Vaderlandsche Bank DELANGE&DEMORAAZ,ALKMAAR Rafeafisch Weerbericht. kater ÜGEUDA Stadsnieuws Rechtszaken EFFECTEN CREDIETEN DEPOSITO'S INCASSO'S SPAARBOEKJES ASSURANTIE'S Sport Kerk en school Marktberichten Woensdag 8 October. Viering 8 October-dag. 7.30 uur, Cinema Americain: Na den storm (dram.) en De schoonheidskoningin (comedie); toegang boven 14 jaar. 7.30 uur, A. B. T.: Abie's Rose Marie (geluidfilm, rom.); de screen song Oh you beautiful Doll en een reisje naar Oberam- mergau (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Victoria Theater: De weg naar roem (geluidsfilm, rom.); voor eiken leef tijd. Donderdag 9 October 2.30—5 en 7—9 uur in De Unie, ten toonstelling Holl. Kantvereeniging Het Mo lenwiekje, vanwege afd. Alkmaar Ned. Ver een. van Huisvrouwen. 7.30 uur, A. B. T.: Abie's Rose Marie (geluidfilm; rom.); de screen song Oh you beautiful Doll en een reisje naar Oberam- mergau (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Victoria Theater: De weg naar roem (geluidfilm, rom.); voor eiken leeftijd 8 uur, Dancing Harmonie, verg. vrije soc. vereeniging, spreker F. Wessels. 8 uur, Cinema Americain, vertooning van de film Metaalklanken; zang Stem des Volks. 8 uur, handelsschool, Troelstra-herden king. 1 8 uur, Waakt en Bidt, lezing ds. T. Kloos terman voor de chr. jongelingsvereen. Zacheus. Vrijdag 10 October. 8 uur, Waakt en Bidt, lezing door de hee- ren Dun en Grondsma voor den Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Alkmaar. ▼oor Belaste Waarden, 's Gravenhage, i (1 tegen beurskoers n 1 flO U/ OBLIGATIËN (J |JU ▼oor OBliittATlEN 0 met jaarlijksche uitloting DE REGENVAL DER LAATSTE DAGEN. De regenval der laatste dagen heeft in onze wateren een dermate hoogen waterstand veroorzaakt, dat vooral het vee in de weiden het zwaar te verantwoorden krijgt. De grasmat is met water doordrenkt, waardoor de beesten meer gras vertrappen dan ze als voedsel tot zich nemen. Voor de veehouders is dit zeer nadeelig. Enkelen halen hun beesten reeds op stal, doch het is te hopen, dat er spoedig droog weer komt, opdat de staltijd niet te lang wordt. Ook voor de kaasfabricatie kan het moeilijkheden opleveren, aangezien de kaas gemaakt van gras- en hooimelk een onge- wenscht product geeft. Dat men met de mechanische bemaling niet ten alle tijden den waterstand in zijn macht heeft, leert thans de toestand in ae Bergermeer, waar de loterijlanden thans niet minder onder water staan dan vroeger met de molenbemaling wel eens het geval was. Op enkele gedeelten van den Bergerweg staat het water bijna tot het wegdek. Het wachten is dan ook op de mogelijkheid om te kunnen uitmalen, hetgeen thans de waterstand in Schermerboezem niet toe laat. EEN JUBILEUM. Heden hechtte voor de 30ste maal de heer P. van de Poll, timmerman, Ramen alhier, op zijn verjaardag (zijn 75sten) de krans aan het Victoriebeeld. Het gaat den man niet zoo gemakkelijk meer af, doch wij kunnen ons voorstellen, dat hij er op gesteld is, deze daad van hulde aan het voorgeslacht te blijven verrichten. Toen men in Alkmaar de feestelijke viering van den 8 Octoberdag achterwege liet, werd er toch telkenjare een krans aan het beeld gehangen. Reeds in 1880 deed de heer Van de Poll dit, op verzoek van wijlen den heer Bruinvis, 's morgens in de vroegte, zoo dat niemand wist, hoe de krans aan het beeld kwam. Niet officieel heeft de heer Van de Poll dus veel meer dan 30 jaar een krans aan het beeld gehangen. Nimmer deelde hij mede, dat het dien dag ook zijn verjaardag was. Thans, nu wij dit toevallig vernamen, brengen wij hem gaarne onzen gelukwensch. DE „SCHUTTEVAER". Een der meest bekende vaartui gen der wereld thans te Alkmaar. Men verzoekt ons opname van het t olgende De lezers zullen ongetwijfeld indertijd met belangstelling den tocht van de reddingsboot „Schuttevaer" gevolgd hebben. Glansrijk doorstond dit bootje in het Engelsch Kanaal een hevigen Z. W. storm en het woeste geweld van de branding voor de hemelhooge rotsen van Folkestone. Terwijl in heel Europa een hevige koude heerschte en op den Grooten Atlantischen Oceaan sneeuw en hagelstormen woedden, vertrok op 2 Jan. van het jaar 1929 de kleine notedop van Plymouth en bereikte veilig Lissabon. Schuttevaer had eenige dagen te voren aan de groote persbureaux bericht, dat hij van Lissabon koers zou zetten via de Azoren naar New-York, maar indien hij op weg naar New-York Westen stormen zou krijgen, zou hij verplicht zijn een anderen koers te nemen. Per slot van rekening is de kleine „Schuttevaer" ook geen mailstoomer, maar bedoeld als laatste redmiddel voor de passa giers en bemanningen wanneer een schip in open zee verlaten moet worden. Dat de „Schuttevaer" dat redmiddel kan zijn heeft zij terdege bewezen. Op weg naar New-York zijn de Westen stormen, ja is zelfs een orkaan gekomen. Ruim 2 maanden zwierf de oude Schuttevaer met zijn mannen op de groote koude zee. GebreK aan voedsel en drinkwater, alsmede het feit dat na ruim 2 maanden zwerven op de Soote waterplas ruimschoots bewezen was t de boot aan haar doel beantwoordt, waren oorzaak dat de bemanning zich op 470 mijl ten Westen van de Kanarische Eilanden liet medenemen door een Spaansch stoomschip naar Porto-Rico (West-Indië). Schuttevaer heeft echter met de invoerirtg met groote moeilijkheden te kampen. Er be staan helaas nog altijd internationale zee- wetten welke aan de reeders „open reddings booten" op hun schepen voorschrijven. Om de invoering van zijn boottype te be vorderen, heeft Schuttevaer in binnen- en buitenland bekend gemaakt dat hij geen ge bruik maakte van zijn aangevraagde en ver kregen octrooien. Hij stond vrije aanmaak toe van zijn uitvinding in het belang van allen, die hun leven op zee moeten wagen, x Schuttevaer maakt thans een propaganda- tocht door Nederland en vertelt van zijn in teressante lotgevallen van zijn zwerftocht op den Grooten Atlantischen Oceaan gedurende 68 dagen in den strengen winter van 1929. Hij heeft te Amsterdam, Utrecht, Arnhem, Nijmegen, Groningen, Leeuwarden, enz. reeds gesproken en had overal volle zalen. Wij hopen, dat het den'ouden baas die reeds 72 jaar is en nog steeds onvermoeibaar voortgaat om belangeloos de invoering te verkrijgen van een veilig reddingsmiddel ter zee ook in Alkmaar niet aan belangstelling zal ontbreken. Het bootje krijgt vermoedelijk ligplaats aan de Oudegracht bij de Ridder straat. AANRIJDING. Op de Koorstraat, hoek Laat, is heden morgen omstreeks half twaalf de 14-jarige G. Meuleveld, wonende aan het Achterom alhier, aangereden door een auto van den vischhandelaar W. Sch. uit Egm. aan Zee, die uit de richting Heiloo kwam. De jongen bekwam een lichte kneuzing aan het been. In de apotheek van Wanna werd de eerste hulp verleend. Den chauffeur treft geen schuld. MEERVOUDIGE STRAFKAMER TE ALKMAAR. ZITTING VAN DINSDAG 7 OCTOBER TEKORTKOMING VAN EEN SPOORWEGAMBTENAAR. De 43-jarige blokwachter der Ned. Sp., de heer Herbert H. te Hoorn in functie, ver scheen als verdachte in de eerste strafzaak op grond van het hem tenlaste gelegde feit, dat hij op 4 Maart. n.m. 1.15 de door hem bediende afsluitboomen aan het Keern te Hoorn verzuimd had te sluiten zooals was voorgeschreven 3 minuten vóór het voorbij rijden van een trein, doch die afsluitboomen eerst neerliet, toen een goederentrein get. no. 4575 passeerde en geheel of althans ten dee le den overweg voorbij reed. De machinist van den bedoelden trein ontdekte tot zijn ont steltenis, dat hoewel het sein op veilig stond, dat de boomen niet neergelaten waren. Door krachtig remmen gelukte het hem den trein tot stilstand te brengen. De verdachte erken de inderdaad met de afsluiting iets te laat te zijn geweest maar zeer zeker niet na de bedoelde 3 minuten,, waarvan hij de ver plichtitig ontkende, verstreken waren. Hij had het neerlaten der boomen nog tijdig en dus vóór de trein passeerde, tot stand ge bracht. Op de door den president Mr. Ledeboer hem voorgelezen desbetreffende instructie, voerde de blokwachter aan, dat zulks niet op alle overwegen van toepassing is. De heer Weijland, stationschef te Hoom verklaarde op 4 Maart kennis te hebben ge nomen uit het rapport van den hoofdconduc teur en treinchef no. 4574, dat bedoelde overweg aan het Keern te laat was afgeslo ten. De verdachte had inderdaad gelijk, dat bij dezen overweg geen 3 minuten vooraf in acht behoeven te worden genomen, doch er werd hem ten laste gelegd dat die'boomer. niet tijdig (dat wil zeggen, dat de trein on gehinderd binnen kon komen) gesloten wa ren. De machinist bleef voorts pertinent ont kennen, dat de machine den overweg vóór de afsluiting nog niet had bereikt. Aangetoond werd door den verdediger mr. Waslander uit Utrecht, dat ingevolge een besluit van den inspecteur-generaal den overweg bij het Keern niet valt onder de bedoelde 3 minuten. De president verbaasde er zich over, dat verdachte, die bereids werd veroordeeld door den kantonrechter te Hoorn in eersten aan leg dit verweer niet had gevoerd, waarop de verdediger er de aandacht op vestigde, dat ook dit punt voorkwam in het procesverbaal van den verbaliseerenden hoofdagent. De kantonrechter scheen echter aan deze belangrijke aangelegenheid niet de noodige aandacht te hebben geschonken. De heer Rond, broodbakker, gehoord als getuige a décharge op verzoek van verdedi ger, deelde mede als ooggetuige te hebben geconstateerd dat de boomen op bedoelden 4 Maart waren gesloten op het moment dat de trein aan den overweg toe was. Wel gaf getuige toe, dat de boomen gewoonlijk vroe ger worden gesloten en juist deze omstan digheid vestigde meej- dan gewoonlijk zijn in teresse op het sluiten dezer boomen. De officier kon zich vereenigèn met dag vaarding en kantonrechterlijk vonnis en achtte het feit niet strafbaar en requireeerde met last tot vernietiging van het vonnis, ontslag van alle rechtsvervolging. De verdedigingsrede van den verdediger mr. Waslander uit Utrecht bad natuurlijk tot conclusie: aansluiting bij het requisitoir van den officier. MET HET OPEN KNIPMES GEWERKT. De niet ter zitting verschenen arbeider Kars de V., op Zondag 22 Juli, keetbewoner te Wervershoof, had op dien dag in een aan alcohol ontleenden opgewonden toestand zijn mede-keetlogé Daniël Wijtma, Zuiderzec- werker uit Stadskanaal met een geopend knipmes een steek of snede in hoofd rug toegebracht. De aangevallene keetbewoner verdedigde zich krachtig met een ledig bier- fleschje. Kars de Vr., een uiterst lastige en twistzieke kerel, had aan Wijtman willen be letten zijn Zondagsche kleeren te grijpen omdat deze fraai uitgedost de Enkhuizer kermis wenschte te bezoeken. De getuige Wijtman deelde ter nadere il lustratie mede, dat deze hem dezer dagen bij een toevallige ontmoeting in Amsterdam op nieuw met een mes bedreigde, ook al weer zonder eenige aanleiding. De heer v. d. Gulik, tuinder en caféhouder had in laatstgenoemde waardigheid de vecht partij bijgewoond en legde dien aangaande de gevraagde verklaring af. Verdachte had verklaard dronken geweest te zijn en zich niets meer van het gebeurde te herinneren. Hij werd ettelijke malen voor diverse misdrijven veroordeeld. De officier, lettend cp den ernst van het feit en den gevaarlijken aard van verdachte vorderde 1 jaar gevangenisstraf. OVERTREDING DER ARBE1DERSWET IN HOOGER BEROEP. De heer Aleid Johan K. A., uitvoerder te Baarn, was door den kantonrechter te Hoorn veroordeeld ter zake overtreding der arbeids wet, gepleegd op 1 Mei te Hoogkarspel, bij gelegenheid van het graven van grondsleu- ven ten behoeve van electriciteitskafcels. Ver oordeelde had bif die gelegenheid, eenige arbeiders langer dan 8'A uur doen arbeiden. Van dit vonnis kwam de heer K. A. in hoo- ger beroep en werd heden verdedigd door mr. Korthals Altes uit Baarn. De officier acthte de opvatting van den minister van waterstaat zeer niet juist en requireerde bevestiging van het door den kantonrechter te Hoorn gewezen vonnis. Mr. Korthals Altes, neef van den ver oordeelde, die niet verschenen was, pleitte op verschillende gronden en na uitvoerige be- critiseering van het vonnis der kantonrech ters ontslag van rechtsvervolging. De officier bleek niet overtuigd door pleiters argumenten en verzuimde niet daar van blijk te geven. Hij bleef dan ook onwrik baar op zijn standpunt staan en werd daar na nog door pleiter van dupliek gediend, waarin deze den hoop uitsprak op een von nis, dat uitzicht bood op een beroep in cas satie, uitlokking dus op een principieele be slissing in hoogste instantie. BEHANDELING EENER KINDERZAAK. Een strafrechterlijke aangelegenheid contra de 16-jarige Ad-rianus Cornelis Zw., geboren te Amsterdam en wonende te Egmond aan Zee, werd op grond van diens leeftijd buiten tegenwoordigheid van publiek behandeld. EEN BLOEDIGE MISHANDELING. Een 42-jarige arbeider en caféhouder in de Langestraat, Willem Jac. H., wonende te Helder, stond terecht naar aanleiding^van het feit, dat hij in den avond van Zondag 27 Juli in zijn café aldaar zijn 38-jarigen begunstiger mede-arbeider en stadgenoot P. Muyen op het hoofd had geslagen ter afwisseling met een bierfleschje en een steenen aschbak, ten gevolge waarvan de schedel van den heer P. Muyen niet onbelangrijk werd beschadigd en bloedend verwond. De heer Muyen, die in gezelschap van zijn broeder Klaas per taxi was gearriveerd, mengde zich in een twist met zijn broeder Klaas over de betaling der consumptie. Volgens verdachte bestreed Klaas Muyen het bedrag van de gevraagde consumptie voor do gebroeders Muyen en den taxi-chauffeur. De kastelein, die pas een maagoperatie had ondergaan, had nog niet veel lust in vechten, doch was door het agressieve optreden van de gebroeders Muyen verplicht geweest krachtdadig op te treden. Het was een ge weldige herrie, waarvan ook de schoon moeder van den caféhouder haar deel kreeg. De voornaamste getuige Paulus Muyen, (zijn broer Klaas had goedgevonden thuis te blijven, waarvan de rechtbank de noodige acte nam) kon zich blijkbaar maar vaag de verschillende episodes in het conflict herin neren. Hij wist ook niet waarom zijn broer uit de sloot zien trekken. Het rolde wel drie maal over den rug. Getuige achtte het geval ergerlijk, doch vond blijkbaar geen moed om tusschenbeide te treden. Hij kon niet zien wie er bij waren Ook de zuster kon hij niet onderscheiden, daar hij slecht van gezicht is. Ten slotte werd gehoord de arbeider Adri- anus Martinus Pieters, in dienst van de fa milie St-, die o.m. verklaarde, dat het paard geslagen was met een stuk hout, een z.g. ruiterstok. Van een schoovenvork, waarmede geslagen of gestoken zou zijn, had hij niets gezien. Voor den politie had hij verklaard, dat Piet er. Maria met een schoovenvork geslagen en geprikt hadden. In de sloot is het paard op nieuw door verdachte en getuige met stokken geslagen en er later uitgetrokken. Toen bleek het dat een der achterpooten wrft gebroken. Daarna is het dier verder geranseld, het kwam opnieuw in de sloot terecht en werd er weer uitgetrokken. Het was duidelijk dat op een weerzin wekkende wijze met het dier, dat niet meer tot eenige verdediging in staat was, is om gesprongen. De officier was de meening toegedaan, dat een verwijzing naar de instructie hoogst ge- wenscht was, aangezien op de zitting veel minder was verklaard dan voor de politie, reden waarom de officier toezending van de stukken naar den rechtercommissaris requi reerde. De zaak werd daarop voor onbepaalden tijd geschorst en verwezen naar de instructie. EEN TAMELIJK ERNSTIGE MISHANDELING. Na de gebruikelijke pauze stonden broe derlijk terecht de 25-jarige landbouwer Theo- dorus Sch. en zijn 27-jarige ambtgenoot Pie- ter Joh. Gr., beiden geboren en wonende te Wervershoof, welke heeren in den nacht van 13 en 14 Juli op den Dijkweg te Andijk den 18-jarigen timmermansknecht W. T. Visscher uit Enkhuizen duchtig hadden mishandeld, zonder eenige ernstige reden. De aanval werd begonnen na een ontmoeting op ge- melden Dijkweg door den heer Theodorus Sch., die Visscher schopte en sloeg, later ge assisteerd door zijn vriend Gr. Visscher die geen kans had op eenige over wicht, nam de vlucht, doch werd achtervolgd door de heeren S. en G., waarop hij opnieuw werd overweldigd en onder meer door Theo dorus Sch. in de lip gebeten. Volgens de verdachten, zou Visscher Theo dorus hebben uitgedaagd en hem een ge- meenen trap tegen het onderlijf hebben ge geven. Visscher had hem in zijn keel gegre pen en om zich te bevrijden achtte verdachte Gr. het mogelijk, dat hij had gebeten. De tweede verdachte erkende wel geslagen te hebben, doch hij wilde de vechtenden scheiden en hij begon er maar op los te slaan, gedachtig aan de romeinsche spreuk: Si vis pacem, para bellum Zoo gij den vrede wilt, bereidt U ten oorlog. Behalve het slachtoffer werden ook nog gehoord als getuigen de heeren Bakker en Plas, die den overval bij fragmenten hadden bijgewoond. Het bijten in Visscher's lip had onder meer de heer Bakker waargenomen. De heer Plas, arbeider te Wervershoof, eveneens ter assistentie geroepen om dit ju- geen zin had mee te komen, hoewel hij met dezen te samen woont. Mej. Hermina Oppenhuis, de 60-jarige schoonmoeder van den heer H. gaf een uit voerig relaas van het gebeurde in het cafétje en de ontstane vernieling als gevolg van de woestheid der gebroeders Muyen. De officier noemde het proces een zweef molen en vorderde vrijspraak, omdat niets duidelijks naar voren kwam, een conclusie, waartegen den caféhouder niet de minste be denkingen koesterde. ERGERLIJKE MISHANDELING VAN EEN PAARD TE ZUID- EN N.-SCHERMER. De 28-jarige landbouwer Petrus Cornelis van S., geboren te Haarlemmermeer en zijn 29-jarige zuster Maria Victoria van S., beiden wonende te Zuid- en Noord-Schermer, ston den gezamenlijk terecht ter zake het ergerlijke feit dat zij samen en in vereeniging op 28 Juli met gebruikmaking van een knuppel, een schop en een hooivork een paard zoodanig hebben geslagen, geranseld en gestoken, dat het mishandelde dier ten slotte in een sloot geraakte, waarop zij het paard eindelijk met 3 paarden aan de pooten uit deze sloot lieten trekken. De eerste getuige, mej. Hendrika Roos, de echtgenoote van Dirk Kaay, had Piet van S. het paard zien mishandelen. De zuster stond er bij en bracht aan haar broeder een kopje thee. Toen het dier in de sloot lag, werd het nog mishandeld en toen lieten Piet van S. en zijn knecht, zekeren Pieterse, het paard, dat niet meer kon staan, met behulp van 3 paar den uit de sloot sleepen. Toen daarna het huljielooze dier weer terug viel, het had in- tusschen een poot gebroken, werd het op nieuw uit de sloot getrokken. De verdachte Piet van S. ontkende het paard te hebben geslagen. Het was een las tig paard, dat niet voor de machine wilde trekken, trots alle pogingen. Zij hadden het dier om aan te zetten, toen moe gejaagd en toen was het achteruit loopende, in de sloot terecht gekomen, alwaar het vermoedelijk een poot gebroken had. Het rapport van keurmeester v. d. Wete ring te Alkmaar, luidde echter heel anders. Deze als assistent van den veearts Root- zant, had geconstateerd, dat het cadaver een hoeveelheid van wel 50 K.G. bloederig en murw vleesch bevatte, voor deconsumptie ongeschikt. De heer Dirk Kaay, echtgenoot van vorige getuige, had het paard op zeer ruwe manier stitieraadsel te ontwarren herkende alleen den tweeden verdachte. Voorts hadden beide heeren na afloop van de vechtpartij tegen den afgetakelden heer Visscher, die niet te herkennen was van het bloed, toen hij over eind krabbelde, gezegd: heb je nou genoeg op je d.... gehad? Wat de heer Visscher daarop antwoordde is niet ruchtbaar gewor den. De officier het bewijs geleverd achtende, vorderde tegen Th. S. 3 weken en tegen P. J. Gr. 7 dagen gevangenisstraf. MISDRIJF ARTIKEL 250 BIS WETBOEK VAN STRAFRECHT. Mej. IJtje W., wonende te Helder, 29 jaar, huisvrouw van den marinier J. C. R stond terecht ter zake het zedenmisdrijf be' c'oeld in artikel 250bis en deze zaak werd met het oog op het zedenkwetsende, met ge sloten deuren behandeld. Mr. Belonje trad op als raadsman en ver dediger als plaatsvervanger van mr. Buis kool van Schagen. Gevorderd werden 6 maanden gev. Mr. oelonje bestreed beroep of gewoonte, dus al zoo het opzet en concludeerde vrijspraak, sub s:diair een lichtere straf, liefst in den vorm eener voorwaardelijke veroordeeling, waarte gen de conclusie van het reclasseeringsrap- port niet indruischte. In alle zaken a.s. Dinsdag uitspraak Daarna sluiting. DE MOORDZAAK LANS. p. Cassatie aangeteekend De vroegere procuratiehouder J. G. van Oudh^usden, die Maandag j.1. door het Haagsche gerechtshof is veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf, wegens doodslag op zijn patroon Lans in dien kantoor aan den Oostzeedijk te Rotterdam en wegens valsch- heid in geschrifte en verduisteringen meer malen gepleegd, heeft hedenochtend' tegen dit arrest Cassatie aangeteekend. BRANDSTICHTING Pi t nn*nbank -ie Utrecht veroordeelde op u r) J°n«reman uit Soest wegens opzettelijke brandstichting tot één jaar en acht maanden gevangenisstraf met aftrek van een deel der preventieve hechtenis In hooger beroep vernietigde het Amster- damsche gerechtshof het vonnis en legde S- meuw rechtdoende, in aanmerking nemende ualii reclasseeringsrapport de zelfde straf op, evenwel met aftn* van drie maanden voorarrest naar' waarnemingen, verricht in den morgen van 8 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.4 te Mar •eille. Laagste barometerstand 732.6. te Malin- head. Verwachting, geldig tot den avond van 9 October: Krachtige, tijdelijk stormachtige Zuid. westelijke tot westelijken wind; betrokken tot zwaar bewolkt met regen; mogelijk hagel- buien; tijdelijke opklaringen; weinig veran dering in temperatuur; later op den dag ie{3 kouder. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind heden van de Bildt te 7.49 uur aan alle posten „Wordt verwacht storm uit het Zuidwesten!" alkmaar MI&NT2^ Auto-Revue. Ze is er weer Verlangend is er zeker weer uitgekeken naar het Octobernummer van de Auto-Revue en met graagte zal het wel weer ter hand zijn genomen, omdat men nu eenmaal weet dat Auto-Revue iets brengt, dat boeit, dat in' teresseert, dat.... gelezen en .herlezen wordt En zoo zullen de véle lezers en lezeressen van Auto-Revue ook deze maand niet bedro gen uitkomen, want ook nu geeft de rijke in- houd meer dan voldoende redenen tot buiten gewone tevredenheid. Oen te beginnen behan delt prof. dr. Max C. Stifter uit-Berlijn, hoe erwetenschappelijk gekust moet wor den! 't Is een artikel, dat natuurlijk met alle aandacht gelezen zal worden, terwijl de tal rijke afbeeldingen tusschen den tekst niet minder goed bestudeerd zullen worden! W. G. Sinclair geeft een verhaal van een Inlandschen chauffeur en zijn toewan onder den titel „Sidin is Betoel Pienter". Het volgende'verhaal is de bekende ver- volgroman van Henri van Wermeskerken „Het Mannen-eiland", dat de spanning er nog steeds uitstekend inhoudt. Dr. J. C. Koch Bouma schrijft een aardige schets, getiteld „Het spannende oogenblir, terwijl Willy Corsari met „Het antwoord" ook een steentje bijdraagt. Dan is er nog een goed geschreven verhaal van G. J. van Over- duin Kruit, getiteld „De Spion", terwijl ten slotte mr. Joh. Ernstman op zijn eigen pret tige manier een in memoriam schrijft naar aanleiding van het 100ste slachtoffer der on bewaakte overwegen en Mia J. de Jongh— ten Kate een korte novelle, „Tempo" gehee- ten. Het spreekt vanzelf, dat we hier slechts een greep doen. Auto-Revue geeft nog vee\ meer, maar dat meet de lezer zelf maar ont dekken I Tot hoofd der school te Hem (gem. Venhuizen) is benoemd de heer J. Zwager man te Enkhuizen. TECHNISCHE HOOGESCHOOL TE DELFT. rl Aan de technische Hoogeschool te Delft is geslaagd voor het propaedeutisch examen vcor werktuigkundig ingenieur, de heer N. de Boer te Hoogwoud. Voor het propaedeu tisch examen voor electro-technisch ingenieur slaagde de heer G. E. F. van Dijk te Alk maar. I AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM, 8 Oct. 1930. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer ea prijzen als volgt: 197 vette kalveren le kw- 0.90—1.10; 2e kw. 0.90-/ 1.10; 3« kw. 0.82—0.90; per K.G. levend ge; wicht; 30 Nuchtere kalveren 14S 21» 650 Varkens, vleeschvarkens (90110 K.G.) 0.70—0.71; zware varkens 0.68— 0.70; Vette varkens 0.650.67 pe* K.G. slachtgewicht. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 8 Oct. 1930. Op de he den gehouden aardappelenmarkt weren de prijzen onveranderd. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Oct. '30. Langendijker Groentenveiling. 6000 stuks Bloemkool les. 6.50—14.60; Bloemkoo1 2e s. 0.801.40; Reuze Bloemkool 13 per 100 stuks; 2200 K.G. Peen 2.10—2.30; 52000 K.G. Roode Koo 1.30—4.20; 18000 K.G. Gele Koo 1.60-/ 4.10; 20.000 K.G. Witte Ko» 0.60—1.50; 9800 K.G. Deensche Witte Kool 1.70—2; 19000 K.G. Uien 2-30 3.20; Grove Uien 2.40-/ 2.80; Drie; lingen 1.30—1.70: Nep 2.50-/ 3.70, 900 K.G. Slaboonen 11.9026 90; lj$ K.G. Tomaten: A 28.80; C 26; 11; 1575 K.G. Bieten 1.80-/ 3;.8jJ Witkrop 1.30—1.80; 240 K.G. Druiven. Frankenthaler 37.20—43.20; Alicant® 43.40; 5200 K.G. Aardappelen: Scho" sche muizen 3.40; Groote Schotsche ffl"1' zen 3.40; Blauwe 2-50; Drielingen alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 7 Oct. 1030- 27400 K.G. Aardappelen: Schotsche Muiz 3.904.20; Groote Schotsche mulZ 2.702.90; Ronde Duken 2.69» Schoolmeesters 3.40; Drielingen 5-}x 5.30; 36400 K.G. dien: Uien f 2.40^ 2.90; Drielingen 120-/ 1.50; 2.1<>—2.60; Ge'e Nep 2.40—/ 3 3400 K.G. Peen 1.50—2.20; 700 K-9' Spercieboonen 10.60—18 70; 8800 Hoode Kool 0.90—f, 1.70; 39400 Ku' J

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2