Binnenland Kerk en school Provinciaal nieuws WE AVÖ.VTIKEV \1\ 11E.V VIRKI:ERS ALATJE- Gele nepIn de vorige week ondergingen de prijzen van de gele nep een daling. In.deze week ging het in tegenovergestelde richting. Die verhooging is echter van geringen in vloed geweest op den omzet van die betreffen de week, daar de gele neptijd reeds voorbij is. .De prijzen liepen in deze week van 2.50 3.30 per 100 K.G. De aanvoer bedroeg 9500 K.G. tegen 10200 K.G. in de vorige week. Gele uien: Veel verandering in de prijzen van de uien was niet waar te nemen. Het aanbod bedroeg aanmerkelijk minder dan in de vorige week. De vraag naar uien was ook minder. Bij al die veranderingen zijn de prijzen hetzelfde gebleven en bedroeg de no teering 1.302.40 per 100 K.G. De aan voer bedroeg in deze week 25000 K.G. tegen 64885 K.G. in de vorige week. De grove uien konden niet meer gelden dan 1.60 tot 2.20 per 100 K.G. Roode kool: Met den aanvoer van roode kool is het tegenwoordig wel slap. In deze week werd aangevoerd 23900 K.G. tegen 41550 K.G. in de vorige week. Dat die ople ving van de vorige week van korten duur zou zijn kwam men in deze week duidelijk aan den weet. Een enkele dag uitgezonderd wa ren de prijzen weer gelijk aan die van enkele weken terug. Voor groote roode werd be taald 0.60 tot 1.20 en voor de kleinere soorten 1.80 tot 3.50 per 100 K.G. Gele koolVan de weinige kilo's gele kool die momenteel de tuinbouwers rijk zijn, wer den meer kleine partijtjes door de verbou wers aangeboden. Op. j.1. Zaterdag bracht de gele kool op 1.60 tot 1.70. Dit betrof het kleinere soort. De aanvoer bedroeg 2300 K.G. tegen 3750 K.G. in de vorige week. Witte kool: Over de prijzen van de witte kool kon men zeer tevreden zijn. De rijpe witte kool brengt op van 0.70 tot 0.90 per 100 K.G. De aanvoer bedroeg 86000 K.G. tegen 87300 K.G. in de vorige week. Peen: De prijzen van de peen zijn soms van dien aard, dat het de moeite niet loont ze te verbouwen. Trouwens dit is tegen woordig met vete producten. De kleine peen bracht op 0.80 tot f 1 per 100 K.G. De groote peen 1.20 tot 1.60. Aangevoerd werd 20550 K.G. tegen 3775 K.G. in de vori ge week. De slaboonen brachten Dinsdag op 14.80 tot 16.20. De aanvoer bedroeg slechts 110 K.G. tegen 300 K G. in de vorige week. De Chineesche witkrop kon niet meer gelden dan 1.70 per 100 stuks. Een partij bieten van 900 K.G. werd ver kocht voor 1.10 tot 2.40 per 100 K.Gt Bloemkool, totaal 625 stuks, werd ge noteerd voor eerste soort 6.90 tot 11.30 per 100 stuks. FAILLISSEMENTEN. (Opgave v. d. Graaf en Co.) Vernietigd is het faillissement van J. Koelemeyer te Zwaag (N.H.). J. HEILOO. In het verslag van de tooneelvereeniging falkland wordt door den heer Van de Vall gesproken over moord-Christenen. Natuur lijk moet dit zijn: mond-Christenen. Bij de R.K. bakkers heerscht er ont stemming over, dat aan een 2-tal de levering aan het r.k. ziekenhuis „St. Willebrordus" is opgedragen. Een der bakkers zeide ons, dat men alle R.K. bakkers kon vinden als er behoefte aan geld was, o.m. met het ziekentridium. We maakten er den man op attent, dat het be stuur van het ziekenhuis hier geheel buiten staat. Van andere zijde vernamen we, dat men in „St. Willebrordus'' zelf gaat bakken, zoodat dan alle bakkers uitgeschakeld wor den. Maandagavond had aan den Venne- watersweg een aanrijding plaats tusschen 'n luxe auto van den heer P. uit Haarlem en een handkar van P. H. Het was schemer avond en de chauffeur zag de met aardap pelen geladen kar te laat. De handkar werd vernield, terwijl P. H. zich verwondde aan handen en hoofd. De auto kwam er minder goed af, deze moest worden gerepareerd en kon voorloopig geen dienst doen. ZUIDSCHARWOURE. De afd. Zuid-ScharwoudeBroek op Lan- /endijk van den Bond voor Staatspension- neering zal trachten dezen winter twee pro- paganaa-uitvoeringen te geven, n.1. te Broek op Langendijk en te Zuid-Scharwoude. De bekende propagandist van de R.K. Volkspar tij, de heer relix Donders, een warm voor stander van Staatspensioen en een welspre kend, boeiend redenaar, zal worden uitge- noodigd te komen spreken, terwijl de too neelvereeniging Jong Leven zal worden ge vraagd haar medewerking te verleenen door het geven van een uitvoering. De gemeentebegrooting sluit in ont vangst en uitgaaf met 74721.60, waarin een post van onvoorzien van 15954.59, ter wijl onder de ontvangsten voorkomt het voordeelige saldo van de rekening 1928 ad 21060.51. OTERLEEK. Door de oudercommissie was Vrijdagavond een ouderavond belegd in café de Vries, on der leiding van het hoofd der school, den heer J. de Wit. Deze vergadering was beter be zocht dan we als regel gewoon zijn. Het ge meentebestuur heeft de attentie gehad een kleine bijdrage te verstrekken, met de bedoe ling het bezoek te bevorderen. De heer de Wit opende met een kort woord, waarin hij de hoop uitsprak, dat de bespre kingen vruchtdragend en in het belang van het onderwijs zouden zijn. De notulen werden na lezing onveranderd goedgekeurd. Het aftredende bestuurslid mei. Witteveen werd met op een na algemeene stemmen her kozen, welke benoeming werd aangenomen. De heer Zwaan zou twee maal per jaar een ouderavond willen houden. Dan kan één avond in de school belegd worden, om het werk der kinderen te kunnen beoordeelen. Dit idee werd door de heer Gardebroek onder steund. De voorzitter vond het een bezwaar, dat de school zoo weinig uimte biedt, de banken zijn niet geschikt om er behoorlijk in te kunnen "eem Vfybe;-*/ - la «rif» éootf 25. 45 f 65 ets. Wybert vervangt het gor'gel- drankje. Wybert beschermt U tegen verkoudheid en infectie Daarom dagelijks Wybert I zitten. Als gevolg van deze besprekingen wérd met klem betoogd, dat er een nieuwe school moet worden gebouwd. Als het noodig is, dan kan de oudercommissie trachten in overleg met Stompetoren een openbare verga dering te beleggen, waar dan verschillende sprekers het woord zullen voeren. Over het St. Nicolaasfeest ontspon zich een aangename discussie, met als resultaat, dat de commissie, evenals verleden jaar, met de organisatie daarvan belast werd. De pen ningmeester deed verantwoording. Minder aangenaam werden de debatten bij de besprekingen over het schoolreisje en de commissie, welke daarmee gewoonlijk belast is, werd scherp gehekeld Etn commissie, welke nimmer rekening en verantwoording aflegt en bij eventueele vacatures zich zelf aanvult, zonder dat er met verschillende wen- schen rekening wordt gehouden, achtte men over het algemeen niet meer passend in dezen tijd. Een groote grief was voorts, dat de kin deren nooit ergens anders komen dan in Ber gen. Er gingen zelfs stemmen op, dat de commissie niet voor haar taak berekend was. Besloten werd een brief te richten aan de schoolfeestcommissie om in overweging te nemen ook eens een reisje naar Amsterdam te maken met de hoogste klassen der school. Bij de rondvraag werden nog verschillende zaken naar voren gebracht en vragen ge steld, welke werden beantwoord, waarna de voorzitter deze geanimeerde vegadeing sloot. CASTRICUM. Naar wij vernemen is te Limmen op 18 dezer, na een lezing gehouden door den heer J. Mulder, alhier, een hengelsport- vereeniging opgericht en een voorloopig bestuur gekozen. De volgende week zal wederom een vergadering worden ge houden waar een en ander definitief zal worden geregeld. De bedoeling van deze vereeniging is om in samenwerking met de naburige hengelsportvereenigingen, zooals de Castricums.che, waarvan de heer Mulder voorzitter is, een actie te ontplooien voor het genot van vrij hen- gelwater, wat tot heden nog tot de vro me wenschen behoort. Het lijkt ons zeer juist gezien van den heer Mulder dat hij samenwerking zoekt met andere vereeniging.en in Noord-Ken- nemerland. Alleen dan is kans op succes te verwachten. Muziekconcours 1931. De plannen tot het houden van een tweedaags muziekconcours alhier, ne men vasteren vorm aan. Het bestuur dat gevormd wordt door de heeren F. J. Aukes, voorzitter, G. H. Essing, secreta ris en D. Tjeerds, penningmeester, is al in volle actie. De prospecti zijn reeds verzonden aan de voor dit nationaal concouis in aanmerking komende korpsen, terwijl de dagen van het mu ziekconcours zijn bepaald op 2 en 9 Au gustus 1931. Men zal zich herinneren dat dit jaar de plannen niet zijn doorgegaan omdat deze te laat waren opgezet en toen reeds de verschillende korpsen toegezegd hadden aan andere wedstrijden deel te nemen. Thans heeft men een dusdanig tijdstip gekozen dat alles zeer goed kan verloopen en dat men van meer dan vol doende deelname verzekerd is. Dit concours zal thans worden gegeven ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het fanfarekorps D. I. U. alhier. Wij vertrouwen dat de plannen van het bestuur door zullen gaan waardoor men ver zekerd is van een mooi concours niet alleen maar wat ook de trek van vreemdelingen die dagen zeer zal bevorderen. De prijs van de consumptiemelk is deze week alhier gebracht van 14 op 15 ct. per liter. Naar ons wordt medegedeeld is de di rectie van de Hollandsche Duinmaatschap pij, welke onder beheer heeft de landerij en duinen alhier, meer bekend onder „De Ge versduinen" overgegaan in handen van Jhr. Barnaert van Bergen. Tot heden voerde de directie de heer C. Pruiser te Vogelensang BEVERWIJK. Ten huize van een bewoner der C. Maters- weg is Zondagnacht inbraak en diefstal ge pleegd. Er wordt een klein bedrag aan geld vermist. De politie heeft de zaak in handen. In de Zondagavond gehouden Gods dienstoefening vanwege de Vrijz. Herv. te Beverwijk, waarin de Catecheet Ds. D. v. Peursem te Uitgeest voorging, heeft hij het feit herdacht waarop hij voor een kwart eeuw de evangelisatiebediening te Grolle aanvaardde. Aan het eind der samenkomst zongen de aanwezigen hem het bekende vers toe uit de 134ste psalm: Dat 's Heere zege op u daal, enz. EGMONLBINNEN. De Limburgsche kalksteen, waarmede op den Adelbertusakker de omtrek der histori sche Egmonder kerk is aangegeven, lokt door zijn zachtheid wel uit tot het inkrassen van namen. Jammer echter, dat sommigen zich niet ontzien om die steenen ook op andere wijze te beschadigen. Zoo is er Zondagvoor middag een greep kinderen uit een der Ko loniehuizen bezig geweest, die op echt bal dadige wijze heeft huisgehouden. Zoo iets moest, en dan nog wel onder geleide, toch niet voorkomen. UITGEEST. Geboren: Wilhelmus, zoon van Cornelis Noom en van Bregitta Schave- maker. Hubertus, zoon van Hubertus Bijtenhoorn en Aletta de Graaf. HEEMSKERK. ?.nJ? er'rouwd: J. G. Nijman en A. J. M. Bruins. 1. Beentjes en M. C. Hoog land. Getrouwd: B. P v. Egmond en A. Groot. Tr. Wentink en I. Kluft. B e v a 11 e n I. I. Sap—de Boer, d. J. Beentjes—Castricum, d. H. J. Hees terbeekBontes, z. Nic. Vendel Schuyt, z. TENTOONSTELLING „DE WONING WET 1902—1929". Officieele opening door minister Verschuur. Zaterdagmiddag heeft in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam de officieele opening plaats gehad van de tentoonstelling „De Woningwet 1902—1929", die van 18 tot 27 October aldaar wordt gehouden en die ge organiseerd werd door het Nederlandsch In stituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw ter gelegenheid van het 12^-jarig bestaan. Onder het groote aantal genoodigden be vonden zich o.m. de commissaris der konin- ging in de provincie Nobrdholland, mr. dr. A. Roëll, burgemeester de Vlugt van Amster dam, wethouder S. R. de Miranda, dr. van Itallie, voorzitter der gezondheidscommissie; ir. Bakker Schut, directeur van Stadsont wikkeling in Den Haag en ir. Hulshoff, stads-architect te Amsterdam. De voorzitter van het Instituut, de heer H. P. J. Bloemers, heette den aanwezigen wel kom, in het bijzonder den minister van ar beid, die zich bereid had verklaard de ten toonstelling te openen. Nadat spr. het wezen en doel der tentoon stelling nader had uiteengezet, gaf hij het woord aan den minister. Mr. Verschuur zeide gaarne gevolg te hebben gegeven aan de uitnoodiging deze tentoonstelling te openen. De woningwet aldus spr. is een der weinige wetten, die zich gehandhaaft heeft, en, meermalen gewijzigd, steeds op vitale wijze de samenleving dient. Bij deze ten toonstelling is de logische indeeling van die wet gevolgd. Er is geen goede volkshuisves ting denkbaar zonder de zorg van de over heid voor een systematische uitbreiding der bebouwde kommen. Wat dit betreft vinden wij een machtig verschil in den toestand voor 1902 en den huidigen toestand. Steden en dorpen zijn van aanschijn veranderd, bronnen van ziekten en degeneratie zijn ge stopt, groote sommen zijn aan de volkshuis vesting ten koste gelegd, doch de werkzaam heid van de overheid behoefde het particu lier initiatief niet uit te schakelen. De nieu we tijden zullen nieuwe eischen stellen en een bewijs, dat de overheid dit begrijpt is het hangende ontwerp. De practijk der Woning wet zal niet verstarren, doch blijven leven. Met deze woorden verklaarde Zijne Exc. de Tentoonstelling geopend. De tentoonstelling. Het doel van deze expositie is een beeld te geven van hetgeen op grond van de Woning wet in het belang van volkshuisvesting en stedebouw in Nederland is geschied. In een afdeeling, gewijd aan bouwverordeningen en bouwtoezicht worden enkele van de voor naamste punten belicht, waartegen met bouwverordeningen moest worden opgetre den, zooals bedsteden, alcoven, te kleinen af stand tusschen woningen e.d. Een onder deel hiervan vormt de uitvoering van de wel standsbepaling door schoonheidscommissie en verder de provinciale adviescommissies en de Bond Heemschut. Een kaart van Neder land geeft van dit werk een overzicht. Daar op staan aangegeven de gemeenten, die een welstandsbepaling hebben en die een schoon heidscommissie hebben of aangesloten zijn bij een provinciale Adviescommissie of bij Heemschut. Een andere afdeeling is gewijd aan woningtellingen, woningbeurzen en wo- ningkartotheken. Elders wordt een indruk gegeven op het gebied van woningverbete ring en stadssaneering. Een belangrijke af deeling vormen de uitbreidingsplannen en gewestelijke plannen. Ook aan grondpolitiek en onteigening is een sectie gewijd, evenals aan woningwetbouw en architectuur. Ten slotte wordt nog iets getoond van enkele on derwerpen, die met de woningwet verband •houden, n.1. de landarbeiderswet, de wet op op woonwagens en woonschepen en het ke- tenbesluit. ONVOLDOENDE NACHTVEILIG HEIDSDIENST TE LAREN. Van gemeentewege nadere voor zieningen tegen betaling. Het Tweede Kamerlid de heer Van den Bergh heeft aan de ministers van Binnenl. Zaken en Landbouw en van Justitie de vol gende vragen gesteld: Hebben de ministers kennis genomen van de door het gemeentebestuur van Laren (N.-H.) in October van dit jaar als dienst brief aan een groot aantal ingezetenen ver zonden en door den burgemeester geteekende circulaire met het hoofd: Gemeente Laren, onderwerpNachtveiligheidsdienst? Zoo ja, wat is dan het oordeel van de mi nisters over deze circulaire in het algemeen en in het bijzonder over het feit, dat, nadat in deze circulaire is geconstateerd, dat de „algemeene veiligheid niet voldoende is" en dat „vooral de meer van het centrum der ge- meente verwijderde woningen tegen onge noode gasten niet genoeg beveiligd zijn", de circulaire aldus vervolgt: „Nu wordt door sommigen wel eens be weerd, dat dan de Overheid in haar taak te kort schiet, en dat zij verplicht is voor vol doende beveiliging zorg te dragen. Natuur lijk zou er heel wat te zeggen zijn over deze (theoretische) stelling en biialdien juist over haar practische waarde. Ik wil in uw belang er evenwel op wijzen, dat, te recht of ten onrechte, niet te verwachten is, dat van Overheidswege in een eenigszins belangrijke mate de bewaking zal worden uitgebreid. Op grond van deze overwegingen acht ik mij geroepen, u den raad te geven de be staande m.i. onvoldoende beveiliging van Overheidswege uit eigen middelen aan te vullen. Dit behoeft niet heel veel te kosten, immers in dit verband moge ik uw aandacht vestigen op den door mij ingestelden gemeen telijken nachtveiligheidsdienst, zooals deze, maar dan meestal als een particuliere onder neming, in vele gemeenten bestaat. Wanneer u zich daarbij aansluit, dan wordt uw erf ten minste tweemaal per nacht door een agent van politie met politiehond bezocht. De tarieven zijn als volgt: Bij een inko men enz."? Zijn de ministers bereid te bevorderen dat ten spoedigste een onde-zoek worde ingesteld naar de organisatie en werkwijze van dezen „gemeentelijken nachtveiligheidsdienst", in het bijzonder naar de besteding der door de ingezetenen opgebrachte gelden en naar de bestemming van eventueele gemaakte win sten? Zijn de ministers bereid, te bevorderen dat ten spoedigste aan het bestaan van dezen „gemeentelijken nachtveiligheidsdienst" een einde worde gemaakt en dat op wettige wijze worde voorzien in het euvel van de onvol doende beveiliging der Larensche ingezete nen? VER. VAN GEMEENTE-ACCOUNTANTS. De Vereeniging van gemeente-accountants hield Zaterdag in het Jaarbeursgebouw te Utrecht haar vierden accountantsdag onder leiding van den heer J- Meijer Azn.. direc teur van het Centraal Bureau voor Verif'ca- tie der Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten. De vergadering drie druk bezocht was, werd bijgewoond door een vertegen woordiger der regeering, mr. J D. Hanne- ma, hoofdambtenaar bij het departement van Arbeid, Handel en Nijverheid, en door ver tegenwoordigers van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, een groot aantal gemeentebesturen en bevriende vereenigingen. Als sprekers traden op prof. C. de Vries, hoogleeraar aan de handelshoogeschoo* te Rotterdam en mr. P. A. v. d. Drift, accoun tant, referendaris bij het departement van arbeid, handel en nijverheid met onderwer pen, de volkshuisvesting betreffende, .3 bi DE BRUG BIJ NIJMEGEN. Ook het departement Nijmegen van de Ne.1 Mij. voor Nijverheid en Handel heel tot den gemeenteraad van Nijmegen een adres ge richt, waarin met aandrang verzocht wordt het voorstel van den minister van waterstaat inzake de overbrugging van de Waal te aan vaarden. In openbare vergadering zal de gemeente raad morgen dit voorstel behandelen. ONDERSCHEIDING VAN NEDERLANDSCHE ORNITHOLOGEN Op het gehouden Hongaarsche ornitho- logencongres werd besloten de Otto Her- mann-medaille aan acht Duitschers, vier En- gelschen, twee Amerikanen, een Franschman, een Zweed, een Fin, een Italiaan en een Bul gaar, alsmede aan de Nederlanders G. J. v. Óordt, F. Haverschmidt en L. F. de Beaufort te verleenen. AUTO GESTOLEN. Twee jeugdige dieven aangehouden. Zaterdagnacht werd te Leeuwarden van een vrije parkeerplaats een personenauto, toebe- hoorende aan een kaashandelaar te Stiens, ge stolen. Zondag is de wagen in een sloot bij Visvliet gevonden. Te Groningen zijn de twee jeugdige dieven opgespoord. NEDERLAND IN DEN VREEMDE. Onder leiding van de vereeniging „Neder land in den Vreemde" maakte de Italiaansche journalist Eugenio Giovannetti, gedurende dezen zomer een tocht door Nederland, waar bij vele plaatsen, fabrieken en instellingen bezocht werden. Thans zijn in Italië verschei dene artikelen over Nederland van de hand van den heer Giovannetti verschenen, o.a. een groote serie in het Giornale d'Italia, in de Corriere della Sera en in verschillende an dere bladen. Vooral onze moderne architectuur heeft grooten indruk op dezen ontvankelijken Ita liaan gemaakt en zijn geestdriftige artikelen over dit onderwerp zijn thans oorzaak dat men in Italië plannen heeft tot het houden van een tentoonstelling op het gebied van moderne architectuur waarvoor de voor naamste Nederlandsche architecten zullen worden uitgenoodigd. De vereeniging noudt voortdurend verbin- ding met den heer Giovannetti en heeft haat medewerking aan de voorgenomen tentoon- stellig toegezegd. HOOG WATER. a De Waal valt sne Het water in de rivier de Waal voor Njk megen is snel vallende; sinds Zaterdag is j^i 60 c.M. gedaald. De Waalkade is voor een groot deel weer drooggekomen en de veer- pont legt weer aan den gewonen steiger aan Keulen meldde Zondag 58 m. en gister 45 c.M. val, zoodat de hoogwater-periode na genoeg als geëindigd kan worden be schouwd. Te Zalt-Bommel is de veerdienst hersteld. EMIL JANNINGS IN DEN HAAG. v Emil Jannings, de bekende filmacteur, van wien we voor eenigen tijd terug o.a. Vader de Patriot en thans ook zijn laatste film Ca baret de Blauwe Engel hebben kunnen zien en die Zaterdag in den Haag is gearriveerd' heeft gisteren zijn Hollandsch tournee met het tooneelstuk „GeschSft ist Geschaft" (za. ken zijn zaken) begdnnen. KORTE BERICHTEN. De ki::cht van den schipper C. van der Linde te Zierikzee, met zijn schip liggende te Bruinisse, is aldaar aan boord gestrui. keld, over boord gevallen en verdronken. Te Leiden overleed op een-en-tachtig, jarigen leeftijd de oud-conservator van het Museum voor Natuurlijke Historie aldaar dr. R. Horst. Te 's-Gravenzande is Zaterdag d« smidsknecht Fellinga, werkzaam bij gebrs Van Dijk aldaar, tijdens zijn werk in aanra king gekomen met den electrischen stroom en gedood. De ongelukkige was kort geleden gehuwd. De staking bij de N.V. Onderlinge Taxi-onderneming „Berebeit" te Amsterdam is geëindigd. Het bedrijf heeft een week stil- gelegen. Emil Jannings komt Dinsdag a.s. te 11.30 uur op het Centraal Station te Am sterdam aan. SPECIALE TREIN GENUA- AMSTERDAM. De speciale trein met post- en passagiers in aansluiting op het motorschip „Johan van Oldenbarnevelt" zal Woensdagmorgen 22 October te 10 u. 20 van Genua vertrekken. Aankomst Donderdagmorgen 9 u. 36 te Am sterdam W.P. en te 9 u. 53 te Amsterdam CS- Onderstaande berichten zijn reeds in een deel onzer vorige oplaag opgenomen gt wees t. .STAKING VAN TE WERK GESTELDE WERKLOOZEN. v Heden hebben veertig werklieden, afkomstig uit Arnhem, van de werkverschaffing aan de Berkel uit eigen beweging het werk neergelegd. Zij zijn door den minister van binnenlandsche zaken tot nader order uitgesloten, terwijl deze aan het gemeentebestuur van Arnhem heelt be richt erop te rekenen, tijdens de schorsing ges» steun te verleenen. Onderhandelingen ttu- schen den wethouder van sociale zaken ea di betrokkenen worden gevoerd. LUCHTBALLON GEDAALD. Zondagmiddag omstreesk 4 uur is nabij Kollum een luchtballon gedaald. Hij bleek afkomstig te zijn van de stad Velberd nabij Düsseldorf. De vier inzittende heeren hadden een zeer goeden reis gehad. Zij waren des morgens 11 uur midden Europeesche tijd te Velberd opgestegen. Bij het zien van dt blauwe zee aertte men het raadzaam om maar te dalen. De landing had een vlot verloop. De ballon had een inhoud van 16.000 kub. meter gas. Tot hoofd der openbare school te Ur- sem is door den Raad benoemd de heer M- Kriek te Eenigenburg. Het geven van onderwijs in 't vak wiskun de aan de school voor U. L. O. te Winkel opgedragen aan den heer K. Viersma, onder wijzer aan de U. L. O. school te Noordsehaf- woude. Tot hoofd der openbare school te UfM* is door den Raad benoemd de heer M. Kriek te Eenigenburg. AFSCHEID J. A. RIETBERGEN. Zaterdagmorgen nam de heer J. A. R'c'D,r' gen te Winkel afscheid van de o. L scnoo waaraan hij omstreeks acht jaren verbonden geweest. De leerlingen van de 4e en 5e klas** vereerden hun onderwijzer een atlas vaB 231. Toen ging men het veld in. De maankabouters droe gen groote manden, zooals de bloemenplukster in Jiet bol lenland ze draagt en de gasten van den maankoning liepen achter hen. „Wat een sterren", zeide de professor, ,/k heb niets dan sterretjes voor de oogen". i, opzichter wees hun nu, hoe zij sterren moesten plukken. Dat moest heel voorzichtig geschieden, want al» een ster bij het plukken brak, dan kon men zich erg bran den. „Let u maar goed op", zeide de opzichter. ,Xen Ze' nrschuwd man geldt voor twee* - A,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6