SPORT en WEDSTRIJDEN. bomaanslag in innsbruck ?- verijdeld. auto in letland door een trein Binnenland 11 Volgens een bericht in de Soc.-Dem. ,Arbeiterzeitung" werd Zaterdag in de ten toonstellingszalen te Innsbrück een soc.-dera. vergadering gehouden, waar dr. Otto Bauer het woord voerde. Om 5 uur werd onder de aprekerstribune een bom met lont gevonden, die aldaa door politieke tegenstanders was neergelegd. In verband hiermede heelt men reeds ver schillende arrestaties verricht. GEGREPEN. - In de nabijheid van Wenden is een automo biel op een onbewaakten overweg door den sneltrein Riga-Reval gegrepen en een eind- weegs medegesleurd. De vijf inzittenden wer den levensgevaarlijk gewond. De eigenaar van den wagen loste daarop uit woede over bet ongeluk verscheidene revolverschoten op den chauffeur, die echter hun doel misten, waarop hij de hand aan zichzelf sloeg. De overige zwaargewonden zijn te Wenden in het ziekenhuis opgenomen. 85 PERSONEN DOOR VLEESCH VERGIFTIGD. In de nabijheid van St. Nicolas in Vlaan- deren hebben zich bij 85 personen plotseling vergiftigingsverschijnselen voorgedaan, welke te wijten waren aan het gebruik van bedor ven vleesch. Reeds een der vergiftigden is overleden. TRACTEMENTSVERLAGING. Hindenburg volgt het voorbeeld der ministers. Ook de rijkspresident heeft naar het W.B. meldt van 20 pCt. van zijn tractement af stand gedaan MOORD IN EEN KERK IN DUITSCHLAND. In de kerk in het stadje Loebau is, volgens een bericht in de Berlijnsche bladen uit Danzig, een uit Bromberg op bezoek zijnde yrouw, Kowalski genaamd, tijdens het ge bed door een messteek in het hoofd gedood. De moordenaar kon zonder herkend te zijn ontkomen. De politie heeft talrijke arrestaties verricht- De kerk werd gesloten. SNEEUWSTORM OVER KROATIË. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ;Agram en omgeving geteisterd door een he- vigen sneeuwstorm, die in de stad groote schade heeft aangericht, ruiten inwierp en telegraafpalen omver wierp. Bijzonder sterk hield de storm huis in een der voorsteden, waarvan vele arbeiderswoningen de daken werden afgerukt. Buiten de stad is het veld met een dikke sneeuwlaag bedekt. De tem peratuur is zeer laag derhandelingen ook rekening is gehouden me; de meer algemeene belangen, die Nederland- I heeft bij goede handelsbetrekkingen tus&rheen Duitsdilad en Nederland? 1 Wil de minister mededmhn, of het juist is, dat de regeering, alvorens de >nd<tr':an*ttfsf<^ gen te openen, zich niet in verbindg heeft g* steld, ten einde de noodige deskundige ad viezen te krijgen, met vereeniging*t» van be langhebbenden? Wil de minister met name mededeelen waarom de onderhandelingen in hst geheel geen contact hebben gezocht met den Neder landschen Bond in Duitschland? dan zal het bestuur onzer organisatie zich verplicht zien een voorstel aan de leden te doen om Duitsche machines, Duitsch zool- en overleder en verdere Duitsche grondstoffen zooveelmogQijk. te bojjeottea. INBRAAK. In den nacht van Vrijdagop Zaterdag is ingebroken in het_ perceel Oranjelaan 9 te Soestdijk. Vermist'worden een depositiebewijs -.van 5000 ten name van de Rort. Bankver., 'alsmede bankbiljetten van 100 en zes van -.vijf-en-twintig. Toegang tot het perceel werd verkregen door een gat te boren in een espag- l^let' v KORTE BERICHTEN- Verschenen :r het Voor'. Verslag der Tweede Kamer over hoofdstuk V (Binnenl Zaken en Landbouw) der Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1931. Morgen a.s. zal in de koffiekamer van de Tweede Kamer brood met aardappelmeel worden geserveerd. Vrijdag wilde te Dalfsen de heer Haa- verman aan een laschapparaat dat hij had schoongemaakt, nog eenige werkzaamheden verrichten, toen het toestel plotseling uit elkaar vloog. De man werd op slag geaood Prinses Juliana, die Vrijdagavond in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen de voorstelling van „Geschaft ist Geschaft", met Emil Jannings in de hoofdrol, bijwoonde, heeft zich in de pauze den toonrelspeler doen voorstellen en zich eenigen tijd met hem on derhouden. GEVECHT TUSSCHEN DUITSCHE NATIONAAL-SOC1ALISTEN EN COMMUNISTEN. Zondagmiddag waren ongeveer vijftig nat.- socialisten in een villawijk van de Leipziger Voorstad Leutzsch bezig met het verspreiden ,van manifesten, waarbij een woordenwisse ling ontstond met communisten, welke woor denwisseling weldra ontaardde in een ge vecht, waarbij de nationaal-socialisten twee .villa's binnendrongen om er bescherming te zoeken. De communisten trachtten eveneens de villa's binnen te dringen, beschadigden de deuren en wierpen de ruiten in. In totaal iwerden zeven personen gewond, waarvan twee ernstig. Toen de politie ter plaatse kwam, waren de schuldigen reeds ver dwenen Later op den dag werden te Leipzig echter eenige personen gearresteerd, die er sterk van verdacht werden, akn de onlusten te hebben deelgenomen. BE ,-HONGERMARSCH" NAAR DORTMUND. Omstreeks 80 communisten gearresteerd. De politie-president van Duisburg had, evenals zijn ambtgenooten in het Ruhrge- bied, met het oog op den door de communis ten aangekondigden hongermarsch naar Dortrnund voor Duisburg alle communisti sche betcogingen en vergaderingen in de open lucht verboden. In weerwil van dit ver bod trachtten Zaterdagmiddag talrijke per sonen stoeten te formeeren. Politiepatrouilles doorkruisten in vrachtauto's -de stad en ar resteerden onderweg niet minder dan 80 communisten, die in de politiegevangenis werden opgesloten. De rust werd nergens verstoord. DE KONINKLIJKE FAMILIE. De koningin-moeder, die Zaterdag Parten- kirchen heeft verlaten en naar München is vertrokken, is voornemens een van de laatste dagen van October hier te lande terug te kee- ren. Alvorens het paleis in het Lange Voor hout te betrekken, denkt de koningin-moedei nog eenigen tijd bij de koningin te vertoeven. De prins keerde Zaterdagavond uit Den Haag, waar bij de laatste dagen verbleef, naar Het Loo terug. RECHTSPOSITIE DER HOOFD ARBEIDERS- Het Verbond van vakorganisaties van hoofdarbeider^ in Nederland heeft Zaterdag te 's-Gravenhage een congres gehouden ter bespreking van de rechtspositie der hoofd arbeiders. Als sprekers traden op de heeren prof. dr. :J A. Veraart, oud lid der Tweede Kamer, W Drop en mr. P. J. Oud, leden der Tweede Ka mer. NEDERL ARBEIDERS IN DUITSCHLAND. Vragen van den heer I. H. J. Vos. Het Tweede Kamerlid de heer I. H. J Vos heeft den minister van Arbeid, H. en N. de volgende vragen gesteld; Wil de minister mededeelen, of het juist is, dat van 1 tot 7 October ij. te Berlijn Neder- landsch-Duitsche onderhandelingen hebben plaats gehad, speciaal over de belangen van de Nederlandsche arbeiders in Duitschland? Is de minister bereid, aan de Kamer mede te deelen, tot welke resultaten deze onderhan delingen hebben geleid? •- Wü de minister mededeelen. of bij deze on- DE STAATSMIJNEN EEN EIGEN HAVEN. Behalve de groote overlaadhavec te Bom, met welke werkzaamheden reeds eer» aanvang is gemaakt en een kleinere haven nabij het gehucht Nattenhaven tusschen Obbidit en Berg, welke men voornemens is aan te leg- Sen, komt aan het Julinakanaa! nog een der- e haven, meldt de „L. K." Dit zal een haven worden voor de Staatsmijnen. Zij komt te lig gen onder de gemeente Stein aan het Juliana- kanaal en zal door spoorlijnen met de Staats mijnbedrijven verbonden worden. DE F1NANCIEELE POSITIE DER AMBTENAREN. Een salaris- en pensioencongres. In het Parkhotel te Amsterdam heeft de Centrale van Nederlandsen Overheidsperso nen Zaterdagmiddag een salaris- en pen sioencongres gehouden, waarop een groot aantal sprekers de salaiisseh en pensioenen van de verschillende groepen van overheids personeel aan criffek onderwierp. Het woord werd gevoerd door oe heeren rl. F reen van den Centr. Bood van P. T. T.-personeel, A. Lodder van den Ned. Bond van Technici, C. Menke van een Bond van leeraren Nijver heidsonderwijs, B. de Boer van den Bond van Belastingambtenaren, G. C Hirs van den Bond van Registratiepersoneel, enz W. J. A. Beyer van de Ver. van teekenaars bij kadaster en. domeinen en A. van Geelen van het Nat. Verbond van gemeente-ambte ren. HET ZEEVISSCHERIJBEDR1JF. Opzegging van het collectief contract. Het hoofdbestuur van de Reedersvereeni- ging voor de Nederlandsche haringvisscherij heeft bericht ontvangen van de besturen van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders, den Centralen Bond van Transportarbeiders en den R.-K. Bond' van Transportarbeiders „St. Bonifacius", waar in wordt medegedeeld, dat zij het voor 1930 gesloten collectief contract opzeggen, met de bedoeling, daarin eenige veranderingen aan te brengen, die hun door de praktijk van dit jaar wenschelijk zijn gebleken. ROOVERS. Een buitenman van 6800 bestolen. Vrijdagnacht is te Rotterdam een boer van de Eilanden op stap geweest met een oude kennis van hem. Nadat hij afscheid van hem genomen had, is hij in de omgeving van den Schiedamschtdijk een vrouw tegengekomen, die hem heeft meegenomen naar naar kamer. Daar heeft de buitenman een kop koffie ge dronken, waarna hij in slaap is gevallen. Na eenigen tijd werd hij wakker met een ge weldige hoofdpijn Voor hem op tafel lag zijn portefeuille opengeslagen en daaruit waren 6800 ontvreemd. Van dit geld behooren 2800 aan een ander. Volgens den benadeel de had hij het geld nog bij zich, voor hij met de vrouw de woning is binnengegaan. NEDERLANDSCH VERWEER TEGEN DUITSCHE INVOERRECHTEN. De Federatie van Nederlandsche Schoen fabrikanten heeft aan de Duitsche leveran ciers van grondstoffen en machines voor de Nederlandsche schoenindustrie een circulaire verzonden, waaraan wij het volgende ont kenen De ontwikkeling van het handelsverkeer tusschen Duitschland en Nederland in het algemeen en wat betreft de grondstoffen en eindproducten der schoenindustrie in het bij zonder, vervult onze leden met ongerustheid en doet bij hen ernstig de vraag rijzen, of niet het oogenblik is aangebroken om met klem bij: de Nederlandsche regeering op maatregelen aan te dringen, en, voor zooveel hun eigen aanschoffingen betreft, zelf even eens maatregelen te nemen. Terwijl het Nederlandsche tarief van in voerrechten den invoer van Duitsche schoen machines vrijwel geheel, en zool- en overleder geheel vrij laat en de schoenen zelf aan een matig uniform invoerrecht van 8 ad valo- rem onderwerpt, wórdt de exportmogelijk heid der Nederlandsche schoenindustrie naar Duitschland door zeer hooge tarieven bemoei lijkt, terwijl volgens onze inlichtingen een be langrijke nieuwe tarielsverhooging bij even- tueele inwerkingtreding van het nieuwe Duitsch-Oostenrijksche handelsverdrag van kracht zat worden. De export van Nederlandsche schoenen naar Duitschland, toch reeds van zeer be scheiden beteekenis na de belangrijke tariefs- verhoogingen der laatste jaren, dreigt geheel Voetbal. De witzijden van gisteren. Het regenachtige weer her?' Hechts dit re sultaat gehad, dat drie terreinen werden af gekeurd, n.1. dat van Excelsior, van H.V.V. ên-van Fris ia. Het gevolg daarvan was. dat ExcelsiorH.B.S., H.V.V.Sparta en Frisia Friesland niet doorgingen. De overige ontmoetingen hebben weer eenige verrassingen opgeleverd, terwijl an dere uitslagen de scheiding tusschen kop en staart wat scherper gesteld hebben. In afd. I wist Ajax een groote 60 over winning op H.F.C. behalen, niettegenstaan de Van Reen en bij Aiax ontbrak. Toch duur de het lang, voordat Ajax kon scoren en zelfs waren de Haarlemmers het eerste half uur veel sterker dan de thuisclub. Toen kwam echter het eerste doelpunt, spoedig gevolgd door het tweede, zoodat met de rust de stand 2—0 was. Na de rust werd de stand regel matig tot 60 opgevoerd, zoodat de span ning weldra verdwenen was. Ajax heeft nu haar achterstand op Z.F.C. ingehaald, niet alleen echter door deze over winning maar ook door het gelijke spel van Z.F.C. tegen H.-D.V.S. Het is H.-D.V.S. mo gen gelukken, een puntje thuis te behouden in haar match tegen Z.F.C. De cijfers zijn niet alledaagsch: 66. Z.F.C. doelpuntte het eerst, maar H.D.V.S. maakte gelijk en wist zelfs dadelijk daarop de leiding te ne men (21). Voor de rust wisselde de stand nog een paar malen (22, 32, 33, 3 en na de rust ging het spelletje op denzelfden voet verder, zoodat de stand achtereenvol gens werd 44, 54, 55, 56 en einde lijk 66! Het publiek heeft dus wel sensatie beleefd! D.F.C. heeft haar kansje op de eerste plaats behouden door een overwinning op 't Gooi, terwijl de Stormvogels tegen V.Ü.C. een gelijk spel (44) bevocht. De stand der .leidende clubs is Z.F.C. 6 4 2 0 16—U 10 Ajax 5 3 2 0 142 8 D.F.C. 6 3 2 1 9—8 8 In afd. II heeft Blauw-Wit een kostbaar puntje verloren, door in haar uit-wedstrijd iegen K. F. C. slechts een gelijk spel te be vechten. Wel heeft BI. Wit tot kort voor hel einde de leiding gehad, maar toen wist K. F C. den gelijkmaker te scoren (1—1), waar mee het einde kwam. Voor Feijenoord een meevallertje, te meer, omdat ze na spannenden strijd met 21 een lastigen uitwedstrijd tegen R. C. H. won. A. D. O. behield haar kansje, door een kleine overwinning op V. S. V. (10), en Hilversum verloor thuis vrij onverwacht van E. D .0. (13). De historische ontmoeting H.V.V.Sparta ging niet door. In deze afd. hebben de leiding: BI. Wit 6 4 11 12— 4 9 Feijenoord 5 4 0 1 146 8 Sparta 4 3 0 1 125 6 In het Oosten een „big-match": Enschede- Go ahead. Wat we verwacht hadden, is ge beurd. Go ahead herstelde zich en wist een 2—0 overwinning te behalen, waarvoor ech ter hard gewerkt is. Tot vlak voor het einde was het 10 en Enschedé was toen sterk in den aanval. Maar juist toen kwam het twee de, beslissende punt en had Go ahead haar kans behouden Het is Vitesse niet gelukt, de zegetocht van P. E. C. te stuiten. Met over tuigende cijfers (7—0) gingen de Zwollena ren naar huis terug. Heracles behield haar kans, door Wage- ningen met 42 te kloppen en voor Robur wordt het oppassen. Zij speelde uit tegen A. G. O. V. V. en verloor met 41. Z. A. C. veroverde eindelijk het eerste punt je. Een gelijk spel tegen Tubantia was daar de oorzaak van. De stand is hier: P.E.C. - 5 5 0 0 25— 4 10 Enschedé 5 3 11 15—10 7 Go ahead 5 3 0 2 16—13 6 Heracles 4 2 11 109 5 In het Zuiden was het een goeden dag voor Noad en P. S. V. Beide clubs wonnen haar thuiswedstrijden, resp. met 40 van M. V. V. en met 21 van Wilhelmina, maar haar concurrenten verloren een of twee punt jes. Willem II verloor thuis liefst met 74 van Eindhoven, terwijl N. A. C. uit tegen B. V. V. slechts een gelijk spel kon behalen Longa, dat algemeen het zwakste in deze afd. beschouwd wordt, wist de Valk op vreemd terrein te kloppen met 21. De stand is: Noad P. S. V. N. A. C. Willem II 6 5 4 4 5 4 2 2 1 1 2 0 0 0 0 2 25— 8 28— 8 15—11 15—14 9 6 4 Men ziet, dat Willem II leelijk afgetakeld is. Dan hebben we nog het Noorden. Daar is allereerst de tweede nederlaag van Veen- dam, welke vermeld moet worden. Zij verloor Tvi uw6 laaioiv jai vti| ui vtgl gcutt.1 ucuii, cmt »vi uiv>iu verloren te zullen gaan, indien de tengevolge in Meppel met 21 van Alcides. van vorenbedoeld handelsverdrag te verwach ten verdere tariefverhooging in werking zou treden. De Nederlandsche schoenindustrie kan echter in deze abnormale concurrentie-ver- houdingen niet langer berusten en zijn meent daarom zich tot u te moeten wenden als be langhebbenden bij het behoud van Nederland als afzetgebied uwer artikelen met het ver zoek u tot de Duitsche Rijksregeering te wen den, teneinde te bewerken, dat van de voorge nomen verdere tariefsverhooging voor het artikel schoenen wordt afgezien. Mocht toch onverhoopt tot verdere tariefverhooging voor Ook Achilles wist thuis niet te winnen hoewel ze daartoe tegen G. V. A. V. wel in staat moest zijn geweest Echter, de Gronin gers wonnen met 32. 't Was trouwens voor Groningen een goe de dag. Velocitas wist thuis haar gevaarlijke concurrente Leeuwarden met 41 te klop pen, terwijl Be Quick haar aanhang verraste met een 20 overwinning ap M. S. C. Be Quick heeft de leiding nog, echter dank zij haar meer gespeelde wedstrijden dan Velo De stand is Be Qukk Leeuwarden schoenen in Duitschland worden overgegaan. Veendam 3 3 3 1 1 0 0 2 2 10— 4 25—13 15^ 7 G. V. A. V 6 2 1 3 15-19 5 Velocitas 2 2 0 0 73 4 De uitslagen in de eerste i.'-tsse luiden": Afdeeling I. D. F. C—'t Gooi 3—2 AjaxH. F. C. 60 H. D. V. S.—Z. F. C. 6-6 StormvogelsV. U. C. 44 Afdeeling II A D. O V. S. V. 1—0 R. C. H.Feijenoord 12 K. F. C.Blauw Wit 11 HilversumE. T' O. 13 Afdeeling III EnschedeGo Ahead 02 Z. A. C.Tubantia 22 A. G O. V V—Rob. el Vel. 4—1 HeraclesWageningen 42 VitesseP. E. C 07 Afdeeling IV N. O. A. D.—M. V. V. A-0 Willem IIEindhoven 4—7 De ValkLonga 12 B. V. V.—N. A C. 3—3 P. S. V.Wilhelmina 21 Afdeeling V Be QuickM. S. C. 2—0 VelocitasLeeuwarden 41 Achilles—G. V. A. V. 2—3 AlcidesVeendam 21 Onze tweede klassers In de Afd. A zijn gisteren slechts drie wedstrijden gespeeld, maar de resultaten daarvan wijzen op een verderen zegetocht van West-Frisia. Gisteren ontving ze D. E. C., dat met een 2—0 nederlaag naar Amster dam terug keeren kon. Hollandia wist in den Helder tegen H. R. C. een gelijk spel (11) te bevechten, wat voor de Hoornsche club een goed resultaat is. A. F. C. herstelde zich en won thuis van W. F. C. met 32. Ze blijft dus in „the running". In de B-afd. moest Haarlem in Hercules haar meerdere erkennen. In Utrecht wist de thuisclub de oud-eerste klassers met 53 te slaan. We zijn benieuwd, wie van deze twee gewezen eerste klassers straks den eeretitel zal behalen. D. W. S. ging naar Zandvoort en keerde met een 41 overwinning naar huis terug. Baarn en B. F. C. speelden en eindigden zooals ze begonnen waren. Velox toog naar Bloemendaal en nam met 13 de zege mee. Tenslotte in Amsterdam een „derby": SpartaanV. V. A. Na spannenden strijd wist de thuisclub met 21 te winnen. De uitslagen luiden: H. R. C.Hollandia 11 A. F. C.—W. F. C. 3—2 W. Frisia—D. E. C. 2—4) HerculesHaarlem 53 ZandvoortD. W. S. 14 BaarnB. F. C. O—O SpartaanV. V. A. 21 Bloemendaal—Velox 1—3 Het lijstje ziet er voor klasse A als volgt uit: 2e KLASSE A. Andere uitslagen. Wij noteeren nog de volgende uitslagen: 3e Klasse. KinheimW'meer 52 MeteoorHortus 21 D. J. K.Assendelft 46 A. P. G. S.—S. D. W. 3—1 4e Klasse. Swift—Zaandijk 11 PurmersteynA. D W. 80 BeverwijkSloterdijk 4—1 Res. 2e Klasse D. E. C. II—Alcm. V. II 4—1 V. V. A. II—K. F. C. II 2—5 BI. Wit III—Spartaan II 1—2 V. S. V. II—Ajax III 1—5 W. F. C. II—H. R- C. II 2—3 Res. 3e Klasse. Helderll—Ajax IV 0—1 O'park II Q. S C. II 46 D. E .C. III—Z. R. C. II 2—1 Spartaan III—Alcm. V. II i_i V. V. A. IIIA. F. C. III i_5 Krachtsport Successen van S. S. S. Men schrijft ons: Op de Zaterdag j.L te Amsterdam in het Sportfondsenbad gehouden wedstrijden om het kampioenschap van Nederland 2e klas gewichtheffen, wist de heer J. van der Kooy, lid der Alkmaarsche krachtsportvereeniging S, ,')es^aK te leggen op den kampioens titel in het midden-A gewicht met 75 K.G drukken, 7214 K-G. hveeh. trekken en 100 Kg stoot®, In dezen wedstrijd, welke onder de Olym pische bepalingen gehouden werd, verwerkte de heer v. d. Kooy 2714 K.G- meer dan zijn opvolger. Dit is voor S. S. S., dat tegen woordig onder leiding van den beer J. de Bakker oefent wederom een schitterend resul taat Kegelen. Wedstrijden van den A. K. B. Van Vrijdag 31 October tot en met Zondag 9 November a s. houdt de Alkmaarsche kegelbond weer zijn bekende populaire wed strijden, waarvoor weer een interessant pro gramma is samengesteld. Het hoofdnummer is natuurlijk weer den korpswedstrijd om den wisseibeker, waarvoor steeds grootere interesse bestaat. De laatste keer is deze beker gewonnen door C. U. B. O. met 312 hout. Ook nu zal het wel weer spannen, temeer, omdat de laatste jaren steeds boven de 30C hout gegooid wordt. Het valt dus zeker niet mee. om den prijs te bemachtigen. De vrije baan-wedstrijden zuilen ook nu vee! meer spannend worden. De heeren, die alle negens werpen, zijn zeer talrijk, en geven elkaar weinig toe. Het worden weer drukke avonden in de Unie. Gymnastiek. Wedstrijden te Stompetoren. Zondag werden in café Kamsteeg te Stom petoren door de gymnastiekvereeniging „Voorwaarts" onderlinge wedstrijden gehou- den, 's morgens voor de kinderen en in den namiddag voor de volwassen leden. Hoewel de belangstelling van het publiek gering was, werd er goed gewerkt, vooral door de jeugd. Wij hebben weer kunnen zien, dat de vereeniging onder goede leiding staat. Bij de wedstrijden voor meisjes werden de prijzen achtereenvolgens behaald door Neel- tje Tromp, Martje Heringa, Tr. Weder, An na de Geus, Marie de Jong, Tr. v. d. Wal en Geesje Kolk. Bij die voor jongens door Cor Staasen, Muus Weder, Arie Kooy, Piet Staa- sen, Cor Eus, Jb. Kaay en KI. Verweel. In den namiddag was de opkomst van be langstellenden wat grooter. Door de heeren. die de jury vormden, werden de prijzen toe gewezen aan de heeren P. Vader, Jb. Kalver- boer Szn. en B. Kolk en aan de dames W. Plugboer Bd. en Tr. Dekker. De heer C. de Goede Sr. reikte met een toe passelijk woord de prijzen uit. Paarden. Draverijen Kennemer Sportclub. De Kennemer Sportclub heeft gisteren het seizoen besloten met een meeting, waarvoor heel wat belangstelling bestond en waarbij de opkomst der paarden buitengewoon waa. Met het weer trof men het natuurlijk weer niet. Het was echt herfstachtig, koud en nat. Van de tribune werd weinig gebruik ge maakt. Het was er koud en de bezoekers met tribunekaarten vroegen zich verwonderd af waarom zij voor toegang tot de tribune nog een dubbeltje extra moesten betalen. Het terrein was zeer zwaar en een paar regenbuien maakte dit niet beter. Het zware pad was voor de paarden een geduchte han dicap en van veel invloed op de uitslagen der verschillende nummers, uitslagen die nog al eens verrasten. In de vierde klasdraverij was één der fa vorieten n.1. Robbedoes, door haar springnei- gingen al spoedig uitgeschakeld. Chilene wist heel mooi uit de achterhoede naar vo ren te komen en nagenoeg onbedreigd te winnen. Tom Mix bezette de tweede plaats. In de draverij 2e en 3e klasse werd tusschen Quick G en Trotteur een bijzonder spannen de strijd gevoerd, waarbij Siem Claudy een uitmuntende derde was. De gang van Siem Claudy maakte veel indruk. Juist in 't laat ste rechte eind bleek Trotteur nog een klein beetje reserve te hebben, net genoeg om den eersten prijs te winnen voor Quick G. In de eerste klas heat was het voor de achterste paarden heel zwaar. Remulus, ge reden door M. Siderius won vrij gemakkelijk de eerste heat, doch bleek daarmee zijn kracht verbruikt te hebben. In de tweede heat zorgde Qurville Patrick voor de groote verrassing door tien seconden sneller te loo- pen dan de eerste heat en met gemak te win nen. Flambeau en Present H hadden een zware taak. Ook de derde heat won Qurville, doch nu niet zoo gemakkelijk. De twee bovenge noemde paarden kwamen op 't laatst nog sterk opzetten en gingen nagenoeg gelijk als tweede door de finish. Het publiek dacht al gemeen dat Flambeau tweede was, maar de jury besliste van Present H. De handicapdraverij 3e en 4e klasse bracht niet minder aan 15 paarden in 't veld. Dat werd een zware course, die tenslotte door Penelopee," gereden door J. Witteveen, werd gewonnen. Sieghilde had zeker een mooie kans op de overwinning gehad als een paar kleine fouten haar geen terrein hadden doen verliezen. Zij toonde momenten van groote snelheid. Zij kwam als derde drie seconden na nummer één binnen. Voor de kortebaendraverij waren niet minder dan 25 deelnemers. De vijf series van vijf werden gewonnen door Konora, Hartstein, Chilene, Quick G en Ster. En deze Ster schitterde ook in de finals, waar hij met uiterst gering verschil voor Chilene den eersten prijs wist te winnen. Dit paard uit het Noorden had dus geen vergeefsche reis gemaakt en eenigszins verrassend was de overwinning wel. Na afloop van het vierde nummer had in de bestuurskamer dé uitreiking van het gou den horloge plaats, dat door het gemeente bestuur aan de Kennemer Sportclub als ex tra prijs voor dit seizoen was aangeboden. De heer D. J. Govers, voorzitter der K. S. bracht dank aan de heeren Thomsen en Koel- ma als vertegenwoordigers van het gemeen tebestuur voor het bewijs van belangstelling in het werk der K. S. Het bestuur had ge meend den prijs te moeten bestemmen voor den rijder, die in het afgeloopen seizoen op de Alkmaarsche baan de meeste eerste prij zen had gewonnen. Spr. wenschte den njder C. F. Ockhorst geluk met den fraaien prijs, want deze rijder kwam met drie overwinnin gen voor den prijs in aanmerking. Spr. hoop te dezen rijder nog meerdere malen ook in het volgend seizoen op de Alkmaarsche baan te zien. Ten slotte dankte spr. de pers voor de steun en medewerking dit seizoen

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7