DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. 132e Jaargang. Buitenland DE WILD HAARDEN EN KACHELS. COURANT, Deze Courant wordt ELKEN AVOND, befaalvs Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. roSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. WO. 229 Directeur: C. KRAS. 1HAAWDAG 29 SEPTEMBER 1939 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Oagolijksoh overzicht. REGEERINGSCRISIS IN TURKIJE. Fethi-bei leider der oppositie. Ismet-pasja afgetreden. Aan de regeeringscrisis, die we in den loop -fier laatste tijden gehad hebben, kunnen, wij er thans weer een toevoegen: die van Turkije. De vorige week n.1. is net Turksche kabinet afgetreden, welk feit echter niet heelemaal on verwacht kwam. Reeds in Augustus kwamen er kenteekenen naar voren, die op een moge lijke crisis wezen. Toen toch trad Fethi-bei, de oude politieke vriend van president Moestafa ;Kemal, als oprichter van een nieuwe partij, in den parlementairen strijd, om scherpen critiek uit te oefen enpo de economische staatkunde van de regeering van Ismet Pasja. De moei lijke financiëele en economische omstandig- 'heden, waarin het land den laatsten tijd ver keerd heeft, zijn de directe aanleiding geweest tot den wensch, of liever, tot de zucht naar reconstructie in hun kabinet. Daarbij kwam de snelle modernisatie van Turkije, het aan vankelijk gedwongen, later vrijwillige isole ment ten opzichte van West-Europa, terwijl bovendien het ontbreken van elke oppositie tot dusver wel aanleiding moest geven, zooal niet tot misbruiken, dan toch tot een langer vol harden in verkeerde gebruiken, dan nuttig of noodig was. De premier Ismet Pasj# heeft steeds gegol den voor den man van de vriendschapsbetrek kingen met Rulsand. Zijn tegenstander, de 'hierboven genoemde Fethi-bei, wil meer aan sluiting bij het Westen zoeken en tevens toe treden tot den Volkenbond. De premier begreep, dat hij niet meer op een voldoenden aanhang in de Nationale Ver gadering kon rekenen en aanvaardde daarom de consequenties, door een collectief verzoek om ontslag van het kabinet in te dienen. Dat geschiedde en de president van de Turk sche republiek heeft dat ontslag aanvaard en is oogenblikkelijk met het voeren van onder handelingen begonnen. De Ghazi heeft den voorzitter der Kamer verzocht, de partijlei ders tot een onderhoud uit te noodigen. In politieke kringen was men van oordeel, dat de afgetreden minister-president Ismet Pasja wederom met de vorming van het nieu we kabinet zou worden belast. Dat is inderdaad het geval geweest en de regeeringscrisis is al weer op vreedzame wijze opgelost. Ismet Pasja geniet weer de achting en het vertrouwen van den Staatspresident Kemel Pasja en het lijdt geen twijfel of de wetgeven de vergadering zal hem, wanneer hij zich met een gedeeltelijk veranderd kabinet en een gewijzigd regeerings-program aan haar zal voorstellen, eveneens een gunstig onthaal be reiden. De ministers van buitenlandsche zaken, financiën, binnenlandsche zaken, volksge zondheid en oorlog, behouden hun porte feuilles, maar men gelooft dat de portefeuilles van arbeid, openbare werken, nationale eco nomie, oorlog en justitie aan afgevaardigden der Volkspartij zullen worden aangeboden. DE NIEUWE DUITSCHE RIJKSDAG. 577 leden. Naar het W. B. meldt, is het totaal aantal bij de jongste rijksdagverkiezin gen uitgebrachte stemmen thans vastge steld op 34.956.723. Daarvan zijn op de communistische partij uitgebracht 4.590.179 stemmen, zoodat zij niet met 76, maar met 77 leden in den nieuwen rijksdag vertegenwoor digd zal zijn. Het aantal afgevaardigden ^in den nieuwen rijksdag bedraagt dus 577. DE DUITSCHE RIJKSFINANCIËN. Enkele punten uit de voorgestel de regeeringsma'atregelen. Het Duitsche rijkskabinet heeft zijn beraadslagingen omtrent de te nemen financieele maatregelen, welke midden October bij den nieuwen Rijksdag zullen worden ingediend, nog steeds niet be ëindigd, zoodat het vandaag nogmaals bijeenkomt, waarna het program ver moedelijk wordt gepubliceerd. De „Voss. Zt." weet er evenwel reeds thans enkele bijzonderheden uit mede te deelen, welke volgens het W. B. wel in hoofdzaak juist zullen zijn, te meer daar enkele er van reeds in het openbaar door verschillende ministers zijn besproken Volgens het genoemde blad zal de uit- dan die voor 1930. Er is niet alleen op- gavenbegrooting voor 1931 veel lager zijn nieuw voor 160 millioen geschrapt, ook zullen er nog uitgaven geheel vervallen. Bij het begin van het nieuwe begroo- tingsjaar, 1 April 1931, vervalt de subsi die voor de werkloozenverzekering, die dan uitsluitend door de werkgevers en werknemers zal worden betaald, wes halve de premie dan ook van 4K tot pet. is verhoogd. De minister van finan ciën achtte, zoolang deze onzekere factor bestond, de opstelling van een betrouw bare begrooting onmogelijk. Ook de cri sisondersteuning wordt gewijzigd. Verhooging der inkomsten is niet mo gelijk, de eenige uitweg is verlaging dor uitgaven. De regeering ziet de oplossing van het probleem in een korting op de ambtenaarssalarissen bij den afloop van het noodoffer op 31 Maart a.s. Als mini mumgrens denkt men daarbij aan een jaarlijksch inkomen van ca. 2000 mark en een trapsgewijze opklimmende kor ting van 5 tot 7% voor de hoogste trac- tementen. DE ANTI-DUITSCHE RELLETJES IN TSJECHO-SLOWAKIJE. Krachtiger optreden der gewapen de macht. Gendarmerieafdeelingen met de bajo net op het geweer, die van buiten in de hoofdstad zijn bijeengetrokken, traden Zaterdag tegen de betoogers op en dre ven hen ras uiteen. Het Wenzelplein werd herhaaldelijk schoongeveegd. Tal rijke personen werden gekwetst, velen gearresteerd. Algemeen viel het op, dat de gendar merie veel krachtiger optrad dan den vorigen dag de politie, welker falen on derwerp van discussie in den huidigen ministerraad was, waarbij ook het ont slag van den politie-president Dolejsch in overweging werd genomen. Minister-president Udrzal heeft den beiden Groot-Duitschen ministers Stina en Czech toezegging gedaan, dat even- tueelo verdere anti-Duitsche excessen op meedoogenlooze wijze zouden worden onderdrukt. Communisten tegen socialisten. De communisten, die op het Wenzel plein een betooging wilden houden, maar door de politie werden verdreven, trokken daarop naar het soc.-dem. volks huis, waar zij tumult begonnen te ma ken. De in het gebouw aanwezige arbei ders deden een aanval op de communis ten. De politie greep in en herstelde de orde, waarop de communisten aftrok ken. Persstemmen. De natioonaal-democratische „Narod- ni Listi" schrijft, dat men te vergeefs zal trachten, het ontwaakte Tsjechische nationale bewustzijn te onderdrukken en de golf van het anti-Duitsche natio nalisme tot staan te brengen. De pers der groep Stirbny eischt nieu we verkiezingen. Op een vergadering dezer groep werd tot parool uitgegeven, dat men naar de Duitsche legatie moest trekken om te betoogen. NIEUWE COMMUNISTISCHE AANVALLEN OP TSJANGTSJA. Honderdduizend dooden? Uit Moskou wordt gemeld, dat men aldaar uit Tokio bericht heeft ontvangen, dat vol gens het Japansche telegraaf agentschap „Nippon Dempo" communistische troepen zijn overgegaan tot een nieuwen aanval op Tsjangtsja. De communistische troepen zou den zeer goed uitgerust zijn en o.a. bewapend met zwaar geschut. De gevechten zouden reeds twee dagen duren en aan beide zijden zouden de verliezen zeer groot zijn. Het aan tal dooden wordt zelfs geschat op 100.000. REDE VAN TARDIEU TE ALENCON. Ter gelegenheid van de Landbouwweek te Alen^on hield minister-president Tardieu gis teren aldaar zijn reeds van te voren aange kondigde rede over het agrarische regeerings- program. Hij! verklaarde, dat het zijn kabinet gelukt was, de heerschende landbouwcrisis te overwinnen. Voornaamste voorwaarde voor den economischen welstand van Frankrijk noemde Tardieu den buitenlandschen zoowel als den binnenlandschen vrede. De Fransche buitenlandsche politiek wordt gevoerd vol- fens een gedegen en overzichtelijk systeem, 'rankrijk werkt aan het organiseeren van zoowel den economischen als den politieken vrede in de geheele wereld, in het bijzonder echter in Europa. De grondslag voor dezen vrede is de formule: „Veiligheid, Arbitrage, Ontwapening". Frankrijk verzet zich echter tegen een wijziging in de volgorde van deze formule. Het verwacht uitgebreide garanties en sancties, maatregelen, die de veiligheid moeten waarborgen es die door de veiligheid geëischt worden. Zoolang de andere staten niet ontwapenen, kan Frankrijk dat evenmin doen. Frankrijk blijft rustig en waakzaam, als vrije verdediger van de verdragen, die den grondslag van den vrede vormen. DE A.S. BALKENCONFERENTIE. Bulgarije zal niet deelnemen. De Bulgaarsche delegatie, welke naar Athene zou vertrekken tot deelneming aan de Balkan-conferentie, heeft op het laatste oogenblik besloten af te zien van deelneming aan deze conferentie. Het secretariaat heeft een commique uitgegeven, waarin de motie ven tot dit besluit als volgt worden geformu- leerd. De Bulgaarsche gedelegeerden zijn van meening, dat door de in zekere Grieksche bladen gevoerde campagne, aan den voor avond van de bijeenkomst der Balken-dele- 'aties in de Grieksche hoofdstad, de gelegen heid wordt aangegrepen een smartelijk ver leden in herinnering te brengen en feiten naar voren te brengen, welke reeds meer dan vijfentwintig jaren geleden hebben plaats gehad, waardoor de vervulling der reeds zoo moeilijke taak, onmogelijk wordt. GROOTE DEMONSTRATIES TE MADRID. In de grootste arena van Madrid vond gis teren een groote demonstratie plaats van alle republikeinsche partijen, met uitzondering van de sociaal-democratische partij. Ruim 20.000 personen namen aan de demonstra ties deel. De sprekers van de verschillende republikeinsche richtingen eischten aftreden van den koning en de instelling van den repu- blikeinschen staatsvorm. De voornaamste sprekers waren de leden der radicaal-socialis ten Marcellino Domingo, de leider der repu blikeinen Lerroux en de stichter der rechts- republikeinsche partij, de oud-minister Za- mora. De meeste sprekers dreigden met revo lutie en riepen de soldaten op, zich bij de republikeinen aan te sluiten. De demonstratie verliep in de beste orde. Ter bescherming tegen eventueele molestaties van monarchistisch gezinde jeugd hadden de republikeinsen gewapende posten uitgezet. De demonstratie beteekent de defi nitieve aaneensluiting van alle republikein sche groepen in Spanje, en mede in verband met het steeds stijgende aantal politieke en demonstratieve stakingen beteekent dit, dat de republikeinsche beweging in Spanje thans een belangrijke factor is geworden, waarmee terdege rekening dient gehouden te worden. De autoriteiten hadden belangrijke veiligs- heidsmaatregelen getroffen. Buiten de arena waren machinegeweren in stelling gebracht en in de hoofdstraten patrouilleerde een ver sterkte politiemacht, terwijl de burgerwacht in de zijstraten was gereed gehouden. DR. SCHOBER WEER POLITIE- PRESIDENT TE WEENEN? Het „Neue Wiener Tageblatt" verneemt van met dr. Schober, den afgetreden Oosten- rijkschen Bondskanselier, in nauwe relatie staande en van zijn voornemens goed op de hoogte zijnde ziide, dat dr. Schober voor eenigen tijd met 1verlof gaat, en dat hij, na terugkeer, zijn oude functie van politie-presi dent te Weenen weer zal aanvaarden. Er zijn vele stemmen opgegaan om Schober voor ae politiek te behouden, maar het schijnt, dat de afgetreden Bondskanselier niet voornemens is, zich met de politiek te bemoeien of een vertegenwoordigende functie te aanvaarden. DE OEKRAJIENSCHE ACTIE TE POLEN. Nieuwe huiszoekingen en tal rijke arrestaties. Te Przemysl heeft de politie Zaterdag in alle scholen der Oekrajiensche orga nisaties huiszoekingen gedaan, die den geheelen dag duurden. Een groot aantal professoren, studen ten en scholieren zijn gearresteerd, o.w. de zoon van den Oekrajienschen vice- maarschalk van de Poolsche sejm, Za- hajkiewiez. Te Diohobycz, Boryslaw en Truska- wec zijn eveneens huiszoekingen gedaan, waarbij veel materiaal zou zijn gevon den. De directeur van het Oekrajiensche gymnasium te Drohobycz, eenige leera ren en scholieren, in totaal 30 personen, zijn aangehouden. Te Lember gis de Oekrajiensche pad vindersorganisatie verboden. Lidmaat schap wordt met gevangenis gestraft. Verder heeft de politie in nog andere districten huiszoekingen gedaan, waar bij groote hoeveelheden wapens zouden zijn gevonden. Daarbij zijn acht perso nen gearresteerd, o.w. de drie afgevaar digden der Oekrajiensche nationaal- democraten. Verder wordt melding gemaakt van nieuwe brandstichtingen in graanschu ren en opslagplaatsen. Naar de gevangenis te Lemberg zijn weder meer dan 60 gearresteerden over gebracht, in hoofdzaak studenten en leerlingen van gymnasia. In totaal zou het den laatsten tijd aangehouden aan tal Oekrajieners reeds 400 a 500 bedra gen. „DE MINISTER IS VERMOORD". Naar aanleiding van het gerucht om trent den moord op dr. Curtius, ontstaan tengevolge van een misverstand in ver band met de radiouitzending van het luisterspel „De minister is vermoord", heeft de rijksminister van binnenl. zaken dr. Wirth aan het bestuur van de Ber- liner Funkstunde geschreven, dat hij dezen misgreep ernstig betreurde en dat dergelijke opvoeringen voortaan achter wege moeten blijven. De minister zal nog nagaan, welke verdere maatregelen hij zal nemen. DE STAKINGSBEWEGING IN SPANJE. Te Bilbao en Malaga. De onderstaatssecretaris van binnen', zaken verklaarde, dat blijkens berichten uit Bilbao het geschil in het bakkersbe drijf was opgelost Ook de staking te Malaa stond op bet punt te worden bijgelegd. Dreigende toestand in La Coruna. Het blad „La Voc" meldt uit La Coru na, dat de plaatselijke arbeidersboon aan de regeering heeft medegedeeld, dat als de gouverneur van Lugo niet wordt ontslagen, te La Coruna de algemeene staking zal worden afgekondigd. De autoriteiten hebben in verband met mogelijke onlusten reeds de censuur over het telefoonverkeer afgekondigd. DE AANSLAG OP KROONPRINS UMBERTO. Het Assizenhof van de provincie Brabant heeft heden den 22-jarigen Italiaanschen anti-Fascistischen student De Rosa, die ver leden jaar bij de feesten ter gelegenheid van de verloving van prinses Marie José van België met kroonprins Umberto van Italië bij het Monument van den Onbekenden Soldaat te Brussel een aanslag pleegde op kroon prins Umberto, veroordeeld tot vijf jaar een zame opsluiting. FRANSCH MUNITIEDEPOT IN DE LUCHT GEVLOGEN. Uit Luneville wordt gemeld, dat gisteren nacht het in het bosch bij Luneville gelegen munitie-depot tengevolge van een hevige ont ploffing in de lucht is gevlogen. In het depot lagen o.a. 27.000 37 milimeter granaten op geslagen. Er schijnen geen dooden of ge wonden te zijn. De ontploffing geschiedde kort na midder nacht, en veroorzaakte een paniek onder de wakker geschrokken bevolking van Luneville. Het garnizoen werd onmiddellijk naar de plaats des onheils gedirigeerd. Het ingestelde onderzoek verstrekt den indruk, dat men hier met een vooraf beraamden aanslag te doen heeft. De schildwacht had tegen midder nacht een verdacht geluid gehoord, maar had de oorzaak ervan niet kunnen vaststellen. Men gelooft, dat de aanslag in verband staat met de aanslagen op de kruitfabrieken te Toulon en te Nancy op het einde van het vorige jaar, toen men er evenmin in slaagde, de daders te pakken. TRIBUNE INGESTORT. Vijf en zeventtg gewonden. Terwijl het publiek tijdens een voet balwedstrijd den spelers een daverende ovatie bracht, is te Columbus (Ohio) een tribune ingestort, waarop zich 2500 per sonen bevonden. Een 35-tal personen moest met ernstige kwetsuren naar het ziekenhuis overgebracht worden. Het totaal-aantal gewonden bedraagt 75. VERWAARLOOZING VAN SCHOOL KINDEREN. Directrice eener school tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Te Londen is Vrijdag de directrice eener particuliere school te Bickley in Kent tot een jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens yerwaarloozing van aan haar zorg toevertrouwde kinderen van tusschen de vijf en negen jaar. De verwaarloozing had hierin bestaan dat zij niet tijdig of in het geheel geen ge neeskundige hulp had ingeroepen toen er kinderen ziek waren. Een dezer kin deren was overleden. De zaak was aan hangig gemaakt door de N. S. P. C. C„ de vereeniging tot het voorkomen van wreedheid tegen kinderen. Financieele moeilijkheden, zoo bleek ten processe, waren de oorzaak der verwaarloozing. OORLOGSSLACHTOFFERS ONDER DE JEUGD. Kinderen, die verdwenen en nooit werden teruggevonden. Oorlogs weezen zonder naam. Zoo nu en dan bevatten de Fransche bla den nog wel eens berichten, welke eensklaps de droevigste oorlogsgebeurtenissen in her innering brenen, o.a. de mededeeling, dat het den president van de „Pupilles de Ia Nation", wederom is gelukt de identiteit van een aantal oorlogsweezen uit de verwoeste gebieden vast te stellen. Vele dezer kinderen, die destijds door den orkaan der optrekkende iegers werden meegesleurd, waren nog te klein om nauwkeurig op te geven waar ze thuis behoorden; verscheidenen wisten hun naam en leeftijd niet eens. Ze werden door den Staat geadopteerd en opgevoed, en zijn thans bijkans volwassen. Jarenlange zorgvuldige arbeid heeft deu president der vereeniging van rijkspupillen in staat gesteld uit te visschen vanwaar de kinderen afkomstig zijn. Wonderlijk hoe nog pas kort geleden twee vrij jonge kinderen, wier vader sneuvelde en wier moeder tijdens de paniek der bezetting spoorloos verdween, in verbinding konden worden gebracht met een oom, die te Laon woont en sedert den wapenstilstand moeite had gedaan om zijn familieleden terug te vinden. Maar ook het omgekeerde is het geval, cn dit is nog gruwelijker: ouders, die hun kin deren zijn kwijtgeraakt. Verscheidene van zulke gevallen worden opgesomd, o.a. dat van den achtjarigen Emilie Cottignies uit LAAT over de Boterstraat. Telef. 34, 3 lijnen. Beroemde E. M. JAARSMA ALLEEN KWALITEITSARTIKELEN EN GOEDKOOP. Hautmont in het dep. du Nord, die bij de algemeene ontruiming der Noord-Fransche gebieden door zijn moeder aan de zorgen eener zuster werd toevertrouwd, welke echter tevens de zorg voor haar eigen kinderen had, zoodat het knaapje bij aankomst te Parijs eensklaps verdwenen bleek en nooit meer teruggevonden werd; Fleurice Legay uit Loison-sous-Lens, die zoek raakte tijdens dc vlucht voor de Duitsche legers en wier spoo* men kwijt raakte, terwijl haar broer pas In 1925 door.zijn vader teruggevonden werd Dit zijn twee van dergelijke gevallen. Maaï er zijn er nog honderden, twaalf jaar na den oorlog.... HET RIJKSWEERPROCES. In den loop van het Zaterdag voortgezette proces tegen de drie rijksweerofficieren kwam zoo meende het Hbld., de rechter van in structie Braune op tegen de bewering, dat hij den beklaagden het woord cellenbouw in den mond gelegd zou hebben. Tevens pro testeerde hij tegen de aantijging, dat hij de beklaagden als misdadigers behandeld zoit hebben. Luitenant Scheringer verklaarde, dat hij wel den indruk had gekregen dat de heer Braune een zekere vooringenomenheid had gehad tegen de nationaal-soc. partij. Verandering van de grondwel langs vredelievenden weg. Vervolgens werd nog luitenant Loeht verhoord, die verklaarde, dat de kameraden geen politieke actie bedoeld hadden. Loehr had volgens hem verzekerd, dat wel langs vredelievenden weg een oplossing te vinden zou zijn om de huidige grondwet te verande ren. Luitenant Loehr verklaarde verder, dat Ludin slechts daarheen wilde, dat jonge, ge lijkgezinde kameraden zouden worden opge zocht om zich ervan te vergewissen of ds nationale idee, die in het leger geleidelijk afstierf, onder hen voortleefde. Pres.: Heeft Ludin er ook over gesproken, dat ge er voor zorgen moest, dat bij eer eventueelen staatsgreep zoo eenigszins mo gelijk niet op de nationaal-soc. geschoten werd? Loehr: Dat is voor zoover ik weet niet het geval geweest. GAAT EUROPA TEN ONDER. Een pessimistische verzuchting van Herriot. Arm Europa!, schrijft de oud-premier Herriot in de „Ére Nouvelle", arm Èuropa, dat het gekraak zijner verouderde instellin gen niet hoort! Arm Europa, dat voortaan gedrongen staat tusschen den overvloedigen rijkdom der Vereenigde Staten, die het kolo- niseeren, en het offensieef van een volk, dat nu nog arm is, maar dat zoozeer door de na tuur is begiftigd, dat het veeleer een arsenaal dan een reservoir is. En dit Europa, lijden de aan kortzichtigheid, weigert zich te ver eenigen. Het stelt een program van aaneen sluiting op, welks schijn de onbegrijpelijkste werkelijkheid verbergt. Het plan-Wilson? Niemand bewondert het meer dan ik, aldus Herriot. Maar wat is er van terecht gekomen? De Ver. Staten staan buiten de organisatie, die Wilson wilds scheppen. Ze staan er politiek en econo misch buiten. En hoe denkt ge u een inter nationale economischen ententie zonder de macht van dit wereldcentrum van actie? Arm Europa, dom Europa dat niet be grijpt, ondanks de Engelsche werkloosheid, ondanks de Duitsche werkloosheid, ondanks de stakingen in Noord-Frankrijk en de ont hullingen, welke deze hebben gebracht over den toestand in eenige der Fransche in dustrieën, dat het, gedrongen tuschen de Ver. Staten en een thans reeds dreigend Rus land, gevaar loopt tusschen de bekken van een geweldige bankschroef te worden ver pletterd. MAATREGELEN TEGEN NACHTELIJKE OVERVALLEN TE PARIJS. De prefect van politie Chiappe heeft maat regelen genomen ter onderdrukking van de in den laatsten tijd steeds vaker voorkomende nachtelijke overvallen op straat. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn in verschillen de buurten der stad razzia's gehouden, waar aan 76 auto's en 567 agenten met rijwielen deelnamen. In totaal werden 41 personen gearresteerd, waaronder 22 buitenlanders. ERNSTIGE BRAND IN EEN FABRIEK VAN KINDERWAGENS. Zaterdagmiddag tegen een uur is te Rijs- sel brand uitgebroken in een fabriek van kin derwagens, te Marcq en Bauroeul. Het vuur greep snel om zich heen. Een belendend fa brieksgebouw werd eveneens ten deele in de asch gelegd. De brandweren uit Rijssel en Tourcoing, die assistentie verleenden, slaagden er na on geveer twee uren in, het vuur te blusschen. De schade is nog niet nauwkeurig bekend, doch zal meer dan een millioen franken be- I ah"

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1