Alcm, Viclrix I W. F. G. I Kou in hef Hoofd A/ICKS KINADRUPPELS w.v. TERDAMSCIIK 1BFU11S Marktberichten Dr. H.NANNING'S EETLUSf-OPWEKKENOi /L30p.fl. Pfovinoiaal nieuws Laatste berichten. 2 uur MOE IS DE BUIT TE ARNHEM ONTDEKT? Heeft de politie de horloges nut de uitgeloofde belooning der assu rantie-mij. teruggekocht? Wij lezen in de Tel.: Naar wij vernemen heeft de inbraak bij de firma Berkemeijer aan het Rokin, waarbij vcor een bedrag van ongeveer 20.000 aan horloges en andere voorwerpen werd gesto len, niet alleen bij het publiek, doch ook in .'politiekringen het nocdige stof doen op waaien. Omtrent de toedracht van de wijze, waarop het gestolene weer werd teruggevon den, circuleeren in het corps zelf, lezingen die sterk afwijken van de mededeelingen, die men in de dagbladen heeft kunnen aantref fen. Het ligt niet op den weg van de pers in het algemeen om minutieus aan te geven op welke wijze de politie aan haar inlichtingen komt en wie de personen zijn, die haar, hetzij in het algemeen belang, hetzij uitsluitend in hun eigen belang, aanwijzingen geven. Het publiek toch heeft er reent op dat het onder zoek zoo goed mogelijk wordt geleid. Van daar ook, dat wij eenige maanden geleden in een artikel betoogden, dat de samenwerking tusschen de autoriteiten op het platteland en de politie in de groote steden dikwerf, om redenen van velerlei aard, te wenschen over laat. Echter kan ook Amsterdam in eigen boezem een verhouding aanwijzen, die niet bepaald bevredigend is. Dat is de verhouding tusschen de recherche van de vele secties, die er bestaan en de uitgebreide afdeeling van de Centrale Recherche die aan het hoofdbureau is geplaatst. Vroeger waren over de samen werking reeds klachten, doch thans komen zij in sterker mate voor, nu er een „mobiele bri gade" der recherche is gekomen ,die ook bij belangrijke zaken, die in de secties gebeuren, bijspringt wanneer de commissaris dier sectie zulks verlangt. Het onaangename verschijnsel doet zich na melijk voor, dat men de mobiele brigade be schouwt als een vervelende indringster. Zulks leidt tot haken en oogen en dit komt een vlot onderzoek zeker niet ten goede. Loopende geruchten. Men zal goed doen, dezen toestand (waar bij vele gelukkige uitzonderingen zijn) in het oog te houden ten oozichte van geruchten die, zooals wij zeiden, de ronde doen in verband met de affaire Berkemeijer. Naar wij van meer dan één zijde verna men, zou een deel van het optreden van de politie in verband met dit misdrijf lichtelijk comedie geweest zijn. Men beweert, dat de chef der mobiele brigade een tip heeft gekre gen omtrent de identiteit der daders en dat deze of hun bemiddelaars den buit hebben aangewezen in ruil voor het bedrag dat de assurantie ten getale van een paar duizend guldens, had uitgeloofd. Een andere mededeeling is, dat Otto Hahn de geheimzinnige Duitscher, die in een Arn- hemsch hotel een kamer had gehuurd, waar de geheele buit werd aangetroffen, nooit be staan heeft, doch dat de werkelijke huurder een Amsterdamsche jongen zou zijn geweest, die eenvoudig, conform afspraak, daar de tasch met horloges deponeerde. Voorts zou de arrestatie van de beide ver dachten alléén gedaan zijn om het succes nog te accentueeren, ofschoon men tevoren w ist, dat de op vrije voetenstelling na eenige dagen zou volgen. Kort en goed, de zaak zou dus hierop neer komen, dat de politie in overleg met bepaalde personen eenvoudig den buit met het geld van de assurantie had teruggekocht en zich den schijn zou hebben gegeven een éclatant suc ces te hebben geboekt. Voor den buitenstaander is het moeilijk de juiste toedracht na te gaan, want de betrok ken partijen zijn zoo gesloten als de tradi- tioneele pot Ook de justitie is nooit zoo grif met mededeelingen, zoodat men, om de juist toedracht te zoeken, aan alle kanten stuit. Niet het eerste geval? Van verschillende zijden echter wordt ver kondigd. dat het meermalen voorkomt, dat de politie eenvoudig gestolen goed met gelden, door assurantiemaatschappijen verstrekt, terugkoopt en waarbij men de daders als con tra-beleefdheid voor de medewerking op vrije voeten laat loopen. Indien dit zoo is valt wel een weinig van de glorie, om niet te spreken van het pliaitsbesef der betrokken politemannen weg, en wordt de taak van den rechercheur, het ontdekken en ontwarren van strafbare feiten, mistgaders het opsporen van de daders eenigszins terug gebracht tot die van een lovenden en bieden den tusschenpersoon. Dat de scherpe methode van een Sherlock Holmes in de politiepractijk vrij zeldzaam aan de orde komt, is een publiek geheim, doch dat een rechercheur of inspecteur gestolen voorwerpen terugkoopt met het geld van een ander en daarbij om de zaak glad te doen verloopen, de daders den rug toekeert, dat is werkelijk als methode, iets nieuws. We mogen niet klakkeloos accepteeren, dat in de affaire Berkemeijer het verloop aldus is geweest. De politiemannen, die er in ge werkt hebben staan goed bekend en evenmin mag men aannemen, dat de justitie met zulke handelingen accoord zou gaan. Doch wel in teresseert het ons te weten in wiens, of beter nog, in wier handen nu toch werkelijk de paar duizend gulden terecht zijn gekomen, d e de-assurantie heeft uitgeloofd. Ten slotte dit: voor een corps met een uit stekenden naam als de Amsterdamsche poli tie, is het niet bevorderlijk, dat er een verhou ding tusschen bepaalde afdeelingen bestaat als hierboven is weergegeven. Dat kan niet ju het belang zijn van den goeden geest en niet in het belang van het publiek dat met vertrouwen een beroep op nulp en bijstand dcet. wond. De G. G. D. uit Tilburg werd on middellijk gewaarschuwd, waarna de overbrenging der gewonden naar het St. Elisabeth's ziekenhuis te Tilburg plaats vond. Hun toestand is niet le vensgevaarlijk. EEN ZWENDELAFFAIRE. „Het Volk" meldt, dat een ruim 40-j. assuradeur te Amsterdam, die thans het land uitgevlucht is, zich aan tal van zwendelpractijken heeft schuldig ge maakt. Hij deed dit door de menschen te interesseeren bij volkomen fictieve speculaties in grond. Hij zocht zijn slachtoffers vooral in de kringen der ta bakshandelaren. Velen zijn er voor tien duizenden guldens ingevlogen. Tot ten slotte het bedrog uitkwam en de man onmiddellijk naar Italië de wijk nam. De politie is nog niet in deze zaak ge mengd, getracht wordt langs civiel- rechtelijken weg tot een regeling te ge raken. CENTRIFUGE UIT ELKAAR GESPRONGEN. Twee personen gewond. Gistermiddag is op de weverij van de firma Wittock en Landeghem te Goirle een centrifuge uit elkaar gesprongen. De- bedrijfsleider, de heer F. de Jong, wo nende te Goirle en de arbeider Kuiper uit Poppel (België) werden door wegvlie gende stukken metaal getroffen en ge- BAARD IN BRAND GEVLOGEN. De 81-jarige H. J. Jacobs is in zijn wo ning aan de Hovenierstraat te Rotterdam met zijn baard in de vlam van een kaars geko men, tengevolge waarvan de baard vlam vatte. J. greep met zijn handen naar den brandenden baard, zoodat hij behalve aan het gelaat, ook brandwonden aan zijn han den opliep. Hij is in ernstigen toestand in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. EEN MILLIOENENPLAN. Schipbeek en Berkel. Naar het Hbld. verneemt, is voor de wa- terverdeeling tusschen Schipbeek en Berkel een oplossing gevonden, waarbij de Bols- beek door de provincies Overijsel en Gelder land zal worden verruimd en afvoer van het Berkelwater langs die beek en verder via het Twente-Rijnkanaal wordt verzekerd. In to taal zou dit plan ongeveer 1.250.000 ver gen, waarvan het rijk p!m. 600.000, de provincie Overijsel 250.000 en de provin cie Gelderland het resteerende bedrag zou moeten storten. OUDHEIDKUNDIGE VONDSTEN. Bij Eindhoven. Men meldt uit Eindhoven aan de N.R.Crt.: Vlak onder Eindhoven in de z.g. Engels- bergen, heeft men op het perceel de Rooyak- ker een uitgestrekt urnenveld ontdekt. De ge broeders Damen verrichtten daar op het ter rein van den heer Smits afgravingen voor bouwzand. De laatste dagen stieten zij tel kens op scherven, wat hun aanleiding gaf om den heer Rijken te Veldhoven, die in den omtrek reeds meermalen archeologische vondsten deed, te waarschuwen. Deze stelde zich met den gemeente-archivaris, den heer Matthieu v. d. Waerden, van de vondsten in kennis en onder diens leiding werd het graaf werk met groote behoedzaamheid voortge zet. Een en ander leidde tot het resultaat, dat onder de leemlagen op ongeveer 1 meter diepte reeds spoedig twee geheel gave urnen van Germaanschen oorsprong werden opge dolven. Vergelijking met afbeeldingen in het werk van prof. Holwerda wees uit, dat het huishoudelijk vaatwerk is uit 200 na Chr. Er werd een zeer groote hoeveelheid scher ven opgedolven; aan sommige zaten ooren en die fragmenten bleken van urnen van on gekend groote afmetingen te zijn. Ook is een kleine steenen beitel ontdekt, waarvan de slijtstukken uitwijzen, dat de gebruiker links is geweest. Het voorwerp is zóó hard, dat men er glas mee kan snijden. Een assistent van prof. Holwerda heeft de zaak thans verder in onderzoek genomen. Men gaat nog voort met het voorzichtig af graven van den bodem. De gevonden voor werpen zullen inmiddels in het Eindhoven- sche museum worden geplaatst. VERDRONKEN? Gisteren werden in den laten avond gillen gehoord en een pet gevonden bij de rivier de Eem ter hoogte van de gemeentereimging te Amersfoort. E>reggen had tot dusverre geen resultaat De pet werd echter herkend door de echt- genoote van den gemeentewerkman W. A. Polhout, die blijkbaar te water geraakt en verdronken is Het slachtoffer was 41 jaar. De man was werkzaam bij de gemeente gasfabriek. HOOG WATER. Overstroomingen langs de IJsel- oevers. De door den grooten regenval op de boven-rivieren veroorzaakte hooge IJselstand heeft noodlottige gevolgen met betrekking tot de pas ondernomen indijking van de buurtschappen de Ho ven en de Steenenkamer op den linker- IJseloever, met welk werk men had ge hoopt nog voor den a.s. winter gereed te komen, om aldus deze buurtschappen voor den vervolge voor watersnood te behoeden. Men was bezig op den rivier oever de benoodigde klei voor den te leggen dijk te graven, waarbij men dan meteen een haventje zou verkrijgen, noodig tot het opbergen van het gemeen telijk zwembad, welke havenkom dan des zomers kon dienen tot vergrooting van het bestaande zwembassin. Gister morgen bleek het geheele graafwerk te zijn overstroomd, zoodat de werkzaam heden moesten worden stopgezet, zonder eenig uitzicht op spoedige hervatting, aangezien van de bovenrivieren nog veel water te verwachten is. Ook verder in de omgeving heeft het hooge water zeer ernstige gevolgen ge had. Het dicht aan den IJsel gelegen polderdistrict Veluwe is er het ergst aan toe. Bij De Teuge, tusschen Deventer en Apeldoorn, kan de Groote Wetering het water niet meer afvoeren en staan we gen en landerijen, waarop nog vele veld vruchten, blank. De weiden zijn op vele plaatsen niet meer te gebruiken. De schade, hierdoor ontstaan, is nog niet te overzien. Werkzaamheden aan de nieuwe Maasbrug te Maastricht stopgezet. Tengevolge van de aanhoudende re ger.s is de Maas. vrij sterk gewassen. Dit heeft tot gevolg, dat de werkzaamheden aan de nieuwe Maasbrug te Maastricht, met name aan den grooten pijler, die pas door het bezwijken der damplaten zoo groote stagnatie ondervonden, zijn stop gezet Het water stroomt over den rand der afsluiting. Hoewel dag en nacht en zelfs op Zondag gewerkt werd, bleek men overstrooming door het hooge wa ter, dat naar een stand van drie meter stijgt, toch niet te kunnen voorkomen. DE „ALBPON" VLOTGESLEEPT. Het Nederlandsche motorlcofschip „Albion" is door de sleepboot W otan met behulp van een paar visschersvaartuigen vlot gesleept. Het stuurgerei is onklaar geraakt. De .Albion" zal naar Vlissingen worden gebracht ter reparatie. BERGEN. Op de aanbeveling voor lid der com missie van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs, ter voorziening in de vacature, ontstaan wegens bedanken van de heeren M. J. Krans en P. Hop man, zijn door B. en W„ de commissie gehoord, geplaatst: vacature-Krans: J. Brugman en H. Blank; vacature-Hopman: J. E. Martin en J. Miltenburg. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken dd. 7 Septem ber 1.1. is de verdeeling in stemdistricten van den kieskring X vo:r de verkiezing van de leden der Tweede Kamer, voor zooveel deze gemeente betreft, gewijzigd en het aantal stemdistricten van 3 op 4 gebracht. Eveneens is door Ged. Staten bij besluit van 24 September l.f. deze verdeeling vastgesteld voor de verkie zing van de leden van de Provinciale Staten. NIEUWE NIEDORP. Kranige peddelaars Twee jongelui, nl. C. Lodder van hier en R. de Wit van Aartswoud, zijn gisteren te ruggekeerd van een fietstocht ter lengte van pl.m. 4000 K.M. Deze ondernemende jon gelingen hebben hun route van het hooge noorden uit genomen via België en Frank rijk (Riviera) naar Italië (Genua, Milaan enz.), om over Zwitserland en Duitschland weer naar Nederland terug te keeren. Vrij wel alle nachten hebben zij in een door hen meegevoerde tent doorgebracht. HOORN. De samenwerking tusschen Hoorn en de omliggende gemeenten inzake het in aanbouw zijnde openbaar slachthuis laat veel te wenschen over. Reeds hebben drie ge meentebesturen, nl. van Zwaag, Blokker en Berkhout, definitief besloten zich afzijdig te houden. De oorzaak is gelegen in het feit, dat de gemeente Hoorn, met eenige omlig gende dorpen een vleeschkeuringskring vor mende, de exploitatie van het slachthuis voor eigen rekening wil houden. BROEK OP LANGENDIJK. Hoog water. Het water in het Geestmer Ambacht en in het bijzonder van de Ringvaart van den Heer-Hugowaardpolder staat zóó hoog, dat het in verscheidene woningen is binnenge drongen. Te Zuid-Scharwoude hebben men schen hun woning moeten verlaten. EGMOND-BÏNNEN. Woensdag werden ten bate van Kerk en Armen te Rinnegom twee perceelen grond verpacht, respectievelijk groot 75 en 97 A. Deze perceelen werden vroeger door beschikking bij een nalatenschap gepacht door de Wed. Hes en de Wed. Kool. Bij overlijden van deze pachtsters kwamen de perceelen aan Kerk en Ar men. Het eerste perceel werd gepacht door W. Apeldoorn voor 180. het twee de door W. Admiraal voor 130. Door dén A. N. W. B. zal een z.g. Paddenstoelwegwijzer worden geplaatst bij het nieuwe Rijwielpad naar Heiloo. URSEM. Donderdagavond had een schietoefe ning plaats van den B. V. Landstorm. De uitslag is als volgt: C. Schaap 94, Th. v. d. Lee 92, J. Eeken 92, P. J. Oudejans 92, B. Mak 91, Jac. Schaap 87, G. Hooge- werf 87, Burgemeester v. d. Heuvel 86, O. Commandeur 85, J. Tessel 84, L. Borst 84, G. Seijts 79, C. Schouten 76, L. v. Zut- phen 76, Chr. de Goede 73, J. Mulder 67, C. Mak 60, P. Groen 52 en C. Beerepoot 50. GROOTEBROEK. Aan de veilingsvereeniging „De Tuin bouw" alhier werd Woensdag 8 October een totaal-omzet van twee millioen gulden be reikt. Aan de bloembollenveiling begint de aanvoer van plantgoed thans sterk te vermin deren. De kwaliteit gaat nu ook achteruit. De handel van het goede plantgoed kon zich nog wel handhaven. FAILLISSEMENTEN. (Opgave v. d. Graaf en Co.) Uitgesproken is het faillissement van Ni- colaas Johannes Roskam, kapper. Oudegracht 119 te Alkmaar. R.c. is mr. H. M. Fruin, cur. mr. C. Smal. Opgeheven (wegens gebrek aan actief) is het faillissement van W. Wokke te Bergen (N.-H.) GUEN GRATIE VOOR DE VEROOR DEELDE RIJKSWEEROFFICIEREN. Officieel wordt uit Berlijn gemeld: De rijkspresident heeft het, door een der verdedigers van de drie door het rijksgerechtshof veroordeelde rijksweer- officieren tot hem gerichte en in de pers gepubliceerde verzoek om gratie afge wezen, omdat de noodzakelijkheid van tucht en orde in den rijksweer juist in dezen politiek bewogen tiid meer dan ooit geboden is, en er geen reden kan zijn voor gratie ter opheffing en zelfs vermindering van de straf. HET HUWELIJK VAN KONING BORIS. De Popola di Roma meldt dat het hu welijk van prinses Géovanna en koning Boris zal plaats hebben te Pisa, of San Rossore doch niet te Rome. De huwe lijksplechtigheid zal in de laatste week van October plaats fczbben. DE REVOLUTIE IN BRAZILIË. Langdurige strijd te wachten. In het hoofdkwartier der opstandelin gen te Rio Grande do Sul is thans be kend, dat drie vierde deel der regee- ringstroepen zich bij de opstandelingen heeft aangesloten, de opstandige strijd macht marcheert in twee groepen op Rio de Janeiro op. Thans is de staat Campo in hun macht. Alle spoorwegen in het Zuiden van het land zijn stil gelegd. De opstandelingen probceren de belangrijke haven Santos af te snijden van het achterland. In tegenstelling tot deze berichten be weert de regeering te Rio dat de opstan delingen in Milnas Geraes geduchte ver liezen hebben geleden en zich terug trekken. De herovering van Bello Hori- zonte zou nog slechts een kwestie van eenige uren zijn. Palmeira en andere steden zouden reeds door de opstandelingen ontruimd zijn. President Washington Luix heeft ver klaard, dat het grootste deel der troepen de regeering trouw is gebleven. Het op roepen der reserves veroorzaakt geen moeilijkheden. Volgens berichten uit Washington, zou president Hoover verklaard hebben, dat men verwacht, dat de burgeroorlog in Brazilië van lengen duur zou zijn en hij beval de strikste neutraliteit aan. Oud-president Coolidge schrijft in eenige krantenartikelen dat hij een langdurigen strijd in Brazilië verwacht. Hij wijst o.a. op de mogelijkheid van ingrijpen van den Volkengond. fO\I)AG as. WORMERVEER. Leden en donateurs alleen toegang op vertoon van kaarten. wordt snel verlicht door een lepel vel Vides VapcRub in kokend water te smelten en de dampen in te ademen. Ze lossen het slijm op en maken het hoofd on middellijk weer helder. i W VapoRus VOORLOOPIG KAASBERICHT. ALKMAAR, 10 Oct. 1930. Op de heden gehouden veiling waren aangevoerd 51 sta- pels, wegende 132000 K.G., waarvan de prijzen als volgt: Fbariekskaas: Kleine/40; Commissie ƒ45; Boerenkaas: Kleine 40.50 en Commissie 47.50. Alles met rijksmerk Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 10 Oct. 1930. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 2633 H.L.'s aangevoerd, als: 1018 H L, tarwt 5—/ 11.50; 30 H.L. rogge 7 50; 767, H.L. gerst chev. 56; 140 H.L. haver 57; 163 H.L. boonen, w.o.: paarde- boonen 9; bruine boonen (oude) 1(X— 15, nieuwe 20—26; citroenboonen 36—41duivenboonen 1112: witte boonen 4059; 80 H.L. kananezaaó 13.50; 16 H.L. geel mosetrdzaad 20; 1 H.L. karwijzaad 29; 2 H.L. blatrwmaan- zaad 24—29; 416 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (kleine) 8 5011groene erwten (groote) 28—32; grauwe erwten 15—44; vale erwten 29—30; alles per 100 K G. Handel goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- v PRIJZEN. AMSTERDAM, 10 Oct. 1930. Op de he den gehouden aarajxlpelenmarkt werd be taald voor: Zeeuwsche Eigenheimers 3.50 3.70; Flakkeesche Eigenheimers 3 70 3.80; Zeeuwsche Poters 3.80—4; overige prijzen onveranderd. Aanvoer 2 la dingen, zijnde 750 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Oct. '30. Langendijker Groenten veiling. 12000 stuks Bloemkool le s. 10.6016.60; Bloem kool 2e s. 0.60—2.40; Reuze bloemkool 7.10—16.70 per 100 stuks; 8200 K G. Peen 1.20—2.20: Kleine Peen 0.70-, 0.80; 50000 K G. Roode Kool 1.40^ 3.60; 41000 K.G. Gele Kool 1.20- 3.50; 38000 K.G. Witte Kool 1.10 1.60; 34000 K.G. Deensche Witte Kool 1.60—2.40; 850 K.G. Witrkop 0.70— 124000 K.G. Uien 2—2.70; Grove Uien 2.102.60; Drielingen 1.20— 1.30; Gele Kooi 1.20—2 90: 820 K.G. Slaboonen 5f 25 40; 8425 K.G. Bieten 0.70—2.80; 20600 K.G. Aardappelen; Schotsche muizen 2.903.60; Groote Schotsche muizen 33.10; Drielingen 4 30—4.50; Blauwe 2.60, alles per 100 K.G. imi1 van ÏO October l?)30. Opgave van .\oor<lhoBland§cti fiandbouwcrediet (Ontvangen per draadlooze telefoon) STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Baok Ned. Ind. Handelsbank Fraascbe Baokeo (3). D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL Alg. Kunstzijde Unie. v. Berkels Patent Calvé Delft Cert.. Centrale Suiker Holi. Kunstzijd* Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting 4 Anaconda Betbleh. Steel Cities Service 4.449 Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg Esplor. Mij. Boeton ...49c Rediang Lebong 4 PETROLEUM. Dordtscbe Petr. .4441 Kon Petr. .44444 Perlak 4 4 s RUBBERS. Amsterd. Rubber 4 4 Deli Bat Rubber. ..44 Hessa Rubber 4 t Serbadjadi ..4441 Interc. Rubber 4 SCHEEPVAARTEN. Holt. Amerika lijn .444 Holl Amerika Gem Eig.4 4 Scheepvaart Unie 4 Kon. Ned Stoomboot 4 Niev. Goudriaan .9444 TABAKKEN. Oostkust 4 4 4 i9 Oude Deli ..44444 Senemb«b .4.444 Deli Ba'avia ..4444 AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee .#444, Southern Rails 4444. Unioo Pacific 44444 Wabash •Exdivideud. tEzclaim. PROLONGATIE Koers van beden te Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 103% 142% 153 125% 453 220 142.3 200 55»/, 75 110»/, 50 70% 229 y, 303 51Vi 75 110% 52-2 110% 51-% 110»/, 51.»/, 75 110% 225% 301 225-7 298-301 224% 299-300 224-5 298»/,-9 56s/s 75% 77%. 25% 151% 264% 24% 701-11 73%-1 241-Vts 55 7U/,-l 24i-»/t« 147 73%-i 71%-t 24»/, l 369% 269 1051/4 77.50 21»/, 368 367-71 263-4 368-9 265 365-7 112% 76% 66 109-10 109i-'/, 317 331»/, 124 329-30 328A-32 32930 96% 48 73 54% 2"/i# 96-% 47 96-7 95i-6j 95-J "2% 2Ï-1!/M 19 18 134% 59 53»/, 134% 19 18 308 271% 60% 270'/, 308% 273 59»/4 2/4'/, 305'/, 06 275 275-81 38% 10% 75% 205% 24"/% 9%-»/« 203% 25 35 9%-»/4 9% origa koert 1 Va pCt. heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parij. Brunei (Belg.) 't Weenen p. Sch. *100 Kopenhagen 4 otockbolm g 1 1 1 NIET OFFICIEEL New. York ltalU I - Vorige koers 12.04% 58.47% 9.73 34.59 48.18 35.00 66.35 66.60 66.35 2.47"/% ULoair. Koers op heden 3 uur 12.041%, 58.98 9.72 34.58 48.20 35.00 66.35 66.60 66.35 I 2.47"/% 12O0

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 11