HOLLANDSCH ZWITSERSCHE REEPEN I Kunsten en Weienschappen. DELANGE&DEMORAAZ, ALKMAAR Vadsrlandsclie Bank Radifeirafiscl) Weerbericht. A GE 11) A Tijdschriften Stadsnieuws nachtelijk luchtvervoer van brieven. een nieuw artikel van lord rothermere over de hl ller-beweging in duitschland. CREDIETEN DEPOSITO'S INCASSO'S SPAARBOEKJES ASSU RANTI E'S Donderdag 2 October. 7.30 uur, Cinema Americain: De straat der verlorenen (dram., geluidfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, A. B. T.Het geheim van Ra vensberg (rom.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: De kus (dram.); boven 18 jaar. Vrijdag 3 October. 7.30 uur, Central, ledenvergadering Witte Kruis. VERGADERING VAN DEN VOLKENBOND. Bij den aanvang van de vergadering van ien Volkenbond deelde de president Titules- cu hedenmorgen mede, dat Albanië de facul tatieve clausule van het verplichte scheids gerecht heeft aanvaard en dat Spanje zich heeft aangesloten bij het algemeen verdrag, inzake de vreedzame bijlegging van conflic ten. Alle op 25 September gekozen rechters en plaatsvervangende rechters van het per manente hof van internationale justitie te Den Haag hebben medegedeeld, dat zij de benoeming aannamen. Daarop werden de debatten over de eco nomische vraagstukken voortgezet, waarbij de Bulgaarsche minister van financiën Mo- loff liet doorschemeren, dat bij een verder aanhouden van de economische crisis Bul garije niet meer in staat zal zijn zijn ver plichtingen ria te komen, hetgeen tot een crisis zou moeten lijden. Daarom hecht ook Bulgarije groote waarde aan de voorkeurs rechten. Osusky (Tsjecho-Slowakije) eischte, dat met zekere oude doctrines en theorieën ge broken zal moeten worden; moeilijkheden op economisch gebied zullen steeds sterker wor den. In de vergadering van den Volkenbond van heden heeft de plechtige onderteekening plaats gehad van de conventie inzake finan- cieele hulpverleening aan bedreigde staten. De conventie werd onmiddellijk door 28 staten geteekend, o.w. Frankrijk en Groot- Brittannië. De conventie werd niet ondertee kend door Duitschland, Italië, Zwitserland en een aantal andere landen. De Grieksche afgevaardigde Politis en de Finsche afgevaardigde Erick wezen op de groote beteekenis van de conventie. f Zooals reeds gemeld, zullen in den loop dezer maand te Brussel internationale be sprekingen worden gevoerd over de mogelijk heid tot uitbreiding van de Europeesche nachtluchtpost. Een eerste conferentie wordt belegd op 13 Oct. a.s., waaraan de vertegen woordigers der postbesturen uit de Midden- en West-Europeesche landen zullen deelne men. Deze conferentie zal onderzoeken of voor het nachtelijk luchtvervoer der brieven een speciaal tarief moet worden geheven, of dat er een andere regeling kan worden ge vonden. Van 17 tot 21 Oct. a.s. zal een tweede con ferentie worden gehouden tusschen de verte genwoordigers der postbesturen en der lucht- va'artbesturen van België, Nederland, Duitschland, Engeland en Frankrijk. Deze conferentie zal de grondslagen leggen van een in het voorjaar van 1931 te houden in ternationale conferentie te Brussel, die de practische voorstellen tot het inrichten en uit breiden van de nachtluchtpost zal onderzoe ken. Naar alle waarschijnlijkheid zal de nachtluchtpost vrij snel in West- en Midden- Europa kunnen georganiseerd worden, waar na naar aansluiting met Oost-Euro'pa zal worden gestreefd. Indien men in den opzet slaagt, kan voor de verdragsluitende landen een groote bespoe diging in het bestellen der correspondentie tegemoet gezien worden. Brieven, die b.v. te Brussel vóór 8 uur 's avonds gepost worden zouden den volgenden ochtend reeds met de eerste bestelling kunnen uitgereikt worden te Amsterdam, Stockholm, Oslo, Kopenhagen, Londen, Berlijn, Parijs, Keulen. Deze resul taten zouden kunnen verkregen worden met nachtvluchten op de gewone snelheid van handelsvliegtuigen. In een tweede artikel over Hitier zet Lord Rcthermere de redenen uiteen, die hem ertoe geleid hebben, de waarheid te schrijven over wat hij noemt een der grootste keerpunten in Europa, althans een ontwikkelingsgraad in die richting. Ouderwetsche politici en journa listen hebben nog niet begrepen, dat in Europa nieuwe krachten aan het werk zijn, en dat de toekomst van Engeland ervan af hangt, of deze krachten al of niet goed begre pen worden. Lord Rothermere verklaart, de geallieerde staatslieden erop opmerkzaam te hebben gemaakt, dat de jonge Duitschers,.die sedert de onderteekening van het Vredesver drag zijn opgegroeid tot mannen en vrouwen, zich niet aan de voorwaarden zullen onder werpen, die zij als onrechtvaardig en onaan vaard baar zien. In den staat Thuringen heeft de Hitler-beweging zich reeds geconsolideerd. Toch was het commentaar cp de gebeurtenis sen in Duitschland in een bepaald, vooringe nomen gedeelte van de pers in het buitenland zoodanig vervalscht, dat er over de geheele wereld een totaal onmogelijke paniek op de beurs door kon ontstaan. Wie zijn de lieden vraagt Lord Rothermere die een natuur lijke en onvermijdelijke ontwikkeling van den politieken toestand in Duitschland willen uit buiten om hun fondsen te verkoopen? Zij verstoppen het veiligheidsventiel van Europa, en niemand zal er erger aan toe zijn dan juist zij, wanneer de onvermijdelijke ex plosie inderdaad komt. Eén bezwaar heeft Rothermere echter tegen Hitler's program. Het anti-semitisme dient daaruit geschrapt te worden. jodenvervolgingen zijn dwaze overblijfse len van Middeleeuwsche vooroordeelen. Wel iswaar moet men toegeven, zegt Rothermere, dat het Joodsche ras sedert den oorlog op vallend weinig politiek begrip heeft getoond, en moet men zich ook het feit herinneren, dat het leiderschap der bolsjewistische campagne tegen de religie en tegen de beschaving bijna geheel in Joodsche handen was, waardoor net aanzien van het ras in alle landen onbere kenbare schade heeft geleden, maar een der gelijk programpunt kan op het program van een moderne partij niet gehandhaafd blijven. AANSLAG OP DEN ENGELSCHEN DOUANE-INSPECTEUR SIMPSON TE TIENTSIN. Een Chinees heeft een aanslag gepleegd op den Britschen douane-inspecteur Simp- son te Tientsin. De kogel trof hem in den rug en raakte het ruggemerg. De dader vluchtte in een gereedstaande auto, die ech ter naderhand kon worden aangehouden, zoodat de dader gearresteerd kon worden. De redenen, die den man tot den aanslag aanlei ding hadden gegeven, zijn nog onbekend. Simpson was tégen den wil der Chineesche regeering als douane-inspecteur te Tientsin aangesteld. NIEUWE WERKING VAN DE VESUVIUS. De lavakegel aan den top van den krater van de Vesuvius die den laatsten tijd was gegroeid tot een hogte van 90 meter, is bij het uitwerpen van een gloeiende lavastroom twintig meter naar binnen gezakt, waardoor een der kratergangen verstopt is geraakt. Tengevolge van den steeds toenemenden gas druk hebben zich in den afgeloopen nacht aan den voet van den kegel twee nieuwe ope ningen gevormd waardoor de lava stroomt. De lavastroom heeft echter een zeer geringe senlheid, zoodat hij reeds binnen den kring van den grooten krater stolt en den kegel omgeeft. Voor de dorpen in de omgeving be staat dan ook geen gevaar. In de laatste da gen ziet men, vooral des nachts een groote vuurzuil boven de' Vesuvius, die ver in den cmtrek zichtbaar is en waarnaar vele vreem delingen komen kijken. OVERVALLEN IN MAROKKO. In het Zuiden van Uarzazat hebben in- landsche stammen eenige overvallen op Fransche depots gewaagd. Een eskader bom bardementsvliegtuigen heeft de vluchtelingen achtervolgd en daarbij vastgesteld, dat op eenige kilometers afstand van de verst voor uitgeschoven Fransche voorposten zich een groot aantal mannen van den vijandigen stam had verzameld, die met nieuwe aanval len dreigde \Jit Rabat is een eskader vlieg tuigen gezonden om de streek te zuiveren. Ie ABONNEMENTSVOORSTELLING ROTTERDAMSCH HOFSTADTOONEEL „Een vrouw zooals ieder zoekt", van Ludwig Hirschfeld. Kritiek d.w.z. objectieve kritiek is nooit ge makkelijk, vooral wanneer men bij het wel slagen van een voorstelling zelf min of meer geïnteresseerd is. Juist om volkomen eerlijk te zijn, zal men in zoo'n geval veel eerder ge neigd zijn aanmerkingen te maken op dingen, die men anders nog wel eens door de vingers zou willen zien. Maar ik geloof, dat wel nie mand van de gisteravond aanwezigen met een schouderpohalend „Nou ja", mijn bewe- ïing zal begroeten, dat de eerste abonne mentsvoorstelling van dit seizoen een door slaand succes is geweest en dat de leden een avond van subliem tooneelspel is te genieten gegeven. De intrige van den ouderen man, die zich met een heel jong, ultra-modern meisje ver looft, maar blijkt eigenlijk van de moeder te houden, met wie hij dan ook later trouwt, is vrij gezocht. Het heele stuk is maakwerk, buitengewoon handig en amusant, maar toch niet veel meer dan een luchtige, tech nisch haast volmaakt geconstrueerde intrige zonder echte, aannemelijke karakters. De groote tirade van Gabrielle over het „moderne" meisje in III valt dan ook eigen lijk geheel uit den toon en zou in minder be gaafde handen volkomen onaannemelijk heb ben geklonken. Maar het heeft een van begin tot eind bijna ononderbroken briljante dialoog, met aller geestigste, verrassende wendingen, die in hun onverwachtheid voortdurend de meest spontane lachsalvo's doen oiftstaan, met een c-nkele uitzondering, waar hier en daar de grappigheid wat al te gemakkelijk wordt, De wijze, waarop het stuk door de leden van het Hofstad-Tooneel wordt vertolkt, doet ons het gekunstelde ervan haast verge ten. Fie Carelsen gaf een voortreffelijke uit beelding van de moeder. Deze kunstenares verrast telkens weer door de sobere, gave wijze waarop zij karakters van den meest ver schillenden aard weet te vertolken. We za gen haar hier voor het laatst in ,,De kleeren maken de Vrouw", in een uiterst vermake lijke rol. die echter sterk naar het kluchtige neigde. Haar Gabrielle is een absoluut an der type, en elke kant daarvan kwam geheel tot zijn recht; de overgang van de ingetogen moedef naar de vrouw, in wie de ontmoeting met den vroegeren minnaar weer nieuwe le venslust, nieuwe jeugd doet ontwaken, werd volkomen natuurlijk, zonder eenige gefor ceerdheid weergegeven. De haar aan het slot gebraéhte bloemenhulde was zeker verdiend En Gimberg! Wanneer men ham eenigen tijd niet heeft gezien is het net alsof zijn d, el weer voller en rijker is geworden. Meei cian eenig ander kent hij het geheim van de speciale distinctie van den Franschen acteur Hij is niet alleen maar als heer verkleedt, maar hij i s er een van top tot teen. Zijn voortreffelijke dictie, de wijze waarop hij zich beweegt, waarop hij zijn onberispelijk gesneden pakken draagt, het is altijd weer ten lust om te hooren en te zien. En hoe komt elke „pointe" bij hem tot haar recht' Elk gebaar, elk accent, het is altijd net wat het zijn moet. Zie zijn blij-verrast binnenko men als de jonge man zijn verloofde een zoen geeft, zijn woede wanneer hij later de moeder in de armen van denzelfden jongen man vindt, zijn verslagen heilwensch: „Veel geluk, geliefde ouders!" het is alles even ge acheveerd en kostelijk. Mary Dresselhuys heeft de dochter Hello vlot. levendig en met fantasie gespeeld, hier en daar wellicht iets te uitbundig; maar als we bedenken, dat dit haar eerste werkelijk groote rol is, dan hebben we alle reden tot dankbaarheid. De ruwe kantjes zullen er gaandeweg wel afslijten en we mogen in de toekomst zeker nog veel goeds van haar verwachten. Dat haar spel op het eind van II erg zakte, ligt wel in hoofdzaak aan het zwakke tegenspel van haar partner Mevrouw Schwab w*as allervermakelijkst als de oude getrouwe „Bekkie". Dick van Veen was als de jonge tennisspeler, de latere verloofde van Hello, niet erg op dreef. Of 't kwam doordat hij deze rol op korten termijn van Jan van Ees heeft moeten overnemen, in ieder geval het ging niet vlot, hij was vaak veel te druk en lawaaierig, over het alge meen weinig rolvast en trof (misschien wel deels tengevolge daarvan), door slecht ver zorgde dictie. De tooneelverzorging was zeer onvoldoen de. Het wordt tijd, dat dit gezelschap zich in dit opzicht eens gaat spiegelen aan ande re groote gezelschappen. Het eenige wat men had meegebracht waren een paar ko lommen. Deze en de gammele lappenwinkel, die bij ons hier voor décor doorgaat, achtte men blijkbaar voldoende om een „villa aan een Alpenmeer" te suggereeren. Geen recla me voor de Zwitsersche buitenverblijven! v. A. VOORDRACHT MR. J. B. DE LA FAILLE. Maandagavond hield te Amsterdam mr. J. B. de la Failie in het Stede lijk Museum een voordracht naar aanleiding van de groote herdenkingstentoonstelling van hetwerk van Vincent van Gogh, hande lende over de kunst en den persoon van dezen Nederlandschen Meester. Spr. herinnerde er aan, dat nu, nu 40 jaar na Vincent's dood, dé volle erkenning gekomen is van deze bijzon dere en grootste figuur van wie niemand meer, hij moge zijn kunst eeren of laken, de buitengewone gaven kan ontkennen. Na een bespreking van het werk uit van Gogh's Nederlandschen tijd en van de geheele verandering, die het ondergaat tijdens zijn Bromoeen verhaal vol spanning, waarvan het beginpunt in Indië, in het Tengger-ge bergte, ligt en dat op zee wordt voortgezet, om ten slotte in Europa zijn eindpunt te vin den. De illustraties werden door Daan de Vries verzorgd, die voor een groote sfeer zorg droeg. Behalve het gevoelige en sympathieke schetsje „Van een piccolotjo', door Heike, dat aardig door Wins werd geïllustreerd en het royalistische verhaal, „Koningsdienst", van Schouten, treffen we in dit nummer ook nog aan het slot van de Flaagsche Lijn-Elf Schet sen, waarin Een Onbekende ons mededeelt, wat hem noopt om deze serie te beëindigen. Boven deze verrassende mededeeling plaatste hij de veelzeggende initialen R.I.P. Hengeveld stond ons een griezel-verhaal af, dat heel spannend en „behoorlijk" griezelen doet Het werd door Daan de Vries van teekeningen voorzien. Als naar gewoonute vraagt ook Filmland wederom de gewone belangstelling, terwijl daarnaast voor goede vertalingen zorg gedragen werd. De kunstdrukplaten zijn als altijd schitte rend en het geheel maakt wederom een uit muntenden indruk, gelijk wij dat van „Astra" gewend zijn. „Haagsch Maandblad" Het October-nummer van het („Haagsch- Maandblad", onder leiding van mr. dr. W M. Westerman bevat de volgende inhoud: Onrustig Zuid-Amerika door mr. W. J. van Balen; Het Extraterritorialiteitsvraag- stuk in China door W. J. Lucardie; Emmeline Pankhurst: Engeland's groote Suffogettc door Jo v. AmmersKüller; Staathuishoud kundig Evenwicht en Massaproductie door dr. Ing. L. G. Stokvis; Zal Esperanto de op lossing brengen? door dr. F. C. Dominicus; verblijf te Parijs, komt spreker tot zijn bloei tijd: zijn verblijf ie Arles. Dat Vincent niet begrepen werd, daarin deelde hij het lot van zooveel andere groote meesters, die op de zonnehoogte van hun kunnen miskend worden door het publiek. Uit talrijke te Arles ontstaane werken spreekt van Gogh's vurig streven, het licht in zijn hoog ste intensiteit weer te geven. Hij wilde karak- terisseeren en gebruikte daarvoor zijn eigen vormentaal. Van Gogh schiep levende indi viduen. Sprekend over van Gogh's productie te St. Remy zeide mr. De la FaiHe, dat volgens zijn meening daar zijn belangrijkste en meest grootste werken van geschapen. Van Gogh is meer dan een toegewijd en vroom diener zijner kunst geweest: hij was haar apostel. Vincent zal in zijn werk alles, wat het rijkst en innigst in hem leefde. Het is begrijpelijk, dat dit van leven-trillende, stoutmoedige werk velen eerst heeft afgestoo- ten. Zij, die zich ternauwernood aan het Im pressionisme aan de kunst der Haagsche school gewend hadden, «aar de kleur licht en atmospheer moest weergeven, konden zich niet dadelijk aanpassen aan Vincent's uit bundige scheppingen. Immers hij gebruikte de kleur als willig uitdrukkingsmiddel voor eigen innerlijke visies. Terwijl de meester der Haagsche School in het buitenland nimmer die waardeering heb ben gevonden, die zij in ons land deelachtig geworden zijn immers zij schilderen voor namelijk het Nederlandsche landschap in die atmospheer, dien lokalen toon, die slechts een Nederlander kan aanvoelen, is van Gogh de meteoor geweest, die in de grenzenlooze ruimte heeft gelicht. En aldus eindigde mr. De La Faille, zijn korte leven bewijst ons ook, tot welk een hoogte een geniaal mensch stijgen kan, als hij daartoe de energie, den vasten wil heeft. DE KINDEROPERETTE HEEFT SUCCES. De Kinderopperette „Himp, Homp, hou vast Schat" van den heer D. L. Daalder, muziek van den heer Joh. Brands is aange nomen voor opvoeringen te Zaandam en Am- sterdam. Nederlandsch Fabrikaat. In de September-aflevering van het maand blad „Nederlandsch Fabrikaat" treffen wij als naar gwoonte aan een opsomming van wat de Vereeniging in de laatste maand deed. Daarna wordt onze aandacht getrokken door een belangwekkende uiteenzetting om trent d'e Nederlandsche deelneming aan de Internationale Zuiveltentoonstelling Antwer pen (onderdeel van de Wereldtentoonstelling aldaar), waarbij verschillende afbeeldingen zijn opgenomen. Daarna treffen wij aan een uiteenzetting omtrent de Indische afdeeling in het Neder landsche Paviljoen op de Wereldtentoonstel ling te Antwerpen. Vervolgens wordt een en ander medege deeld omtrent den invoer van boter in Neder landsch Indië, terwijl ditmaal een zeer uitge breid gedeelte is gewijd aan de rubriek „Nieuwtjes uit de Nederlandsche Industrie". Tenslotte zij de aandacht gevestigd op de verschillende mededeelingen vanwege het be stuur der Vereeniging, waaruit wel de uitge breide wijze van werken van de Vereeniging naar voren treedt. „Astra", Ned. Oeïll. Magazine. Het October-nummer opent ditmaal met een Episode uit het artistenleven in Holly wood, dat, met vele foto's van deze nieuw ver rezen stad in Californië, een schitterend beeld geeft van dat leven van schijn en intrige, dat ae wereld verblinden doet. Het wordt onmid dellijk gevolgd door het eerste nummer van het nieuwe feuilleton: „De Moord bij den „Zeit-theater" te Berlijn door Willy Corsari; „De Sprookjes van Andersen" door H. Hertz- sprungKapteijn; „De figuur van Conau Doyle door P. A. Wansink; „Menschen en Machines" door Stuartchase, terwijl het num mer met „Maandschouw" van Tenax besluit. Zooals men ziet is er ook ditmaal voor zorg- fedragen, dat de onderwerpen door gezag ebbende schrijvers zijn behandeld. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Gerardus Koers en Henrica Brands. Teunis de Looper en Alijda van Eldert. Jan Werkman en Eijtje Spaan. Cornelis Hoogvorst en Brigitta Peters. Jan Ket en Neeltje Bestevaar. Arie Dekker en Johanna ten Kleij. Lars Andersson en Aafje Zwaan. GEBOREN: Jöhan Nicolaas, z. van Klaas"Kleimeer en Sara Hageman. Pieter, z. van Foppe Toren beek en Jeltje Kamst. Wietse, z. van Wietse Visser en Alida van Beekum. OVERLEDEN: Gerritje Johanna Elhorst, gehuwd met jöhannes Rekveld, 54 jaar. voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, PO/ tegen beurskoers A ft ft 0/n OBLIGATIËN A1| Umet jaarlijksche uitloting u TE WATER. Gistermiddag kwart over zes had de 10- jarige G. Zwart het ongeluk om in de Zan- dersbuurt terecht te komen. Na vergeefsche pogingen van een juffrouw, slaagde de heer H. Boogaart er in den jongen op het droge tc brengen. HET WERK GEGUND. Bij de aanbesteding van het verbouwen der Openbare Lagere School te Neck, gem. Wijde Wormer, is het werk opgedragen aan den heer H. Balder voor de som van 15858 zonder schilderwerk. VOLKSONDERWIJS. De in September gehouden collecte voor het Fonds tot Steun voor Volksonderwijs heeft een bedrag van 371.82H opgebracht TE WATER GERAAKT. Gistermiddag geraakte op den Voordam een fietsrijder, de heer N. Kraakman uit Hei- loo, te water, doordat hij bij het passeeren van een auto die den Dijk wilde oprijden, 'n te groote zwenking maakte. Omstanders brachten hem spoedig uit het, gewoon lijk niet zeer frissche, maar de laatste dagen dan toch met sappig groen kroos be dekte, water van den Voordam op het droge. Bij een der omwonenden werd de drenkeling van droge kleeren voorzien. LUCHTPOST, Het Hoofdbestuur der Posterijen, Telegra fie en Telefonie maakt bekend, dat de ge legenheid wordt opengesteld om correspon dentie, vervoer naar Medan met schepen van de Maatschappijen Nederland en Rotterdam- sche Lloyd verder per vliegtuig Medan—Pa- lembang—Weltevreden en eventueel verder per vliegtuig naar Semarang en Soerabaja over te brengen. Deze manier van vervoer geeft voor Pa- lembang en Pladjoe een tijdwinst van 2—4 dagen, voor West en Midden Java 2 dagen en voor Oost Java 2 Y, dag. Geen bespoediging wordt verkregen voor Padang( Siboga, Pontianak, Djambi, Mun- tok, Tandjong-Pandan en TandjongTMnang. Het luchtrecht bedraagt 10 cent per 20 raar waarnemingen, verricht in den morgea van 2 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775 6 te Berlijn. Laagste barometerstand 759.6 te Röst. Verwachtng, geldig tot den avond van 3 October: Zwakke tot matige, Oostelijke tot Zuidelij ke wind; meest helder tot licht bewolkt; geen regen; mogelijk nachtvorst; overdag zelfde temperatuur. gram; op den omslag de aanwijziging te plaatsen„Van Medan af per vliegtuig". Wordt overbrenging met de luchtendien- sten Londen—Karachi en Medan—Weltevre- den verlangt, dan bedraagt het luchtrecht 50 ct. per 20 gram en is op den omslag de aa» duiding: „Per Engelschen luchtdienst en van Medan af per vliegtuig" aan te brengen. Voor het eerst wordt deze verzendingsge legenheid opengesteld met het S.S. „Koningin der Nederlanden", dat 3 October van Genua vertrekt. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 7.07 uur licht op- - OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, Langestraat 85; uitleening uitsluitend aan leden. Minimum contributie 2e halfjaar 1. Nieuwe aanwinsten, oorspronkelijk Neder landsche romans: C 35 p Couperus, L. Proza. Dl. 3. O 50 s Gogh-Kaulbach, Anna van. De schuld. O 27.5 Onsman, I. Van Rimus de Ijs beer tot Arjen de Bouwer. W 20 v Wallis, A. S. C. Vorstengunst. Z 22 e leeuw, P. de. Ebbend getij (Ver volg op: Toen het begon te lich ten). In het Nederlandsch vertaalde romans: F 22 f Ferber, Edna. Fanny. G 13.7 Oalvez, M. Nacha Regules. K 99 t Kyne, P. B. Het testament. S 86 Sterneder, H. De boerenstudent. W 18.9 d Wallace, E. De duistere oogea van Londen. Engelsche romans: 823 D30.5 Dell, Etkel M. The Hundredth chance. 823 M20 Manners, J. tl. Peg o' my heart. 823 W59 u Weyman, 5. Under the red robe. Duitsche romans: 833 J 37 jchann, A. E. Die innere Kiihle 833 L 17 Lampei, P. M. Verratene Jun- gen. Fransche romans: 834 B74ch Bordeaux, H. La chartreuse du reposoir. Wetenschappelijke werken: 320 J 30 Jellinek, G. Aligemeine Staats- lehre. 1900. (G.) 330 P44 Philippovich, E. voh. Alige meine Vclkswirtschaftslehre Vclkswirtschaft. 1901. (G.) 330 S 39 Schmcller, G. Grundriss der ali gemeine Vclkswirtschaftslehre. 1901—'04. 2 dln. (G.) 330.9 B93 Biicher, K. Die Entstehung der Volkswirtschaft. 1902. (G.) - 331 W 14 Woerden, Th. v. d. Het Taylor stelsel met een inl. over stuk loon en moderne loonsystemen. 1916. (G.) 331.S W31t Webb, S. en Beatrice Webb. Theorie en practijk van het Britsche vakvereenigingswezen. 1001—'03. 2 dln. (G.) 341 L64 Liszt, F. von. Das Völkerrecht; 2. Aufl. 1902. (G.) 941 B98 Busken Huet, C. Het land van Rembrandt; studiën over de Nocrd-Nederl. beschaving in de 17e eeuw. 3 dln. (G.) G. Geschenk. Christelijk. IHSa^ktbepschten EIERVEIL ING SCHAGEN. SCHAGEN, 2 Oct. 1930. Op de heden ge houden eierveiling waren in totaal aange voerd 44060 stuks kipeieren, waarvan de prij zen als volgt: bruine 7.10—/ 8.10; witte 6.40—7.60; kleine witte 4.906; 1672 stuks Eendeieren 4.60—4 70; 15 Kalkoeneieren 99.40. SCHAGEN, 2 Oct. 1930. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 15 Paarden 250—375; 82 Geldekoeien (mag.) 160—3.70; 62 Gel- dekoeien (vette) 300450; 7 Kalfkoeien 2804; 73 Vaarzen 140—200 9 Graskalveren 40—100; 16 Npuchtere kalveren 1535; 96 Schapen (magere) 3645; 502 Schapen (vette) 38— 46; 272 Lammeren 26—34; 7 Bokken en geiten 610; 17 Varkens (mag.) 23—28; 37 Idem (vete) per K G 0 58 0.62; 136 Biggen 15—18; 19 Konij nen 0.50—2.— 162 Kippen 0.70— 1.25; Eenden 0.90—ƒ2.—Haantjes ƒ0.75—ƒ1.50. HOORN, 2 Oct. 1930. Op de heden gehou den kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 16 stapels kleine fabriekskaas 40; 6 stapels kleine boerenkaas 40; 2 stapels fa- briekscommissiekaas 45; 12 stapels boeren Commissiekaas 46; totaal 36 stapels we gende samen 43329 K.G. De handel was matig. AMSTERDAMSCHF AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDA.M 2 Oct. 1930. Op de heden gehouden aardappeleninarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, zijnde 855 H.L. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 1 Oct. 1930. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andijvie per 100 stuks 0.702.70; Appelen per 100 K.G. 1028; Augurken per 100 K.G. 3(156; Bloemkool le s. per 100 stuks 7.8016; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 2.605.10; Druiven per 100 K.G. f 2450; Gele Koql per 100 stuks f 1~~ f 7Groene Kool per 100 stuks 2— Kropsla per 100 stuks 0.50—2.20; Kom kommers per 100 stuks 1.^0—7.50; Me loenen per 100 stuks 4—28; Peren per

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2