DAGBLAD VQOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. E ft o. 232 UOVDERUAG 2 OCTOHEK l»30 132e Jaargang. Dagalijksoh overzicht. Buitenland DE WILD HAARDEN en KACHELS COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalvs Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij voorafbetaling voor Alkmaar 2.—, Iranco door het gebeele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groots letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. riOSTER A ZOON, Voordam C 9, post giro 37000. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. DE ONTWAPENING VOORLOOP1G WEER VAN DE BAAN. De pogingen om te ontwapenen zijn thans voorloopig weer van de baan, erger nog, zij schijnen geheel vastgeloopen. Er wordt o.a. gezegd dat de oorzaak van het stoppen der Geneefsche onderhandelingen over de ontwapening ligt in de Fransch-lta- liaansche tegenstelling. Doordat Frankrijk en Italië niet tot elkaar kunnen komen, is er geen schot in de zaak te krijgen. Dan kan men le zen, dat Frankrijk en Italië niet tot elkaar konden komen, omdat de Italiaan zóó ver heugd was over het succes der Hitlerianen in Duitschland, dat hij zijn eischen tegenover Frankrijk plotseling hooger stelde. Verder schrijft de Times, dat een van de grootste oor zaken van Hitiers succes is dat men zoo lang getreuzeld heeft met de ontwapening. Daarmee is de beroemde vicieuse cirkel ge sloten. De ontwapening stuit op Hitiers suc ces en Hitier dankt zijn succes aan het uitblij ven der ontwapening. Er zit in den cirkelgang der redeneering echter een heel zwakke plek, n.1. waar men de onderbreking der FranschItaliaansche on derhandelingen toeschrijft aan den uitslag van de stemming op 14 September. Minister Henderson, teruggekomen van de Volken- bondsvergadering, heeft in Londen verklaard, dat hij in Genève niet heeft kunnen ontdekken, dat de Duitsche verkiezingen eenigen invloed op den loop der zaken hebben uitgeoefend. Wel staat vast, dat de belangrijkste factor, die op dit oogenblik den voortgang der onder- hanaelingen belemmerde, ligt in net vastloo- pen der Fransc'iItaliaansche maritieme on derhandelingen. Wanneer de pogingen van Frankrijk en Italië om tot overeenstemming te komen', spoedig met succes worden be kroond, kunnen ae voorbereidingen voor de wereldontwapeningsconferentie zonder ver wijl begonnen worden, zei Henderson Zater dag in Londen. Italië streeft, naar men weet, naar pariteit met Frankrijk Frankrijk wil de Italiaansche aanspraken op pariteit niet er kennen. Op de vlootconfercntie van Washington heeft Frankrijk het Italiaansche recht op pa riteit van de slagschepen erkend, waar Italië dan een erkenning van recht op algemeene pariteit uit afleidt. Achter elk voorste., dat Italië voor en na de vlootconferentie van Londen heeft gedaan, stond het streven naar de erkenning van het recht op pariteit, niet van feitelijke pariteit, want daartoe reiken de Italiaansche middelen niet. Bij stukjes en beetjes wilden de Italianen voorwaarts gaan. Zoo had Grandi vóór de jongste onderhan delingen voorgesteld een vlootvacantie voor onbeperkten tijd Niet meer bouwen, eerst pra ten, was zijn leuze. De Franschen hadden slechts willen beloven gedurende 1930 geen nieuwe schepen op stapel te zetten, wat prac- tisch geen beteekenis had, want alle schepen, waartoe in 1930 volgens het programma de kiel gelegd zou worden, waren al in aanbouw. Daarna hebben de Italiaansche deskundi gen voorgesteld de vlootprogramma's te her zien en een regeling te treffen tot 1936, het jaar der volgende groote vlootconferentie. olgens de Italiaansche voorstellen zou de Fransche superioriteit iets gedaald zijn, maar in 1936 zou de Fransche vloot toch nog 200.000 ton grooter zijn geweest dan de Ita liaansche. Van 1936 af echter zou het begin sel der volledige pariteit gelden. De Fransche wilden hiertoe echter niet be sluiten, maar zij stelden voor: een gelijk aan tal schepen te bouwen. Dat zou dus een soort pariteit beteekenen. Maar een soort, die Italië niet wilde aanvaarden. Het Journal de Genève zegt, dat de Fransch-Italiaansche vlootstrijd een strijd is om prestige. Genève wacht nu op den uitslag van dien strijd. Een vorig jaar kon men zeg gen eerst wachten op de Londensche confe rentie. En thans, na Londen kan men zeggen, dat de gehouden besprekingen het cardinale punt der Europeesche strubbelingen de strijd tvschen Frankrijk en Italië niet ver anderd hebben. Desondanks zouden verschei dene staten waaronder Nederland wel willen voorschrijven, dat er het volgend jaar een ontwapeningsconferentie zou worden ge houden. Maar de groote meerderheid der sta ten, vertegenwoordigd in Genève, was van meening, dat men eerst liever moest afwach ten, wat het resultaat is van de Engelsche po gingen om Parijs en Rome zich met elkaar te verstaan. ia V UIT D? VERGADERING VAN DEN VOLKENBONDSRAAD. TV Het einde nadert. ^C1™?.^lee van den Volkenbond zal beëhnd^gen mor£en haar werkzaamheden oor het oogenblik wordt nog vergaderd door de juridische-, begrootings- en budget- S°Tn1?n^rlï,S!UtSC'?e "Minister van buitenlandsche zaken dr. Curtius zal van avond Geneve verlaten en naar Berlijn te- -ugkeeren. De overige leden van de Duit sche delegatie zullen tot het einde toe de As semblee biiwoneii. Het Volkenbondsverdrag en het Kellogg-pact. De door de juridische commissie van den Volkenbond ingestelde subcommissie ter aan passing van het Volkenbondsverdrag aan het Kelloggpact heeft een besluit aangeno men, waarbij de geheele kwestie wordt uit gesteld tot de volgende plenaire volken- bondsvergadering. Dit besluit zal vandaag in de juridische commissie worden behan deld. De vierde commissie is gistermiddag klaar gekomen en zal vandaag alleen bijeenkomen voor het vaststellen van een rapport aan de volkenbondsvergadering. Wat de reorganisatie van het volkenbonds secretariaat betreft, heeft de commissie de aanbevelingen van de meerderheid der com missie van dertien bijna ongewijzigd aange nomen en alleen de kwestie van de hooge di rectie en de vacantie aan een nieuwe studie commissie overgelaten. De commissie nam nog kennis van het plan der vijf architecten voor den bouw van 't nieuwe volkenbondspaleis, dat 23.633.150 francs zal kosten, terwijl de bouw van de bibliotheek op 4.250.000 francs geschat moet worden. In November hoopt men de gun ning van den bouw der fundamenten te kun nen toewijzen. De commissie moest verder twee nieuwe leden voor de financieele controle-commissie benoemen, aangezien jaarlijks twee leden moeten aftreden. Dit jaar was het de heer Réveillot (Frankrijk) en Osuskij (Tsjecho- Slowakije), die echter beiden herkozen wer den. Mevrouw Kluyver was door eenige leden der commissie tot candidaat gesteld voor plaatsvervangend lid der commissie. Vóór de stemming verklaarde zij echter hiervoor te moeten bedanken. Tot plaatsvervangende leden werden be noemd de heer Otlik (Hongarije) en Modze- lewsky (Polen). Ten slotte zij nog gewezen op de eigen aardige houding van Guatamala, dat juist dit jaar een niet-permanenten zetel heeft ver kregen en heden schriftelijk verklaarde, uit drukkelijk tegen alle voorstellen, die de jaar- lijksche contributie zouden kunnen verhoo- gen, te moeten stemmen. De studiecommissie voor de Europeesche unie. Bij de instelling van de studiecommissie voor een Europeesche unie werd de secreta ris-generaal van den volkenbond, sir Eric Drummond, gekozen tot secretaris der com missie. Hij kreeg de opdracht materiaal te verzamelen voor de bestudeering van een nieuwe Europeesche aaneensluiting, welk materiaal zou worden voorgelegd in de Januari-zitting, die de commissie zal hou den. Aangezien sir Eric Drummond echter in het midden van November naar Zuid-Ameri- ka vertrekt, zal hij vervangen worden door den waarnemenden-secretaris-generaal van den volkenbond, Avenol, die dezer dagen aan 27 Europeesche staten een circulaire zal richten, waarin hij x regeeringen uitnoo- digt, practische en concrete voorstellen in te dienen, die het uitgangspunt kunnen vor men voor de komende werkzaamheden. DE ANTI-DUITSCHE RELLETJES TE PRAAG. Politie contra regeering. Tengevolge van de anti-Duitsche demon stratie te Praag is de Bond van Tsjecho-Slo- waaksche beambten van de veiligheidspolitie ontbonden en het vermogen en de boeken van den bond in beslag genomen. De veiligheidspolitie heeft in haar blad verklaard, dat de politie door hooger hand gedwongen was in te grijpen, hoewel zij eigenlijk met de demonstranten sympathiseer de. Verder wordt gemeld, dat tegen politie beambten, die het bevel tot krachtdadig on derdrukken van de onlusten niet opvolgen, een vervolging zal worden ingesteld. NA DE DUITSCHE VERKIEZINGEN. Partij-besprekingen over het re- geeringspregram. Na de eerste zitting met de leden van de Sociaaldemocratische Partij zal Rijkskanselier Brüning morgen officieele besprekingen over het regeeringsprogram en de parlementaire mogelijkheden daarvan beginnen. De Landvolkpartij en de regeering. Onder voorzitterschap van den partijleider Höfer hebben vandaag bestuur en Rijksdag fractie van de Ghr. Nationale Boeren- en Landvolkpartij een bijeenkomst gehouden. In den Rijksdag zal deze partij optreden onder den naam „Deutsches Landvolk- Christlich Nationale Bauern- und Landvolk partei". In een motie werd nergroepeering van het kabinet geëischt. DE BRITSCHE RIJKSCONFERENTIE. Bij de opening van de rijksconferentie wees minister-president MacDonald er op, dat de deelnemers aan de conferentie zich in de eerste plaats bezig zullen hebben te houden met de betrekkingen van het Engelsche rijk tot het buitenland. 'n het bizonder moet naai middelen wox- den gezocht om de ontwapening te bevorde ren door een gemeenschappelijk optreden en een orgaan te scheppen tot vredelievende regeling van geschillen tusschen de staten. In verband met de economische wereld crisis zal de conferentie ook het vraagstuk der betrekkingen tusschen de verschillende deelen van het rijk moeten bestudeeren en practische middelen trachten te vinden om elkaar wederkeerig te steunen. Na MacDonald voerden nog verschillende vertegenwoordigers van dominions het woord. Een radio-rede van MacDonald. In een radio-rede gehouden uit de kabinets zaal in Downing street, heeft MacDonald gisteravond voor het Engelsche volk historie en taak van de Rijksconferentie uiteengezet. ONLUSTEN IN EEN SPAANSCH DORP. Lynchpogingen verhinderd. In een dorp bij Granada is het tot ernsti ge onlusten gekomen, in verband met ver bodsbepalingen, welke uitgevaardigd waren door het staatsboschbeheer. De inwoners van het dorp hielden een groote demonstratie waaraan door niet minder dan 400 personen werd deelgenomen. Enkele huizen werden verwoest en een aantal vrouwen probeerde de boschwachters te lynchen, hetgeen echter verhinderd werd doordat de politie op het laatste oogenblik ingreep. DE ITALIAANSCHE POLITIEKE BANNELINGEN. Hun leven op Ponza en Lipari, Streng toezicht op hun lectuur. Een medewerker van de „Stampa", die ge durende een maand op de z.g. straf-eilanden Ponza bij Napels, en op Lipari, noordelijk van Sicilië, heeft vertoefd, schat het aantal daar verblijvende politieke bannelingen op drie tot vierhonderd. Naar gelang hunner financieele middelen wonen zij in een groote kazernewoning, drie of vier in eenk amer, of niet hun vrijwillig gevolgde familieleden ;n huurhuizen. Zij klagen ernstig over de hoo ge prijzen, die men hun berekent, vooral de intellectueelen, die geen middel van bestaan vinden in hun studie. Enkele politiek veroor deelde arbeiders hebben zich verhuurd nis kellner of bouwvakarbeider. In het stadje Lipari hebben de verbanne nen een bibliotheek met leeszaal ingericht Aan het hoofd ervan staat een communis tisch student, die van de technische hooge- school in Genua werd weggezonden. Meer dan 195 boeken der biblotheek zijn onlangs door de leiders der strafkolonie in beslag ge nomen, daar zij ze ongewenschte lectuur voor de anti-fascistische bannelingen acht ten. De werken van Beccaria, den Italiaan- schen hoogleeraar in het strafrecht, alle boe ken van den socialistischen leider Turati, de werken der bolsjewistische kopstukken naar vanzelf spreekt 'zijn verwijderd. Ook Tolstoi, Dostojewskv en zelfsJack Lon- don bleken gevaarlijk. De werken van prof. Salvemini en den vroegeren minister van bui tenlandsche zaken Sforza hebben het ook moeten ontgelden. BLOEDBAD IN CHINEESCHE STAD. Volgens een bericht in de Berlijnsche bla den uit Peking is de stad Lihsien in het zui delijk gedeelte van de Chineesche provincie Kansoe door een groote bende roovers aan gevallen. De inwoners boden eerst hevigen tegenstand, doch waren na een belegering van 4 weken dermate uitgeput, dat de roovers er in slaagden de stad binnen te dringen, waar zij onder de bevolking een geweldig bloedbad aanrichtten. Volgens te Peking binnengekomen berich ten zouden 8000 inwoners afgemaakt zijn. Alleen de jonge meisjes werden gespaard en meegenomen. Het schijnt ook alleen in China mogelijk, dat een stadje vier weken lang door bandie ten belegerd wordt. HET HOOGVERRAADSPROCES TE LE1PZIG. De verdediging aan het woord. Als verdediger in het proces tegen de van hoogverraad beschuldigde officieren van de rijksweerbaarheid heeft de advocaat Frank uit München, rechtskundig adviseur van de nationaal socialistische partij en nieuw ge kozen lid van den Rijksdag, voor het rijksge rechtshof te Leipzig het woord gevoerd. Hij vroeg vrijspraak van zijn cliënt, den beklaagde Wendt en van de beide andere be klaagden, Frank maakte natuurlijk van de gelegenheid gebruik tot het houden van een propaganda-redevoering. Hij verzekerde in- tusschen plechtig als „advocaat en als ver tegenwoordiger van op één na de sterkste fractie in den Rijksdag" dat de nationaai socialistische partij niet aan hoogverraad denkt. De partij wil in elk geval de macht veroveren, maar uitsluitend lang wettigen weg, zooals haar leiders onder eede voor dit gerechtshof hebben verklaard. Verder meende hij dat de beklaagden „be klagenswaardige onschuldige jongelieden" zijn, die nimmer hoogverraad zouden hebben gepleegd of kunnen plegen, daar hiertoe elke basis, n.1. de partij die dit wilde, ontbreekt. Dit proces ziet Frank niet anders dan als een uitincc van angst van hei ruksdeparte- ment van verdediging voor de kritiek van de tegenstanders van de weerbaarheid. Het lijkt spr. niet onmogelijk, dat de soldaten aan het vaderland den voorkeur geven boven de grondwet, n.1. als de grondwet „in handen van landverraders" zal zijn terechtgekomen. Kamecke, vertegenwoordiger van beklaag de Ludin, die eveneens vrijspraak van zijn cliënt vroeg, beperkte zich ertoe de aange legenheid van het standpunt van de gevoe lens van beklaagde te behandelen. EEN TRAGISCH VERHAAL. Slachtoffer van valsche beschul digingen? De Brusselsche correspondent van de N.R.Crt. meldt: Door het departement van buitenlandsche zaken is een onderzoek ingesteld naar het lot van een in Rusland verblijvend Belgisch in genieur, Max Hancart die, onder zeer ge heimzinnige omstandigheden, spoorloos blijkt te zijn verdwenen. Ingenieur Hancart, wonen de te Wladimir, Oeritzkaïn no. 12, was, in 1922, na 32 jaar lang werkzaam te zijn ge weest in de Russische mijnen te Taganrog en Pobjedenka, volslagen blind geworden. Het was hem gelukt zijn gezin naar België te repatrieeren en hij stond op het punt zelf naar zijn vad^nand terug te keeren toen hij, op 20 Mei 1929, telefonisch door den rechter van instructie ais getuige in een dringende zaak werd ontboden Door de rechtbank on dervraagd over het geval van twee beklaag den, dat hem onbekend was, werd de blinde man door den re:hter in staat van beschuldi ging gesteld wegens anti-rexolutionnmre da den en sabotage in de mijnen. Bij besluit van den Gepoe zou hem vervolgens alle verblijf zijn ontzegd' in zes steden: Petersburg, Mos kou, Kief, Odessa, Rostow, Kharkhof, de eenige waar hij een visum voor zijn terugkeer naar België kon bekomen. Tevens weigerden de Russische autoriteiten de uitbetaling van het pensioen, waarvoor hij de wettelijke stor tingen had gedaan, te verzekeren en werd bij zijn dossier een nota gevoegd, het tot alle Russische geneesheeren gerichte verbod behel zend, hem het wettelijke certificaat van blind heid te bezorgen. De in België teruggekeerde familie van ir. Hancar vreest dat hij sedert dien van honger en ontbering is omgekomen. NAAR NIEUWE VERKIEZINGEN IN PRUISEN. De communistische fractie van den Pruisi- schen Landdag heeft een motie van wantrou wen in het Pruisisch ministerie van financiën ingediend. De raad van den Pruisischen Landdag is tegen Maandag a.s. bijeengeroe pen om te beraadslagen over dit voorstel. Door de D. Nationalen werd voorts een voorstel ingediend, waarin, behalve de reeds door Economische Partij en communisten ge vraagde ontbinding van den Landdag, tevens de ontbinding wordt gevraagd van alle pro vinciale landdagen, gemeenteraden en ge meentevertegenwoordigingen, opdat de nieu we verkiezingen voor den Pruisischen Land dag tegelijk met de gemeentelijke zullen kun nen plaats hebben. LAAT over de Boterstraat. Telef. 34, 3 lijnen OROOTE SORTEERINQ VAN DE BEKENDSTE FABRIKATEN VOOR KOLEN EN O AS. ALLEEN KWALITEITSART1KELEN EN GOEDKOOP. DE NIEUWE OOSTENRIJKSCHE REGEERING. Eischen van de burgerwachten. Het hoofdbestuur van de vereenigde bur gerwachten in Oostenrijk verklaart naar aan leiding van de deelneming van de burger wachten aan het kabinet-Vaugoin (er zitten twee burgerwachtmannen in, n.1. voor bin- nenlandsche zaken en voor justitie), dat het de regeering drie fundamenteele eischen heeft gesteld. Ten eerste eischt men van het kabinet, dat het den strijd tegen het marxisme met kracht zal aanbinden. Ten tweede eischt de burgerwacht de strengst mogelijke bestraffing van allen, die bij het schandaal in het beheer van de bonds- spoorwegen zijn betrokken, alsmede van die genen, die in andere gevallen van corruptie zijn gewikkeld. Ten derde worden energieke maatregelen geëischt tot bestrijding van de werkloosheid, ae crisis in den landbouw en de economische crisis in het algemeen. Voor het overige behoudt de burgerwacht zich volkomen vrijheid van handelen voor, ook bij de komende verkiezingscampagne. De nieuwe koers der regeering reeds merkbaar? Naar men weet, is een van de aanleidingen tot de huidige crisis de strijd geweest om de leidende functies in het bestuur van de Oos- tenrijksche bondsspoorwegen. Naar Wolff thans uit betrouwbare bron zegt te vernemen, zal dr. Dollfuss, de christen-socialistische vice-voorzitter van het college van commissa rissen benoemd worden tot president-com missaris en wordt dr. Strafella, de man van Vaugoin, thans inderdaad directeur-gene raal. Deze benoeming, waartegen zich de sociaal-democraten met zooveel kracht en aanvankelijk ook met succes verzet heb ben, is als een eerste uiting van den anti- marxistischen koers van het nieuwe ministerie te beschouwen. DE LEIDER DER OEKRhINSCHE TERRORISTEN DOODGESCHOTEN. De leider van de Oekraïnsche terroristen Holowinski, die onlangs gearresteerd werd, is bij een poging tot ontvluchting dooi politie-beambtea dpodgeschoteiL DE ARBEID BIJ DE DUITSCHE RIJKSSPOORWEGEN. Maatregelen om meerdere werk- lcosheia te voorkomen. Met betrekking tot de onderhandelingen tusschen de Directie der Rijksspoorwegen en de vakbonden over de personeelsinkrimping deeit de Directie mede: Teneinde ontslag van arbeiders op ruime schaal in het baanbedrijf en in de werkplaat sen te vermijden, heeft de hoofddirectie met de vakbonden voor het kwartaal October December 1930 de volgende regelingen aan gegaan: 1. De werktijd voor het onderhoud der lijnen wordt in October 1930 van 9 tot 8 uren verlaagd. Bovendien zal de werktijd in No vember a.s. zoo geregeld worden, dat om beurten een ploeg vrij heeft. 2. bij de reparatiewerken van de Rijks spoorwegen zal in de maanden October tot December 1930 het werk zoo geregeld wor den, dat cr in totaal 40 vrije werkuren ont staan. De werktijd blijft verminderd van 8>4! tot 8 uur. De Duitsche Rijksspoorwegen beoogen met het afsluiten van deze overeenkomst ontslag van arbeiders zooveel mogelijk te vermijden, hetgeen men ook zal trachten te bereiken door een regeling voor het tijdvak tot 31 Maart 193L Mocht het blijken, dat des ondanks na 31 December 1930 ontslagen noo- dig zullen zijn, dgn rekent de directie op de principieele bereidheid der vakvereenigingen om ter vermijding van ontslagen zoo noodig tot verdere overeenkomsten mede te werken Ofschoon door dergelijke regelingen een ra- tioneele voering van het bedrijf voor de Rijksspoorwegen bemoeilijkt wordt, heeft men toch in het belang van het personeel en ter vermijding van een verhooging van hel- aantal werkloozen hiertoe besloten. DE CENSUUR IN SPANJE. De perscensuur is opgeheven te Barcelona STRAATROOVERS AANGEHOUDEN. De drie autobandieten, die Zondagavond te Parijs eerst een chansonnier en daarna twee Roemeensche officieren beroofd hebben, zijn aangehouden. Het bleken twee jongens van twintig en een van negentien jaar te zijn, die nog verscheidene andere beroovingen en diefstallen op hun geweten hadden. O.a. vond men op de kamer van twee hunner een valies met vcor 6000 gulden aan kant, dat zij pas Maandagavond uit een stilstaanden auto ge gapt hadden. EEN MUNITIEOPSLAGPLAATS IN DE LUCHT GEVLOGEN. Bij de ontploffing van een munitie-opslag plaats te Ghevgeli zijn drie Zuidslavische of ficieren en acht soldaten gedood. Veertien soldaten hebben voorts kwetsuren opgeloo- pen. VERPLICHTE WEKELIJKSCHE RUSTDAG IN ZWITSERLAND. De nationale raad heeft een wet aangeno men, welke voor handel en industrie een weke- lijkschen rustdag van 24 uur verplicht stelt. PRINSES HELENA ZAL ROEMENIE VERLATEN. Geen verzoening met koning Carol. Naar te Weenen uit welingelichte kringen uit Boekarest vernomen wordt, zou de kans op een verzoening tusschen koning Carol van Roemenië en zijn echtgenoote, prinses Helena, zeer gering zijn, en de prinses zou daarom besloten hebben Roemenië voor goed te verlaten en zich in Duitschland te vesti gen. ONGEREGELDHEDEN OP TRINIDAD. Door voedselgebrek, als gevolg van de or kaan, die San Domingo geteisterd heeft, zijn in het gereserveerde gebied der Karaïben, het laatste toevluchtsoord van dit oude ras van krijgers, die dapper tegen de blanke overwel digers gestreden hebben, ongeregeldheden uitgebroken, welke de politie met vuurwape nen heeft moeten onderdrukken. Er zijn ver scheidene gewonden. OPZIENBARENDE VERKLARING VAN DEN EX-KONING VAN GRIEKENLAND. Het Grieksche volk zal hem, vroeg of laat, terugroepen. De ex-koning van Griekenland is plotse ling weer op den voorgrond getreden door een mededeeling in de pers, dat hij nog steeds aanspraken maakt op de Grieksche kroon, en dat hij er van overtuigd is, dat het Grieksche volk hem vroeg of laat toch weer naar Athene zal terugroepen. De koning ver klaarde dat hij voor geen enkele politieke partij eenige voorkeur heeft. Hij zal nog als overwonnene, nog als overwinnaar terug- keeren. Het is slechts zijn plicht als koning de nationale eenheid, te herstellen,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1