SPOOR's MOSTERD Spoor's gestampte Muisjes Spoor SZ.itsVrscheVaas N1VA TANDPASTA 1»i. AYOVH Ki;\ Vi\ EFN VKRKEIiRKAGIATJI-, Stadsnieuws Ingezonden stukken VOORKOMT TANDBEDERF burgemeester W. C. Wendelaar van Alkmaar, wegens uitstedigheid, verhinderd was aan wezig te zijn. Spr. wees voorts op de relatie tusschea Alkmaar en Bergen wat het slachthuis betrof en uitte den wensch, dat die relatie, door den heer Voorthuysen. als directeur van het slachthuis in beide gemeenten, mag worden voortgezet en dat steeds in dezelfde vriend schappelijke verhouding als totnutoe mag worden samengewerkt. De heer Voorthuysen noemde deze dag voor hem en den keurmeester, den heer Groot, een dag van groote vreugde. Vroeger werd gewerkt in niet altijd even aangename om standigheden; de ruimte was voor allen, die ervan gebruik maakten, te klein, zoodat orde en netheid er onder moesten lijden. Herinnerende aan de lange voorgeschiede nis voor de totstandkoming van dit nieuwe slachthuis, merkte spr. op, dat er nog ergens en nooit een slachthuis gebouwd werd zonder verzet; zoo was het 25 jaar geleden in Alk maar, zoo is het ook hier geweest; met den tijd verdwijnt echter dat verzet en toont men zijn ingenomenheid met de nieuwe inrichting Zich richtende tot den vertegenwoordiger der Bergensche slagers zeide spr., dat deze een prima slachthuis hebben en spr. hoopte, dat zij het zullen gebruiken en nooit zullen misbruiken. Spr. drukte den slagers op het hart, dat zij hun personeel opdragen de be velen van den Keuringsdienst en van spreker onvoorwaardelijk op te volgen. Voor billijke verzoeken heeft spr. steeds een gewillig oor. Den burgemeester gaf spr. de verzekering, dat hij al het mogelijke zal doen om het slachthuis economisch en tot aller tevreden heid te exploitepren. De inrichting van het slachthuis. Nadat ververschingen waren' rondge diend, gaf de heer Voorthuijsen een uiteen zetting van de technische inrichting van het slachthuis. De varkens-slachtplaats is gescheiden van de slachtplaats voor het overige vee; dit is een wettelijk voorschrift, en is daarom ge- wenscht omdat voor de varkensslachterij veel meer warm water gebruikt wordt dan voor het slachten van andere dieren. De hangruimte is midden in het gebouw aangebracht; aan weerszijden zijn de slacht- ruimten voor varkens en voor de overige die ren. Aan de zoldering zijn luchtrails met ta- fkels bevestigd, waarmede de geslachte die ren naar de hangruimte worden gereden om 'het vleesch te doen besterven. Ten einde dit 'doel beter te bereiken en tevens vliegen te weren, is deze ruimte donker gehouden door blauw glas. De tegels, zoowel in de slacht- als in de hangruimte zijn van steenvorm en zijn tevens zuurvrijvetvrij en vorstvrij. De vloeren zijn hellend aangelegd en met tpgels bedekt; overal zijn buizen en kranen voor het benoodigde warme water, terwijl de noodige confiscaat-emmers voor het afval niet ontbreken. Voor de takels en lieren is ge- -bruik gemaakt van de nieuwe uitvinding op het gebied van deze techniek. De vele haken voor het ophangen van de organen enz. ont breken niet. De varkensslachtplaats is zeer praktisch; voor het bedwelmen en dooden worden de varkens in een hoog-aangebrachte omsloten ruimte gebracht, vanwaar zij na gedood te zijn in de heetwaterkuip glijden; daar uit over een rol worden ze op ae scbeerbank getrokken en vandaar kunnen ze wederom met behulp van takel en luchtrails verder ge bracht worden. Naast deze slachtplaats zijn vertrekken voor stoomketel en kantoor, Voorts zijn er nog verschillende comparti menten, als darmenspoelerij met heet water, kleedkamer voor de slagers en tenslotte fris- sphe en ruime stallen voor de te slachten dieren. De faecaliën worden in een overdekte put gedroogd en naar men ons verzekerde, «al het slachthuis geen onaangenaam lucht te verspreiden in de omgeving. Resumeprend kunnen we zeggen, dat Ber gen een uitstekend en practisch ingericht slachthuis heeft gekregen, waarmede vooral de slagers, tevreden kunnen zijn. Van de gelegenheid om het slachthuis Zondagmiddag te bezichtigen werd door ver- ne gebruik gemaakt. BENSBROEK. Woensdagavond 7 uur is W« bloem' 24 lee alhier een [bollencursus geopend met aanvankelijk leerlingen. De Voorzitter der Tuinbouw- vereeniging de heer Joh. Koning sprak een kort woord tot de aanwezigen, waaronder B. en W. der gemeente, den eere-voorzitter der vereeniging alsmede eenige bestuursle den. Leider van den cursus is de heeer v. S tijgeren van Heiloo, die in hoofdzaak de tulpenteelt zal behandelen. ZUIDS CHARWOUDE. /De Coöp. Boerenleenbank II hield Don derdagavond eene algemeene vergadering in café „De Witte Roos*' alhier. De voorzitter, de heer S. de Boer Kz. opende met een dankbaar woord voor de groote opkomst en wees daarbij op het bij zondere van de besprekingen, nl. hoofdzake lijk stemmingen voor de verkiezingen van bestuurslid en leden van den Raad van Toe zicht. Als secretaris werd oor den voorzitter aan gewezen de heer M. Vlug. Bij de verkiezing van een bestuurslid werd met 37 uit 52 stemmen gekozen de heer Jb. Kroon Az. te Zuid-Scharwoude, die de benoeming aannam. Bij de verkiezing van 2 leden van den Raad van Toezicht werd bij eerste stemming gekozen de heer K. Kra mer Gz. te Zuid-Scharwoude met 42 uit 53 stemmen. Bij de tweede stemming behaalden de heeren Jb. Kramer en K Kostelijk het grootst aantal stemmen. Na herstemming werd de heer K. Kostelijk Tz. gekozen. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt. Het afgetreden bestuurslid de heer Jb. Verkroost en het afgetreden lid van den Raad van Toezicht, de heer G. Kooij, werden door den voorzitter bedankt voor het vele werk dat zij in het belang van de Bank heb ben gedaan. Had de voorzitter in een vorige vergadering reeds zijn dank uitgesproken voor het vele werk, dat de heer Jn. Kroon als kassier voor de bank op uiterst nauwkeu rige wijze heeft verricht, thans nu het tegen woordige bestuur zelf de zaken meest recht houden, blijkt eerst duidelijk welke accurates se zijn werk heeft vereischt, waarbij werd ge memoreerd dat de heer Kroon ook thans nog de administratie geheel volgt en dienaan gaande zijn adviezen beschikbaar stelt. Het was de bedoeling van het bestuur om voor te stellen den heer Kroon een cadeau aan te bieden, doch in de gegeven omstan digheden achtte de voorzitter dit niet wen- schelijk, doch stelde de vergadering voor, als blijk van groote erkentelijkheid voor de lang jarige bediening der Bank, den heer Kroon liet volle jaar-salaris aan te bieden. Met ap plaus der vergadering werd hertoe besloten. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met dank voor het zeer aangename verloop der besprekingen. OUDORP. Vrijdagmiddag omstreeks 6 uur is alhier een vrij ernstig ongeluk gebeurd, dat naar wij vernemen nog al goed is afgeloopen Vanaf Alkmaar kwam in de richting Heer-Hugowaard een paard en wagen aan rijden, met als bestuurder de heer Bakkeren naast hem zijn echtgenoote wonende te Heerhugowaara. Vermoedelijk doordat de be stuurder de bocht te krap nam, reed de wa gen tegen een steenen hoekpaal aan, waar door het paard den wagen te vlug voort trok en op hol sloeg. De wagen kantelde hierdoor waardoor de passagiers eraf werden geslin gerd De heer Bakker kwam met het hoofd op den rijweg terecht waardoor hij een lichte hersenschudding bekwam. Zijn echtgenoote heeft waarschijnlijk een gebroken arm en beiden bloeden hevig aan het gezicht. De verongelukten werden binnengedragen in café „De Hengelaar" waar onmiddellijk dr. Spiering uit de Heer-Hugowaard werd getelefoneerd. Na door genoemden dokter verbonden te zijn werden de verongelukten naar huis ge bracht door den heer Wijte die welwillend zijn auto ter beschikking stelde. EGMOND AAN ZEE. Vereeniging „Volksonderwijs" De afd. „De Drie Egmonden" van de Vereeniging Volksonderwijs hield Donder dagavond een ledenvergadering. De voorzitter, de heer Bosschaart, betreur de het, dat deze vergadering te samen viel met het kerkconcert te Egmond aan den Hoef, wat volgens spreker de oorzaak was, dat de bijeenkomst slechts matig werd be zocht. Na de notulen, die ongewijzigd werden goedgekeurd stelde de voorzitter voor, de vergadering in een geheime te doen over gaan ter bespreking van een ingekomen stuk. Hierna kwam in behandeling een schrij ven van de Commissie voor de Fröbelscholen van „Het Nut" en „Volksonderwijs" te Utrecht inhoudende een verzoek om mede werking tot den verkoop van loten. De voorzitter zette in dit verband uiteen, dat de Openbare Fröbelscholen te Utrecht waren opgeheven. „Het Nut" en „Volkson derwijs" aldaar hebben nu neutrale Fröbel scholen opgericht. De vergadering besloot op dit verzoek niet in te gaan. Punt 4. Bespreking Schoolartsendienst. De voorzitter verzocht den secretaris, die te Beverwijk een bijeenkomst betreffende deze zaak had bijgewoond nadere inlichtingen te verstrekken. De secretaris vervolgde Op de bijeenkomst van Zaterdag 12 Juli jl. is het besluit genomen aan de Besturen van Ver- eenigingen die hiervoor in aanmerking ko men, in alle plaatsen in den kring Bever wijk, v elke zich nog niet in beginsel bereid verklaard hebben hun medewerking aan den schoolartsendienst te verleenen, te verzoe ken, zich met een adres tot het Gemeente- Bestuur van hun woonplaats te wenden. De bedoeling is de verschillende gemeente besturen tot samenwerking te krijgen, waar door de mogelijkheid dat in den kring Be verwijk een of meerdere schoolartsen komen zeer wordt vergroot. De kosten worden getaxeerd op 0.28 per inwoner. De provincie geeft een subsidie van 50 pet., zoodat de gemeente 0.14 per inwoner zal hebben bij te dragen. Voor Eg- mond aan Zee zou dit 420 per jaar zijn. De voorzitter deelde verder mede, dat in Egmond aan Zee een belangrijke verwisse ling in functies te verwachten is. Er komt een nieuwe gemeente-arts. Spreker mocht met veel grond aannemen, dat deze arts bij instructie als schoolarts zal optreden. Spre ker kon zich ook niet vereenigen met de in deeling van Ged. Staten en sloot zich aan bij de meening van het gemeentebestuur Eg- mend hoort bij Alkmaar. De vergadering besloot geen adres te zenden naar Egmond aan Zee, doch wèl naar het gemeentebestuur van Egmond-Binnen. Punt5. Verkiezing afgevaardigde ter Al gemeene Vergadering. Daar geen der aanwezige leden zich be reid verklaarde de algem. vergadering bij te wonen werd besloten geen afgevaardigde te benoemen. De bespreking van den beschrij vingsbrief kon nu achterwege blijven. Bij den rondvraag verzocht de heer Schilp inlichtingen omtrent het herhalings onderwijs. De voorzitter antwoordde hierop dat her- halingsonderwijs vroeger wettelijk verplicht was. Het rijk gaf ook subsidie. Thans is die verplichting niet meer. In de gemeente Egmond aan Zee is de re geling aldus: Indien 10 of meer leerlingen herhalingsonderwijs wenschen te volgen wordt dit gegeven, geheel ten koste van de ge meente, die van de leerlingen een kleine ver goeding vraagt. De secretaris maakte de opmerking dat dc algemeene vergadering nu al twee keer ach tereen gehouden wordt in een gebouw, dat een streng uitgesproken politiek karakter draagt. De voorzitter stelde voor den algemeenen secretaris hieromtrent inlichtingen te verzoe ken. Aldus werd besloten. Hierna sluiting. BERKHOUT. Het 3-jarige dochtertje van den heer W. S alhier is ender een Wagen van de zuivel fabriek Concordia geraakt en zoo ernstig ge wond dat het kind spoedig daarop is over leden. JUBILEUM POSTDUIVER VER EENIGING „ALCMARIA VICTRIX". De feestavond met de prijsuit- reikiny. Het bestuur van de postduivenvereeniging „Alcmaria Victrix", dat den 4 October met een officieele receptie het 25-jarig bestaan der vereeniging herdacht, had tegen j.1. Za terdagavond de vrienden der postduiven hier ter stede uitgenoodigd om het jubilé mee te vieren met een feestavond. Groot was het aantal dergenen, die hadden gevolg gegeven aan die uitnoodiging en onder hen bevonden zich ook vertegenwoordigers van de afd. A (Noordholland) van den Nederlandschen Bond van houders van postduiven, waarbij de vereeniging is aangesloten. De feestvie renden zaten aan lange met bloemen getooi de tafels en ook de zaal was weer, evenals twee weken geleden, door de goede zorgen van den heer Th. van Gijzen met groen en bloemen versierd. Op de bestuurstafel prijk- ten weer verschillende bloemstukken, waar onder ook de sperwer van 4 October (maar nu met nieuwe bloemen), terwijl ook de schil den met de data enz. weder waren opgehan gen tusschen vele gekleurde gloeilampjes Zoo bood de zaal van het Wapen van Heems kerk een inderdaad feestelijken aanblik en de heerschende geest was daarmede in volkomen overeenstemming. De voorzitter der vereeniging opende het feest met een hartelijk welkomstwoord aan de aanwezigen en een dankbetuiging voor de vele felicitaties en andere bewijzen van be langstelling, die „Alcmaria Victrix" in de laatste veertien dagen waren te beurt geval len. Bijzonderen dank bracht spr. aan de feestcommissie, die dezen avond in elkaar had gezet en speciaal aan den heer Dekker, die gedurende een groot aantal weken de voor den feestavond noodige dubbeltjes had opge haald. De heer van Gijzen ontving den dank van den voorzitter voor de gratis beschik baarstelling van de zaal op de beide avonden en voor het vele, dat hij ook overigens deed in het belang van de vereeniging en de postdui vensport. Vervolgens gaf spr. een overzicht van de eschièdenis der vereeniging. Zij werd op 3 ctober 1905 opgericht met aanvankelijk waarschijnlijk een bescheiden aantal leden (men weet niet recht hoeveel), van wie thans alleen nog de heer G. Waijboer lid is. Alle gegevens omtrent de vereeniging gedurende de jaren tot 1918 ontbreken geheel. Alleen is bekend, dat zij toen slechts vijf leden had, die met de grootste moeite de oorlogsjaren waren doorgesukkeld, toen het zoo moeilijk was om aan voer te komen voor de duiven. In dien tijd was het, dat de heer Gosschalk uit Hoorn naar Alkmaar kwam, een erkend duivenhouder, en toen ook nog de heer Struijs lid werd, nam de vereeniging gaande weg in bloei toe. Bij gebrek aan een vereeni- gingslokaal werd in dien tijd vergaderd bij een der leden aan huis, meestal bij den heer Huiberts Sr. Een vast clublokaal werd later verkregen bij den heer Joh. Huiberts aan den Westerweg, toen de vereeniging tien leden had. Eerst in die dagen werd klaarblijkelijk begonnen met het notuleeren van het op de vergaderingen besprokene, want van al de jaren daarvóór is niets te vinden. Zelfs een reglement was niet op te diepen uit de pape rassen van de vereeniging zelve. Om dat te krijgen, moest het koninklijk besluit van 1905 worden opgezocht. Het stijgend leden tal noodzaakte in 1923 tot verbouw van het clublokaal (er waren toen pl.m. 20 leden). In 1925, het jaar van de eerste clubten toonstelling, kwam er splitsing in de vereeni ging, een deel scheidde zich af en vorm'le etn eigen dub. Het jaar daarna moest „Alc maria Victrix" verhuizen, omdat een andere club beslag gelegd had op haar verenigings lokaal. In dien tijd bestonden er al drie post duivenverenigingen hier ter stede, cr was n.1. nog één bijgekomen, en wel „Steeds in Spanning", en hoewel „A. V." een achttal door een en ander had verloren, had zij toen toch nog 25 leden. Dat de functie van secre taris niet zeer gewaardeerd werd, blijkt wel hier uit, dat „A. V." in dat jaar (1926) niet minder dan drie van deze functionnarissen versleet. Van de jaren daarna was niet veel te zeg gen. Het ging met de vereeniging steeds voor den wind, haar bloei nam geregeld toe. Spr. herinnerde nog aan het concours van 1929 met het jubilé van den heer Huiberts, welke wedvlucht aanleiding was voor de vor ming van de concourscommissie, die een ge regelde samenwerking bracht met de andere vereenigingen. Dit jaar heeft zij voor het eerst hare werkzaamheden kunnen toonen. Spr. roemde het oordeel van den heer Gos schalk in de zaken die op de postduiven be trekking hadden en het had dan ook allen erg gespeten, dat deze in Juni j.1. had ge meend te moeten aftreden. Men had hem toen tot eere-voorzitter der club benoemd Jammer vond spr. het, dat de heer G. op de uitnoodiging om dezen avond aanwezig te zijn, had geantwoord verhinderd te zijn. Na de aanwezigen nog een genoeglijken avond te hebben gewenscht, gaf spr. het woord aan den heer Van Gijzen, den secreta ris der feestcommissie. Deze begon met te zeggen, dat er heel wat heeft moeten gebeu ren voor en aleer men dezen avond had in elkaar gezet en hij betuigde dan ook den dank der commissie aan allen die hun steun daarvoor hadden verleend, leden van zuster vereniging zoowel als de concourscommissie en verschillende firma's die op grootsche wij ze hadden gesteund. Spr. durfde gerust te verklaren, dat de geest in de vereeniging een goede is, zoodat de afd. A trotsch op deze club mag zijn. De prijsuitreiking. Nu kwam het officieele gedeelte van den avond: de uitreiking van de prijzen, die de leden der vereeniging in het afgeloopen sei zoen hadden gewonnen. De voorzitter en de heer van Gijzen losten elkaar bij deze taak af, beiden wisten in hunne toespraken menig amusant voorval aan te halen, zoodat her haaldelijk hartelijk gelachen werd. De prijzen waren gewonnen als volgt: Kampioen oude duiven; L. van Vuure met 194 p. (beker van mevr. van Gijzen). Kampioen jonge duiven: C. J. de Moei 109 p. (zilv. vork en lepel). 2e Kampioen jonge duiven: H. J. Struijs met 96 p. (beker uitgeloofd door den keer Noome). Kampioen-generaal: H. J. Struijs met 311 p. (gouden medaille van de vereeniging „Alcmaria Victrix"). Jubileum-bekers, hoogst aantal punten per aangeteekenden vogel: le prijs B. Termaat 118 p., 2e prijs H. Machielse 111 p., 3e prijs H. J. Struijs 102 p., 4e prijs C. J. de Moei 92 p. Beker, uitgeloofd door den heer Gosscha'k voor de twee eerstaangekomen duiven te Creil, winner C. G. den Nijs. Beker, uitgeloofd door den heer Machielse voor de twee eerst aankomende duiven te Orleans, winneer L. van Vuure. Jubileum-beker, uitgeloofd door den heer De Looze, le pr. Vilvoorde voor jonge dui ven, winneer C. J. de Moei. Gouden medaille voor den kampioen van Limoges en Bordeaux (uitgeloofd door de brouwerij De gekroonde Valk), winneer L. van Vuure met 49 punten. Zilveren horloge voor de twee eerste te Mons aangekomen duiven "(navlucht), win ner D. Haasbroek. Wisselbeker, uitgeloofd door den heer A. J. de Wit, vijf maal gewonnen door en nu definitief bezit van B. Termaat. Het verdere deel van den avond was uit sluitend gewijd aan den jool. Mej. K r o e s e gaf op aardige wijze den toon aan, toen zij in dichtregelen de jubileerende vereeniging geluk wenschte. Zij ontlokte daarbij o.m. een driewerf hoera voor het lid den heer Waii- boer en zette meer dan eens verschillende leden aardig in het zonnetje. De humorist CorPeperkamp wist al heel gauw de volle aandacht te trekken, toen hij begon met zijn „Die is niet goed", een liedje waarin op amusante wijze de namen van de leden der vereeniging genoemd wer den. Gedurende het verdere van den avond wis selden gezellige kout, het optreden van den humorist en een dansje elkaar op goede wijze af en al dien tijd hield de Midnight-band er aardig de stemming in. De musici, gekleed als Tyrolers hebben zich duchtig geweerd, zoodat een groot deel van het welslagen van den avond op hunne rekening komt. Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het verslag in uw blad van Zaterdag j.1. over den filmavond in de dancing van ae Harmonie georganiseerd door het comité tot het houden van film avonden, zien wij ons tot ons leedwezen ge noodzaakt tegen bovengenoemd verslag te protesteeren. De wijze n.1. waarop hierin de vertoonde films behandeld werden geeft aan buitenstaanders een zóó totaal verkeerden indruk hierover, dat we in 't belang van de nieuwe filmkunst meenen niet te mogen zwij gen. Uit alles blijkt ons, dat uw verslaggever bij het beoordeelen van deze films met den zelfden maatstaf gemeten heeft als bij de vertooning van „gewone" films gebruikelijk is. Een ieder die toch op de hoogte is van het bestaan der Filmliga in Holland, met haar uitstekend orgaan „Filmliga", van het „avant garde'-theater „de Uitkijk" te Am sterdam, van de filraartikelen die Jordaan in en poetst 'a-morgens en 's-avonds met 75 ets per'A tube, £5cis p 'A tube. „De Groene Amsterdammer" schrijft, de le zingen over nieuwe filmkunst die hij wek<s lijks voor de radio V. V. houdt en van de vel» buitenlandsche periodieken over dit onder werp, krijgt den indruk dat men hier met een leekencritiek te doen heeft. Wij willen niet meer van uw plaatsruimt, vragen dan noodig is om eenige meeningen van uw verslaggever over de vertoonde fiw zoo beknopt mogelijk te weerleggen, waarbit wij voor uitvoeriger beschouwingen verwii zen naar de critieker van Dr. Menno ter Braak e.a. Allereerst „Jardin du Luxembourg". Deze film bedoelt in 't geheel geen overzicht van „dit fraaie park" te geven, zooals uw ver- slaggever meent, maar brengt ons door zijn vele en gevarieerde momenten die het leven zelf raken, méér nader tot den geest van dit park („1' endroit de prédilection des étudiant» de la Sorbonne et des enfants") dan een ob jectieve fotografische opname ooit zou ver- mogen. Wat het „lied van den arbeid" betreft, ge- tuigt het van oppervlakkigheid te meenen dat de toeschouwers uit deze film „wel heb! ben kunnen begrijpen dat Rusland een ge- bied is waar voortdurend geschoten en ge- vochten wordt". Uit deze zinsnede blijkt ten duidelijkste, dat de quintessence van deze film totaal onbegrepen is. De schoonheid hiervan toch is ontstaan door montage, d.i het uitknippen, rangschikken en opnieuw aaneenvoegen van de opnamen, welke geleid heeft tot een ontstellend en „filmisch" ryth. me, een waarlijk „lied van den arbeid". Vermoedelijk was het niet de bedoeling van den cinéast Laan. dat in zijn film „Voet- bal" de sportprestaties van H.F.C. door het publiek en door uw verslaggever gewaar- deerd zouden worden, geheel afgescheiden van het feit, dat in deze film geen sportpre- staties vertoond werden. Ook hier waren hef weer de cinematografische vondsten, als het rythme der beenen van de voetballers, de surrëeele weergave van den droom van den jongen, enz., die deze film onderscheidden van het gewone genre. Wat de Chaplin-film betreft, hadden we van uw verslaggever mogen verwachten, dat hij hierin niet slechts „een voortdurende vechtpartij zou bewonderen". Over Chaplin en zijn zeer bijzondere kunst is genoegzaam geschreven dan dat we hierover in details zouden behoeven te treden Ten slotte nog iets over de vermelding in het verslag dat de jeugd het grootste per centage van de bezoekers uitmaakte. Beter ware het geweest hier te spreken van jonge menschen. Wel waren er eenige kinderen, maar het is natuurlijk niet onze bedoeling geweest een kindervoorstelling te geven. Wat de laatste opmerking in uw blad be- treft, zoo geven wij volgaarne toe, dat er or ganisatorisch gesproken nog wel een en an der te verbeteren valt en zullen dan ook trachten onze opgedane ervaringen bij des tweeden filmavond te benutten. Wij vertrou wen echter, dat we dan ook van uw zijde op een meer ter zake kundig verslag mogen re kenen. Inmiddels dankend voor de verleende plaatsruimte, namens het comité tot het hou den van filmavonden, M. TIJSEN, Secretaresse. (Zoolang volwassen, onbevooroordeelde toeschouwers van dergelijke filmvoorstellin gen thuis komen met de herinnering aan een allesbehalve interessanten avond en met ver wondering over de moreele waarde der films die hier aan jeugdige toeschouwers vertoond worden, zoogenaamd als filmproducten van een zoo kunstzinnig gehalte, dat men ze inde gewone theaters tevergeefs zal zoeken, geloo- ven wij, dat er voor het comité inderdaad nog wel iets te verbeteren valt. Red. Alkm. C:t.) Mijnheer de Redacteur, Ondergeteekende verzoekt bij deze een plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voor baat mijn dank. LandpachtersOmstandigheden vormen den mensch, zegt het spreekwoord. Dit spreekwoord zal ook bij de landpach ters van tegenwoordig in toepassing moeten worden gebracht. De hooge huren zijn danig in strijd met de lage melkprijzen. Aange*'4® de toekomst zeer duister voor of in de zuivel* wereld wordt besproken, zal menigen huur- boer de pacht willen wijzigen. En de verpachter, hoe bekijkt die de zaaier Zou er bij hem niet een tamelijke vermin' dering van de huur zijn te verwachten? De melkprijzen van heden zijn plm- - ct. lager dan verleden jaar October en aan gezien de pachten nog even hoog zijm®»» 229. De zwevende paarden werden, nadat men was afge stegen, aan een boom vastgebonden, terwijl men nu het veld der sterren zou gaan bekijken. „En als jullie zich nu maar rustig houdt", zeide de maankabouter. „En haal geen rare streken uit". 230. De velden, waar de sterren glooiden, waren zoo fel van licht, dat men het noodig vond, den verkeersagent en de professor en de twee kabouters zwarte brillen voor te doen. En nu was het hun, alsof ze heel in de verte de ster ren zagen, zooals de bewoners 's avonds.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6