Sport Binnenland de spoorwegverbinding tusschen Rio de Ja- •jeiro en Sao Paulo hebben verbroken. De nieuwe regeering zal alle internationale verplichtingen na komen. Het nieuwe Braziliaansche kabinet heelt een verklaring gepubliceerd, waarin het mededeelt, dat de nieuwe Braziliaansche regeering alle bestaande internationale ver plichtingen zal nakomen. De nieuwe regeering. De nieuwe Braziliaansche regeering bestaat behalve uit generaal Barrets, verder uit de generaals Vasco Tragoso en Galas Dengaone. Naar verluidt zou de afgetreden president Washington Luiz, die zich in arrest bevindt in de kazerne van het derde regiment infanterie, ver lof hebben gekregen om zich binnen eenige dagen naar het buitenland te be geven. De vice-president van den raad Antonio Azeredo is gearresteerd. De nieuwe regeering heeft een proclamatie uitgevaardigd waarin een beroep wordt gedaan op beide partijen om de vijande lijkheden te staken en den normalen toe- itand te helpen bevorderen. DE ONTVLUCHTING VAN ZENDE LINGEN IN CHINA. De Nanking-regeering heeft in ant woord op de Fransche diplomatieke stappen die genomen zijn naar aanlei ding van het ontvoeren van missionna rissen het Fransche gezantschap in China de verzekering gegeven dat zij al het mogelijke in het werk zal stellen om de missionnarissen voor dergelijke overvallen te vrijwaren en de in gevan genschap verkeerende missionnarissen te bevrijden. Een Fransch oorlogsschip vertoeft in de omgeving van Kiukiang. EEN „GEVOELSFOUT". Een plan om het terrein van de ramp van de R. 101 t.an Enge land aan te bieden. In de „Oeuvre" bespreekt De la Fouchar- dière spottend de „ontroerende gedachte" van het gemeentebestuur van hét dorpje Al- lonne om den prefect van het dep. Oise ver gunning te vragen het terrein, waar het Britsche luchtschip R 101 ten onder ging, aan Engeland aan te bieden Wie kan mij zeggen, vraagt hij, of dat zoo maar mag, of een prefect aan een buitenlandsche mogend heid een gedeelte van het Fransche grondge bied cadeau mag geven. Wanneer dat mag, dan is een prefect inderdaad een aanzienlijk personage, die uitgebreider bevoegdheden be zit dan de regeering en het parlement! Op de zeven of acht dozijn Fransche prefecten zijn er altijd wel een paar, die in het buiten land vriendschapsrelaties hebben en die ge neigd zouden zijn royale geschenken aan te bieden. Zoo zou de prefect der Alpes-Mari- times op een goeden dag den Prins van Wa les de Promenade des Anglais kunnen aan bieden. De la Fouchardière noemt dan ook het gebaar van het gemeentebestuur van Al- lonne edelmoedig, ridderlijk, echt Fransch, onvoorzichtig en volslagen idioot! Hij somt voorts tal van mogelijkheden op, die zich kunnen voordoen: dé gemeenteraad van Rouaan zou met toestemming van den prefect der Seine-Inférieure aan de Engel- schen het plein kunnen aanbieden, waar Jeanne d'Arc werd verbrand. Frankrijk is het hun verschuldigd, want zonder de En- gelschen zouden de Franschen hun nationa le heldin niet hebben gehadAls tegenpresta tie zouden de Engelschen dan aan Frankrijk het eiland St. Helena kunnen geven, waar Napoleon stierf. DE FINSCHE VLOOTCOMMANDANT VOOR EEN MILITAIRE RECHTBANK. De Finsche vlootcommandant, kapitein ;Ikonen, zal voor een hoog militair gerechts hof gedaagd worden. D_ redenen hiervan iworden niet bekend gemaakt. Het onderzoek inzake de gearresteerde officieren wordt voortgezet zonder dat iets ter kennis van het publiek gebracht wordt, hetgeen tot gevolg heeft, dat de n eest fantastische geruchten de ronde doen. Het schijnt intusschen absoluut vast te staan, dat het onderzoek heeft uitge wezen, dat de Lappobeweging niet betrokken is geweest bij de ontvoering van Stahlberg. DE ONDERGANG VAN HET S.S. „KONG RAGNAR". De ondergang van het Noorsche ss „Kong Ragnar" bij Christiansund vond plaats in den nacht van Donderdag op Vrij dag. Het stoomschip strandde bij nooge zee en werd door den storm midscheeps doorgebro ken. Van de uit 17 koppen bestaande beman ning zijn slechts 11 gered. Alleen de' com mandobrug, de schoorsteen en de mast steken nog boven water ait. De kapitein werd zwaar gewond bij het afschieten van den laatsten raket. Er waren geen passagiers aan boord. WEDEROM EEN SOMAANSLAG TE LYON. In het centrum der stad zijn in den laat sten tijd tal van woonhuizen door bomaan slagen zwaar beschadigd. Heden werd hier wederom een bomaanslag gepleegd. Reeds vroeg in den morgen werden cie omwonenden plotseling opgeschrikt door een hevige ex plosie, veroorzaakt door een helsche machine, welke aan den ingang van een sigarenwinkel was neergelegd. Menschenlevens zijn niet te betreuren. Men schrijft ook dezen aanslag toe aan een tot dusver onbekend gebleven waanzinnige. INBREKER OP HEETERDAAD BETRAPT. Donderdagnacht heeft de politie te Tilburg na een hevige vechtpartij in de Elsenstraat aldaar, op heeterdaad betrapt een Rotter dammer, die met een kameraad blijkbaar in braakplannen koesterde. Toen de onbekende wile vluchten, werd hij met een revolver schot door den agent gewond. Bij zijn arres tatie werd op hem een bedrag van 300 ge vonden, benevens een groote hoeveelheid in brekerswerktuigen. Hij verklaarde in den vo- rigen nacht een inbraak te hebben gepleegd bij den fruithandelaar Van Hoekei te Den Bosch. De brandkast daar werd geforceerd en men maakte er een bedrag buit, dat over eenkomt met het celd, in het bezit van den man gevonden. Zijn metgezel, die wist te ont vluchten, wenschte hij niet te noemen. Na verbonden te zijn, is hij naar het Huis van Bewaring te Breda overgebracht. Voorts is in denzelfden nacht inbraak ge pleegd in de distilleerderij van de firma Ha mer aan de Elleboogstraat te Tilburg. Er wordt niets vermist. Men vermoedt dat hier dezelfde inbrekers aan het werk zijn geweest. DE VERREENIOIN „DE VRIJE LUISTERVINK". Zij zal ophouden te bestaan. In het weekblad „Vrij Nederland" wordt mededeeling gedaan, dat de vereeniging „De Vrije Luistervink" zal worden opgeheven. Het betreffende artikel zegt o.m.: „De Vrije Luistervink" dreigt thans, niet tegenstaande haar zuiver blazoen, als luis- tervinken-vereeniging een staat in den Staat te worden. Daarom is het nu haar tijd, om heen te gaan. Zoo doet het bestuur bij dezen aan de le den het voorstel tot liquidatie, in het ver trouwen, dat alle leden ook in dezen, gelijk zoo vaak vóór dezen, de door het bestuur ge kozen gedragslijn zullen onderschrijven. Waar thans het „Genootschap Vrij Neder land" op zeer veel breedere basis gefunde- menteerd, in staat is en gereed staat den strijd aan te binden tegen de verpolitieking van ons land, tegen het secretarisme, waar aan de onpolitieke omroep moest worden op- geofferd, zijn de leden van „De Vrije Luis tervink", die met het doel van het nieuwe Genootschap symphatiseeren. en natuur lijk doen zij dat allen daarin hartelijk welkom. Beginselverklaring en Statuten van dit Genootschap zullen in het volgend num mer worden afgedrukt. LIJK OPGEHAALD. Te Zaandam is heden uit de Zaan het lijkje opgehaald van het 9-jarig zoontje van den heer Kan, dat sedert gisteren werd ver mist. UIT HET RAAM GEVALLEN. Misdaad in het spel? Gisteravond omstreeks half negen was een 26-jarig bewoner van een perceel in de Valk straat te Utrecht bezig op de tweede verdie ping de ramen te zeepen. Hij stond daartoe in de vensterbank, terwijl zijn vrouw hem bij het schoonmaken behulpzaam was. Op een ge geven oogenblik stortte de man, die ongeveer 15 meter boven den beganen grond stond, naar beneden. Hij werd bewusteloos opgeno men en naar de rijksklinieken vervoerd, waar werd geconstateerd, dat de man zijn linker been en beide armen had gebroken en boven dien een hersenschudding had bekomen, zoo dat het onmogelijk was hem over het gebeur de te hooren. Waar het echter onbegrijpelijk scheen hoe hij, terwijl toch zijn vrouw hem waarschijn lijk had vastgehouden, niettemin was geval len, heeft de politie het noodzakelijk geacht de vrouw aan een verhoor te onderwerpen, waartoe zij gedurende den geheelen afgeloo pen nacht op he hoofdbureau van politie aan wezig was. VAN DAK AFGESTORT. Vanmorgen te ruim kwart over negen is een man, die werkzaamheden verrichtte op het dak van een perceel op den heek van ae Woustraat en de St. Willebrordusstraat te Amsterdam, plotseling naar beneden gestort De man, die 53 jaar was, was onmiddelllijk dood. BOERDERIJ AFGEBRAND. Aan de Poeiersdwarsstraat te Eindhoven onstend gisteravond brand in een schuur, gelegen achter de boerderij, bewoond door de weduwe Akse. De brand nam terstond een zeer grooten omvang aan, zoodat spoedig ook de boerenhoeve in lichtelaaie stond. Beide gebouwen zijn geheel afgebrand. Het vee kon met moeite worden gered. Ook een paar sla pende kinderen wist men nog bijtijds in vei ligheid te brengen. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt gedeeltelijk de scl.ade. Geen Vo/. j f Zn da verwent Uw tuk Neem Wybert Hel beste stweermaddet tejen veitoudheid en besmetting. Aanvankelijk lieten de verwondingen zich ernstig aanzien, maar na eenig onderzoek bleek, dat er geen enkele grond tot levensge vaar aanwezig is. De man is gearresteerd en in bewaring ge steld. BEELDTELEGRAMMEN. Thans ook de zender in ons land gereed. In aansluiting op een eerder bericht omtrent het geslaagd overseinen van een beeldtelegram van Ned.-Indiï naar Nederland, kan nog wor den gemeld, dat thans ook de zender in Neder land gereed is. In den nacht van Dinsdag op Woensdag j.L is een beeldtelegram van ir. Tours, hoofdingenieur P.T.T, te 's Gravenhage, gericht aan ir. Keukenmeester te Bandoeng, goed overgebracht, zoodat de beeld-telegrafie- verbinding thans is tot stand gebracht. VERDUISTERING DOOR EEN KANTOOR HOUDER DER POSTERIJEN. Bekentenis afgelegd. De maréchaussée van Bergen-op-Zoom heeft den kantoorhouder van het hulppostkantoor ta Heerle, bij Wouw, gearresteerd. De man wordt verdacht van verduistering in dienstbe trekking. Het verduisterde bedrag bedraagt circa 1300. De gearresteerde heeft een volle dige bekentenis afgelegd. VERKEERSONGEVALLEN. Een motorrijder doodgereden. Gisternacht even na middernacht ^ijn te Den Haag op den hoek van de Patrijzenlaan en de Sijzenlaan met groote vaart een personenauto en een motorrijwiel met elkaar in botsing ge komen. De motorrijder, die een eind werd meegesleurd, was, toen de Geneesk. Dienst ar riveerde, reeds overleden. De auto is in beslag genomen. Dame door glasscherven gewond. Gistermiddag is op den Steekterweg te Allen a. d. Rijn een personenauto uit Rijssenburg bij het passeeren van een veewagen in de sloot ge reden. Van de drie inzittenden, de chauffeur en twee dames, is de 62-jarige mevrouw Sannes zoo ernstig door glasscherven in het gelaat ge wond, dat zij naar het diaconessenhuis te Utrecht moest worden overgebracht. De beide andere inzittenden kregen geen letsel. Door een auto overreden en gedood. Gistermiddag stond op den Bredaschenweg te Tilburg, bij het café van A., een wagen, waar door een vrachtauto, die naar Breda reed, het midden van den weg moest houden. Van den tegenovergestelden kant kwamen twee fietsers, die naast elkaar reden. De 32-jarige schoenma ker Jansen, wonende te Tilburg, werd door den vrachtauto overreden en gedood. De andere persoon kreeg geen letsel. JONGEN VERMIST. Donderdagmorgen is de 14-jarige Jan Wete- ling, wonende in de Nieuwelaan te Vlaardingen, op den gewonen tijd met zijn fiets en bceken- tasch van huis gegaan en niet in de ouderlijke woning teruggekeerd. Bij onderzoek is geble ken dat hij de laatste veertien dagen de school heeft verzuimd. De jongen heeft het hoofd der m. u. 1. o. school verteld, dat hij wegens ziekte de school niet kon bezoeken en kwam dus niet op school. lederen morgen stapte hij met zijn fiets en boekentasch van huis en kwam op den gewonen tijd terug, zonder dat zijn moeder iets bemerkte. Donderdagmorgen schijnt hij echter de groote reis te hebben onde: jcaacn. De politie verzoekt zijn opsporing. ONS VEE EN BELG1E. Minister Rtiys dcet demarches in Brussel. De opheffing binnenkort verwacht Omtrent het invoerverbod voor herkauwen de dieren in België uit Nederland, verneemt het Hbld., dat dit ver'ocd zich niet uitstrekt tot de herkauwers, welke bestemd zijn tot on middellijke afmaking in de grensplaatsen. Intusschen is dit verbod in officieele kringen te 's-Gravenhage zeer onverwacht gekomen Verwacht mag werden, zoo werd ons heden- mdaag ten stelligste verzekerd, dat de mi nister van binnenlandsche zaken en land bouw zich in verbinding zal stellen met den Belgischen veterinairen dienst, ten einde tot een opheffing van het verstrekkende verbod te geraken. Men heeft den indruk, dat deze opheffing zeer binnenkort kan worden verwacht. Het verbod is gevallen uitsluitend als gevolg van de hier te lande ender het vee heerschende mond- en klauwzeer. KORTE BERICHTEN. Heden wordt in het Koloniaal Instituut *e Amsterdam een vergadering gehouden, bij eengekomen op initiatief van het Onderwijs fonds voor de Binnenvaart te Amsterdam ter bespreking van den toestand der particu liere binnenscheepvaart. Gistermiddag is in de Centrale Oost van de G.E.W. aan de Hoogte Kadijk te Am sterdam een 18-jarige arbeider door een stuk vallend gesteente aan het hoofd getroffen. In zorgwekkenden toestand werd het slachtoffer naar een der ziekenhuizen vervoerd, waar hij in den loop van den dag is overleaen. Minister Reijmer zal vandaag met den directeur-generaal van den Rijkswaterstaat dr. ir. A. Ringers een bezoek brengen aan de tentoonstelling te Antwerpen. Het B.T.A. meldt uit de Vaticaansche Stad dat de paus mgr. Lorenso Schicppa, in ternuntius in Nederland, in audiëntie heeft ontvangen. Gistermiddag is een schippersvrouw, die bezig was een bietenschip voort te boo- men, in dc Meedstermaar bij Uithuizen vcorover in het water gevallen en verdron ken. De vrouw is vermoedelijk afkomstig uit Appingedam of Delfzijl. AANSLAG OP ZIJN VROUW. Donderdagavond heeft een 42-jarige kellner te Rotterdam zijn echtgenoote in de echtelijke woning aan de RembrandUtraat ernstig mis handeld. Het echtpaar leefde reeds geruimen tijd in onmin en voortdurend staat de vrouw aan mishandelingen van haar man, die geregeld mis bruik maakt van sterken drank, bloot. Donder dagavond beeft de man zonder eenige bijzonde re aanleiding zijn vrouw dusdanig mishandeld, door haar tegen het hooid te trappen, dat zij in een ziekenhuis moest worden opgenomen. wen g-'ngen eveneens in vlammen op. De vliegers werden gedood; hun verkoolde lijken zijn geborgen. COSTES EN BELLONTE TERUG IN FRANKRIJK. Gistermiddag te kwart over één arri veerde te Le Havre de Fransche Oceaan- stoomer France uit New-York met aan boord de beide Oceaanvliegers Costes en Bellonte die met hun vliegtuig „Het Vraagteeken" de eersten waren die van Parijs rechtstreeks naar New-York vlo gen. Een groote menigte had zich aan de kade verzameld en ontving de beide vlie gers met reusachtig enthousiasme. De burgemeester van Le Havre de heer Leon Meyer heette Costes en Bellonte namens het gemeentebestuur hartelijk welkom. Gisteravond ir aan de beide vliegers door het gemeentebestuur een diner aangeboden. Heden zullen zij met een eere-escorte van militaire jagers naar Parijs vliegen waar zij te half één op Lo Bourget zul len landen en waar hun een grootsche ontvangst te wachten staat. DE POSTVLUCHTEN. Het retcnrvliegtuig te Weenen. Het eerste postvliegtuig van de retour vlucht met de bemanning van Dijk, Wicrsma en Buitenhuis is gisteren te Weenen aangekomen. Het loestel wordt heden op Schiphol verwacht. Uit Weenen vertrokken. Aneta-Vaz Dias meldt: Bij de K. L. M. is bericht ingekomen dat het eerste postvliegtuig de P.H.-A.G.R. te 5 uur "20 Hcllandsche tijd uit Weenen is vertrok ken »n tusschen 12 cn 1 uur te Schiphol werd verwacht. Eavde ncsivlicrrlaljj to ififcyab. Zooals we ;n een gedeelte van onze oplaag van gisteren neg me Uien. is het derde postvliegtuig gisteren van Alia- habad te Akyah gearriveerd. Aneia V?a Diaz meldt, ca', iij M bericht is ingekomen van Let "i pest vliegtuig uit Akyab, dat het axea. dag blijft, om nagezien te worden. HET EERSTE POSTVLIEGTUIG OP SCHIPHOL GELAND. Het eerste postvliegtuig, bemand met de piloten van "Diji: en Wiersma en den mecani rien Buitenhuis, is vanmorgen om 10 min voor 12 vlot op Schiphol geland. Het vlieg tuig was te 5.20 uur vanmorgen uit Weenen vertrokken. VLIEGMACHINE EERGESTQRT. Twee dooden. Gisteren zijn twee r ansche vliegers, die in verband met de kroning van Ras Tafari naar Addis Abeba wilden vliegen, bij Le Bourget van een hoogte van 200 Meter naar beneden gestort en op een dak terecht gekomen. Toen de voorraad brandstof explodeerde, vloog het gebouw in brand; eenige aangrenzenae gebou- De wedstrijden van morgen. En als het weer nu een klein beetje mee werkt, kan er morgen heel wat gevoetbald worden. De K.N.V.B. heeft tenminste, voor zoover de eerste klasse betreft, een volledig programma klaar, zoodat in alle afdeelingen vijf wedstrijden gespeeld zullen worden. Onder deze wedstrijden zullen er ver scheidene zijn, die een spannend verloop zullen hebben en die van veel belang zullen blijken voor den verderen loop der compe titie. We zullen de zaak niet te ver vooruit- loopen, en de afdeelingen een voor een na gaan. Allereerst dan afdeeling I. Van de twee ernstigste kampioenscandida- ten Ajax en Z.F.C. zal waarschijnlijk de Zaansche club het 't moeilijkst krijgen. We megen toch veronderstellen, dat Ajax er wel in slagen zal, thuis van H.F.C. te winnen, hoewel de verdediging van H.F.C. niet ge makkelijk te passeeren is. Een gelijk spel is dus heelemaal niet uitgesloten. Z.F.C. moet naar Schiedam om H.-D.V.S. partij te geven. Dat wordt ongetwijfeld een zware ontmoeting voor Z.F.C., want Hermes- D.V.S. is vooral thuis nog al sterk. Met een gelijk spel zou Z.F.C. wel eens genoegen kunnen moeten nemen. D.F.C., ook al een candidaat voor de bo venste plaats, krijgt bezoek van 't Gooi, dat blijkbaar niet al te sterk is; Toch zal D.F.C. moeten vechten, om in the running te blij ven. De Stormvogels zullen thuis wel flink van zich afbijten en het zal V.U.C., dat op bezoek komt, niet mee vallen om te winnen. Een ge lijk spel zou zelfs voor de Haagsche club al mooi zijn! Tenslotte ontvangt Excelsior H.B.S. Wel is Excelsior lang niet te onderschatten, maar na het succes van H.B.S. de vorige week, meenen we, ook deze keer haar de beste kan sen te mogen geven. In afd. II een ontmoeting tusschen twee oudjes: H.V.V.Sparta. H.V.V. is vrij zv/ak en speelt heel onregelmatig. Toch zal Sparta, dat een der candidaten is voor den titel, hard moeten vechten om beide puntjes mee te nemen naar Rotterdam. Nog moeilijker krijgt Feijenoord het. Ze moet naar R.C.H. en een paar weken geleden zouden we zonder bedenkingen gezegd heb ben, dat Feijenoord wint. Maar nu R.C.H. zoo snel is opgekomen en een paar uitste kende wedstrijden gespeeld heeft, mag Feijenoord met een gelijk spel al tevreden zijn. K.F.C. ontvangt in de Koog de derde kampioenscandidaat Blauw-Wit. Dat zal vcor de Amsterdammers een zware reis worden. In de eerste plaats moeten ze zich kunnen aanpassen aan het zware terrein van K.F.C. en ten tweede zullen ze veel last ondervinden van het enthousiaste spel der K.F.C.-ers. We zouden het heelemaal niet vreemd vinden, als K F.C. minstens een puntje in de Koog hield! A.D.0 V.S.V. wordt een overwinning vcor de thuisclub en dat moet ook, wil A.D. O haar klein kansje behouden. En HilversumE.D.O.? Dat is nu een ontmoeting, waarvan we weinig kunnen voorspellen. De uitslag zal wel in de buurt van een gelijk spel liggen. In afd. III komen twee kampicenscandida- tcn tegen elkaar uit. EnschedeGo-ahead zal ook nu wel weer een harden strijd geven. Was Go-ahead zcoals het vorige jaar, we gaven haar de beste kansen. Maar er hapert .cis in het team der koekmenschen, terwijl uist Enschede goed op dreef blijkt. We voor- i spellen echter maar niets! Z.A.C. krijgt een kansje, om haar eerste overwinning te behalen. Op eigen terrein moet ze toch in staat zijn, om Tubantia te ilcnpen, al zal het niet mee vallen. Lleracles is de gasvrouw van Wagenin- n"cn en is verplicht deze ontmoeting te win nen. Ze zal het wel doen ook. In Apeldoorn een derby. A.G.O V.V. krijgt air stadgenoote Robur cp bezoek. Onge- v-ijfeld wordt dit een opwindende strijd, van welke uitslag niets te zeggen valt. We! cchijnt A.G.O-V.V. minder sterk te zijn dan het vorige seizoen, terwijl Robur wellicht juist iets sterker is. Een plaatselijke ontmoe ting is altijd een vraagteeken. Intusschen kan het publiek weer eens zien, wie beter is: Landaal of Elfring. En tenslotte moet het daverende P.E.C. naar Vitesse, en als we op de uitslagen van de vorige wedstrijden van P.E.C. afgaan, moet ook deze ontmoeting een groote over winning vcor haar worden. Of zou Vitesse de overwinn.ngsreeks van P.E.C. hiermee stop zetten? In het Zuiden moeten de kbpelubs alle haar wedstrijden winnen. We achten zoowel Noad, Willem U, N.A.C. als P.S.V. daartoe in staat. Van het viertal heeft P.S.V. het gemakke lijkste. Zij ontvangt Wilhelmina en wint weer met groote cijfers. Iets moeilijker krijgt Noad het, dat M.V.V. ontvangt. Nog iets moeilijker zal N A.C. het krijgen, dat naar B.V.V. moet, dat thuis nog wel eens uit haar slof" kan schieten. En het moeilijkste program DE DOODEN VAN ALSDORF. Rouw heerecht er in Duitschland, dat vandaag een zwaren dag beleeft. Het heeft vanmorgen de laatste eer bewezen aan de om het leven gekomen mijnwer kers van Alsdorf. In het geheele rijk was de rouw afgekondigd en overal woei van de officieele gebouwen de vlag halfstok. Rouw heerscht ef vooral In de mijn streek rondom Aken. waar de cata- strophe plaats vond. Daar brengen moe ders haar zoons, vrouwen haar mannen naar de laatste rustplaats; daar wordt door de kameraden de laatste eer ge bracht aan hen, met wie zij jarenlang hebben samengewerkt, met wie zij daf en nacht de gevaren getrotseerd heb ben Rouw in vele huizen, in bijna elk huis De racfto o! technisch wonder van deze eeuw heeft zich dienstbaar ge steld aan deze droeve gebeurtenis. Alle Duitsche stations zenden deze plechtig heid uit en duizenden, millioenen zelfs, luisteren aan hun toestellen en nemen indrukken op van dat wr.t zij wel niet zien, maar toch meevoeJen. Orgelspel klinkt door den luid spreker. Zuiver komen de trillende tonen over en galmen door onze kamer. Dan plotseling zwijgt die muziek en neemt een kapel haar taak over. Treurmuziek klinkt en we worden gegrepen door die schrijnende klanken. De langzame maat doet als 't ware den langzaam voort schrijdenden stoet voor ons zien. Stap voor stap gaat het voorwaarts in onze verbeelding. We voelen ons beklemcl. We zien den stoet Dan beginnen de klokh en te luiden. Boven de treurmuziek uit galmen de heldere klokken der torens. De omroeper vertelt met sombere stem, dat de stoet zich in beweging zet. Zwijgend gaat de laatste tocht beginnen door de met een groote menschenmassa bezette straten. De dooden van Alsdorf hebben hun laatsten tocht aangevangen. De dooden van Alsdorf Even zwijgt de omroeper. Het wordt hem te machtig Dan vertelt hij verder. E:n we weten, wanneer de banieren zich buigen over de kisten, waarin de lijken liggen; we we ten, ciat duizenden kransen aan de wa gens gehangen worden; we weten, dat Alsdcrf en omliggende plaatsen, maar vooral Alsdorf een bangen, zwaren dag beleeft is voor Willem II, dat Eindhoven ontvangt. Toch zullen de vier leidende clubs morgen avond wel twee puntjes rijker zijn. Rest nog de ValkLonga, waar wellicht het terreinvoordeel den doorslag geeft. In het hooge Noorden weer oen plaatse lijke ontmoeting: FrisiaFriesland. En zoo ooit, dan heeft Frisia dezen keer kans om te winnen 't Wordt tijd ook, want de oudste Leeuwarder club staat al vrij vast onderaan het ranglijstje. Achilles ontvang G. V. A. V. en krijgt ge< legenheid, haar tweeden wedstrijd te winnen, tenzij de snelle Groningers weer eens een productieve bui hebben. Be Quick krijgt het moeilijk. Ze is gast- vrouwe van M. S. V., dat een snel en door tastend spel speelt. De Be Quikers zijn web licht te licht en te langzaam en hun spel zal wel niet tot ontwikkeling kunnen komen. Is dat wel het geval, dan wint Be Quick en an ders neemt M. S C. de puntjes mee. Velocitas zal probeeren, Leeuwarden twet puntjes af te snoepen. Gemakkelijk zal dal echter niet gaan, want de Groningers zijn nog niet op dreef. En wat zal Veen dam tegen Alcides doen? De verre reis naar Meppel zal wel zwaai zijn, vooral na de gebeurtenis van Zondag fl., toen Veendam onverwacht thuis van Leeuwarden verloor en daarbij een paar spe lers uit het veld zag gestuurd. Niettegen staande dat houden we het op de kampioe nen! Onze tweede klassers. H. R. C. ontvangt morgen Hollandia, wat een ontmoeting wordt, die niet te voor spellen is. Vooral niet, nu beide clubs de vorige week zoo goed voor den dag zijn gekomen. Een gelijk spel? A. F. C. ontvangt W. F. C. en zou moeten winnen, alsals er de vorige week niet gespeeld was. Maar A. F. C. viel toen ge ducht tegen, W. F. C. even zoozeer mee, zoodatWe wagen ons niet aan een voorspelling. Z. V. V. krijgt het zwakke T. O. G. op bezoek en als ze de tegenpartij niet onder schat, wint de thuisclub. Even zoo geven we in de ontmoeting West-Frisia—D. E. C. de thuisclub de beste kans. Het schijnt, dat de Enkhuizenaren sterk zijn. Alcmaria speelt niet. Haar terrein zal bezet zijn met paarden. In de B-afdeeling moet Haarlem naai Hercules Van deze ontmoeting hangt heel wat af. Beide clubs zijn candidaten voor de eerste plaats en hoewel Haarlem iets sterker is dan de Utrechtenaren, zal een gelijk spel niet onmogelijk zijn. SpartaanV. V. A. wordt een ontmoeting, waarvan niets te zeggen valt. V. V. A. heeft cfc beste kans. Baarn kan van B. F. C. winnen op eigen terrein en Zandvoort krijgt tegen D. W. S. ook een kansje. Of Bloemendaal ook zal winnen van Velox, durven we niet voorspellen. Go ahead I—Z. V. V. I1L Op haar terrein aan den Westerweg speelt Zondag a.s. om 2 uur Go-ahead I te gen Z.V.V. III. Daar Z.V.V. III tot een der sterksten in deze afdeeling behoort, belooft het een spannenden strijd te worden. Go* ahead I komt uit in dezelfde opstelling al$ verleden week tegen B.S.V. I en zal zeker haar uiterste kracht inspannen om de beide punten te behouden. Een wedstrijd van beteekenis, omdat hef hier gaat tusschen twee candidaten voor A* eerste plaats. Nu Alcmaria niet speelt, z Go-ahead wel heel wat bezoek trekken.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 11