Een zwakke Maag? Ptf5nc3aal nieuws »E AVO\Tittl\ V 4 V EEN VERk KI lt1 ETJiI- ~3B\ Sanatogen llarkt de lenuwen, die de maagwerking regelen. Het overwint zoodoende allerlei maagkwalen, geeft de maag ruat en verhoogt den eetluct, Zoo echrijft Dr. C L.WHEELE* in rijn boek „De Zenuwen der toekomri"; „Wanneer eetlust ontbreekt, zallSanatogen helpen, want dit preparaat heeft een di recte werking op.de «maag- zenuwen. De „trek voor een behoorlijken maaltijd keert spoedig terug en menachen met eetlust en goede spijsvertering zijn niet ziek." Begin nog vandaag Sanatogen te ge bruiken (twee theelepela.na iederen maaltijd). Dan zuhgij U weldra weer volkomen 'gezond voelen. sanatogen Het Zennwaterkend Voedaol. In alle Apoth. en Drog. vanaf f .1.- p. bu». richten tegen een ioon van 0.30 per uur en een werkweek van 48 uur. Verder meenen zij niet te moeten gaan mitsdien op het verzoek afwijzend te beschikken. Aldus besloten. Regeling renteloos voorschot inzake de stoomtram Schagen—Wognum met de directie der Ned. Spoorwegen. Door de directie der Ned. Spoorwegen is aan alle belanghebbenden bij de vroe- fgere stoomtram Schagen—Wognum, be richt dat Ged. Staten dezer provincie be reid zijn de trambaan aan te koopen voor 54.500.(met uitzondering van een gedeelte van 3 K.M.) welk deel thans wordt benut voor de lijn Schagen- van Ewijksluis. De belanghebbenden hebben destijds een "renteloos voorschot gedaan van to taal 123.000.waarin deze gemeente is betrokken voor 7000. De directie stel de nu voor de 54.500 te accepteeren en idaarmede algeheele kwijting te ver leenen hetgeen voor deze gemeente be- (teekent een teruggave van 54.5 ged. door 123 X 7000 ƒ3101. Dit voorstel is in behandeling bij de •ommissie die de belangen der betrok kenen behartigt en daarmede nog niet aan een eind is, doch waar binnen kor ten tijd een beslissing moet worden ge nomen, wenschten B. en W. nu reeds het gevoelen van den raad te kennen en stel den voor, om, indien de commissie geen voordeeliger overdracht zal kunnen be reiken, met het aanbod accoord te gaan. Aldus besloten. Verzoek van de Heidemaatschappij om toe te treden als lid van die maat schappij. Onder overlegging van een jaarver slag vei zoekt de directie der Heidemaat schappij de gemeente te doen toetreden als lid. B. en W. stelden voor dit verzoek .voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. De rondvraag leverde niets bijzonders op. Daarna sluiting. WIERINGERWAARD. De Raad dezer gemeente vergaderde Za terdagmiddag te half drie onder voorzitter schap van burgemeester Haringhuizen, te vens secretaris. Afwezig de heer Chr. v. d. "Kolk met kennisgeving van verhindering. De voorzitter feliciteerde den heer Koster met de onderscheiding welke deze te beurt is gevallen bii zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De heer Koster heeft deze onderscheiding ontvangen ia zijn kwaliteit van voorzitter van den Bond van Zuivelfabrieken doch in nog veel meer ver- eenigingen heeft hij zitting. De maatschappij heeft zulke mannen noodig. Naar aanleiding der notulen vroeg de heer Visser of de heer Saai in de vorige verga dering niet gegarandeerd heeft, dat de kosten der school beslist niet hooger zouden worden. De heer Visser heeft hiervan in de notulen niets gehoord. De voorzitter zeide, dat in een Comité vergadering wel is gesproken over garantie, doch niet in dien zin. De heer Saai had ge zegd te verwachten dat men beneden de be- jgrooting zou blijven. De heer Visser wist wel dat de heer Saai dit niet kan garandeeren, doch spr. bedoelt of er nu heelemaal niets meer bij komt. De voorzitter zeide, dat er nog wel iets bij komt, doch dat hebben we zelf gedaan. Dat zit in den grond. Het puin dat van de oude school komt, moet dienen voor het pad van den weg naar het gymnastieklokaal. Hierna werden ook nog de notulen voorge lezen van een nog vroegere gehouden ver gadering, welke werden goedgekeurd. Goedgekeurd werd bij Kon. besluit dat onze gemeente voor de personeele belasting in de 8ste klasse is geplaatst. Ook werd goedgekeurd terug ontvangen het raadsbe sluit betreffende de aanvaarding van de schenking door den heer Jb. Kaan Kz. Dan was ingekomen: a. een adres uit de Beemster van de Commissie Legwedstrijd om subsidie. De voorzitter zeide dat verleden jaar iets is gegeven, doch onze gemeente heeft er niet in die mate belang bij om dit nu weer te doen. B. en W. stelden voor dit voor kennis geving aan te nemen. Aldus besloten. b. Idem van het Witte Kruis voor Ont smettingsinrichting te Alkmaar. Gevraagd wordt een subsidie berekend over 1Y, cent .per inwoner. Voorgesteld werd deze subsidie te verkenen. Goedgevonden. c. Idem een adres van de Commissie van Malariabestrijding. Hier werd 1 cent per in woner gevraagd. Ook deze subsidie werd verleend. d. Een adres van het onderwijzend per soneel, waarbij 240 wordt gevraagd voor vergoeding cursus aan schoolvrije jeugd. Werd toegestaan. e. Een adres van de Toeristenbond voor Nederland met verzoek om als buitengewoon lid toe te treden. De voorzitter zeide dat de Toeristenbond van een groot belang is voor de veiligheid. Het is een zeer goede zaak. B en W. stelden voor om als buitengewoon lid toe te treden. De contributie bedraagt 25 per jaar Het deed den heer bpeets genoegen dat B. en W. dit voorstelden en ook de heer Vis ser kon zich er best mee vereenigen, doch deze wees tevens op de borden waarop ver meld staat: Twee wegen. Dit is toch onjuist De voorzitter zeide dat deze opmerking reeds eerder is gemaakt. .De atlaskaart gaf „twee wegen" aan doch dit zal worden gewijzigd en ook de borden zullen veranderd worden. Met het voorstel om lid te worden gingen allen accoord. f. Een adres van den heer j. Koes waar bij gevraagd werd tegemoetkoming in de kosten van vervoer voor de kinderen inge volge art. 13 L. O. wet gedurende de win termaanden. De heer Koes meende daarop recht te heb ben. De voorzitter zeide dat de heer Koes zich vergist. B. en W. hebben hem dan ook reeds ingelicht. Volgens Art. 13 kunnen deze kin deren naar een naburige gemeente. Wij vinden 't op zijn weg om zijn kinderen daar heen te laten gaan. Het onderwijs is daar ook goed. Volgens de wet kan hij geen ver goeding vorderen: De heer Speets zeide dat we hier wel eens andere gevallen hebben gehad, dat we gaar ne kinderen op onze school wilden hebben en waar de heer Koes er prijs op stelt om zijn kinderen hier op school te hebben, zou er in dit geval misschien aanleiding bestaan een uitzondering te maken. De voorzitter zeide, dat we dan los van de wet een bijdrage zouden moeten geven, 't Is evenwel moeilijk, we scheppen een pre cedent. Bovendien kunnen de kinderen met slecht weer bijna altijd met den heer Boekei meerijden. Indertijd is op een dusdanig ver zoek van den heer Buning ook afwijzend be schikt. Besloten werd afwijzend op het verzoek te beschikken g. Een adres van den heer P. Hark die ontheffing vroeg van hondenbelasting. Ook hierop werd afwijzend beschikt. fa. De commissieWijkverpleging vroeg höogere bijdrage voor wijkverpleging en t. b. c.-bestrijding. Voor wijkverpleging werd ver hooging gevraagd van 200—275 en voor de t. b. c.-bestrijding werd verzocht de maxi mum subsidie te verhoogen van 262.50 tot 500. Na uitvoerige toelichting werd beslo ten subsidie en bijdrage te verleenen. Deze bijdrage betreft dekking van een tekort over 1929 ad 69.29.- i. Een adres van de Heidemaatschappij met verzoek tot toetreding als lid. Minimum contributie 2 of als begunstiger voor 10. Na toelichting van het nut der Mij. werd be sloten tot toetreding als lid Voorstel van B. en W. tot betaling der Motorbrandspuit uit de gewone middelen. De voorzitter deelde mede dat de kwestie met de motorspuit voorloopig is opgelost. Het technisch bureau zal nu een nieuwe Re nault leveren geheel op dezelfde voorwaarde. De eerste wordt teruggehaald, zoodra de nieuwe na gehouden proef geaccepteerd wordt. Voldoet deze spuit, dan stellen B. en W. voor om het bedrag, zijnde 2287.60 uit de gewone middelen te 'betalen en dit door een suppletoire begrooting te regelen. In het bedrag van 2287.60 zijn inbegrepen eenige kosten in verband met het niet accep teeren van de eerste. Het volgend punt betrof het aangaan van geldleeningen voor schoolbouw en een ter rein voor lichamelijke oefeningen. De voorzitter deelde mede dat het terrein voor lichamelijke oefening met inbegrip van overdracht, huur enz. 10639.70 kost. De aanbesteding heeft plaats gehad en de bouw is opgedragen aan gebr. Boekei te 't Veld voor 47610 welk bedrag precies overeen komt met de begrooting. Verder moet nog centrale verwarming worden aangelegd. De kosten van architect, opzichter, centrale verwarming bedragen tezamen 8200.30 alzoo een totaal van 65850, daar gaat af de schenking van den heer Kaan ad 12000 blijft 53850. In de raadsvergadering werd er reeds over gesproken om een leening te sluiten van 54000. In 't bestek staat een post van 500 voor onvoorzien en 362.52 bestedingskosten, totaal 862.52. De heer Blaauboer meende dat de begroo- ting is overschreden en vroeg of in het be drag van 10039 voor het terrein alles is inbegrepen. De voorzitter zeide, dat de begrooting niet is overschreden. In het bedrag van 10039 is niet inbegrepen het bedrag van verwer kingskosten wat een kleine 1000 zal zijn. Het juiste bedrag is 1099. Het salaris van den architect en opzichter is respectieve lijk 3500 en 1200. Ook kregen we nog de beplanting en draineering. B. en W. stelden voor genoemd berdag ad 54000 te dekken door een of meer geldleeningen tegen ten hoogste 4 3/4 pCt. met gezamenlijke af lossingen van 1500. Wethouder Sleutel zeide dat hij zijn stem aan nieuwbouw heeft gegeven onder voor waarde dat het ingekomen gewetensgeld daarvoor gebruikt zal worden. De voorzitter zeide, dat dit geld in de leeningen wordt op genomen. Met algemeene stemmen aldus besloten. Hierna volgde de aanbieding der begroo ting. Armbestuur welke sloot in ontvangst en uitgaaf op 9000. Uit de gemeentekas wordt 9000 subsidie gevraagd. In de be grooting is opgenomen 25 verhooging voor den secretaris-boekhouder. De heer Koster zcu liever een toelage ge ven. Wethouder Sleutel meende, dat, in verband met het pensioen, beter is het salaris te ver hoogen. De verordening zal in dien zin worden gewijzigd. Met de 25 verhooging gingen allen accoord. De heer Sleutel onthield zich van stemmen. De heer Sleutel meende dat in vergelijking bij andere gemeenten het bedrag van 9000 hoog is, doch het geld is uitgegeven. De voorzitter beaamde dat bij een bevol king van 1050 inwoners het bedrag zeer zeer hoog ia- De begTooting werd goedgekeurd. Dan nog volgde vaststelling der gemeente- begrooting 1931. Algemeene bes±ouwingen nihil. Deze groohng is tevoren door de commissie be staande uit de raadsleden, behalve de wet houders, behandeld. Gelukkig loopen de meeste posten zonder op- of aanmerkingen er door. De begrooting opent met een saldo uit den vorige dienst ten bedrage van 15497.94. Bij den post presentiegeld voor de raadsleden werd voorgesteld ai te ver hoogen van 2 tot 3 per persoon en per vergadering. Nu wilde de voorzitter zelf voorstellen om ook het salaris van de wethouders te ver hoogen van 100 tot 125. Wethouder Sleutel zeide, dat hierover ook in de vergadering van B. en W. is gespro ken. Toen wilde 0, aldus spr.. tot 150 gaan. Nu U echter ook met 25 wil verhoo gen zou ik liever heelmeaal niets willen. In vergelijking met andere gemeenten is het evengoed al laag. De voorzitter zeide in de commissieverga dering ook 150 te hebben voorgesteld. De raadsleden stelden er evenwel prijs op om met 25 te verhoogen. De heer Blaauboer begreep niet dat de heeren met een voorstel zijn gekomen om het presentiegeld der raadsleden te verhoogen. De vergaderingen zijn altijd kort. Niemand heeft er schade van. Hij vond 2 voldoende. Met de wethouders is het evenzoo. De voorzitter wilde het presentiegeld zoo stellen dat iedereen raadslid kan zijn. Er wordt veel reker.,rg gehouden om des zomers zooveel mogelijk des avonds t» vergaderen. Het kan ook gebeuren dat op een andere tijd vergaderd moet worden. Het voorstel van B. en W. sm het presen tiegeld te verhoogen werd mei de stem van den heer Blaauboer tegen aangenomen. In verband met het tweede voorstel zeidr de heer Speets de werkzaamheden der wet houders niet voldoende te kenner. Wanneer we de salarissen in andere gemeenten even wel in aanmerking nemer, is het hier niet hoog. De heer Speets wilde daarom voor stellen om tot 150 te verhoogen. De heer Visser had in de commissieverga dering gesproken van 50 voor de raads leden en 50 voor de wethouders. Het voorstel-Speets werd in stemming ge bracht. Vóór stemden de heeren Goosens en Speets, tegen de heeren Visser en Blaauboer. Alzoo staking van stemmen en aanhouder, tot de volgende vergadering. Bij Art. 42 stelde de commissie voor om de premiën van ziektewet voor brandweerlieden, klokkenist, doodgraver, schoolschoonmaak- ster enz. wat toch maar luttele bedragen zijn (het is een bedrag van 14.80) voor re kening der gemeente te nemen. Allen voor. Verder werd een iiieuwc post vermeld ad 250 voor den vleeschkeuringsdienst. De commissie zeide, dat het vorig jaar hiervoor niets werd geraamd. De voorzitter zeide, dat B. en W. dit wen- schelijk hebben gevonden. Mocht er eventueel wat komen dan hebben we tenminste wat. Door den heer Koster als lid van de com missie van de vleeschkeuringsdienst werd een en ander uitvoerig toegelicht. Er moet 145000 in 30 jaar worden afgelost. De mogelijkheid bestaat dus dat er een tekort kan zijn. Dit jaar en zeer zeker de eerste vier jaar zal 't niet noodig zijn. Waar de dienst opgericht is in het algemeen belang is het ook aannemelijk dat het algemeen belang zoo noodig iets bijdraagt. De voorzitter zeide den heer Koster dank voor zijn beschouwing waarna nog zeer breedvoerig werd gediscuseerd over werk zaamheden van personeel enz. waardoor moeilijk kan nagegaan worden door welken tak van dienst eventueel nadeel "ontstaat. Bij den post begrafenisrechten vroeg de heer Speets of alles was binnengekomen voor onderhoud der graven. De voorzitter zeide, dat een paar nog niet hadden betaald, doch dat ze volgens de ver ordening moeten betalen. Het moet nog blij ken of de ontvangsten in goede verhouding staan tot de uitgaven. Wanneer nu blijkt dat we de rechten te hoog hebben geschat kan verlaging tegemoet worden gezien. De heer Blaauboer merkte op, dat de ge- heele begraafplaats onderhouden moet wor den. Het is een groote verbetering. Zij die mee nen dat het te hoog is moeten in het oog houden dat het niet geheel voor de zerken is, doch voor het geheele onderhoud. De be grooting sloot in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 65029, 50 met een post voor onvoorzien ad 5560.65. Kapitaal- dienst 187.12Yi. Aldus vastgesteld. Op een vraag van den heer Koster naai de schulden der gemeente zeide de voorzitter dat deze op 1 Januari 1931 zullen zijn voor straatverlichting 1600, aanleg spoorweg 8500 en de nieuwe leening voor de school 54000, totaal 63100. Bij de rondvraag werd geinformeerd of in verband met het verbod om een zeker soort aardappelen te verbouwen de gemeente niet een zekere verplichting heeft om hen die de nieuwe soorten niet kent, in te lichten of materiaal verkrijgbaar te stellen. De voorzitter zeide, dat dit niet op den weg der gemeente ligt, doch we kunnen het wel onder de aandacht van de Holl. Mij. van Landbouw brengen. De heer P. Visser vroeg in welk stadium de uitbreiding van de waterleiding verkeert. De voorzitter zeide. een conferentie te hebben gehad met de Walingswegbewoners. Komen ze evenwel met een verzoek dan zijn we bereid om die zaak met hun te bespreken en zoo noodig een bijdrage verleenen. Dit geldt ook voor de andere wijken. De heer Koster -vilde ten slotte den voor zitter nog bedanken voor de woorden bij het begin der vergadering tot hem gesproken. Het was op 31 Augustus een groote verras sing voor hem, geh*el onbekend zijnde met het idee. Spr. is sinds 1915 voorzitter van den Bond geweest en het was een moeilijke tijd. De wijze waarop verschillende personen, alsmede dè gemeenteraad met deze onder scheiding instemmen, hebben spr. goedge- daan. Hierna sluiting ZUIDSCHARWOUPE. In de Zaterdagavond gehouden samen komst van het gezelschap „Nut en Genoe gen" werd de wenschelijkheid van een pro- paganda-commi^ie overwogen, zooals in de vorige vergadering besloten was. Daar zoo wel de lezing als vrouwenavonden beant woorden aan het doel der vereeniging, achtte men net verstandigen maar op den gewonen v,*g voort te gF.cn. Het ledental blijft nage nocg statior.najf en het bestuur zal trachten eventueel bij aanschrijving nieuwe leden te werven en ieder lid zal trachten de gelegen heid van introducé zoowel voor lezing als vcoi vrouwenavonden meer e bevorderen. Hierna verkreeg £c i.Lc: S. de Boer Kz. ge tegenheid eere vzr.g te houden over RechtspraakG;zien het succes van een iCisbeschrijving. un vorig maal gehouden, meende genoemde heer thans eene lezing te houden over zijne reis naar Antwerpen. Dit plan moest nu achterwege blijven, daar de lieer De Boer voor zijn beurt verzocht was eene lezing 'e houden. Zijn onderwerp ondc vond ook nu v/ecr een aandachtig gehoor en was ontleend aan een epistel van Dr- H. Molhuijsen. Wij citeeren uit het algemeen overzicht dat in ons Burgerlijk Recht nog sterk overgebleven is de invloed van het Fransche recht, hetwelk zijnerzijds gegrond vest is op de f-iu 'ies van den 18-eeuwschen Professor Pothier, die vooral het Romeinsche recht als fundament van alle recht een over wegende plaats toekende. Van verschillende kanten zijn tegen ons Burgerlijk Wetboek bezwaren "geopperd. In den loop der jaren hadden verschillende wijzigingen plaats. Groote beginselen zijn verouderd, bijv. in het erfrecht, arbeidscontract, ouderlijke macht "oogdij, doch als geheel bleef ons Burgerlijk Wetboek onveranderd. Hoe men echter ook ever dit boek denkt, het is en blijft een gewel dige arbeid, een werk uit één stuk, waarin lijn zit en hetwelk de duidelijke rechtsbegrip pen van zijn uitnemende bewerkers weer geeft. In den tegenwoordigen tijd, nu wij met wetten worden overstelpt, wetten, die dikwijls technisch buitengewoon slecht in el kaar zitten, mag ons Burgerlijk Wetboek altijd nog tot voorbeeld worden gesteld. De lezing gaf een nadere beschouwing over ons rechtswezen, en vertelt' verder, dat er des tijds bij het nieuwe ontwerp van strafvorde ring veel over geschreven is. Het gaf vooral in het vóór-onderzoek van den beklaagde meer rechten; hij mag dan ook niet „be klaagde" heeten, maar „verdachte" en hij kreeg ook recht tijdens het vooronderzoek een verdediger te hebben, die ook de verhor ïen in de instructie bijwoont. Het is over het algemeen een nieuwe gedachte in het straf recht, die den beklaagde niet zoozeer be schouwt als den boosdoener, maar als den- gene, die is afgeweken en door verstandige, meer opvoedende maatregelen weer tot een bruikbaar mensch in de maatschappij kan worden gemaakt. Ten slotte werd ook nog gewezen op de rechtskundige bureaux, doe wier bemiddeling men verder van de recht bank en dichter bij zijn recht gebracht wordf, enz. De voorzitter, de heer Renaud, had geen gemakkelijke taak, deze lezing voor eene be spreking te resumeeren. Hij slaagde hierin evenwel goed en werd van de nabespreking door de aanwezigen een enthousiast gebruik gemaakt. Den heer de Boer werd hartelijk dank ge zegd, voor deze zeer nuttige lezing waarin hij tevens voordracht wist te leggen. KOEDIJK. Zaterdagavond werd in het lokaal van den heer M. K. de Weerd een openbare vergade ring gehouden van den Ned. Bond van arbei ders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivel bedrijf, afd. Koedijk, onder leiding van den heer S. Dijkstra. De voorzitter opende met een woord van welkom aan de aanwezigen, en bracht dank aan den heer P. Hart voor zijn succes in den ge meenteraad voor het verkrijgen van steun voor de autobus naar den Wieringerpolder. Hij gaf het woord aan den spreker van het hoofdbe stuur, Óen heer H. van der Wielen, met het derwerp „Waarom Organisatie". - Spreker bracht dank aan den heer Hart het oprichten der afdeeling, en wees op hM*0* van organisatie. De bond heeft 30 jaar 2e:v.!u en al was het vroeger veel slechter dan nu zijn nog vele vragen om verbetering, q om is organisatie noodig, om de afgev,^' digden, die in Kamer, Prov. Staten en Genie teraden werkzaam zijn, een flinken rug^est'"* te geven, wanneer er arbeidersbelangen aan^ orde komen. Men moet zich niet voorstellen dat als vandaag lid van de Organisatie wordt, men gen al winst heeft. Men moet niet schelden o slechte maatschappelijke verhoudingen, men moet medewerken tot verbetering en kunt ons mede krijgen. Wij hebben 35000 g organiseerden. Ook de pachters hebben sU-l?" i _1.H MAafan utArlr/sn i tijden en moeten werken voor verbetering maar niet door de loonen der arbeiders te ve slechten. De bond heeft hun de hand toegesu* ken, en de S. D. A. P. heeft in de Staten voor de pachters gewerkt, maar de confessionelen werken weinig mede. Met een krachtige ver. eeniging kan men veel voorkomen en veel be" reiken. Hierna was er een kleine pauze. Spreker ver. volgde: de bond moet zoo groot mogelijk zijn] maar men moet niet alles aan het bestuur over laten. Ieder lid moet medewerken, het moe( voetje voor voetje. Contributie is noodig, a| geeft het niet direct winst. Bij voorkomende moeilijkheden helpt de bond. Het is ook noo. dig de de arbeider leest en zich ontwikkelt Ter versterking van een afdeeling is noodig hu;,. bezoek. Dit kunnen de leden beter doen dan de bond, omdat zij met plaats en personen bekend zijn. Spreker hooptw op een ijverig werken. De heer P. Hart zeide dank voor de Woorden tot hem gesproken, omdat er nu steun komt voor de autobus, maar nu moeten de arbeiders helpen. Men gaat dus nu op het pad om de af. deeling sterk te maken. Na eenige bespreking moest de spreker ver. trekken. Hij dankte den voorzitter voor het verrichtte werk (applaus Na afloop gaver zich enkele leden op. STAATSPENSIONNEERING. Zondag p. 's nam. 2 uur hield de Federa tie Hollands-Noorden in het lokaal van den heer J. Peetoom te Schagen haar najaarsver gadering. Slechts 6 afdeelingen waren aanwezig wat door de voorzitter, de heer C. de Vries van Dirkshorn, zeer betreurd werd. Na opening werden door den voorzitter de afdeelingen Dirkshorn en Barsingerhorr aangewezen tot het nazien der rekening ovei 1930. Aan de secr.-penningmeester werd een toelage van 25 verleend. De afgetreden bestuursleden (periodiek), de heeren C. de Vries. Dirkshorn; T. Appel St. Maarten en K. Paarlberg, Oudesluis, werden herkozen. Hierna volgde een verslag van de alge meene vergadering gehouden te Amsterdam, dat vooral naar aanleiding van het voorstel tot het houden van een demonstratie in Den Haag, een zeer uitgebreide discussie gaf. Bij de benoeming voor een afgevaardigde naai de gecombineerde Federatie in Noord-Hol land inplaats van de heer H. Limpers die bedankt heeft, werd door het bestuur voor gesteld voor dit lidmaatschap te bedanken. Na eenjge discussie werd hiertoe met aty. stemmen besloten. Toch werd aangedrongen te vragen voor 1 Jan. nog een vergadering van de Gecombineerde Federaties, om daar de redenen uiteen te zetten waarom de Fede ratie bedankten. Bij de bepreking der winter-propaganda. In verband met den economischen toestand werd vooral naar voren gebracht dat de kleine tuinders en middenstanders van den tegenwoordigen toestand vooral de dupe zijn en aanstonds op 65-jarige leeftijd ook velen oud en arm zullen zijn en geen steun zullen krijgen. De omstandigheden des tijds roepen ons met volle kracht en ernst propaganda te maken voor ons doel en streven. Millioenen voor onze vloot worden gegeven. Waar zijn de millioenen voor steun voor onze oude en arme medemenschen Bij de rondvraag werd door den secretaris voorgesteld om in de afdeelingen te behan delen propaganda-geschriften vier in vijf da gen voor de Prov. verkiezingen in 1931, huis aan huis te bezorgen en als voorstel op de Agenda der alg. vergadering te brengen, voortaan de alg. Bondsvergadering te hou den in de maand Mei, als zijnde ten plan' lande de geschikste tijd, wat de werkzaamhe den daar in het algemeen betreft. Dan is het niet zoo moeilijk meer daarvoor een afgo vaardigde te vinden. Hierna sloot de voorzitter met een wooro van dank de vergadering. CASTRICUM Ernstige auto-aanrijding Gisterenavond toen de afsluitboomen va den overweg aan den Rijksweg alhier wan* neergelaten kwam van de richting bever wijk een auto aanrijden met een gang ongeveer 40 K.M. waarschijnlijk door het blindend lscht v» de aan de overzijde stilstaande auto haa o chauffeur niet gezien deze afsluitboom^ m* - r B t iifj-frnr - 243. Maar wie niet waagt, niet wint" zeide weer Keesie, we hebben het den koning beloofd en ik houd graag mijn woord. Men landde in de vallei der draken, nadat men ge lukkig over den vulkaanrand was gekomen. hol verliet* ef naar het En terwijl de draak al meer en meer zijn ho werd de vliegmachine zoo gedraaid, dat de schröef naar hol van de draken was gekeerd. Iedereen hielp, ook de pro fessor. Men wachtte toen af.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6