Ilkumclt Courant. i VINCENT, schoonheids-specialist der Parijsche Society, waarschuwt tegen het gebruik van slechte zeep DE VERLOREN INJECTIENAALD. Stadsnieuws Hmlird twee en dertigste Jaargang. Pin«dag 14 October Radio-hoekje moet Palmolive zeep gebruiken...." FEUILLETON. ALG. NED. METAALBEWERKERS- BONO. Feestavond van de afd. Alkmaar. Mo. 242 1930. Woensdag 15 Octobre. Hilversum, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) dennans. 10.30 Ziekenuurtje. 11.30 Gramo foonplaten. 12.Concert door het V. A. R. A. Septet 2.— Vrouwenuurtje. 3.„Maak het zelfl'Mes. 4.Vraaghalfuurtje. 4.30 Orgelspel door Joh. Jong. 5.15 Kindervertel ling. 5.45 Concert door net V.A.R.A.-Orkest. 6.15 Mr. J. H. Schultz van Haegen: „Nood zakelijke verbeteringen in het Gevangenis- en Reclasseeringswezen". 6.45 Concert V.A. R.A.-Orkest 7.— H. v. d. Brug: „De V A. R A.-Jubileum-Propaganda". 7.10 J. J. de Roode: „Het October-Congres der Britsche Arbeiders Partij". 7.30 Joodsch uurtje. Koor der Groote Synagoge te Amsterdam. Jo Rabbie Jr., solist. S. H. Englander, piano. 8.30 Voordracht door Willem van Cappellen. 10.— Concert door het V;A.R.A. Orkest. 10.45 Vervolgconcert. 11.15 Gramofoon- platen. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend N. C. R. V.) 8 159.30 Gramoioonplaten. 10.30—11. Ziekendienst. 11.—ICO Gramofoonplaten. 11 30—12.30 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz. 12.Politieber. 12.302. Concert. J. Richters, viool. P. de Vries, fluit. Mej. E. Sandow, piano en orgel 2.2.45 Concert. Mevr. Canté—van Amerongen, so praan. J. Keessen, viool. A. Adema, piano. 2.453.15 Lezen van Chr. Lectuur. 3.15 4.15 Vervolg concert. 4.155.Gramo foonplaten. 5.6.Kinderuurtje. 6.6.45 Voor de landbouwers. 6.457.15 Dr. G. Esselink: „Ons bestaan een worsteling om het leven II. Erfelijkheid". 7.157.45 Cur sus Electrotechniek. 7.458.Politieber. 8.10.15 Uitz. door den Ned. Chr. Blinden- bond. Sprekers: Th. W. Aris. C. Regemaker. Muzik. medew. Dames: A. Musch, sopraan. T. van Pelt, viool. Heeren: H. Veenschreuder, piano. H. J. Kruithof, orgel. 10.15—10.25 Persberichten. 10.2511.30 Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11 05 Lezing. 12.20 Gramofoonpl. 1.20 Or gelconcert. 2.20 Concert. F. West, tenor. B. Harper, bariton. 2.05 Schooluitz. Orkest. Elsie Hall, piano. 5.05 Orgelspel door R New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.35 Nieuwsberichten. 6.55 Koersen. 7. Pianospel door V. IcLean. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 „Strife". Drama van J- Gaks- worthy. 10.10 Berichten. 10.25 Lezing 10 40 Koersen. 104.512.20 Dansmuziek. Parijs ,J>cdic-Pans", 1725 M. 12 50 Gramofoonplaten. 4.05 Concert. Kwintet. 8 20 Italiaansch concert. Orkest, koor en so listen. Langenberg. 473 M. 6.20—7.20 Gramo foonplaten. 9.3510.35 Gramofoonplaten. 11.30 Gramofoonplaten. 12.251.50 Or kestconcert. 4.505.50 Kamermuziek. Kwar tet. 7.20 „Rigoletto". Opera van G. Verdi. Daarna te 10.10 ca. Gramofoonpltaen. 10.5011.20 Orkestconcert. Zeesen, 1648 M. 6.203.50 Lezingen en lessen. 3.504.50 Orkestconcert. 4.50—7.15 Lezingen en lessen. 7.20 Italiaansche avond Orkest en solisten. 9.5011.50 Dansmuziek. Ben Berlin-orkest. Kalundborg, 1153 M. 2.50—4.50 Orkest- concert en voordracht. 7.208.50 Kerk dienst. 9.309.50 Lieóeren-voordracth. 9 50 10.15 Pianospel door T. Obolenska. 10.15 11.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6 50 Concert. 8.35 Italiaansche avond. Orkest en solisten. Irriteert Uw huid U? Dan gebruikt U een verkeerd soort zeep. Neemt Palmolive zeep: uit palm- en olijfoliën samengesteld, heeft zij een frissche, natuurlijke geur, beschermt de huid tegen alle irritatie en verleent U een jeugdige teint. 20, rue Royale, Parijs. Vincent, de beroemde Parijsche schoonheids-specialist, dringt er bij zijn internationale clientèle op aan, Palmolive zeep te gebruiken voor regelmatige reiniging der huid, als grondslag voor zijn speciale be- handelings-methodes. De poriën worden er grondig en zonder eenige irritatie mee gereinigd; het huid-oppervlak 20 blijft zacht en gaaf. Bovendien beveelt Vincent, en met hem 24.592 specialisten, over de geheele wereld verspreid, de volgende eenvoudige schoon heids-behandeling aan, welke iedereen zonder het minste bezwaar thuis kan toepassen Maakt uit Palmolive zeep en warm water een overvloedig, zacht schuim. Masseert hiermede 's mor gens en 's avonds gedurende twee minuten gezicht en hals. Met warm, vervolgens met koud water afspoe len. Probeert U deze behandeling ook nog hedenBlijft tevens Palmolive zeep voor Uw bad gebruiken. Wat zoo goed is voor het gelaat, is voor de huid van het overige lichaam van niet min der belang! H-30-5 A Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door J. E. DE B. K. 32) Dichtbij hoorde ze een deur open en dicht gaan. Voordat ze wist waar het was, hoorde ze den dokter brommig zeggen: „Wat is er nu aan de hand?" Hij zeide dit op den ongeduldigen toon dien men zou aanslaan tegen een lastig kind. Nieuws gierig luisterde zij er naar wie in zijn kamer kon zijn gekomen. En toen, licht schrikkende, hoorde Ze de stem van lady Cliiford. Evenals vroeger verbaasde haar de peremptore toon, dien de dokter tegen haar aansloeg. Wat de Francaise zeide, verstond zij niet, maar des te beter het antwoord van den dokter. „Dat was verkeerd van u, ik heb u duidelijk gezegd het niet te probeeren. En buitendien gelooi ik, dat u de belangrijkheid ervan overdrijft." Nu verstond Esther duidelijker wat lady Clif- ford zeide, ze stond dus dichter bij het venster. „Maar ik zeg u, dat ik de waarheid weten moet. Ik heb geen rust voor ik het weet. Ik heb zoo'n voorgevoel, dat hij iets gedaan heeft dat afschuwelijk is." „Dat zult u gauw genoeg weten." „Maar goede hemel, dan is het te laat." Ze scheen in tranen te zijn. Na een korte ftilte zeide de dokter met doodelijke kalmte: t^fallighnid. Hoe bent u op dat idee geko men?" „Dat zal ik u vertellen". De vróuw sprak op gewonden, schril. „Toen we van het voorjaar in Parijs waren, is hij bij Hamilton, zijn Engel- sche zaakwaarnemer geweest. Ik heb er toen niet bij gedacht, maar voor een paar dagen heeft iets wat hij zeide me bang gemaakt. Ik weet niet wat hij al niet heeft kunnen doen, hij is tot alles in staat. Ik ben bang." Dit beweest Esther dat haar oordeel juist was. Dus lady Clifford had het testament wil len zien. Er kwam licht in de zaak. Zij hoorde Sartorius op sceptischen toon zeggen: „Wees niet dwaas, ga naar uw kamer, 't is hier noch de plaats, noch de tijd voor zulke besprekingen. Dat heb ik u meer gezegd." Zij sprak flauwtjes tegen, toen bulderde weer de stem van den dokter: „Goede hemel, mensch, wat kan hij of iemand anders aan dat geval veranderen. U ziet heelemaal niet dat al het mogelijke aan uw man gedaan wordt. Er is geen reden voor vrees." Weer sprak zij zacht, nu langer dan te voren; toen zeide hij iets vriendelijker, maar toch zeer uit de hoogte: „Er is geen reden waarom u niet zoudt kunnen slapen, maar als u het zoo graag wilt, zal ik u iets geven. Hier is een poe der, maar niet meer hoor, want dan sta ik niet in voor de gevolgen. En u komt niet meer hier, denk daaraan. Als u me noodig hebt, kunt u uw kamenier zenden. Goeden nacht." Esther hoorde het zwakke geluid van de deur, die gesloten werd, toen stilte. Voorzichtig deed Esther het raam dicht, zoo dat haar buurman niet kon vermoeden dat hij beluisterd was. Waarom hij dit niet weten mocht, wist Esther zelve niet. Er was niet» De afdeeling Alkmaar van den Algemeene Nederlandschen Metaalbewerkersbond her dacht Vrijdag 10 October den dag, waarop ze 20 jaar geleden werd opgericht. Het was dan ook geen wonder, dat men gemeend had, dit feit feestelijk te herdenken en zoodoende was het Zaterdagavond feest in de tooneel- zaal van het Gulden Vlies. Een groote schare belangstellenden, waar van het grootste deel door leden met hun da mes gevormd was, toonde met de afdeeling mee te leven. Zoodoende was de zaal geheel gevuld met een feestelijk gestemde menigte. Het duurde vrij lang, voordat de vergade ring geopend kon worden, zoodat het tradi- tioneele Alkmaarsch kwartiertje ruim over schreden werd. We maakten van dat wachten gebruik om de verschillende bloemstukken wat nader te aanschouwen en zagen daarbij dat men de afd. Alkmaar maar wat goed in de bloemetjes gezet had. Zoo waren er bloemstukken van 't personeel in Overheids dienst, van de afd. Alkmaar van den Neu trale Bond van Transportarbeiders, -van den A. B. B., van de afd Alkmaar der Ned. Vereen, van Fabrieksarbeiders, van de Arb. Muziekvereeniging „Excelsior*, van de afd. Alkmaar van den Ned. Typografenbond en van de afd. van den Sigarenmakersbond. Felicitaties waren ingekomen van de afd. Alkmaar der A. J- Cvan den Alg. Ned. Bond van bakkers, chocolade- en suikerbewer kers, afd. Alkmaar en van het bestuur en le den van het spoor- en tramwegpersoneel. In de zaal waren tal van bestuurderen van aanverwante organisaties aanwezig, alsmede de heer Westerhof Rede voorzitter. In zijn openingsrede maakte de voorzitter gewag van het feit, dat reeds voor 1910 ver schillende keeren een afd. werd opgericht, maar telkens weer bleek, dat er geen levens kracht in die afd. zat. Totdat den lOden Oct. 1910 de thans ju- bileerende afd werd opgericht. De afd. heeft is de afgeloopen periode veel strijd moeten voeren en succesieve'.ijk ging men vooruit. Ook het ledental groeide gestadig en was in 1915 gekomen tot 137. Een paar jaar later kwam er een ernstige inzinking, maar deze was gelukkig niet van blijvenden aard. weer groeide het ledental, en thans telt de afd. er een aantal dat nog nooit voorheen bereikt is. De filmavonden van het vorige seizoen zijn daaraan zeker niet vreemd. Strijd is er veel gevoerd, maar met succes, arbeidsvoorwaarden werden verbeterd, zoo wel wat betreft de loonen, als wel de vacan- tiedagen. Aan het slot meende spr. de bestuursleden dank te moeten brengen voor het vele werk, door hen tot stand gebracht. Een der leden is bijna 20 jaar lid der afd. geweest, nl. de heer Hop. Hem werd een bloemenhulde ge bracht. Ook een patiënt, die herstellende is van een zeer zware ziekte, werd een bloem stuk gestuurd. Aan het slot riep spr. het welkom toe aan het hoofdbestuurslid, den heer Visser, de ar- tisten, het strijkje en de aanwezigen, waar mee de vergadering officieel geopend was. De Volendammers, onder leiding van Van Dijk, speelden daarna de bekende marsch „Alte Kamerade" op de hun eigen wijze en oogstten daarmee een enorm applaus. Vervolgens was het woord en de daad aan Herman Diederichs, de cabaretier, welbekend van de kermissen. Mevr. Heijkens plaatste zich achter de piano enenfin, men was bij voorbaat al verzekerd van goede muziek, uitstekende begeleiding en succesvolle caba retnummertjes. Herman Diederichs bleek buitengewoon goed op dreef en vooral zijn lange potpourri voor de pauze, de oude en de nieuwe tijd behandelend, werd een groot en grootsch succes. Het bleek weer heel duide lijk, dat Herman Diederichs en de zijnen een volle zaal heel best kunnen vermaken. Nadat de soubrette Cato Culp (ook al een bekende!) nog enkele liedjes ten gehoore had gebracht en vervolgens de Volendammers nog eens hun harmonica's in beweging had den gebracht, was het woord aan den heer Visser (Schiedam) hoofdbestuurslid, die een feestrede uitsprak. Spr. haalde allereerst een bekend gezegde van Multatuli aan, waarin deze spreekt over het geluk, dat hem ten deel valt, die de paddi snijdt, welke hij zelf gezaaid had. In die woorden zegt Multatuli, hoe veel het waard is, de vruchten te kunnen plukken van het zaad, dat men zelf gezaaid heeft. Zoo is het met de feestvierende afdeeling ook. Ook deze afdeeling is gesticht door verkeerds in het gesprek geweest. De manier van spreken van den dokter tegen zijn werk geefster was zonderling, dat was alles. Toen ze tc bed lag, dacht ze er nog over. kon maar niet in slaap komen en ze begreep niet waarom ze zoo n vaag gevoel van angst had. Ze wist dat vele menschen hun medicus als hun biecht vader beschouwden en het was niets vreemd dat lady Clifford met den dokter over. het testa ment van haar man sprak. De groote vrijpostig heid, waarmede hij haar behandelde, was veel moeilijker te begrijpen. Het deed vermoeden, dat ze elkander lang hadden gekend, in andere verhouding dan die van dokteren patiënt. Men kon niet zeggen dat er iets verkeerds was en toch Ik heb zoo het gevoel, dat er hier in huis rare dingen gebeuren, achterbaksche dingen, ja, dat is het woord, achterbaksche dingen, dacht Esther. Ja, maar wat was er nu niet in den haak? Het had toch niets te maken met de ziekte van sir Charles. Dat was een gewoon verloopend gevalDe patiënt ging vooruit en er was hoop op beterschap. Voor het uiterlijk ging alles heel normaal. Toen herinnerde ze zich op eens een poets, die een van haar zusters haar in haar kinderjaren in Manitoba gebakken had. Ens toen zij haar bed s avonds opensloeg, vond zij tusschen de lakens een nest jonge slan getjes. Haar zusters hadden 't bed zoo keurig opgemaakt, dat er niets van te zien was. Gek, dat haar dit nu op eens te binnen schoot. Esther was geen spiritiste, had nooit voorge voelens. Maar ze "voelde aan het zieleleven van de menschen om haar heen. Een kamer vol menschen binnentredende, had ze het altijd menschen, die thans de vruchten van hun arbeid plukken. Twintig jaar geleden was Let heel anders in de wereld. Toen was het gevaarlijk, om naar een vergadering te gaan, waar de arbeidersverbeteringen werden be sproken. Op die vergaderingen hoorde men klanken van strijd. Men sprak van het geluk, en den rijkdom, die de wereld bezat. De werk gevers meenden, dat, als de arbeiders dat ge luk en dien rijkdom kregen, dat zou gaan ten koste van hiin rijkdom Gebleken is, dat drt niet zoo het geval is. Spr. huldigde vervol gens de bestuurderen van de jubileerende af deeling. Hij wenschte bun kracht voor den verderen strijd, om het geluk deelachtig te worden. De loonen zijn verbeterd, de ar beidstijden verkort, maar het allereerste, wat thans gedaan moet worden is, het staats pensioen te veroveren. Daarvoor is aller hulp noodig. Spr. toonde aan uit een feit, dat slechts kort hier in Alkmaar zich voon dat de rechtspositie van den werknemer nog niet safe is. Het betrof hier een zekere Jansen, die meer dan 40 jaren werkzaam was ge weest als bankwerker op de scheepswerf „Nicolaas Witsen" alhier. Kort geleden werd hij ontslagen wegens gevorderden leeftijd, zonder eenige andere toezegging, dan dat de N.V. bereid was, op haar kosten een ad vertentie te plaatsen. Van pensioen of iets dergelijks was geen sprake. Het gevolg was, dat de oude man op straat stond zonder middelen van bestaan. Naar wij thans vernemen, is dit ontslag ingenomen. Red. Alkm. Crt.) Dergelijke voorvallen maken de gemoede ren warm en men moet verder vechten, om recht te veroveren. Maar dan moeten de on georganiseerden zich ook aansluiten. Dank zij de georganiseerden is er heel wat veranderd en verbeterd. Men mag daar wel even op terug zien. Maar men moet ook den ken aan dat, wat de toekomst brengt. De werkgevers denken andere middelen uit, die de arbeiders terug zullen brengen tot de oude tijden. De moderne machines zullen werkloosheid te weeg brengen. 20 pCt. van de georganiseerde metaalbewerkers in Rot terdam en Schiedam loopt thans op straat. Dit is de dank aan hen, die hard en eerlijk ge werkt hebben. De organisatie gelukkig kan wat geld uitkeeren aan die ongelukkigen, al is het niet te veel. Het verschijnsel doet zich over de geheele wereld voor. De werkloozen worden bij mil- lioenen geteld. De werkgevers zeggen steeds, dat men te veeleischend is. Zij zeggen, dat we in een crisis leven en dat daar een einde aan kan komen door loonsverlaging. Maar het zit hem niet in de loonen. Men moet vertrouwen hebben in eigen kracht. De arbeidsdag is buitengewoon verkort. Van 60 tot 70 uur per week is de werkweek verkort tot 48 uur. Men heeft de Ziektewet gekregen, de Ongevallenwet heeft veel scha duw uit de arbeidershuizen doen verdwijnen. De loonen zijn verhoogd en vooral1 week vacantie is veroverd!! Dat laatste is mis schien wel een der belangrijkste veroveringen van den laatsten tijd. Toch mag men niet tevreden zijn. Men moet zorgen door versterking van de organi satie nog betere arbeidsvoorwaarden te ver krijgen, opdat de zon in huis schijne. (Ap plaus). In de pauze deed de voorzitter mededee- lmg van de ingekomen felicitaties en bloe men, naar welke wij hierboven verwijzen. Daarna ging men verder feestvieren onder leiding van Herman Diederichs, die de aan wezigen nog lang gezellig bijeen hield. De verloting en het groote feesthal met serpen- tinejool en ballonnenjacht waren natuurlijk de knalnummers van den avond, die uitste kend geslaagd is en waarop de jubileerende afd. met trotsch terug kan zien. STAATSPENSIONNEER1NG. Gister is de federatievergadering gehou den van den Bond voor Staatspensionnee- ring in het café van den heer C. Breed aan de Paardenmarkt, des morgens om 10 uur. Aanwezig waren afgevaardigden van 11 afdeelingen. De voorzitter, de heer H. Bruin te Alk maar, opende de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen. Hij sprak zijn genoegen uit over de opkomst en heette in hrt bijzonder welkom den heer De Moes, afgevaardigde van de Rijp, omdat hij een bekende figuur is uit de Christ. Democra tische partij en ook zijn meening niet onder stoelen of banken schuift, maar het een chris tenplicht acht, om te strijden vgor de mis deelde ouden van dagen. Na deze korte toespraak werd de agenda geopend en volgde het verslag van den af gevaardigde van het congres in Juli in Am sterdam gehouden. De heer J. Boskamp had zich van zijn taak goed gekweten. Het was r t z» gevoeld als er iets haperde. Of dit intuïtie was of een fijn functioneeren van haar zenuwstelsel, zou ze niet hebben kunnen zeggen,"evenmin als iemand die bang is voor katten, dadelijk de weggestopte poes bemerkt, en ook niet weet of die waarschuwing zoo maar klakkeloos komt of het gevolg is van fijne reukzenuwen. Zij had geen vasten grond voor haar overtuiging en deed haar best zich de zaak uit t hoofd te zet ten, en werd wanhopig omdat dit haar niet luk te. Klaar wakker, overspannen, vond zij het in de kamer te warm. Het dek hinderde haar. Waarom waren die Fransche dekens ook zoo lang? Ze sloeg het weg en tikte met de hand tegen een hard voorwerp, dat met een harden slag op den vloer tuimelde. Het was haar wek kerklokje. Ze raapte het op en zette het op tafel, waar het lustig doortikte. Hoe lang het duurde voor de slaap zich over haar ontfermde wist ze niet. Nauwelijks goed en wel in slaap, had ze het gevoel of er iets op haar kroop, dat haar wilde doen stikken. Een nachtmerrie dus. Ze wilde gillen, door schrik bevangen, maar kon geen geluid geven, noch haar armen bewe- geA. Ze voelde koude schubben langs haar hals krassen en haar verschrikte oogen staar den in de koude, kleine oogen van een python. De muil was opengesperd, ze zag de tong uit schieten, hij wilde bijten. Toen kreeg ze haar stem terug en ze schreeuwde. HOOFDSTUK 16. Haar eigen stem hoorde ze, gesmoord en on natuurlijk klinkend. Als door een tooverslag was de python verdwenen; ze haalde diep werkelijk een congres dat op hoog peil stond. Hiervoor verdiende de rapporteur alleii dank. Daarna volge bespreking der winter- propaganda. De voorzitter wilde eens afwijken van de gewoonte om eerst met de plannen van het bestuur naar voren te komen en gaf het woord 'aan diegenen, die hier omtrent iets naar voren wilden brengen. Al heel spoedig bleek de geest van activiteit bij de afdeelin gen nog flink te bestaan. Dat bleek uit de rede van den heer Bruin, afd. Oudkarspel— Noordscharwoude, waar men wederom 2 avonden zal geven, in St. Pancras 1, De Rijp 1, Schermerhorn 2. Rustenburg—Ursem di to, Akersloot, Bergen, Koedijk en Alkmaar als altijd 1 avond. Enkele afdeelingen wilden als het mogelijk was het enkel met een spre ker doen. maar het is den laatsten tijd niet juist gebleken; er moet attractie bij. Daar aan is nu eenmaal niets te doen. Laat men dan maar gedachtig zijn aan de woorden van den algem. bonds-penningmeester, die zeide: houdt de zaak warm, maak gerust een feestavond, maar zorg dat al is het maar een half uur, het gesproken woord nooit ont breekt. Gedachtig aan hen, die de sporen op dit gebied verdiend hebben zal men zoo mo gelijk den heer F. Donders van de r.k. Volks- partij en den heer De Moes of anderen van de Chr. Dem. laten spreken. Wellicht zullen dan binnen niet al te langen tijd ook A.-R. en anderen inzien, dat er op staatspension- neering zooals de bond dat wil, niets on christelijks is. BLOEMISTENPATROONS- VEREENIGING. De Bloemïstenpatroonsver. „Alkmaar en Omstreken" hield Zaterdagavond vergade ring in „De Nachtegaal". De voorzitter, de heer G. Smits, van Hel- loo, opende en heette allen welkom. Naar aanleiding van de voorgelezen notulen vroe gen meerdere leden waarom geen gelegen-' heid was gegeven om in te zenden op de landbouwtentoonstelling te Alkmaar. De secretaris deelde mede dat door sterfge val en drukke werkzaamheden de vergade ring was verschoven. Voorts had het bestuur gemeend dat er geen interesse van de leden was, omdat de Plantsoendienst weer inzond. Opmerkelijk was dat ook de niet-aangesloten leden niet inzonden. Enkele heeren hadden toch liever gezien dat er een vergadering was uitgeschreven om een beslissing te ne men. De voorzitter erkende dat er een besluit was, doch toen er geen aandrang van de le den kwam had men ten onrechte de conclusie getrokken dat men er niet voor gevoelde. Spr. was op de andere bestuursleden afge gaan. Daarna las de voorzitter de gevoerde cor respondentie met het gemeentebestuur van Alkmaar voor. B. en W. zijn nog altijd van oordeel dat de heer Hoek zijn adviezen moet geven. Spr. hoopte nog dat B. en W. een maal tot het inzicht zullen komen dat de di recteur werkzaam moet blijven in den dienst die hem bezoldigt. Na een uitvoerige discus sie waarin alle leden meenden dat het oneer lijke concurrentie is, werd het bestuur opge-< dragen om paraat te zijn en die maatregelen te nemen die zij noodig oordeelen. De ingekomen aanbiedingen van kweekar- tikelen werden besproken en voor zoover noo dig, zal het bestuur zich in verbinding stel len met de leveranciers. Daarna kwam in behandeling een voorste! om materiaal voor aanleg van tuinen (in casu graszoden) engros aan te koopen. De wenschelijkheid werd belicht dat dt leverancier aan particulieren levert tegen den vastgestelden prijs, waarvoor de vaklieden leveren. Wil de persoon in kwestie daar niet aan, omdat hij meent dat hij het monopolie van levering heeft, dan zal de bond hem toch uitschakelen. Er zijn meer leveranciers. De voorzitter meende dat het onderhavige geval op een vergissing berustte. Men moet niet generaliseeren. Meerdere leden waren een andere meenrag toegedaan. De voorzitter stelde voor aan te sluiten bij den Algemeenen bond, indien de kosten geen bezwaar zijn. Het bestuur meende dal we tegenover onwillige collega's veel sterker staan. Na bespreking werd het bestuur man daat verleend. In de Rekeningcommissie werden benoemd de heeren Mollevanger en Boersen te Alk* maar en Stofberg, Heiloo. De secretaris deed mededeeling over de be haalde prijzen op de tentoonstelling te Heiloo. Enkele leden hadden het verlangen geuit om ook te Heiloo in te zenden, doch waren niet in de gelegenheid gesteld. De voorzitter meende, dat men de zaak niet zuiver stelde. In de vorige vergadering was gezegd wie er wilde inzenden moest zich opgeven als het vraagprogram verscheen. adem en bemerkte dat ze in haar bed lag, met het laken om haar hals gerold en het groote, donzen dekbed boven op haar. Haar hoofd bonsde, ze transpireerde hevig en zenuwachtig lachend zeide ze tegen zich zelve: „Maar py thons bijten niet." Wat was dat bespottelijk ge weest, die ongemotiveerde werking van haar onderbewustzijn. Hoe kwam ze toch aan dien mallen droom; zeker door de herinnering aan die slangenepisode uit haar kinderjaren? Of zou die droom iets te beduiden hebben? Eer harde klop op de deur weerklonk. „Wie i sdaar?" vroeg ze, en haar oogen openende, zag ze dat het dag was. De deur ging even open en zij hoorde de zekere stem van de nachtzuster: „U bent over uw tijd", zeide zij. „Ik wilde u dit even zeggen." Esther sprong haar bed uit. „O wat spijt me dat, er moet iets haperen aan mijn klokje". En dat was zoo, door den val was de wekker beschadigd. Vliegensvlug kleedde ze zich aan en rende naar de kamer van haar patiënt, vurig hopende dat de dokter niets van haar zich verslapen zou merken. Het geluk diende haar niet. Voor het eerst was hij vóór haar bij den patiënt en keek den ouden man met een nadenkend gezicht aan. Het was geen doodelijk vergrijp eens een enkele maal 20 minuten te laat te zijn, maar hoe het zij, het zien van die groote, forsche figuur bij het bed beklemde haar. „Ik vrees, dat ik me een beetje verslapen heb", zeide zij, zich verontschuldigend, terwijl zij hem goeden morgen zeide. (Wordt vervolgd)-t

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5