Wees niet mal, neem TOGAL Ischias, Spit, Jicht. LANDBOUW en VEETEELT. 65-jarige bruiloft, hooge waterstand in friesland. verkeersongevallen. Onae Kolnnip». Provinciaal nieuws Buitenland Luchtvaart Zaterdag 4 October zal het echtpaar Joh v d. Brink—de Wit aan de Zoutstraat te Breda zijn 65-jarig huwelijksfeest vieren. Pe beer v. d. Brink is 91, zijn vrouw 87 jaar. Tengevolge van den hoogen boesemwater- stand in Friesland is het provinciaal stoom gemaal nabij Lemmer hedenmorgen op last van Gedeputeerde Staten weer in werking ge- De stand van het boezemwater was heden morgen 28 c.m. boven zomerpeil. Jongen door vrachtauto overreden. Nabij het vliegterrein bij de Gravesche Stuwbrug, aangelegd in verband met de groote manoeuvres, is gistermiddag een ernstig ongeluk gebeurd. De ongeveer 16-jarige zoon van slager Laurent uit Wijchen, stak per fiets plotseling den zeer drukken verkeersweg Nijmegen— Grave over en werd daarbij door een zwaren vrachtauto uit Oss aangereden. Beide beenen werden den jongen verbrijzeld. Hij werd per auto naar het ziekenhuis te Nijmegen ver voerd, waar een der beenen werd geampu teerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Geslipt op een gladden asphaltweg. Op den Rijksstraatweg nabij de Vechtbrug te Muiden reden gisterenmiddag ongeveer 5 uur twee auto's, toen plotseling een dezer auto's, een luxe wagen, komende van de rich- iting Naarden door de gladheid van den weg slipte en schuin over den weg kwam te staan. |De tegenkomer, een vrachtauto, reed den wa lgen precies in de flank, waardoor de laatste totaal vernield werd. De bestuurder, wiens naam niet bekend is geworden, werd vrij 1 ernstig gewond. Hij is per particulieren auto naar Amsterdam overgebracht. De bestuur der van den vrachtauto, zekere Boon uit Am sterdam. is licht gewond. De politie stelt een onderzoek in. 'UITVOERCONTROLE OP EIEREN. Bij Kon. Besl. (Stbld. 387) is bepaald, dat de besluiten van 16 Juni j.1. (Stbld. 265 en 266) houdende toepassing van art. 8 en art. 11 der Landbouwuitvoerwet 1929 met betrek king tot den uitvoer van kippen- en eend eieren, in werking treden met ingang van 13 October a.s. KENNEMERLAND. De groote aanvoer van boonen begint nu toch af te zakken en gelijken tred daarmee houdt de kwaliteit. Van eigen bodem komen kleine partijtjes, doch de handelaars van elders voeren nog wel aan. Wanneer we ons tot een overzicht der prijzen bepalen, dan vestigen we er de aandacht op dat het moeilijk is den middel- prijs te bepalen en volstaan we met 2e en 3e kwaliteit te noemen, daar le soort sporadisch iwerd aangevoerd. We noteerden voor snijboonen f 11 24, dubbele boonen 4.509; Spercie- boonen met draad f 5.508.50; Spereie- boonen zonder draad 6.50—9.50; Tros- boonen f 11 19 en Spekboonen f 5— 9.50 per 100 K.G. De aanvoer Van bloemkool was wederom groot genoeg en bestond uit gemengde kwali teit. doch de aanvoer van le soort was groo- ter dan de vorige week. We waren de vorige week nog weer eens in de gelegenheid om le soort bloemkool in de Streek en Langedijk te zien en als men dan een vergelijking maakt met le soort vandaar en hier, dan moet Ken- nemerland het afleggen. In dit licht bezien is het wel verklaarbaar dat er zoo enorm veel van elders komt en hier voor le soort wordt aangeboden wat elders 2e soort is. We no teerden voor le soort 14f 20, 2e soort 8.50—11 en 3e soort 2.50—4.50 per 100 stuks. De aanvoer van peen (boswortelen) was wederom buitengewoon groot en bestond voor het grootste deel uit mooie kwaliteit. Opmerkelijk is dat men elders tevergeefs zoo'n mooi product, zware bossen en goede sorteering ziet; Kennemerland heeft dan ook dien naam door het geheele land. Wat de prijzen der peen betreft, deze waren vrij hoog; de noteering was voor le soort f 1420 en 2e soort 68.50'per 100 bos. Roode, gele en.groene kool werd in be duidende kwantums aangevoerd en de aan voer bestond uit mooie kwaliteit. We no teerden voor roode kool 4.506; gele kool 6.508 en groene kool 5—10 per 100 stuks; 2e soort gold beduidend minder. Den aanvoer van andijvie, postelein, spina zie en sla kunnen we wel in een adem noe men. Behalve van sla, was de kwaliteit vrij goed, hoewel postelein ook niet zoo mooi was als de vorige weken. Wat de prijzen betreft, deze waren aan den lagen kant en we kunnen volstaan met te verwijzen naar de prijzen der vorige week, met dien verstande dat nu le soort zooveel gold als in de vorige week -e soort, dus wel misere. De aanvoer en handel in aardappelen wor den beter. We constateerden dat de groote Partijen beter zijn uitgeziekt, m. a. w dat men beter op de kwaliteit aan kan en geen kans loopt dat de helft, of soms nog meer ziele is Dat is wel gebeurd, trots alle voorzorg der aanvoerders. Wat de prijzen der aard appelen betreft, deze worden meer constant en niet hooger en we verwijzen naar de prij zen der vorigee week. Een nieuw snufje is de aanvoer van Ghi- ïieesche kool enspruiten. Ja, men komt met alles even vroeg en het zal ons niets ver wonderen als men spoedig met boerenkool komt. Voor Chineesche kool werd 1-50 2.50 per 100 stuks besteed. De betrekkelijk kleine partijen vruchten waren wederom peperduur en in hoofdzaak middelmatig van kwaliteit. We noteerden: Beurré Hardy 1630, Conseiler a la Cour 1420, Maagdepeer 1123, Doyenne de Comice 2841, Herzogin Elza f 19—29, Nouveau Poiteau 11— 19, Groninger Kroon 1928, Bramtey Seedling 18—28 en Bellefleur :f 14—22. alles per 100 K.G. Druiven gol den 56f 63 oer 10Q K.G- - •ttan bu alle apoth. en drog. f O.SO en fa.—. V oor langere kuren In kllniekrerpakklnx 4 f8.78 (veel voordeeliger) 7/£ÜNSTIG OORDEEL OVER DE ZORG VOOR DE INLANDERS. "Mening van een gezaghebbend vreemdeling omtrent onze zorgen voor den Oosterling ter S. O. K maiwr n mwr nr0ostkust ®radlt een t^oek Sbfk ?ncr Gllvecr°na' üd van het Ko- hoof d bi Ion van Zweedsche Ingenieurs, Pnnefl r«r van de Kwantunf River S-n nnTT Conimission. De „Deli Ct." had verslacrHa met den reiZ'ger en aan het te riffat 73n ontleenen wij een en ander door te c ^°?)ni€ van den zeven weken tnprief 9'u rondgereisd hebbenden non omtrent het „lot" der inheemschen in genoemd gewest. Majoor Olivecrona was te f1 en opzichte in staat om met gezag te spre ken; immers als hoofd-ingenieur van de Kwangtung River Conservancy Commission worden soms wel eens een 14.000 arbeiders onder zijn leiding gesteld. De indruk, welken de bezoeker heeft ge kregen, is onverdeeld gunstig. In geen deel ter wereld, zegt hij, blijkt uit alles zoozeer de zorg van de regeering voor de arbeiders; ik kan u verzekeren, dat deze zich in mijn eigen land, in Zweden, niet zoo ver uitstrekt als hier. Ik weet het, het betreft hier Inlanders, die ook meer de vaderlijke zorg van het gou vernement behoeven dan de Europeesche ar beiders, maar ondanks dat is het hier beter dan ik elders ooit gezien heb. De behandeling, hun kleeding, hun huis vesting dit alles heeft mij ten zeerste inge nomen voor de Oostkust. In krachtige be woordingen veroordeelde onze zegsman ook de actie der Vereenigde Staten, welke in de Poenale Sanctie een aanleiding zoekt, om de producten van de Oostkust van Sumatra te weren. is here a heaven for them" zeide de heer Olivecrona, sprekende over de Chinee- zen die ter Oostkust werken. Den verslag gever werden de toestanden geschetst, waar onder deze arbeiders in hun eigen vaderland werken en van dezen gezichtshoek uit gezien moet de Oostkust wel zeker een grooten voor uitgang voor hen beteekenen. De loonen bijv. zijn in China ongetwijfeld veel lager dan hier, terwijl vanzelfsprekend daar alle maat regelen, welke hier op den buitenlander zoo'n indruk maken, ontbreken. POLITIEPERSONEEL VOOR CURACAO. Moeilijkheden bij de werving in Nederland. Scherpe critiek in den Kolonialen Raad. De gouverneur van Curagao, de heer Van Slobbe, heeft zich schriftelijk tot den Kolonia len Raad gewend met de mededeeling, dat de werving voor de politie in Nederland moei lijkheden oplevert. Deze moeilijkheden be staan reeds geruimen tijd. Reeds sedert maan den is burger-politie aangevraagd ten be hoeve van den vreemdelingen-recherche dienst. Deze aanvrage is totdusverre geheel zonder resultaat gebleven. Op Dinsdag 23 dezer is een openbare ver gadering gehouden van den Kolonialen Raad, waarin scherpe critiek geoefend is op de hou ding van Nederland ten aanzien van de kwestie van de uitzending van politieperso neel van Curagao. HEILOO. Naar men ons mededeelde, is de geld'leening van het Witte Kruis (voor de Stichting Bad huis) na 24 uur geheel völteekend. Wel een bewijs dat het Witte Kruis hier het volle vertrouwen geniet. Als een bewijs dat de afdeeling van de Geitenfokvereeniging alhier met de fok- methode op den goeden weg is, zij gemeld dat alle boklammeren (3 stuks) door den Prov. Bond zijn aangekocht. HEEMSKERK. Voor enkele dagen reisden een paar koop lieden per auto te Noorddorp de telers van duinaardappelen af en kochten voor beste prijzen deze op, doch niet voor en aleer zij een flink monster hadden meegenomen. Later hebben zij niets meer van zich laten hooren, waardoor men tot de overtuiging kwam dat het hun maar alleen om het moq- ster te doen was. BEEMSTER. Gisterochtend brak een hevige brand uit in de kapitale boerderij toebehoorend aan mevr. de wed Buis en bewoond door den heer v. d. Boom te Havenneer, gemeente Beemster. Het vuur was zoo hevig, dat de beide motor spuiten van Beemster, die spoedig ter plaatse waren, zoo goed als niets konden uitrichten. Het vee kon bijtijds in veiligheid worden ge bracht, maar enkele kippen gingen verloren. De boerderij-inventaris kon gedeeltelijk wor den gered, met uitzondering van eenige wa gens. De schade die zeer belangrijk is, is door verzekering gedekt. De brand is veroor zaakt vermoedelijk door hooibroei. ZIJPE. Als een bijzonderheid meenen wij te melden, dat de heer D. Delver te Groote Sloot onder deze gemeente gister van den kouden grond nog een half pond groote aardbeien heeft ge plukt. HENSBROEK. Tijdens slecht weer is het Floralia feest al hier gevierd. Niettegenstaande dat, is er pret tig feestgevierd en de belangstelling was bei de dagen zeer groot. Zaterdagavond 7 uur opende de heer Wit de tentoonstelling voor een klein publiek dat langzamerhand na een stortbui van een half uur tot een volle zaal aangroeide. Daar de zaal van den heer Mantel te klein was om alle inzendingen te bevatten had het bestuur toestemming verkregen om de Huisvlijtten- toonstelling in de oude school te houden, zoo dat de inzending van planten en tuinbouw producten veel beter tot haar recht kwam. Het geheel gaf een gezellige aanblik. De be oordeeling van de planten geschiedde door defi heer Kruit van Schagen, van de tuin-, bouwproducten door den heer S. de Boer van Ziud-Scbarwoude, van de huisvlijt yan jon- S:ns en meisjes door mej. Piet en den heer arder beiden uit Alkmaar. Bekroningen. Binnenplanten (groepen)lste pr. P. Klinkhamer, 2e pr. D. Rijkx, 3e pr. KI. de Hart. Buitenplanten (groepen): 1ste pr. KI. van Leiien. Personeele prijzen binnenplanten. Stu van Bethtehem: 1ste pr. T. Schrooder, 2e pr. G. Verduin, 3e pr. dr. H. K. F. Cohen. Vetplant1ste pr D. Wit, 2e pr. A. Kolder, 3e pr. J. Turkstra. Geranium: 1ste pr. KI. Reinders, 2e pr. Wed. D. Hartland, 3e pr. J. Metselaar. Personeele prijzen buitenplanten. Chrysant: 1ste pr. W. Zwagerman, 2e pr Wed. C. Stapel, 3e pr. Joh. Groot. Ageratum: 1ste pr. Jb. Heertjes, 2e pr. A. Kolder, 3e pr. R. Overman. Schyrant/ius: 1ste pr. KI. van Leijen. Meisjes StekpLant: 1ste pr. G. Naastepad, 2e pr. H. Woutstra. Meisjes Zaadplant: 1ste pr. Joh. Rijkx, 2e pr. M. v. d. Molen. Jongens Stekplant: 1ste pr. W. Bart, 2e pr. B. Overman Jr. Jongens Zaadplant: 1ste pr. P. Wit, 2e pr. C. Bas. Kamerplanten: 1ste pr. D. Wit, 2e pr. Jn. Schaak, 3e pr. C. Schaak. Bouquetten: 1ste pr. Joh. Doorenspleet, 2e pr. A. Gunder, 3e pr. T. Schrooder. Bloemstukken: 1ste pr. C. Blom, 2e pr. D. Wit, 3e pr. D. Groot, 4e pr. (bestuurspriis) mej. J. Groot. Huisvlijt. Heeren boven 16 jaar. 1ste pr. W. J. Leeg water, 2e pr P. Fok Jr. Jongens 14—16 jaar: 1ste pr. H. Kort Dz. Jongens 12—13 j.: 1ste pr. N. v. Leijen Kz., 2e pr. P. Kort Dz. Jongens 16—11 jaar: 1ste pr. A. Evers, 2e pr. Jb. de Hart. Jongens 8 9 jaar, 1ste pr. P. Wit, 2e pr. R. Overman Jr. Jongens 6—7 jaar: 1ste pr. D. Schaak,'2e pr. Jn. de Graaf. Dames fraaie handwerken: 1ste pr. mej. A. GunderKalis, 2e pr. mej. A. Schaak Cd. Spreien: 1ste pr. boyensprei: mej. L. Groot—Dammes, 1ste pr. ondersprei mej. Jb. Heertjes. Naaiwerk: 1ste pr. mej. A. Schaak Cd., lste pr. S. Mantel en mej. J. Schaak Nierop. Kussens: lste pr. mej. H. Schrooder— Liefhebber. Linnengoed: lste pr. mej. A. Kolder, 2e pr. mej. H. SchrooderLiefhebber. Grof breiwerklste pr. Mej. KI. de Hart. Meisjes 12—13 jaar: lste pr. Fr. Koning, 2e pr. S. Bart. Meisjes 10—11 jaar lste pr. L. den Das, 2e pr. A. Klinkhamer. Meisjes 8 9 jaar lste pr. G. Schenk, 2e pr. L. Admi raal. Meisjes 67 jaar: lste pr. H. Woud stra, 2e pr. B. Woudstra. Bekroningen Land- en Tuinbouw: Roode Herfstkool: lste pr. C. Bas, 2e pr. Jn. Volkers, 3e pr. Wed. Jn. de Boer. Roode Bewaar kool: lste pr. A. Groenveld, 2e pr. D. Groot, 3e pr. P. v. Leijen en 4e pr. D. Leegwater. Gele Herfstkool: 2e pr. Jn. Turkstra. Gele Bewaarkocl: lste pr. A. Groenveld, 2e pr. P. v. Leijen, 3e pr. Jn. Gelder. Deensch Wit: lste pr. C. Bas, 2e pr. Joh. Groot, 3e pr. D. Groot. Keukenbieten\ lste pr. K. de Hart, 2e pr. D. Groot. Consumptiewortelen: lste pr. Jb. Dekker. Flakkeesche wortelen: lste pr. K. Speets, 2e pr. J. Postma, 3e pr. C. Bas, 4e pr. A v. Leijen Kz. Spruiten: lste pr. Jb. Groot Jr., 2e pr. P. Burger, 3e Jb. Nap. Stamslaboonen m. d. lste pr. D. Leegwa ter. Stamslaboonen z. dr. lste pr. J. Postma, 2e pr. C. Wit, 3e pr. Jb. Koning, 4e pr. K. de Hart. Stamsnijboonen lste pr. Jn. Volkers Stoksnijboonen lste pr. L. Mantel. Uien: lste pr. D. Loos, 2e pr. A. Groen veld, 3e pr. K. de Hart en 4e pr. Jn. Turk stra. Nep. lste pr. W. Koning, 2e pr. J. Postma, 3e pr. D. Loos. Roza Voederbieten: lste pr. R. Overman, 2e pr. J. Turkstra, 3e pr. D. Loos en 4e pr. K. Speets. Groenkraag: lstè pr. S. P. Molenaar. Suikerbieten: lste pr. P. Burger, 2e pr. L. Mantel, 3e pr. D. Leegwater. Augurken: lste pr. W. Koning. Uitslag Attracties. Sjoelbak lste pr. C. Blom, 2e pr. C. Koning. 3e pr. K. Raa. Hoeplalste pr- K. Raa, 2e pr. Jn. van Leijen Kz. Er was nog een pop als baker aangekleed waarvan het publiek moest raden hoeveel kin dertjes zij gebakerd had. lste pr. 437, geraden door mej. K. van Leijen en het aantal kinderen door de ooievaar gebracht, was geraden door den heer D. Groot met 111. Na het uitreiken der prijzen had de verlo ting plaats, waarvan de hoofdprijs (een da- mesrijwiel) werd gewonnen door den heer P. van Leijen Az. De heer Wit dankte de aanwezigen voor de groote belangstelling op dezen avond getoond en hiermede werd het feest van Floralia als geëindigd beschouwd. ZUIDSCHARWOUPE. De kennis alhier behoort weer tot het ver leden en toonde hetzelfde beeld als voor gaande jaren. Wij gelooven niet dat de veel besproken toestand aan deze dagen, dien in vloed heeft gehad zooals algemeen veronder steld werd. Dans, tooneel, bioscoop hebben voor zoover wij weten een behoorlijke recette kunnen boeken. Zoo heeft Schinkel's Cinema wegens zijn succes zelfs een extra voorstelling na de kennis mogen geven en was weer uitverkocht. Der traditie getrouw was er ook nu weer een kolfwedstrijd in café De Roode Leeuw en Üefhebberij-tonknuppe- len bij P. de Geus. Was bij het kolven weer animo, bij het liefhebberij-tonknuppelen was dit buiten verwachting en bij een volgende gelegenheid zal zeker het prijs-tonknuppelen wel weer plaats hebben. Ook bij den heer Rijper was veel animo voor het kolven. De uitslag van het iprijskolven bij den heer P. Kramer was als volgt: le klas: le prijs P. Molenaar 144 p.;J2e pr. C. Langendijk 139 p.; serieprijs: A. Berkhout 51 p. 2e klas: le pr. P. Goet 143 p.; 2e pr. P. Glas 128 p.; 3e pr. P. Boon 117 p.; serie- prijs: K. de Boer 51 p. 3e klas: le pr. C .Berkhout 149 p.; 2e pr G. Deutekom 131 p.; 3e pr. K. Langendijk 120 p.; serieprijs: J. de Geus 50 p. EEN DRAMA IN HET GEBERGTE. Gisterochtend werden in een schuilhut in het gebergte nabij den weg van Schlingel- baude de lijken aangetroffen van een 30-jari- ge man en vrouw en een 7-jarig meisje. Waarschijnlijk heeft de man eerst het kind, toen de vrouw en daarna zichzelf doodge schoten. Gebleken is, dat het drietal uit Ber lijn afkomstig is. De politie onderzoekt de zaak. MUSSOLINI'S GEZONDHEID. Aanschouwelijke les. Het voorbeeld volgend van den Paus, die de vorige week een groep bedevaartgangers tot zich noodigde opdat ze met eigen oogen konden waarnemen, dat hij zich in goede ge zondheid bevindt en dus de geruchten over zijn ziek zijn kunnen tegenspreken, heeft Mussolini ook den volke kond gedaan dat het hem goed gaat en dat de berichten als zou zijn gezondheid te wenschen laten, on juist zijn. Hij deed dit uitteraard op eenigszins an dere wijze dan de Paus. Hij verzocht n.1. een aantal journalisten te aanschouwen hoe goed hij nog paardrijden kan! Hij toonae zijn twee witte Arabische paarden, besteeg ze achtereenvolgens en reed er mee rond Daarna verkleedde hij zich snel, ging achter iiet stuur van zijn auto zitten en reed, verge zeld door prins Boncampagni, den gouver neur van Rome, weg om eenige bezoeken aan openbare werken af te leggen. PLUNDERING BIJ EEN BRAND. Schandelijke tooneelen. Dezer dagen is het kasteel Hohenheim bij Stuttgart, waarin een landbouwhoogeschool was gevestigd, afgebrand. Naar thans uit Stuttgart wordt gemeld, is het bij dien brand tot schandelijke tooneelen gekomen. Volgens ooggetuigen zijn de nieuwsgierigen het gebouw binnengedrongen en hebben zich meester gemaakt van fles schen Lier, wijn, enz., welke in een bepaald gedeelte werden bewaard, waarop een erger lijk drinkgelag volgde. Verder werden kasten opengebroken en alles wat maar eenigszins in aanmerking kwam om te worden meege nomen, gestolen: hoeden, kleeren, dokumen- ten, boeken, levensmiddelen, sigaren enz enz. De politie stond machteloos tegen de be schonken bende. DE PARIJSCHE POLITIE. Dertienduizend agenten. Het toenemend aantal moorden, inbraken en nachtelijke overvallen in Parijs heeft on der de bevolking eenige ongerustheid teweeg gebracht. Worden wij wèl voldoende be waakt? luidt algemeen de vraag. De heer Guichard, directeur der gemeente liike politie, heeft verzekerd dat de Parijze naars gerust kunnen slapen. Er zijn op het oogenblik 13.000 politieagenten, over tachtig secties verdeeld. New York, dat een dubbel zoo groote bevolking bezit, heeft maar 18.000 agenten. Vóór den oorlog beschikte Parijs over 8000 politiebeambten. In den loop der laat ste jaren zijn dus 5000 agenten in diens* gesteld en opgeleid. Toch blijft men volhouden dat ondanks het voldoende aantal agenten het aantal nachte lijke overvallen nog steeds buitensporig is. ONSCHULDIG VEROORDEELD. Na achttien maanden tuchthuis vrijgelaten. Uit Hamburg wordt gemeld, dat het een scheepskapitein, Friedrich Suhr, in Lübeck, is gelukt, na 18 maanden tuchthuisstraf te hebben ondergaan, zijn vrijspraak na her ziening van zijn proces te verkrijgen Hij was wegens verzekeringsbedrog en meineed tot een jaar en negen maanden tuchthuisstraf veroordeeld, omdat hij zijn vischkotter had laten stranden teneinde de verzekeringssom ad 3000 M. in handen te krijgen. In eerste instantie had hij zelfs drie jaar en drie maanden gekregen. De kapitein heeft thans bewezen, dat he* vaartuig niet zijn eigendom was en dat hij daarom ook niet de verzekeringssom had kunnen krijgen. HENRY PHIPPS. f Een filantroop. Te New-York is op hoogen leeftijd verleden Henry Phipps, een bekend staalmagnaat en eertijds partner van Andrew Carnegie in de American Steel Trust. Phipps, die gelijk zooveel Amerikaansche millionnairs, als kantoorbediende met een salaris van vijf dollar per week begon, was na Carnegie de rijkste man van New-York Ook hij was een groot filantroop, die mil joenen voor liefdadige en wetenschappelijke doeleinden heeft weggegeven. Tot zijn voornaamste schenkingen be- 'hooren drie millioen dollar aan de universi teit van Philadelphia voor tuberculose bestrijding en een millioen dollar voor' on derzoek naar geestesziekten. Aanstonds na den Boerenoorlog schonk hij 100.000 dollar voor den wederopbouw van Zuid-Afnka. SPOKEN! In alle landen doen de meest onheilspel lende geruchten de ronde, maar zoo erg als in Frankrijk is het nergens nog geweest, want de „Temps" vertelt dat dezer dagen „in een Fransche streek" (de naam wordt niet ge noemd) het gerucht liep dat Briand te Genève door fascisten was vermoord, en dat sol daten, die in veldtenue uit een instructiekamp kwamen, zoo maar meteen waren gemobili seerd! Oorlog dus De „Temps" vraagt zich af waar die ge ruchten vandaan komen. De bron is onna speurlijk; betreft het een kwaadwillige of een grappenmaker? En het blad maakt de rake opmerking: Het is waar dat een altijd grijze hemel niet tot opgewekte gedachten aan spoort. Onder een blauwen hemel hebben de spoken meer moeite om zich te vertoonen. Doch hoe de temperatuur ook is, 't is altijd goed om de spoken en de dwaze verbeeldin gen te verdrijven. De werkelijkheid is al vol doende voor onze zorgen! NAAR INDIE! Met een record aantal pcstvluch- ten vertrok vanmorgen de PHAGR naar Indië. Het eerste vliegtuig van den heden ge- openden geregelden postvluchtdienst op de lijn Amsterdam—Batavia, de PHAGR, be mand met den eersten bestuurder Evert van Dijk, den tweeden bestuurder Wiersma en aen werktuigkundige M C. Buitenhuis, is vanmorgen te 6.40 precies van Schiphol ver trokken. Indien alles goed gaat vindt de eerste ianding te Neurenberg plaats, terwijl het in de bedoeling der bemanning ligt om als eind punt van vandaag Boedapest te bereiken. De K. L. M.-machine voert 23000 poststuk keneen recordaantal met zich mee. Voorts was er voor de eerste maal 15 Kg. luchtvracht aangeboden, welke lading be staat uit 4 kistjes champagne, afgezonden door de Handel Mij. Deli-Atjeh, bestemd voor verschillende adressen te Medan, een pakket couranten van de N V. Deli-Courant voor het bureau te Medan en een colli mon sters van stoffen voor de firma L. Platen t« Batavia. Voor het vertrek van het vliegtuig heeft de heer Plesman, directeur der K. L. M. de be manning een goeden reis en een behouden terugkomst toegewenseht. Heel Nederlanct en een groot deel van het buitenland, zeide hij, zullen U op uw tocht volgen Als ik U een goeden raad mag geven, laat het dan deze zijn: de kracht der voorzichtigheid. Vervolgens hield ir. Damme, directeur-ge neraal der P. T. T., nog een korte toe spraak, waarin hij er op wees dat er baan brekend werk verricht was voor het heden bereikte punt, de regelmatige vliegdienst naar Ned.-Indië, vervwezenlijking kon vinden. Met voldoening consrateerde spr. dat de belang stelling in de Indië-vluchten, ondanks de periode van schijnbaren rust, die in werke lijkheid echter besteed was aan een intensie ve voorbereiding van den dienst, in het minst niet geschaad is, daarvan getuigt ook bet vergeleken bij de vroegere postvluchten belangrijk grooter aantal poststukken dat meegevoerd wordt. Spr. uitte de hoop dat deze eerste vlucht het begin moge zijn van een lange reeks nationale vliegtochten naar Indië. DE OOSTZEE VLUCHT VAN DE GRAF ZEPPELIN. Mislukte ontvangst te Helsing< tors. Het luchtschip „Graf Zeppelin" kon heden wegens de minder gunstige weersgesteldheid niet te Helsingfors landen. Het luchtschip kruiste volle twee uur boven de stad en zette vervolgens zijn tocht naar Stockholm voort. Helsingfors had allerlei feestelijke voorbe reidingen getroffen voor de ontvangst van het gevaarte. De stad was met vlaggen ver sierd. Er zouden tien passagiers opgenomen worden en tal van passagiers zouden te Hel singfors aan land gaan. Door den sterken wind heeft echter de voorgenomen passa gierswisseling niet kunnen plaats hebben. Boven Stockholm. Om 21 uur 45 arriveerde de Graf Zeppe lin van Finland komende boven Stockholm, waar een geweldige belangstelling onder het publiek heerschte. Door de slechte weersom standigheden kon geen landing plaats vin den. Het luchtschip cirkelde eenige malen bo ven de stad, wierp een postzak uit en zette zijn vlucht in Zuidelijke richting voort. Boven Malmö. Het luchtschip Graf Zeppelin bevond zich denmorgen wordt het luchtschip op het Ber- Zweden) Er staat een sterke tegenwind. He denmorgen wordt het luchhtschip op het Ber- lijnsche vliegveld Staken verwacht. HET „AUTOGIRO"-VLTEGTUIG. Het „autogiro"-vliegtuig van De la Cierva, bestuurd door den Engelschen vlieger capt. Rawslen, is gisternamiddag naar wolff aan het Hbld. meldt, op het Tempelhofer vlieg veld geland. Het vliegtuig was Zondag te Londen opgestegen en nog denzelfden dag te Keulen geland. Vandaar is het gistermorgen verder ge gaan en heeft na een tusschenlanding te Dortmund, Berlijn bereikt. De man „Altijd moet Je ook klagen. Als die overstrooming het vuur in de keukenkachel niet had gedoofd, hoe in de wereld sou JU dan kans zien op die schoorsteen te blijven gitten 7" (Judnl JL

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7