LANDBOUW en VEETEELT. VU EM V l it H lllts 14. I VI II Provinciaal nieuwe Moeilijk is om alle leden af te loopen. Voor het afhalen en thuisbezorgen van planten en bloemen was geen gelegenheid. Spr. vond het jammer dat men elkaar niet had begrepen. In de toekomst zou men er meer werk van maken. Aldus besloten. Bij de rondvraag kwam ter tafel dat meer dere leden een nota thuis hadden ontvangen van de curator in het faillissement van den oud-voorzitter. Men nam het gemoedelijk op. De penningmeester zeide dat men toch ver plicht is om den curator kennis te geven als de nota onjuist is. De curator gaat op de boeken af. De voorzitter deelde die zienswijze, men moet hoffelijk blijven. Nog werd gevraagd hoe de verplichting luidt vam de patroon tot de arbeider inzake de Ziektewet. De voorzitter gaf zijn meening ten beste, doch raadde de leden aan die twijfel koeste ren omtrent hun verplichting, zich met den ■Raad van Arbeid in verbinding te stellen. De secretaris zeide dat hun van het be stuur van de On'zetvereeniging een verzoek bereikte om gratis bloemen af te staan voor de 8-October feesten. Spr. of juister zijn zoon had aan den oproep gehoor gegeven, doch vroeg hoe de gedachte der leden was. Moeten wij, vroeg spreker, steeds kosteloos bloemen afstaan, die ook ten goede komen aan hen die het best kunnen betalen, of er mee ophouden? Verschillende leden meenden dat men in de toekomst niet meer cadeau moet geven. I De voorzitter zeide dat het een speciaal Alkmaansch geval betrof, waarover de leden buiten Alkmaar zich niet kunnen uitspreken. Todi leek het spr. gewenscht dat punt op de agenda te plaatsen en dan door de Alkmaar- sche vaïklieden te laten beslissen. Aldus be sloten. Daarop stelde de voorzitter voor om de volgende vergadering in Heiloo te' houden en in 1931 ook in Bergen. Ook zeide spreker dat men eens naar een anderen voorzitter oioet uitzien, daar hij het voorzitterschap voor een jaar had aanvaard. Spr. meende ook dat een Alkmaarder beter de leiding kon nenjen, daar er veel zaken te behande len zijn, waar de buitenstaanders weinig van weten. Besloten werd de jaarvergadering in Heiloo te houden en vervolgens in Bergen. Van een verandering in de leiding wilde men piet hoorera. Daarna sluiting. DE LANGENDIJKER GROENTE VEILINGEN. Voor enkele producten was de laatste week wat meer oelangstelling met als gevolg wat betere prijzen. Als dit het begin mocht zijn van een permanente verbetering, dan zou er reden tot blijdschap zijn, niet slechts bij de tuinbouwers, doch ook bij anderen, die de na- deelige gevolgen van de depressie in het tuinbouwbedrijf middellijk voelen. Am bachtslui en winkeliers worden als vanzelf sprekend ook door de ongunstige financieele uitkomsten van den tuinbouw getroffen, daar de koopkracht van velen beneden het normale js gekomen. De laatste dagen bereiden vele tuinders zich reeds voor op het binnenhalen der win- terkool. Over 't algemeen zal de oogst daar van ten zeerste tegenvallen. Deskundigen be weren, dat de teelt niet de helft zal bedragen van normale jaren. Zeldzaam zijn de akkers, waarop een normaal gewas groeit, zoo heeft de draaihartigheid huisgehouden. Gelukkig, dat er nog velen zijn, die in de polders, ver ■buiten Langendijk, winteikool hebben ver bouwd. Naar wij van insiders vernamen, is de stand van het gewas daar veel beter, zoodat verwacht mag worden, dat daar vandaan nog flinke voorraden 'in de Langendijker koolschuren zullen terechtkomen. Intusschen zijn er vele tuinbouwers toe overgegaan te beginnen met bloembollen teelt. Groot moet het aantal nieuwe bloembol le nkweekers zijn. Waren de meeste kweekers tot nu toe tuinders uit St. Pancras, Broek en üZuid-Scharwoude, thans zijn er ook in andere uinbouwdorpen in dit gebied verschillende (nieuwe kweekers bijgekomen. De overweging van noodzakelijkheid van wisselbouw gevoegd bij de wetenschap, dat de financieele uitkom sten der bollenteelt de laatste jaren vrij be wredigend zijn geweest, zijn twee van ds voornaamste factoren voor de uitbreiding dezer cultuur aan Langendijk en omstreken. Dat zij bevrediging schenke aan hen, die door nood gedwongen, hun bedrijf op andere leest gaan schoeien. Met de aardappelprijzen liep het ongeveer als de vorige week. Schotsche muizen van •middelgrootte brachten aan de Broeker vei ling in 't begin nog 3.804 op, later evenwel liep de prij6 40—60 cent achteruit. !Voor groote werden nog lagere prijzen ge maakt. De meeste werden voor 2.30— 2.70 verkocht, bij uitzondering kon 3 worden gemaakt. Deze waren achter op 't laatst der week eenigszins duurder dan in 't begin. Duken werden voor 2.302.70 verkocht, Eigenheimers 2.402-70, Schoolmeester 3.50, Blauwe brachten slechts 1.60 op en drielingen 4.40 5.40. De totaal-aanvoer was rond 19 spoorwagens. Voor bloemkool werden ongeveer dezelfde prijzen besteed als de laatste weken. Lecerf bracht Maandag 9.80—15.10 op, Reu zen 11.5013.70. Na een kleinen achter uitgang werd in de tweede helft der week voor de eerstgenoemde soort 1316 ge maakt voor de grocte en 610 voor klei nere. Zaterdag bracht Lecerf aan de veling der L.G.C. 810 op, reuzen 9.90 12.30. Tweede soort kon slechts lage prij zen bedingen, n.1. ƒ0.80—2.40. Aanvoer 40000 stuks aan beide markten. Roode kool was heel wat gunsteer gedispo neerd dan gedurende tal van weken. De ge vreesde 60 cent-prijs kwam gelukkig niet voor. Groote kool bracht 1.60 en soms meer op. Voor mooie kleine werd 4, soms 4.80 betaald. Ofschoon de aanvoeren aan merkelijk grooter waren, boden de prijzen weerstand. Zoo werden Woensdag aan de L- G.C.-veiling 52000 K.G. aangevoerd tegen prijzen van 1.30—4.20, Zaterdag 35000 K.G. voor 1.50—4.40. De veiling te Noord-Scharwoude gaf hetzelfde beeld. Aanvoer 27 spoorwagens. Omtrent de gele- koolmarkt kan ongeveer hetzelfde worden ge- zeg. In 't begin der week werd aan de veiling der L.G.C. 1.103 betaald, te Noord- Scharwoude 0.60—2.80. Donderdag wa ren de noteeringen resp. 1.10—/ 4.80 en 170—5.20. Zaterdag trad echter een da ling in, zoodat de Broeker markt 0.70— 310 en die van den Noordermarktbond 0.602-70 noteerde. Aan beide veilingen beliep de aanvoer 25 spoorwagens. De prijzen der witte kool weken weinig af van die der vorige week. Voor de mooiste ewrd tot 150 per spoorwagen betaald; die van afwijkende kweliteit bracnt 100 of iets meer op. De laagste prijs te broek was 0.60, te Noord-Scharwoude 70 cent per 100 K.G. Voor Deensche witte werd van 1.60 2.40 beseted, alleen Zaterdag werd nog minder betaald: te Broek 1.202.10, te Noord-Scharwoude 1.501.90. De aan voer wordt minder n.. 35 spoorwagens aan beide markten te ramen. Uien werden er weer heel wat aangevoerd, ofschoon het weer niet bijzonder uitlokte. Er werd van 23.20 voor betaald aan de Broeker veiling, 1.703 aan, die van den Noordermarktbond. Voor grove uien wa ren de prijzen nog iets lager n.1. 1.70 2.80. Drielingen werden verkocht voor 0.90-/ 1.70, nep bracht 2—3 per 100 K.G. op. Aan beide veilingen werden in totaal 35 spoorwagens aangevoerd. Slaboonen werden er natuurlijk minder aangevoerd. De kwaliteit heeft door het ruwe, natte weer ook veel te lijden gehad. Voor mooie boonen konden nog beste prijzen wor den gemaakt, n.1. tot 20 en 26 per 100 K.G. De aagste prijs was ongeveer 5. Aan de kwaliteit mankeerde echter heel wat. De aanvoer beliep nog 7000 K G. Voor peen bleek wat meer animo te be staan. Groote brachten tof 2 op, kleine on geveer de helft van dezen prijs. Bieten waren duurder da ngewoonlijk. Wa ren in den loop der week al iets betere prijzen besteed, Zaterdag brachten ze te Broek 2.30 3.40, te Noora-Scharwoude 1:50—3.10 op- Voor tomaten werd A, B en C resp. 28.80, 26 en 11 betaald. Witkrop was zeer goedkoop: 0.50 2.80 per 100 stuks. Voor druiven werd f, 37—43 besteed. De bloembollenveiling. De laatste bloembollenveiling is hier ge houden voor dit jaar. De vraag, of de vei ling, die een jaar geleden door de Langen dijker Groenten-Centrale, met medewerking van de afdeelrng Langendijk en Omstreken van Bloembollencultuur, is opgericht; heeft bewezen, in een gevoelde behoefte te voor zien, is niet zoo maar te beantwoorden. Was de veiling er niet geweest, ongetwijfeld had den de bolleirkweekers evenveel of meer geld voor hun bollen gemaakt. Immers, dan waren ze aangewezen geweest op andere veilingen, maar vooral de groote koopman komt en waar dus uit den aard der zaak meer vraag was en alzoo hoogere prijzen konden woi den bedongen. We vernamen van enkele kweekers, die met een gedeelte van hun bollen naar elders zijn geweest, dat zij daar tegen betere prijzen hebben verkocht dan aan de Langèn- dijker veiling mogelijk zou zijn geweest. Ook deze veiling zal de kinderjaren moeten door maken en het spreekt vanzelf, dat in een streek, waar de bloembollenteelt nog in haar kinderschoenen staat, niet plotseling een markt voor het product is te stichten, waar men den polsslag van den handel stevig voelt kloppen. Daarvoor is eenige tijd noodig en bovendien de medewerking van hen, die bij een veiling te midden der telers gebaat zijn. De schae zal ook hier wel voor de baet uit gaan, maar het wil ons toeschijnen, dat, waar de bollenteelt als gevolg van de bijzon der slechte financ;eele uitkomsten der laatste 2 jaar in de tuinbouw, op meer intensieve wijze staat te worden beoefend, de voorwaar den aanwezig zijn voor den opbloei eener bloembollenveiling. De kweekers zelf zullen het nu, bij de verdere uitbreiding der teelt, in de hand hebben, hun veiling een aantrek- kingspunt voor den handel te doen zijn. Zij kunnen dit bereiken, althans trachten te be reiken, door al het verhandelbare goed aan eigen veiling te presenteeren en zoo mogelijk aan te schaffen soorten dan te koopen. De veiling moet, wat inrichting en satil lage betreft, weldra niet voor andere bloem- waarden alleszins aanwezig kunnen worden geacht voor een gezonde ontplooiing aan ontwikkeling. Allicht dat een stimuleerende factor voor een hoogere vlucht der veiling nog zoo gelegen kunnen zijn in een eenigs zins anderen organisatievorm, waarbij de eigenlijke bollenkweekers meer de leiding hadden, terwijl dit nu niet het geval is. daar a prisin het Bestuur der Langendijker Groen- tencentrale niet bestaat uit leden, waarvan er worden gekozen, voordat ze kweeker zijn. Moge de toekomst intusschen leeren, dat d_ bloembollencultuur hier met toenemend suc ces kan worden uitgeoefend, wat dan meteen de zekerheid inhoudt, dat de veiling in een noodzakelijke behoefte voorziet. WARMENHU1ZEN. Veilingsoverzicht C.V.V. van 6—11 Oct. 1930. Zoo langzamerhand zijn wij gekomen aan den tijd waarin iedere teeler van sta pelgroenten zich spoedt naar die plaatsen, waarop zij reeds lang en nog hun hoop ge steld hebben. Dat de productie van de di verse koolsoorten dit jaar minder zal bedra gen dan in het vorige jaar is zeker. Het neemt toch niet weg dat er evengoed een groot verschil zal bestaan tusschen de pro ductie van den eenen verbouwer en den an deren. Verleden jaar werd over het algemeen goed geteeld; de prijzen waren in het begin van het seizoen zeer matig. Later en op het eind van het seizoen 19291930 in een woord slecht. Zoodoende zijn er tal van tuinbouwers geweest, die niettegenstaande de goede teelt het toch slecht te verduren hadden. Het is te hopen, dat nu de wielen omgedraaid worden en dus: matige teelt en hooge prijzen. Wanneer dus de verbouwers het geluk mogen hebben naar omstandighe den redelijk telen, dan zullen zij naar alge- meene verwachtingen, een beteren winter te gemoet gaan dan die welke zij achter den rug hebben. Voor diegenen die hoegenaamd niets telen, ziet de toekomst er wel eenigszins bedroevend uit. Voor de tuinbouwers is nog altijd van toepassing: „Geen productie, geen ontvangsten". Schotsche muizenHoewel er nog steeds blijkt, dat er een gebrek is aan lekkere aard appelen zijn de prijzen van de schotsche mui zen nog zeer matig te noemen. Er bestaat momenteel een aleemeene trek naar eigen heimers. Het is waar dat de schotsche mui zen niet geschikt zijn om als winteraardap pel te dienen. Dit neemt toch niet weg, dat zij tegenwoordig nog vrij goed smaken. De noteering bedroeg van 2.10 tot 4 per 100 K.G. Voor grove schotten werd betaald van 2.20 tot 3.20 per 100 K.G. Eigenheimers: Bij gebrek aan blauwe eigenheimers is de vraag naar blanke eigen heimers sterker geworden. De prijzen zijn zelfs van dien aard geworden, dat bij een normale productie die teelt voor vele tuin ders een steun is of is geweest. De aanvoer van blanke eigenheimers wordt met iedere week minder. De prijzen liepen in deze week van 5.90 tot 6.50 per 100 K G. Blauwe eigenheimers: Een enkelen dag was er aanvoer van dit soort aardappel n.1. op Zaterdag j.1. Daarvoor werd betaald 2.40 tot 3.70 per 100 K.G. De totale aan voer van aardappelen bedroeg in deze week 15442 K.G. tegen 28.600 K.G. in de vorige week. Gele nep: Aanvankelijk leek het, dat de prijs van de gele nep boven de 3 zou be dragen, evenals in de vorige week. Al spoe dig besjïeurde men, dat die opvatting niet juist was. Reeds Dinsdag j.1. bedroegen de prijzen onder de 3, n.1. 2.80 en 2.90 per 100 K.G., totdat op Zaterdag j.1. de no' teering bedroeg van 1.70—2.50. De aan voer bedroeg in deze week 10200 K.G. tegen 14925 K.G. in de vorige week. Gele uien: In tegenstelling met de prijzen van de gele nep zijn de prijzen van de uien (gewone) stabiel gebleven vergeleken bij die van de vorige week. Op j.1. Donderdag tot en met Vrijdag zijn nog prijzen besteed van 3 en 2.80 per 100 K.G. De aanvoer bedroeg in deze week 64885 K.G. tegen 49125 K.G. in de vorige week. Voor de grove uien werd in deze week betaald van 1.60 tot 2.70 per 100 K.G. Roode kool: Gelukkig kenmerkt zich deze week waarin meer handel en betere prijzen besteed zijn voor de roode kool. Weken achtereen zag men verlangend uit naar dat gene, wat iedereen, ja letterlijk iedereen zoo vurig verlangde. Waar in de vorige week ten hoogste 2.30 betaald werd voor de kleine rooae kool, zag men in deze week voor de zelfde soort roode kool op Dinsdag j.1. 3.20 en op Vrijdag j.1. 4.30 per 100 K.G. noteè- ren. Op j.1. Zaterdag was de handel iets stugger, hetgeen natuurlijk onmiddellijk drukte op de prijzen. De kleine roode konden toen niet meer gelden dan 2.70 per 100 K.G. De groote roode werden genoteerd voor 1.20 tot 2 per 100 K.G. De aan voer bedroeg in deze week 41550 K.G. tegen 52700 K.G. in de vorige week. Gele kool: Ook mochten de gele kool ver bouwers zich verheugen in meer belangstel ling van de zijde der kooplieden. Echter niet in die mate als die van de roode kool verbou wers. De noteering bedroeg voor de kleine gele kool 1.20 tot 2.50 per 100 K.G. Aanvoer van groote gele kool was zeer mi niem. De aanvoer bedroeg in deze week 3750 K.G. tegen 1500 K.G. in de vorige week. Witte kool: Tenegvolge van de lage prij zen welke in de vorige week betaald zijn, was de aanvoer van witte kool in het begin van deze week zeer miniem. Het gevolg daarvan was verhooging der prijzen tot 1.60 per 100 K.G. In het begin dezer week werd zeker 0.30 minder betaald dan in het laatst dezer week. De aanvoer bedroeg in deze week 87300 K.G. tegen 133600 K.G. in de vorige week. Slaboonen: Zooals men in de vorige week verwachtte waren de prijzen in deze week zeer hoog. De noteering bedroeg 15.90 tot 19.80 per 100 K.G. De aanvoer bedroeg 575 K.G. tegen 160 K.G. in de vorige week. Peen: Voor kleine peen werd betaald 60 tot 90 cent, voor de groote 1.80 tot 2. De aanvoer bedroeg 3775 K.G. tegen 2900 K.G. in de vorige week. Voor grauwe erwten werd betaald 35.30 tot 41.60 en voor de vale 35.10 tot 39 pier 100 K.G. De aanvoer bedroeg respectie velijk 525 en 375 K.G. LIMMEN. Bloembollencultuur. In café Kroon hield de Ver. tot bev. van Bloembollencultuur vergadering onder presi dium van den heer J. Valkering Tz. Daarna kwamen aan de orde uitreiking van prijzen van hen die aan den wedstrijd „op naam brengen tulpen", hadden deelgeno men. De heer Boschman, hoofd der O. L. school had 236 soorten tulpen geplant en gelegen heid was gegeven om de soorten op naam te brengen. Het bestuur juichtte het plan toe, steunde het met een subsidie en meende dat dergelijke wedstrijden veel bijdragen om het vak beter te leeren. Spr. bracht een woord van dank aan den iniatiefnemer, den heer Boschman. Aan den wedstrijd hadden 26 personen deelgenomen. Een 6-tal raadde alle namen. De namen der uitstekend tulpienken- ners waren: C. Aafjes, W. Hageman, F. Hol- lenberg, J. Keiizer, J. van Roode en D. Val kering, aan hen werd een le prijs toegekend. 2e prijs behaalde de heeren J. Leijen, P. Groot, J. Groot en C. Zonneveld. 3e prijs de heeren C Metzelaar Hz. en 4e prijs W. Castricum. De uitreiking der prijzen geschiedde door den burgemeester. Naast de prijzen werd een diploma uitgereikt. De heer Boschman dankte de firma's, die belangloos bollen beschikbaar stelden en deelde mede, dat men het volgend jaar er mee zal doorgaan. Daarna was aan de orde inzending van broeibollen op de voorjaarstentoonstelling te Haarlem. Medewerking werd toegezegd aan hen die interesse hebben en geen groeige- legenheid en voorts besloten om in te zenden Bespreking van de candidaten van het hoofdbestuur werd aangehouden. Bij de rondvraag werd voorgesteld om ter plaatse een tentoonstelling te houden. In dit tuinbouw-oentrum zal een tentoonstelling bij na zeker slagen. De voorzitter vond, dat het niet raadzaam zou wezen om het gelijk met Haarlem te doen. Niettemin gevoelde spreker er veel voor, mits de opzet goed is, daar men van de afd. Limmen veel verwachting heeft. De op zet moet voorbereid worden en dan is noodig reservefonds. Spr. wilde het plan in over weging nemen voor 1932. Aldus besloten. Daarna sluiting. GEnEEITERADIlV OUDE NIEDORP. De raad dezer gemeente vergaderde op Vrijdag 10 October des namiddags te half twee. Voorzitter tevens secretaris was de heer B. J. F. Meijer. De heer J, Wit was afwezig wegens ongesteldheid. De heer van Zoonen had bezwaar tegen de notulen. Zijn betoog over de financieele ver houding was niet in zijn geheel overgenomen- Hij wilde er zoo geen verantwoording voor dragen. De voorzitter zeide, dat wanneer dergelijke betoogen in haar geheel steeds moeten wor den overgenomen wat niet noodig is, de druk- kerskosten ook duurder zouden worden. Wil de Raad dit toch, dan moet men maar een of- ficieele verslaggever aanstellen. Na nog eenige gedachtenwisseling, hoofdzakelijk tus schen den voorzitter en den heer van Zoonen, werden de notulen onveranderd vastgesteld. De heer van Zoonen stemde tegen. De voorzitter deelde mede, dat van Nieuwe Niedorp bericht was ontvangen, dat door die gemeente te 't Veld bij de R.K. kerk een straatlantaarn zou worden geplaatst, en dat Ged. Staten het raadsbesluit omtrent kos- en van vervoer van kinderen van A. Dekker en A. S. Groot van de Moerbeek naar 't Veld hadden vernietigd. De gemeente moet nu de kosten, gevraagd door genoemde heeren Groot en Dekker bedragende 12 per week gedurende de wintermaanden betalen. Ingekomen waren verscheidene jaarversla gen en goedkeuringen door Ged. Staten, als mede een schrijven van den Bond van be- drijfautohouders in Nederland (B.B.N.( d.d. 20 Augustus j.1. houdende verzoek om toe treding als lid of donatrice. B. en W. adviseerden afwijzend op het ver zoek te beschikken. Allen voor. Nog was ingekomen een adres van J. Bier steker te Oude Niedorp, houdende verzoek de ten name van hem en W. Kolkman te Zijde wind staande vergunning tot het kruisen met draden van gemeentegronden ten behoeve van hun radiodistributie-onderneming in te trekken en gelijksoortige vergunning aan hem te willen verleenen, vermits vorenbedoel de radio-distributieonderneming niet meer door adressant en Kolkman voornoemd geza menlijk wordt uitgeoefend, benevens een adres als voren d.d. 22 Aug. j.1. van W. Kolkman te Zijdewind. B. en W. adviseerden het raadsbesluit van 5 November 1927, waarbij vorenbedoelde vergunning aan beide adressanten werd ver leend in te trekken en aan J. Biersteker te Oude Niedorp en W. Kolkman te Zijdewind ieder een afzonderlijke vergunning te verlee nen tot het boven de in de gemeente gelegen openbare wegen, spannen hebben en onder houden van draden ten behoeve van het distribueeren van radio-uitzendingen tus schen de door ieder der adressanten gehou den radio-ontvanginrichting en onderschei dene perceelen, gelegen in het hun toege wezen gebied, zulks onder bepaling, dat de vergunning tot wederopzeggens toe wordt verleend en onder nader, door B. en Wte stellen voorwaarden. De heer J. Ligthart vroeg of ze dan beiden elk 2 toestellen kre gen.. De voorzitter antwoordde toestemmend. Allen voor. Voorstel tot vaststelling eener verordening regelende het ontslag van onderwijzeressen aan de Oj>enbare Lagere school bij huwelijk en van onderwijzers en onderwijzeressen bij het bereiken -van den 65-jarigen leeftijd. Allen voor. Voorstel tot vaststelling van een suppletoir kohier der hondenbelasting dienst 1930. Dit kohier werd vastgesteld op 10.50. Voorstel om B. en W. te machtigen eene of meer kasgeldleeningen aan te gaan tot e-n gezamenlijk bedrag van ten hoogste 70 000 De voorzitter deelde mede, dat deze ning noodig was voor den bouw van een R.K. meisjesschool. Deze zou 50.000 kos ten en verder voor de arbeiderswoning tl. Oude Niedorp, verharding van een wekde' en voor aankoop van de onbewoonbaar ver klaarde woning van Jb. de Jong te Zijde! wind benevens voor aankoop voor een terrein voor lichamelijke oefeningen. De heer van Zoonen vond het bedrag van 50.000 voor den bouw van de nieuwe school nog al hoog. De voorzitter zeide, dat het noir niet vast stond, dat het 50.000 kostte Fr is kans van nog wel meer. Na nog eenige be spreking werden B. en W. gemachtigd 0m deze kasgeldleening aan te gaan. Voorstel tot vaststelling van pensioen» grondslagen van het onderwijzend j>ersoneel der O. L. school te Oude Niedorp. De» grondslag werd verhoogd door meerdere dienstjaren op 1 December a.s. op 2760 Voorloopige vaststelling der gemeentereke ning, dienst 1929 en vaststelling der reke ning van het burgerlijk armbestuur over 1929. De heer van Zoonen rapporteerde namens de commissie van onderzoek tot voorloopi» vaststelling van de gemeenterekening, 0nt- vangstengewone dienst 40834.96 34Uit- gaven 37231.6914, batig saldo 3603 29° Kapitaaldienst: ontvangsten 53299.99 uit! gaven 48712.06, batig slot 4587.39 en de rekening van burgerlijk armbestuur vast te stellen op een ontvangst van 2558.80 en uitgaven van 3869.5414, alzoo een nader, lig saldo van 1311.24^. w De voorzitter bracht woorden van dank aan de commissie von onderzoek voor de ge nomen moeite. Aanbieding van de begrooing der ge. meente betreffende het dienstjaar 1931, ver gezeld van de begrooting van het burgerlijk armbestuur voor 1931. Deze zal ter visie worden gelegd en in een volgende vergade ring orden behandeld. Voordracht tot vaststelling eener verorde. ning tot rangschikking der gemeente in de 3e klasse voor de heffing der gemeentefondsbe lasting 1931/32 en ot vaststelling eener ver- ordening op de heffing en een everordening op de invordering van opcenten op die belas ting. De voordracht zal worden behandeld na de behandeling van de begrooting. Voorstel om den grond van de inmiddels afgebroken onbewoonbaar verklaarde wo ning te Zndewind, voorheen bewoond door P de Jong aldaar en het daarbijbehoorend erf voor den tijd van 1 jaar, t.w. van 25 Decem ber 1930 tot 25 December 1931 onderhand! te verhuren aan K. Mul te Zijdewind voor een huurprijs van 10 Allen voor. De huur van de woning van den heer A. de Wit werd gebracht van 3.804 per week] dit op verzoek van Ged. Stoten De heer Kriller zeide. dat het met de riolee* ring nog niet in orde was ,er zijn hier en daar soms nog groote plassen Dit was ook den voorzitter opgevallen. Hij had tot verbetering al opdracht gegeven. Daarna sluiting. AKERSLOOT. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn ten nadeele van den heer Kaan den Boschweg een 5-tal konijnen ontvreemd uit in de tuin staande hokken. Bij de gehouden bespreking door den burgemeester met de inwone^ van der Kogerpolder en gedeelte van den Starameei j.1. Zaterdag in de school aldaar, om ook electrische verlichting in de woningen aan te brengen kon niet tot een gunstige oplossing komen omdat de toegezegde bijdrage van dien aard was, dat rendabiliteit was uit gesloten. HEILOO. Door B. en W. is de begrooting voor 1931 aan den Raad aangeboden en iu de eerst volgende openbare vergadering vastgesteld Te voren onderzoeken de raadsleden de begrooting en stelt een rapport vast. terwijl B. en W. hierop antwoorden. De begrooting toonde door de inwerking treding van de financieele verhouding van Rijk en Gemeenten eenige wijzigingen. D* nieuwe vaststelling van de jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger, vra gen belangrijk meer dan het vorig jaar. Daar naast heeft de raad een uniforme regeliflfi van de salarissen van hei jaersoneel ir open bare dienst vastgesteld, wat eveneens een be langrijk offer van de gemeenschap vraagt' Alen kan over de verhooging van jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger van meening verschillen, doch de verhooging van de salarissen van het personeel was drin gend noodig. Bij die verhooging komt nog dat deze premievrij zijn. Bij de ontvangsten komt dit naar voren in de uitkeering van het Rijk per inwoner. W is begroet op f 12000 (vorig jaar 5438.94)- 219. Dat was een mooie tocht, dat moet gezegd worden. Ze vlogen over vuurspuwende bergen en rookende kraters en vol verwondering keken Keesie, de professor en de twee kabou ters, die zoo iets nog nooit hadden gezien, er naar. En het rook heel erg naar zwavel. „Ik zou het hier niet lang kunnen uit houden", zei een der kabouters. „Och je wendt aan alles"^ antwoordde de andere. 11 f ?i I 'Ij ut touw daaldp ^e^^an^°°r "^"kabouter met zijn baard van rotswanden af 'D roUen "gouwen trap 'usschefl swanden af. Kalm maar aan, zeide de gids .Voorziedtigheid «s de moeder van de pwaleinkast." ucnu*—

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6