SPOOR's MOSTERD LANDBOUW en VEETEELT. Spoor's gestampte Muisjes Rechtszaken Buitenland Spoor's I»E 4 «(MflftlV VAX MI VIRKILRI4 G EIT ïï- FOSTER'S MAAGPILLEN als gevolg van slechte spijs vertering wijkt onmiddellijk bij gebruik van Foster's Maag- pillen, het ideale laxeermiddel. f0.65 per flacon. DEN BURG. Vrijdagmorgen viel de timmerman Gomes van het noogste punt van het dak van een in aanbouw zijnd huis op de Steenenplaats alhier. Hoewel de omstanders verschrikt kwamen toesnellen, bleek G. ongedeerd te zijn. Alleen was hij, begrijpelijkerwijze danig geschrok ken. HEEMSKERK. Ter plaatse waar het uitzzicht op het ver keer door het café „De Zon" komende van den Kerkweg op dat van den Marquettelaan ernstig belemmerd werd kwam het Donder dagmiddag tot een botsing tusschen een luxe auto en een met een paar tzspannen rijtuig van den heer Nic. Welboren Pzn. Het rijtuig bekwam geen averij daar het paard den stoot opving. Dit werd gewond en met andere ontvel lingen in een naast de voormalige stoomzui- velfabriek„De Onderneming" gelegen stal ondergebracht. De heer W. beweerde dat de chauffeur geen signalen gegeven had. De gemeentepolitie, de heer R. v. d. Werff, die spoedig ter plaatse verscheen, maakte proces-verbaal op en zal naar hij hoopte t.z.t. uitmaken wie de schuldige is, wat voor zeker geen gemakkelijke taak is, daar W. ver moedelijk zich niet voldoende op de hoogte gesteld had van de veiligheid op den weg. Noorddorper rundveejonds. Bovengenoemd fonds kwam Donderdag avond ten huize van den heer J. Aarden burg in jaarvergadering bijeen. Tijdens de opening herinnerde de voorzit ter er aan, dat hij dit onafgebroken voor de 17de keer deed. De penningmeester toonde hierna aan, dat de ontvar";sten over het afgeloopen bedrijfs- jaar met inbegrip eener kassaldo hadden be dragen 5658.16 en de uitgaven 5305.55, batig saldo dus 289.61. Door de vergade ring werden de heeren P. Bakker en Jb. Strik aangewezen voor het nazien der boeken en verdere bescheiden. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Baltus, C. de Ruiter, C. v. Lieshout en D. Sinnig werden tijdens de verkiezingen met overgroote meerderheid van stemmen herko zen. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Strik of het vee in bloc verzekerd was tegen brandschade of dat ieder lid dit voor zijn rekening had te doen. Het laatste werd door den voorzitter bevestigd. De heer J. Duin in formeerde naar het waarborgkapitaal der vereeniging. Hierop werd door den penning meester geantwoord, dat dit enkele maan den terug 113.000 bedroeg. Daarna advi seerde spr. nog dat bij eene volgende bijeen komst eene presentielijst ter teekening voor de leden aanwezig zou zijn. Hierop gaf de voorzitter een bevestigend antwoord. Daar het meerendeel het grootste vertrou wen in het bestuur stelde werden geen vra gen meer gedaan en sloot de voorzitter on der dankzegging de bijeenkomst. I SINT PANCRAS. De afdeeling alhier van den Bond voor Staatspensionneering hield op Donderdag 23 October een ledenvergadering in het lokaal van den heer H. Gerritsen. De voorzitter, de heer J. v. Kampen heette de aanwezigen van harte welkom en ver klaarde, dat de propagande gedurende den afgeloopen zomer niet zoo goed uitgebreid was geweest, hetgeen aan verschillende om standigheden werd toegeschreven. Hierna las de secretaris, de heer R. Zee- gers, de notulen der vorige vergadering, waarvoor hij den dank der vergadering ver- WJerf. De heer J. v. Kampen bracht als afge vaardigde verslag uit van de Alg. vergade ring. De penningmeester, de heer J. Bos kamp bracht het financieel jaarverslag uit. De boeken sloten met een eindbedrag van 009.91 en een batig saldo van 12.20. Door de kasnazieners, de heeren Jb. D. Kloosterboer en A. Hoogland Cz., werd alles in orde bevonden, waarna de penningmeester met een woord van dank werd gedechargeerd. Als bestuursleden waren aan de beurt van aftreden en niet herkiesbaar de heeren C. Vos en A. Volkers. In de plaats hiervan werden gekozen de heeren J. D. Kloosterboer en A. Hoogland Cz., die beiden de benoeming aannamen. De voorzitter bracht hierna in'bespreking de vraag of er dezen winter weer een propa- êanda-uitvoering moest worden gehouden. >e vorige trok weinig bezoek en gaf een na- deelig saldo aan onkosten. Er zijn,reeds vele andere vereenigingen hier ter plaatse, .waar door avonden in de komende winter worden georganiseerd. Ook in verband mgt.de min der gustige algemeene toestand wérd weinig belangstelling verwacht, zoodat tenslotte be sloten werd, dezen winter een afwachtende 'houding aan te nemen, Nog werd de moge lijkheid besproken, een spreker te laten op treden. Tenslotte werd het bestuur hierin vrij mandaat gegven en zal enkele plannen nader in overweging nemen. De heer J. Boskamp, afgevaardigde en secretaris van de Federatie, gaf verslag van de vele en nuttige werkzaamheden, welke door deze instelling waren tot stand gebracht. Een afdeeling was opgericht te Hensbroek en ver schillende plaatselijke afdeelingen waren in de propaganda gestrand. Door de bestuur- deren waren vele plaatselijke propaganda- bijeenkomsten bezocht. Hierna sloot de voorzitter met een woord van dank voor de aangename besprekingen EEN ZWAKKE BRUG. Over het Noord-Hol landsch Kanaal ligt onder de gemeente Zijpe de z.g. Vlotbrug. Deze schijnt niet van de sterkste soort te zijn, want het is verboden, dat geladen wagens deze brug passeeren. Bij gebruik door leege wagens werd nog uitdrukkelijk gezegd, dat dit geschiedt op eigen risico van den gebrui ker. Het kan niet gezegd worden, dat een der gelijke brug veel waarde heeft. In haar tegen- woordigen toestand is de brug een groote be lemmering in het verkeer, waardoor vooral de vrachtauto's veel hinder en schade lijden. De B.B.N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, heeft zich tot de betrokken autoriteiten gewend met verzoek een onder zoek te willen instellen naar den toestand van deze brug, eventueele herstellingen te doen aanbrengen of een nieuwe brug te doen bouwen, opdat het gebruik ervan door gela den wagens weer mogelijk zal zijn. STEUN AAN DEN TUINBOUW. De voordracht van Oed. Staten. In de afdeelingen vnn den Prov. Staten 1 an NoordholTand is, bij de bespreking van de voordracht tot het verleenen van steun aan den tuinbouw namens Ged. Staten op de vraag naar de resultaten van den in 1923 genomen maatregel medegedeeld, dat deze in het algemeen bevredigend zijn geweest, ook al bleken de administratieve en andere moei lijkheden, die het gewest daardoor ondervon den heeft, niet gering. De vrees, destijds uit gesproken, dat de financieele bemoeiingen der provincie, uit de te verstrekken garanties voortvloeiend, in de milloenen zouden kunnen lioopen is geenszns bewaarheid geworden. Voor ongeveer 600 personen hebben de opge nomen gelden ongeveer 340.000 bedragen, waarvan thans nog slechts bijna 83.000 meet worden afgelost wegens 214 verleende en nog net geheel afbetaalde voorschottes. Oninbaar bleek tot dusverre in acht jaar tiids een bedrag van ongeveer 30.000 of slechts pl.m. 3800 per jaar, waarvan dus 90 ten laste der provinciale kas is gekomen. Met dit voorbeeld voor oogen kan het financieel bezwaar, aan de voordracht verbonden, naar het oordeel van Ged. States gerust onder de oogen worden gezien. Een der redenen waar om de verplichting, in 1923 aan de belang- hebben opgelegd, om zelf 10 der borgstel- lingen te hunnen behoeve te bevorderen, bij de onderhavige voordracht niet meer is opge nomen, was iiierin gelegen dat deze versterkte borgen veelal niet voldoende kapitaalkrach tig waren om hun verplichtingen na te ko men, hetgeen voor de credietinstellingen dus een verlies opleverde dat thans niet meer te duchten is. Nieuw voorstel bij Prov. Staten. De Staten-fractie van den Vrijheidsbond heeft biji. de Prov. Staten van Noordholland een voorstel ingediend, te besluiten tot instei- ling eener commissie tot het bestudeeren van de oorzaak van den slechten toestand van den tuinbouw in dit gewest en tot het aangeven van maatregelen, die door de provinciale overheid in samenwerking met andere over- heids colleges en organisaties van belang hebbenden genomen kunnen worden, ter ver betering van de ntoestand in dit bedrijf. HET STEENZETTERSOONFLICT TE AMSTERDAM. De vierde kamer der rechtbank te Amster dam heeft de behandeling der strafzaak voortgezet tegen vier leden van de syndicalis tische steenzettersfederatie E. M. O. S. we gens openlijke geweldpleging tegen leden van den r.-k. steenzettersbond E. M. M. in den ochtend van 24 Juni 1.1. op den Baarsjesweg te Amsterdam. Ter zake van openlijke geweldpleging in vereeniging, waardoor de openbare orde ernstig is gestoord, eischte het O. M. tegen de vier verdachten de volgende straffen: tegen G. Strube vier maanden gevangenis straf, tegen elk der anderen twee maanden. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge nitspraak 24 Oct. 1930. W. Z. te Egmond aan Zee, dronken schap, 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. N. F. te Castricum, R. V. te Wonse- radeel, loopen over verboden grond, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. G. C. te Limmen, C. M. te Egmondbin- nen, overtreding art. 459 W. v. S., de le 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 2e 8 b-Jte of 8 dagen hechtenis. J. V. te Beverwijk, overtreding wet openbare vervoermiddelen 6 boete of 6 dagen hechtenis. J. de N. te Alkmaar, overtreding Art. 444 W. v. S., 7 boete of 7 dagen hechte nis. D. de B. en A. W. te Broek op Langen- dijk, overtreding Leerplichtwet, de le 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e 3 boete of 3 dagen hechtenis. M. M. H. te Heiloo, H S. te Egmond aan Zee, J. H., D. v. S. en G. A. de B. te Alkmaar, D. J. de G. te den Helder, P. S. te Graft, C. M. te de Rijp, J. H. te Noord- scharwoude, N. F. K. te Hugowaard, J. S. te Oudorp, overtreding Politiever ordening, de le 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 2e 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 3e, 9e, 10e en 11e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 4e ƒ1 boete of 1 dag hechtenis, de 5e 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 6e 2.50 boete of 2 dag_en hechtenis, de 7e en 8e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. A. D. te Limmen, C. de W. te Wimme- num, J. de B. en F. Z. te Uitgeest, A. A. te Bergen, H. R„ J. B. en B. M. O. te Hei loo, J. O. te Noordscharwoude, A. J. S. te Benningbroek, N. D. en J. G. te Broek op Langendijk, B. S. de V. te Anna Pau- lowna, C. O. V. te Nibbixwoud, A. F. te Spanbroek, P. H. G. V. te Akersloot, M. de \V. en P. C. D. te den Helder, J. S. te Beemster, J. S. te Zuid- en Noordscher mer, A. B. te Oudkarspel, H. v. d. H., H. K. en C. J. te Zuidscharwoude, W. D. tu Oudorp, J. M. te Hoogwoud, J. G., S. B. en J. W. te St. Pancras, A. J. S., J. K., W. S., N. L. en J. S. te Alkmaar, over treding Motor- en Rijwielwet, de le en 11e ieder 3 boete of 1 week tuchtschool, de 2e teruggave aan de ouders, de 3e, 7e, 12e, 13e, 14e, 15e, 16e, 19e, 20e, 21e, 22e, 24e, 26e, 27e, 29e, 30 en 33e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e en 8e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 5e en 9e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 6e, 18e, 25e en 31e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 10e, 23e en 32e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 17e en 28o ieder 4 en 6 boete of 4 en 6 dagen hechtenis, de 34e 7 boete of 7 dagen hechtenis. DE REVOLUTIE IN BRAZILIË. De berichten omtrent het lot van den af getreden president Washington Luiz loopen uiteen. (Men herinnert zich dat dit met zijn ambtgenoot in Argentinië, Irigoyen, indertijd eveneens het geval was.) Volgens het eene bericht is hij niet officieel gearresteerd. Daarentegen zijn het is de Associated Press die het meldt de vice-pre- sident dr. Mello Vianna, een aantal leden van het kabinet alsmede een aantal senatoren en afgevaardigden wel in hechtenis gesteld. Reuter meldt echter dat president Luiz ge vangen zit in 't Fort Copacabana, terwijl het B.T.A. meldt, dat de regeeringsjunta welke gevormd is besloten heet dat hij in het paleis Guanabora gevangen moet worden gehou den. De nieuwe regeering. De nieuwe Braziliaansche regeering be vindt zich, volgens een mededeeling van den Amerikaanschen ambassadeur te Rio de Ja- neiro aan het dept. van buitenl. zaken te Washington, in handen van een militaire junta, bestaande uit vijf verantwoordelijke officieren met langen diensttijd. Het nienwe b wind en de op standelingen. De voorloopige junta zal naar het B.T.A. meldt confereeren met vertegenwoordigers der revolutionnairen in Rio Grande do Sul. De staat Sao Paulo heeft aangekondigd zich bij het nieuwe bewind aan te sluiten De opperbevelhebber der revolutionnairen in het Noorden heeft medegedeeld, dat hij niet zou deelnemen aan een regeering op mi litairen grondslag. Duitsch stoomschip beschoten; dooden en gewonden. Een V.D. bericht meldt, dat Zaterdag te Rio de Janeiro ook aan de haven gevechten plaats vonden, waarbij verschillende schepen geraspte Zwitsersche Kaas beschadigd werden, zoodat verscheiden sche pen hun ligplaatsen verlieten en op de reede voor anker gingen. Toen het Duitsche stoomschip „Baden" van de Hamburg-Amerika-lijn met post en passagiers aan boord, de haven wilde uit varen, werd het door het fort Copacabana onder vuur genomen. Het schip keerde on middellijk naar Rio terug, waar de 18 per sonen, die door het artillerievuur gedood of gewond werden aan land werden gebracht. Het schip was van Buenos-Aires op den te rugweg naar Hamburg. De minister van Justitie van de nieuwe Braziliaansche regee ring heeft zijn leedwezen over het incident uitgesproken en schadevergoeding toegezegd. De beschieting van de „Baden". Volgens mededeeling van den Braziliaan- schen minister van Justitie is het Ehiitsche stoomschip „Baden" beschoten, omdat het, in strijd met de bepalingen, de vlag niet heeft geheschen. De Hamburg-Amerikalijn acht dit laatste volkomen uitgesloten, daar het schip be stuurd werd door een ervaren gezagvoerder, die van alle internationale voorschriften goed op de hoogte is. Aanval op het Amerikaansch consulaat-generaal. Volgens een telegram van de Parijsche „New-York-Herald" uit Rio de Janeiro heeft aldaar een aanval plaats gehad op het Ame- rikaansche consulaat-generaal, waarbij eeni- ge schade werd aangericht. De aanval had plaats door het gepeupel toen de opstande lingen den toestand nog niet in de hand hadden. Politieke gevangenen bevrijd. Vreugdebetoon. Het B.T.A. meldt, dat de bevolking van Rio de janeiro de politieke gevangenen heeft bevrijd. De soldaten worden op straat door de menigte toegejuicht. Burgers en militairen tooien zich met roode bloemen en insignes. De beweging zou geenerlei verzet ontmoe ten en door zoo goed als de geheele bevol king met geestdrift zijn ontvangen. Chaos te Sao Paulo. Een buitengewone toestand heerscht te Sao Paulo waar geenerlei zega is noch van den kant der bondsregeering noch van dien fAWjlA-vANVALKEMBURC'S- e A iiLEVERTR/ •LEEUWARDEN. der revolutionnairen Er werden in den loop van den dag eenige schoten gelost. Toen de autoriteiten der stad vernamen dat president Luiz was afgetreden, vluchtten zij uit Sao Paulo, de stad zonder bestuur en de bonds- troepen zonder instructies achterlatend. De houding der Ver. Staten. In het Amerikaansche dept. van buitenl. zaken werd omtrent de oorzaken der revolu tie in Brazilië medegedeeld, dat deze lagen in een geschil tusschen de staten Sao Paulo en Rio Frande do Sul, die vroeger bij afwis seling den president van Brazilië hadden aangewezen. Laatstgenoemde staat protesteerde er te gen, dat Sao- Paulo den tegenwoordigen en den toekomstigen president aanwees, en daaruit ontstond de revolutie. Onder deze omstandigheden, die naar de hier heerschende opvatting het gebruiken van geweld en een gewapend oproer niet rechtvaardigen, kon de regeering der Ver. Staten niet anders handelen dan zij deed, n.1. de erkende geregelde regeering steunen. Elke andere houding zou haar hebben blootge steld aan de beschuldiging van inmenging in de Braziliaansche aangelegenheden. Indien de berichten omtrent het aftreden van den president en de vorming eener nieu we regeering worden bevestigd, zal men, evenals na de andere Zuid-Amerikaansche revoluties der laatste maanden de nieuwe re geering als zij stabiel blijkt te zijn, erken nen, en indien de revolutie daarmee is ge ëindigd, het embargo opheffen. De toestand nog gespannen. De toestand is nog gespannen en zou het land wel eens kunnen meesleepen in een nieuw bloedig conflict wegens de bedrijvig heid van politieke personen tusschen iwie ri valiteit bestaat. De militaire junta heeft besloten de afge zette ministers van justitie en oorlog gevan gen te houden en de andere ministers vrij te laten. De schade Zaterdag te Rio de Janeiro aangericht wordt op 1 millioen geraamd. Er zijn zeven dagbladdrukkerijen vernield. Slachtoffers van de ongeregeld heden te Rio. Uit Sao paulo wordt gemeld, dat volgens mededeelingen van het Roode Kruis bij de ongeregeldheden, waartoe het na het bekend worden van de omwenteling, te Rio de Janei ro kwam, drie personen werden gedood en 27 gewond. De voorloopige regiering. De voorloopige regeering is als volgt sa mengesteld.:-Financiën: Joao Ribeiro, Buiten- landsche zaken: Mello Franco, Verkeer: Mauricio Lacorda, Justitie: Ariosto Pinto, Marine: admiraal Arthur Thompston, Oor log: generaal Menna Barreto. De belangrijkste figuur in het nieuwe ka binet is Mello Franco, die verscheidene jaren Brazilië in den Volkenbond heeft vertegen woordigd. Franco, die herhaaldelijk minister was, is tijdens den verkiezingsstrijd als een der scherpste tegenstanders van Washington Luiz opgetreden. Generaal Barreto behoor de tot de militaire junta. Ook de minister van marine is in Brazilië een bekende figuur. De andere leden der nieuwe regeering traden totnogtoe in de politiek niet op den voor grond. Julius Prestes gevlucht. Revo- lutionnaire leiders te Rio ver wacht. Uit Sao Paulo wordt gemeld, dat Julius Prestes, die tot president van de republiek gekozen was, de hoofdstad verlaten heeft met een onbekende bestemming. De „Diario Nacional" meldt, dat Getulio Vargas heden te Sao Paulo aankomt, verge zeld van andere revolutionnaire leiders. Rio de Janeiro herneemt zijn gewone aan zien. Troepen bewaken de openbare gebou wen. De beschieting van het Duitsche stoomschip. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat de voorloopige Braziliaansche regeering de ver spreiding van alle berichten over de beschie ting van het Duitsche Hapag-stoomschip Baden heeft verboden. De slachtoffers zijn gisteren op staatskosten begraven. De ge wonden konden zich op hun eigen wensch op staatskosten naar een der gemeentezieken huizen of naar een particuliere ziekeninrich- ting worden vervoerd. De havenmeester van Rio verklaart dat al le gezagvoerders van schepen in de haven van Rio reeds sedert 14 dagen de mededee ling hadden gekregen, dat de haven niet langs Santa Cruz verlaten mocht worden. Toen de Baden uitliep, was bij SantaV~~" de signaalvlag haven-gesloten geheschen 1 Volgens berichten uit San Piui0 h "h. de haven-autoriteiten de Baden tweern*® draadloos aangeroepen om naar de nier* rug te keeren. Toen deze waarschuwt den wind werd geslagen heeft het tres?LIn van het havenfort drie schoten gelost STORM EN KOUDE BOVEN FRANKRIJK. In Frankrijk is het weer plotseling 0mo slagen en vertoont in vele streken verschf selen, die den indruk wekkn, dat men rel?' raidden in den winter zit. Te Parijs viel 7 terdag hagel, terwijl in de Vogezen reeds eit' groote hoeveelheid sneeuw viel. Uit Belfe t wordt gemeld, dat de hoogvlakten geheel nw sneeuw zijn bedekt en dat er een groote de heerscht. Ook uit verscheidene ander» streken komen berichten omtrent slecht weer rivieren vertoonen weer een sterke was Aan de Middellandsche Zeekust heeft een storm gewoed, die verscheidene schenen dwong, een haven op te zoeken. De Fransch» torpedoboot „Chacal", die den Franschen Minister van Oorlog Maginot naar Spanie had gebracht, kreeg op den terugweg met storm te kampen. Een kanonnier werd over boord gespoeld en verdronk. WOLKBREUK BOVEN SMYRNA. Groote m-' '^le srhade Gisternacht heeft boven S: een wolk. breuk gewoed, die groote ma^..éek schade heeft aangericht. Het geheele straatverkeer moest worden stopgezet. Tal van huizen zijn door het geweld van het water inge. stort. Militairen en gendarmerie zijn gerequi! reerd voor het verrichten van reddings- en ruimingswerk. Talrijke slachtoffert Naar nader uit Konstantinopel wordt ge- meld, heeft het noodweer dat in den nacht van Zaterdag op Zondag Smyrna en omge- ving teisterde talrijke slachtoffers geëischt Van verscheidene huizen werden de funda menten onderspoeld met het gevolg dat d$ huizen instortte en de bewoners onder de puinhoopen werden bedolven. Tot nog toe is men er in geslaagd 25 lij. ken te bergen. Men rekent dat het wel 14 dagen zal duren aleer het tramverkeer in de stad weer hervat zal kunnen worden, aan gezien de rails bijna overal vernield is; even als het spoorwegverkeer naar Aidin—Kassa- ba. EEN RAMP BIJ MADRID. Zeven personen cm het leven gekomen. Uit Madrid wordt gemeld, dat op een landgoed te Soberbina nabij Olivares een vreeselijke ramp heeft gewoedt, die zeven personen het leven heeft gekost. In de villa die behoorde aan den voormaligen stieren vechter Torres brak brand uit en het vuur verbreidde zich met razende snelheid over de bijgebouwen. Het dak van een bij het landgoed behoo- rende boerderij, waarin een pachter met zijn vrouw en kinderen woonde, stortte bran dend naar beneden en begroef de zeven slachtoffers. Het geheele gezin kwam in de vlammen om en slechts de zeven verkoolde lijken konden geborgen worden. VERKEERSONGEVAL IN BERLIJN. Vier doodat. In de nabijheid van NeuStrelitz zijn Zon dagavond twee motorrijders in volle vaart met elkaar in botsing gekomen. De bestuur ders en hunne duozitters werden over den weg geslingerd. Drie van hen waren onmid dellijk dood, de vierde overleed onderweg naar het ziekenhuis. Een jong meisje, dat mei 'haar rijwiel tusschen de beide motoren ge raakte, kwam met eenige lichte verwondingen en den schrik vrij. ERNSTIG ONGELUK IN EEN FRANSCHE STEENKOOLGROEVE. 3 dooden, 2 gewonden. In de nabijheid van Ciermont-Ferrand been in een steengroeve een ernstig ongeluk pwj® gehad. Een groep arbeiders was bezig ®et het doen springen van rotsblokken, toen een®' klaps een groote steenklomp los geraakte M naar beneden stortte. Drie werklieden, uieoc» niet tijdig in veiligheid konden stellen, wer den verpletterd; twee andere bekwame» levensgevaarlijke kwetsuren. MISSIONARISSEN IN CHINA ONTVOERD- Naar gemeld wordt hebben ChinötWFj communisten een tweetal nhssionarw®» waaronder een van de Noorsche-Luthersc Staatskerk in Noord:Amerika, gevangen i nomen en ontvoerd. Deze ontvoering n plaats in de Zuid-Chineesche stad Lo®®»., die geheel door communisten is bezet groote schade heeft geleden. Een Room Katholiek geestelijke wist op het laa» oogenblik te ontkomen en de Hankau i*r port van het gebeurde uit te brengen- 241. De avontuurlijke tocht van Keesie en zijn gezellen begon. Met de vliegmachine werd over kraters gevlogen, waaruit vlammen en geweldige rookwolken opstegen. „Ik kan geen hand voor oogen zien", zeide Keesie, terwijl ze bo ven de kraters vlogen. -42. Terwijl ze zoo rond vlogen, zagen ze voor zijn hol ge legen een afschuwelijken draak, met zijn bek open, waarui vlammen speelden. Het dier was omringd door hooge vla®| men. „Dat is een gemakkelijk kar wee' zeide de verkeers agent, die ook nu weer de vliegmachine bestuurde.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6