Rechtszaken Kerk en schooB Heil de maand 'Smettefoos glanzende xstoeren^ en tóch ,ln IQfllflUTEIÏ KLAARs Jofihsons Etectriscfie VtoBnorper !De beste Amertkaanscfie Binnenland ge 4V».\Tl»i:X VA1 KEN 'EHKEEHSAGKNTJE. Terug uit Indië met rheumatiek. Een lijden van 7 jaar door Krnschen beëindigd. Begint U met te lezen wat de heer W. P. te Hilversum ondervond en volgt U daarna gerust zijn voorbeeld. U zult er versteld van staan hoe spoedig ook U de 700 vurig egeerde verlichting van Uw rheumatische kwellingen zult onder vinden. „Ruim 7 jaar leed ik aan rheumatiek, heb vele medicijnen aangewend, doch alle met weinig of geen resultaat. Uit Indië hier aangekomen hoorde ik over Kruschen Salts en ten einde raad ging ik dit gebruiken. Ik kan niet anders zeg gen, dan dat Kruschen het eenige middel is, waaraan ik tot nu toe te danken heb, dat mijn rheumatiek langzaam maar zeker uit mijn lichaam verdwijnt. Ik ben pas kort bezig, Kruschen Salts te ge bruiken. Overal en ieder zal ik dit mid del aanbevelen als het beste, dat ik ooit heb kunnen vinden tegen de zoo gevrees de rheumatiek. U kunt van dezen brief naar goeddunken gebruik maken, ten einde Kruschen Salts zooveel mogelijk bekend te maken." W. P. Wanneer U voor de rest van Uw leven verlost wilt zijn van de vlijmscherpe urinezuurkristallen (de oorzaak van Uw rheumatiek), die zich in de gewrichten en weefsels nestelen, begin dan morgen ochtend voor het ontbijt een halven theelepel Kruschen op een glas heet water of in een kop thee te nemen. Ver geet niet dit geregeld eiken dag te doen en houdt dit eenige maanden lang vol. Dan zult U beseffen waarom Kruschen het zich vastzetten van het overtollige urinezuur in Uw gewrichten verhindert en U behoedt voor de ketenen der rheu matiek. Kruschen is een combinatie van zes levenwekkende zouten, die ons lichaam eiken dag noodig heeft en die ook Uw lichaamskracht en energie doet toenemen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten 0.90 en 1.G0 per flacon. Op 't oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren op onze kosten. Door heel Holland zijn namelijk onder de apothe kers en drogisten duizenden flesschen Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt deze gratis proefflacon gebruiken, zonder de gewone flesch Kruschen te openen. En indien U, na deze proefflacon opgebruikt te heb ben, met 't resultaat niet volkomen te vreden bent, brengt dan de gewone flesch ongeschonden terug naar den leverancier, bij wien U ze gekocht hebt. Hij zal U on middellijk en zonder omwegen Uw (ge- heele uitgave) 1.60 terug betalen. Maar vergeet niet dat de gratis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat van 1.60 en dan nog slechts voor een be perkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of dro gist, voordat hij deze groote proefpakken uitverkocht heeft. en gooi die gaten dicht, tenminste voor zoover de afvoer van het polderwater dit toelaat. Hopende hierdoor te bereiken dat de bevoegde autoriteiten ook eens de belan gen der pachters van de buitenlanden meer zullen behartigen, en wellicht de schippers ten spijt, er voor zorgen dat tenminste gedurende den hooitijd en de rietsnijtijd het water wordt gehouden op het van vroeger bekende peil, waardoor veel schade wordt voorkomen, teekent met vriendelijke dankzegging voor de verleende plaatsruimte, P. N. L. te O. CHANTAGE. De Vijfde Kamer der Amsterdamsche rechtbank deed gister uitspraak in de zaak tegen den ziekenverpleger J. K., verdacht van poging tot chantage. Verd. had iemand, binnen een tijdsverloop van ongeveer tien jaar, door bedreiging een geheim te zullen publiceeren, plm. 15000 afhandig gemaakt. Tenslotte eischte de man steeds meer en de benadeelde belastte een advocaat met de uitbetaling van het geld. Tenslotte bedreigde K. den advocaat, hij kreeg niet genoeg uitgekeerd naar zijn zin. De advocaat diende een aanklacht in en de man werd wegens bedreiging met een mis drijf tegen het leven veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Toen K. weer in vrij heid was, was hij direct voortgegaan zijn slachtoffer geld af te persen. Ditmaal bleef het bij een poging. Onmiddellijk werd de po litie in het geval gemengd en werd gister K. wegens poging tot afpersing veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De eisch luidde 2 jaren gevangenisstraf, OPLICHTING. Een jaar gevangenisstraf geèischt. Een Hilversumsche juffrouw wilde van haar man scheiden. Toen zij zich in de wachtkamer van een rechtskundig bureau bevond, maakte zij kennis met een man, die haar aanbood bij een en ander behulpzaam te zijn. De juffrouw verliet met den man het bureau, doch weigerde aanvankelijk zijn in menging. De man, zekere C. K., bood echter bij herhaling zijn hulp aan, hij toonde zich zelfs op de as. gescheiden vrouw verliefd en stelde haar voor later in het huwelijk te tre den. Nadat hij haar eenige dagen achter volgd had met plannen, vertelde hij, dat hij aan een advocaat te Hilversum 400 had betaald voor het voeren der procedure; dien zelfden dag had hij echter een brief ontvan gen waarin hij werd aangemaand 285 te betalen zoodat hij zich nu zelf in moeilijkhe den bevond. De juffrouw liet zich tenslotte bewegen de 285 aan K. te betalen. Het bleek echter later, dat het geheele verhaal van K. was verzonnen en het hem slechts te doen was geweest om de 285. Bovendien bleek het, dat K. reeds getrouwd was. Gister had de man zich voor de Vijfde Kamer der rechtbank te Amsterdam te ver antwoorden. Hij was echter niet verschenen. Behalve de benadeelde juffrouw werden ook twee zusters van haar als getuigen gehoord, die hadden meegeholpen de 285 bijeen te brengen. Mr. Hermans, advocaat en procu reur te Hilversum verklaarde, dat verd. nooit bij hem was geweest om over de zaak te spreken, terwijl een particulier detective uit Hilversum, de heer Van Spunkren, verklaar de, dat verd. bij hem was geweest om prijs opgave te vragen voor het „schaduwen"' van den echtgenoot der juffrouw, die in Rotter dam verblijf houdt. Getuige v. S. had echter geen geld van verd. ontvangen. Later was verdachte nog eens bij hem geweest om getuige te bewegen te verklaren, dat hij 150 van hem had ont vangen, welk verzoek getuige had afgewe zen. De Officier van Justitie Mr. de Blecourt achtte verd. schuldig aan oplichting en eisch te zijn veroordeeling tot een jaar gevange nisstraf. Uitspraak 23 October. Wegens aanstaand huwelijk is door mej. N. Portegijs met ingang van 1 Novem ber ontslag aangevraagd als onderwijzeres aan de R. K. school m den Hondenweg te Heerhugowaard. DE HEER J. VAN DER VIES IN MEMORIAM. Dezer dagen bereikte Uitgeest het droe vige bericht van het overlijden van den heer j. van der Vies te Apeldoorn. Zooals men weet was genoemde heer meer dan 20 jaar in ons dorp hoofd der Openb. lagere school. In al die jaren heeft hij zijn functie steeds met de meeste toewijding vervuld en was bij zijn leerlingen zeer gezien. Hiervan is wel één van de beste bewijzen zijn afscheid van de kinderen, nu ongeveer een jaar geleden, bij welke gelegenheid hem verschillende cadeaux als bewijs van dankbaarheid en er kentelijkheid van ouders en leerlingen werden ter hand gesteld. Nu a.s. Vrijdagmiddag zal de teraardebestelling op de algemeene be graafplaats in ons dorp plaats hebben, en zal door Ds. Van Peursem een dienst worden gehouden. Het zal mevr. v. d. Vies zeker niet aan bewijzen van innige deelneming ont breken. Lezing van ds. Waakt en Bidt. Kloosterman in Voor de Christelijke jongelings-vereeni- ging' „Zacheus" hield ds. T. Kloosterman van Leeuwarden in het gebouw „Waakt en Bidt" een lezing over het onderwerp „Kerk en Jeugd"'. Een vrij groote schare belangstellenden, voor het meerendeel ouderen, was opgeko men om deze rede aan te hooren. Ds. Kloosterman beklom even over acht het podium en verzocht de aanwezigen te willen zingen van psalm 25 vers 2 en 6. Na het gebed ving de spr. van den avond aan met het voorlezen van 1 Korinthen 12 tot en met 27, waarna hij er op wees dat de kwestie kerk en jeugd zeer actueel is. Bij het Nederlandsche volk staan niet alleen theo logische maar ook kerkelijke vraagstukken in een sterke belangstelling. Het kerkelijk vraagstuk, of de kerk vroomheidsopenbaring dan wel openbaring van Christus zal zijn, zal wel van groote beteekenis worden. Maar ook de jeugd staat in de groote be langstelling. Misschien is het een mode. Het jeugdvraagstuk is echter aan de orde, want we moeten, met het moderne ingewik kelde leven, meer dan ooit zorgen dat zij goed over haar moeilijkheden heenkomt. Men zegt wel eens dat de beste huwe lijken worden gesloten tusschen de personen die het meest verschillen van karakter en temperament. Welnu, aldus spr., dan is er geen beter huwelijk mogelijk dan tusschen jeugd en kerk. De kerk is stabiel, de jeugd losbandig, de kerk is de oudste, ze is ouder dan Metnuza- lem terwijl de jeugd de jongste is. Beide zijn ver van elkaar verwijderd. De kerk heeft zich langen tijd bitter weinig van de jeugd aangetrokken. Omgekeerd heeft ook de jeugd zich weinig met de kerk inge laten. Welk een contrasten immers. Kerk, dat is beëngtheid, benauwenis; de jeugd wil de ruimte van voetbalveld en na tuur. De kerk is somberheid, de jeugd is blijheid en vroolijkheidblijheid en vroolijk- heid van dancing en bioscoop. Een ieder die het wel meent met kerk en jeugd moet de toenemende halveering ver ontrusten. Kerk en jeugd behooren bij el kaar. De jeugd heeft de kerk noodig. Wanneer we in de „vlegeljaren" komen de jaren van de ontwakende zelfstandigheid, komt er een sterke afkeer tegen aïles wat er uit het verleden tot ons is gekomen. Ouders komen dan niet met hun tijd mee. Er is een sterke voorkeur voor alles wat nieuw is. De na-oorlogsche jeugd vindt eigenlijk alleen wat van na den oorlog stamt. Juist in die jaren hebben we het meeste noodig de in vloed van de kerk. Anders loopen we gevaar onder te gaan. Menig jong leven vindt te fenwoordig zijn gelijkenis met het ledige uis van Jezus. Wat de school is voor het (kleine) kind, dat zal de kerk moeten zijn voor de rijpere en de rijpende jeugd. De jeugd heeft, wanneer alles in haar bruist en kookt, behoefte aan den invloed van de kerk, die de eeuwen heeft doorstaan. Leeft kerkelijk, weest kerkelijk, bidt met de kerk riep spr. de jeugd toe. Dit alles kan ook tot op zekere hoogte nog worden gezegd van de r.k. kerk. Maar de jeugd heeft ook Christus noodig. De kerk komt met de absolute boodschap van Jezus, dat ook voor haar schuld vergiffenis, levens hernieuwing bestaat. Het gaat om de kerk van Christus, om de meest principieele le- venswa den. Met dankbaarheid mag worden geconsta teerd dat de jeugd veel meer belang stelt in de principieele levensdingen dan 25 h 30 jaar geleden. De jeugd van onzen tijd roept om antwoord, dat alleen Christus kan ge ven. De opbloei van de jeugdkerken kan als bewijs gelden. De jeugd staat voor de keuze en als het evangelie haar grijpt, dan wordt de goede keuze gedaan. Nadat gezongen was, vervolgde ds. Kloos terman zijn lezing. Men heeft in de kerk de jeugd wel eens te veel als een „aanhaakser beschouwd, als buiten de Christengemeente staande. Een kerk zonder jeugd is als een haard zonder- vuur. Laat de kerk er zich van bewust wor den dat ze zonder jeugd niet kan leven. Spr. werkt een vergelijking uit van de kerk met wat Paulus zegt in Cor. 12 van het lichaam van Christus, dat ook de meest sierlijke lichaamsdeelen onmisbaar zijn. De jeugd wordt door spr. de voeten van de kerk genoemd. De groote machten die de kerk bedreigen zijn het separatisme, het socialisme en in de ze streek ook het katholicisme. De jeugd moet de oude moederkerk juist vlug maken ten opzichte van de nieuwer ge organiseerde separatistische kerken in het socialisme. De handen der kerk zijn ook de jeugd, die de dingen van den tijd aan moet grijpen. Wie zijn de oogen der kerk? De jeugd, met zijn scherpe jonge oogen. Spr. zou willen, dat de jonge menschenden nood der kerk zouden zien. Wanneer ze dat zien, zal onder hen een roeping ontstaan, opdat de kerk weer worde: de kerk van Christus. De jeugd moet ook oog hebben voor de toekomst, eigenlijk is zij de toekomst der kerk zelve. De kerk zwijgt over de groote vraagstuk ken en daardoor komt de jeugd dikwijls op verkeerde paden. Dat is de nood der kerk. Er is geen liefde. De kerk heeft geen kracht naar buiten, kan bijv. zelf geen zendingsmis sie uitzenden. Dat alles moet de jeugd gaan zien. Maar ze moet ook toekomst der kerk zien, want ze is de kerk van Christus. De kerk moet hervormd worden naar Gods woord. De jeugd en de kerk moeten samengaan. Het belang van de kerk en het belang van de jeugd eischen het. Aan den voet van het kruis zullen kerk en jeugd be hooren samen te gaan. Het klinkt parado xaal, maar tenslotte zal blijken dat kerk jeugd is en jeugd kerk. Besloten werd met het zingen van psalm 119 3, en het uitspreken van een dankge bed. DOOR (NIMMER VOETAFDRUKKEN MEER) VRAAGT GR AT IS CEn JOMflSON'S BOEKJE OVER OE WJ2E VAN ONDERHOUD VAM ELKE SOORT VLOER S.C. JO HHSQN&SOn{5«&sj HOLLAMD KANTOOR DLN HAAS JACÖB HOPSTRAATM PREDIKBEURTEN. Zondag 12 October. Groote Kerk. 10 uur. Ds Hak, H. Avond maal. Avond 6 uur, Ds. Hak. Dankzeg ging- „Waakt en Bidt", 10 uur Ds. C. M. Lu- teyn, van Apeldoorn. Evangelisch-Luthersche Kerk, vm 10.30 uur, Ds. H. Makkink. Doopsgezinde Kerk, voonn. 10.30 uur, ds Westra. Remonstrantsch-Gereformeerde Kerk, vm. 10.30 uur, Da. F. W. Rappold. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur Ds. J. H. Donner, van Broek op Langendijk, be vestiging Ds. C. von Meyenfeldt, van Feij- enoord-Rotterdam. 5.30 uur, Ds. C. von Meyenfeldt. Intrede Collecte fonds: verruiming aantal zitplaat sen in het kerkgebouw. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous saintstraat. Voormiddag 10 uur en nain 4 30 uur, dienst. UIT DE OMGEVING. Herv. gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. Bax. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom, doop. Rechtz. Ned. Herv. Evangelisatie Mara natha, voorm. 10.15 uur, de heer Scholtz van Amsterdam. Vrije Evangelische Gemeente, huize Bei' kenhof Komlaan 12, voorm. 10.15 uur, J. J. Ruijs. BROEK OP LANGENDIJK, Herv. Kerk 9.30 uur, Leesdienst. 2.30 uur, Ds. van Baaien. Voorber. H. Avondmaal. Geref. Kerk, 9.30 uur, Leesdienst. 2.30 uur, Ds. Donner. Chr. Geref. Kerk, 9.30 en 3 uur, Ds Drenth. Doopsgez. Kerk, 9.45 uur, Ds. de Jong. DE RIJP, 10 uur, Ds. Rooker. EGMOND-BINNEN, 10.15 uur, Ds Nobel. EGMOND AAN ZEE, vm. 10 uur, ds Roobol. Oud Kath. Kerk, 8 uur, vroegdienst. 10 uur, laatdienst, 3 uur, vesper. Geref. Kerk, 10 uur en 4^ uur. GROOTSCHERMER, 10 uur, Ds. Groot GROET, Vrije Evangelische Gemeente, zaal van K. Peiis, nam. 3 uur J. J. Ruijs, nam. 2.15 uur, Zondagsschool. HEERHUGOWAARD, geen dienst. HOOGWOUD, 10 uur, Ds. Reddingius. HEILOO, avond 7 uur, Ds. Eilerts d: Haan. Evangelisatielokaal tijdelijk in gebouw „Kunst en Sport", vm. 10 uur, de heer K Teelink, van Amsterdam. LIMMEN, 2 uur, ds. Roobol. OTERLEEK, 10 uur, Ds. Boerendonk. OUDORP, geen dienst. OBDAM. geen dienst. STOMPETOREN, 10 uur, D: Heep. Evangelisatie, 10 uur, de heer Reuzen, v Amsterdam. UITGEEST, 10 uur, Ds. van Peursem. Avond 7 uur, Ds. van Peursem (Bijbelle zing). Evangelisatiegebouw Sedeur: 10 uur de heer K! A. Weeda, van Amsterdam. 11.40 uur. Zondagsschool. Woensdagavond half acht Bijbellezing door den heer A. Donker, ^an Koog aan de Zaan. WARMENHUIZEN, avond 7 i r, D? Zillinger Molenaar. ZUID-SCHARWOUDE, Hervormde Kerk, 9.30 uur, geen dienst. PSYCHOPAAT AANGEHOUDEN. Had meteen een koe en een paard meegenomen. Eenige weken geleden zijn twee psychopa- then uit de inrichting te Leiden ontvlucht. De een is vorige week aangehouden, de twee de gisteren in Dicnien, waar hij een paard en een koe heeft gestolen. Hij is door de mare chaussee weer naar Leiden gebracht. DE ACCIJNS OP GEDISTILLEERD. Een adres tegen de voorge stelde verhoog'ng. De Zuid-Ncderl. Spiritusfabriek te Bergen op Zoom en de Nederl. Gist- en Spiritus fabriek te Delft hebben aan de Tweede Ka mer een adres gericht, waarin zij opkomen tegen de voorgestelde verhooging van den accijns op het gedistilleerd. Vooraf wordt in dit adres opgemerkt, dat de wijze waarop hier te lande voorstellen tot accijnsverhooging worden behandeld den normalen gedistillecrdhandel ontwricht en de schatkist nadeel berokkent. De lange termijn, welke tusschen indiening van het ontwerp en het invoeren van den verhoogden accijns verloopt, schept gelegenheid tot opslag van groote hoeveelheden gedistilleerd, waarover het lagere accijnsbedrag is betaald. Adres santen berekenen, dat hierdoor bij de accijns verhooging in 1915 aan de schatkist een schade van 324.000 is berokkend; bij de accijnsverhooging van Januari 1921 van niet minder dan 5.000.000. Thans berekenen zij andermaal een schade voor de schatkist van ongeveer 350.000. Wat het ontwerp zelf betreft, deelen adressanten geenszins de meening van den Minister van Financiën, dat de voorgestelde verhooging geen gevaar zal opleveren voor de toeneming van den smokkelhandel en de clandestiene vervaardiging van gedistilleerd. Zij wijzen er uitdrukkelijk op, dat de mate, waarin de frauduieuse handel in gedistil leerd zal worden gedreven, uitsluitend af hangt van de winstmarge, welke voor den smokkelaar overblijft. Deze mogelijke winst marge wordt thans met 44 per H.L. ad 100 pCt. verhoogd. Er is volgens adressan ten geen enkele omstandigheid, welke het aannemelijk maakt, dat het thans zonder vaar voor toeneming van den smokkelhan- el mogelijk is den accijns te verhoogen bo ven het cijfer, waartoe een twee jaren gele den door den minister van financiën inge stelde onpartijdige en deskundige commissie is gekomen. Zij vreezen, dat de groote werk loosheid van invloed zal zijn op toeneming- van den smokkelhandel, in het bijzonder in de grensstreken. Op grond van een en ander voorzien adressanten, dat de verwachte hoogere op brengst van 4.000.000 niet zal worden verkregen. dei Zij spreken de hoop uit, dat ditmaal aan de stemmen uit het bedrijfsleven gehoor zal worden gegeven en het ingediende wetsont- werp niet tot wet zal worden verheven. Ten slotte wordt nog gewezen oo groote landbouwbelangen, welke met de spj. ritusindustrie verbonden zijn, omdat de waarde van de melasse, een nevenproduct van de reeds noodlijdende sui erindustrie, daalt naarmate de spiritusindustrie tengevolge van toenemenden smokkelhandel wordt be. nadeeld. AUTOBUSONDERNEMERS. Jaarvergadering van den Ne* derlandschen Bond. Onder voorzitterschap van den heer G. p 11. Wortman werd Woensdag te Utrecht dé jaarvergadering gehouden van den Neder- landschen Bond van Autobusdienst-ondeme- mers. Deze constaterede in zijn opening*, woord, dat men langzamerhand begint te naderen tot het ideaal: de concentratie der bedrijven in groote maatschappijen. Ondanks dit verheugende \erschijnsel bestaan er toch nog groote grieven tegen bepaalde toestan den. 'Zoo o.a. het feit, dat met betrekking tot het keuren door de politie-ambtenaren geen beroep mogelijk is. In dit verband bepleitte hij de instelling van een door de regeering te benoemen commissie van deskundigen, die met goed omlijnde opdracht het keuringswerk zal moeten verrichten. Tot de zaken, die verder de aandacht van het bestuur hebben, behoort o.a. het huidige belastingstelsel. fa-i v' dagen. Alsnu was het woord aan den heer Kraak Steeman tot het uitbrengen van zijn uitvoerig en rijk gedocumenteerd jaarver- slag, waarin hij evenals de voorzitter het concentratie-verschijnsel besprak. Als ty- peerend voorbeeld hoe de concentratie, gedachte allengs meer veld wint, releveerde de secretaris wat in den kop van Noord- Holland reeds was tot -tand gekomen. Niet minder dan lf autobusondernemingen zijn daar onder één directie gebracht, riet spreekt van zelf dat de spoorwegen een der gelijke concentratie met leede oogen aanzien, te meer nu de A.T.O. telkens meer terrein verliest en ook uit de Betuwe gaat verdwij. uen. Aan het jaarverslag, dat vervolgens door den penningmeester v erd uitgebracht, bleek dat de boncsmiddelen dit jaar met een voor- deelig saldo van ruim 3000 sloten, terwijl de begrooting voor het achtste hondsjaar in ontvangsten en uitgaven eer. eindcijfer ver toont van 8725, waarbij een batig sald« van 1245 is gecalculeerd. Bestuursverkiezing, Bij de bestuursverkiezing werden aan de beurt van aftreding zijnde voorzitter en be stuursleden allen herkozen. Besloten v/erd de volgende jaarvergade ring wederom in Utrecht te houden. Vervoei verordening vroeger en nu. In de middagvergadering heeft de secreta ris de heer Kraak Steeman een inleiding ge houden over de vervoersverordening in ons land, vroeger en nu. Overheidsbemoeiing ia zake het vervoer heeft, zoo zeide de heer Steeman, van de oudste tijden af bestaan. Overheidsbemoeiing leidde nimmer tot ex ploitatie door de overheid. De vervoermidde len danken alie hun ontstaan aan het parti culier intiatief, ook de autobus. Dit particu lier initiatief maakte het vervoermidael (ook de bus) groot en vroeg steun aan de over heid in den vorm van een regeling ter be scherming van het vervoermiddel. Het ge vaar bij het autobusbedrijf is niet denkbeel dig, dat de gevraagde regeling ter bescher ming door de oudere vervoermiddelen ge hanteerd zal worden tot afweer Ier inkrim ping van de sfeer van de autobus De be schermende maatregelen ziin in de historie steeds slechts tijdelijk noodig gebleken; tot dat aan het nieuwe vervoermiddel door de oudere vervoermiddelen de plaats was inge ruimd die het toekwam. Concludeerend zeide spr., dat een blijvend overheidsorgaan tot het behartigen van hoeften der verschillende vervoermiddelen niet noodzakelijk, doch wel wenscheliik ts VAN EEN VERANDA GEVALLEN. Jongetje gedood. Woensdagmiddag is in de Marco Polostr. te Amsterdam een driejarig jongetje van een veranda op de eerste verdieping gevallen- Het ventje was zwaar gewond en is gister nacht overleden. GENEESHEER-DIRECTEUR BINNENGASTHUIS TE AMSTERDAM- De gemeenteraad van Amsterdam benoem de gisteravond tot geneesheer-directeur goot het Binnengasthuis den heer G. van der Rey- den, arts, geneesheer-directeur van het Tes- selschadeziekenhuis. 213. En eindelijk naderden ze al meer en meer de maan, zoo dat het net leek alsof de maan een reusachtige pannekoek was. Zouden ze hier ook landingsterreinen hebben vroeg de kabou ter weer. „Ik weet het niet, we moeten maar onze beurt af wachten". antwoordde de agent. Na een buitengewoon vermoeiende reit, werd eindelijk d* maan bereikt en de professor was de eerste, die voet op maan "tte. Ze keken nieuwsgierig rond, nu ze, voor de eerst* maal de maan van zoo nabij zagen. Ze keken werkelijk hun oogen uit.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10