SPOOR's MOSTERD HOOFDPIJN L1NDBDÜW en VEETEELT. Rechtszaken Spoor's gestampte Muisjes ■NE l YÖ Iltt ft VOTHEN V1H k IIE K S A i: T .1 E. 1 FOSTER'S MAAGPILLEN Provinciaal nieuws is vaak te wijten aan constipatie. Alle spijsverterings stoornissen verdwij nen na gebruik van Foster's Maagpillen, het ideale laxeermiddel. Alom aangeprezen. f0.65 per flacon. Hierna werd de begrooting zonder stem ming vastgesteld. De voorzitter merkte op, dat zuinigheid gezien de tijdsomstandigheden, zeer zeker ge boden zal zijn. Hij had hieromtrent echter geen opmerking van den heer Lek verwacht. Het zal dezen bekend zijn, dat alle uitgaven zorgvuldig door B. en W. worden overwa- gen. Daar kan de heer Lek terdege van over tuigd zijn. Vaststelling begrooting lichtbedrijven 1931. De eindbedragen voor het gasbedrijf luiden voor de gewonen dienst 117.000 en voor den kap. dienst 22210 en voor het Electrische bedrijf voor den gewonen dienst 81640, en voor den kap. dienst 5824. De verschillende bizonderheden werden door den voorzitter nader toegelicht. De heer Snel informeerde op welke wijze de salarissen van het personeel zijn geregeld en of hierbij ook vrij licht was inbegrepen Hem was medegedeeld, dat de hoofdlijnwer- ker bij het electrisch net slechts één licht punt vrij had, terwijl de baas bij het gas- ibedrijf alle licht en gas vrij ter beschikking i'had. Dit vond spr. goed, mits deze twee amb tenaren in dit opzicht gelijk gesteld werden. De voorzitter verklaarde zich bereid hier omtrent direct telefonisch inlichtingen bij de directie te vragen. Hieruit bleek, dat de inlichtingen van den heer Snel juist waren geweest. De heer Snel verklaarde het op prijs te zullen stellen als de voorzitter dit geval eens ter sprake wilde brengen in het bestuur der lichtbedrijven, hetgeen door den voorzitter werd toegezegd. De heer Lek vroeg hoe het stond met de invoering van het georganiseerd overleg. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur opdracht heeft om de verschillende verorde ningen daarvoor in bewerking te nemen en :kon hieromtrent verder nog niets mededee- len. Op een vraag van den heer Snel omtrent de verlichting der lanen, wees de voorzitter er op, dat alle boomen juist een flinke snoei- beurt hadden ondergaan. Hierbij werd er ook opgelet, dat boomen van particulieren het licht niet onderschep pen. Hierna sluiting. DIRKSHORN. Onder leiding van den heer L. Reuvers werd Donderdag ten huize van den heer D. Bruin de vergadering van de Afdeeling Ha renkarspel van „Het Witte Kruis" gehouden. Verschillende stukken zijn bij' het bestuur ingekomen, onder welke dankbetuigingen van de heeren P, Dekker en ds. de Leeuw. Alle werden voor kennisgeving aangenomen. Daarna volgde de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de Algemeene Verga dering te Haarlem op 7 October a.s. De hoofdschotel hiervan vormen de voorstellen tot wijziging van de Statuten der Hoofdver- eeniging, een voortzetting van een in de vorige Algemeene Vergadering aangevan gen werkzaamheid, doch toen aangehouden. Enkele dezer voorstellen werden wat nader bekeken. Toejuiching verdient de schrapping van art. 23, waarin werd bepaald, dat het reglement cm de 5 jaar moet worden her zien. Een lastige overbodigheid wordt hier mede opgeruimd. Voorts vond het bijval, dat de vorming van districten niet verplichtend 2al worden gesteld. Het is het Hoofdbestuur niet mogelijk gebleken, voor de districten een werkkring te ontwerpen, welke in het kader onzer organisatie past. Punt 44 van den Beschrijvingsbrief zal volgens het oordeel van den voorzitter der afdeeling wel eenige bespreking uitlokken, in verband met het gesprokene in de vorige Al gemeene Vergadering aangaande de functie van vice-voorzitter der vereeniging. Thans werd voorgesteld een voorzitter te benoemen buiten het bestuur. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering werden benoemd de heeren Reuvers en Wartenhorst, tot plaatsvervanger de heer Kistemaker. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werden herkozen de heeren J. Dam, A. Kiste maker en L. Reuvers. De voorzitter stelde voor, nogmaals een poging te doen tot het in het leven roepen van een moederoursus. Besloten werd, dat deelneemsters zul en worden opgeroepen. Hierna deelde de heer Reuvers een en an der mede aangaande een bezoek aan de Pro vinciale stichting „Duin en Bosch" bij ge legenheid van de vergadering van de „Wijk verpleging". Spr. achtte deze stichting een zeer goed geslaagde poging tot toepassing der Arbeidstherapie. Bij de rondvraag informeerde de heer Pronk, of de vergadering van „Het Witte Kruis" ook niet eens kan worden gehouden te Kalverdijk. De voorzitter wilde zulks eens in over weging nemen, maar hij voelde er niet veel voor, daar de ervaring, opgedaan te Tuit- ienhorn enkele jaren geleden, hem heeft ge leerd, dat men in de andere deelen der ge meente al even weinig met de vergaderingen op heeft als te Dirkshorn. Te Tuitenjenhorn waren toen twee leden aanwezig. De heer Kistemaker zeide dezelfde ervaring te heb ben opgedaan met een in het Waarland ge houden vergadering van de Vereeniging „Door ons, voor ons". Daar was één lid ver schenen. Hierna sluiting onder dank voor de gezel lige besprekingen. ZIJPE. Vrijdagmorgen had ten overstaan van no taris Wegener Sleeswijk in het lokaal van den heer Homan te St. Maartensvlotbrug de afslag plaats van de boerderij met weiland groot 9.62.23 H.A. aan den Belketnerweg, eigendom van de familie Blaauw. Een en aoder werd de vorige week in vier perceelen ingezet op een bedrag van 14332.33. De uitslag is geweest dat de heer C. Kos te An na Pauwlowna eigenaar is geworden van de perceelen 1 en 2, zijnde huis en weiland, te zamen groot 4.44.20 H.A. voor 7494. De perceelen 3 en 4, tezamen groot 5.18.03 H.A., werden niet gemijnd en zijn toegewezen aan de heeren J. van der Oord c.s. voor 6927.33, totaal bedrag 14422.33. DEMONSTRAT1EBOERDFRIJEN P. E. N. Het provinciaal electriciteitsbedrijf van Noordholland te Bloemendaal heeft uitge geven een bruchure met foto's en beschrij vingen van de op 4 Juni jl. geopende demon stratie-bedrijven voor de toepassingen van electriciteit in het veeteelt- en pluimveebe- drijf van het P. E. N. Aan de stichting van deze demonstratie- bedrijven zijn veel kosten en moeite besteed, welke slechts dhn hunne vruchten ten volle kunnen afwerpen, als de medewerking een groot aantal belanghebbenden in het vee teelt- en pluiinveeteeltbedrijf kennis neemt van de toestellen, die op deze bedrijven in werking zijn te zien. De electrisch aangedreven landbouwwerk tuigen zij na na zorgvuldige studie gekozen uit binnen- en buitenlandsche fabrikaten, die zoo deugdelijk en practisch mogelijk zijn eo waarvan de prijzen zich aanpassen aan den financieelen toestand der Noordhollandschc boeren. De voorloopige ervaringen, die met deze toestellen gedurende de afgeloopen maanden zijn opgedaan, hebben bewezen, dat zij aan de te stellen eischen voldoen. Wat de electrische apparaten voor de pluimveeteelt betreft, blijken de ook aldaar opgestelde toestellen grootendeels doelmatig te zijn en economisch toepasbaar bij de ta rieven, die het P. E. N. daarvoor beschik baar stelt. De bedrijfsleiders hebben thans voldoen den tijd met deze apapraten gewerkt om hun onbevooroordeeld oordeel er over te kunnen uitspreken. Een beroep wordt gedaan op de mede werking van alle belanghebbenden om in het belang van den nationalen ladbouw om een bezoek te brengen aan deze demonstratiebe- drijven, die te bezichtigen zijn op Woensdag en Vrijdag van 911 en 1.304 uur, voor- zoover 't het eierproductiebedrijf en het piep- tukenfokbedrijf betreft en van 1012 en 26 uur het veehoudersbedrijf. Deze bedrij ven zijn resp. gevestigd bij den heer J. Sleu tel te Groote Sloot bij Sint Maartensvlot brug, bij den heer C. Vader te Dirkshorn en bij den heer E. de Boer te Groote Sloot 114 (gem. Zijpe). SCHERMERHQRN. Vrijdag 26 dezer vergaderde de afdeeling Schermerhorn en Mijzen van het Witte Kruis onder voorzitterschap van burgemeester Meindersma. De vergadering was zeer slecht bezocht. Medegedeeld werd dat 64 aandeelen zijn geplaatst van 5 gulden voor uitbreiding van het magazijn. De verbouwing is uitgevoerd door den heer J. v. d. Cappelle voor 275 De afdeeling is lid geworden van de Ned. Ver. tot Bestrijding van t. b. c. Ingekomen was de beschrijvingsbrief van de 73e Algem. Verg., welke 7 October zal worden gehouden te Haarlem. Besloten werd als lid van het hoofdbestuur in de vacature Prins, de candidatuur te steunen van Dr. P. M. S. van Leeuwen. De benoeming van Dr. Stieler tot secretaris van het hoofdbestuur kon niet de goedkeuring van de vergadering wegdragen, aangezien het hoofdbestuur bij deze verkiezing onvol tallig was. Mede was de vergadering er tegen om in de toekomst het hoofdbestuur te machtigen aanvullingen te verstrekken op pensioenen Zij wilde zulks aan de algem. vergaderingen overlaten. De begrooting werd vastgesteld op 419 in ontvangsten en uitgaven met een post on voorzien groot 5; die van de t. b. c.-bestrij- ding op 110 in ontvangsten en uitgaven. Voor rekening van de afdeeling werden verpleegd in het sanatorium te Hoog-Blari- cum, een zoontje van J. Mantel en te Venlo een dochtertje van L. Cornelisse. Tot bestuursleden werden bij acclamatie herbenoemd de periodiek aftredenden de heeren J. Klippel, S. Kan en C. Visser. Als afgevaardigde voor 1931 ter Algem. Verg. en voor de Districtsvergaderingen werd aangewezen de heer J. Klippel; als plaatsvervanger de heer S. Kan. Verder werden voor 1931 uitgeloot 8 aan deelen voor de ligtenten nl. no. 90, J. Ooms, 113 C. Groot. 158 J. v. d. Capelle, 69 C. A. Deckwitz. 135 J. Los, 112 J. Broersen, 136 J. Los, 92 P. Moerbeek. Voor het magazijn werden uitgeloot 10 aandeelen nl. no. 48 P. Mantel, 23 Wed. J. de Leeuw, 43 Ver. Hulpbetoon. 14 J. Los, 5 v. d. Cappelle. 6 S. Kan, 60 T. Keetman, 33 W. Westra, 47 G. Plevier, 50 J. Broer sen. Bij de rondvraag werd door den heer C. Bakker naar voren gebracht om bij minver mogenden ligtentjes voor rekening van de afdeeling te doen weghalen, wat algemeen werd goedgevonden. Vrijdag 26 dezer maakten de kinderen van de hoogste klassen van de bijzondere school een uitstapje per autobus naar Am sterdam voor bezoek aan Artis en Bijbelsch museum. In Artis en Aquarium was veel voor de kinderen te zien. Ook in het Bijbelsch mu seum waren zeer veel merkwaardigheden uit Egvpte en Palestina, die wel de aandacht irokken. Het geheel was een prettig en leer zaam uitstapje. EGMOND AAN ZEE. De gemeente-geneesheer, dokter P. W. Schipper, zal, naar wij vernemen. 1 Nov. a.s. de praktijk neerleggen. Hij wordt opgevolgd door den heer Belonje te Alkmaar. DE NOORDERMARKTBOND. Donderdagavond vergaderde het Bonds- bestuur in het café „Spoorz-icht" van den heer Hop. Door den heer Brugman werd de vergade ring met een woord van welkom geopend, speciaal aan den heer D. Bruin, als nieuw bestuurslid voor de afdeeling Langedijk van den L. T. B„ tevens werden woorden van dank uitgesproken voor hetgeen door den heer P. Groen als bestuurslid was geweest. Met kennisgeving van verhindering was af wezig de heer Meereboer, terwijl tevens ont brak de heer H Dekker. Door den heer Kliffen werden achtereen volgens de notulen gelezen der -vergaderingen van 1 April en 16 Juni, welke beide zonder bemerkingen werden goedgekeurd. In een schrijven werd dank gezegd door de maatschappij „Bepeka" voor de opdracht tot het uitvoeren der installatie voor centrale verwarming. Van de vereeniging „Koophandel" was een dankbetuiging ingekomen voor de subsidie ter bestrijding der kosten van den nacht telefoondienst. Beide werden voor kennis geving aangenomen. Voorts werd door den secretaris mededee- 1'ing gedaan van een ingekomen schrijven van den Bond van Exporteurs, waarin voor een tweetal handelaars schadevergoeding werd gevraagd voor een lading aardappelen met zieken. Door bemiddeling van de Prov. Commissie is dit schrijven in handen gesteld van het Centraal Bureau. Nadat was meegedeeld, hoe de zaak zich heeft toegedragen en geschetst was de gang van zaken bij deze aardappelcampagne, werd door de vergadering scherpe afkeuring uitge sproken over dit optreden van genoemden bond. Vervolgens werd door den secretaris voor gelezen het begeleidend schrijven -bij het rap port van den accountant omtrent diens on derzoek der boekhouding enz. bij den pen ningmeester. Het rapport werd -ter inzage gegeven, ter wijl door den heer Swager nog het een en ander hieromtrent meedeelde. Door den voorzitter werd voorgelezen een ontwerp-regeli-ng voor pensioen aan pcsonen in dienst van den N. M. B., hetwelk door het Dagel. bestuur was samengesteld Besloten werd dit ontwerp aar ieder be stuurslid te verstrekken ter bestudeering, op dat dan in een volgende vergadering een ontwerp vastgesteld- zal wenden, dat aan de algemeene vergadering kan worden voorge legd. Hierna werd door den secretaris voor gelezen- de bekende circulaire inzake de water schade op 12 Juni geleden. Nadat de redenen waren weergegeven, waarom voor behandeling hiervan niet eerder een vergadering was uitgeschreven, werd over deze aangelegenheid lang en breed gediscussieerd, wat in hoofdzaak voortkwam uit den zeer ongunstigen toe stand voor de tuinbouwers in het alge meen, speciaal ook voor de leden van den N. M. B. Onder meer gewone omstandigheden zou men zeer zeker algemeen gevoeld hebben voor een flinke bijdrage, doch thans stond men voor een moeilijke -beslissing. Tenslotte werd eerst gestemd over al of niet verleening van een bijdrage, waarbij zich de meerderheid verklaarde vóór een bij drage. Daarna kwamen- in stemming de beide voorstellen 10C0 of 500 bij te dragen. Besloten werd tot het bedrag van 500. Van gedachten werd nu gewisseld over de 2 October te houden vergadering, uitge schreven door de Prov. Commissie Door den heer Kostelijk werd gevraagd of de Prov. Commissie zich al eenig denk beeld heeft gevormd van de wijze, waarop getracht zal moeten worden in den nood der tuinders te voorzien. Oogenblik-kelijk succes achtte spr. het best te bereiken, indien werd aangedrongen op gezonde credietverleening. Door den heer Ootjers werd de gestelde vraag beantwoord, waaruit bleek, dat ook door de Prov. Commissie aandacht was ge schonden aan credietvexleening. De heer Van Langen oordeelde, dat dan crediet verstrekt diende te worden tegen lage rente, hetgeen door anderen moeilijk uitvoer baar werd geacht; mede had de heer Van Langen bezwaar tegen de voorwaarde, dat dit crediet dan zou moeten worden afgelost vóór elk ander voorschot. De heer Groen achtte credietverleening voor het oogenblik ook wel goed, doch daar mee is men niet van de zaak af. Spr was van oordeel, dat al-leen bescher mende rechten voldoende uitredding zullen kunnen -brengen. Zeer breedvoerig werd hier over gediscussieerd. Het resultaat der be spreking was, dat men zich algemeen ver- klaade vóór credietverleening, terwijl 'het geen bezwaar werd geacht om ter vergade ring ook beschermende rechten ter sprake te brengen. Ten aanzien der korting voor contante 'betaling aan den handel werd- besloten dit aan de orde te stellen in den Vierbond. Voor bewoning van het betaalkantoor zal een op roeping van gegadigden geschieden, terwijl deze zaak aan de bouwcommissie werd op gedragen ter verdere afdoening. Nadat bij de rondvraag nog een paar zaken ter sprake waren gebracht, werd- de vergadering tamelijk laat gesloten. DIERENMISHANDELING DOOR EEN PIKEUR. Voor den politierechter te 's-Gravenhage stond Zaterdag terecht een pikeur uit Was senaar, ter zake dat hij een aan hem door een dame uit Scheveningen ter dressuur ge geven vos-merrie zoodanig heeft geslagen, dat daardoor een zevental wonden ter lengre van vijf a zes cM. ontstonden. Deze vervolging was uitgelokt door de afd. Den Haag van de Nederl. Vereen, tor bescherming van dieren. Als deskundige vanwege het O. M. ver klaarde dr. Monné, dierenarts, dat de bo venbedoelde wonden ernstig waren en nl?f door schaven tengevolge van een val of an derzins konden zijn ontstaan. Een der getuigen heeft verdachte hooren uitroepen: „Ik sla je liever dood over springen zal je!" Een andere getuige, eveneens pikeur, als deskundige gehoord, zeide dat verdachte een ruw karakter bezit en de paarden onoor- deelkundig( on den kop) slaat. Verd. slaat de paarden, die zonder spoor of slag de hindernis genomen hebben. Verd. zeide, dat dit een methode is om fou ten af te leeren. De echtgenoote van den vorigen getuige heeft zich meermalen over het optreden van verd. geërgerd en zich daarover bij de mare- chaussée beklaagd. Een getuige a décharge verklaarde dal verd. wel streng, doch niet wreed was voor de paarden. Ver. heeft een drietal paarden voor get. gedresseerd en hij is zeer tevreden over hem. Na verder getuigenverhoor zeide de Offi cier van Justitie, mr. Blok, dat vast is ko men te staan dat verd. zeer had heeft ge slagen en blijkens zijn uitlatingen noodeloos heeft geslagen, in elk geval op ontoelaatbare wijze. De verwondingen kunnen volgens des kundigen niet door vallen ontstaan zijn. Er is hier sprake van ernstige dierenmishande ling. Spr. eischte een gevangenisstraf van veertien dagen. De verdediger, mr. Bourlier, ging de fei ten en de verschillende verklaringen na en zeide dat zijn cliënt streng is, doch niet wieed. Er zijn verscheidene paarden die, als ze los zijn, verd. naloopen 'als honden. Dit wijst niet op wreedheid van den meester. De groote fout is dat de dressuur in het open baar geschiedt. De verwondingen zijn ont staan doordat de lussen van de karwats zijn losgeraakt en er staal bloot kwam. Opzet is hier niet aanwezig. Het dier was in staat, te doen wat het moest doen. Een paard is geen konijn en wordt dus anders behandeld Het slaan op zich zelf is niet ontoelaatbaar. Pleiter vroeg vrijspraak voor zijn cliënt. De politierechter zal 7 Oct. a.s. schriftelijk vonnis wijzen. GETRANSIGEERD. Maar tóch vervolgd! De ambte naar van het O. M. echter niet ontvankelijk verklaard. Een automobilist werd door een ambtenaar van het O. M. bij het Amsterdamsche kan tongerecht gedagvaard, omdat hij in den nacht van 5 Juli 1.1. op het Rembrandt plein met zijn auto dusdanig gereden had, dat hij de veiligheid van het verkeer in ge vaar had gebracht. Na ontvangst van deze dagvaarding begaf de automobilist zich naar het parket en transigeerde met den plaats- vervangenden ambtenaar (de ambtenaar, die de dagvaarding uitbracht, was met vacan- tie) voor een bedrag van 20. De automobilist dacht nu van de zaak af te zijn, doch kwam bedrogen uit. De van va- cantie teruggekeerde ambtenaar was niet te vreden met de transactie van zijn ambtsge noot en bracht een nieuwe dagvaarding uit, thans ter zake van een ander onderdeel van het proces-verbaal: het links rijden en bij het tegenkomen van een andere auto niet vol doende naar rechts uitwijken, waardoor die auto, om een aanrijding te voorkomen, sterk heeft moeten remmen. De zaak heeft voor den kantonrechter dr. A. Fontein gediend. De betrokken ambtenaar van het O. M., jhr. mr. W. van der Goes, vorderde veroor deeling tot 75 boete en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van drie maanden. Mr. E. Vogels, de verdediger, oefende felle critiek naar aanleiding van deze vervol ging, die hij als hoogst onbehoorlijk brand merkte. Z. i. is hier de rechtsregel „non bis in idem" geschonden en zal de ambtenaar niet-ontvankelijk verklaard moeten worden. Uitspraak doende, verklaarde de kantïT" rechter den ambtenaar van het O. M ni ontvankelijk in zijn vordering. niet VROUWENBELANGEN EN GÈLTUT^ STAATSBURGERSCHAP. Te 's-Gravenhage is Zaterdag de stich tingsvergadcring gehouden van de Nederi Vereen, voor Vrouwenbelangen en £eI ili Staatsburgerschap tot stand gekomen door de onlangs tot stand gekomen fusie tusschen de Unie voor Vrouwenbelangen en de Neder Vereen, voor Staatsburgeressen. A.V.R.O.-OPTOCHT TE DORDRECHT NIET TOEGESTAAN. Het A.V.R.O.-comité te Dordrecht had tegen Zaterdagmiddag een tocht met rijwie len georganiseerd ter propagandeering van een op 8 October te houden concert door her A.V.R.O.-orkest. De burgemeester heeft ech. ter 's middags om kwart om twaalf bericht* dat de tegen 2 uur uitgeschreven tocht door de stad niet werd toegestaan, omdat een vro« gere soortgelijke aanvraag van een andere vereeniging ook is geweigerd uit overweging dat te verwachten zou zijn, dat ook andere vereenigingen propagandatochten van soort, gelijken aard zouden organisceren en dat daardoor de radiokwestie, welke de gemoede- ren toch reeds zoo in beroering brengt tot onaangenaamheden zou kunnen leiden, 'wan neer zij op de publieke belangstelling ja" groote ma.c zou opwekken. De ongeveer driehonderd wielrijders heb. ben toen een tocht over Dubbeldam gemaakt BIJ ZIJN MOEDER INBROKEN. De politie heeft aangehouden en gevanke. lijk naar Arnhem overgebracht H. van Mou- rik, uit Gaanderen, die bij zijn moeder had ingebroken. geraspte öZwitsersche Kaas EEN PRIJSVRAAG. Een monument voor wijlen O. l. de Jongh. B. en W. van Rotterdam, daartoe in staat gesteld door de schenking van den heer D. G. van Beuningen, schrijven een openbare prijsvraag uit voor een monument tot huldi ging van wijlen den oud-directeur der ge meentewerken van Rotterdam, G. J. de Jongh. De mededinging is opengesteld voor architecten en beeldhouwers, eventueel in samenwerking met elkander. De jury bestaat uit de heeren: D. G. van Beuningen, directeur der S. H. V., Rotter dam, voorzitter; prof. R. N. Roland Holst, hoogleeraar-directeur Rijksacademie van Beeldende Kunsten, Amsterdam; dr. A. F. Philips, directeur Philips' Gloeilampenfabrie ken, Eindhoven; J. Verheul Dzn., architect B. N. A. en lid van den gemeenteraad van Rotterdam; D. Hannema, directeur Museum Boymans, Rotterdam; L. Zijl, beeldhouwer, Bussum; ir. L. W. H. van Dijk, directeur der gemeentewerken; ir. W. G. Witteveen, stads architect, Rotterdam. Als secretaris zal op treden J. Poot Jr., architect B. N. A. bij de gemeentewerken van Rotterdam, Stadstim- merhuis, Haringvliet 4, bij wien het pro gramma kan worden verkregen. BUITENLANDSCHE GASTEN IN DE RESIDENTIE. De buitenlandsche gasten, die genoodigl waren bij de opening van de zeehaven van Dordrecht, kwamen Zaterdagmiddag in de residentie, waar de Kamer van Koophandel en Fabrieken, in gezelschap van „Vreemde lingenverkeer", onder welks auspiciën zij een trip door een deel van ons land onder nemen, hun een rondrit door Den Haag en Scheveningen met een thee op Oud-Wasse naar aanbood. Des avonds bood het gemeentebestuur in „De twee Steden" een maaltijd aan. Behalve de buitenlandsche gasten en de burgemeestei van Dordrecht zaten aan dezen maaltijd o.m. aan de minister van waterstaat, mr. Reijmer en de burgemeester van Den Haag. GROENE-KRUIS-CONGRES. De laatste dag. Zaterdag was het de derde, laatste dag van het Groene-Kruis-congres, dat gewijd is aan de huiselijke ziekenverpleging en gezins- hygiëne. Mevr. KeyzerLa Plein, uit Hoek van Holland, was de eerste spreekster. Zij be pleitte de wenscheiijkheid tot het in het leven roepen eener organisatie, welke goede huis verzorgsters naar degezinnen uitzendt. Dr. Payot deed daarna mededeelingen over het optreden van de verpleegster-huisbezoek* ster in Fransch-Zwitserland. Dr. C. Mol, arts te Etten, sprak vervolgens over de taak van den huisarts ten opzichte van de gezinsverpleging en de gezinshygienr Mevrouw H. W. Hondelink-Voof huysen, kinderarts te Utrecht, hield ten slot een inleiding over kleuterzorg en het „Groef Kruis". 193. De professor ging bij den kabouter-kok dadelijk een lek ker kippensoepje voor de prinses bestellen. „Maak maar een fijn potje voor haar gereed, kok", zei de geleerde man. „Dat zal haar goed doen", maar zorg er voor dat ze niet kan zeggen: dat is niet veel soeps." y 194. De koning gaf aan twee van zijn onderdanen bevel, dat de spin in de gevangenis moest worden opgesloten, zoodat ze voorloopig geen kwaed kon doen. „We moeten bij baar oP onze tellen passen', zeide de koning. ->

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6