CHAUFFEUR SPIRIN kinadruppels i»i: ayoatlrea vax ïm ver kit r sage x ta t. Boeken Binnenland DE EETLü5T-0PWEKK£MD. ƒ1.30 p. fl. M st? geregeld aan de grillen vani het weer blootgesteld, moetl toch steeds op zijn post zijn.F Wij benijden hem niet opl Zijn tochtig plekje, doch metl Aspirin-Tabletten beschermt) vhij zich legen de gevolgen I y van ons wispelturig klimaat.) eenig op dewereW Lei op den oranj* band en hei Boyerkruis. Prijt 75 ds. in vorige instanties, pertinent ontkennen zich in bedoeld jachtveld te hebben bevonden. Eenige rijwielen die door de marechaus sees onbeheerd waren aangetroffen, werden door de eigenaars, die blijkbaar nattigheid voelden, achter gelaten en door de politie ambtenaren in beslag genomen. De heeren 'K. ontkenden beslist de eigenaars te zijn. !Een der aanvankelijk van overtreding ver dachte personen den caféhouder en voorma lig jachtopziener Schipper werd indertijd door den kantonrechter vrijgesproken en .werd thans gehoord als getuige a décharge. De 18-jarige Engelbertus Neef, landbou wer te Bus en Dam, had van het jachtgezel schap herkend Joh. K. en Schipper, ook had hij marechaussees en rijwielen gezien. Joh. K. beweerde en blijft beweren dat hij destijds In Velsen was. Het was misschien zijn broe der Toon de Neef dien hij had gezien. De marechaussee-wachtmeester van der Meer herkende Antoon I<. aan zijn slechte tanden. Vermoed werd dat Neef bang Is voor Anthonius Kuijl. Getuige Neef gaf toen toe dat het Anthoon geweest moest zijn en nu werd Jan K., die het „opgelegde stil zwijgen niet wenschte te bewaren, tijdelijk de zaal uitgestuurd. Neef erkende eindelijk bang voor Anthoon K. te zijn. Den heer Joh. K. werd toegestaan, weer naast zijn broeder en mede-verdachte plaats te nemen. De volgende getuige Noom werd vooraf krachtig' geanimeerd de waarheid te spreken. Deze had Hoolwerf van Schipper herkend, maar verdachten kende hij niet. De 62-jarige mej. Margaretha Bos ge huwd met Gerrit Noom wonende Lagedijk te Uitgeest had destijds de rijwielen van vier personen, waaronder van Schipper in bewa- rign genomen. Zij had hen niet in het veld z:en gaan, hoewel zij dit aan den rechter commissaris wel had verklaard. Daarop werd nog gehoord de caféhouder Eeonardus Schipper uit Heemskerk die ver klaarde niet bij het gezelschap behoord te hebben. Dat Johannes K. hieronder behoor de, kon Schipper niet vast zeggen. Het was mogelijk dat Johannes er bij was. Toon, had hij wèl in het veld gezien, ook had hij de honden gezien. Volgens verdachten was Schipper echter beslist in de war. De officier releveerde dat verdachten in eerste instantie veroordeeld werden tot 25 boete of 25 dagen en uitlevering der twee lange honden subsidair 2 maal 40 boeie of 2 maal 40 dagen. Gevorderd werd vernie tiging van dit vonnis en veroordeeling van de heeren K. ieder tot 40 boete of 40 da gen met verbeurdverklaring der honden en uitlevering of betaling van 2 maal 40 boe te te vervangen door 2 maal 40 dagen hech tenis. In alle zaken a.s. week uitspraak. Sluiting. ROOFTOCHTEN PER SCHIP. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaken tegen een 30-jarigen schipper, een 20-jarigen metselaar en een 26-jarigen houtbewerker, die in het tijdvak van half Maart tot half Mei op de Zuid- Hollandsche eilanden herhaaldelijk hebben ingebroken. De gestolen goederen werden in een schip, waarmede zij de plaatsen afreis den, geborgen. De schipper werd tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf veroordeeld, ae metselaar eveneens en de houtbewerker to; rijf maanden gevangenisstraf. VALSCHIE AANGIFTE ONGEVALLEN WET. De timmerman I. v. M. uit Utrecht werd door het gerechtshof te Amsterdam in hoo- ger beroep veroordeeld wegens het doen van een valsche aangifte bij een ambtenaar, aan gewezen krachtens art. 88 der Ongevallen wet, tot een gevangenisstraf van 2 maanden. De politierechter te Utrecht had hem tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. BERUCHT INBREKER VEROORDEELD. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage deed gisterenmorgen uitspraak in de zaak van den 29-jarigen paardenhandelaar M. H. L., die door de rechtbank aldaar, wegens inbraak te Oegstgeest, Wassenaar en in de omgeving van Haarlem was veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. De rechtbank had slechts in een geval het feit bewezen verklaard. Het Hof vernietigde het vonnis der recht bank en veroordeelde verdachte wegens dief stal met inbraa twee maal gepleegd tot gelij ke straf, met ter beschikking stelling van de regeering. Verd. die te dezer zake gedetineerd is, was niet verschenen. ONTROUWE POSTBESTELLER. De rechtbank te Leeuwarden heeft T. P., 33 jaar, hulpbesteller bij de posterijen te Sur- huisterveen, wegens verduistering tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld, Tooneelstukken. Uitgave Haverman's moderne tooneelbibliotheek te Haar den. Wij ontvingen van bovengenoemde uitge versmaatschappij een viertal een-acters en twee grootere stukken en nu het tooneelsei- zoen weer begint en ook vele dilettantenver- eenigingen uitzien naar iets, wat voor hen geschikt zou kunnen zijn, vestigen wij op deze uitgaven graag de aandacht. „Het doode punt" is een tooneelspel in drie bedrijven van wijlen Jhr. A. W. G. van Riemsdijk dat speelt in Zennatt aan den voet van den Matterhorn te midden van gidsen, alpinisten, Zwitsersche dorpsbewoners en rijke Amerikanen. De hoofdpersoon is Felix Liechti, een inge nieur, die de onbereikbare top van de Matter horn met een kabelspoorweg wil verbinden met het dorp. De geestelijkheid en de gidsen komen hiertegen fel in opstand en de strijd tusschen dén onverzettelijken Liechti en Gen- tinetta, den priester, ontbrandt. Fel botsende hartstochten tegen elkaar en op de hem eigen wijze heeft de bekende schrijver dit tooneel spel ten einde gevoerd. Het stuk vereischt een groote bezetting. Vergulde Leugens is een reeds meermalen gespeeld tooneelspel van Inte Onsman, die reeds meerdere malen met succes voor de too- neeldilettanten schreef. Van de een-acters noemen wij eerst het vroolijk spel van de tropenDe Slaanwande- laar van Joh. W. Broedelet. Dit stukje be hoorde tot het succesvolle repertoire van wij len Jan Louis Pisuisse. Het zal bij goede ver tolking (drie personen, twee heeren en een dame) zeker veel voldoening schenken. De „Knock Out" is van Jan Feith. De schrijver noemt zijn stukje zelf een kort vuist gevecht van liefde en jaloezie tusschen een modern echtpaar en een aanbidder. Ook dit stukje vereischt drie vertolkers. Hier wint de man de genegenheid van zijn vrouw terug, door zich als het nood geeft een flink bokser te toonen. Een recept en De barmhartige Samaritaan zijn zeer geschikte tooneelschetsen van Inte Onsman, die zijn strijd voor de verdrukten en minder bedeelden hierin op krachtige wij ze voortzet en het heel goed weet te zeggen. De stukken zijn vlot geschreven. G. „De man in bed no. 10", door Mary Roberts Rinehart, uitgave van J. T. Swartsenburg te Zeist. Een vlot, goed geschreven detective-ver haal met verrassende wendingen en vele spannende bladzijden. „Bed no. 10" is een van de slaapplaatsen in den Pullcnantrein tusschen Washington en Pittsburg de lezer merkt al dat het geval zich in Amerika afspeelt. „De man" is een reiziger, die in zijn slaap wordt vermoord Denzelfden nacht wordt in den trein, die echt een ongelukstrein schijnt, een koffertje met valsche wissels gestolen van een der andere reizigers door een dief, die de kleeren mee neemt van den eigenaar der koffer, de num mers van de slaapplaatsen verwisselt om ontdekking te voorkomen en dan uit den trein springt. Om het verhaal spannender te ma ken, laat de schrijfster een treinbotsing ont staan en daarbij de Pullmantrein zoo goed als geheel wordt verwoest, zoodat ook veel reizigers omkomen en diefstallen worden na tuurlijk met elkaar in verband gebracht en de eigenaar van het verdwenen koffertje (een advocaat, die met de opsporing was belast van den man die de valsche wissels uitgaf) wordt van den moord verdacht. Nadat de lezer is vergast op eenige verma kelijke speurtochten door een amateur-detec- tieve, die meestal fout is in zijn conclusies, en voorts de man die de wissels uitgaf ver moord is door een vrouw en de wissels ver brand zijn, wordt alles opgehelderd door den inmiddels opgespoorden dief van 't kof fertje en dan blijkt de moord in den trein te zijn gepleegd door de zuster van dien dief, om te voorkomen dat de man in bed no. 10 zich zou verzetten tegen het voorgenomen tweede (dubbele) huwelijk van zijn schoon zoon, den dief van het koffertje. De advocaat, die eenige opheldering had kunnen geven omdat hij in den trein een stuk van een halssnoer had gevonden, blijft zwij gen gedurende den tijd dat hij onder verden king staat, want hij heeft een meisje in den trein ontmoet en na de botsing weer terug gezien, bij welke gelegenheid hij haar beloof de te doen alsof zij niet bestond: Hij begreep dat zij buiten de ingewikkelde historie moest blijven, maar de dief vertelt tenslotte alles, ook dat zij met hem had zullen trouwen. Trouwen doet het meisje wel, maar dan na tuurlijk met den advocaat, voor wien zij een ander, den compagnon van dezen, in den steek laat. Men ziet het, een zeer ingewikkeld verhaal, maar dat niettemin den lezer van het begin tot het einde boeit, doordat er steeds weer nieuwe bijzonderheden worden medegedeeld, die de spanning verhoogen en het steeds moeilijker maken om den afloop der historie te raden. Een goed gegeven voor een sensatie film. De vertaling van F. van Velsen is een heel goede en draagt er veel toe bij dat men het boek met genoegen leest. T. H. C. Bend. Contract Bridge en R. A. Bridge. 3e geheel omge werkte druk. Bridge is momenteel over de geheele wereld hét kaartspel en o.i. met al:e recht. Het is een prachtig wetenschappelijk spel, maar verba zend moeilijk om het goed te spelen. Het wordt tegenwoordig in Nederland ook gewel dig veel gespeeld. Elkeen die van kaarten houdt, speelt Bridge. Maar met de intensieve kennis van het spel is het nog treurig gesteld. Talrijke spelers, die wij ontmoet hebben en die beweerden het spel ook te kennen, misten ken nis van de meest elementaire beginselen en wisten niets van de vele finesses en aantrek kelijkheden van dit spel. Dit vindt zijn oor zaak voornamelijk hierin, dat de Hollander er over het algemeen weinig ambitie voor gevoelt over kaartspel een studieboek ter hand te ne men. En dit moet toch als men in Bridge (en vooral in Contract Bridge dat bezig is, ook mternationaal alleenheerscher te worden) iets bereiken wil en meer van het spel wil genie ten. Tot voor korten tijd was er op gebied van bridge-litteratuur in ons land zoo goed als niets. Er bestond een boekje van den heer C. Bend, bridgemedewerker aan de Haagsche Post. Toen kwam het boek van B M. v. d. Groene, dat vele uitstekende kwaliteiten had. De heer de Ridder heeft toen een kleine hand leiding geschreven naar aanleiding van de radiolessen en in de serie „Weten en Kunnen" verscheen een korte handleiding van Jack Miller (ps. van een Amsterdamsch leeraar) Tengevolge van de groote vlucht die Con tract Bridge nam, heeft de heer Bend zijn boek geheel herzien en belangrijk uitgebreid. Hij was zoo gelukkig de Uitg- Mij. v. Goor Zonen in den Haag bereid te vinden deze nieuwe bewerking te verzorgen en het resul taat is geworden een uitstekend studieboek, keurig uitgevoerd. Uit het Whisten ontstond Bridge, daarna de verbetering Auction Bridge, toen kwam Royal Auction Bridge en door de groote in vloed van Amerika is steeds naar verbetering gestreefd en is ontstaan het Contract Bridge, dat ieder serieus liefhebber, die niet conserva tief aan het oude wil blijven hangen, als de meest voldoening schenkende vorm zal moeten waardeeren. Contract Bridge en R. A- Bridge van Bend 3e druk is een zeer goed en interessant Bridge studieboek geworden. De practijk, veel prac- tijk is natuurlijk de aangewezen weg om veel te leeren, maar toch kan de studie uit het boek niet gemist worden. In het eerste deel bespreekt de schrijver de regels en worden alle beginselen ontwikkeld. Het tweede deel is voor den beginner en geeft algemeene opmerkingen, theorie over het bie den en over het spel, gevolgd door voorbeel den met commentaar. Het derde deel is voor meergevorderden en behandelt o.a. de regel van elf, het uitkomen bij sans, het bijspelen, de verdeeling der kaarten, speelproblemen en de dwangpositie. Het vierde deel is geheel gewijd aan Contract Bridge en geeft in vijftig bladzijden heel wat leerzaams en moois. Op het gebied van de puntentelling heerscht in ons land nog de meest schromelijke verwar ring. In dit boek is in verband met de inter nationale spelregels naar de grootst moge lijke overeenstemming en eenheid gestreefd en veel zal zeker ook tot grondslag dienen voor de officiëele regeling die spoedig door den Nederlandschen Bridgebond zal worden vast gesteld en waaraan op wedstrijden dan streng de hand zal worden gehouden. Als bewijs dat er van het bridge nog wel wat geleerd moet worden, moge dienen dat in Amerika meer dan duizend bridgeleeraren hun bestaan vinden en hun lessen steeds druk bezocht worden. Voor hen, die werkelijk met het spel op de hoogte willen komen is de nieuwe druk van Bend een uitstekende handleiding. OVERTREDING VAN HET DANS- VERBOD. Aansprakelijkheid van de zaalver huurders verminderd. Mr. D. L. Staal, advocaat en procureur te Amsterdam, schrijft aan de Tel.: De Politie verordening hier ter stede bevat nog steeds, naast een zeer groot aantal andere ver- en geboden, de bepaling, dat het verboden is, in lokaliteiten, waarvoor een vergunning of een verlof tot den verkoop van dranken is ver leend, aan het publiek gelegenheid te geven tot dansen. Niet 't publiek, dat zich aan dan sen schuldig( maakt is dus strafbaar, maar degene, die-de beschikking over de zaal heeft en toestaat, dat er door het publiek gedanst wordt, maakt zich aan een overtreding schul dig. Anderzijds is het den zaalverhuurder na tuurlijk geoorloofd, zijn zaal aan een veree- niging te verhuren, die voor haar leden een amusementsavond wil organiseeren. Er be staat geen enkel bezwaar, dat in een derge lijke besloten soirée door de aanwezigen wordt gedanst. Dit begrip „besloten" is na tuurlijk zeer rekbaar, en is door de politie autoriteiten alhier niet steeds gelijk opgevat; eenige jaren geleden is het danslustige pu bliek opgeschrikt door nieuwe maatregelen tegen het dansen in besloten kring, die van zoo rigou reuzen aard waren, dat elke amu sementsavond daardoor zoo goed als onmo gelijk gemaakt werd. Door gemeenschappe lijk overleg van de politie met de belangheb bende zaalverhuurders kwam er wel eenige verbetering, doch voor de exploitanten van feestgebouwen bleef nog menig punt tot on tevredenheid over. Eén van deze grootste onbillijkheden is van begin af aan geweest, dat de zaalver huurder, die een lokaliteit aan een vereeni- ging in huur had afgestaan, strafrechterlijk aansprakelijk werd geacht, indien naar het oordeel der politie de soirée een niet vol doende besloten karakter droeg. Was er door het bestuur van de vereeniging ongeoorloof de reclame gemaakt, waren er voor het pu bliek toegangskaarten verkrijgbaar geweest, ja zelfs indien op de toegangskaarten de naam van den houder niet of niet voldoende was ingevuld alle omstandigheden, waar aan de verhuurder part noch deel had dan beschouwden de rechterlijke colleges de zen verhuurder toch als dengene, die gelegen heid tot het dansen had gegeven. Ofschoon de zaalverhuurders bij verschil lende instanties tegen deze verscherpte aan sprakelijkheid krachtig stelling namen, bleek het niet "mogelijk, daarin verandering te bren gen. Ook een beroep op den Hoogen Raad mocht niet baten. Aan deze onrechtvaardigheid is thans een einde gekomen, doordat de Hooge Raad het boven geschetste standpunt heeft verlaten. In een dezer dagen gepubliceerd arrest van 23 Juni 1930 heeft ons hoogste rechtscollege overwogen, dat nu in het gegeven geval vast stond, dat de zaalverhuurder zijn lokaliteiten aan een vereeniging (nog wel een dansver- eeniging!) had verhuurd, niet de zaalver huurder, doch de vereeniging de beschikking over het gehuurde had, daar het gebruik van het gehuurde niet aan den verhuurder doch aan den huurder toekomt. Om deze reden kon zonder meer niet worden aangenomen, zooals de rechtbank te Maastricht gedaan had, dat de exploitant gelegenheid tot dan sen had gegeven, immers had het bestuur der vereeniging den dansavond georganiseerd. Er bestaat alle reden om aan te nemen, dat deze opvatting vaste rechtspraak zal wor den en de besturen van de amusementsver- eenigingen moeten dus wel bedenken, dat zij zelf en niet cïe zaalverhuurder in overtreding zijn, wanneer er aan de beslotenheid van een soirée iets hapert. 101 JAAR. Op 27 September a.s. herdenkt mevr. de wed. P. Way, geboren Fleesch, te Arnhem haar 101-jarige geboortedag. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Terugbetaling van in 1918 betaalde belasting door Amerika. De Amerikaansche belastingautoriteiten hebben aan de Hol land-Amerika Lijn de in 1918 te veel betaalde belasting terugbetaald. Uit dien hoofde is het bedrag van 64.500 gerestitueerd, waarmede tevens de eindafre kening is geschied, zoodat verdere uitkeerin- gen niet zijn te wachten. VALSCHE STEUN-STEMPELS. De politie van het bureau-Kattenburg te Amsterdam heeft twee havenarbeiders aange houden, die er sinds een paar maanden hun werk van maakten om door middel van val sche steunstempels de gemeente te benadee- len. Met die stempels, welke zeer veel op de echte geleken, deden zij 't in de controleboek jes der Havenarbeidsreserve voorkomen alsof zij werkloos waren, ontvingen steun en werkten elders. Eenige tientallen kameraden lieten zij van hun uitvinding mede-profitee- ren. De beide bootwerkers zijn, nadat hun stempelmateriaal in beslag was genomen, ter beschikking van de justitie gesteld wegens valsehheid in geschrifte en benadeeling van de gemeentekas. De bootwerkers, die ook van de fraude profijt hebben getrokken, worden nu achtereenvolgens aan het bureau gehoord en na proces-verbaal weer naar huis ge stuurd. INBRAAK IN EEN POSTKANTOOR. Gisternacht is ingebroken in het postkan toor aan den Rijswijkschen weg te Den Haag. Door indrukking van een ruit heeft men zich toegang tot het kantoor verschaft. Eenige laden werden opengemaakt en een trommel werd open gescheurd. Er wordt wat geld vermist. DE LEGERMANOEUVRES. De koningin en de prinses naar Deurne. Gistermorgen is de koningin met de prin ses van Utrecht uit om 9.31 naar Deurne vertrokken ter bijwoning van de manoeuvres. De koningin arriveerde in gezelschap van de koningin-moeder, baronesse Schimmelipen- ninck van der Oye en luit. ter zee le kl. Rost van Tonningen per auto uit Soestdijk en wachtte in de eerste-klasse-wachtkamer de aankomst af van prinses Juliana, die met den Haagschen trein van 9.17 meekwam. Nadat het salonrijtuig uit den Haagschen trein op het eerste perron was voorgereden en in den trein naar het zuiden was gescha keld, volgde in de wachtkamer een hartelijke begroeting tusschen de leden van de konink lijke familie. Het duurde nog eenigen tijd voor de koningin en prinses Juliana zich naar buiten begaven en ook, nadat zij reeds in den trein hadden plaats genomen, ver streken nog verschillende minuten alvorens jiet sein van vertrek weerklonk. De koningin en prinses Juliana onderhielden zich, staan ae voor het portierraampje, intusschen met de koningin-moeder. Dr. H.NANNING's Aan het station bestond groote oelanSèT ling, zoodat op het moment, waarop de trein zich in beweging zette, luide hoera's weer klonken en geestdriftig met hoeden en petten werd gewuifd. De koningin-moeder, eveneens hartelijk toegejuicht, vertrok per auto weer nasr Soestdijk. BIJ HET SPEL GEWOND. Een jongen overleden In het gymnastieklokaal der Staatsmijn Emma te Treebeek waren Maandagnamid dag eenige jongens aan het bokspringen D 15-jarige leerjongen Peters uit Hoensbroek werd daarbij aan het hoofd gewond 's Nachts werd de jongen zoo zwaar ziek dat hij naar het ziekenhuis te Heerlen moest worden vervoerd, waar hij gistermorgen is overleden. EEN GOEDE VANGST. Verschillende diefstallen te Eirut hoven opgehelderd. Den laatsten tijd werden te Eindhoven groote voorraden straattegels en keien van de gemeente-opslagplaatsen ontvreemd. Hst bleek, dat deze diefstal geschiedde per vrachtauto. Toen de politie er in slaagde ze kerheid te krijgen omtrent de identiteit van de daders, mocht het haar gelukken, drie personen te arresteeren, waarvan één 'woon achtig is te Eindhoven en de twee anderen te Geldrop. Alle drie bekenden de diefstallen te hebben gepleegd. Bij de arrestatie van twee der verdachten gelukte het de politie ook een persoon te arresteeren, die gezocht werd wegens oplich ting van acht heerencostuums en zes dekens Ook deze heeft bekend Allen zullen ter be- schikking worden gesteld van de justitie te 's-Hertogenbosch. UIT HET RAAM GEVALLEN. Een oude man overleden Gisterochtend is een 76-jarige man op het Weigelia-plein te Den Haag.uit een raam van een eerste étage gevallen. Toen de Ge neeskundige dienst ter plaatse kwam, bleet de man reeds te zijn overleden. NIET AAN DEN LAAGSTEN INSCHRIJVER GEGUND. Omdat het een dumpinggeval be treft. De dienst van Publieke Werken te Amster dam heeft aanbesteed het bouwen van een hefbrug aan de De Ruvterkade bij het Oos telijk viaduct. Laagste inschrijvers waren de firma Krupp te Essen voor 36.000, en L. Jonker Mzn. te Amsterdam voor 45.000. Daar naar het oordeel van B. en W. de inschrijving van de Duitsche firma was ge baseerd op dumping, is aan de firma Jonker liet werk gegund. KINDERVERLAMMING. Te Lettele, gemeente Diepenveen, doet zich bij een 11-jarig meisje een geval van kinder verlamming voor. Te Veendam is een 12-jarige jongen door die ziekte aangetast. Dit is het eerste geval aldaar. VEEDIEVEN. De gebroeders S., arbeiders te Idskenhui- zen, die verleden week gearresteerd werden wegens diefstal van schapen aldaar, hebben thans bekend ook de daders te zijn van den veediefstal, die voor 14 dagen te Woudsend is gepleegd. STAPEL STEENEN INGESTORT. De 47-jarige werkman J. H. wonende aan de Binckhorststraat te Den Haag, die giste renmiddag in die straat bezig was bij het opstapelen van een tas steenen, werd ernstig ana een der beenen gewond, doordien de sta pel steenen plotseling instortte en hij onder de vallende steenen plotseling instortte en hij onder de vallende steenen geraakte. Door den Geneeskundigen Dienst is H., wiens been vermoedelijk verbrijzeld was, naar het gemeenteziekenhuis aan den Zuidwal ver voerd. DE MISHANDELING VAN DE VELD WACHTERS TE CAPELLE A D. IJSSEL. De 21-jarige P. V. te Krimpen a.d. IJssel, die Zondag heeft deelgenomen aan de mis handeling van veldwachters te Capelle a. d. IJssel, is na zijn arrestatie op vrije voeten gesteld. Thans heeft de officier van justitie te Rotterdam zijn in hechtenisneming en overbrenging naar het huis van bewaring te Rotterdam gelast. De andere dader W. J- daar reeds opgesloten. 187. Daarna volgde de professor en het verkeersagentje, die het prinsesje op een haastig gemaakte brancard droegen. En terwijl hij het prinsesje zoo droeg, dacht Keesie hoe het toch wel raar kon loopen in de wereld. Wat had hij al een avontu ren beleefd. „Enfin", dacht hij, „men kan nooit weten hoe een stuiver rollen kan". 188. Niet lang na hun vertrek kwamen ze aan de stad der ka bouters. Al spoedig was het in de stad bekend, dat een op tocht op komst was en daar ook de kabouters nieuwsgierig wa ren, liepen ze dra te hoop om alles te zien. Er was heel wa vreugde toen men zag, dat de lui behouden waren teruggeko' men. De eene riep „Hoera", de andere „Welkom thuis". Men schreeuwde door elkaar, zoodat men zijn eigen woorden n'®1 kon verstaan.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6