llkmiirstlii Conrant. „...Maar de eenige zeep die ik aanbeveel, is PALMOLIVE," DE VERLOREN INJECTIENAALD. Dinsdag1 2§ October Radio-hoekje zegt Albert LEBLANC, te Nice. PER STUK ttllLLEIOiN. GEnEEXTERADE*. JU. 254 1990. tw« m itrttgite iMfgwg. Woensdag 29 October. Hilversum, 298 Al. (Uitsluitend V.A.R.A.- uitzending). 8.Gramofoonplaten. 10 Morgenwijding. (V.P.R.O.) 10.15 Orgelcon cert door Joh. Jong. 10.45 Kookpraatje. 11.30 Gramofoonpl. 12.Concert door het V.AR-A-septet. 1.302.Pauze. 2. Vrouwenuurtje. 3.Maak-het zelf-cursus. 4.Vragenhalfuurtje voor kinderen. 4.30 Orgelspel door Joh. Jong. 5.45 Concert door het V.A.R.A.-orkest onder leiding van Hugo de Groot. 6.30 Lezing over Bouwkunst. 7. Concert door het V.A.R.A.-orkest. 7.20 Le ring over het Socialisme door W. H. Vliegen. ,7.45 Lezing over de V.A.R.A.-Jubileumpro- paganda. 7.55 Gramofoonplaten. 8 „Zeemansvrouwen", tooneelspel in 4 bedrij ven van H. Bouber. 10.Populairconcert door het V.A.R.A.-orkest onder leiding van Hugo de Groot. 11.Persberichten. 11.15 —12.Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend N. C. R. V.) 8.1519.30 Morgenconcert. 10.30 Korte zie ken dienst onder leiding van Ds. K. Prins. 11.Gramofoonplaten. 11.3012.30 Or gelconcert door M. F. Jurjaanz. 12.30—2. Solistcenoncert, viool, fluit en piano. 2.2.45 Solistenconcert, zang, viool en piano. 2.45 Lezen van Chr. Radio-lèctuur. 3.154.15 Vervolg concert. 4.155.Gramofoonpl. 5.6.Kinderuurtje. 6.Landbouwhalf- uurtje. 6.45 Lezing door Dr. G. Esselink. 7.15 Electrotechnische les. 8.Concert. Stafmuziek van het 6e Regim. Infant, onder leiding van L. de Morée. Spr. J. C. Wirtz ove rde Lager-Onderwijsnovellen van Dr. A. Kuyper. 10.20 Nieuwsber. 10.3011.30 Gramofoonpl. Davenrty, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 1L05 Lezing. 12 20 Gramofoonplaten. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Zang door B. Jones, so praan. H. Bellis, bariton. 2.50 Uitz. voor scholen. 3.50 Orkestconcert 5 05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Be richten. 6.35 Berichten. 6.55 Berichten. 7. Pianospel door M. Cole. 7.20 Lezing. 7 45 Lezing. 8.20 Concert. Orkset. A. Rubinstein, piano. 9.10 Nieuwsber. 9.25 Vervolg concert. 10.20 Lezing. 10.35 Berichten. 10.40 Con cert. Kwintet. 11.20 Dansmuziek. 11.35— 12.20 Dansmuziek. „Radio-Paris", 1725 M. 12 50— 2.20 Gramofoonplaten. 4.05 Concert. Kwin tet 8.20 „Werther" van Massenet. Koor, orkest en solisten. 10.20 Concert. Orkest en cello. Langenberg, 473 M. 6.20—7.20 Gramo foonplaten. 9.3510.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert. 4-505.50 Orkestconcert. 7.20 Orkestcon cert en soli. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 2.50-4.50 Orkest concert en voordracht. 7.20—8.35 Orkestcon cert en zang. 8.509.15 Liederen-voor dracht. 9.3510.20 Kamermuziek. Trio. 10.2011.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Concert. 8.35 Concert georganiseerd door de RESEF. Zeesen, 1635 M. 5.056.2Q Lezingen. 6.20 —6.50 Gramofoonpl. 8.2011.20 Lezingen. 11.20—12.15 Gramofoonpl. 12.15—1.20 Le zingen. 1.20—2.05 Gramofoonpl. 2.05 3.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.50 5.15 Zang. 5.207.20 Lezingen. 7.20 Coït eert. 8.05 Lezing. 8.20 Berichten. 8.30 Or kestconcert. Sigrid Onegin, alt. 9.50 Berich ten. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. EEN NIEUWE ONTDEKKING VAN MARCONI? In de kringen van den „Consiglio delle richerche" en den Vaticaan-zender spreekt men over een nieuwe ontdekking van Mar- coni, die binnenkort, bekend gemaakt zal worden. E>ie ontdekking zou volgens de Tel. bestaan in een uitzendsysteem, dat de ont vangst, nog exclusiever dan de z.g. „gebun delde stralen" van Marconi, uitsluitend „Palmolive voldoet aan alle eischen der huid verzorging; niet alleen reinigt zijdoch tevens heeft zij een verfrisschenden en ver zachtenden invloed. Ik ken geen andere zeep- soort, die haar daarin evenaart ALBERT LEBLANC is de beroemde schoonheids-specialist van het Hotel Negresco aan de Promenade des Anglais te Nice. Elegante vrouwen van alle hoeken der aarde komen bij hem om advies; zijn salon is het rendez-vous geworden der Society, welke trouw blijft aan „Nizza, Ia bella". „Het is onjuist te veronderstellen, dat de huid grondig kan worden gereinigd met andere middelen dan zeep en water," verklaart deze expert. „Nu en dan vraagt men mijmag ik zeep gebruiken voor mijn gezicht? Ik antwoord steeds bevestigend - met nadruk! Het gebruik van Palmolive zeep acht ik onontbeerlijk in de dagelijksche routine der huidverzorging", besluit de heer Leblanc, en hij verschaft zijn cliënten het volgende eenvoudige recept dat ieder zonder eenig bezwaar 2 maal daags thuis kan toepassen: Maak over vloedig schuim uit Palmolive zeep en warm water; masseer hiermede twee mi nuten lang flink gezicht en hals. Afspoe len met warm, daarna met koud water. Hotel Negreseo, Nice. Ook U behoeft deze methode slechts éénmaal te probeeren, om in te zien dat ze onschatbaar is voor het behoud van een jeugdige, gezonde teint. Blijf Palmolive zeep tevens voor Uw bad gebruiken 1 H-30-6A i n -i Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door J. E. DE B. K. 44) 'Hij hield op alsof hij spijt had van zijn laatste woorden. Esther zweeg en hij vervolgde: „Ik wist niets te zeggen en voelde me niets op mijn gemak, 't Gekke is Esther, dat ik evenmin als vroeger van haar houd, maar ze deed me ge voelen hoe unfair ik gehandeld had. Ik voel, dat ik het aan haar verschuldigd ben te trachten vriendelijker te zijn. Kun je dat begrijpen?" „Natuurlijk kan ik dat. Waarom zou je het niet zoo voelen? Ze is de vrouw van je vader' „Ja, ze is de vrouw van mijn vader. Het eind was, dat ze haar handen op mijn schouders legde en vroeg of we vrienden zouden zijn. Wat kon ik zeggen. En toen legde ze haar wang te gen de mijne en en ik sloeg mijn arm om haar heen; dat scheen ze te verwachten en ik wist niet anders te doen. En toen kwam jij bin nen en ik zal je oogen nooit vergeten." Esther lachte ogelucht, hij lachte mede en al lebei waren ze innig vroolifk. De heele zaak was nu zoo anders. Roger's mededeeling had alle bittarheid weggenomen. Ze begreep nu waarom hij zoo achuldig had gekeken. Het was een strijd geweest tusschen verstand en voor- •otdeel, en gevoel van recht had over- „Stil, we moeten geen leven makenl Goeden nacht, ik ga naar bed." Haar beide handen vattend hield hij haar te rug. „Je houdt me niet voor een mallen dwaas, doe je wel?" „Neen zeker niet. Waarom zou ik?" „En je gelooft ook niet, dat ik verliefdheden tegen haar debiteerde of zoo iets?" „Als je zoo blijft protesteeren ben ik daar niet zoo heel zeker van". En van een hoogere traptrede hem lachend aanziende hield ze op. „Esther jij!" Chalmers kwam met afgemeten stappen in de hall om de deur te sluiten en van deze onder breking maakte Esther gebruik om naar boven te snellen. Goeden nacht!" riep ze hem over haar schouder met zachte stem toe. Met glinsterende oogen zag Roger haar na, toen bracht hij weer de hand aan zijn voor hoofd. „Chalmers, wil je me een glas whisky soda brengen, misschien dat het goed is voor die lamme hoofdpijn. Den volgenden morgen was de hoofdpijn niet over, maar ze was minder hevig. Aan het ont bijt merkte zijn tante dat hij niets geen eetlust had; hij proefde maar even van zijn grapefruit en van zijn koffie nam hij een klein slokje. Ze vroeg naar de oorzaak, ze vond dat hij niet zijn gewone klelir had. ,,'t Is niets Dido, maar ik voel me beroerd." „Hoofdpijn?" „Een beetje, maar het zal wel overgaan." Hij vofid het naar, dat er een angstige uit- voor bepaalde stations mogelijk maakt. Dat Marconi in die richting zocht, is bekend. Hij heeft zich echter nog niet over de ontdekking uitgelaten, maar haar ook niet geheel ge loochend. WINKEL. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdag 24 October 1930. Tegenwoordig alle leden. Mededeelingen. In de plaats yan den heer J. A. Riet- bergen is tijdelijk benoemd de onderwij zeres mej. A. C. Jansen uit Wieringer- waard. Inmiddels hebben zich bij de 3e oproeping 17 sollicitanten aangemeld en getracht wordt spoedig tot een benoe ming te kunnen overgaan. Het onderwijs in de wiskunde aan de school voor U. L. O. is tijdelijk opgedra gen aan den heer K. Viersma, onderwij zer aan de U. L. O. school te Noordschar- woude, waarvoor per middag dat onder wijs wordt gegeven 3 X 2 zal worden betaald. Door de Banne Nieuwe-Niedorp is op gezegd de overeenkomst van 7 April 1869 en zulks met ingang van 1 Nov. a s Daarbij werd overeen gekomen dat de Banne Nieuwe-Niedorp zou onderhou den een gedeelte Ooievaarsweg gelegen in de gemeente Winkel en de gemeente Winkel het paadje vanaf D. Appel tot het klooster gelegen in de Banne Nieuwe-Niedorp. Voorts onderhield de Banne Nieuwe- Niedorp een gedeelte van den Niedor- perweg vanaf de grensscheiding bij de Gasfabriek tot het damhek van G. Klare, welk deel is gelegen in de gemeente Winkel en zal ook dit onderhoud met 1 November a.s. staken. Het komt B. en W. billijk voor, dat ieder zijn eigen wegen onderhoud en zullen vanaf 1 Nov. a.s. zelf daarin voorzien. Aan de o. 1. school te Winkel hebben zich een 15 tal leerlingen aangemeld voor het volgen van een cursus voor schoolvrije jeugd en te Lutjewinkel 12. Aan de beide scholen wordt derhalve een cursus gegeven, terwijl het geven van onderwijs daaraan te Winkel is op gedragen aan den heer M. J. Wolthuis en te Lutjewinkel aan den heer K. Mulder. In antwoord op een door den heer van Dijk gestelde vraag: waarom Winkel voor straatverlichting zooveel meer moet betalen dan Nieuwe Niedorp? werd medegedeeld dat Winkel belangrijk meer lantaarns heeft en ook de bediening door de fabriek wordt betaald. Eenige ingekomen stukken en versla gen werden goedgekeurd. Vaststelling begrooting 1931. In verband met de door de commissie bij het onderzoek der begrooting gestel de vragen, deelen B. en W. mede, dat aan enkele bemerkingen van admini stratieven aard werd tegemoet gekomen en voorts: 1. de inkoop van pensioenen geschiedt krachtens de inmiddels vervallen Pen sioenwet voor de gemeente-ambtenaren 1913, wlke wet in werking is getreden 1 October 1913. De inkoop geschiedt in veertig jaren, telken jare een gelijk be drag. De verdeeling dier bijdrage was aanvankelijk genoemd in één bedrag, doch als gevolg der wijziging van reke ning en begrooting moest dit bedrag worden gesplitst en is daardoor de mo gelijkheid ontstaan dat eenig verschil in enkele posten is ontstaan, doch tot zeer geringe proporties; 2. het woonwagenkamp op een afzon derlijke plaats te vestigen heeft ook de aandacht van B. en W. doch de moeilijk heid een dergelijke plaats te verkrijgen moet niet worden onderschat; 3. de woninghuur van J. van Dijk is ongewijzigd gebleven, alleen bij raadsbe sluit van 7 April 1930 is zijn pensioens grondslag gewijzigd; 4. het voorstel inzake verhooging van het loon van den wegwerker N. Leijen met 2.— per week, meenen B. en W. te moeten handhaven; 5. het gevoelen der commissie om het loon van de arbeiders bij het tonnenstel sel met 1 per week te verhoogen, kun nen B. en W. deelen; 6. waar gesproken wordt van een boet bij J. Korff is bedoeld een boet, ge bouwd achter de woning van J. Korff, arbeider bij het tonnenstelsel in Winkel. Bij de begrooting vestigde de heer Van Dijk de aandacht op de crisis in land en tuinbouw en meende dat met ka-acht drukking in haar oogen kwam. „Lieve, tante, maak u over mij niet bezorgd, iemand kan toch wel eens hoofdpijn hebben, zonder „Dat weet ik wel Roger, maar lieve jongen, eerst je vader en toen Thérèse Zou je niet eens met den dokter spreken?" „Ik zie dien dokter al veel te veel naar mijn zin, ik loop hem overal tegen het lijf. Hij is een neerdrukkend, log monster." „Roger, wees niet kinderachtig, dat ligt aan zijn manieren." ,,'t Zijn verduiveld vervelende manieren en ik zal mij zelf wel van mijn hoofdpijn afhelpen als u het goed vindt. Hebt u aspirine?" „Ik heb iets dat beter is dan aspirine, een Fransch middel, ik zal het voor je halen." Even daarna, toen hij zijn koffie op had ge dronken vond hij zijn tante in de hall bezig een flesch open te maken. ,,'t Is de glazen stop, die niet draaien wil. Wat heb je nu aan een ilesch die niet open kan." „Geef ze mij, ik zal haar onder de heete kraan houden." „Dat heb ik gedaan, het helpt niet „Dan zal ik het probeeren met een brandende lucifer." Hij hield de flesch boven de vlam. „Daar gaat hij." Hij draaide aan de stop, de flesch knapte, een gilletje van miss Clifford en een scherpe lucht vulde de kamer en de inhoud van de flesch lag op het karpet. De hals was er af gebroken en Roger had een diepe snede in zijn duim, waaruit het bloed rijkelijk vloeide. „Hoe akehg, het spijt mij zoo. Wat nu ge- bij de regeering moet worden aange drongen op steun, afdoende steun en zou daarvoor gaarne zien dat 'n lichaam als de vereeniging van Ned. Gemeenten zich daarvoor spanden en het van hier uit daar aanhangig werd gemaakt. Bij de regeering is wel voldoende geld aanwezig gezien de 120.000.000 voor de Vlootwet. Voorts vestigde spr. de aandacht op het wegenvraagstuk. Het onderhoud kost 6000 per jaar. Spreker schatte dat vanuit de gemeente 4 a 5000 aan wegenbelasting wordt opgebracht, en er komt niets voor terug. Ook daarvoor wenschte spreker pogingen aangewend om bijdrage van Rijk of Provincie te krijgen. De voorzitter deelde mede, dat het punt steunverleening aan land- en tuin bouw een punt van behandeling is in verschillende andere college's, o.a. de Staten der Provincie aan de orde, en daar kan meer worden gedaan dan door de gemeente. Het wegenvraagstuk is ook daar in be handeling en voortdurend wordt aange drongen om ook de gemeenten te steu nen. Door de provincie is daarvoor een belangrijk bedrag uitgetrokken. De begrooting werd vastgesteld als volgt: gewone dienst ontvangsten 101.296.54, uitgaven 101.296.54, saldo nihil; kapitaaldienst: ontvangsten 26.302.12, uitgaven 26.302.12, saldo nihil. Beschikking op verzoeken om subsi die in de begrooting vastgesteld. Legwedstrijd Bond van Pluimveehou ders in Noordholland 10; vereeniging tot bevordering van het vakonderwijs in Westfriesland 10; Commissie voor de malariabestrijding in Noordholland 17.35; Noordhollandsche vereeniging „het Witte Kruis" 25; Afd. „Winkel" van het Genootschap Kinder Vac. kolo nies 75; Zangvereeniging „West- Frisia" 50; Gymnastiekvereeniging „Sparta" 50; Winkels Harmonie 100; Alg. Ned. Geheelonthoudersbond 10; Schager Handeldi*. eri Ind. Midden standsbond 10; A. N. W. B. Toeristen bond voor Nederland 25; verzoek van de R. K. vereeniging „Moederschaps- zorg" te Heerlen. B. en W. stelden voor daarop afwij zend te beschikken. Alzoo besloten. Verzoek van N. Leijen, wegwerker te Winkel om verhooging van zijn week loon van 22 op 25. B. en W. stelden voor op het verzoek afwijzend te beschikken en zijn loon te bepaten met ingang van 1 Januari 1931 op 24 per week. Met 4 tegen 3 stemmen werd daartoe besloten. Goedkeuring begrooting algemeen bur gerlijk armbestuur 1931. De commissie van onderzoek adviseer de tot goedkeuring, overeenkomstig dat advies werd besloten en de begrooting goedgekeurd in ontv. op 12.353.18, in uitgaaf op 12.353.18, saldo nihil. Goedkeuring begrooting gasfabriek '31. De commissie van onderzoek adviseer de tot goedkeuring. Overeenkomstig dat advies werd besloten en de begrooting goedgekeurd, gewone dienst in ontvang op 53.962.24, in uitgaaf 53.962.24, saldo nihil; kapitaaldienst in ontvang op 23.227, in uitgaaf op 23.227, saldo nihil. In deze begrooting was vervat het vooi-stpl, om, gezien de komst van het electrisch licht, de gasprijs te verlagen en voorgesteld werd het vastrecht te be palen op 0.75 per maand en voor al- lenwonenden 0.45 en voor de gasprijs te bepalen op 0.10 per M3., een en an der bij wijze van proef voor één jaar. Daartoe werd besloten. Vaststelling suppl. begrooting 1930. B. en W. stelden voor de begrooting voor 1930 te wijzigen en de uitgaven te verhoogen met een bedrag van 75, met welk bedrag de post voor onvoorziene uitgaven werd verlaagd. Goedgekeui-d. Verzoek van Jur. van Raalte e. a. te Lutjewinkel om plaatsing van een straatlantaarn. B. en W. achtten het wel noodzakelijk om door verplaatsing van een lantaarn en het aanbrengen van een nieuwe lan taarn wijziging in de straatverlichting te brengen, doch stelden voor, daarmede te wachten op de mogelijkheid om daar in door middel van electriciteit te voor zien. Aldus besloten. Verzoek van J. H. Puijk e.a. om een een lantaarn te plaatsen op den West- frjeschen Dijk. Om reden als voren genoemd stelden daan?" De oude dame keek versuft en Roger keek naar het bloed in zijn handpalm. „Haalt u mijn zakdoek eens uit mijn broek zak." „Neem de mijne, blijf stil staan, ik zal zuster Rowe roepen. Die ellendige Ilesch, het is mijn schuld". In haar agitatie kwam ze zonder te kloppen in de ziekenkamer en riep: „Zuster Rowe, kunt u dadelijk komen, mijn neef heeft een groot ongeluk gehad." „Een groot ongeluk?" „Ja, helpt u even?" Esther stond over het bed gebogen aan den tegenovergestelden kant van den dokter, die den patiënt juist een inspuiting had gegeven. Ze staarde verschrikt naar miss Clifford, terwijl zij de naald, die de dokter haar juist gegeven had, in de hand hield. „Zeker, ik kom dadelijk." Ze haastte zich de kamer uit achter de oude dame aan, het aan den dokter overlatende den patiënt toe te dekken. „Zuster." Er was een knorrige toon in zijn stem. „Ik kom dadelijk terug, dokter. O, wat heeft hij met zijn hand gedaan?" Ze stond al naast Roger, die met de door weekte zakdoek zijn hand stond af te vegen. „Lieve zuster, het is maar een snee; hebt u een lapje om er om heen te doen?" „Laat mij eens zien?" Ze bekeek de diepe snede en riep tegen de zieke: ,,'t Is maar een snede, sir Charles, het is niet erg." Daarop haalde ze haar verbandkistje en miss Clifford maakte de tafel leeg." B. en W. voor ook dit verzoek aan te bouden. Aldus besloten. Verzoek van Ged. Staten tot verhoo ging der bijdrage voor de Kanalisatie. Zooals bekend is, werd bij raadsbe sluit van 1 Sept. 1927 besloten, om in het kanalenplan voor Westfriesland en meer in het bijzonder voor het plan KolhornAlkmaar gedurende 40 jaren, een bijdrage te verleenen van 400 per jaar. Ged. Staten vragen nu de bijdrage de» zer gemeente met 200 te verhoogen. Het komt B. en W. voor dat een ver hooging met 200 voor deze gemeente te hoog is, in verhouding tot het belang dat de gemeente er bij heeft en stelden voor de bijdrage met 100 te verhoogen. Na uitvoerige bespreking wed met 4 tegen 3 stemmen daartoe besloten. Definitieve vaststelling der aanslui ting aan de waterleiding van r.:^ ren dabele gedeelten en vaststelling der bij dragen daarvoor. B. en W. meenden voor de aansluiting der niet rendabele gedeelten te mogen verwijzen naar de overgelegde bereke ningen in de raadsvergadering van 30 Mei 1930 het voor de gemeente bij te dragen deel werd toen gerekend op 710.42. Nu de contiacten zijn r.fgesloten blijkt dat nog niet allen zich hebben ver klaard en hoewel verwacht mag worden dat in de toekomst de aansluitingen wel zullen komen, op het oogenblik is daar van het gevolg dat de bijdrage der ge meente iets hooger zal komen n.1. 957.41. Het P. W. N. doet deze bereke ning gestand tot 15 November a.s. B. en W. stelden voor thans definitief te besluiten, die kosten voor rekening der gemeente te nemen. Aldus besloten. Verzoek van B. Pluister om alsnog te worden aangesloten aan het waterlei ding en electriciteit. B. en W. stelden voor dit adres in bun handen te stellen om na onderzoek voorstellen te doen. Aldus besloten. De heer Dekker zeide wel te weten dat daar geen waterleiding kwam doch dat er ook geen electriciteit komt had spre ker bevreemd, ja teleurgesteld, aange zien hij en velen met hem in de vaste veronderstelling verkeerden dat 't over al en in elk geval langs dat deel van den Westfrieschen dijk zou komen en spre ker wenschte dat nog onder het oog te zien. De heer Honingh gevoelde zich even eens teleurgesteld. De voorzitter zeide dat van aansluiting van dit deel nooit spi-ake was geweest en de veronderstelling wel op een vergis sing moet berusten. Voorstel intrekking raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening van, 5500.— voor de schoeiïng van de Mo lenkade. Door Ged. Staten werden bezwaren ge maakt tegen de voorgestelde samenstel ling van de te maken schoeiïng langs de Molenkade en in verband daarmede goedkeuring onthouden aan het raads besluit van 23 Juli j.L tot het aangaan van een leening van 5500 voor genoemd werk. De constructie voor deze schoeiïng, zooals Ged. Staten die wenschen, is zeer zeker deugdelijker, doch zal de kosten aanmerkelijk doen verhoogen. Voorts doet zich het geval voor, dat de metingen yoor de kanalisatie in den laat- sten tijd gegaan zijn langs de Molen kade en hoewel nog niet bekend is wel ke richting zal worden aangenomen ver dient het toch aanbeveling om langs deze lijn geen kostbare werken uit te voeren, zoolang de richting van het ka naal niet vaststaat. B. en W. stelden mitsdien voor boven aangehaald raadsbesluit in te trekken. Aldus besloten. Verzoek van de afd. Winkel van den Nederl. Bond van arbeiders in het land bouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf inza ke werkverschaffing en toeslag. Door het bestuur van genoemde af» 'eeling wordt verzocht: lo. in de allereerste plaats georgani seerde arbeiders te werk te stellen, wan neer ze als werkloos staan ingeschreven; 2o. een toeslag te willen verleenen uit de gemeentekas op de werklooze uitkee- ring van 50 cent per dag aan georgani- seerden; 3o. een steunregeling te willen treffen voor uitgetrokkenen. Het komt B. en W. voor, evenals vo rige jareii, in tijd van werkeloosheid zoo mogelijk door allen arbeid te doen ver- „Wat bent u een heerlijke hulp, zuster Rowe. Moet het gehecht worden?" „Neen, maar wel verbonden, 't Is op zoo'a lastige plaats en de rechterhand nog weL" „Adieu tennis, golf, voor de rest van mijn ver blijf hier", zeide Roger spijtig. „Wat een tegen valler. „Netjes en handig ging Esther te werk en spoedig zat de hand in een keurig, wit verband, dat naar jodium rook. Ze voelde, dat Roger geen oog van haar afwendde. „Kan ik ook helpen?" Deze vraag, op gemaakten toon gedaan, kwam van den dokter, die in de deuropening stond en het drietal met doffen, onderzoeken den blik aanzag. „Neen, dank u dokter, ik ben net klaar. Hebt u me niet noodig?" Ze dacht dat hij iets had willen zeggen. „Neen, op het moment niet." Langzaam kwam hij de kamer binnen, terwijl zijn oogen onderzoekend rondgingen over tafel, schoorsteenmantel en Louis XV lataleL Toen ging hij weg, gepréoccupeerd. „Wat een zonderlinge man", zeide miss Clif ford met een glimlach. „Nu zou het toch dood natuurlijk zijn geweest als hij gevraagd had hoe Roger zich zoo kon snijden." Maar Esther, wetende hoe die onbeduidende kleinigheden den dokter niets konden schelen, vond het niet zoo vreemd. Vlug knoopte zij het windsel vast om Roger s pols. „Dat moet u omhouden, het mag niet aat worden." „En als ik nu in het bad ga?" -""-vrdt vervolgd),^

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5