel) (Hennebeste). 4. B. Purmersteijn Zilvermeeuwen (A. Fransema). Reserve 2e klas A. Blauw Wit II—Alcma ria Victrix II. Reserve 3e klas A. Alcmaria III—Q. S. C. II. Ie klas afd. I Hermes't Gooi, Stormvo gels— Ajax, Excelsior—D. F. CH. B. S.— H. F. C., V. U. C.-Z. F. C. Afd. II. R. C. H.—Sparta, K. F. C.— Ado, HilversumH V.V., EdoV. S. V., BI. WitFeijoord. Dammen. Damnieuws uit St. Pancras. De damclub D. O. S. te St. Pancras hield Donderdag haar algemeene vergadering in het lokaal bij de Chr. school ter opening van het komende dam-seizoen. Behalve de leden waren hierbij een aantal belangstellenden ge- noodigd, welke door den voorzitter, den heer P. Madderom, van harte welkom werden ge- heeten. De heer P. Peereboom bracht als se cretaris een volledig jaarverslag uit, waar voor hij den dank der vergadering mocht ver werven. De rekening van den penningmeester, den heer Jb. Kooi' sluitende met een batig saldo, werd door de kasnazieners, de heeren de Ruijter en Meinema in de beste orde be vonden. Bij de nu volgende bestuursverkie zing werden de aftredende leden, Koelemeij, Toepoel en Jb. Kooij allen weer bij acclamatie herkozen. Hierna kwam in behandeling een schrijven van den Nederl. Dambond. Naar aanleiding hiervan werd uitvoerig van gedachten gewis seld over al of niet aansluiting bij den Bond. De verschillende voordeelen hiervan werden ,wel ingezien, doch met het oog op de onkosten 'werd nog niet tot aansluiting overgegaan, ti werd besloten weer de gewone jaarlijksche icompetitie-wedstrijden te houden tusschen le- 'den onderling, waarbij belangstellenden te jallen tijde welkom zijn. Deze dam-avonden «uilen elke week worden gehouden in het club lokaal. Bovendien zullen weer club-wedstrijden forden georganiseerd. Hiertoe zal de secre- frris zich in verbinding stellen met Enkhuizen «a Den Helder. Den vorigen winter ziin der- ook zich zich zen Na gelijke plaatselijke club-wedstrijdëïTlir~". den smaak gevallen en behaalde D n mooie resultaten. De voorzitter hoopte A ten zeerste, dat meerdere plaatsèen J.a° bij D. O. S. zullen aansluiten, tcne?, op aangename en nuttige wijze te verr e en zich te oefenen in het edele dami^" ivia deze gezellige besprekingen werd de gadering gesloten en bleven de leden n„ Hoewel in twee strijdende partijen verd^ia' vreedzaam bijeen ter beoefening van de a! sport. Qani- Automobilisme. Wereldrecords met de auto Zondag 7 September des avonds 8 reed een 12 cyl. Voisin-automobiel de rarp baan op de Montlhéry om te trachten hei aantal van 36 wereldrecords alle categorieën dat op naam van Voisin stond nog 'te ve grooten. Donderdagavond 18 September v,Ai het eerste wereldrecord: het 11-dagen remrJ inet een gemiddelde van 121 K.M Op iq September werden geslagen: het 35.000 K M record en het 12 dagen record. Thans wordt uit Montlhéry gemeld dat opnieuw eenige wereldrecords alle categorieën zijn geslagen en wel: het 13 dagen wereld record, het 25000 mijl wereldrecord, het U dagen wereldrecord en het 40.000 K M we reldrecord met een gemiddelde snelheid van ruim 123 K.M. Hiermede is het aantal we reldrecords alle categorieën, dat op naam stond van Voisin tot 43 gestegen. De auto werd beurtelings bestuurd de coureurs lossen elkaar om de vijf uur af door Cesar Marchand, Lemoy de Presale Lu' cien Marchand allen Frankrijk, W. B 'van Doorninck (Nederland), directeur N.V. Han- delmij. „Cobor". Daar de race nog steeds wordt voortgezet, zullen er binnenkort nieuw» wereldrecords verbeterd worden. Missie-sportdag te Hoorn. Gisteren vermeldden we, dat op den Missie» sportdag te Hoorn Den Bosch had gewonnen met 6—1. De werkelijke uitslag is tegenover gesteld en luidt: Haarlem gewonnen met (Niet Officiéél). 454e STAATSLOTERIJ Trekking van Dinsdag 23 September 1930 5e Klasse. 6e Lilst, Hoose Prijzen: 16479 2000 2448 6637 10031 11768 11927 14719 1000 1865 3272 6970 14702 400 3654 5467 7394 8663 12863 16720 ƒ200 293 615 2891 6739 7160 7332 13814 15646 17596 18145 100 Prijzen van 70. -15 33 169 260 -138 657 702 786 795 915 965 970 993 1152 1256 1353 1526 1616 1741 1757 1847 1987 2153 2159 2185 2214 2313 2374 2579 2584 2646 2694 2698 2947 2953 2957 2996 3288 3315 3319 3417 3441 3454 3462 3517 3536 353T 3644 3752 3852 3992 4066 4103 4143 4201 4320 4382 4534 4574 4629 4674 4740 5131 5222 5257 5610 5615 5994 6198 6336 6569 6750 6781 6836 7044 7097 7344 7482 7510 7525 7675 7719 7970 7978 8054 8065 8370 8603 8614 8640 8644 S681 8696 8724 8783 8887 8911 8938 8994 9075 9100 9135 9199 9311 9428 9481 9493 9512 9558 9765 9815 9835 9910 9918 9991 10098 10256 10270 10354 10398 10447 10496 10539 10590 10682 10755 10789 10854 10983 11055 11104 11109 11213 11248 11465 11665 11758 11795 118S0 1IS98 11906 11950 12002 12038 12145 12198 12456 12521 12562 12640 12796 12801 12885 12908 13109 13140 13161 13334 13388 13417 13470 13585 13617 13859 14018 14110 14177 14327 14667 14773 15255 15367 15470 15496 15623 15658 15865 15894 16022 16113 16358 16445 16488 16671 16674 16735 16738 16849 16871 16969 170U 17213 17260 17281 17282 17325 17514 17561 17737 17996 18086 "i 8194 18267 18572 18620 18699 18809 18835 19023 19024 19065 19169 191S5 19247 19388 19654 19657 19757 19951 20006 20204 20273 20333 20338 20429 20495 20505 20571 20779 20822 20866 7 229 435 634 894 1161 1310 1521 1754 2074 2311 2538 2616 2869 3034 3220 3399 3548 3S21 3968 4212 4384 4684 4879 5220 5372 5637 5903 6179 6369 6559 6723 6974 7426 7646 7S47 8029 8354 8514 8692 8948 9367 9703 9930 1012O 10315 10637 10929 11135 11332 11554 11718 11902 11962 12310 12501 13031 13168 13376 13560 13568 13786 14041 14306 14607 14988 15238 15481 15709 15944 16202 16497 16607 16779 17066 17287 17557 17766 18310 18685 18851 18969 19184 19320 19515 19691 19891 20393 53 266 440 647 921 1183 1332 1652 1779 2088 2318 2562 2672 2890 3069 3258 3461 3556 3858 4003 4228 4425 4765 5067 5223 5398 5681 5917 6210 6371 6571 6754 6979 7448 7679 7850 8073 8373 8517 8728 8963 9420 9731 9958 10155 10429 10683 10934 11150 11338 11576 11757 83 294 461 653 951 1201 1406 1658 1820 2145 2337 2603 2576 2905 3073 3266 3466 3637 3875 4041 4235 4452 4803 5101 5233 5464 5708 5931 6248 6397 6585 6766 7111 7455 7697 7851 8103 8380 8530 8755 8979 9460 9759 9968 10156 10446 10717 10959 11162 11375 11640 11787 Nieten: 85 144 301 476 667 957 306 488 714 1069 1226 1259 1420 1454 1676 1706 1863 1951 2173 2225 2339 2342 2718 2910 3095 3269 3475 3680 3889 4048 4245 4473 4809 5117 5262 5518 5720 5992 6265 6432 6615 6869 7153 7471 7762 7870 8120 8383 8573 8786 9041 9467 9766 9998 10172 10448 10742 10984 11231 11391 11655 11794 27S7 2926 3116 3285 3478 3763 3910 4049 4318 4497 4823 5163 5271 5537 5751 6034 6299 6460 6620 6882 7172 7492 7784 7965 8218 8409 8592 8813 9146 9508 9799 10049 10189 10449 10750 11041 11260 11396 11666 11803 12094 12099 12325 12379 12589 12687 13040 13063 13240 13243 13378 13399 13634 13635 13875 13882 14043 14114 14354 14462 14628 14707 15005 15036 15306 15314 15497 15517 15715 15730 15955 16073 16242 16384 16550 16560 16612 16616 16791 16799 17070 17118 17302 17353 17563 17593 17853 17973 18335 18477 18686 18712 18862 18870 19057 19058 19203 19218 19370 19372 19539 19571 19759 19803 19993 20068 20487 20504 20786 10831 12102 12108 12395 12431 12761 12812 13091 13099 13258 13272 13432 13477 13649 13670 13893 13935 14171 14243 14480 14491 14783 14853 15040 15057 15323 15358 15523 15536 15732 15733 16101 16119 16411 16453 16568 16582 16640 16642 16829 16866 17153 17239 17401 17404 17598 17617 18090 18095 18478 18531 18750 18765 18890 18921 19110 19133 19260 19261 19385 19411 19625 19635 19842 19849 20129 20247 20526 20580 20845, 25850; 165 307 538 782 1078 1289 1494 1730 1968 2233 2471 2817 2927 3128 3305 3515 37S8 3917 4059 4337 4622 4825 5168 5315 5544 5759 6059 6300 6502 6654 6895 7183 7498 7793 8003 8257 8426 8601 8858 9177 9542 9S47 10061 10198 10498 10780 11092 11264 11414 11689 11839 12142 12458 12824 13149 13281 13487 13676 13677 13966 14007 14250 14284 14540 14582 14861 14904 15058 15164 15410 15431 15581 15602 15851 15872 16140 16143 16457 16466 16590 16599 16695 16757 16868 16900 17257 17267 17408 17409 17656 17673 18138 18207 18600 18679 18776 1SS26 1S946 18959 19151 19160 19295 19309 1947-0 19488 19647 19672 19855 I9«v 20342 203®» 20627 20687 20^6; 2M5B- 192 352 596 810 1132 1302 1497 1734 1970 2244 2507 2854 2963 3142 3306 3521 3790 3949 4184 4344 4632 4828 5215 5324 5564 5849 6119 6325 6536 6689 6896 7283 7617 7810 8008 8272 8444 8626 8893 9222 9639 9852 10095 10205 10577 10860 11103 11279 11446 11697 11868 206 393 632 891 1157 1309 1519 1751 1972 2274 2516 2859 3015 3177 3395 3545 3300 3952 4206 4347 4678 4876 5217 5366 5636 5S75 6155 6361 6538, 6706 69201 7287J 7638 7841 8014 8309 8687 89flf 933: 969! 991' 1010® 1021» ]0606| 10863 11128 11322 11468 11717. 11885' 12258 12267 12465 12475 ,2918 12927 13152 13 57 13316 13324 13496 13541 13709' 14038! 14305 145SS 14915 15185 15441" 15625 15895 16149 16494 16605 16770 16965 17280 17445 18298 18680 18835 18961 19151 1931? 194*» t»6T« 19832 KB*1

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8