Binnenland Sport Filmnieuws. RADIO, lijk, ja, want er is genoeg op gewezen, doch Mijnheer de Redacteur, wij zeggen U har telijk dank, dat gij ons ter hulpe komt, zij het ook in bedekte termen en ik zou de ge meenteraadsleden gaarne willen uitnoodi- gen des avonds eens den weg op te wande len, al is het maar tot den Hoeverweg. Voor hun kostbare leven sta ik echter niet In. U, dankzeggende voor de verleende plaats ruimte, teeken ik nogmaals, EEN BERGERWEGBEWONER. gens ging de boot onder de Willemsbrug dooi 'en zette koers naar den aanlegsteiger van j' KONINKLIJK BEZOEK AAN DE MAASSTAD. Tocht over de verlichte rivier. Koninklijke bezoeken aan Rotterdam, zegt <Je Tel., behooren tot de zeldzaamheden. Het laatste officieele bezoek der Koninklijke fami lie dateert van zes jaar geleden! Geen wonder i dus, dat het bezoek van heden den dag tot een feestdag maakte en heel Rotterdam zich opmaakte om van dit blijde gebeuren getuige .te zijn. In den namiddag werd met gewerkt en de scholen waren gesloten, want de jeugd ikwam Koningin, Prins en Prinses een zang- hulde brengen. Precies op den vastgestelden tijd (om 2.42 uur) stoomde de extra trein het station bm- 'nen en bijna onmiddellijk hierop stapte de l'Koningin, Prinses Juliana en de Prins uit. 'De Koningin was gekleed in groene robe, een groen zijden mantel, afgezet met donkerbruin ;Sont en droeg een groenen hoed. De Prinses droeg een lichtblauwen mantel, afgezet met j ;wit bont, terwijl de Prins gekleed was in ad- miraalsuniform. Voordat de Koninklijke bezoekers het Sta tionsplein betraden, steeg uit de dichte menig te een geestdriftig hoera op, welk huldebetoon door de Koningin en de Prinses minzaam groetend werd beantwoord, i Bij het raadhuis. In de nabijheid van het raadhuis stond een onafzienbare menschenmassa om de ko-nink- ilijke familie te begroeten. In een vrijgehou den ruimte bevonden zich de zangers en zan geressen en schoolkinderen voor de aubade, benevens de leden van de Rotterdamsche har monie. Met het „Wilhelmus" en vlaggen- zwaaien werd de Koninklijke Familie begroet. Door de met palmen en tapijten versierde hal begaf men zich vervolgens naar de Burger pak Daar waren bijeen vele raadsleden, be- mevens de leden van het Comité ter Beharti ging van Nationale Belangen en het Comité j van de verlichting op de rivier. Hare Majesteit kwam begeleid door den burgemeester, mr. P. Droogleever Fortuyn, de burgerzaal binnen, terwijl het orgel het „Wilhelmus" speelde. Achter haar volgden 'Prinses Juliana, begeleid door wethouder jmr. A. de Jong en Prins Hendrik, begeleid door wethouder L. de Groot. De raadsleden iwaren opgesteld naar anciënniteit en werden één voor één aan de Koninklijke familie voor gesteld. Vervolgens werden de deuren geopend en betraden de Koningin, Prinses Juliana en 'Prins Hendrik het balkon. Een luid gejuich steeg op en wuivend bedankte de Koninklijke familie voor de enthousiaste begroeting. Dan /trad een stilte in. Op een teeken van mevrouw jM. C. Grimberg-Huyser nam de zanghulde een aanvang. Eerst weerklonk het „Welkomst lied", dichtwerk van G. Leenheer met muziek van Bart Verhallen; dan volgde „Oranjelied" van H. S. Veenendaal op muziek van C. J jNogarede, vervolgens „Voor U o Konin- ginné" van Annie de Hoog Nooy, muziek van Bart Verhallen. De receptie duurde vrij lang. Het bezoek aan de Burgerzaal heeft ongeveer een uur geduurd. Daarna trad de Koningin, gevolgd door Prinses Juliana en den Prins weder naar buiten, waar zij wederom luid werden toege juicht. De vorstelijke gasten namen plaats in de rijtuigen en onder het gejuich van de menigte vertrok de stoet van het raadhuis om een rijtoer te maken door de stad. Op vele plaatsen werd de vorstelijke fami lie gehuldigd en werden er bloemen aange boden. Op de „Indrapoera". Daarna reed men naar den Westzeedijk waarna de stoet om kwart voor vijf aan de Lloydkade aankwam. Hier begaven de Ko ningin, de Prins en de Prinses zich aan boord van het mailschip „Indrapoera" waar de thee gebruikt zou worden. Langs den geheelen weg dien men gegaan was en die ben gedeel ten stapvoets werd afgelegd, hadden zich duizenden geschaard en allen juchten en wuifden de hooge bezoekers enthousiast toe. De straten gaven door de vele vlaggen een yroolijken aanblik. De riviertocht. H.M. zoomede H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. de Prins onderhielden zich geruimen tijd met de aanwezigen, waarna de Konin klijke Familie zich in eenige daartoe gereed gemaakte hutten aan boord terug trok. Om kwart voor zeven wer din den eetsalon door de Koninklijke Familie met gevolg de avond maaltijd gebruikt, waarbij de bediening door inlandsch personeel plaats vond. Tegen acht uur verliet men het schip ten einde de rivierverlichting in oogenschouw te nemen. De boottocht op de verlichte rivier is wel het best geslaagde programmanummer ge- worden van het Koninklijk bezoek. Als ook op 31 Augustus prijkten te Willemsbrug en de gebouwen langs de kade in feestverlichting en zag men tal van kranen en schepen met de in lichtende lijnen glanzende contouren, wel ke weerspiegelend op het water zulk een schitterend effect maakten. Toen plotseling liet een der vaartuigen de stoomfluit hooren; een tweede een een derde vielen in en weldra mengden alle vaartuigen zich in dien vreugdekreet van gillende sirenen en loeiende stoomfluiten, die in een helsche symphonie van geluiden haar daverende klan ken door de lucht lieten trillen. „Hindert U dat lawaai niet?", zoo vroeg één der comitéleden aan Prinses Juliana, doch deze antwoordde: „Volstrekt niet; ik vind het leuk". De stoet ging tot aan de Willemsbrug daar keerde het Koninklijk vaartuig en zette koers naar het ponton van de spidoboot, al waar de heer B. Diamant met de leden van Rotte's Mannenkoor der Koninklijke Familie een zanghulde brachten, welke werd besloten door het Wilhelmus. H.M; de Koningin dankte zichtbaar ge roerd voor deze onverwachte hulde. Vervol-, èrika-lijn, nabij het Maas station. Daar stond de Koninklijke trein ge- den Holland—Amèrika-1: reed en allen deden de Koninklijke Familie uitgeleide. Nadrukkelijk heeft de Koningin aan den burgemeester verzocht haar dank over te brengen aan allen die hadden deelgenomen aan dit buitengewoon geslaagde feest op de rivier. Het zoo geslaagde Koninklijk bezoek aan Rotterdam was hiermede ten einde, doch het feest op de rivier werd daarop nog lustig tot elf uur voortgezet. DE LICHTWEEK IN GRONINGEN. Gisteravond te half negen heeft de burge meester van Groningen de Groningsche licnt- week geopend, die ter gelegenheid van het zilveren jubileum der Groningsche winke liersvereniging zal worden gehouden. Vele straten hebben een verlichting door gekleur de lantaarns, lampen en schilden, evenals sommige grachten. Vele gebouwen en parti culiere perceelen zijn geïllumineerd of wor den door floodliglit beschenen. Bijzonder mooi is de Martinitoren, die ge deeltelijk groen, gedeeltelijk wit de Gro ningsche kleuren is verlicht. Ook verschil lende andere torens, het stadhuis, het station, het academie-gebouw, het Goudkantoor, tal van banken, bioscopen, café's, enz. hebben een smaakvolle lichtversiering gekregen. In verschillende grachten zijn gekleurde fonteinen en watercascades aangebracht. In het Verbindingskanaal zal het lichtschip van de Holl. Draad- en Kabelfabriek varen. Feeëriek lijkt ook het plantsoen met zijn kleurige belichting van den muziektempel en van den vijver met zijn spuitende fonteinen. Aan de lichtweek zijn tal van feestelijk heden verbonden, o.m. een watercorso. Woensdagmiddag recipieert het bestuur der jubileerende Groninger Winkelierever- eeniging. Lichtzuil omgevallen. Gisteravond nog vóór dat de lichtweek of ficiéél was geopend, heeft een ongeval plaats gehad met een lichtzuil. Twee electriciens, O. en H., waren bezig de laatste hand te leggen aan de lichtzuil op de Ossenmarkt. Plotqp- ling viel de zuil om, en de beide electriciens stortten omlaag. Beiden waren zoo ernstig gewond, dat zij naar het Academisch Ziekenhuis moesten worden overgebracht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. EEN ZUIDERZEE-GEDEN KTEEKEN. In De Winkelier wordt het denkbeeld ge lanceerd, op den Dam te Amsterdam een Zuiderzee-gedenkteeken te plaatsen. MEISJE ERNSTIGE BRANDWONDEN BEKOMEN. Door het spelen nut lucifers. Gisteravond te omstreeks zeven uur be merkten voorbijgangers, dat er in een pand aan de Westmolenstraat te Schiedam een dichte rook hing. Bij onderzoek bleek, dat een zevenjarig meisje A. T. door het spelen met lucifers een begin van brand had ver oorzaakt. Het meisje was met twee kleine kinderen, die sliepen alleen thuis. Met moeite kon men deze nog in veiligheid brengen. Per brancard is het meisje, dat ernstige brandwonden had bekomen, naar het ge meente-ziekenhuis overgebracht. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Te Idzerd is het 4-jarig zoontje van J. H. in een pot met kokend water gevallen en aan de bekomen hevige brandwonden overleden. WAT HOLLANDSCHE JONGENS KUNNEN. Engelsche bladen schrijven geestdriftig over de tentoonstelling van werkstukken van leerlingen van de Ambachtsschool te Rotter dam, die door de Manchester Education Of fice georganiseerd is. Men schrijft, dat het haast ongelooflijk is, wat jongens tusschen 12 en 15 jaar blijken te kunnen maken en schijnt er zich het meest over te verwonderen, dat dit resultaat niet uit een wedstrijd is voortgekomen. DE KONINKLIJKE FAMILIE WEER OP HET LOO. De koninklijke familie is hedenavond uit Rotterdam op het Loo teruggekeerd. Tot Amersfoort waren de koninklijke salonwa gens aan den gewonen trein vastgehaakt. Van daar vertrok de koninklijke familie per extratrein naar hèt Loo, alwaar zij om 23.38 arriveerden. De koningin bleef in den trein overnach ten. Reserve 3e klas A. Z. V. V. II—Alcmaria III (A. Fransema). Ie klasse Afd. I, Ajax—Hermes, D. F. C. Stormvogels, H. F. C.Excelsior, Z. F. C—H. B. S., Gooi—V. U. C Afd. II. AdoR. C. H., H. V. V.-K. F. C., V. S. V.—Hilversum, FeijenoordEdo, Sparta—Blauw Wit. Wielrennen. Het Noordel. Kampioenschap op den weg. Onder zeer ongunstige weersomstandighe den is Zondagmorgen op het traject Gronin genLeeuwarden v.v. (100 K.M.) het Noordelijk Kampioenschap op den weg ver reden. Voor dezen wedstrijd bestond van de zijde der Noordelijke renners een groote be langstelling. Niet minder dan 15 van de meest bekende verschenen, niettegenstaande den gestadig vallenden regen, aan den start. De uitslagen luiden: 1. J. Woldendorp, Groningen, tijd 3 uur, 11 min. 34 3/5 sec. 2. J. Lodewegen, Noordhorn, op 5 M. 3. J. Bisschop, Groningen, tijd 3 uur 14 min. 23 sec. 4. J. v. d. Vaart, Groningen, 3 uur 17 m. 5. J. B. Haan, Veendara, op 2 lengten. De kampioen van het vorige jaar Renke- ma (Noordhorn) heeft dus thans zijn titel moeten afstaan. Echter een valpartij te Noordhorn en het wachten voor den over weg bij Hardegarijp zijn hiervan de hoofd oorzaak, Renkema raakte hierdoor zoover achter, dat hij op de thuisreis te Noordhorn opgaf. Waarschijnlijk zal echter Zondag a.s. een uitdagingswedstrijd worden verre den tusschen den nieuwen en den oud-kam pioen op hetzelfde traject. Sportfeesten te Schapen. Begunstigd door goed weer werden Za terdag te Schagen de windhondenrennen en het springconcours achter kunsthaas gehou den, georganiseerd door de commissie van de Wnkelweekfeesten. Deze nieuwe attractie is een groot succes geworden en werd door een talrijk publiek met spanning gevolgd. De wedstrijd was verdeeld in 4 klassen. Ie Ren, openingsren, vlakkebaan rennen met handicap (deelname 22 honden): le pr. 20 Guimperly Echevarij, eig. T. Christifoli. 2e pr. 10 Brigette, eig. H. Koning. 3e pr. 5 Eineralda, eig. J. v. d. Schulp. 2e ren, hindernisren, handicap (22 hon den): le pr. 25 Zeus, eig. G. J. H. Leu- rink. 2e pr. 15 Lady Echevarij, eig. D. v. d. Vegte. 3e pr. 10 Lichtring, eig. mej. Th. C. Martens. 3e ren, aanmoedingsren, geen handicap. Alleen de honden die in deze courses nog geen prijs hebben gewonnen, (deelname 16 handen): le pr. 10 Maxini, eig. W. van Antwerpen. 2e pr. 7.50 Areski, eig. J. J. A. Treure. 3e pr. 5 Stranger, eig. M. P. Wijnvoord. 4e pr. 5 Eros, eig. M. Blam. 5e pr. 5 Bessberk's Bleu-Kil, eig. J. J. Bee- ling. 4e ren, favoriet-jachten, geen handicap. Prijskamp tusschen alle prijswinners om gouden medaille. (Deelname 11 honden): ge wonnen door Lichting, eigen. mej. Th. C. Martens. Door de hevige regens zijn de wielrennen Zondag niet doorgegaan en uitgesteld tot Zondag 12 October a.s. Paarden. Kortebaandraverij-Sappemeer. Deze draverijen troffen het al heel slecht wat van zeer grooten invloed was op de op komst van het publiek. Een gestadige regen maakte het verblijf op de baan alsbehalvc tot een genot. De baan was zwaar. De uitsla gen: Draverij A. Prijzen 50 en 25. Van de 30 ingeschreven paarden namen er 18 aan deel. Gereden in vier series. Beslissing: 1. Infanterist, van J. L. Bolt, Zuidhorn, ber. eig., in 1.1214; 2. Hollandia, van K. Tor- ringa, Uithuizen, ber. eig.; 3. Nap en 4 Louise B, gedisqualificeerd. Draverij B. Prijzen 200, f 100, 50 en 25. Deelnemers 13, gereden in 4 series Beslissing: 1. Nedda, van J. Bolwijn, Gro ningen, in 1.12)4; 2. Remulus, van J Rog gen. Groningen, ber. Joh. Siderius; 3. Lou ise B, van P. Dj. Bolt, Hoogemeeden, ber. eig., en 4. Meleese, van B. de Vries, Heeren veen, ber. H. de Vries. Louise B. kwam fei telijk als tweede aan, doch moest wegens onregelmatig draven haar plaats met Remu lus ruilen. I prij- - VERGIFTIGING. Men schrijft aan de N.R.Crt.: Te Huizen (N.H.) is een 6-jarig meisje overleden als gevolg van het eten van bes sen van de nachtschade. DANSWEDSTRIJDEN TE LUGANO. Tijdens den internationalen danswedstrijd, te Lugano gehouden, waar alle landen ver tegenwoordigd waren door hun beste dans paren en de kampioenen uit vorige wedstrij den, werd na eenige schitterende prestaties de Tweede Internationale Prijs voor profes sionals toegekend aan onzen landgenoot Cor Klinkert en zijn partnerin mej. Elise Santen uit Amsterdam, mede afgevaardigd door de Nederlandsche Vereeniging van Dansleera- ren. Dit mag een schitterend succes ge noemd worden met het oog op den grooten voorsprong, welke andere lanaen en met na me de Engelschen met hun beroemden En- gelschen dansstijl, tot hiertoe hadden. Voetbal. Het competitie-programma voor a.s. Zon dag vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: 2 A. H. R. C.Alcmaria (J. M. Broek- &mit), A. F. C.—Z. V. V., W. F. G—West- Frisia, T. O. G.—D. E. C, Hollandia— Zeeburgia. 2 B. Zandvoort—-Baarn, Hercules—Spar- taan, D. W. S.—Bloemendaal, B. F. C.— Velox, Haarlem—V. V A Reserve 2e klas A. Alcmaria Ilt-Ajax III (C. Geuris), S Draverij en-Duindigt. Zondag werd op Duindigt de le klas zen draverij gewonnen door Queen Ethel St L., de Prijzèndraverij 4e klasse door Uitloo per V., de heerrijderscourse le klasse door Present H en de Heatdraverij 2e en 3e klasse door Numas M van Pr. de Knoop in 4 heats. HET GEHEIM VAN RAVENSBERG. Een Romantische film in het A. B. T. De bekende roman: De Witte Rozen van Ravensberg, helft al eens meer als onder werp voor een flim gediend. Reeds vele jaren geleden zagen wij een film bewerkt naar de zen nroman. Maar dat was nog in de begin periode der film. Het Geheim van Ravens berg brengt de toeschouwers een nieuwe mo derne bewerking en het is opmerkelijk, dat telkensmaal weer bewezen wordt, dat de ro mantiek niet dood is. Want de geschiedenis van de onschuldig veroordeelde Maria van Ravensberg en het verhaal van de dochter Ilse, die ten slotte bij de terechtzitting zeil vrijgesproken wordt en haar moeder terug vindt, missen hun invloed op de bezoekers niet, die geboeid blijven tot het woord „ein de" op het doek verschijnt. De filmfotografie en het filmspel zijn wel reusachtig vooruitge gaan, als wij het vroeger vertoonde in onze herinnering terugroepen. Diana Karenue wist met haar talent de tragische figuur van Maria van Ravensberg heel mooi uit te beelden. De beide jónge meis jes waren uitstekend, vooral Jlse en de hee- ien_ vertolkers bleken zich in het genre best thuis te gevoelen. Het bijprogramma verdient aNe aandacht. Het journaal is interessant en leerzaam. De film „Het tooverwoud" is een fraaie na tuurwetenschappelijke film, en de komische tweeacter van Big Boy, een jeugdig filmac teur met veel natuurlijk talent, was héél ge slaagd. Wat ook van het geheele program ma gezegd ka.d worden. VERBODEN TOEGANG! De wit-blauwe vlag geweerd. Het Hbld. vertelt: Het zendtiidbesluit van 15 Mei heeft reeds tot vele wonderlijke gevallen aanleiding gege ven; we zullen ze hier niet recapituleeren. Wel eigenaardig is intusschen het volgende: Nu al eenige maanden het „ieder 1/4 deel" zich in de praktijk doet voelen, heeft elke om roep zich tot taak gesteld, zooveel en ook zoo duidelijk mogelijk van zich te doen hooren en zien. Zoo stelt de A.V.R.O. vlaggen en vlag getjes beschikbaar, welke aangeven, dat de sympathie van hen, die ze gebruiken, onom- stootelijk voor de A.V.R.O. is. Dagelijks kan men overal in den lande, en niet het minst in Amsterdam, fietsen zien, waarop het vlagge tje met de blauw witte kleuren prijkt. Dit was ook het geval bij een leerlinge van de 8ste klasse van de school aan den Aster- weg 16, die ongeveer een uur van die school woont. Dagelijks kwam zij per fiets, mèt het vlaggetje. Kwam zij, want sinds enkele dagen komt zij niet meer. Toen zij j.1. Woensdag weer aldus bij de school kwam en haar rijwiel in de rijwielberg plaats wilde stallen, zeide het hoofd der school haar, dat „dat vlaggetje er af moest" Het kind deed dit niet, kon het er ook niet af knippen; zij zou het haar vader zeggen, wien zij tevens moest mededeelen, dat zij geen toegang tot de school meer zou krijgen, zoolang het A.V.R.O.-vlaggetje de fiets sier de. De vader evenwel hield voet bij stuk. Te meer, daar het hem bekend was, dat op deze school ook wel eens A.J.C -„soldaten in uni form" op de banken zitten. Ook was het den vader bekend, dat er op andere scholen geen aanmerking gemaakt wordt op dit „hatelijke" vlaggetje. En dies bukte hij niet voor des hoofas wil en hij stuurde zijn meiske niet naar school. Hij pleegde overleg, ook met een in specteur van het L.O., die blijkbaar wel in zag, dat dit- toch wel al te vreemd was, maar die naar ons ter oore kwam geen be slissing gaf. Onderwijl heeft het kind gedwongen va- cantie. Het schoolhoofd weet van geen wijken, en de vader evenmin. Wij vernemen dat een dezer middagen de inspe.teur een bespreking zal hebben met vader en hoofd in de betrok ken school. En dat allemaal (denkt eens aan onwettig schoolverzuim!) om dat vlaggetje met dé niet rood, wit en blauwe, maar wit blauwe kleu ren. Had men ooit kunnen vermoeden, dat 15 Mei óók nog eens aanleiding zou geven tot schoolverzuim? Het Hbld. verneemt nader, dat gistermid dag omstreeks half drie op deze school een conferentie plaats had tusschen 't hoofd der school, den heer Winterwerp, den inspecteur L. O. Hollaar en den vader, den heer P. A. de Koning, wonende in het Tuindorp-Nieuwen- dam. Wederom werd de toegang geweigerd. Onderhoud met inspecteur A. Hol laar. Mocht de toegang tot school ontzegd worden? Heeft een schoolhoofd het recht aan een leerling den toegang tot de school te ont zeggen, indien aan zijn wenschhet vlaggetje -van de fiets, zoolang deze in het fietsenrek staat, niet voldaan wordt? En heeft een vader het recht om zijn dochter thuis te houden, omdat haar fiets slechts onbevlagd op school mag staan? Met deze vragen wendde de Tel. zich gis teravond tot den heer A. Hollaar, gemeente lijk inspecteur van het onderwijs. Het blad schrijft over het onderhoud als volgt: De heer Hollaar meende, dat hij deze „lastige vragen" niet zoo maar bevestigend of ontkennend kon beantwoorden. Ik wil in deze kwestie, zoo zeide hij, geen beslissing nemen. Zeker is, dat aan het plaatsen van fietsen in school voorwaarden kunnen wor den, verbonden, die direct verband houden met de school. Staat de door het schoolhoofd gestelde voorwaarde naar uw meening in direct ver band met de school? zoo trachtten wij tot de kern van de kwestie terug te keeren. Zon der succes evenwel. De zaak, aldus de inspecteur, is eigenlijk van niet zoo veel beteekenis, indien men haar losmaakt van de gedachte, dat zij een onder deel zou zijn van den radiostrijd. Het was waarschijnlijk niet noodlg geweest om het zoover te laten komen. Zaterdag had ik ge gronde hoop, dat het heden in orde zou komen; vanmiddag bleek mij echter op een 'bespreking tusschen den vader, den heer Koning, het schoolhoofd en mij, dat men scherper tegenover elkaar staat dan ooit. De vader wilde zijn dochtertje naar school stu ren met het vlaggetje, het schoolhoofd haar •gaarne toelaten, maar zonder vlaggetje. Waarop de heer Koning met zijn dochtertje, dat nog leerplichtig is, weer huiswaarts ging. Acht u het besluit om geen bevlagde fietsen toe te laten wel verstandig? Het kan een verstandige maatregel zijn, luidde het 'bedachtzame antwoord. Het besluit bedoelde slechts onaangenaamheden te voorkomen. Die bedoeling is te waardee- ren, al blijft het de vraag of dit conflict niet had kunnen worden voorkomen. Wat de hou ding van den vader betreft: ik kan mij die heel goed begrijpen en heb er respect voor. Deze vader wil uitgemaakt zien in hoeverre men zijn vrijheid ten deze kan beknotten. B. en W. zullen thans in deze zaak een be slissing hebben te nemen. Meening van het schoolhoofd. In verband met dit „vlagincident" heeft de fel. ook nog een kort onderhoud gehad met het schoolhoofd', den heer H. J. C. Winter werp. De heer Winterwerp ving aan met er op te wijzen, dat er vele leerlingen ver van school wonen, met gevolg dat er aan het plaatsen van f-i-etsen in het daartoe bestemde rek bepaalde voorwaarden moeten gesteld worden. Leerlingen b.v. die dicht bij school wonen, mogen niet op de fiets komen. Op verschillende scholen hebben zich, al- dus de heer W., groote onaangenaamheden 'voorgedaan, ten gevolge van de onderschei den radio-vlaggetjes, waarmede de leerlin gen hup fietsen tooiden. Er kwamen hevige ruzies uit voort en verschillende fietsen wer- deg beschadigd. Toen zulks ons bleek b.u ons was nog nooit een leerling met een vla» getje verschenen besloten wen om de>* onaangenaamheden zoo mogelijk te voorkru men. Woensdag j.1. nu kwam een meisje een vlaggetje op de fiets ter school. Toevair was het een A.V.R.O.-vlaggetje. Maar du doet natuurlijk aan de zaak niets toe of af ik heb zoodra ik dit zag, het meisje mede» deeld, dat zij den volgenden dag niet me£ met dit vlaggetje op de fiets op school mochr komen. In alle klassen heb ik voorts tegen h jongens gezegd: geen met radio-vlaggetS getooide fietsen in het fietsenrek. En een rood-wit-blauw-vlaggetje? Daartegen bestaat natuurlijk niet h»* minste bezwaar, omdat dit geen onaan» naamheden verwekt. ^e" Een radio-insigne? Daar heb ik evenmin bezwaar tegen, want dat geeft geen stoot. aan" Het kind is intusschen niet de toegang trrf de school ontzegd. Natuurlijk niet. iic heb al leen Donderdag, toen het meisje weer mef dit vlaggetje verscheen gezegd: „Dina breng dit vlaggetje naar huisDina is sindsdien niet meer op school verschenen, ondanks aandringen bij den vader haar toch school te sturen. Ik heb slechts de fiets aandringen bij den vader haar toch naa? school te sturen. Ik heb slechts de fiets ge weigerd. Het is niets meer dan een kwestte van schoolorde. c Dat de kinderen met A. J. C.-uniformen wel toegelaten worden doet hier niets ter zake. Ik kan de kleeding waarmee de kinderen op school verschijnen, niet voorschrijven Brief van het schoolhoofd Naar wij vernemen heeft naar aanleiding van het „vlagincident" het schoolhoofd een brief gericht tot den vader van de betrokken leerlinge, waarin hij schrijft, dat, indien van heden af het A.V.R.O.-vlaggetje van de f2 verdwijnt, het gepleegde schoolverzuim niet als onwettig zal worden aangemerkt. (Nlet-OHicIeel). 454e STAATSLOTERIJ Trekking van Dinsdag, 30 Sept. 1930 Se Klasse. 10e Lijst. HOOOE PRIJZEN. 1466, 9159, 9330 elk 1000 5851, 20164 elk ƒ400. 11369, 14439, 14443, 18191, 19015 elk ƒ200 1739, 4798, 8265, 8483, 15878, 16341, 19034 tlfc'. 100. Prilzen van 70. 9 34 59 154 419 434 576 1101- 1212 1243 1393 1485 1607 1715 1798 180$ 1817 1899 2002 2174 2227 2345 2370 247» Sr69 2790 2852 2871 2984 3157 3180 322* 3254 3267 3300 3391 3401 3452 3492 363? 3724 3725 3941 4014 4044 4054 4107 426o' 4278 4329 4358 4411 4429 4683 4774 4933' 5242 5332 5337 5459 5579 5798 5850 5939i 6047 6166 6255 6390 6652 6663 6780 6907 7259 7416 7442 7474 7478 7560 7573 7654 8129 8168 8187 8231 8303 8402 8518 8522 8583 8682 8701 8834 8839 8859 8977 9116 9176 9363 9442 9565 9802 9833 9861 9901 9951 9956 10006 10010 10222 10244 10356 10518 10572 10667 10727 10918 10963 11076 11083 11159 11337 11390 11419 14470 11475 11781 11782 llStó 12066 12151 12311 12436 12444 12450 12524 12621 12744 12854 12947 12986 13166 13292 13303 13319 13415 13512 13582 13590 13662 13718 13743 1383e 13894 13940 13962 14129 14144 14193 14276 14304 14324 14357 14368 14383 14745 14769 14808 14829, 14835 14857 14890 15020 15056 15203 15271 1531S 15349 15378 15590 15967 16025 16028 16066 1627& 16472 16562 16571 16684 16703 16704 16878 16977 17079 17284 17337 17372 17428 17541 17555 17589 17659 17749 17776 17788 17807 17851 17966 18025 18231 18251 18278 18279 18338 18355 18370 1M4S 18473 18622 18659 18668 18779 18839 19121 19179 19208 19245 19262 19282 19511 19627 19674 19726 20048 20159 20162 20257 20336 20479 20529 20563 20716 20735 20933 NIETEN: 174 212 22 317 459 692 838 38 344 546 735 847 158 348 580 744 850 349 581 752 893 380 626 754 924 238 446 636 779 928 273 453 646 814 955 291 457 660 829 9/8 1012 1013 1033 1141 1204 1219 1254 1340 1342 1407 1459 1499 1504 1516 1534 1551 1594 1596 1666 1766 1870 1881 1914 1944 1954 2037 2077 2078 2097 2154 2163 2180 2230 2261 2312 2323 2325 2388 2401 2470 2483 2489 2521 2531 2534 2535 2545 2571 2617 2656 2667 2687 2695 2707 2727 273Ï 2851 2876 2889 2896 3017 3018 3034 3083 3088 3147 3153 3227 3251 3367 3373 3412 3435 3490 3507 3514 3546 3561 3591 3620. 3651 3655 3661 3684 3694 3700 3722 3767] 3794 3877 3888 3918 3929 3945 3983 4008j 4038 4064 4077 4083 4089 4119 4128 416S1 4213 4231 4249 4267 4270 4295 4330 433$ 4369 4434 4501 4551 4604 4609 4641 4648 4687 4748 4820 4837 4896 4917 4948 4953, 4976 4999 5005 5051 5083 5122 5143 5147 5192 5229 5239 5252 5280 5298 5343 5442 5520 5547 5558 5566 5567 5599 5646 5734 5749 5760 5826 5828 5873 5886 5889 5898 5942 5961 5966 5968 5980 5990 5995 6004 6008 6022 6036 6060 6064 6139 6146 6164 6169 6177- 6186 6221 6222 6224 6246 6258 6292 6350 6352 644S 6485 6499 6517 6529 6532 65o» 6594 6602 6604 6629 6647 6713 6735 6767,: 6770 6789 6797 6820 6822 6S39 6868 6871 6877 6916 6949 6971 6978 6991 7170 727S, 7296 7348 7379 7400 7435 7440 7450 7o09, 7524 7527 7547 7549 7611 7618 7663 7669, 7690 7766 7778 7884 7896 7905 7907 7909 8007 8021 8072 8076 8099 8100 8109 8115 8118 8151 8173 8241 8260 8297 8327 8337, 8350 8352 8421 8432 8440 8453 8459 8466 8481 8513 8528 8570 8619 8646 8671 868»' 8689 8739 8752 8774 8814 8846 8850 887» 9024 9139 9140 9170 9205 9229 9235 9290, 9307 9308 9400 9409 9503 9515 9548 9568: 9579 9603 9654 9701 9724 9748 9754 9762 9779 9797 9801 9891 9917 10077 10099 10119 10141 10150 10191 10384 10391 10396 10451 1W 10623 10643 10657 10720 10736 10737 10746 10791 10812 10822 10836 10866 10901 10942 11049 U073 11087 11105 11146 11186 11192 11249 11302 H405 11427 11458 11483 11548 11583 11642 11686 11711 11727 11747 11767 11813 11826 11827 11857 1859 11879 11894 11895 11969 11980 11993 12081 12096 12152 12155 12193 12205 12269 12318 12323 12333 12342 12354 12358 12451 12462 12506 12550 12560 12569 12582 12613 12617 12620 12754 12831 12864 12865 12919 12920 12951 12999 13003 13006 13054 13117 13138 13141 13147 13164 13185 13274 1331-1 13327 13393 13403 13486 13522 13567 13578 13W5 13693 13759 13766 13782 13790 13799 13816 1384' 13902 13925 13933 14042 14084 14117 14131 1414 14185 14204 14208 14231 14240 14272 4285 14344 14376 143S4 14500 14544 14578 4579 14610 14656 14657 14665 14675 14681 14689 W 14726 14727 14728 14737 14761 14764 14795 148 14867 14869 14954 15064 15117 15155 5202 154 15280 15333 15338 15357 15393 15394 15419 154 15444 15482 15520 15549 15626 15689 5707 5705 15740 15820 15821 15850 15884 15888 15901 1593 15935 15957 15972 15990 16008 6048 6076 6077. 16138 16192 16221 16230 16249 16250 16263 16.6 16305 16308 16335 16388 16392 16410 16448 164 16485 16487 16520 16537 16553 16555 6614 66-3 16638 16723 16729 16744 16787 6809 6821 6843 16893 16898 16948 17052 17080 17091 17103 171 17141 17163 17191 17193 17208 17229 17236 172 17253 17296 17303 17324 17328 17350 17379 174 17455 17469 17474 17508 17518 17520 17533 1TS 17582 17626 17641 17679 17714 17739 17753 177 17850 17882 17965 18014 18020 18021 8061 18156 18288 18296 18305 18314 18339 18350 18375 18381 18391 18398 18409 18453 18486 l»w 18552 18566 18573 18582 18592 18598 18655 1™ 18708 18784 18793 18808 18863 18910 18924 IW 18941 18956 18997 19010 19012 19020 19050 19W> 19090 19094 19139 19171 19329 19387 19403 19W 19418 19433 19482 19517 19554 19581 19596 9°° 19704 19707 19736 19761 19790 19838 19871- 19' 19986 20015 20029 20066 20070 20085 20089 20 20224 20245 20293 20334 20390 20397 20483 2W 20626 20654 20705 20714 20737 20747 20793 2° Verl)Oter'n*e,.B- ,aeA Se Klasse, 9e Lijst:. 1066 met ƒ70.-, m/2- met /1Ö.—- J

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8