DAGBLAD VQDR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Dagelijksch overzicht. Het aantal dooden thans 93. Het onderzoek naar de oorzaak. Morgen de teraardebestelling. Ondersteuning der nabestaanden. HET NOODWEER IN SILEZIE. Hooge waterstand in de rivieren. NOODWEER BOVEN OOSTENRIJK, Regenval en sneeuwstormen. NOODWEER IN FRANKRIJK. Overal materiëele schade* MERKWAARDIGE TEMPERA TUURSVERSCHILLEN IN SPANJE. EEN NIEUWE VICE-PRESIDENT VAN POLITIE IN OOSTENRIJK. WISSELVERVALSCHERS IN AMERIKA GEARRESTEERD. DREIGENDE OVERSTROOMINGEN IN TSJECHO—SLOWAKIJE. ALKMAARSCHE COURANT Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalvs Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.51. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel 1.25, bij groote contraeten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. roSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37099. Telef. 3, redactie 33. Au. 254 Directeur: C. KRAK. DI.\IUA« 2* OCTOBËK lf»30 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 132e Jaargang. Dit nummer bestaat uit bladen. DE RATIFICATIE VAN HET VLOOTVERDRAG. De oorkonden gisteren gedeponeerd. Redevoeringen van ministers-president. In de Locarno-zaal van het departement ,an Buitenlandsche Zaken te Londen had gis teren de plechtigheid plaats van het depo- iveeren der ratificatie-oorkonden van het Lon- densche vlootverdrag, bij welke plechtigheid Engeland en zijn Dominions natuurlijk in de eerste plaats vertegenwoordigd waren en verder Amerika en Japan. Voor Engeland zelf was MacDonald aan wezig, vergezeld van minister Henderson en den Eersten Lo-d der Admiraliteit, Alexan- der. Voor Canada, Zuid-Afrika, Australië en •Nieuw-Zeeland kwamen de premiers, voor Britsch-Indië Sir Atal Chatterjee, terwijl de Vereenigde Staten en Japan hun ambassa deurs hadden gezonden. Ter gelegenheid van deze plechtigheid werden verscheidene redevoeringen gehou den, die door de radio werden uitgezonden. Zoo sprak om. MacDonald, die er in zijn rede op wees, dat de drie onderteekenaars thans 'n nieuwen mijlpaal op den langen weg naar vrede en veiligheid gepasseerd waren. Over Frankrijk en Italië sprekende zeide MacDonald: „Ik hoop vurig, dat de onder handelingen, die tusschen Frankrijk en Italië tot voor kort gevoerd werden hen ertoe zul len kunnen brengen deel uit te maken ook van dat deel van hét verdrag dat de vloot- macht beperkt. Er moet een weg gevonden worden voor het overwinnen der bestaande moeilijkheden. Een definitieve mislukking is voor mij ondenkbaar, want de wereld heeft zijn hoop gevestigd op vooruitgang der ont wapening. Den dag waarop die overeenkomst bereikt zal zijn, zal een gelukkige dag zijn voor de wereld. Misschien kan men den ernst der ge varen en moeilijkheden niet beter begrijpen, dan door te wijzen op de enorme voordeelen voor de betrekkingen tusschen dc drie onder tekenende machten, welke sinds de onder- tekening van het verdrag ontstaan zijn. Nooit zijn de betrekkingen tusschen deze machten zoo hartelijk geweest er. wat waar is voor de regeeringen is waar voor de volkeren". Ten slotte merkte MacDonald nog op, dat deze verdragen een mislukking zullen zijn. tenzij zij leiden tot steeds grooter wordend internationaal vertrouwen en internationale vriendschap. De Japansche minister-president hield te Tokio een radiorede waarvan de vertaling door den Japanschen ambassadeur te Londen voor de radio werd uitgesproken. In deze rede werd de overtuiging uitgesproken, dat 't vlootverdrag een onmetelijken moreelen in vloed zal uitoefenen op het groeiende' be wustzijn van de menschheid. Het verdrag is een treffende demonstratie van onderling vertrouwen en den goeden wil tusschen de volkeren. President Hoover sprak van uit het Witte Huis te Washington en zeide, na de geschie denis der onderhandelingen te hebben aan gestipt, dat de zeemogendheden de moeilijk heden overbrugd hadden en er toe waren overgegaan hun onderdanen te ontlasten van den druk van overmatige vlootbewape- ningen. Drie vlootmogendheden, tezamen het grootste gedeelte van de maritieme wereld bewapening bezittende, hebben zich van riva liteit in bewapeningen afgekeerd en de on evenredige groei van hun vloten wordt thans voorkomen door een regeling gebaseerd op gezond verstand. Nooit mag m^n meer toestaan, dat er een wedloop in vlootnewapeningen ontstaat. Ziedaar een drietal redevoeringen, die vele idealen inhouden. Het voornaamste punt, dat werd aangevoerd, is misschien wel de ver houding tusschen Frankrijk en Italië. Men mag toch niet vergeten, dat juist het ont breken van die twee landen bij de ratificatie van het vlootverdrag een schaduw werpt op het overigens zoo schoone ideaal: vlootver- m'ndering. Misschien komen de heeren in beide genoemde landen nog wel eens tot an dere inzichten, maar de moeilijkheden welke overwonnen moeten worden, zijn buitenge woon groot. Zelfs zou wel eens kunnen blij ken, dat vooral Italië nog minder neiging tot toenadering toont, nu het machtiger dan ooit is, dank zij zijn invloed m den Balkan. Buiteniand DE REVOLUTIE IN BRAZILIË. Hevige gevechten in Rio en Sao Paolo. Daar de directe berichtgeving vanuit Ri° de Janeiro door de buitengewoon scherpe censuur volkomen onmogeiijk is, is men aan gewezen op de over Montevideo uk Buenos Aires komende berichten. Geruchten melden thans, dat in Rio de Janeiro bloedige gevechten geleverd worde». De tegenrevolutionnaire beweging in Sao Paoio is, volgers deze geruchten na een •trijd van vier uren onderdrukt. De toestand schijnt volkomen onzeker te zijn, daar de strijd in Rio nog schijnt te worden voortge zet. De nieuwe opstandige beweging geëindigd. Volgens berichten uit Rio de Janeiro is de nieuwe opstandige beweging reeds de kop in gedrukt. Bij de straatgevechten werden vele personen gedood en gewond. De orde werd door troepen hersteld. De beschieting van de „Baden". Uit Sao Paulo wordt gemeld, dat daar ter stede te kennen is gegeven, dat uit het bewijs materiaal, door het Duitsche gezantschap en den gezagvoerder van de „Baden" bijeenge bracht, blijkt, dat de schuld van den vesting commandant, die het noodlottig schot op ae „Baden" deed vuren, vaststaat. Aan dezen officier, kapitein Rollin, wordt ten laste ge legd, dat hij de militaire bevelen, evenals de schriftelijke instructies van de havenautoriteit betreffende de regeling van het scheepvaart verkeer, verkeerd heeft opgevat. Verder wordt uit Rio de Janeiro gemeld, dat de gezagvoerder van de „Baden" niet is gearresteerd en voortdurend op vrij voetea is geweest. De „Baden", waaraan de noodige herstellingen zijn verricht, heeft onder zijn leiding intusschen de terugreis aanvaard. Tijdelijke stopzetting stoomvaart diensten. De politieke onlusten in Brazilië dwingen de Europeesche reederijen, die het verkeer met Brazilië onderhouden, tot de uiterste voor zichtigheid. Reeds vóór de beschieting van de „Baden" hebben talrijke, o.w. ook Duitsche, reederijen medegede* uitstellen. inj* medegedeeld, dat zij de afvaarten moesten De Hamburg-Zuid-Amerika-lijn deelt thans mede, dat voorloopig geen schepen naar Zuid-Braziliaansche havens zullen vertrek ken. De Engelsche Booth-lijn, die op Noord- Brazilië vaart, heeft alle afvaarten, die In October hadden moeten plaats hebben, voor onbepaalden tijd uitgesteld. Na het incident met de „Baden" zullen waarschijnlijk nog meer reederijen dergelijke maatregelen nemen. Arrestatie van aanhangers der ter val gebrachte regeering. Ex-president Mello Vianna is gearresteerd op het oogenblik, dat hij trachtte zich in te schepen op de „Almazera". Carvalho Britte, oud-directeur der Brazi- liaansche bank, is eveneens aangehouden. De politie maakt bekend, dat alle personen, die deel hebben uitgemaakt van de ten val gebrachte regeering in hechtenis zullen wor den genomen. Muiterij onder de militaire politie. Geweer- en mitrailleusevuur in het centrum van Rio de Janeiro veroorzaakte een paniek, daar men vreesde, dat een tegenrevolufie was uitgebarsten. De militaire autoriteiten hebben een pro clamatie uitgevaardigd, de waarschuwing be helzende zch niet in de hoofdstraten der stad te begeven. Men zou te doen hebben met muiterij van een afdeeling der militaire politie, welke spoe dig werd onderdrukt. De regeering slechts van voor- loopigen aard. Generaal Tasso Fragoso heeft aan een dagblad medegedeeld, dat de regeeringsjunta een zuiver voorloopig karakter draagt, en dat de regeering zal worden overgedragen aan de reeds te Rio bijeengeroepen vertegenwoor digers der nationale beweging. De benoeming van Mello Franco tot mi nister van buitenl. zaken bewees volgens hem reeds de bedoeling der voorloopige regeering om de hartelijke betrekkingen van Brazilië met.alle landen ter wereld te handhaven. Spanje vraagt schadevergoeding. De Spaansohe regeering heeft van de vcorlocpige regeering van Brazilië een nota ontvangen, waarin wegens het treffen van Spaansch- onderdanen bij de beschieting van het Duitsche s.s „Baden" verontschuldigin gen worcen aangeboden en een gestreng on- aerzoek mar de oorzaken van deze gebeurte nissen wordt aangekondigd. Spaje zal geen nota van antwoord zenden, doch zijn ambas sadeur te Rio de Janeiro opdragen stappen te ondernemen tot het verkrijgen van schade loosstelling. Deze weg wordt gekozen omdat Spanje de nieuwe Braziliaansche regeering nog niet wtnscht te erkennen. Nieuwe onlusten? Volgens de thans te Parijs ontvangen be richten uit Rio de Janeiro hebben contra- revolutionnaire troepen een poging tot op stand gedaan, die echter door de militaire junta kon worden onderdrukt. In de straten van Rio werden barricaden opgeworpen en de kazernes der opstandelin gen werden omsingeld en onder vuur geno- men. Bij de gevechten zouden meer dan 100 personen zijn gedood. VOOR DE VERKIEZINGEN IN OOSTENRIJK. Vertegenwoordigers der Duitsche soc. houden redevoeringen en bevelen o.a. de aansluiting bij Duitschland aan. In een groot aantal vergaderingen te Weenen hielden, naar het W. B. meldt, de voorzitter van den Duitschen rijksdagleden Breitscheid en Crispien redevoeringen, waarin pleidooien wer den gehouden voor de democratische republiek en aansluiting bij Duitschland. Loebe verklaarde o.a., dat men tevergeefs een beroep zou doen op de wereld voor dc ge- lijkgerechtigheid der volken, wanneer men de democratische rechten van het eigen volk prijs gaf. Men mag niet naar achteren kijken, naar den tijd van monarchie en de Habsburgers en ook niet zijwaarts naar het fascisme, maar uit sluitend voorwaarts naar een groot-Duitsche republiek, die van de Alpen tot de Noordzee, van den Donau tot den Rijn de vrijheid van haar burgers waarborgt. Onze hoofden-kunnen vallen, maar de zaak van de soe.-democratie kan men niet onthoofden. Wij zullen de groot- Duitsche republiek verdedigen. Dr. Breitscheid verzekerde o.m., dat de Duit sche soc. niets inniger wenschen dan dat de beide landen elkaar over de grens heen de handen reiken; want zij zijn niet twee verschil lende volken, doch één volk. Onze gemeen schappelijke vijanden, zoo betoogde Breitscheid, zijn het kapitalisme en thans ook het fascisme. De vernietiging van het fascisme is de voor waarde voor een overwinning van het socialis me en tegelijk voor de aansluiting bij Duitsch land. Wij zijn besloten ook tot geweld over te gaan, wanneer van de andere zijde geweld wordt gebruikt. Wij zijn besloten strijd te voe ren tegen allen, die de democratie te na willen komen, waarbij spreker wees op de benoeming van Severing aan het hoofd van het Pruisische ministerie van binnenlandsche zaken. Eerst dan, wanneer de zekerheid bestaat, dat Duitsch land en Oostenrijk in het hart van Europa een blok van vrijheid, democratie en vrede vormen, heeft deze aaneensluiting zin. Zooals men hier geen aansluiting wenscht bij een Duitschland, waar Hitier regeert, zoo willen wij geen aan sluiting aan een Oostenrijk, dat staat onder een Starhemberg. Crispien tenslotte betoogde, dat ook in Duitschland het fascisme het stevige front der soc.-democratie niet vermag te verbreken. Een bom onder het podium. Volgens een mededeeling van de „Soz. dem. Korr." uit Innsbrück is voor den aanvang van een soc.-dem. vergadering, waar de afgevaar digde dr. Bauer zou spreken, onder het podium een bom gevonden met lont, welke zoodanig was geplaatst, dat degene, die haar aanstak tijd zou hebben door een achterdeur te ontkomen. Verschillende personen zijn gearresteerd. On middellijk na de opening van de vergadering werden stinkbommen geworpen, zoodat zes vrouwen in onmacht vielen. DE MIJNRAMP TE ALSDORF. 263 dooden. In het ziekenhuis te Escbweiler is gisteren een van de gewonde Alsdorfer mijnwerkers overleden. Het aantal slachtoffers is nu tot 263 gestegen. DE MIJNRAMP TE FRIEDRICHSTHAL. Zes gewonden in hopeloozen toestand Volgens de laatste berichten uit Saar- brücken verkeeren zes van de 20 gewonden mijnwerkers in levensgevaar. De directeur- feneraal voor het Mijnwezen zal zich naar aarbrücken begeven om het onderzoek in de Maybach-groeve persoonlijk te leiden. Vol gens mededeelingen van Fransche zijde heelt het voorloopig onderzoek uitgewezen, dat alle veiligheidsinstallaties intact zijn ge weest. De vlaggen halfstok. Krachtens besluit van de Rijksregeering en de Beiersohe en Pruisische Staatsregeerin- gen zullen op den dag van de bijzetting der slachtoffers van de Maybach-groeve van de openbare gebouwen de vlag halfstok waaien. De slachtoffers. Het is noodzakelijk het absurde gerucht tegen te spreken, volgens hetwelk 51 leden van de bergingscolonne in de groeve, waar de jongste ramp heeft plaats gehad, zouden zijn ingesloten. Aan geen hunner is een on geluk overkomen. Zii zijn nog steeds aan den arbeid om twee of drie dooden, die zich nog in de schacht moeten bevinden, boven te bren gen, dat tot dusverre nog niet mocht geluk ken. In de rouwkapel staan lange rijen lijkkis ten, welker deksels nog herhaaldelijk geopend moeten worden om het den nagelaten betrek kingen mogelijk te maken de dooden te iden- tificeeren. Woensdagachtend te negen uur zal in de kapel van het mijngebied een katho lieke en in een aan de mijn toebehoorende zaal een protestante lijkdienst gehouden wor den. In aansluiting hieraan zal in de gehoor zaal een officieele bijeenkomst worden gehou den, waaraan ook door den voorzitter der regeeringscommissie Ernest Wilton zal wor den deelgenomen en waarin de dooden van Maybach herdacht zullen worden. Voor zoo ver de doode geiden tificeerd zij» zullen, worden zij naar de plaats van inwoning over gebracht. De overige zullen hun laatste rust plaats vinden in een massagraf op het Ehren- friedhof Bildstock. Een mijnbaas, die op het moment van de ontploffing op de derde verdieping werkzaam was, heeft verklaard, dat de luchtver- versching op de plaats van de ramp niets te wensch overliet; ook later heeft hier niets aan gehaperd. De bedrijfsveiligheid was vrij goed. Gisteravond laat is men erin geslaagd nog drie ingesloten mijnwerkers uit de mijn te halen, zoodat zinog slechts één mijnwer ker onder den grond bevindt en wel de hou wer Meissel. Het totaal aantal dooden bedraagt thans 93, het aantal gewonden 21. Van slechts vier lijken heeft men de identiteit niet kunnen vaststellen. Het eerste officieele onderzoek naar de oorzaken van de ramp, waaraan ook verte genwoordigers van de groote mijnwerkers- organisatie deelnamen, heeft geen resultaat gehad. De arbeidsvertegenwoordigers vermoeden dat de haard der ontploffing gelegen is in een mijngang in de richting van den Brems- berg, afdeeling Oost 1, en niet in de afdee ling 3 en 2. Alle in de z.g. Bremsbergergang werken de arbeiders hebben den dood gevonden. En bovendien ontstond in een gedeelte van die gang een brand die op het oogenblik nog niet gebluscht is. Morgen vindt de teraardebestelling der slachtoffers plaats. De regeeringscommissa- ris heeft alle openbare vermakelijkheden in het geheele Saargebied verboden. In geen der mijnen zal morgen gewerkt worden. Heden wordt door de mijndirectie als eer ste ondersteuning aan de gezinnen van de slachtoffers elk 1000 francs uitbetaald en aan de gewonden elk 300 francs. Bovendien ontvangen de weduwen van de bedriifscoöperatie elk 1000 francs en de ge wonden 300 francs als voorschot. EEN GROOTE REDE VAN MUSSOLINI. Over den Europeeschen toestand. Het Negende Jaar van de Fascistische Tijdrekening, dat op 28 October ingaat, heeft Mussolini aanleiding gegeven in te genwoordigheid van de leiders der Fascisten een groote rede te houden. Thans, aldus zeide de Duce, doet meer dan ooit de formule opgeld: de gansche macht aan het Fascisme en uitsluitend aan het Fascisme. Zijn dezen zomer gehouden ledevoeringen beoogden de hypocrieten van Europa, die van den vrede spreken, doch overal den oorlog voorbereiden, aan den kaak te stellen. Deze redevoeringen werden uitgelegd als een oorlogsverklaring, maar men vergat hierbij, dat het dezelfde groepen zijn, die al acht jaar oorlog voeren tegen het Fascistisch regiem. Hoeveel leugens, riep Mussolini uit, zijn er over de geheele wereld reeds vèrspreid over de Fascistische heer schappij! Is hetgeen na de terechtstelling te Triest geschied is ,niet een aanwijzing, dat inderdaad tegen bet Fascisme strijd wordt gevoerd? vraagt spr. Weldra zal men van ons beweren, dat wij den kinderen de handen afsnijden, evenals men dit den Duit- schers in het jaar 1914 heeft toegedicht... in weerwil van het feit, dat ieder spoor dier verminkte kinderen ontbreekt! De oppositie gaat voort. Gisteren was het Italië, thans i3 het de geheele wereld. Voorts besprak spr. de naar zijn meening tegen Italië aanhangige militaire voorberei dingen en verklaarde, dat Italië nimmer het initiatief zak nemen tot den oorlog. In dit verband zeide spr., dat herziening der vre desverdragen in het belang is van Europa en van de geheele wereld. Wat de Italiaansche Balkan-politiek be treft, Italië zal rekening moeten houden met zijn sterk toenemende bevolking. Slechts naar het Oosten kan deze expansie plaats hebben. Italiës vriendschappen en verbinte nissen zijn dus begrijpelijk. Tenslotte besprak de Duce her fascisme als idéé, als doctrine en als universeel her vormingsmiddel. Men kan zich een Fascis tisch Europa voorstellen, dat wil zeggen ten Europa dat in Fascistischen zin het probleem van den modernen staat heeft op gelost. Het Fascisme geeft tevens de oplos cing voor het drievoudig probleem der ver houding tusschen staat en individu, staat er groepen en groepen onderling. DE STAKING IN DE BERLIJNSCHE METAALINDUSTRIE. Nieuwe onderhandelingen. De toestand van de staking in de Berlijn- sche metaalindustrie is nog steeds onveran derd. Er bestaat nog een kans, dat in den loop van vandaag nog onderhandelingen plaats zullen vinden. Het resultaat hiervan hangt echter ervan af of men er in zal sla gen tijdens de niet officieele besprekingen een basis van overeenstemming tusschen werk gevers en werknemers te vinden. Nadat de waterstand van den Oder Zon dagmorgen 1 V> M. was, steeg het water tot Maandagmidag van ruim 3 M. tot 4.83 M., d.i. meer dan een M. boven den hoogsten stand. Ook de zijrivieren zijn zeer sterk ge zwollen. Door het noodweer, dat onverminderd van kracht blijft, zullen, naar verwacht wordt, nog storingen optreden bij de electri- sche treinen. Op de baan Nandeshut—Lie- baü werd door den hevigen storm een boom omgeworpen, die op een juist passeerenden personentrein terecht kwam, waardoor de electrische leiding vernield werd. Eenige vensterruiten werden vernield, waardoor verschillende personen door glasscherven gewond werden. Bij Jacobsthal is een locomotief ontspoord, die met electriciteit gedreven werd, het ver keer wordt met stoomlocomotieven gaande gehouden. In verband met den sterken regenval wor den uit tal van plaatsen in Neder-Silezië be richten over hoog water ontvangen. Overal is men bezig om het water zooveel mogelijk te keeren. Het waterstaatspersoneel is overa geconsigneerd. Te Löwenberg moest reeds krachtdadig Ingegrepen worden. De lager gelegen deelen van de stad zijn reeds onder- geloopen. Oostenrijk is door noodweer geteisterd. Het Centraal Meteorologisch Bureau heeft sedert 60 jaren in Oct. nimmer zulke groote hoeveelheden regen geregistreerd als de laat ste dagen neergevallen zijn. De Weensche brandweer werd Zondag en Maandag meer dan 200 keer gealarmeerd om assistentie te verleenen. De telefoonverbindingen met Pas- sau zijn door de inwerking van het water gestoord. De Donau is stijgende, terwijl het Wiener Wald op tal van plaatsen blank staat. Uit de bergstreken worden sneeuw stormen gemeld. Op een bouwwerk in de Grossglocknerstrasse werd een groep arbei ders door den sneeuwstorm overvallen. Een man werd bevroren en drie werden er in uitgeputten toestand in het ziekenhuis opge nomen. In de omgeving van het Stubadal cirkelde Zaterdag van 16 tot 23 uur een blijkbaar verdwaald vliegtuig. Men heeft nog getracht lichtsignalen met de machine te wisselen, doch dit heeft geen succes gehad. Vermoed werd, dat het een Nederland-Indië vliegtuig was, welks route over Stiermarken gaat. (Het bovenstaande kan niet juist zijn, aan gezien het eenige in aanmerking komende Nederlandsche retourvliegtuig Zaterdagmid dag te omstreeks 12 uur te Amsterdam is ge arriveerd. Red.) De hevige stormen boven Frankrijk, ver gezeld gaande van sneeuw en hagel, woe den nog steeds voort. Aan de Atlantische kust en langs het Kanaal levert de Noord wester storm een ernstig gevaar op voor de visscherij. De visscherschepen hebben zoo snel mogelijk de havens opgezocht. Te Tou Ion belemmerde de storm het eerste Fran sche eskader zee te kiezen. Het Grieksche stoomschip „Maria" werd geheel onttakeld en dreef hulpeloos rond, totdat het een ha ven binnengeloodst kon worden. Ook in de provincie hebben regen en sneeuw groote schade aangericht. In de Fransche Alpengebieden ligt de sneeuw reeds meer dan een meter hoog. •In Spanje worden op het oogenblik zeef ongewone temperatuursverschillen waarge nomen. Terwijl n.1. heden de thermometer te Sevilla 30 graden boven nul aanwees, be droeg de temperatuur in Teruel slechts een graad boven het nulpunt. Gisteravond heeft de minister van binnen landsche zaken het verzoek om ontslag van den vice-president van politie Pamer aan vaard. Tot diens opvolger werd benoemd de directeur van politie dr. Brandl, die sedert jaren deel uitmaakt van het Weensche politie corps en tijdens den oorlog plaatsvervan gend leider was van de staatspolitie, die toenmaals onder leiding stond van dr. Scho- ber. BIJLEGGING DER FRANSCH- ITALIAANSCHE TEGENSTELLINGEN. Bemiddeling van Amerika. De correspondent te Washington van de Times weet te bevestigen, dat van de zijde der Amerikaansche regeering pogingen wor den gedaan om te komen tot bijlegging van de Fransch-Italiaansche tegenstellingen. De correspondent acht het echter indiscreet om in het stadium waarin de besprekingen momenteel verkeeren nadere mededeelingen omtrent den aard der bemiddeling te doen. Een bende internationale wisselverval« schers is in Managua (Nicaragua) gearres teerd. Zij hadden reeds hun slag geslagen door aan den bankinstelling daar valsche wissels tot een bedrag van 200000 dollar te verkoopen. Tengevolge van den sterken regenval zijn in Noordelijk Bohemen vele rivieren buiten hare oevers getreden. Op vele plaatsen heeft het water reeds een gevaarlijk niveau bereikt en als de regenval aanhoudt zullen vele plaatsen onder water gezet worden. In het bijzonder dreigt er gevaar in de omgeving van Seifhennersdorf en Gross-Schoessau.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1