mtinaarsche Courant. Groote Najaars-Veemarkt DE VERLOREN INJECTIENAALD. Radio-hoekje FEUILLETON. Rechtszaken Niiiiird twee en dertigste Jaargang. Maandag 3 \ovembcr Ho. 259 1930. Dinsdag 4 November. Hilversum, 298 M. (Uitsluitend A-V.R.O.) 8.10.Gramofoonplaten. 10.Morgen wijding. 10.3012.Concert door het A V. R.O.-kwintet. 12.Concert door het klein strijkorkest v. d. Amsterdamsche Orkestver. o. 1. v. F. van Diepenbeek. 2.2.30 G. Pil- ger spreekt over „De Vrouw". 3.Kniples. 4.-4.30 Lezing. 4.30 Kinderuurtje. 5.30 7.Concert door de Haarlemsche Orkest- ver. onder leiding van E. van Beinum. 7.— Eogelsche les. 7.30 Lezing over J. S. Bach, door H. Kindier, met cellomuziek. 8.8.20 Kamermuziek door het Concertgebouw-trio, Zimmerman, Loevensohn en Spaanderman. 6 20 Concert door het Omroeporkest onder leiding van N. Treep. 8.50 Vervolg Kamer muziek. 9.10 Fragmenten „Tosca", opera v. Puccini. 9.30 Vlaamsche leut door Lamoen 10.Persber. 10.1511.Concert door 't omroeporkest. 11.12.Gramofoonpl Huizen, 1875 M. (Uitsluitend K. R. O.) 6.9.15Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.45 Concert door het K. R. O.-Trio. 1.45 Gramofoonplaten. 2. (Vrouwenuurtje. Boekbespreking. 3.3.30 Kniples. 5.Gramofoonplaten. 6.Espe ranto. 6.15 Gramofoonplaten. 6.45 Cursus schriftverbetering. 7.15 Lezing over den Vol kenbond. 8.Concert door het K. R. O.- orkest o. 1. v. J. Gerritsen. Mevr. v. d. Meent Walter, zangeres. 11.12.Gramofoon platen. Daventry, 1554-4 Af. 10.35 Morgenwijding. 111.05 Lezing. 12.20 Concert. M. Wendon, lilt. W. Biggs, tenor. 12.50 Orgelspel door E. O'Henry. 1.202 20 Orkestconcert. 2 20 (Televisie. 2.25 Berichten. 2.30 Uitz. voor scholen 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuur tje 6.20 Lezing. 6.35 Berichten. 6.55 Berich ten. 7.Piano-recital door Laffitte. 7.20 ILezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concret. Kwintet. 5. Nelis, sopraan. H. Brindle, bas. 9.20 Be richten. 9 35 Berichten. 9 40 Lezing. 10. „More Djinn and Bitters". Koor en solisten. 11.—12.20 Dansmuziek. Parijs ,JladicbParis"1725 Af. 12.50 220 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonpla ten. 8.20 Concert. Orkest en solisten. Langenberg, 473 Af. 6.207.20 Gramo foonplaten. 9.3510 35 Gramofoonplaten 11.30 Gramofoonplaten. 12.251.50 Or- kestconcert. 4.50—5.50 Concert. Koor, orkest en solisten (gramofoonplaten). 7.20—8.05 Orkestconcert. 8.05 „Weidmannsheil". St. Hubertusviering. Solisten, koor en kwartet. Kalundborg, 1153 Af. 11.20—1.20 Or- kstconcert. 2.20—4.20 Orkestconcert, pia niste. 4.204.50 Kinderuurtje. 7.20—8.50 „O Pepita". Blijspel in 1 bedrijf van Erik Bögh. Muzik. inleiding door orkest. 8.50 9.10 Declamatie. 9.3010.25 Concert. Strijkorkest, cembalo Brussel, 508.5 Af. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 8.35 Gala-avond gewijd aan de „Chat Noir". Declamatie en zang. 8.35 (338.2 M.) Concert georganiseerd door de 6AROV. Zeesen, 1635 Af. 5.056.20 Lezingen. 6.20—6.50 Gramofoonplaten. 9.2011.50 Lezingen. 11.50—12.15 Gramofoonplaten. 12.15—12.50 Berichten. 1.20—1.50 Gramo foonplaten. 1.503.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.50—7.20 Lezingen. 7.20 Orkest- concert. 8.20 Heruitz. van München. Orkest en solisten. 9.45 Lezing en berichten. HET 5-JARIG BESTAAN VAN DE V. A. R. A. Steenlegging voor een nieuwe studio. Zaterdag herdacht de Vereeniging van Arbeiders Radio-Amateurs den dag, dat zij vijf jaar geleden werd opgericht. Voor deze gelegenheid hadden zich vele genoodigden, Bestuursleden en bestuurders van moderne vakvereenigingen, verzameld in het omroep- gebouw van de V.A.R.A. aan de Heuvellaan te Hilversum ,waar de eerste steen zou ge legd worden voor het nieuwe studio-gebouw, dat de V.A.R.A. in den tuin van de studio laat bouwen en dat met de oude studio een geheel zal vormen. De V.A.R.A -voorzitter, de heer A. de Vries, heette de aanwezigen welkom en her innerde eraan, hoe op 1 November 1925 in „Parkzicht" te Amsterdam op initiatief van de heeren Zwertbroek en Van Looy de Ver eeniging van Arbeiders Radio Amateurs was opgericht, en hoe deze vereeniging moest Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door J. E. DE B K. 49) „Zoudt u hiervan voor mij een analyse kun nen maken?" vroeg ze eenvoudig. „U ziet er is nog een druppeltje in. De dokter voor wien ik werk, dacht dat het mengsel niet precies het zelfde was als dat wat hij gewoonlijk gebruikt. Ze had haar vraag van te voren klaar ge maakt, maar nu leek ze haar zoo onwaarschijn lijk dat ze beefde van angst. Maar de blonde, jonge man vond het niets ongewoon en bekeek de naald van alle kanten. „O ja, ik begrijp u heel goed. Wij maken geen analyses, mejuffrouw, maar we zullen het voor u laten doen. Hoe is uw adres?" Ze gaf hem haar naam, niet dien van den dokter en toen bedacht ze zich dat het niet verstandig was, om het antwoord te laten brengen. Men kon nooit weten. „Als u mij zegt wanneer het klaar is, zal ik zelf het ant woord komen halen." „Hoe lang zal dat duren?" Hij haalde de schouders op. „Dat weet ik niet, maar ik zal trachten het zoo gauw moge lijk te laten doen." „Laten we dan zeggen morgenmiddag om vijf uur mejuffrouw. Maar het u vast beloven kan ik niet." Met een zucht van verlichting dat deze vuur werken, zonder geld, aanvankelijk zonder steun, en met gebrekkige middelen, en toch heeft weten te bereiken, dat thans de 100.000 leden zijn overschreden. De studio is te klein geworden. Spr. verzocht den heer L. J. van Looy, de eerste, die de functie van V.A.R.A.- voorzitter heeft bekleed, en die thans uit Ber lijn was overgekomen, den eersten steen van het nieuwe gebouw te willen leggen en de perkamenten oorkonde in te metselen. Nadat aan dit verzoek was voldaan, zeide de heer van Looy, dat het plaatsen van een gedenksteen geschiedt, als men iets, waarop men trotsch is, voor het nageslacht wil be waren. Het door de V.A.R.A. verrichte werk, het werk van de duizenden leden in het land, die er avond aan avond voor de V.A.R.A. op uittrokken, is iets, waarop men trots mag zijn. Spr. wilde even gedenken den thans overleden secretaris der S.D.A.P., den heer C. Werkhoven, zonder wiens krachtigen steun men in het begin zeker niet zooveel had kun nen bereiken. Tenslotte sprak hij de hoop uit, dat de steen, die een glorierijk tijdperk afsluit, de grondsteen voor een nieuwe periode van bloei mag vormen. De heer Beekman, voorzitter van de fede ratie Amsterdam der V.A.R.A. en van de Jubileum-Propaganda Commissie, bood ver- vo'gens het geschenk van de leden aan. be staande uit een oorkonde met de aanmelding van 6178 nieuwe leden, die in de maand October gewonnen zijn. Tevens dankte hij de secretarissen, de heeren Zwertbroek en Lebon voor het door hun verrichte werk. De heer Lebon deelde m?de. dat het leden tal door dit geschenk gestegen is tot 101.649. Namens het N. V. V. voerde vervolgens de heer E. Kupers het woord, die niet aücen den moreelen steun van de vakbeweging toezeg de, maar verklaarde, dat de V A.R.A. zoo noodig ook op de daadwerkelijke steun der vakbeweging kon rekenen. De secretaris van de S.D.A.P., de heer C. Woudenberg, wees op de groote politieke en cultureele waarde van de V.A.R.A. voor de socialistische arbeidersbeweging. De directeur van de N.V. „De Arbeiders pers" bood de V.A.RA.. Je namens genoemde onderneming een bedrag aan voor een caril lon in den toren van de nieuwe studio. De heer Van Duuren. secretaris van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, voerde vervolgens het woord namens de gezamen lijke cultureele organisaties der arbeiders beweging, waarna mej. Marie Kraan na mens het personeel der vereeniging bloemen en de dagelijksche bestuurders een souvenir aanbood. De plechtigheid, die per radio werd uitge zonden, was te drie uur geëindigd. Na af loop maakten de genoodigden een excursie naar de Seintoestellenfabriek te Hilversum en naar den zender te Huizen, die onder des kundige leiding bezichtigd werden. Tenslotte vond 's avonds een diner plaats in het Palace Hotel. De Directeur van het Marktwezen te Alk maar brengt ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van de groote Najaarsveemarkt op Dinsdag 4 en Woensdag 5 November a.s., het vee, hetwelk men niet per vaartuig naar de markt brengt, alleen aangevoerd mag worden langs den Helderschenweg, over de Heilooërbrug, de Schermervlotbrug of over de Frieschebrug. Aanvoer van vee over de Bergerpoort, de Emmabrug, de Popmansbrug of de beide rustieke voetbruggen is verbodeen. Het vee vanaf den Schermerweg naar de markt gebracht moet over de SCHERMER VLOTBRUG en den ACHTERWEG wor den vervoerd. Vaartuigen mei voor de markt bestemd vee moeten gelost worden aan de Handels kade, de Havenmeester zal de ligplaatsen aanwijzen. In verband hiermede zullen, voor zooveel noodig, de schepen welke een ligplaats aan de Handelskade hebben, op aanwijzing van den Havenmeester tijdelijk worden verlegd. Het vee langs den Helderschen weg en per vaartuig aangevoerd aan de Handels kade mag alleen naar de markt worden ge bracht over de Korte Nieuwesloot van de Handelskade a». Bii de SCHERMERVLOTBRUG, de FRIESCHEBRUG, de HEILOOERBRUG en aan de KORTE NIEUWESLOOT zal het aan te voeren vee deskundig worden on derzocht en zal het verschuldigde marktgeld moeten worden voldaan. In het. algemeen mag men geen vee ter markt brengen zonder voorafgegaan des kundig onderzoek en betaling van het markt geld. De toegangen tot de markt zullen worden proef achter den rug was, ging ze den winkel uit en liep recht tegen kapitein Holliday aan. Sprakeloos van verbazing bleef ze staan. „Bent u daar?" was al wat ze uit kon bren gen. Deze onverwachte ontmoeting met hem, terwijl ze hem mijlen ver weg waande, bracht haar berekening heelemaal in de war. Ze staarde hem zoo onnoozel aan, dat ze zag hoe hem dit verbaasde. Zijn auto, geheel met modder bespat, stond vlak bij het trottoir. Hij was in een tabakswinkel naast de apotheek ge weest." „Ik ben geen geest", zeide hij met een korten lach, „hoewel ik er het gevoel van heb." Met de hand over zijn ongeschoren gezicht strijkend hield hij op. „Maar ik wij dachten dat i naar Zuid- Amerika waart gegaan", stortterde zij en had toen spijt dit gezegd te hebben. „Wij hadden het in een Parijsche courant gelezen." „Nog niet, mijn schip gaat over een paar da gen. En natuurlijk", zijn blik van haar afwen dend, „ik wilde terugkeeren voor de begrafe nis, al was het ook nog zoo haastig. Oud vriend van de familie, ziet u." „Begrafenis?" Ze kon baar verbazing niet meester worden. „Maar dat begrijp ik niet. Hoe hebt u dat ontdekt?" Ze hield op, blozend. Ze begreep maar niet dat hij in Cannes kon zijn van uit Parijs, daar sir Charles pas dienzelfden morgen om 4 uur gestorven was. Het scheen ongelooflijk. Zelfs met een vliegtuig had hij er niet kunnen zijn. Hij zag haar even scherp aan, want hij be greep waarom ze zpo verbaasd was. „Hoe ik ontdekt heb dat sir Charles overle- op WOENSDAG van des voorn uur tot des voormiddags 10 uur. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 31 October. HET BRUGGETJE BIJ „RUST WAT" VERWEKT HEEL WAT ONRUST. Op 30 Juni begaf de heer C. N. S. Adolf, monteur te Bergen zich per motor naar Alk maar welk ritje hem echter noodlottig werd, daar hij bij het bekende en zelfs beruchte bruggetje, nabij café „Rust Wat" aan den Bergerweg, plotseling in aanrijding dreigde te komen met een met pannen beladen vrachtauto, bestuurd door den 22-jarigen chauffeur N. J. van W. uit Purmerend, werkzaam te Alkmaar in dienst van de fir ma Kloet. De heer Adolf wist nog een aan rijding te voorkomen, doch raakte met zijn motor op den graskant en tegen een telefoon paal, waardoor zijn rechterknie zoodanig werd getroffen, dat het geruimen tijd duur de, vooraleer hij weer op de been was. De motorrijder was dan ook niet in staat te loopen en werd door een voorbijrijdend automobilist liefderijk opgenomen en thuis gebracht. Ook de chauffeur, die indirect de oorzaak scheen te zijn, toonde zich niet on gevoelig, maar moest heden toch terecht staan als verdacht ter plaatse links van den weg te hebben gereden. Dit werd evenwel door hem ontkend. Wel was het mogelijk dat hij om de nogal gevaarlijke bocht te nemen bij bedóeld bruggetje, eeniger mate de lin kerweghelft had bereden, maar toch niet in zoodanige mate, dat het den heer Adolf on mogelijk zou zijn geweest voorbij te rijden. Voorts ontkende hij zeer snel te hebben ge reden en een op verzoek van mr. Langeveld, zijn verdediger, gehoord medechauffeur, de firma Kloet, verklaarde dat het niet mogelijk was om met een last pannen als vrachtob jecten een groote snelheid te ontwikkelen. Algemeen was men echter van oordeel, dat de toestand bij bedoeld bruggetje, alwaar ook nog het uitzicht wordt belemmerd door wilgenstruiken, uitermate slecht en hinder lijk is voor het steeds toenemend snelver keer. De kantonrechter verzocht dan ook in zijn uitspraak aan de pers met nadruk op deze urgente noodzakelijkheid tot verbetering de aandacht te willen vestigen. Wat den ver dachte betrof, het onderzoek ter terechtzit ting leverde geen voldoend bewijs op en werd dus vrijspraak gerequireerd, die door den kantonrechter werd bevestigd. Mr. Langeveld noemde bedoeld onmogelijk bruggetje „De brug der zuchten" en liet in zijn pleidooi, waarin hij nog eens de puntjes op de i zette, nog uitkomen, dat op deze plek „Rust wat", het weinig had gescheeld of van den heer Adolf, als slachtoffer van de gevaarlijke plaatselijke gesteldheid had men kunnen zeggen: „Rust zacht". .Dat verdediger het voorts met requisitoir en vrijspraak volmaakt eens was, behoeft geen nader betoog. EEN WONDER VAN UITHOUDINGS VERMOGEN. Op 31 Juli werd de 30-jarige vertegen woordiger Cornelis IJf van Krommenie te Uitgeest op den Genieweg aangereden door een vrachtauto met uitstekende lading, be stuurd door den 20-jarigen chauffeur Petrus L. van Castricum, welk heerschap niet ver koos voldoende uit te wijken, met gevolg, dat de heer IJf ernstig werd gekwetst aan zijn schouder en in deerniswekkenden toestand naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Volgens zijn verslag ter terechtzitting, toen bovengenoemde chauffeur wegens zijn roeke loos rijden terecht stond, had het weinig ge scheeld of hij was dood geweest, doch hij kon een aardig stootje velen, daar hij al eens 'n arm en duim had gebroken, door zijn en kels was gezakt en zich nu weer geducht in zijn rechterduim had gehakt, wat hij met rechtmatigen trots aan den kantonrechter toonde. Deze getuige diende ook nog een vordering groot 200 in tegen den onhoffelijken chauf feur, doch daar het maximum 50 bedraagt wat via den kantonrechter gevorderd kan worden, kon deze actie geen voortgang heb ben. De ambtenaar fulmineerd geducht en terecht over de toenemende verruwing van het automobilisme en de daarmede gepaard gaande vermeerdering der ongevallen en vorderde 40 boete of 40 dagen, doch de kantonrechter gaf zijn afkeuring voor der gelijke ongemanierdheid op den weg nog meer krachtig te kennen door oplegging van den is? Ik wist van niets, tot ik zoo even in Cannes het huis opbelde. Maar ik wist dat hij niet langer kon leven dan een paar dagen. Ik ben nog al eens met Chalmers in gesprek ge weest de laatste dagen. Ik heb hem gevraagd mij goed op de hoogte te houden en gisteren telefoneerde hij dat er geen hoop was. Ik ging in mijn auto en reed in razende vaart hier heen." Met welgevallen keek hij naar zijn Kat, die sporen van den strijd vertoonde. „Veertien uren van huis tot huis", zeide hij met voldoening. „Ik dacht niet dat ze dat kon. A propos, ik hoorde dat de begrafenis overmor gen zal zijn, is dat zoo?" „Ik geloof het wel. „Dan had ik per slot niet zoo halsbrekend be hoeven te rijden. Maar misschien kan iw de fa milie nog met het een of ander van dienst zijn. Ik hoor dat Clifford ziek is. Is Sartorius er nog in huis?" Ze antwoordde bevestigend en na een haas tig afscheid stapte ze in haar taxi. Weer alleen, dwarrelden allerlei gedachten, door Holliday's onverwacht verschijnen opgewekt, haar door het hoofd. Ze kon maar niet over haar verba zing heenkomen en het was haar opgevallen hoe joviaal en zorgeloos hij scheen te zijn, al sprak hij met zachte stem en bestudeerden eer bied over den dooden man. In zijn haastig overkomen vond zij iets onbetamelijks. Het leek minder op zorgzaamheid voor de achter- blijvenden, dan op het neerstrijken van een gier op een goed maal, waar hij lang naar ver langd had. Had Chalmers heusch getelefo neerd? Ze geloofde het niet. Afgescheiden van de korte aarzeling van Holliday voordat hö 20 boete of 20 dagen en ontzegging rijbe voegdheid voor den tijd van 3 maanden. DE WOESTELINGEN VAN DEN WEG MOETEN BEDWONGEN WORDEN. Nabij den Heilooerbrug te Alkmaar reed op 31 Juli des njn. 6.30 uur de expeditie knecht J. Leijen met één hand aan een voortbewogen handkar, terwijl hij met de andere hand een fiets voortreed, welk rijwiel echter werd aangereden en aan zijn hand ontrukt door-een woest rijdende vrachtauto, waarvan de bestuurder in flagTanten strijd met de verkeersregels een andere auto voor bij poogde te komen, zonder zich te bekom meren om de handwagen en een daarachter rijdende behoorlijk bestuurde automobiel, die van de andere zijde in aantocht waren. Niet alleen het rijwiel, doch ook genoemde auto werd aangereden eó de bestuurder, de heer Kameraad, inspecteur eener levensver zekering, uiteraard verontwaardigd over de ze onhebbelijkheid, keerde direct terug en volgde den vrachtauto, die nog gevolgd werd door een dito voertuig, dat blijkbaar tot het gezelschap behoorde. Hoewel men hem trachtte te verhinderen het nummer te notee- ren, mocht dit den heer Kameraad toch ge lukken en dank zij de activiteit kon den over treder der wegetikette, zekere A. K. uit Den Haag, heden voor den kantonrechter wor den gedaagd. De verdachte was niet ver schenen. doch volgens de opinie van den heer Kameraad en anderen, had hij verkeerd onder den invloed van alcohol. Er werden dan ook geen zachte middelen gebezigd en (te Hagenaar veroordeeld tot 30 boete of 30 dagen, 3 maanden ontzegging en betaling van 10 schadevergoeding. PLATTELANDS JONGELINGS SCHAP AMUSEERDE ZICH. Een zestal veelbelovende jonge ingezetenen van Broek op Langendijk van 16 tot 18 jaar en wel de heeren D. D. K., P. Str., J. D. B., D. B. en K. B. waren niet verschenen om re kenschap af te leggen van het feit, dat zij op 27 April zonder vergunning hadden ge wandeld lang den spoorbaan, wat jammer was, daar de kantonrechter hen voorzeker gaarne eens vaderlijk had willen toespreken. Watit hoewel hen dit niet ten last was ge legd had deze verboden spoorwandeling ten doel gehad een aantal ruiten in een spoor- wegloods baldadiglijk te vernielen. Voor eenigen tijd hadden deze levenslustige be oefenaars der practieche aardrijkskunde die loods gebezigd voor een nachtelijk kaart- rondje. Aan hen werd opgelegd ieder 6 boete of hechtenis of tuchtschool, naar ge lang hun kinderlijken leeftijd zulks voor- sch reef DE VERKLARING DES VELD WACHTERS ZAL DE SCHAAL VAN THEMIS DOEN OVERSLAAN. Een autobuschauffeur der firma Kok en Tuinman te Oudkarspel, de heer Hendrik E. uit Noordscharwoude zou op 22 Augustus volgens proces-verbaal van den heer Harm Visser, brig.-tit. der rijksveldwacht te Heer- hugowaard op den Middelweg aldaar met zijn voertuig op zoodanige wijze links van den weg hebben gereden, dat de van de an dere zijde naderende rijksveldwachter ge dwongen werd van zijn rijwiel af te stappen. De comparant ontkende echter pertinent eenig opzet. Hij was met zijn bus van achter een vrachtauto komen opzetten en had den heer Visser, die niet rechts, maar midden op den weg reed, absoluut niet opgemerkt. Zoo dra hij den veldwachter bespeurde had hij direct geremd en stapte de heer Visser af. Meer was er niet gebeurd. Aangezien de verbalisant niet was gedag vaard werd deze zaak verdaagd tot 14 No vember ten einde de verklaring van den chauffeur te toetsen aan de toelichting van den veldwachter. EEN VAGEBONDEERENDE KET. De in de Rijp woonachtige heer Jan B. is de eigenaar van een hit, die blijkbaar veel vrijheid geniet en voortdurend onbeheerd op den weg wordt aangetroffen, tot groote ver ontwaardiging van den heer Jan Krijgsman, die het grasgewas van den dijk, waar be doeld hitje bij voorkeur zijn ongecontroleer de uitstapjes maakt, heeft gepacht voor 50 gulden. De benadeelde graspachter deed dus zijn rechtmatig beklag en heden moest ge noemde hittenbezitter dan ook terecht staan, doch had van geen interesse blijk gegeven. De heer Krijgsman, als getuige present, be wonderde zijn dorpsgenoot blijkbaar niet bo venmate en noemde hem een roekeloos per soon, die je in je sm nog uitlacht, zooals de getuige het meer kernachtig dan sierlijk noemde. Gevorderd werd 8 boete of 8 da gen, doch daar de kantonrechter het blijk baar met de dagvaarding niet eens kon wor den, werd de uitspraak bepaald op 14 No vember a.s. den naam van den knecht noemde. Wie de in lichtingen gegeven had, moest wel heel goed op de hoogte zijn geweest. En toen kwam bij haar de verontrustende gedachte op of Holliday ook aan den dokter zou vertellen, dat hij haar uit een apotheek had zien komen. Het was niet waarschijnlijk en als haar argwaan ongegrond was, beduidde het niets. Maar als zij gelijk had? „O, maar ik moet het mis hebben, het is te vreemd. Ik heb van een mug een olifant ge maakt. In het heele huis denkt niemand aan zoo iets. Wat zou ik me schamen als ze het wisten." Maar toen Chalmers haar binnen liet, kon ze niet nalaten te vragen: „Chalmers, ik heb kapi tein Holliday gesproken. Hij is zoo gauw hier gekomen voor de begrafenis van sir Charles. Hij zeide, dat je hem gisteren getelefoneerd had, dat sir Charles zoo hard achteruit ging." Onmogelijk zich te vergissen in de uitdruk king van stomme verbazing op het gezicht van Chalmers. „Ik den kapitein telefoneeren? U moet hem verkeerd verstaan hebben, zuster, ik wist niet eens zijn adres in Parijs." Dus had lady Clifford het zelve gadaan, daar was ze zeker van. Niet dat dit nu zooveel be- teekende. Dien dag en den daarop volgenden betrapte Esther er zich gedurig op dat ze de gezichten om haar heen, en vooral dat van den dokter, zoo nauwlettend gadesloeg. Door de drukte van de toebereidselen voor de begrafe- grammen, enz. had zij steeds het gevoel, dat die zware, zwijgende man de beheerschende kracht was. Hij scheen haar nu niet toe een nis boodschaploopers met bloemen en tele pvthon te zijn, maar een groote spin, die in GAUW UITGEPRAAT. Een caféhouder te Alkmaar, de 43-jarige heer Jan H. compareerde op grond van het strafbare feit, dat hij in den nacht van 29 op 30 Augustus, het hoogfeest van de Alk- maarsche kermis, in zjjn localiteit om 1.10 's nachts, dus na sluitingsuur, bezoekers aan wezig had gehad, wat door den politieagent J. Dalenberg was geconstateerd. Op de vraag van den kantonrechter of dit waar was: Geen woord! Hoe het gegaan is, zal ik u precies vertellenVertel maar niks. re pliceerde de kantonrechter, -want ik zal de behandeling 14 dagen uitstellen om den ver balisant te hooren en als je er belang in stelt kun je alsdan terug komen.... De heer H af DUBBELE STRAFOPLEGGING MOET ACHTERWEGE BLIJVEN. In den op den verjaardag van onze ko ningin volgenden nacht waren in het cafétje van den 72-jarigen heer Cornelis Gr. te Lim- men na sluitingsuur nog eenige personen aanwezig, wie het blijlrt>aar moeilijk viel van het buffet met dezelfs verfrisschingen, afscheid te nemen. De bejaarde kastelein had onder het inhalen van de openluchtzit plaatsen vóór het café, al eens gewaar schuwd dat het hoog tijd was, doch te ver geefs. De heeren bleven zóó lang plakken, tot brigadier de Koekkoek verscheen, proces verbaal opmaakte, zoodat de oude heer he den moest verschijnen ter verantwoording. Hij erkende het feit, doch voegde er.bij, dat hij niet meer in staat was onwillige cliënten met geweld te verwijderen en om zich po- litiehulp te verschaffen, moet hij wel een half uur wandelen. Hij erkende dus straf baar te zijn, doch noemde het niet billijk, ook reeds te voren te zijn gestraft door den burgemeester, die onlangs aan andere café houders een uur langer verlof gaf, wat hem echter werd onthouden. Gelukkig dachten de ambtenaar en kantonrechter er milder over en werd op den overtreder geen straf toege past. HET DIENSTWEIGERENOE ACHTERLICHT. De 20-jaige chauffeur Berend N. uit Wijk aan Zee kwam onlangs met zijn vrachtauto vanaf Hoorn door Alkmaar, alwaar op de Kanaalkade werd opgemerkt, dat het achter licht gedoofd was en een proces-verbaal niet uitbleef. De heer N. verklaarde heden volko men onkundig te zijn geweest van het malheur en de kantonrechter was zoo vrien delijk hem op zijn eerlijk gezicht te gelooven. Zooals bleek uit de opgelegde geringe straf 2 boete of 2 dagen. HET WERK LIEP OVER DE HAND. De heer Nicolaas B., bakker te Bergen, mocht zich op 9 Augustus j.1. verheugen in niet verwerpelijke zakendrukte, zoodat hij de werkzaamheden niet meer in wettelijken tijd af kon wikkelen en als 't ware moreel ge dwongen werd de arbeidswet te overtreden, door een zijner werknemers, de heer Hoog land te requireeren voor het gereedmaken van gebakjes. Deze werden echter ook al weer duur betaald, aangezien de rijksveld wachter Vermeulen van het feit niet onkun dig bleef en niet naliet, proces-verbaal op te maken. De patroon stond dus heden terecht en op grond dat het niet de eerste maal was, zag de zaak er voor zijn portemonnaie niet roos kleurig uit. Gelukkig evenwel werd rekening gehouden met den noodtoestand en de straf bepaald op 5 boete of 5 dagen. Mondelinge uitspraak 31 Oct. 1930. D. D. K-, P. S., J. B., K. B. te Broek op Langendijk, D. B. te St. Pancras. overtreding spoorwegwet, de le, 4e en 5e ieder 6 boete of 1 week tuchtschool, de 2e en 3e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. P. G. Dzn. te Egmond aan Zee, overtre ding jachtwet, 25 boete of 25 dagen hech tenis. G. K. B. te 's-Gravenhage, overtreding woonwagenwet, 3 boete of 3 dagen hech tenis. A. K. te Egmond aan Zee, W. S. te Hoorn, dronkenschap, de le 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e 3 boete of 3 dagen hech tenis. J. O. te Koedijk, in staat van dronkenschap de orde verstoren, 7 boete of 7 dagen hech tenis. J. G., K. S. te Egmond aan Zee, loopen over verboden grond, de le 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 2e 15 boete of 15 da gen hechtenis. N. C. B. te Bergen, overtreding Arbeids wet, 5 boete of 5 dagen hechtenis. C. G. te "Limmen, M. D. v. S. te Bergen, W. W. te Alkmaar, G. H. te Koog aan de Zaan, M. S. te St. Pancras, J. C. S. en J. S. haar web alles naar zich toe trekt, inpakt en verslindt. Zij had het gevoel dat hij altijd op haar lette, haar gedachten naspeurde en haar handelingen eveneens. Ze had het onder die zenuwspanning uit kunnen gillen. Maar haar gezond verstand kreeg de overhand. In huia ging kalm silles zijn gewonen gang en ze moest maar rustig afwachten tot ze de waarheid zou hooren. Om vijf uur kreeg ze gelegenheid om naar de apotheek te gaan, waar een teleurstel ling haar wachtte. ,,'t Spijt me mejuffrouw", zeide de blonde jon ge man, „maar het antwoord is nog niet geko men. Ik denk dat we het morgen krijgen", HOOFDSTUK 26. Vier en twintig uur later sloeg Esther het deksel van haar koffer dicht en ging er boven op zitten. Dat ze zoo gejaagd ademhaalde kwam niet door vermoeienis van het pakken, maar door de pijnlijke herinnering aan de on vriendelijke wijze waarop ze een half uur gele den haar afscheid had gekregen. Het was de tweede maal sinds ze dit huis betrad dat haar toorn zoo was opgewekt, maar in dit geval was het misschien dwaas het zich zoo aan te trek ken. Ze moest in aanmerking nemen uit welke bron de beleediging voortkwam, doch ze kon alleen maar denken dat ze nog nooit zoo on- heusch bejegend was. De begrafenis was voor bij. De familie, de dokter incluis, de oude knecht en zij zelve, evenals kapitein Holliday, hadden de lijkkist gevolgd op het Engelsche kerkhof en waren daarna naar huis terugge keerd voor een late lunch. Dadelijk daarna had miss Clifford in tegenwoordigheid van lady Clifford haar hand genomen en eenvoudig ge zegd* f Wordt vervolgd),

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5