lMikoud&& amemdai die Ellendige r< Voet-afdrukken! DE VERLOREN INJECTIENAALD. JOHNSON'S GEPREPAREERDE VLOEIBARE WAS FEUILLETON. Is de beste Ij^cent sigaret voor Uwe gezondheid, zij is zeer zacht en U Krijgt 2.meer J\/tRM!UGBAAR ViA Uw|_ Stadsnieuws Binnenland Onaee Koloniën, kon zichzelf niet kleeden. I ötukrdaad.!... irumr wü J Wj&wiergeeatast mrervan G EL EL r T JAMERIKA'5 BEROEMDE SATUH-WASl PCVOOB ALLE SOORTEN VLOEREN EN MEUBELS)r IDROGIST 2£ KRUIDENIERS HU'^HOUDEl'JK^MAGMUI* S-CJOHnsÓMVsOM (saoo O Af& LHOUt si HOLLAND KANTOOR DEN HAAG JACOB HQP5TBAAT31 EEN GROT-EXPEDITIE IN OOSTENRIJK. Een interessante lezing voor de N. R. V. De afd. Alkmaar van de Ned. Reisvereen. fieeft haar rij avonden van dit seizoen op su blieme wijze geopend. Gisteravond nl. hield de'bekende geoloog dr. W. G. N. v. d. Sleeu in 't*Gulden Vlies een lezing over: Een grot-expeditie in Oostenrijk. Nadat de voorzitter, de heer v. d. Meulen, Öe talrijke aanwezigen welkom had geheeten, en nadat eenige huishoudelijke zaken waren behandeld, gaf de voorzitter het woord aan dr. v. d. Sleen. wfSipr. begon met op zijn bekende prettige iwijze het ontstaan van de plannen voor een rots-expeditie te schetsen. Het doel was om door te dringen in nog nooit geëxploreerde gedeelten van de talrijke grotten in Salzkammergut. De grot die het eerst bezocht werd lag op 1600 meter hoogte. Ter beschikking van de expeditie die behalve spr. uit zeven personen bestond, waren 75 man infanterie gesteld. jj25 man daarvan zorgde voor de ravitie, 25 ^voegden zich bij de expeditie en 25 waren 'als reserve bestemd. 'h Bij aankomst bij de grot werden de expedi tieleden heel langzaam aan de temperatuur tervan, die vrij laag is, gewend, door hen voor den ingang waaruit een koude wind blies, op te stellen. De lage temperatuur van 'die holen vindt zijn oorzaak in de sterke af koeling van het binnenste van den berg door 'de diep indringende kloven des winters. Zoo ^ontstaan ijsgrotten, wanneer het water be- i vriest door de afkoelende werking daarvan blijft des zomers de temperatuur laag. De grot waarin spr. het eerst afdaalde had een temperatuur van 3 graden, terwijl buiten de thermometer tot 30 graden steeg. Alle leden van de expeditie nadden een acetyleenlamp en een kommiesbrood meege kregen, terwijl voor scherpe verlichting mag nesiumband werd meegenomen. Het eerste deel van de gang was tamelijk goed begaanbaar, al vernauwde zich soms de gang zoodanig, dat men moest kruipen en daarbij, tengevolge van het op de vloer stroomende water, minder aangename sensa ties ondervond. Na vijf kwartier loopen kwamen de expe ditieleden bij een put die circa 1Q0 meter diep was. Hier begon het eigenlijke onderzoe kingswerk. Met touwladders werd de bodem van de put bereikt. De moeilijkheden die spr. bij het touwladderklimmen ondervond waren vele, maar ondanks dat bereikte ook hij de bodem. Van hier uit bleken vier gangen te leiden, die bij onderzoek op in totaal acht gaten uitliepen. Al deze gaten zouden worden on derzocht. Het eerste kwam in een zandloo- pervormige grot uit, en het benedenste ge deelte was een van de schitterendste druip steenformaties die spr. ooit had gezien. Dat het onderzoeken van grotten niet zon der gevaar was, bleek hier. Een geweldig stuk rots sloot, juist toen de expeditieleden het hadden verlaten, de onderste kegelvormi ge holte af. De tweede put, 250 meter diep, eindigde boven een snel stroomende rivier, terwijl ds derde put, die voor spr.'s rekening kwam uit liep in schitterende ijsgrotten, welker schoon heid allen in verbazing had gebracht. Deze schacht kwam uit in een ondoordringbare druipsteengang. Nadat aldus de gang van het grot-onder zoek was aangegeven, werd overgegaan tot het vertoonen van lantaarnplaatjes, die door dr. v d. Sleen werden toegelicht op een wij ze, die hem als een geboren causeur deed Kennen. Allereerst kreeg men verschillende licht beelden te zien, die een kijkje gaven van het mooie berglandschap van Salzkammergut met zijn pittoreske stadjes en dprpjes. Daar is het eeuwenoude Holzstadt, dat tegen de steile wanden van het gebergte is opge bouwd. In de nabijheid bevinden zich zout mijnen. Reeds van voor drieduizend jaren zijn hier sporen van bewoning na te gaan, uit het bronzen tijdperk dateerende. Met den spr. maakten we dan een langen tocht over de gletchers, waarbij men vele merkwaardige Toto's te zien krijgt. C -.kleurde plaatjes gaven een denkbeeld an de buitengewone kleurenpracht van de bloemen in het hooggebergte. Spr. gaf hier ook een verklaring voor. Het aantal insecten dat daar voor de bestuiving zorgt is betrek kelijk klein, en om ze nu .zooveel mogelijk aan te lokken zijn de bloemen groot, kleur rijk en zeer geurig. Al het hemelwater van de gletscher zakt door de zachte gesteenten'van den berg heen en treedt eerst honderden meters lager als een bruisende bron weer te voorschijn. Die bronnen vormen de beken, die zich weer in de talrijke meren van Salzkammergut uitstor ten. Een prachtig gezicht leverden de gewel dige ijsgrotten op, die tegenwoordig met me dewerking van de Oostenrijksche regeering ook voor den gewonen toerist toegankelijk worden gemaakt. Tenslotte wees spr. er op hoe hier voor leden van de Ned. Resivereeniging nog een gebied ligt, dat èn door zijn buitengewone schoonheid èn door het feit dat het reizen er niet overmatig duur is, uitermate geschikt is voor een bezoek. Een hartelijk applaus beloonde dr. v. d. Sleen voor zijn interessante uiteenzettingen, en de voorzitter dankte hem met enkele toe passelijke woorden, waarna de eerste avond van het seizoen gesloten werd. Een goed begin, is het halve werk! KYSANA IN DE HARMONIE. Gisteravond kon men in de Harmonie iemand bewonderen, die de eigenschappen van een fakir bezit. Het is Kysana, een magere, bleeke man, die ook hedenavond nog zal toonen, dat hij over bovennnatuurlijke krachten beschikt. Hij komt op in een Oostersch gewaad en hij laat voor de pauze eenige experimenten zien, die volgens den gezelligen conferen cier, die hem inleidt, op niets anders dan oefening berusten. Hij brengt 'n paar kleine fakkels diep in den mond en houdt de han den in het vuur zonder zich daaraan blijk baar te branden. Ten slotte drinkt hij den inhoud van een petroleumlampje op, laat de vloeistof weer uit zijn maag in zijn mond komen en blaast deze door het fakkelvuur. Hij besluit deze vertooning door een dansje op een bak met glasscherven en laat na af- t loop daarvan zien, dat zijn voetzolen niet de minste verwondingen hebben opgeloopen. Een plank waarin ontelbare scherpe spij kers zijn geslagen wordt op een tafel gelegd en Kysana legt zich met den blooten rug op de spijkerpunten en laat een heer uit het pu bliek daarbij op zijn borst staan. Ten slotte neemt hij een zwaar stuk bazalt op zijn borst en laat een der toeschouwers dit met een reusachtigen ijzeren hamer bewerken. En onderwijl ligt hij rustig op de ijzeren punten, die juist ver genoeg in zijn lichaam dringen om daarin een diepen afdruk te ma ken, waarvan hij door een rondgang in de zaal iedereen zich laat overtuigen. Ter afwisseling treedt de danseres Olga Strawinski op, die, door schijnwerpers be licht, op keurige wijze eenige dansen demon streert. Haar aardig costume en soepel lichaam werke er toe mede, dat men met ge noegen van hare verrichtingen kennis neemt. De conferencier, leider van dit gezelschap geeft eenige kunstjes met kaarten te bewon deren. Zelfs de heer op het tooneel, die door de toeschouwers als controleur is aangewe zen, kan deze aardige goochelkunstjes niet verklaren. Maar het belangrijkste deel van het pro gramma volgt na de pauze. Dan vraagt de fakir Kysana de volle aandacht door zich met een uit de zaal geleend zakmes een won de aan een der vingers toe te brengen. Hij gaat de zaal rond om te laten zien, dat het Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door J. E. DE B. K. 47) HOOFDSTUK 24. Binnen de 24 uur was sir" Charles in een toe- Itand die aan coma grensde. Haastig werden de toebereidselen gemaakt voor een consult met andere geneesheeren voor den volgenden dag. Lady Clifford zeide niets onbeproefd te zullen laten om haar echtgenoot in het leven te houden. Maar iedereen begreep, dat het een bloote formaliteit was, het getij was niet meer te keeren Thérèse's ijver miste haar uitwer king niet op haar schoonzuster en op haar stiefzoon. „Niemand kan zeggen, dat ze niet haar best heeit gedaan voor den armen, ouden man zeide Roger zacht tegen Esther. „Er is alles aan gedaan; er is niets geen hoop meer, is 't wel?" Ze schudde het hoofd, ,,'t Zou leelijk van me zijn je hoop te geven". En zij vertelde hem hoe het was met typhus in dit stadium. „Ik begrijp die bliksemsnelle verandering aiet", zeide Roger. „Ik ook niet". Ze was nog altijd verbijsterd. Met deernis tag ze Roger aan en bemerkte dat hij met de hand over zijn voorhoofd streek alsof hij pijn had. Toen zeide ze op eens: „Roger, vindt je het vervelend als ik je tem peratuur opneem?" „Waarom?" „Niet boos zijn. Omdat ik geloof dat het be ter is." „Ga je gang dan maar." Een oogenblik later, toen ze bezig was zijn pols te teilen, terwijl de thermometer uit zijn mond stak, kwamen lady Clifford en haar schoonzuster binnen; de laatste zag er ver ouderd en moe uit. Met belangstelling zagen beiden toe. „Zuster Rowe, gelooft u dat?" „Hij heeft een beetje verhooging, maar het is niet veel. Ik dacht het wel gisterenavond." „Ik ook. Zie je wel Roger, je wilde mij niet gelooven". „Wat doet het er toe?" Hulpeloos keek miss Clifford hen aan. Thé- rèse, die er bleek en teer uitzag, haalde de schouders op. Haar hand op Roger's schouder leggende zei de ze vriendelijk: „Ik had dezelfde verschijn selen die jij nu hebt en die je arme vader had. t Is een hevige epidemie, niemand ontkomt er aan. Maar ik ben nu weer goed, want ik heb de antitoxin egehad." „Roger, je moet naar den dokter, je moogt niet uitstellen." „Gelooven jullie, dat ik typhus-antitoxine moet hebben?" Thérèse trok weer even de schouders op, voor zij zeide: „Ja, ik geloof van wel, maar ik zou het aan den dokter overlaten je te raden." „En wat gelooft u, zuster Rowe", vroeg Roger bloed rijkelijk uit zijn duim stroomt en even later masseert hij de wonde waarvan het lit- teeken zoo spoorloos verdwijnt, dat men er werkelijk aan twijfelt of het er wel geweest is. Kysana is evenwel voor geen klein ge ruchtje vervaard. Hij vraagt eenige dames en heeren op het tooneel, die hij een paar spelden door den pols steekt, zonder dat zij er blijkbaar iets van gevoelen. Al deze slachtoffers gaan ter demonstra tie de zaal door en daarachter volgt Kysana zelf, die om zijn experimenten beter te kunnen demonstreeren, geen spelden maar hoedepen- nen door zijn arm heeft gestoken. Even pijn loos als hij ze er in gestoken heeft trekt Ky sana de spelden weer uit de polsen van zijn tijdelijke helpers en ook de hoedepennen ver dwijnen, waarna het belangrijkste experi ment van den avond volgt. Kysana zal met hana en voet aan een blok hout vastgespijkerd worden en inder daad drijft deze man een stevigen draadna gel door zijn voet heen, waarna deze aan een blok hout wordt getimmerd. Ook midden door de rechterhand gaat een draadnagel en als deze er aan de andere zijde weer uit komt wordt ook de hand aan een blok hout vastgeslagen. De toeschouwers, die aan de waarde van dit experiment twijfelen worden op het tooneel genoodigd en werkelijk blijkt, dat de spijkers dwars door hand en voet zijn geslagen. Kysana gaat zelf trouwens even later in de zaal rond om het publiek zijn wonden te laten zien. Ten slotte laat hij zich als levende schiet schijf gebruiken. Op zijn bloote borst wordt met een pistool geschoten en twee bepluim- de stalen pennen dringen in het vleesch. Daarna volgt een schot met een zware wind buks, nadat Kysana uit de toeschouwers nauwkeurig den besten schutter heeft uitge kozen. Het schot gaat op zijn commando af en een gevederde stalen pen dringt in de bloote borst van den fakir. Met roosjes be schoten gaat de levende schietschijf ander maal de zaal door om zijn borst te toonen en het uit de wondjes vloeiende bloed be wijst wel, dat hier van geen schwindel spra ke kan zijn. Daarna wordt de fakir in emotievollen toe stand gebracht, waarbij het publiek het won der getoond wordt, dat de tranen, welke uit zijn oogen komen donkerrood ïijn en als bloedige straaltjes over zijn wangen loopen. De massa-sugestie en hallucinatiën van Hirston bleven ditmaal, hoewel het pro- grama ze had aangekondigd, achterwege. Suggestie waarin de toeschouwers betrokken worden is in Alkmaar sinds eenige jaren verboden. Maar Olga Strawinsky is dit haar werkelijke naam? deed het gemis aan deze suggestie vergeten door een zeer fraaie dans op de muziek van die Schone Blaue Donau en het publiek heeft zeker, al leszins voldaan deze voorstelling verlaten. Heden treedt dit mysterieuze gezelschap voor het laatst in de Harmonie op en wij durven het ook voor dezen avond een alles zins belangstellend en dankbaar publiek voorspellen. EERSTE BAUXIETVERSCHEPING NAAR NEDERLAND. De vrachtboot „Hercules" van de Konink lijke Nederlandsche Stoomboot Mij., metende 2286 bruto registerton, kwam Zaterdag 20 Sept. te Paramaribo aan, ter afhaling van bauxiet van de onderneming aan de Para. De boot zou Woensdag d.a.v. vertrekken en de eerste bauxietlading die naar Nederland ver scheept wordt, medenemen. aan Esther. „Zou u het nemen als u in mijn plaats waart?" „De antitoxine? Dat moet u zelf weten". Waarom gaf ze zoo'n gek antwoord. Ze zag dat lady Clifford de wenkbrauwen optrok over dat onwijze gezegde. De oude dame keek be kommerd. Roger, blijkbaar geen lust hebbende in de inspuiting met antitoxine, gaf als reden op zijn angst voor een prik. Miss Clifford wil de trachten hem tot andere gedachten te bren gen en werd hierdoor aangemoedigd door lady Clifford. Toen Esther weer naar de ziekenkamer wilde gaan, vroeg lady Clifford op vermoeiden toon: „Is er eenige verandering, zuster?" „Ik vrees van niet, lady Clifford, hij is geheel buiten bewustzijn." De Francaise zuchtte en zeide: „Als we maar wat konden doen, dan zou ik me niet zoo machteloos voelen." Langzaam ging de dag voorbij en langzaam gleed de zieke naar de andere wereld, alle po gingen om hem in deze te houden ten spijt. Esther bleef bij het bed zitten, hoewel ze niets kon doen, maar ze was vol sympathie voor twee familieleden van den ouden man. Nu dit ziektegeval bijna was afgeloopen leek 't haar zoo het gewone verloop. De vreemde persoonlijkheid van Sartorius was zeker de aan leiding tot haar tobberijen er over. Ze zou niet meer onder hem werken, hij zou dit ook niet verlangen. Als er niets tusschen beide kwam, zou ze nog een week of drie in Cannes blijven en dan naar Amerika gaan. Als er niets tusschen beide kwam. Zou Roger haar vertrek Diet verhinderen? Of was zijn ge- VEREENIGING VAN WERKENDE VROUWEN. Woensdagavond is te Amsterdam de eerste ledenvergadering gehouden van de Neder landsche Vereeniging van Werkende Vrou wen, die op 19 September 1.1. werd opgerichi. Doel van deze vereeniging is het vormen van een band tusschen de werkende vrouwen en het behartigen van haar geestelijke en economische belangen in den geest van de International Federation of Business and Professional Women's Clubs. Na bespreking der statuten werd besloten de ministerieele goedkeuring voor de ver eeniging aan te vragen. De vergadering koos als leden van het be stuur de dames F. T. Hartog—Plant, voor zitster, J. Polak—Kiek, vice-voorzitster, B. H. Wentink, le secretaresse, B. Vermeulen, 2e secretaresse, B. Schot, penningmeesteres, R. J. van Vriesland en Emmy van Lokhorst. Het secretariaat is gevestigd Reynier Vin- keleskade 3, Amsterdam. DE CRISIS-TOESTAND IN DE VEENKOLONIËN. Op initiatief van den burgemeester van Vlachtwedde, den heer Beins, wordt op 7 November te Stadskanaal een vergadering gehouden van burgemeesters van 33 gemeen ten ter bespreking van de dreigende cata- strephe in de Veenkoloniën, de groote werk loosheid, welke daarvan het gevolg zal zijn en de daaruit voortvloeiende groote finan- cieele moeilijkheden voor deze gemeenten. KETEL GESPRONGEN. Machinist van een sleepboot gedood. Gistermiddag omstreeks drie uur heeft in de Wilhelmiriaschutsluis in de Maas te Am- del een ernstig ongeluk plaats gehad. Van de sleepboot „Geert Jan", kapitein W. van Asperen te Dordrecht, is op het moment, dat de boot geschut werd, de ketel gesprongen. De geheele ketel is op den wal terecht geko men. Een en ander geschiedde met zulk een kracht, dat groote stukken vier- tot vijfhon derd meter zijn weggeslingerd. De ruiten van de omliggende huizen, o.a. die van den sluiswachter, zijn alle gesprongen. Er is 1 schade aangericht aan de sleepboot zelf en aan de schutsluis. De kapitein wist zich zwemmende te redden. De machinist J. H. Mol, afkomstig uit Dordrecht, wordt ver mist en is vermoedelijk gedood. Zijn lijk is nog niet gevonden. Verdere persoonlijke on gevallen kwamen niet voor. De oorzaak van het ongeval is onbekend. De sleepboot had een schip achter zich, terwijl nog eenige an dere schepen in de sluis lagen. Deze zijn echter slechts licht beschadigd. De scheep vaart is gestremd. De sleepboot is gezonken. STAKERS BREKEN EEN WOON HUIS AF. De directie der N.V. Vereenigde Neder landsche Chamottefabrieken te Geldermal- sen deelt ons mede, dat aldaar de stakers aan de Chamottefabrieken Woensdagmiddag tusschen 5 en 6.30 uur een woonhuis, toe- behoorende aan den werkwilligen arbeider D. v. V., direct nadat de huur, een staker, het had verlaten, geheel met den grond gelijk gemaakt hebben. Een menigte van een paar honderd mannen en vrouwen was bij deze vernieling aanwezig. Een volledige posten- dienst was uitgezet om te waarschuwen tegen nadering van politie. De eigenaar van het huis, de arbeider D. v. V., lijdt een belangrijke schade. De justitie heeft een onderzoek gelast. DE NOBELPRIJS VOOR DE GENEESKUNDE. De Nobelprijs voor geneeskunde werd dit jaar toegekend aan den Weenschen patholoog professor C. Landsteiner. De beslissing over den Nobelprijs voor de litteratuur kan op 6 November worden tegemoet gezien. EERSTE KAMER. De Zuiderzeesteunwet. Het ligt in het voornemen van den voor zitter der Eerste Kamer de Kamer weder bij een te roepen tegen Dinsdag 11 November, des avonds half negen, teneinde Woensdag in de afdeelingen te onderzoeken o.a. de Zui derzeesteunwet en het vlootontwerp-Deckers. Nu het eindverslag over het ontwerp wijzi ging-Gemeentewet is verschenen, zal dit ont werp in een openbare vergadering op Don derdag 13 November behandeld worden. Moest uit bed worden geholpen. Nu voelt hij zich twintig jaar jonger. Denkt U zich eens in! Niet zonder hul», te kunnen opstaan en geholpen te moeten worden bij het aankleeden! Een maand later was hij bedrijvig, verlost van pij» en voelde hij zich twintig jaar jonger Leest, hoe hij dit klaar speelde: „Ik ben 69 jaar oud. Vier jaar <reled<m had .k ee hevigen aanval van rheuma tiek en spit in den rug, wat zes maanden aanhield, en ik was eenigen tijd beslist niet in staat mij zelf te kleeden of zonder hulp op te staan. Nadat ik over Kruschen Salts had gelezen begon ik 's morgens direct na 't opstaan een half theelepeltje Kruschen te nemen op een glas warm water en toen begon ik te beteren. Nadien nam ik eiken morgen een kleine dosis juist zooveel als op een cent kan liggen' in mijn eersten kop thee, en na een maand voelde ik mij uitstekend. Ik heb sindsdien geen vleugje van pijn meer gehad en voel mij twintig jaar jonger Nog houd ik mij steeds aan de kleine dosis in mijn eersten kop thee 's mor gens. Ik ben dankbaar dat ik zeggen kan, dat het in mijn geval schitterend heeft geholpen". H. H Het is algemeen bekend, dat rheuma- tiek en spit in den rug worden veroojL zaakt door de naaldscherpe urinezuur- kristallen, die zich in de spieren e* gewrichten nestelen. Kruschen Salts rondt de scherpe kan ten van die kristallen af en lost ze lang. zamerliand geheel op. Daarna zuivert Kruschen het lichaam van elk spoor dezer opgeloste kristallen en voorkomt, dat zij zich ooit weer vormen. Hoe? Eenvoudig door het lichaam te helpen da onverteerde spijsresten, die urinezuur veroorzakon, en andere giften, die de ?e- zondheid ondermijnen, te verwijderen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 090 en 1.6C per flacon. DE CRISIS IN DEN LANDBOUW, i Groote onrust in Zeeland wegens het opzeggen van hypotheken. Tet Tweede Kamerlid, de heer Weitkamp, heeft aan den minister van binnenlandse!» zaken en landbouw de volgende vragen ge steld 1. Is het de minister bekend, dat in land- bouwkringen, voornamelijk in Zeeland, groote onrust heerscht wegens het, naar aan leiding van de huidige landbouwcrisis, op zeggen van vele hypotheken op landelijke eigendommen 2. Zoo ja, is de minister dan bereid maat regelen te nemen, ten einde, door wettelijke voorziening of tijdelijken steun, te voorko men, dat de landbouwers door de dreigende moeilijkheden ten onder zouden gaan? DE ZEGELPLAKKERIJ EN DE CRISIS IN DEN LANDBOUW. Het bestuur van de lanabouwvereeniging te Somtnelsdijk heeft op aandringen van vele leden onderstaand telegram gezonden aart den Raad van Arbeid te Brielle: „Renteboekjes gemeente Soihmelsdijk moe ten 29 October worden ingezonden. Vel schillende boeren zijn door heerschende malaise in den landbouw financieel niet bij machte, aan hunne verplichtingen tot het plakken van zegels te voldoen. Vragen daar om uitstel van rentezegelsplakken tot 1 Janu ari 1931. Verzoeken draadbericht". Op den 29en was daarop nog geen ant woord ontvangen, hetgeen begrijpelijk is, om dat de R. v. A. daartoe niet competent is. DE LANDGOEDEREN EERDE EN HET LAAR. Door Ph. D. baron van Pallandt van Eerde zijn eenige jaren geleden de landgoederen Eerde en Het Laar geschonken aan de Orde van de Ster in het Oosten. Jaarlijks wordt hierop het Sterkamp ge houden. Het bezit, vele hectaren groot, ver tegenwoordigt een groote waarde en bestaat uit talrijke boerderijen, villa's en uitgestrekte bosschen en landerijen. Thans is alles door de indertijd gevormde „Eerdestichting" aan baron van Pallandt teruggegeven, met uitzondering van het ter rein voor het Sterkamp en het vegetarisch pension „Henan". Naar verluidt zou baron van Pallandt we der zijn intrek op het kasteel Eerde nemen. -i voel voor haar maar een gewone flirtation ge weest? Iets gezegd had hij nooit, zij was afge gaan op de uitdrukking van zijn oogen. Zij wilde zich zelve niet bekennen hoe vurig zij hoopte dat hij van haar hield. Zij had gelukkig nooit iets laten merken. Oienavond was de op gewektheid heel klein. Sir Charles verminder de zichtbaar en ook Roger gaf reden tot onge rustheid. Hij had toegestemd in het onderzoek van den dokter, maar wilde geen antitoxine ne men. Zijn tante begreep niets van zijn koppig heid; hij was met hoofdpijn en verhooging naar bed gegaan. „Alsof er nog niet verdriet genoeg is", zeide miss Clifford tegen Esther. „Als Roger 'nu ook nog ziek wordt, is het omwanhopig te worden." Esther stelde haar zooveel mogelijk gerust, maar voelde zich zeer bezwaard. Roger was een krachtige jonge man, voor hem bestond er weinig vrees, maar twee dagen geleden was ze ook zeker geweest van sir Charles' herstel. Als er nu weer zoo iets gebeurde Misschien dom om zich zoo iets in het hoofd te halen, maar ze voelde zich ontzenuwd. Om tien uur zat ze al leen in den salon, ze was rusteloos, kon nog niet naar bed gaan, kon ook niet lezen. Waar kon ze haar geest wat afleiding geven? Zou ze een pa tience leggen? Haar oog viel op een portefeuille met gekleurde Russische platen, op den omslag was een elvermuis afgebeeld en een paar dagen geleden had ze haar in het boudoir zien liggen. Ze legde de illustratie op haar schoot, ze viel open omdat er iets diks tusschen lag, misschien een potlood. De injectienaald! Ten hoogste verbaasd staarde ze naar de naald. Hoe kwam ze daar? En toen op eens za^ ze alles weer voor zich. Het boek lag op 'a e en ze had de naald er op gelegd toen ze Rogef ging helpen. Zijn tante had de tafel lec£ ^e. maakt voor de kom met water, had het b°e toegeslagen en weggelegd. En toen hadden na derhand de dienstboden het hier gebiac 't Was alles doodgewoon. iyj En nu zou ze maar dadelijk een eind aan ongelukkige épisode maken en de naald den dokter teruggeven. En toch, waarom zaak weer op te halen? Was het wel het dwijnen van de naald waarover de dokter vertoornd was? Ze had haar opvatting k'er0 als absurd verworpen, maar nu zij het voor,",.#it in de hand had, kwam de oude twijfel *eer o ven. Zeker, hij had moeite gedaan om de na terug te vinden, was zelf aan het ?oek»-n gaan, getuige die tabakslucht in haar anjj4S Veronderstel dat hij daar geweest was om P* na te kijken toen zij uit was. Gek dat ze niet aan gedacht had. Ze draaide het mentje om, bekeek het aan om wilde hij juist deze naald terug h Wat was er aan die naald? Toen schoo haar te binnen, dat een paar uur na die 'nsP f(j ting de toestand van sir Charles zoo ver3"vt,er. was. Staal en arsenicum konden die «zin king niet hebben, dat was om te ver sterke kwam een idee bij haar op en de naa' '!e„d. licht houdende, bekeek ze haar naUWK Er zat nog een drupje bleek vocht in. D het niet de gewone kleur, maar zeker w'5 gj het niet. En ze herinnerde zich hot vu"rr(jrift gezicht van den dokter en zijn ziedende Als hij niet zoo kwaadaardig was ge weel (Wordf vervolg0»:

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6