ar. V. GEKARD WORM, Mi 54. Achterstraat 43, Houttil hoek Langestraat. Zwitsersche Pnll-Overs HOIDT STEEDS 0\/E ETALAGE S I\ HET OÖ&. DAMES PILL-OVERS. BE V O I I I» I 1 TM EW VER KEE It 8 A G E 4 T Jl E. Püll-Overs mei en rsonder kraag*. Truien met patentsliiifing-. Fiimperfacks. Gevoerde Broeken. Rijbroeken. Phis-Jours. Flanellen Sport blouses. Wil onlviiisen weder de bekende Aparte kleuren. Artistieke ffarneering*. llllilllvV Pu II-O vers. liumperjacks. Flanellen Sporthemden met losse en vaste boord. VESTE* TBFIEA in de bekende qualiteiten. OVERHEJIDEV naar MAAT. VOOll i w JOVC;K\: kenac Stationsplein. Voor zich op het water zag men in fantastische kleurenmengeling de verlichte booten passeeren, op den achter grond de donkere wallen van de singels, be volkt met duizenden en duizenden belangstel lenden. terwijl daar hoog bovenuit de ver lichte A-toren en Martinitoren scherp afsta ken tegen den donkeren hemel. Na afloop van de gondelvaart ontstond een geweldige ophoop ing van menschen bij de nauwe passage aan de Heerebrug, maar dank zij het uitstekend geregelde verkeer, had ailes een vlot verloop. Tot laat in den avond bleef in de binnenstad een dichte schare be langstellenden voetje voor voetje door de verlichte straten schuifelen. Onder hen was vooral het aantal buitenmenschen, getrouw aan hun gewoonte, bij voorkeur op Dinsdag de stad te bezoeken ONTSLAG WEGENS 65-JARIGEN LEEFTIJD. Raadsbesluit van Nijmegen niet t goedgekeurd. De raad der gemeente Nijmegen had op 19 Maart 1930 besloten aan den heer C. M. V. Roothaan, ontvanger dier gemeente, we gens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd eervol ontslag te verleenen, zonder dat de belanghebbende om ontslag had gevraagd Dit ontslag geschiedde op grond van een raadsbesluit, waarbij is bepaald, dat van 1 Januari 1930 af aan de ambtenaren en werk lieden der gemeente en aan het onderwijzend personeel bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd eervol ontslag wordt verleend. Ged. Staten van Gelderland hadden aan dit ontslag hun goedkeuring onthouden, van welke beslissing de raad in beroep ging. De Kroon heeft thans overwogen dal be langhebbende blijkens de stukken zijn betrek king nog tot volkomen tevredenheid vervult, terwijl bij de behandeling der zaak voor den Raad van State van de zijde van het gemeen tebestuur uitdrukkelijk is verklaard, dat, in dien in de bovengenoemde verordening de mogelijkheid van uitzondering ware toege- ■•aten, daarvan in dit geval zeker gebruik zou rijn gemaakt. Op deze gronden heeft.de Kroon beslist dat Ged. Staten terecht goedkeuring hebben onthouden aan het raadsbesluit v IETS OVER DIERENDAG. De afd. Alkmaar van de Ned. Ver. tot Be scherming van Dieren verzoekt ons opname van het volgende: Van het Internationaal Dierenbescher mingscongres te Weenen, 7—11 Mei 1929, is aan de Vereenigingen op ons gebied de opwekking uitgegaan tot het geven van vas ten vorm en algemeene bekendheid aan de reeds verspreid aangewende pogingen ctn ieder jaar een dag aan de nooden en belan gen van het dier te wijden. Dat men daartoe oorspronkelijk den 4den October als datum koos, hield verband met den in 1926 in wij den kring herdachten sterfdag van de we reldfiguur Franciscus van Assisi, den groo- ten vriend en beschermer van het dier, dat hij als schepsel Gods liefhad en onder zijn hoede nam. Uit Tsjecho-Slowakije zoo meldt men ons kwam in 1927 de gedachte, aan dien datum een internationale jaarlijksche actie voor humaner behandeling van het dier te verbinden. Miss Margaret Ford, Secretares se eener Engelsche Vereeniging tot Bescher ming van Dieren, die indertijd ook de her denking van Engelands eerste wet op dit ge bied (Martin's Act) zoo kranig organiseerde, nam het denkbeeld over, c'at dadelijk weer klank vond in Engeland, Amerika en Austra lië. later ook in Duitschland, Oostenrijk en Indië, zoodat reeds in 1929 Dierendag in en buiten Europa in verschillende steden her dacht werd. Dit jaar wordt allerwege op veel grooter schaal gewerkt; de Dierendag belooft popu lair te worden, men acht juist voor de Die renbescherming zulk een enkelen propagan- dadag in het jaar praktisch gezien en rekent op medewerking ook buiten den engen ver- eenigingskring. Immers, waar doorgaans zoovele belangrijke onderwerpen de aan dacht vragen van den sociaal voelenden mensch, zal deze ook voor zoover hij niet bij het eigenlijke werk der D. B. betrokken is dien enkelen dag gaarne gunnen aan den arbeid voor de meest weerlooze en on machtige onzer medeschepselen, wier lots verbetering toch ook voor onze waardigheid als mensch een eerezaak is. Niet ten onrechte hebben wijsgeer en dichter voor een volk de behandeling van het dier een graadmeter zijner beschaving geacht. Ook in ons land zullen stellig de vele die renvrienden met warmte de gelegenheid aan grijpen, om iets voor het dier te doen; de :Nea. Ver. tot Bescherming van Dieren wekt haar afdeelingen tot medewerking op, en zonder twijfel zullen ook de andere dieren- beschermende lichamen en personen willen medehelpen Dierendag 4 October te doen slagen. Het is in de eerste plaats tot de geestelijke voorgangers van alle gezindten en tot de opvoeders der jeugd, tot sprekers, schrijvers, kunstenaars, ouders, dat wij het verzoek richten, hun gaven en invloed te willen ge bruiken om te wijzen op wat een groot die renbeschermer noemt: onze vertrouwenspo sitie tegenover het dier, door van den kansel, in de schoolklasse, in de vergadering, in de pers, hun stem daarvoor te doen hoortn en de dierenbeschermende lichamen in hun woonplaats te steunen. Wij menschen hebben een groote schuld aan de dierenwereld goed te maken helpt gij allen ons ook hiervoor die gezindheid brengen, waarvan de dichteres Ella Wheeler Wiicox getuigt; Mocht 't 's avonds terugziend op den dag die vlood, Antwoorden op Gewetens's stille vraag Ja, 'k deed iets goed aan mensch of dier in nood Zoo deed 'k dus iets tot Wereld's 0 heil vandaag. GEEN WIJZIGING IN DF REGELING DER SPOORABONNEMENTEN. Men zal zich herinneren, zegt de Telg., dat de Nederlandsche Spoorwegen verleden jaar hebben overwogen het tarief voor algemeene abonnementen te wijzigen, alsmede om maand- en weekkaarten direct aan de loket ten verkrijgbaar te stellen. Naar wij ver nemen, zullen deze plannen geen voortgang hebben, daar de ministerieele goedkeuring daarop niet is verkregen. Het plan der Spoorwegen omvatte n.1. een groote uitgebrei de wijziging van het geheele abonnementen stelsel, waartegen bij sommige leden van den Spoorwegraad, aan welk college de minister advies had gevraagd, ernstige bezwaren zijn gerezen. Zoo zouden de z.g. groepskaarten komen te vervallen, en ook meenden de marktreizi- gers, dat zij door de nieuwe maatregelen schade zouden lijden. Daar de wijziging een administratief geheel vormde, waren de Spoorwegen niet bereid, zoo deelde men ons van bevoegde zijde mede, bepaalde onderdee- len van het plan te herzien, zoodat het in zijn geheel is afgestuit. Ook de verkrijgbaarstel ling van maand- en weekkaarten aan de leketten vormde een onderdeel van het groo- tere plan en gaat dus eveneens niet door. De toestand zal blijven zooals hij op dit ccgenblik is. PRIJSVRAAG VOOR EEN ROMAN. Men schrijft aan het Hbld.: De N.V. D. A. Daamen's Uitgevers Maat schappij te 's-Gravenhage heeft in October 1928 een prijsvraag uitgeschreven, voor een Christelijken roman. Als leden der jury wer den aangewezen de heeren L. Bückmann, dr. P. H. Ritter Jr. en dr. C. Tazelaar. De commissie heeft zich langer dan aan vankelijk in haar bedoeling lag, met dfze prijsvraag bezig gehouden, daar zij, hoewel er onder de vele ingekomen bijdragen wel eenige waren, waaraan verdienste niet te ont zeggen viel, uiterst moeilijk een handschrift kon aanwijzen, dat voor bekroning in aan merking kwam. De commissie meende ook na rijp beraad aan haar opdrachtgeefster niet in overweging te kunnen geven, eenige inzen ding te bekronen. Daar er evenwel gebleken is, dat de be langstelling voor onze christelijke roman kunst krachtig leeft, meende de commissie aan de uitgeversmij. Daamen te moeten voor stellen, den termijn van inzending alsnog met een jaar te verlengen, zoodat de gelegenheid tot 1 September 1931 open blijft vodi nieuwe en hernieuwde inzendingen. OPGEPAST VOOR BERENLEIDERS. 7en ministerieele aanschrijving. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft aan alle burgemeesters een circulaire gezonden, waarbij in herinnering wordt gebracht, dat het rondtrekken van zi geunergezelschappen, vooral met het oog cp de algemeene veiligheid, niet wenschelijk is en dat de politie-autoriteiten reeds dadelijk kunnen overgaan tot uitgeleide ondanks iiet bezit van een geldig vreemd paspoort, voorzien al of niet van een Nederlandsch visum van degenen, wier aanwezigheid uit hoofde der openbare orde of veiligheid cngewenscht is. Het is n.1. gebleken, dat tal van burge meesters vergunning hebben verleend aan een vreemden berenleider-zigeuner #tot het geven van vertooningen met zijn beer, welk dier bovendien hoogst gevaarlijk is, daar deze in ons land een kind heeft gedood en één gewond. Bedoeld zigeuner is genaamd Jona Navickis of wel Jonas Navickis, gebo ren 16 Juni 1902 te Meemel (Oost-Prui sen). Hij schijnt in het bezit te zijn van een bewijs van de Polizei Verwaltung Primmers- dorf d.d. 1 Juni 1928. Een radio-omroeo omtrent opsporing van genoemden persoon heeft geen resultaat opgeleverd; zijn signale ment is opgenomen in het Alg. Politieblad van 14 Augustus jl. Hij schijnt naar België te zijn gegaan In Nederland bevinden zich nog meer berenleiders, o.a. een zekere Gio vanni Nedilk. geb. 15 Mei 1883 te Seada vaeco, prov. Triest (Italië). In Maart 1930 bevond Nedilk zich, met vrouw, vijf kinde ren en nog eenige andere personen, in Lim burg. Ook zijn beer heeft een kind gegrepen en verwond. Daar gebleken is, dat dergelijke berenlei ders niet in staat zijn hun beer gevaarloos te maken en te weinig voorzorgen in acht ne men in het belang van de openbare veilig heid. wordt, op verzoek van den minister van lustitie, de medewerking van de burgemees ters ingeroepen, opdat in ieder geval noch aan Navicks noch aan Nedilk hier te lande ooit weder een vergunning wordt verleend en hun uitwijzing bevorderd. „MIJNHEER VOGEL" BIJ DEN TANDARTS. De laatste patiën'. Het gebeurde op de Keizersgracht, door de aanwezigheid van vele doktoren, tand artsen en klinieken, ook wel spottenderwijs genoemd „Martelaarsgracht, zoo vertelt het Hbld 't Liep tegen het einde van het spreekuur van den tandarts, toen het bellemeisie aan kondigde: ..Dokter, daar is miinheer Vogel" Met bekwamen snoed had de dokter een vol le wachtkamer bijna „leeg" gewerkt, evenals hij dat deed met een vollen maar slechten mond. Na mijnheer Vogel kwamen nog en kele andere mondlijders. Maar wie er ook na den „druk op den knop" van het electrisch belletje in dokters spreekkamer verscheen, mijnheer Vogel had zich nog niet aan den tandarts vertoond. De dokter informeerde eens bij mevr. X. die juist den in-, op- en uitschuifbaren stoel betrad. „Was er feitelijk niet een heer vóór u aan de beurt, mevrouw?" „Ja, dokter, maar mijnheer was zoo vrien delijk mij en de nog wachtende patiënten vóór te laten gaan, daar hij volgens zijn zeggen „plenty" tijd had en hij u langdurig moest consulteeren". Deze verklaring was aannemelijk. Eindelijk werd dan mijnheer Vogel, als laatste patiënt, geroepen het heiligdom bin nen te treden, waar men, zooals een spotter eens zeide, „alle hoop moet laten varen". Maar zelfs na herhaald bellen verscheen de heer Vogel niet. Uit angst flauw gevallen misschien of in diepen slaap? De oplossing liet niet lang op zich wachten. Want bij een direct ingesteld onderzoek bleek meneer ge vlogen, in zijn vlucht medeneménd een mas sief koperen aschbak, een porseleinen wie- rookbrander, een Japansch vaasje, een Delftsch bord en een matglazen lampje uit de schemerlamp. SPELEN OP STRAAT. Een jongetje overreden en gedood. Te Eindhoven is Dinsdagmiddag een 4H- jarig knaapje het slachtoffer geworden van onvoorzichtigheid bij het spelen op straat. De kleine Koenraad Görtz was gistermiddag aan het spelen op den hoek van de Rechte- straat en den Ten Hagestir.at, toen een met marktgoederen beladen vrachtauto uit Arnhem naderde. Op dat moment liep het ventje van het trottoir af, zijn tol achterna, met het gevolg, dat hij onder het rechterach- ter wiel van den zwaren wagen raakte en overreden werd. Met zware inwendige kneu zingen werd het knaapje naar het ziekenhuis aan de Jan van Lieshoutstraat gebracht, waar het in den loop van den avond aan de bekomen verwondingen overleed. OVERREDEN? Zaterdagavond werd op den berm van den weg bij Irnsum het zwaar verminkte lijk ge vonden van den beiaarden blinden man Hol- keboer, die vermoedelijk door een auto is aan gereden. In verband daarmede is heden een automobilist uit Heerenveen, die dien avond dezen weg gepasseerd is door de politie ge hoord en diens auto in beslag genomen. PORTRET VAN PRINSES JULIANA. Lizzy Ansingh heeft het portret van prin ses Juliana voltooid. Het stelt de prinses voor op een bordestrap, ten voeten uit. Het zal eerst in Amsterdam en daarna in Den Haag worden tentoongesteld. IN ARREST GESTELD. In het begin van September deed een fir ma te Delft aangifte, dat een harer vertegen woordigers met een bedrag van J 2000 was verdwenen. De man heeft zich nu, zonder een cent op zak, bij de politie te Amsterdam gemeld. Hij had, naar het Hbld. meldt, in frankrijk van het geld goeden sier gemaakt en is thans naar Delft overgebracht en in arrest gesteld. Gebleken is, dat het verduis terde bedrag eenige duizenden guldens hoo- ger is. WEER EEN STEEKPARTIJ TE ROTTERDAM. Vrouw het slachtoffer. Gisternacht heeft zich te Rotterdam op den Linker Maasoever een duistere geschie denis afgespeeld, waarbij een jonge man met een dolkmes een vrouw een ernstigen steek heeft toegebracht. Om halftwee waarschuw de een chauffeur, die met zijn auto voor een huis in Olmendaal stond te wachten, naar de Tel. verneemt, een tweetal surveilleeren- de agenten. Hij vertelde, dat hij in zijn auto een man en een vrouw van Katendrecht naar de Olmendaal vervoerd had. Dit waren, zoo als later bleek, de 27-jarige mej. P. D. en de 24-jarige varensgezel G. de H. Laatstgenoem de, die in het perceel, waarvoor de auto stond te wachten, bij zijn ouders inwoonde, tracht te mej. D. mee naar binnen te krijgen. Deze gaf echter geen gehoor aan dit verzoek er. de man scheen zich hierop, kwaad te maken. Plotseling trok hij een dolk en maakte een stekende beweging in de richting van de vrouw. Na nog even getwist te hebben, liet de vrouw zich toch overhalen het pand bin nen te gaan. De chauffeur, die een drama vreesde, waarschuwde daarop de politie agenten. Onmiddellijk traden deze de wo ning binnen en ontdekten, dat de mat voor de voordeur geheel met bloed bevlekt was. In de huiskamer hielden zij De H. aan. Mej. D. bleek ernstig te bloeden. De vader van De H. waarschuwde een dokter, die even later ter plaatse verscheen. Inmiddels nam de po litie mej. D. een verhoor af. Zij deed een zeer fantastisch verhaal en vertelde o.a., dat zij overvallen en meegevoerd was. Deze me- dedeeling klopte evenwel niet met hetgeen de chauffeur had gezien en evenmin met de ver klaring van De H. De inmiddels gekomen geneesheer constateerde een bloeding in het linkerbeen van het slachtoffer en adviseerde mej. D. zich onverwijld naar huis te laten rijden en daar voorloopig rust te nemen. Zij verliet echter kwaad de woning en liep weg. Inmiddels zochten de agenten naar den dolk, waarmede de steek was toegebracht. Zij konden dit wapen evenwel niet vinden en ook gistermorgen was het nog niet terecht. De H. is overgebracht naar het politiebu reau aan de Paul Krugerstraat, waar men hem een nader verhoor afnam. Juist toen men daarmee bezig was, vervoegde zich, tot groote verbazing van de agenten, mej. D. aan hetzelfde bureau. Zij speelde daar even op en vertrok toen. Mej. D. staat niet al te gunstig bekend en is eenigen tijd geleden eveneens betrokken geweest bij een vechtpar tij, waarvoor toen een Griek is aangehouden. De H. is naar het politiebureau aan de Nas- saukade overgebracht en daar in bewaring gesteld. MIJNGAS VOOR EINDHOVEN. Dinsdagmiddag heeft te Eindhoven in te genwoordigheid van den commissaris der Koningin in Noord-Brabant, mr. dr. A. B. van Ryckevorsel en prof. Iterson van de mijn-directie, de aansluiting plaats gehad van het buizennet der gemeentelijke gasfa briek met de leiding van het gas, afkomstig uit de Limburgsche staatsmijnen. Het woord werd hierbij gevoerd door den burgemeester van Eindhoven, den heer Verdijk. Na zijn rede, legde de burgemeester het bedrijf stil, door de laatste gasoven zelf te dooven. Hierop begaf het gezelschap zich naar het nieuwe gebouw, waar de nieuwe inrichting werd geopend. Hier werd eveneens het woord gevoerd door burgemeester Verdijk, waarna de commissaris der Koningin de leiding opendraaide. Hij hield een rede, waarin hit wees op de industrieele toekomst van Zuid- Nederland en de verbinding van het Zuid- Limburgsche industriebekken over het Peel gebied met het Eindhovensche industriege bied. Prof. Iterson wees op een nieuwe moge lijkheid van electriciteitsvoorziening uit de mijnstreek en huldigde de voortvarendheid van het, gemeentebestuur van Eindhoven. Hierna begaf het gezelschap zich naar Ho tel „Royal", waar een diner plaats vond. De commissaris der Koningin deelde nog mede, dat ook 's Hertogenbosch een contract voor de levering van mijngas heeft gesloten. SCHORSING VAN EEN ADVOCAAT. In verband met de schorsing van mr. H V., advocaat en procureur, wordt nog ver zocht mede te deelen, dat deze schorsing is geschied voor een geheel ander feit dan de verduistering, waarvoor mr. V. onlangs is gearresteerd. De schorsing werd nl. door den Raad van Toezicht en Discipline reeds op 13 Juni jl. uitgesproken, doch is eerst dezer dagen in kracht van gewijsde gegaan. (Corr. Bur.) BERUCHT ECHTPAAR GEVAT. Ooede vangst van Nijmegens re cherche. Door de recherche te Nijmegen is gister middag de hand gelegd op een berucht echt paar dat zich in den loop der jaren over het geheele land aan tal van geraffineerde op lichterijen heeft schuldig gemaakt Bij een hernieuwde poging tot oplichting te Nijme gen zijn zij echter in den val geloopen. Om trent de toedracht kunnen wij het volgende mededeelen Maandag 1.1. vervoegde zich bij een juwe lier te Nijmegen een als heer gekleed per soon, zich noemende Houbaer, die een gou den heerenhorloge wenschte te koopen en als woonplaats een pension in Groesbeek op gaf. Na lang wikken en wegen viel de keus van den kooper op een gouden horloge ter waarde van 60. Hij verzocht, naar de Telegr. meldt, den juwelier het horloge per expresse te zenden aan zijn adres te Groes beek. Op 1 Dec. a.s. zou betaling volgen, al dus werd afgesproken. De juwelier verzond het horloge onmiddellijk, doch kreeg den volgenden dag toch argwaan. De naam Hou baer was hem nl. niet bekend en bovendien had de kooper gezegd dat zijn vrouw van dezen koop niets weten mocht, hetgeen den juwelier ook al verdacht voorkwam. Te Groesbeek bleek de heer Houbaer volkomen onbekend. De juwelier begreep nu dat hij was opgelicht en nam de recherche in den arm, die zoodra zij den naam Houbaer hoorde, maar al te goed wist m<*t wien men te doen had. Terstond vertrokken twee re chercheurs naar Groesbeek. die den heer Houbaer alsmede diens echtgenoote binnen het uur geknipt hadden. Bij zijn arrestatie was Houbaer in het bezit van \1V>. Zijn vtouw had nog 12.50. Naar uit het onder zoek op het hoofdbureau van politie te Nij megen bleek, had men hier te doen met het echtpaar Houbaer—Bijsterveld. Zij opereer den over het geheele land. Hoeveel winke liers, pensionhouders en banken door hen ge< dupeerd zijn, is met geen mogelijkheid na te gaan. Dat het aantal van hun slachtoffers ver over de honderd loopt, mag echter vei lig worden aangenomen. Hun oplichters- praktijken dateeren van 1919. Reeds in 1920 werden beiden door de Nijmeegsche recher che aangehouden wegens oplichting van een aantal pensionhouders te Nijmegen. Hou baer zelf had in Januari 1.1. juist acht maan^ den gevangenisstraf in Den Haag uitgeze ten. Deze gentleman-oplichter bediende zich steeds van valsche. meest adellijke namen of namen van zeer hooggeplaatste personen. In het onderhavige geval opereerde hij ech ter onder eigen naam. In de nieuwsbladen is herhaaldelijk tegen het echtpaar gewaar schuwd doch steeds wisten zij weer hun slag te slaan. Nog geen twee maanden geleden logeerden zij gedurende een maand in een eerste klas pension te Nijmegen. Het spreekt wel bijna vanzelf dat de pensionhouder nooii een cent van het verschuldigde pensiongeld ontving. Gistermorgen is het tweetal overgebracht naar Voorst en ter beschikking gesteld van den burgemeester aldaar. Door de burge meesters van Voorst en Gorssel is n.1. even eens hun aanhouding verzocht, daar zij ook in die gemeenten slachtoffers hebben ge maakt. BOLLENDIEFSTAL. Omtrent bloembollendiefstallen bij dë N.V. „Hollandsche Cultuur Maatschappij" te Vogelenzang verneemt het Hbl., dat een groot deel van de gestolen partijen is op gespoord. De nu nog vermiste partijen ver tegenwoordigen een waarde van enkele dui zenden guldens. NIEUWE ALGEMEEN-SECRETARIS VAN HET I. V. V. Dinsdag en Woensdag heeft te Amster* dam een vergadering plaats van het bestuur van het Internationaal Verbond van Vakver- eenigingen. In de'plaats van den heer Sas- senbach werd de tegenwoordige tweede secre taris, de heer Schevenels, België, tot alge meen secretaris benoemd. De heer Sassen bach zal in functie J>lijven tot een nieuwe tweede secretaris is benoemd. De voorgeno men verplaatsing van het Bureau van het I. V. V. naar Berlijn zal op 1 Juli 1931 ge schieden. Met betrekking tot de vergadering van het Bestuur van het I. V. V. wordt nog het vol gende gemeld: In de vergadering was ook aanwezig de heer Friedrich Adler, Secretaris van de So cialistische Arbeiders Internationale, met wien besproken werd de regeling van de sa menwerking tusschen I. V. V. en S. A. I. In October a.s. zullen gedelegeerden van I.V.V, en S. A. I. te Keulen bijeenkomen ter geza menlijke bespreking van hun sociaal-politiek program. Ook ten aanzien van de te nemen maatregelen tegen den oorlog zullen geza menlijke besprekingen plaats hebben. Vervolgens werd besproken de toestand in de landen zonder democratie. Ook op dit punt zal met de S. A. I. worden samenge werkt. Als begin van deze samenwerking be 199. Intusschen had de professor spijt, dat de spin zoo was toe getakeld in het gevecht en trachtte haar pooten weer te her stellen. Men hoopte dat ze wel terecht zouden komen. „Je moet" zeide de professor, „geen kwaad met kwaad vergelden". 200. De vliegmachine was gereed en het verkeersagentje, dat geleerd had een vliegtuig te besturen, ging in den stuurstoel plaats nemen om een proeftocht te houden. We zullen de ma chine eens op de proei stellen", zei Keesie.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6