Dr. FREOERIKSE, Nette Loopjongen SPORT en WEDSTRIJDEN. weder te consulteeren. DRAISMAVAMVALKEMBURG'S- e ik> 'LEVERT!?/ Buitenland o' L2 Advertentiën TEDE HOUTKOOPER, C. J. VERZIJDEN, Chirurg Alkmaar, Flink DAGMEISJE Flinkp JONGEN ZUTPHEN. Zutphensche Courant •LEEUWARDEN. ^JEWFIK RUSHDY TETËNINGRAD! Tewfik Rushdy Bey is te Leningrad aan gekomen, waar op het station een eerewacht stond opgesteld voor den Turkschen minis- ter van buitenlandsche zaken, en waar hij werd ontvangen door verschillende sovjet autoriteiten. In de avonduren werd een diner gegeven ter eere van den Turkschen gast. BLOEDIGE BOTSINGEN IN DUITS CHLAND. Gistermiddag heeftzich in het stadje Bermsguen (Harzgebergte) waar een natio- naal-socialistische vergadering werd ge houden, tot ernstige botsingen tusschen nat - soc. en communisten. De nationaal-socialisten braken latten en knuppels van hekken en boomen af, terwijl de communisten eveneeens met knuppels gewapend waren. Een verwoede vechtpartij ontstond waar bij vier nationaal-socialisten zwaar en een 25-tal licht gewond werden. Het aantal ge wonde communisten kon niet worden vast gesteld aangezien deze door de met de com munisten sympathiseerende bevolking in de huizen werden binnengedragen. Na afloop van het gevecht bood het marktplein een woesten aanblik. COMMUNISTISCHE DEMONSTRATIE. Heden hebben de communisten in den Lustgarten een anti-fascistische demonstra tie gehouden. In gesloten gelederen trokken de deelnemers uit de verschillende deelen der stad onder medeneming van verscheiden roode vlaggen en transparanten, naar den Lustgarten, waar vanaf zes plaatsen tegelijk sprekers de menigten toespraken. Tot inci denten is het nie* gekomen. In totaal werden 45 personen gearresteerd. DE ARRESTATIE VAN KORFRANTY. Officieel wordt medegedeeld dat de arres taties van den voormaligen afgevaardigde van den Silezischen Sejm Korfranty, plaats vond naar aanleiding van een door de Sile- zische bank aanhangig gemaakte aanklacht wegens bedrog. RUN OP DE BANKEN TE HAVANA. Enorme geldzending naar Cuba. Te Havana op Cuba landde gisteren een vliegtuig met 'n geldzending van 20 tnillioen dollar aan boord. Het geld moet in hoofd zaak dienen om vandaag uitbetaald te wor den, indien zooals verwacht wordt een run cp de banken te Havana plaats vindt. Kort voor het sluiten der banken Zater dagmiddag vond reeds een run plaats, ge volg van de paniek welke is ontstaan, toen bekend werd dat twee der voornaamste bankinstellingen te Havana, de Bank of Commerce, en de Cornova Banking Co. hun betalingen zouden staken. Door heden met behulp van de geldzending aan alle aan vragen van betaling te voldoen, hoopt men een paniek te voorkomen. In een pantser auto en omgeven door een cordon van 20 soldaten, van wie sommigen bewapend wa ren met machinegeweren werd de geldzen ding van het vliegveld naar het zakenkwar tier overgebracht. DE ASSEMBLEE VAN DEN VOLKENBOND. De huidige assemblée van den Volken bond treedt heden in haar laatste stadium. In de tweede commissie voor de technische organisatie kwamen verscheidene voorstel len met betrekking tot de werkzaamheden van den Volkenbond in discussie. Het zijn meest voorstellen op economisch gebied waarachter meestal sterk uiteenloopende po iitieke- en economische belangen staan. Een interessante discussie ontstond over de han delsconventie welke door het resultaat van de douanewapenstilstandsconferentie is tot stand gekomen. Tegenover de bij deze beslis sing aan den dag tredenden onwil van vele staten om tot de conventie toe te treden en tegenover het tot uiting komende pessimisme wees de Fransche minister van handel, Flan- din, op het feit, dat deze conventie een laat ste dam is tegen de stortvloed van onbe perkte verhoogingen van douane-tarieven en dat alleen met deze conventie als uitgangs punt nieuwe besprekingen over gemeen schappelijk optreden op het gebied der tarie venpolitiek mogelijk is. EEN JONGEN VAN 16 JAAR RIDDER IN DE ORDE VOOR MARITIEME VERDIENSTE. Marcel Rioual, een scheepsjongen van lo faar, die tijdens den hevigen storm, een in nood verkeerend schip in veiligheid had ge bracht, is bevorderd tot Ridder in de Orde voor Maritieme verdienste. EEN ANDREE-HERDENKING. Even voor 19 uur arriveerde Zondag de kruiser „Svensksund" te Gothenburg. Ter innering aan het feit, dat 33 jaar geleden de Andrée-expeditie uit Gothenburg vertrok aan boord van het hulpschip „Andrée", had bij de aankomst van den oorlogsbodem een her denkingsplechtigheid plaats. Aan de haven, waar groote brandstapels waren opgericht, had zich een enorme menschenmenigte ver zameld. Allereerst werd het woord gevoerd door den militairen gouverneur en na het gezang van het studentencorps sprak luitenant-kolo nel Schwedenborg, die zelf bij het vertrek van Andrée's ballon tegenwoordigheid was ge veest een rede uit. C ESPANNEN TOESTAND IN OOST- OPPERSILEZIE. De toestand in Oost-Opper-Silezië blijft na de arrestatie van Korfanti zeer gespan nen. De „Polonia" is gisteren met bepefkten oplaag verschenen, aangezien de drukkerij gesloten was en het drukken van het blad in een kleine Poolsche drukkerij moest geschie den. Buiten de bladen der oppositie, die de algemeene staking bepleiten, zijn og andere bladen ook in beslag genomem In een onder- 1 Pnuvwver,t,e«enwoordiger van de „Polska Zachonnia" verklaarde de Wojwode mpfZan L' h'i 660 eventueele staking niet alle hem ten diepste staande middelen zal onderdrukken. Heden zal blijken in hoe- *^re aan net stakingsparool gevolg is gege- OUD-MINISTER GEARRESTEERD. o- v,roe?ere Argentijnsche Minister van Binnenlandsche Zaken Irrigoyen de Gonze- lez is naar uit Buenos Aires gemeld wordt - gearresteerd en aan boord van de kruiser „Buenos Aires" gebracht. H1TLER OVER ZIJN POLITIEK IN DE AMERIKAANSCHE HEARST-PERS. Met groote koppen en een opvallende op maak pubheeeren de Amerikaansche bladen van het Hearstconcern een artikel van dea ïeider der Duitsche nationaal-socialistisch1 partij, Adolf Hitier. Het artikel begint me' ue woorden: „Laat de wereld zich niet be- driegen, Duitse lland wordt óf weer een vrije natie, óf het wanhoopt aan de toekomst en wordt in de lokkende armen van hH Bolsjewisme gedreven. Dit is geen fras-, geen bedreiging, geen voorspelling, doch slechts het constateeren van een feit". Het artikel betoogt dan verder, dat de verantwoordelijkheid hiervoor ligt bij de staten, die Duitschland de onmogelijke vre desvoorwaarden en de ondragelijke laste,', hebben opgedwongen. De uitslag der Rijks dagverkiezingen noemt Hitier een signaal voor de naderende opstandigheid der Duit sche ziel. Duitschland bevindt zich in een koortstoestand en de koorts zal noodzakelij kerwijs moeten stijgen. Het Verdrag van Versailles heeft Duitschland onderworpen aan een domme en lompe operatie, en de pa tiënt verkeert thans in een gevaarlijken staat van bloedvergiftiging. Genezing kan slechts plaats vinden wanneer de wonden weer ge opend en de eigenlijke oorzaken van de ziek- te weggenomen worden. Het volk heeft zijn geloof aan beloften en zijn vertrouwen in de oude politieke leiders der partijen verloren De nationaal-socialisten eischen herziening van het Verdrag van Versailles en van het Young-plan en teruggave van den Pool- schèn Corridor. Ook de leugen betreffende de schuldvraag moet teruggenomen worden. Wanneer Duitschland dan toch lijden moet, dan is het beter dat men dit lijden thans reeds bewust op zich neemt, dan dat men vele generaties nog laat lijden onder een ja, terwijl het lijden onder een krachtig neen ze ker korter zou zijn. Hitier kondigt thans te vens aan, dat de nationaal-socialistische partij binnen eenige maanden over een zeer froot aantal helpers zal beschikken. Thans eschikt hij nog niet over een aan de behoef ten voldoend persorgaan. De republieken trachten het steeds sterker wordende gevoel van verontwaardiging bij het volk te onderdrukken. Maar de slag, die ceze partijen bij de afgeloopen verkiezingen gekregen hebben, is nog niets, vergeleken bij den slag, die hun nog te wachten staat. Hitier geeft als zijn overtuiging te ken nen, dat op z'n laatst binnen anderhalf jaar nieuwe verkiezingen zullen plaats vinden. Hij verwacht dan wederom een geweldige toeneming van het aantal nationaal-socialis tische stemmen, zoodat men niet zijn toe vlucht tot gewelddadige maatregelen zal behoeven te nemen om de macht in en over de regeering in handen te krijgen. „Anderen mogen misschien geweld gebruiken om ons het overnemen van de macht te beletten" schrijft Hitier „maar wij denken aan geen Putsch. De verkiezingen hebben ons den weg naar de macht gewezen". Hitier verweert zich verder tegen het ver wijt, atheïst en vijand van het bezit te zijn Het nationaal-socialisme heeft niets uit staande met het Marnixisme, aangezien her de waarde van de individueele persoonlijk heid erkent. Tenslotte wijst Hitier erop, dat Europa zich thans in de ernstigste crisis bevindt, di° zij in haar geheele historie heeft gekend. H'i besluit zijn artikel met de woorden: „Gij kunt Duitschland niet te gronde rich ten of bolsjewiseeren en tegelijkertijd geloo- ven, dat het overige Europa daardoor onaan getast zal blijven. Mijn vertrouwen in he: Duitsche volk is onbegrensd, zijn vrijheid mijn doel". Voetbal. De wedstrijden van gisteren. Ajax, dat gisteren het seizoen opende met een uitwedstrijd ging naar IJmuiden, om d' Stormvogels op te zoeken. Het is Ajax niet mogen gelukken, de overwinning te behalen Beide partijen doelpuntten twee keer, zoodat de puntjes broederlijk verdeeld zijn. Hetzelfde deden H. B. S. en H. F. C maar hier wist geen der beiden clubs te doelpunten. Men eindigde, zooals men be gon en de uitslag is vooral voor H. F. C zeer bevredigend. Excelsior deed goed werk, door het sterke D. F. C .te kloppen, terwijl H. D V. S. niet Minder goed werk deed, door 't Gooi te ver slaan. Tenslotte moest V. U. C de zege aan Z. F. C. laten, dat met 21 in Den Haag won. In afdeeling II een groote match: Blauw witFeijenoord. Feijenoord had zooveel mooie resultaten geboekt den laatsten tijd, dat zij de beste kansen had. Echter, Blauw wit had reeds een goeden competitiewedstrijd' achter den rug en Feijenoord had slechts vriendschappelijke matches gespeeld. Wel licht heeft dat den doorslag gegeven, want Feijenoord.... verloor met 2—1. Voor Blauw- Wit is dat een fraai succes en zij neemt thans de eerste plaats in. Sparta deed het beter dan haar stadgenoo ten. Ook zij moest uit, en wel naar R. C. H Met een 72 overwinning keerde de club van Spangen naar Rotterdam terug. K. F. C. heeft haar eersten thuiswedstrijd niet kunnen winnen. Met 43 moest zij de eer laten aan A. D. O., dat dus nog niet zoo zwak blijkt te zijn als men oorspronkelijk meende. Hilversum won van H. V. V. met klein verschil, en de uitslag (32) is voor H. V V. nog niet zoo'n heel slecht resultaat. Go Ahead heeft zich tijdig hersteld. Met behoorlijke cijfers (52) won zij den uit wedstrijd tegen Wageningen, zoodat men mag aannemen, dat Go Ahead weer mee telt. P. E. C. zet haar zegetocht voort. De vo rige week sloeg ze Go Ahead en gisteren moest het verzwakte Z. A. C. voelen, dat E. C. haar de baas is. De cijfers (5—0) spreken voor zich zelf. Vitesse kon niet winnen van A. G. O. V. V Met 3—0 verloor ze thuis, zoodat ze nu een wedstrijd gewonnen en een verloren heeft. De laatste ontmoeting is afdeeling III. Heracles—Enschedé, eindigde in een gelijk spel (1), waarmede beide partijen tevreden kunnen zijn. Intusschen staat P. E. C. bovenaan, na tot voor enkele dagen het zwakste zusje te zijn geweest ;In afd. IV een groote strijd: N. A. C P. S. V. Twee kampioenscandidaten in actie Beide elftallen hebben hard gestreden om de overwinning en het einde kwam met een ge lijk spel (3—3), zoodat de kans voor beide r:og gelijk is. Alleen, P. S. V. heeft een las tigen uitwedstrijd achter den rug. Ook wil- lom II telt mee. Ze zorgde er voor bij de lei dende ploegen te blijven, door met flinke cij fers van de Valk te winnen. Longa verloor van B. V. V. en het nog steeds zwakke Wilhelmina met 3—5 van Noad. Eindhoven en M. V. V. speelden in Eindhoven gelijk, wat vooral voor M. V. V. fraai is te noemen. In afd. V tenslotte gingen twee wedstrij den door. G. V. A. V. speelde tegen Veen- oam en moest ontdekken, dat de Veenkolonf- alen zeer sterk zijn. De plaatselijke ontmoe ting Friesland—Leeuwarden eind'j-de in een gelijk spel (3—3). In totaal werden vijf velden afgekeurd, nl. een in afdeeling II, een in afd. III en drie in afdeeling V. De uitslagen luiden als volgt: Afdeeling I. H. D. V. S.—'t Gooi 2—1 Stormvogels—Ajax 2—2 Excelsior—D. F. C. 3—' H. B. S.-H. F. C. 0-0 V. U. C.ttZ. F. C 1—2, Afdeeling II R. C. H.—Sparta 2—7 K. F. C.—A. D. O. 3—4 HilversumH. V. V. 32 Blauw-WitFeijenoord 21 Afdeeling III. WageningenGo Ahead 25 P. E. C.—Z. A. C. 5—0 VitesseA. G. O. V. V. 03 HeraclesEnschede 11 Afdeeling IV. N. A. C.—P. S. V. 3—3 L ongaB. V. V. 15 Willem II—De Valk 5—1 EindhovenM. V. V. 11 WilhelminaN. O. A. D. 36 Afdeeling V G. V. A. V.Veendam 02 FrieslandLeeuwarden 33 Onze tweede klassers. In de tweede klasse A werden gisteren drie wedstrijden gespeeld, waarvan er één (D. E. C.—W. F. C.) in een gelijk spel ein digde. De twee anderen werden groote over winningen voor de clubs ten Zuiden van Alkmaar. Allereerst moeten we hier memoreeren de nederlaag van Alcmaria tegen A. F. C. De cijfers 62 spreken voor zich zelf. Daaruit blijkt, dat er iets hapert in Alcmaria. Wij hebben gisteren een gedeelte van den strijd gevolgd en kunnen niet anders zeggen, dan dat de overwinning van A. F. C. dubbel en dwars verdeeld was. In de voorhoede bleek Peereboom een rem. Steeds was hij te laat en ook zijn techniek laat veel te wenschen over. De halflinie vergeet te dikwijls, om mee aan te vallen, terwijl ze de vleugels der tegenpartij te veel vrijheid liet. De populaire „Puck" kan het nog! Gisteren verscheen hij plotseling in het veld en hoe wel hij zich zichtbaar spaarde, bleek bij het voetballen toch nog niet verleerd te zijn. We verwijzen verder naar het verslag. Hollandia ondervond, dat er met Z. V. V. niet te spotten valt. Met 41 won de Zaansche club, die nu met 5 punten uit drie wedstrijden bovenaan staat, omdat Zeeburgia niet speelde. De rest ging niet door. In de B-afd. won Haarlem opnieuw, thans uit van Baarn. Spartaan en Zandvoort deelde de puntjes (11), evenals Bloemen- daal en Hercules (2—2). Velox won van D. W. S. en V. V. A. verloor van B. F. C. Zoodat Haarlem de leiding heeft behouden met 3 gewonnen wedstrijden. De uitslagen luiden: Z. V. V.Hollandia 4—1 Almaria VictrixA. F. C. 2—6 D. E. C.—W. F. C. 2—2 BaarnHaarlem 23 SpartaanZandvoort 11 BloemendaalHercules 22 Velox—D. W. S. 4—1 V. V. A.—B. F. C. 0—2 2e KLASSE A. Z V V. I W. Frisia j tu Q 0 üu' I Zeeburgia 1 H. R C. W F. C j O Hollandia Alcmaria Z. V. V 4-1 2-0 W.-Frisia m D. E. C. 1-2 2-2 A. F. C. Zeeburgia 7-0 H. R. C. W. F. C. 0-6 T. O. 0. m Hollandia 4-1 Alcmaria 2-6 i Alcmaria—A. F. C. 2—6. Een groote nederlaag op eigen terrein. Dat de thuiswedstiijd tegen A. F. C. terrein was glad en zwaar en 't water werd niet verwacht, maar dat het zoo n zware nederlaag zou worden had zeker niemand durven denken. Opnieuw wa ren de weersomstandigheden verre van gunstig voor onze Alcmarianen. Het terrein was lad en zwaar en 't water spatte soms hoog op. Om twee uur kwamen de A. F. C.'ers in 't veld in hun keurige costuums en met den fijn uitgedosten reservespeler als grensrechter. Even daarna kwam Alcmaria in 't veld. Bos voorop en luid applaus klonk op. De elftallen verzamel den zich voor de tribune en daar richt te allereerst de voorzitter van Alcmaria, de heer Sietsma, gelukwenschen tot aan voerder Bos. 't Was juist 1254 jaar gele den, dat Bos voor 't eerst in 't eerste elf tal uitkwam. Spr. stelde Bos als voor beeld aan alle andere voetballers, wat liefde voor de club aanging. Met het oog op den tijd wilde spr. het hierbij laten. In den kring der vereeniging zou nog wel gelegenheid zijn op dit jubileum te rug te komen. Namens de Vereeniging bood spr. Bos een fraaie zilveren siga rettenkoker met inscriptie aan. Namens de Supportersvereeniging bood de heer Baan een fraaie bloemen mand aan. De heer Ter Horst feliciteerde Bos namens de Politiesportvereeniging daarbij de sportiviteit van Bos memo- reerend als medespeler en als tegenstan der. Een kistje sigaren vergezelde de gelukwenschen. De aanvoerder van A. F. C., toevallig een naamgenoot van den jubilaris, wenschte Bos eveneens geluk en hoopte dat de wedstrijden die A. F. C. en Alcmaria tegen elkaar zouden spelen steeds een vriendschappelijk karakter zouden dragen. Hierna floot scheids-echter Aerts be ginnen en stelden de volgende elftallen zich op: Alcmaria. Oudes Kuiper, Jonker Rootring, Lengers, Hoorn, Bos, Rootring, Homan, Peereboom, Hamstra. Knoppers, Uiterwijk, Tacke, Wolters, de Waard, Smits, Hütter, Neseker, Bos, Tienstra, Veen. A. F. C. Het begin op het gladde veld was vrij tam, doch spoedig kwam er actie bij Alcmaria en na vier minuten deed eon direct een overwinning zou brengen, een keihard schot, dat door 't net heen ging, het beste verwachten. Het eerste competitiedoelpunt voor Alcmaria was er (1—0). Doch daarbij bleef het voor- loopig tot bijna tien minuten later A. F. C. plotseling gelijk maakte. Aan beide zijden deden daarna de keepers goed werk, doch een fraaie kopbal van A. F. C. was Oudes te machtig (12). De laat ste vijf minuten voor de mst waren ge heel voor Alcmaria. Als door een won der ontsnapte het A. F. C. doel (fraai ver dedigd door Veen) aan een doorboring, maar even voordat de scheidsrechter rust floot, slaagde Bos er in bij een nieuwe doelworsteling den stand ge'.ijk te maken (22). In de tweede helft gelukte het A. F. C. al spoedig opnieuw de leiding te ne men, wat Alcmaria tot krachtiger aan val inspireerde. Toen kwam een periode, waarin Alcmaria werkelijk door pech werd achtervolgd. Op zeldzame wijze gingen nagenoeg zekere kansen verlo ren en toen deze tegenspoed wat lang aanhield, geraakte ten slotte de moed er wat uit en toen plotseling A. F. C. een vierde goal maakte, was zij meester van de situatie. Alles gelukte haar en zij be gon steeds beter te spelen. De Alcmaria- verdediging raakte er uit en twee ge makkelijke doelpunten van A. F. C. vol tooiden de 62 nederlaag, al had 32 cf 42 beter de verhouding weergegeven. Toen scheidsrechter Aerts, die goed leidde, eindigen floot, verlieten de A. F. C.'ers vol vreugde over dit niet ver wachte succes het terrein. Alcmaria had men gaarne een succesvoller begin ge gund. Het begin dei' competitie had men na tuurlijk graag anders gezien, maar voet bal blijft ten slotte een spel met wisse lende kansen. Juist nu er twee zware wedstrijden: H. R. C. en Zeeburgia volgen, moet er ééndrachtig en met moed voor betere re sultaten worden gestreden. Gelukkig is Alcmaria in haar voetballoopbaan nu eenmaal nooit geweest en er kan nog veel gebeuren. A. F. C. heeft- een uitstekenden indruk gemaakt en de overwinning op D. E. C. komt ons nu minder verrassend voor. Keeper Veen was uitstekend, terwijl de beide backs moeilijk te passeeren waren en steeds wefr met verre trappen den bal naar voren zonden. De middenlinie was zeer actief, terwijl de voorhoede be stond uit twee snelle handige vleugel spelers en een gevaarlijk binnentrio. De ploeg speelde een goed open spel en het kopwerk der lange spelers viel op. Bij Alcmaria was de verdediging niet op dreef. Oudes heeft nog veel gered. De middenlinie was niet de vereischte scha kel. In de voorhoede was het binnentrio te langzaam. Men had veel te veel tijd noodig om tot schieten te komen. De vleugelspelers waren voldoende. In de tweede helft van den wedstrijd verliet van beide ploegen de spil het veld. Zij werden door invallers vervan gen. Na afloop werd trainer Keane nog door Alcmaria gehuldigd voor hetgeen hij voor de club had gedaan. Als aandenken werd hem een vulpenhouder aangebo den.. Alcmaria Victrix II speelde gisteren een goeden wedstrijd in Amsterdam tegen het derde elftal van B. Wit. Het tweede .vist met 2—1 te winnen en heeft nu 4 punten uit 3 wedstrijden, waarvan 2 uit. Een goede prestatie. De wedstrijd Alcmaria III Q. S. C. II ging door terreinafkeuring niet door. Ook de korbalwedstrijd van K. V. K. V. ging niet door, ~- Eenige kennisgeving. De Heer en Mevrouw VEERMAN—STOEL geven kennis van de geboorte van hun zoon WILLEM FREDERIK. Alkmaar, 28 Sept. 1930. De Heer en Mevrouw R. A. VAN DER LAAN— WESTRA geven kennis van de geboorte van hun zoon PAUL ERIK. Akersloot, 27 September 1930. Hiermede vervullen wij den tréurigen plicht U ken nis te geven dat na een langdurig lijden in het Stadsziekenhuis is over leden onze beste Oom en Zwager, de Heer in den ouderdom van ruim 75 jaar. Namens de familie, G. WILBRINK, Heiloo. Alkmaar, 28 Sept. '30. Proveniershuis, Lombardsteeg B 19. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 1 Oct. a.s. des namiddags 3 uur vanaf het Stads-zie- kenhuis op de Algem. Be graafplaats te Alkmaar. Heden overleed, na lang durig lijden, in den ouder dom van 75 jaren, de Heer Theodorus Houtkooper. Gedurende vijftig jaren diende hij ons in volle plichtsbetrachting. Firma G. A. CONIJN ZOON. Alkmaar, 28 Sept. 1930. Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van den Heer in leven mede-directeur onzer Vennootschap, waaraan hij ruim 31 jaar verbonden is geweest. Commissarissen en Directie der N.V. v/h. W. Hoogenstraaten Co. Alkmaar, 27 Sept. 1930. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling onder vonden bij ons 1254-jarig huwe lijksfeest. A. SELHORST. A. SELHORSTJSMIT. Schoorl, Sept. 1930. gevraagd bij S. KOPJES, Ritse soort 22. Aan hetzelfde adres een gevraagd. gevraagd bij Fa. W. SCHUUR MAN, Hofplein, Alkmaar. heeft nog een paar voor- en na middagen en avonden vrij voor het Inrichten en bijhouden van boeken en het opmaken van ba lansen. Houdt zich ook onledig met het invullen van belasting biljetten en het indienen van belastingreclames. Brieven on der letter IJ 721 bur. v. d. blad. Zij, die wenschen te adverteeren te Zntphen en in de Graafschap, worden opmerkzaam gemaakt op de uitgevers W. J. THIEME Co. door welk dagblad daar de miest afdoende publiciteit wordt «•- 5aden. j-

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3