Rechtszaken Luchtvaart Sport Uw Huid geneest beter, mooier en sneller met PUROL Buitenland Kerk en school vKR»Aiiscni; ui/in* van 4 October 1930. Opgave van IKoordhollaiidscl» Eiandbomvcrediet Ü.V. over het schieten van musschen met een windbuks. Deze „verheffende" sport werd beoefend midden in de bebouwde kom. van de gemeente. De gewonde dieren liet men maar op het plat liggen. Dit geval werd in handen gesteld van de politie in verband met het gebruiken van een buks als schiet wapen. Vele dierenvrienden klaagden over het ten toonstellen van z.g. gedresseerde muizen op de kermis, alhier en is aan de bevoegde auto riteiten verzocht dit niet meer te willen toe staan met welk verzoek regening gehouden zal worden. Een klacht uit Bergen over slechte verzorging van kippen en konijnen bij een inwoner aldaar werd onderzocht en werd deze verzorging naar genoegen verbe terd. Acht en twintig katten en zes honden wer den door mij geplaatst. Drie zwervende schurftige katten en twee honden moesten worden gedood. Nogmaals vestig ik er de aandacht op om teleurstelling te voorkomen, dat door mij geen dieren meer in bewaring genomen kun nen worden. Aan de zeer vele aanvragen voor pension voor dieren gedurende de vacantietijd kon voor een groot deel niet worden voldaan. Een asyl voor dieren is hier te Alkmaar uiterst noodig. Steunt daarom ons streven om de benoodigde gelden bij elkander te brengen en werkt mede om de bouw van een asyl binnen eenige jaren mogelijk te maken. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Districts-Arbeidsbeurs Doelenstraat 30. oTelefoon 838. Geopend iederen werkdag van 9—12 uur. Voor werkgevers van 91 en van 25 uur. Maandag en Donderdagavond van 7—8 uur. Bemiddeling voor kantoorpersoneel op Donderdagavond. Voor vrouwelijk personeel afzonderlijke ingang. Bemiddeling kosteloos. De Directeur van bovengenoemden dienst maakt bekend dat heden staan ingeschreven: 1 bakker, 1 banketbakker, 2 betonwerkers, 1 boekbindeer, 8 chauffeurs, 1 drukker-stypeur. 12 grondwerkers, 5 kantoorbedienden, 2 let terzetters, 1 loodgieter, 2 loopknechts, 2 ma chinisten, 1 mach. houtbewerker, 1 metaal draaier, 1 meubelmaker, 2 metselaars, 6 op perlieden, 6 pakhuisknechts, 1 politoerder, 1 reiziger, 8 schilders, 2 schippers, 1 slager, 2 steenbikkers, 2 tuinlieden, 2 voegers, 1 ijzerwerker, 42 losse arbeiders, 14 transport arbeiders, 2 werksters. Geplaatst: 1 bakker, 1 depóthouder, 4 grondwerkers, 1 metselaar, 1 schilder, 4 tim merlieden, 13 losse arbeiders, 1 dagmeisje, 1 werkster. Alkmaar, 4 October 1930. De directeur voornoemd, Ed. v. d. HEUVEL. HET TWEEDE POSTVLIEGTUIG. Aneta-Vazdias meldt: Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat het tweede postvliegtuig, de PH-AEO te 6.35 uur uit Boedapest is vertrokken en te 11.50 uur te Sofia geland is. Alles is wel aan boord. PICCARD STELT HET OPSTIJGEN OPNIEUW UIT. De Ballonfabriek Riedinger te Augsburg had besloten om in verband met de goede weers omstandigheden het opstijgen van den ballon van Prof. Piccard Zaterdagmorgen te doen ge schieden. Nader verluidt echter dat men hiervan thans heeft afgezien. Wanneer de ballon wel zal opstijgen is nog niet bekend. EEN OOST-EUROPA VLUCHT. Hedenmorgen zal het 4-motorige Junker vliegtuig G 38 opstijgen voor een tocht over Z. O. Europa, waarbij o.a. Boekarest, Stamboel, Athene en Rome zullen worden overvlogen. DE R 101 NAAR INDIE. Alle voorbereidingen zijn gemaakt voor het luchtschip R 101 om morgenochtend te starten van Cardington voor een vlucht naar Indië. Hoewel het luchtschip voortreffelijk inge richt is voor het vervoer van passagiers, zullen op dezen tocht, met het oog op het experimen- teele karakter van deze vlucht door de tropen slechts weinig passagiers worden meegenomen. Onder de passagiers bevinden zich o. a. de minister van luchtvaart, Lord Thomson, de di recteur der burgerlijke Luchtvaart Sir Sefton Brancker en eenige hooggeplaatste officieren. Het luchtschip heeft een bemanning van vijf officieren en zeven en dertig manschappen, ter wijl het totaal aantal opvarenden 53 bedraagt. Ds leiding is in handen van vlieger-luitenant Irwin, terwijl eskader-leider Johnson als stuur man optreedt. „LUCHTGEVECHT" MET NOODLOTTIGEN AFLOOP. Twee Fransche legervliegtuigen zijn te le fiourget bij het doen van een schijnaanval op elkaar gebotst en neergestort. Een der piloten, zegt de Tel., wist zich met een parachute te redden, de ander kon zich evenwel niet van zijn toestel vrij ma ken en is omgekomen. Zijn lichaam werd ver koold onder de fragmenten van het vliegtuig gevonden. EEN DRAMA IN DE LUCHT, Passagier springt uit een vliegtuig. Na de landing gisteren te Hannover van het vliegtuig, dat den dienst tusschen Hamburg en Hannover onderhoudt, deelde de passagier Radle mede, dat tegen 12.10 uur een tweede passagier Pipier, blijkbaar met de bedoeling zelfmoord te plegen, uit de machine was ge- sprongen. Beide passagiers zaten naast elkan der en Radle keek vol belangstelling naar het landschap beneden hem, toen hij-plotseling een sterken luchtstroom voelde. Op dit oogenblik zag hij, hoe Pipier naar beneden sprong, zonder dat hij hem zijn noodlottig voornemen kon ver hinderen. De politie begon na deze mededee- ling direct haar nasporingen en slaagde er in, h-t totaal verminkte lijk in de buurt van Sot- torl (district Harburg) te vinden. Uit de papie ren bleek, dat het slachtoffer een 34-jarige chauffeur is uit Schmollwitz in Silezië, die zijn woonplaats in Hamburg had. Een ingesteld onderzoek heeft uitgewezen dat de 34-jarige chauffeur Paul Kippler, die gis termiddag nabij Hamburg uit een vliegtuig ge sprongen was, sedert eenigen tijd werkloos was, zoodat men mede in verband met zijn moeilijke familie-omstandigheden aanneemt, dat de man uit wanhoop omlaag gesprongen is. HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. De overval op Curagao. Vijf dagen tegen kapitein Rorren geëischt. De eisch van den advocaat-fiscaal te gen kapitein Borren luidde, zooals wij nog in een deel van ons vorig nummer gemeld hebben 5 dagen gevangenisstraf wegens het feit, dat het als bevelvoerend militair aan zijn schuld te wijten is, dat een bezette plaats, alsmede een deel der krijgsmacht, door den vijand overval len is. De verdediging. Na het requisitoir, dat bijna drie en een half uur in beslag had genomen, was het woord aan den verdediger, mr. Rolandus Hagedoorn, die begon met woorden van deelneming voor hen die bij de gebeurtenissen te Curagao het le ven lieten en voorts dank aan het Hof en den advocaat-fiscaal bracht voor de wijze van behandeling dezer zaak. In verband met een opmerking van pleiter, dat dit Hof zich in verbinding zou hebben gesteld over deze zaak met den gouverneur van Curacao, legde de president er den nadruk op, dat dit niet juist was, maar dat het Hof van Justitie te Curagao dit gedaan had. Pleiter bood voor dit misverstand zijn verontschul diging aan en vervolgde daarna zijn plei dooi met de detacheering van kapitein Borren te memoreeren om de militaire politie op Curagao te reorganiseeren. Het doen opgaan van het garnizoen in de militaire politie was zijn eigen lijke taak. Was Borren moreel verantwoord met de inrichting der politie? Was er meer behoefte aan politie dan aan militairen? Curagao was absoluut onverdedigbaar tegen een buitenlandschen vijand. Er was geen materiaal voor aanwezig. Vroeger zond men wel eens oorlogs schepen. Toen Borren kwam was er een garnizoen van 86 man. Het was toen een uiterst onordelijke toestand op Curagao. Het was vanzelfsprekend, dat kapt. Bor ren preventief ging werken in plaats van repressief. Zijn taak was echter tweezijdig: militair en politioneel, en daarom te /.waar voor ééa man. De term van bezette plaats, door den advocaat-fiscaal gebezigd, bewijst, dat hij het fort als fortificatie heeft laten vallen. Tegenover de bewering, dat Urbina vrij in het fort rondliep om te spionnee- ren, wijst pl. er op, dat later is gebleken dat hij niet wist waar de munitie gebor gen was. Pl. memoreerde de pogingen van bekl. om troepenversterking te krijgen op Curagao, maar het dep. van Koloniën hield de zaak steeds sleepende en hier ligt de grondoorzaak van alles. Dit heeft het prestige van onze koloniën aange tast. Ten aanzien van de taak van kapt. Bor ren zei pl., dat men zijn werk te veel van militair-technich standpunt heeft bekeken. Hier is de vraag of aangetoond is, dat het al of niet hebben van voldoende bewapening en mannen den overval wel of niet zou heb ben doen slagen. Dit is niet aangetoond. Kwalijk genomen wordt, dat zijn politie- ïnenschen geen scherpe sabels hadden. Maar hadden zij den 2 sabels op moeten hebben? Want als politieman mogen zij geen scherpe sabel hebben. De gouverneur is opperbevel hebber. De open poort had men ook bij den voor ganger van kapitein Borren. Schuld in straf rechtelijken zin is er niet. De gouverneur was de superieur van Borren en wanneer deze de open poort sanctionneert is de gou verneur als opperbevelhebber verantwoorde lijk. Gemis aan tropenervaring is kapitein Bor ren verweten, maar dit is geen gebrek aan zorg, maar aan bekwaamheid. Dit kan op zichzelf geen schuld zijn. Na den overval is men plotseling wakker geworden op Curagao. Als de minister in de Kamer zegt: „er is geen gevaar meer te duchten", stuurt men toch twee oorlogssche pen met 400 man. Maar toen er vroeger ge waarschuwd is, deed men niets. Het garni zoen zal nu uitsluitend uit mariniers be staan en de militaire politie zal alleen poli tiedienst doen. zooals kapt. Borren het altijd gewild heeft. Waarom wordt voor het zoe ken naar de aansprakelijkheid voor den over val de opperbevelhebber, de gouverneur, uit geschakeld? Hoe is men er toe gekomen kapitein Bor ren verantwoordelijk te stellen? Want hij had juist gezegd, dat er een planton moest staan. Een grove of ernstige nalatigheid moet men kunnen aantoonen om schuld te kunnen vaststellen. Maar nooit heeft iemand aan een overval gedacht. Nu heeft men kunnen lezen, dat het dep., van koloniën Dio Canario in bezit heeft ge nomen en daarvoor 3 ton heeft betaald. Dat is nu mogelijk, terwijl vroeger alleen het toezicht op het kamp wegens de kosten on mogelijk was. Wat de kwestie van het pam flet betreft, dit heeft noch kapitein Borren noch anderen eenige bezorgdheid ingeboe zemd. Men kende de groote monden der Ve- nezolanen. De Pres.: Dat was met Urbina toch niet het geval. De verd.: Dit ligt buiten de tenlasteleg ging! In het requisitoig ligt een groote leemte, vervolgde pl., dat over het karakter van arti kel 95 van het militair strafrecht gezwegen wordt. Het karakteristieke is, dat het ten laste ge legde delict niet anders dan in geval van oorlog of gelijkgesteld conflict kan voorko men. Hier was het een relletje van een tach tig man, uitgegroeid tot een paar honderd man en dat op een burgerij van 40.000 man, die er zich geheel buitenhield. Het was dus ook geen burgeroorlog. Hoe is dan art. 74 toe te passen, dat alleen op oorlog of daar mede gelnkgestelden toestand slaat? Veroordeeling is op grond van dit artikel dan ook ten eenenmale uitgesloten. De volgelingen van Urbma konden niet als opstandelingen In den zin der wet wor den beschouwd. Resumeerende zegt pl., dat lo. nfet bewe zen is dat hier een fort was2o. niet bewe zen is dat kapt. Borren verantwoordelijk is, dan wel de gouverneur of de wachtcomman dant of planton; 3o. evenmin is bewezen, dat een strafrechtelijk verzuim is gepleegd; 4o. is niet bewezen, dat de overval voorko men had kunnen worden; 5o. kan niet ge sproken worden van opstandelingen in den wetelijken zin; 6o. dat het delict niet anders dan in oorlog kan worden ten laste gelgd. Pl. besloot met de hoop uit te spreken, die naar hij meende door heel Nederland wordt gedeeld, dat bekl. zal worden vrij ge sproken. Na re- en dupliek wordt de behandeling gesloten. Het Hof zal 14 October uitspraak doen. III en IV) nemen aan de competitie voor het Zuidelijk gedeelte en de volgende tientallen deel: Amsterdam I en II, Haarl. Schaakge zelschap I en II, Haarl. Schaakvereenigmg I en II, Velsen I en II. Voetbal. De wedstrijden van morgen. Alcmaria I heeft morgen een zwaren uit wedstrijd in den Helder tegen H.R.C. Naar wij vernemen, is er één wijziging in het elftal gebracht. Men wil v. d. Vall op de spilplaats probeeren en Lengers linkshalf. Wij zijn be nieuwd of dit een verbetering zal blijven. Maar te probeeren is het zeker Zouden morgen de eerste puntjes binnenkomen? J. M. Broeksmit is de aangewezen scheidsrechter. A.F.C. ont vangt Z.V.V. en dat wordt een spannende strijd tusschen twee even sterke elftallen. T.O.G.D.E.C. wordt gespeeld op het ter rein van Wilhelmina vooruit, en de kansen van D.E.C. lijken ons niet slecht. f-follancia krijgt morgen een zwaren tegen stander op bezoek, n.1. Zeeburgia. Wij vree zen voor de Hoornsche club het ergste, want Zeeburgia heeft booze plannen W.F.C.West Frisia zou wel eens voor de gasten kunnen zijn. Alcmaria II speelt thuis tegen het derde elftal van Ajax III, dat in staat is tot heel goed spel. 't Tweede zal dan ook alle krach ten moeten inspannen om te winnen Alcmaria II gaat op bezoek bij ZVV II en zal heel wat moeten presteeren om met een overwinning te kunnen terugkeeren. Bestuursverkiezing K. N. V. B. Gisteravond is de uitslag van de stemming bekend geworden voor drie bestuursleden van den K. N. V. B De uitslag was: Uitgebracht 2413 stemmen, volstrekte meerderheid 1207 stemmen. Daarvan kreeg de heer Valkema 2247 stemmen, de heer Spaan 2186 stemmen, de heer Lotsy 1926 stemmen, de heer Timmer mans 701 stemmen, zoodat gekozen zijn de heer H. Valkema (aftredend), de heer D. C. Spaan (aftredend) en de heer K. J. J. Lotsy. Sport in Beeld. Het nummer van deze wede brengt een in teressant voetbal-overzicht met mooie elftal en actie-kieken. Verder tal van kieken van Duindigt, schermwedstrijden, motorritten, atheliek en de kaatssport. Benzine-parfum is een goed artikel van Leo Lauer over ons verkeer, dat „verkeerd" is. De bekende foto-pagina's met filmsterren zijn zeer aantrekkelijk. Algemeen Sportbeeld. Het bekende „Groentje" geeft deze week een overvloed van voetbalverslagen, waarbij de verrichtingen van eerste- en tweedeklas sers degelijk onder de loupe worden geno men. D. Ven schrijft over K.F.C. 't Wordt nu druk voer de heeren met twee eersteklassers in de Zaanstreek. Onder de titel Om en nabij de Waagtoren vonden wij diverse berichten over Go Ahead Alkmaar. De overwinningen van Zondag (Alkmaar I—West-Frisia II 51 en Alk maar IIK.V.V. IV 41) worden gememo reerd en de captain van het eerste schrijft een aanmoedigingsstukje. Verder de gewone rubrieken .De Alkmaar- sche Brieven van S. Bak gingen over den wedstrijd van Zondag door Alcmaria I en II gespeeld. Paarden. Draverijen te Alkmaar. Het programma voor de draverijen te Alkmaar, vanwege de Kennemer Sportclub, op Zondag 26 October a.s. te houden, luidt als volgt: I. J. prijs. Prijzendraverij 4e klasse. Af stand 1700 meter. Belasting: voor iedere gewonnen 300 twintig meter. Ontheffing: paarden, die nog niets gewonnen hebben 40 meter. Prijzen: 250 en 50. II. K. prijs. Prijzendraverij 2e en 3e klasse. Afstand 2040 meter. Belasting: voor iedere gewonnen 900 twintig meter. Ontheffing: paarden die in 1930 tenminste 5 maal gestart zijn en in dat jaar geen le prijs hebben gewonnen 40 meter. Prijzen: 300 en 50. III. L. prijs. Heat handicap le klasse. Afstand 1610 meter. Prijs 600 benevens 50 voor den tweeden aankomende in de beslissende heat. IV. M. prijs. Handicap draverij 3e en 4e klasse. Afstand 2000 Meter. Prijzen: 250 en 50. V. N. prijs. Kortebaandraverij handicap voor alle in Nederland geregistreerde paar den. Aangespannen te rijden in series. Maximum afstand 800 meter. Prijzen: 150, 50 en 25. Een gouden heeren remontoir-horloge is uitgeloofd door het gemeentebestuur van Alkmaar voor den pikeur, die de meeste le prijzen op de langebaan-draverijen te Alk maar in 1930 zal winnen. De inschrijving sluit Maandag 13 Oct. aan het adres van den heer W. Mooij. Schaken. Competitie district Noord-Holland. In een vergadering van gedelegeerden van vereenigingen in het district Noord-Holland is met liet oog op de slechte treinverbinding besloten dit district te splitsen in een Noorde lijk- en een Zuidelijk gedeelte. Van belang is, dat de derde en vierde tien tallen van de groote Amsterdamsche clubs, welke zich de laatste jaren van deze com petitie hadden teruggetrokken zich thans weder voor deelneming hebben aangeme'd Behalve deze tientalles (Amst. Schaakclub III en IV. Ver. Amst. Schaakgenootschap UIT DE VERGADERING VAN DEN VOLKENBONDSRAAD. Het rapport van de begrootingscommissie van de Volkenbondsvergadering over de re organisatie van het Volkenbondssecretariaat is gister in de Volkenbondsvergadering zon der debat aangenomen. De debatten van de politieke commissie van het Volkenbondssecretariaat zijn uitge steld. De vergadering heeft besloten tot in stelling van een nieuwe commissie, welke rapport moet uitbrengen over behoud of af schaffen van Volkenbondssecretarissen en de daaruit voortvloeiende gevolgen voor de lei ding van het secretariaat. Men is niet tot overeenstemming kunnen komen in de vierde commissie over de voor naamste kwestie inzake de politieke leiding. Er werd alleen een voorstel aangenomen tot instelling van een pensioenkas, terwijl ook de mogelijkheid geschapen werd tot aanstelling van het leven van ambtenaren van het secretariaat waarbij echter de secre taris-generaal van den Volkenbond in de poli tieke en informatieafdeeling ook tijdelijke aanstellingen mag doen. Verder is een nieuwe verplichtende for mule ingesteld, waaraan ieder Volkenbonds beambte zich bij zijn aanstelling moet binden. De samenstelling van de nieuwe reorgani satiecommissie zal door het Praesidium van de Volkenbondsvergadering worden bepaald De Volkenbondsraad heeft gistermiddag een kortstondige zitting gehouden, waarin de besluiten van de Assemblée werden goed gekeurd en aan andere Volkenbondsinstanties doorgegeven. De groote resolutie van de Assemblée inzake de ontwapeningskwestie, wordt evenals de protocollen van de bespre kingen doorgegeven naar de Voorbereidende Ontwapeningscommissie, die op 6 November te Genève zal bijeenkomen. De juridische commissie heeft haar goed keuring gehecht aan het rapport van den •Franschen gedelegeerde René Cassin, vol gens hetwelk de kwestie van de aanpassing der bepalingen van het Volkenbondspact aan de voorschriften van het Kellog-Pact tot de Assemblée van het volgend jaar wordt uit gesteld. De Volkenbondsraad heeft besloten in een laatste openbare zitting de regeeringen uit te noodigen voor de op 17 November a s. te Genève onder voorzitterschap van Colijn (Nederland) bijeenkomende Economische Conferentie en niet slechts de kwestie van de inwerkingtreding van de handelsoonventie van 24 Maart 1930 te bestudeeren, doch ook de kwestie van de komende economische- en douane-besprekingen te behandelen. De Raad nam kennis van het aftreden van den Zweedschen financier Wallenberg uit de financieele commissie en richtte tot den Duit- schen bankier E>r. Melchior het dringend ver. zoek zijn voorgenomen uittreden uit genoem de commissie te herroepen. NATIONAAL SOCIALISTISCHE PROPA- GANDA IN HET DUITSCHE LEGER. De rechtbank te Gustrow heeft een kanon nier van het tweede regiment veldartillerie, die zich wegens zijn actie ten gunste van de nationaal socialistische partij te verantwoor den had, vrijgesproken. De rechtbank kwam tot de conclusie, dat beklaagde niet had ge tracht door propaganda politieken invloed op zijn kameraden uit te oefenen. Hoewel hij werd vrijgesproken is de man toch uit het le ger ontslagen. Tot hoofd der r.-k. school te Schenner- rorn is benoemd de heer G Dagelet, vroeger te Uitgeest. GESLAAGD. Aan de Universiteit te Amsterdam is slaagd voor het candidaats-examen in klassieke letteren de heer M. Hazeloop. ge- de AMBTSAANVAARDING PROF. SIZOO. Gistermiddag heeft prof. dr. G. J. Sizoo het hoogleeraarsambt aan de Vrije Universi teit te Amsterdam aanvaard met een rede over Radioactviteit en atoomtheorie. PREDIKBEURTEN. Zondag 5 October. Ned. Hervormde Gemeenten. BEEMSTER, vm. 10 uur, dr. de Jager Meezenbroek. BURGERBRUG, geen dienst. DIRKSHORN, geen samenkomst. EENIGENBURG, vm. 10 uur, dr. van Beek. HEILOO, avond 7 uur, Ds. Eilerts de Haan. (Verbeterde opgaaf). NIEUWE NIEDORP, geen dienst. OUDE NIEDORP, nm. 7 uur, ds. Boeke. URSEM, vm. 10.30 uur, ds. Rijkx. WINKEL, vm. 10 uur, ds. Zillinger Mo lenaar. Doopsgezinde Gemeenten. BEEMSTER, vm. 10 uur, dr. Kuipers. NIEUWE NIEDORP, nm. 7 uur, ds. HaarS DE RIJP, vm. 10 uur, ds. Keuning. (Qntvangen per draadlooze telefoon) Koer* van hedao U STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3). D. Reicbsbank 1NDUSTR. OND. B1NNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert.. Centrale Suiker Holl Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit 1NDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redtang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Koa Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HolL Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Soutbern Rails Union Pacific Wabasb 'Exdividend. tExclaim. Vorige koers pijn. 10.30 pl.m. 10.45 pl.m. 11.— pl.m. 11.15 103 "27/,, 146 122'/, 470 220 143 470 220 63 751/4 1149/4 509/, 74 2301/, 3149/9 62'/, 75-6 115 61»/, 116 62»/, 116 75-7 146 239-40 319'/, 239-41 319-22 241 320.'/, 240 318-9'/, 56'/, 779/, 82'/, 27 158'Vw 260 271/8 76J-7i 271/,-1 57'/, 76'Vw 160 84 160»/, 3461/, 251 102 79 19 351 352-5 355-6 354 105-6 116 74'/, 67 115 75 118»/,-9 325 342'/, 133 346»/, 346»/,- 7 345J-6J 341-2»/, 95'/, 46'/, 72'/, 57 2'/M 100 60 100-1 53 ~27.-3 JOC/,.1 52 2^31* 99-1001 53'/, 61-2 3-9/s 20 181* 134'/, 589/, 54'/, 137-8 - 20 18 60 281»/, 313 280 63 283 317»/, 280 63 3H-3- 287 283-4'/, 285 318-»/, 2S7-9 389/, 119/4 82 212'/, 28'/, 12 381/, - 11'9/irr 212 29 PROLONGATIE vorige ko-re 1'/. P®- heden 2 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. k00*" Bwfim P«"l» i Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100. Kopenhagen Stockholm 0»lo NIET OFFICIEEL New-York Italië Vorige koers 12.049/, 59.01 9.73 34.58»/, 48.121/, 35.00 66.35 66.627, 66.35 2.47'Vis 12.98'/, Koers op heden 11 uur 12.05 59.02 9,73./. 34.58 48.12 35.00 66.30 66.60 66.36V, 2.47U/„ I 12.99

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 11