llkDHisthc Ciimt. DE VERLOREN INJECTIENAALD. FEUILLETON. Maandag 2? October Radio-hoekje DE DIRECTEUR DER GEMEENTE WERKEN MAAKT BEKEND, DAT DE WERFBRUG OP WOENSDAG, VRIJ DAG EN ZATERDAG A.S. VOOR RIJ EN VOETVERKEER, EN DE SCHA- PENBRUG OP DINSDAG EN DONDERDAG A.S. VOOR ALLE VERKEER ZAL ZIJN AFGESLOTEN. Provinciaal nieuws (Wordt vervolgd), fo. 253 1930. HtMird twee en dertigste Jaargang. Dinsdag 28 October. Hilversum, 298 M. 8.Gramofoonplaten. 10.— Morgenwijding. 10.30—12.— Con cert door het A.V.R.O.-kwintet onder leiding van F. Lupgens. 12.Concert door het Rotterdamsch Philh. Orkest onder leiding van Ed. Flipse. 2.2.30 Voor de vrouw. 3. 4.Kniples. 4.4.30 Gramofoonplaten. 4 305.Pianomuziek. 5.5.30 Kinder koorzang onder leiding van Jacob Hamel. 5 307.Concert door het Omroeporkest onder leiding van N. Treep. S. Bril, cello. 7.—7.30 Engelsche les. 7.30—8 W. tandré: Dud-Fransche muziek, met muzik. illustratie. 8.„Wilhelm Teil", opera van Rossini. Aansl. van het theater Carré te Am sterdam. Italiaansche opera. 11.12.Gra mofoonplaten. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend K. R .0.) 8.9.15 Gramofoonplaten. 11.3012. Godsdienstig halfuurtje. 12.15—1.45 Con cert door het K. R. O-Trio. 1.35—2.— Gramofoonplaten. 2.3.Vrouwenuurtje: Het wonder van Chartres. 3.3.30 Kniples. 3.305.Pauze. 5.6.Gramofoonpl. 6.6.15 Radiopraatje. 6.156.45 Gramo foonpl. 6.457.15 Schriitverbeteringscursus. 7.157.45 Landbouwhalfuurtje door Pas toor Geldermans. 8.9.20 Concert. Haar- lemsche Orkestver. onder leiding van E. van Brinum. Di Moorlag, zang. 9.20 Persberich ten. 10.3012.Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Zang. K. Lennard, so praan. D. Pemberion, bariton. 12.50 Orgel spel door E. O'Henry. 1.20 Orkestconcert. 2 20 Televisie. 2.25 Berichten. 2.30 Uitz. voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberich ten. 6.55 Berichten. 7.Piano-recital door 'M. Cole. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Militair Orkest. 3.20 Lezing. 9.20 Berichten. 9.35 Ber. 9.40 Lezing. 10.Ka mermuziek. J. Armstrong, tenor. Strijkkwar tet. 11.0512.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 12.50— 2 20 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert en soli. 8.20 Piano-recital. 8.50 Tooneeluitz. „Mousquetaires au Couvent" van Varney. Langenberg, 473 Al. 6.207.20 Gramo foonplaten. 9.3510.35 Gramofoonpl. 1130 Gramofoonplaten. 12.251.50 Concert. Or kest en tenor. 4.505.50 Concetr. Orkest en trompet. 7.207.50 Concert. 7.508.10 Le zing. 8.20 Orkestconcert. Kalundbcrg, 1153 M. 11.20—1.20 Or kestconcert. 2.204.20 Orkestconcert en piano-soli. 7.208.„Den röde Hane". Tooneelspel van P. Rosenkrantz. 9.20 10.20 Orkestconcert. 10.2011.50 Dansmu ziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 8.35 Orkestconcert. 9.50 Dans muziek. 8.35 (338.2 M.) Concert georgani seerd door de SAROV. Zeesen, 1635 M. 5.056.20 Lezingen. 6.206.50 Gramofoonplaten. 9.2011.50 Lezingen. 11.5012.15 Gramofoonpl. 12.15 1.20 Berichten. 1.201.50 Gramofoonpl. 1.503.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.50—7.20 Lezingen. 7.20 Concert. Koor, orkest en bariton. 8.05 Bijeenkomst. 8.40 Concert. 9.20 Gramofoonplaten. 9.35 Le zing. PAARDENMARKT. De Directeur van het Marktwezen te Alk maar brengt ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van de Paardenmarkt op Woens dag 29 October a.s. de aan te voeren dieren alleen naar de markt mogen worden ge bracht over de Friesche brug en de Korte Nieuwesloot van de Handelskade af. De dieren die over de Boombrug bij het Zeglis de stad binnenkomen, mogen alleen naar de markt gebracht worden langs de Voormeer en de Bierkade over de Schermer- vlotbrug en langs den Kanaaldijk naar de Friesche brug. Alle dieren, die niet over de Friesche brug de stad binnenkomen, moeten zoodanig wor den vervoerd, dat zij door de Korte Nieuwe sloot van de Handelskade af ter markt ko men; alle overige toegangen tot de markt worden afgezet. Bij de Korte Nieuwesloot en de Friesche brug zullen de aan te voeren paarden des kundig worden onderzocht en zal het ver schuldigde marktgeld moeten worden vol daan. Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door J. E DE B K. 48) "t Was het eerste wat haar te binnen schoot. Ze zag dat de Fran?aise haar aanzag met oogen vol begrijpen. „Is dat alles, dat is toA niet zoo ernstig? „Ik verzeker u toch fat de dokter het wel vond." Lady Clifford stak een nieuwe sigarette aan en paste haar in de lange houder. „Ik geloof Dido, dat Charles niet zoo zwak is als wij denken. De laatste dagen vind ik Hem bepaald vooruitgegaan en dat vindt Roger ook." De laatste zin ontging Esther niet en maakte haar boos. Vrede in huis was toch beter als die gewapende neutraliteit. Even daarna liet lady Clifford haar sigaret tenkoker vallen. Esther raapte haar op en gaf haar terug. „Dank u wel", zeide Thérèse, werktuigelijk haar hand uitstekend. Had ze Esther aangezien, dan zou ze haar groote verbazing hebben opge merkt toen deze de openliggende modeplaat «ag- Het waren gedétailleerde afbeeldingen, met «eer veel chic en coquetterie geteekend, van de laatste mode voor weduwenrouw. Wat een ipragiftx, lady Clifford, die al pratende over dé \oór des morgens zeven uur mogen geen dieren geplaatst worden op de markt die des namiddags vier uur eindigt, terwijl na des morgens tien uur geen dieren meer ter markt worden toegelaten. Voor het plaatsen der paarden worden aangewezen de Dijk, het Waagplein, de Marktstraat en de Ged. Nieuwesloot. De directeur voornoemd, D. SCHENK. GEWEEXTEBAPEI'. BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van den raad der gemeente op Vrijdag 24 October 1930, 's avonds half acht, ten gemeentehuize. Aanwezig alle leden. Burgemeester Slot opende met een woord van welkom en gebed. Alvorens werd overgegaan tot behande ling der ingekomen stukken, vond de installa tie plaats van het nieuwbenoemde raadslid, den heer Jb. Glas Abrz. Na het afleggen der vereisebte eeden riep de voorzitter den heer Glas een woord van welkom toe. De heer Glas zegde dank voor de harte lijke woorden tot hem gesproken. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Door den Toeristenbond A. N. B. W. was verzocht lid te worden voor 25 en zoo dit te veel is een subsidie te verkenen. Gezien de belangrijkheid van dezen bond, werd besloten een subsidie te verkenen van 5.-. Van den heer S. Schoon was er een ver zoek om zijn gedeelte Papenkom voor de eerstvolgende 5 jaren weer te mogen inhuren voor denzelfde prijs. Daar het adres denzelfden dag was inge komen en er van den anderen huurder nog geen verzoek was binnengekomen, werd voor gesteld het te verwijzen naar B. en W. voor de volgende vergadering. Een adres van den Bond van de Geiienfok- vereeniging, kring Alkmaar, om een verorde ning in het leven te roepen tot verbetering van het ras. Werd voorgesteld hkrop afwijzend te be schikken, daar deze gemeente voor een derge lijke verordening niet in aanmerking komt. Aldus besloten. Adres van de vereeniging voor Volksonder wijs een besluit te nemen om te komen tot de vorming van een districts-geneeskundig onderzoek. De voorzitter zeide, dat deze zaak al 1% jaar ter harte is genomen door de vereen, van Ned. gemeenten, afd. Zuid-Holland, welker bedoeling is het in 5 of 6 districten te ver- deelen. Het leek B. en W. daarom niet ge- wenscht, daar in beginsel verklaard is met deze regeling mee te gaan, daar buitenom te gaan. De heer Kamp zeide dat er toch veel voor te zeggen is voor een schoolarts en hij was er voor dat er werk van gemaakt wordt. De voorzitter zei, dat wanneer er een schoolartsendienst in het leven geroepen wordt, het beter is één lijn te trekken en dan kan zulks beter gedaan worden door het Centraal bestuur van Noord-Holland dan een plaatselijk bestuur. Besloten werd het adres ter zijde te leggen tot de zaak van de afd. Noord-Holland aan de orde komt. Punt 5 der agenda bevatte een voorstel van van B. en w. betreffende de Huisver pachting. Voorgesteld werd een bepaling toe te voegen aan het bestaande concept aangaande het ruim houden der terreinen en het in ver band met de Hinderwet bepaalde aantal meters verwijderd blijven van de woningen wat betreft brandbare stoffen Na eenige discussie aangaande de strek king der ingelaschte clausules werd aldus besloten. Ingekomen was een adres van de Vereen. Belang der Jeugd tot het verleenen van sub sidie voor het openbaar herhalingsonderwijs, hetwelk aan 9 jongens en 7 meisjes voor- loopig zal worden gegeven. B. en W. stelden voor mede te werken en subsidie te verleenen van 10 per kind, met een maximum van f 150 over het ge heel. met dien verstande dat door ieder kind de geheele cursus van 1 Nov. tot 15 Maart genezing van haar man de laatste weduwen- toiletten bestudeert. „Je moet spelen, liéve zuster; wat scheelt er aan? Is er iets dat je hindert?" „Neen, heelemaal niet, miss Clifford, ik ben een beetje moe, zeker door het weer." Ze was blij, toen ze kort daarop naar bed kon gaan. Het vage gevoel van onraad, dat ze dik wijls had sinds ze in dit huis was, had haar weer overvallen. Het was een nare avond ge weest. Roger's raadselachtig gedrag had haar zielsrust verstoord en ze was ongerust over haar patiënt. Ze kon niet naar bed gaan zon der hem nog eens gezien te hebben. De nacht zuster zat achter het scherm in een gemakkelij ke stoel een roman van Florence Barclay te le zen. Met haar voorzichtigen tred ging ze naar Esther toe. „Hoe is hij vannacht? Zooals gewoonlijk? fluisterde Esther. „Zoo rustig als een baby, arme oude baas. We hoeven ons niet ongerust te maken. Ik heb ge hoord dat zij weer op is. Hoe is zij?" „Weer geheel de oude. Die ongesteldheid had niet veel te beteekenen." „Ze zijn er bijtijds bij geweest. Wat is zij toch een lief schepseltje. Aline liet me een van haar japonnen zien, sprookjesachtig mooi." Gerustgesteld kwam Esther weer op haar ka mer. Ze kon Roger en lady Clifford maar niet uit haar gedachten zetten. Het stak haar als een muskietenbeet. Ze zag altijd weer die twee, elkaar teeder omhelzend naar het scheen. Ze realiseerde nu dat ze verkeerd had gedaan met zoo weg te hollen. Ze had binnen moeten gaan alsof er iets heel gewoons gebeurde. Maar door haar schrik had ze aiet na kunnen denken. meegemaakt wordt, daar het meermalen ge bleken is dat er eerst veel animo was voor herbalingsonderwijs. maar het later al meer afzakte. De heer Kamp zeide, dat het hem een groot genoegen doet, dat B. en W. dit voor stel in den Raad brengen en juichte de be paling betreffende het meemaken van den ge- beelen cursus ten zeerste toe. Aldus besloten. Behandeling verzoek Ged. Staten tot ver hooging van de toegezegde bijdrage van 1800 per jaar (gedurende 40 jaar voor de kanalisatie) met 400 per jaar. De voorzitter herinnerde er aan dat het ge vraagde bedrag voortvloeit uit het niet geven of gedeeltelijk geven van de gemeenten waar van ook een bedrag was gevraagd voor de kanalisatie, hetwelk pl.m. 6000 bedraagt. Hierdoor is de zaak in een moeilijk stadium gekomen. Gezien het groote belang, hetwelk de ge meente heeft bij de totstandkoming van het kanaal OmvalHuigendijk. is destijds besloten de gevraagde f 1800 toe te staan, maar nu er een tekort is van belanghebben den. inzonderheid die gemeenten, die niet of gedeeltelijk gegeven hebben, werd voorge steld de gevraagde f 400 niet te verleenen. De heer Koedijk kon zich geheel met de zienswijze van B. en W. vereenigen. De heer Kamp was van meening, gezien het groote belang hetwelk de gemeente heeft bij de totstandkoming, dat het kanaal OmvalHuigendijk niet alleen ook van groot belang is voor de schipperij, maar er zal ook meer werkverruiming komen, meer industrie. Spr. was dan ook voor het ver leenen der gevraagde som. De heer Zuidam vond dat het geld beter besteed kon worden aan de tuinbouwende bevolking. Wanneer deze ten onder gaat, wat hebben we dan aan kanalisatie? De voorzitter releveerde nogmaals het be lang der gemeente, maar was niet voor ver dere toezegging. De heer Koedijk zeide, dat indertijd de f 1800 toegestaan is en de gedachte wel eens is boven gekomen, dat de raad van Broek de draagwijdte niet begrepen heeft Toch is het goed geweest. Het zou afkeuring verdienen, wanneer we dat zouden verhoogen. Na gehouden stemming bleek dat 6 stem men voor en die van den heer Kêmp tegen het voorstel waren, zoodat de gevraagde 400 niet worden verleend. Hierna volgde een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening tot aan vulling van de Bouw- en Woningverordening, betreffende aanvrage bouwgrond. Idem tot vaststelling van een verordening tot wijziging en aanvulling van de Politie verordening, aangaande verplichte keuring van honden door de houders van honden karren; en de bevoegdheid van den burge meester bij onordelijkheid in een café dit niet alleen te sluiten, maar ook den verkoop van sterken drank te verbieden; benevens wijzi ging der bepaling van afstand van brand bare stoffen betreffende de Hinderwet; verbods-bepaling liggen van motorbooten of vaartuigen op een afstand van 5 M. van de brug; bepaling vaartvermindering in de Voor-, Achter- en Bruggracht; bepaling aangaande het strafbaar stellen van onbeheerde aanhang-vaartuigen. Aldus besloten. Punt 10 der agenda bevatte een voorstel tot aankoop van een terrein voor lichamelijke oefening van den heer A. A. v. 't Riet en tot aankoop van een pad naar dit terrein van den heer C. de Geus. De voorzitter deelde mede, dat de koop van het land, behoudens goedkeuring van den Raad, is overeengekomen voor den prijs van f 2000 en het pad tot toegang naar het land 475, waarbij de Geus zorgen moet voor ophooging daarvan De heer Koedijk zou heel graag tegen stemmen, maar was bang, dat het niets zal geven. Want had men nu maar een terrein dat goed was, maar spr. verwachtte, dat het heel gauw onderhoud zal kosten. Den laat- sten tijd stond het geregeld onder water, zoodat we heel spoedig aan ophoogen toe zijn. Overigens was spr. er niet tegen, het is ons van hoogerhand opgelegd. De voorzitter zeide, dat toegezegd wordt wat betreft het terrein, maar we hebben geen beter. En wat door Koedijk gezegd wordt betreffende tegenstemmen en al deed het d° geheele Raad, het zou alleen uitstel geven van koop, maar dan zouden we wel eens ge dwongen kunnen worden en allicht niet zoo goed klaar komen. Aldus besloten. Hierna volgde het voorstel van B. en W tot wijziging der begrooting 1930. Aldus be sloten. Wat beduidde die plotselinge verzoening? Op eens kwam de gedachte bij haar op, dat Roger misschien al dien tijd zijn stiefmoeder in stilte had liefgehad te lief. Haat was zoo dikwijls omgezette liefde. Kon het niet zijn, dat hij haar onbewust had liefgehad en zich om die liefde verachtte. Een akelige gedachte. Er was zoo iets verne derends in, maar nu ze die gedachte eenmaal had, konze haar niet van zich afzetten. Ze nam een borstel en begon hard haar haren te schui eren om aan haar boosheid lucht te geven. Een klop op de deur en een mannenstem vroeg zacht: „Ben je al naar bed gegaan?" Het haar krullend naar alle kanten, legde zij den borstel neer en opende de deur. Daar stond Roger in zijn oude regenjas, die nat was van den regen. „Ik moet je spreken", zeide hij eenvoudig. HOOFDSTUK 22. „Scheelt er wat aan? Ze vond dat hij er ver legen uitzag. „Neen, maar kom even buiten de kamer. La ten we naar beneden gaan, dan storen we nie mand. Alles is in diepe rust en het is nog maar half elf." Ze gingen een verdieping lager en zaten in het halfduister op de breede trap. Esther wachtte in spanning wat hij zeggen zou. Hij stak een sigaret op en scheen er tegen op te zien om te beginnen. „Ik heb een paar uur in den regen omgere den. Ik heb zoo n hoofdpijn door de een of an dere oorzaak. Ik dacht dat frissche lucht me goed zou doea. Vaststelling begrootingen 1931 der ge meente, Burg. Armbestuur en lichtbedrijven. De heer Koedijk zei namens de commis sie de begrooting te hebben nagezien, welke ten ander beeld geeft n verband met de fi nancieele verhouding. Verder dat de dorpsstraat een aanzienlijk bedrag nemen zal. Wat betreft de begrooting werd op een klein punt aanmerking gemaakt en wel dat de komende volkstelling 12% cent per inwo ner moet kosten. Kan dit niet voor minder? Opmerking werd gemaakt aangaande post Nieuwenhuis betreffende 15 vergoeding uiteetrokken voor personeele belasting. Spr.'s persoonlijke gedachte is dezen post te laten vervallen, daar het een particulier^ zaak is. Hij moet zelf zijn personeele belas ting betalen. Daarentegen wenschte spr. den post kleeding met 15 te verhoooen. Verder werd geadviseerd tot goedkeuring der be grooting. Ten opzichte van het Burg. Arm bestuur werd geen opmerking gemaakt. Wat betreft den post 250 die is nooit gebruikt, maar kon nu wel eens noodig zijn. Wat betreft begrooting lichtbedrijven deze geeft een vraag beeld, daar afgewacht moet worden met welke voorstellen de provincie komt en hoe zij denkt aangaande het overne men van het bedrijf; want het is zoo niet mogelijk een overzicht te krijgen van een goede begrooting. De commissie achtte dit geen begrooting in den gewonen zin des woords. Moeten we wachten blijven op de voorstel len van de P. E. N. Spr. is er voor dat die voorstellen ingediend worden. Overigens ging de commissie met de be grooting accoord. De voorz. zeide dat door den hr. Koedijk naar voren is gebracht blijkens mededeeling, geen wijziging in de begrooting te brengen. Aangaande de groote volkstelling was de minister zelf ook eerst de meening toegedaan dat het voor 7 cent per inwoner kon, maar het kwam later op 12% cent uit. Wat betreft den post Nieuwenhuis kon de voorzitter zich met het voorstel vereenigen. Ten opzichte van de lichtbedrijven deze vond bij den voorzitter geen verdediging, daar de zaak voldoende bekend was. De begrooting kan »niet anders ingekleed worden in verband met den loop der zaken. De heer Koedijk vroeg of er niets aan te doen was om de zaak te verhaasten met het P. E. N. De voorzitter dacht van niet. De heeren zijn allen met de zaak bekend en we hebben nog nooit iets aan het P. E. N. gevraagd, dus zullen we het niet doen. De heer Kamp drong ook aan op spoed in deze zaak. Spr. zeide we staan op het doode punt, want we hooren niets meer. Niemand meer het woord verlangende, werden alzoo de begrootingen vastgesteld. De gewone dienst staat in ontvangst, en uitgaaf op 83177.51 en de kapitaaldienst op 25454.25. Van het Burgerlijk Armbestuur in ont vangst en uitgaaf op 3420.42. Van het gasbedrijf afd. I in ontvangsten en uitgaven op 117.000, afd. II 22.210, electriciteitsbedrijf afd. I 81640, afd. II 5825. Tot lid der schattingscommissie in de plaats van den heer Jb. Sen, werd gekozen de heer Koedijk. Bij de rondvraag werd door den heer Kamp gevraagd naar de verdeeling der schoolbehoeften. De voorzitter zeide toe dat bij eventueele aanschaffing de respectievelijke personen hun rechtmatig deel kunnen leveren. De heer Smak zeide, dat er onlangs de monstratie is gehouden met de brandkranen, en dat er overdag al naar gezocht moest worden, hoe moet zulks nu gaan bij avond en bij sneeuw? De voorzitter zeide, dat binnenkort bij iedere brandkraan een aanduiding komt waar zij ligt. Hierna sluiting AKERSLOOT. Zaterdagmiddag werd de machinist B. van het electrisch gemaal van den Groot Lim- merpolder door den schipper M. van Lim- men ernstig mishandeld, zoodat geneeskun dige hulp werd ingeroepen. De politie onder zoekt de zaak. HEILOO. Zooals we berichtten, waren enkele bak kers bereid aan de leden en donateurs van Het Mobilisatiekruis wittebrood te leveren voor 16 cent per 8 ons. Hoewel het alleen aan het bestuur bekend was wie die bakkers waren, schijnt het uitgelekt. Een der bakker* vertelde ons dat hij geen meel meer kon krij gen van de meelfabriek Holland en evenmin Een lange, pijnlijke stilte volgde; toen zag hij haar weer aan met diezelfde verlegen uitdruk king van 's middags. En toen zeide hij op eens: „En wat denk je wel van mij?" Onschuldig keek ze hem aan. „Niets. Waar om?" Hij haalde diep adem. „Kom Esther je weet heel goed hoe verwondert je waart over wat je van middag gezien hebt. Dat is gewoon men- schelijk. Wat voor gevolgtrekking heb je ge maakt betreffende mijn stiefmoeder en mij?" „O", zeide zij onverschillig, „dat weet ik niet. Wat zou ik moeten denken? „Wat doe je stijf en er is niets uit je te ha len", zeide hij glimlachend. „Ik zie wel, dat ik het je vertellen moet, en daar heb ik beestach tig het land aan. En er is iets dat ik je niet ver tellen kan, dat zou niet netjes zijn." Haastig viel Esther in met: „Er is geen reden om iets te zeggen. Als je t liever niet doet, laat het dan.' „Ik doe 't wel. Ik wil niet dat je verkeerde idee's over me hebt". Hij hield even op. „Kijk, de zaak is zoo. Een weekje geleden heb ik een soort twist met Thérèse gehad. Zij was boos en ik was boos en ik zeide haar waar het op stond. Daarna hebben we geen woord meer gewisseld geloof ik totdat ik haar dezen middag in mijn kamer trof. Toen ik me vanavond ging verkleeden en voorbij de zitkamer kwam, stond ze in de open deur. Ze vroeg me binnen te ko men, ze had me iets te zeggen." „Dus dat was het" „Ze was allemachtig li«f en vriendelijk en innemend en zoo meer. Ze bekende, dat ze had gelogen over dat boek. Ze had op de deur ge kiept ea ze d*cht dat se me binnen hoorde roe ontbijtkoek van een firma, als hij beneden den ooor den bond vastgestelden prijs leverde. De man wilde echter zijn gegeven woord niet breken en zou buiten die fabriek ook wel meel krijgen. Hij was er een tegenstander van dat ae organisatie het brood kunstmatig boven den prijs hield Als men ziet dat op verschil lende plaatsen het brood voor 14 en 15 cenl per ons wordt verkocht, dan is 't wel teeke nend dat men hier 18 cent moet betalen. Woensdagmiddag 2 uur zal de raad dezer gemeente in openbare zitting de gemeente- begrooting 1931 behandelen. Voorts zal o.m. aan de orde komen de omlegging van een deel van den Oosterzijweg en een voorstel tot wijziging van de verordening tot heffing van opcenten op de personeele belasting. BEVERWIJK. De heer L. Nieman Gzn., woonachtig aan de Gladiolenlaan wiens vermissing van zijn nieuw rijwiel uit de hal der bloembollen- veiling beverwijk" wij Donderdagavond gemeld hebben, ontving Zaterdagochtend be richt dat dit voertuig te Halfweg onbeheerd aan een bermkant werd aangetroffen. Door de zorgen der politie is het hem weer ter hand gesteld. UITGEEST. Op de huishoudelijke ledenvergadering van de afd. Uitgeest van „De Rijzende Kerk" is het voorloopig bestuur als volgt sa mengesteld: Mej. Nies Dissel, -voorzitster, de heer Kees Bouhof, secretaris, mei. T. Ka bel, penningmeesteresse en mej. N. Dissel en mej. S. Twisk, leden. Dezer dagen is in de Ned. Herv. kerk alhier een deskundige geweest om eens een onderzoek in te stellen naar de acoustiek in het kerkgebouw. Deze is er n.1. bij het re»- taureeren zeer op achteruit gegaan en de spreker is daardoor in enkele gedeelten van den kerk geheel onverstaanbaar. Men zal nu trachten dit euvel te verhel pen door het aanbrengen van een z.g. weer kaatsend klankbord. We mogen wel verwachten dat de kerk- leden-lusteraars, die van dit euvel toch wel de meeste last ondervinden, dit zeer zullen toejuichen en hieraan gaarne zullen mede werken in den vorm van een extra bijdrage. Geboren Marie, dochter van Nico- laas Martinus Keijzer en Geesje Scheep bouwer. Alida, dochter van Jilgert van der Eng en Catharina van Weenen. Cornelis, zoon van Joost Ooms en Maria Kwak. Gerardus Petrus, zoon van Nicolaas Willemse en Maria Baltus. Gehuwd Jacob Tromp en Margare- tha van Tunen. Overleden: Willem Sc'oehuijs, weduwnaar van Catharina Magdalena van den Burg, eerder weduwnaar van Geertje Hennes, oud 88 jaren. WINKEL. Met den aanleg van een primairen weg. vanaf het Niedorper Verlaat tot Aartswoud, worden reeds de eerste stappen gedaan door een zakelijke beschrijving van net plan tot aanleg van den verkeersweg, ingevolge de Onteigeningsweg ter inzage te leggen in de gemeenten, waarin dezen weg zal komen. Tot leden van bestuur van de afd. Win kel van Volksonderwijs zijn benoemd de hee ren P. Bart, W. Keetman, H. Over en J, Vethman. Om financieele redenen zal de algemeen* vergadering niet worden bezocht. De commissie voor het nazien van onder scheidene rekeningen, over 1930, worden herbenoemd. Een ledenwerving had tot re sultaat dat 6 leden en 17 begunstigers wer den gewonnen. Inmiddels wordt de werving voortgezet. Voorbereiding zal worden getroffen om is 1931 het 60-jarig bestaan der afdeeling t« herdenken. DE STREEK. Nu de bloemkoolsoort Lecerf tot rijpheid is gekomen, is de aancoer van bloemkool de laatste dagen geweldig groot. In het begin der vorige week passeerden op één dag niet minder dan 400 schuiten de veiling, inhou dende ruim 3 millioen stuks. HOORN. Oip het Groote Oost werd een 10-jarig meisje door een passeerenden luxe auto aan gereden. Wonder boven wonder liep het kind slechts enkele lichte kneuzingen op. WOGNUBr. Bij een kort, maar hevig onweer, dat Vrij dagmorgen boven ons dorp woedde, werd een ket van den heer L. Deugd in de weide ge< dood. pen. Toen ze binnen was, merkte ze haar ver gissing en wilde weggaan, toen ik binnen kwam en haar een doodschrik aanjoeg door mijn ach- terdochtigen blik en toen zeide ze maar wat haar voor den mond kwam. Ze gaf me het ge voel dat ik heel lomp was geweest. Ze zeide, Roger, je weet wel dat je me altijd zoo bang maakt, je bent zoo hard, zoo onverdraagzaam. Je denkt van mij altijd het ergste. En dat is ook zoo, ik heb haar nooit een kans gegeven." Esther wachtte op wat hij verder zeggen zou, hij keek haar niet aan, het was duidelijk te zien dat er iets was dat hem hinderde. „Alles wat ze zeide kan ik je niet vertellen, maar ze sprak over de scène, die we gehad hadden, wat de zaak in een ander licht stelt. Ze zeide me hoeveel berouw ze er over had en ik geloof dat ze het meende. Ze was hevig ge schokt. Zie je Esther, ik schaamde me er over, dat ik nooit getracht had goede vrienden met haar te zijn. Ik ben een verwaande gek ge weest. Als ik de dingen van uit haar gezichts punt beschouw, dan is het haar niet meegeloo- pen." „Neen, natuurlijk niet." „Dat begrijp je wel is het niet Esther? Ik be- doel een jonge vrouw, gehuwd met een ouden man ik geloof dat ze van te voren niet gerea liseerd heeft hoe dat wezen zou." Even liet hij het hoofd op de handen rusten. Hij seheen inwendigen strijd te voeren. „Ze zeide tegen mij: Ik verwacht geen sym pathie van je Roger, maar je bent een man van de wereld en je moogt me niet altijd zoo ver keerd beoordeelen. Jij hebt al zes jaar lang een verkeerd idee van mij.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5