DAGBLAD VQDR ALKMAAR EN QMSTR Storm en hoog water overal. Dagalijksch overzicht. Buitenland 132e Jaargang. Binnenland Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per S maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Loaae nummera 5 centa. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaetar^'mte. Brieven franco a-s de N V. Boek en Handelsdrukkerij vli. HERMs. 'C27?!! A ZOON, Voordam C I, post giro 37000. Te'ef 3, redactie 33. %o. 2GO Directeur: C. KRAK. Dit nummer bestaat uit drie bladen. ZUIVERING DER FASCISTISCHE PARTIJ. Maatregelen van den nieuwen politieken secretaris. De uitreiking van nieuwe lidmaatschaps kaarten. Ter gelegenheid van den negenden ver jaardag van den opmarsch naar Rome en het fascisme heeft Mussolini eenige dagen geleden een groote rede gehouden, waarin hij o.m. zeide, dat het werk van de zuivering der fascistische partij moest worden voortge zet, om er de moreele en materieele kracht van te vergrooten. De gevolgen van deze krachtige opwek king hebben piet lang op zich laten wachten, zoo weet de Romeinsche correspondent van de „Temps" aan zijn blad 'te schrijven, want de nieuwe politieke secretaris der fascistische partij, GRirati, heeft nl. te dezen aanzien bi zonder strenge maatregelen genomen. Zoo zal de lidmaatschapskaart voor het thans angevangen jaar IX van het fascisme pas van 15 December af aan de rechthebbenden worden uitgereikt. Onwillekeurig vraagt men zich af, waarom men anderhalve maand met die uitreiking wacht, maar de secretaris geeft er zelf het antwoord op: tot dien datum nl. moeten de federale secretarissen der ver schillende Italiaansche gewesten over gaan tot een nauwgezette en strenge herziening van alle leden der groote partij en daarbij de volgende criteria aanleggen: In de eerste plaats zal de kaart worden uitgereikt aan degenen, die van 1919 tot 1922 soldaten der fascistische revolutie zijn geweest en na der. cpmarsch naar Rome de partij getrouw zijn gebleven Als er tegen hen disciplinaire ver volgingen gaande zijn, moeten bij de berech ting verzachtende omstandigheden worden in aanmerking genemen. De kaart zal eveneens worden verstrekt aan degenen, die, na den opmarsch naar Ro me lid geworden, steeds getoond hebben, dat zij in de gelederen der partij dienden met eerbied voor den afgelegden eed en met vol ledige gehoorzaamheid aan de zaak der re volutie. Allen daarentegen, die niet begrepen heb ben, zooals het heet, dat het fascisme een militie in actie is en met apathie gediend hebben of blijk hebben gegeven van een ipa triottisme, dat slechts werd opgewekt bi] iede re fascistische plechtigheid, moeten worden geschorst tot zij berouw toonen. Ten slotte moet de kaart worden gewei gerd aan al degenen, die er in geslaagd zijn zich haar te verschaffen om hun vroegere verkeerde handelingen te verbergen of om hun persoonlijke zaken te dekken met een ge- liefelijk etiket, en aan hen, die om een of an dere reden een motief hebben geleverd oin aan hun trouw te twijfelen. De herziening heeft eveneens betrekking op den datum van toetreding tot de partij. Is een fascist eenigen tijd buiten de partij geble ven en is hij daarna opnieuw lid geworden, dan begint zijn lidmaatschap pas te looper. met die tweede toelating. In de circulaire van Giurati wordt ten slotte gezegd, dat degenen, die deze bepalin gen niet toepassen of ze niet toepassen vol gens het hoogste belang der partij, doch vo - gens hun persoonlijke belangen, zich schul dig zullen maken aan verraad. DE JONGSTE VERKIEZINGEN IN ENGELAND. Groote overwinning der conser vatieven ten koste der arbeiders partij. Volgens de laatste resultaten va nde graaf- tchap6- en gemeenteverkiezingen bedraagt de nettowinst voor de Conservatieven 75 zetels, terwijl de Arbeiderspartij er 63 en de Libe rale 12 verloor. Te Leeds en Huil moeten nieuwe teUingen plaats hebben. MOEILIJKHEDEN IN DE ENGELSCHE REGEERING? Conservatieve motie van wan trouwen. Chamberlain heeft in het lagerhuis een fonservatieve motie van wantrouwen tegen de regeering ingediend. De eerste maatrege len ter vermindering der werkeloosheid en de bestrijding van den crisis in landbouw en handel, aldus de motie hebben gefaald. De ministères staan hopeloos tegenover den toe stand, terwijl de conservatieven een defini tief plan hebben opgesteld teneinde de bin- nenlandsche markt in den een of anderen vorm door beschermende rechten te beveilin- gen en op deze wijze de economische eenheid van het wereldrijk te bereiken. De minister van handel, Graham, meende, dat de internationale economische situatie een hoopvoller aanzien kreeg en dat men een opwaartsche beweging kan onderkennen. Hij w-ees op de maatregelen der regeering met be trekking tot de steenkoolnijverheid en den uit voerhandel, doch verklaarde, dat de regee ring geen verdere wetgevende maatregelen in dit verband zou nemen. De liberalen hebben verklaard niet voor de conservatieve motie te zullen stemmen. In den loop van een gisteravond gehouden zitting der liberale lagerhuisfrectie is beslo ten om zich bij stemming over de conserva tieve motie van het uitbrengen van stemmen te onthouden. Een nederlaag der regeering is dus niet meer waarschijnlijk. DE REVOLUTIE IN BRAZILIË. Vargas voorlocpig president. Volgens berichten uit Rio de Janeiro heeft Vargas gisteren onder groote plechtigheden voorloopig het Braziliaansche Presidentschap op zich genomen. BESTRIJDING VAN DE COMMUNISTEN IN CHINA. De regeering zendt een troepen macht van meer dan 10.000 man naar het Zuiden. De nationale Chineesche regeering is gis teravond een actie begonnen tegen de com munistische en rooversbenden, die al sedert maanden huishouden in de centrale provin cies en de voornaamste hinderpaal voor Nan king vormen tot het scheppen van orde. In- fanterietroepen ten getale van meer dan 100.000 man zijn naar de provincies Hoenau en Kiangsi gezonden met de instructie, de bevolking van de communisten te bevrijden Een eskader bombardementsvliegtuigen is naar Nantsjang in Kiangsi gezonden om de infanterie bij te staan, terwijl verscheidene kanonneerbooten de opdracht hebben gekre gen, zich te begeven naar het in het binnen land gelegen meer van Byang, in Kiangsi, en dat vah Toengtang, in Hoenan, aan welke cevers de communisten hun activiteit ont plooiden. NIEUWE REGELING DER DISTRIBUTIE IN RUSLAND. Het tekort aan levensmiddelen in Rusland dwingt de sovjet-regeering de rantsoenen van levensmiddelen steeds kleiner te maken en het aantal menschen, die recht op een rant soen hebben, te verminderen. Begin Novem ter zal de regeling van de distributie op nieuw veranderd worden, aldus de „ïzwestia" De inwoners van de hoofdstad, die recht oo een distributieboekje hebben, zullen verdeeld worden in zes groepen. Tot de eerste grpep zullen pl.m. 300.000 arbeiders van de groot ste Moskousche fabrieken behooren. De twee de groep zal 600.000 zielen omvatten, nl. de overige arbeiders van de hoofdstad enz. De bedoeling is, vóór alles de arbeiders van de groote fabrieken van levensmiddelen te voor zien. Naarmate iemand tot een minder be voorrechte positie behoort, zal zijn kans op het krijgen van levensmiddelen geringer wor- aen. BRIAND NAAR PARIJS TERUG. Daar de gezondheidstoestand van Briand vooruitgegaan is zal hij vandaag naar Parijs terugkeeren om bij de openingszitting van de Kamer aanwezig te zijn. Men neemt derhalve in parlementaire kringen aan, dat de inter pellatie over de buitenlandsche politek van daag n de Kamer ter sprake zal komen. ERNSTIG AUTOBUSONGELUK IN FRANKRIJK. Vier dooden, 19 gewonden. In de nabijheid van St. Galmier is gister een ernstig autobusongeluk gebeurd. Een autobus, welke den dienst onderhoudt tus- schen de stad en het station stortte daar in een 5 M. diepen afgrond. Vier personen wer den op slag gedood. 19 deels levensgevaar lijk gewond. DE GEHEIMZINNIGE MOORDAANSLAG IN PARIJS. Razzia onder revolutionnairen Dezer dagen werd, we hebben er reeds met een enkel woord melding van gemaakt, in de nabijheid van Parijs een man zwaarge wond aan den weg gevonden. Het bleek een anti-fascistisch Italiaan te zijn, Carti gehec- ten, die nog juist ontsnapt was aan den dood. Vermoedelijk omdat hij er van ver dacht werd geheimen te verraden, had men hem uit den weg willen ruimen. In den kelder van een villa te Sartrouville, in de nabijheid waarvan hij gevonden w»rd, was reeds een graf gedolven, dat blijkbaar voor hem be stemd was. Op grond van de door de politie gedane huiszoeking in deze villa, die de zetel bleek te zijn van een club van Italiaansche revolu tionnairen, heeft de politie thans, naar het B. T. A. meldt, invallen gedaan in verschil lende buurten van Parijs. Er werden 115 personen, van wie 99 Italianen, meegeno men naar de prefectuur van politie om hun identiteit na te gaan. Drie hunner werden in arrest gesteld. Zes Italiaansche communisten werden verbannen. Acht en veertig personen wier papieren niet in orde waren zullen over de grens worden gezet. Een centrum van communistische propaganda. De villa te Sartrouville, waar de Italiaan Carti bijna den dood gevonden heeft, blijkt ten belangrijk centrum van de Italiaansche communistische propaganda te zijn geweest, zóo weet het Hbld nog mee te deelen. Men heeft er tal van documenten gevonden, die daarop wijzen en waaruit blijkt, dat hier vervolgde kameraden geherbergd werden en cat er een soort van school gehouden werd om den nog niet ervaren kameraden bii te DIViUACi 4 \OVEJIBEK 1930 •jqry jumpwro. brengen, hoe zij zich op reis te gedragen hebben om niet ontdekt te worden en veiiig de grenzen te passeeren. Het centrum wer.i aangeduid met de letter E. en het beschikte over een radio-zender, waardoor het verbon den was met een ander centrum, waarvan men nog niet weet of het geiegen is in Zwit serland, in België of in Zuid-Frankrijk. De toestand van Carti, die nog steeds even gesloten gebleven is, is verergerd; hij heeft hooge koorts en kan voorloopig niet verder ondervraagd worden. Hoofdredacteur: Jj- N. AJOEMA. DUITSCHE COMMUNISTEN BESTORMEN EEN RAADHUIS. Naar uit Koiberg gemeld wordt, hebben communisten aldaar tijdens de gemeente raadszitting ten getale van ongeveer 350 ge tracht het raadhuis te bestormen. De politie trad met den gummiknuppel op en ontruimde het raadhuisplein. Hierbij werd den politie- wachtmeester ernstig gewond. Verscheidene andere poltiebeambten werden aangevallen. DE DUITSCHE RIJKSBEGROOTING-I931. Het ontwerp-begróoting voor het diensr- jaar.1931 zal heden aan den Rijksraad wor den toegezonden. De gewone begrooting sluit in inkomsten en uitgave nmet een bedrag van 10.4 milliard Rijksmark en de buitengewone met een bedrag van 237 milboen Rijtemark. Gelijk bekend ligt het in de bedoeling de stortingen aan de landen met 100 millioen te vermindering. Er is reeds rekening gehouden met de voorgenomen 6 korting der ambte narensalarissen. De begrooting moest in verband met de verhooging van het aantal afgevaardigden en de schadeloosstelling, die de Rijksspoor wegen ontvangen voor het kosteloos reizen der afgevaardigden, met 1.5 millioen Mark verhoogd worden. Op de begrootingen der af zonderlijke Rijksministeries is belangrijk be zuinigd. DE AARDBEVINGEN IN MIDDEN- ITALIE. Een nienwe aardschok bij Ancona. Gistermorgen om 11 uur verwekte een nieuwe aardschok een paniek onder de be volking. Er werd echter geen schade aange richt. Een pauselijke gift aan de ge teisterde gebieden. De paus heeft den aartsbisschop 30.000 lire gezonden voor het verkenen van hulp aan diegenen, die het meest van de aard beving te lijden hebben gehad. Telegrafisch heeft Z H. zijn sympathiebetuiging en zijn apostolischen zegen gezonden. MISHANDELD DOOR WALEN? De zoon van dr. Borms. De 22-jarige zoon van dr. Borms, Lode- wijk, die in Leuven studeert, heeft Zaterdag nacht een aanval van krankzinnigheid gehad en is in het zekenhuis opgenomen. Naar de „Schelde" verneemt, zou Borms' zoon verleden week in een koffiehuis te Leu ven door Walen lastig gevallen zijm Deze zouden eerst in zijn bier iets gemengd heb ben, en haar daarna met een bierglas een zwaren slag op zijn hoofd hebben gegeven. EEN STAKING BIJ ONZE OOST GRENS. Vijfhonderd Nederlanders. In de Duitsche grensplaats Nordhorn zijn gistermorgen de textielarbeiders, ongeveer 5000 personen, wegens een loonkwestie in staking gegaan. Ongeveer 500 arbeiders zijn Nederlanders, die hoofdzakelijk in Denekamp wonen. DE NIEUWE KEIZER VAN ABESSINIE. Een rijke maaltijd aan de bevol king uitgereikt. De nieuw gekroonde keizer van Ethéapië heeft den dag na de kroning een groot deel van de bevolking onthaald door voor het pa- ieis op grooten schaal prijzen te doen uitrei ken. Reeds 's morgens vroeg was het plein zwart van de menschen. Groote hoeveelheden visch, rauw en half rauw vleesch werden uitgedeeld, alsmede groote hoeveelheden drank. Het feest duurde den geheelen nacht tn bijna de geheele bevolking van Addis Abeba heeft van het keizerlijk onthaal ge noten. RUSSISCHE TOESTANDEN. De buitenlandsche spetsen Te Petersburg vergaderde in het „Pers huis" een conferentie van de in Rusland werkzame spetsen (ingenieurs e.d.), belegd door de redactie van het bolsjewistische blad „Krasnaja Gazeta". De buitenlanders heb ben ter conferentie veel feiten verteld, welke aantoonen, dat er vaak geen gebruik ge maakt wordt van hun ervaring. Een der in genieurs vertelde, dat van de 100 teekenm- gen, die hij vervaardigd heeft, toen hij in dienst van de fabriek „Elektritsjestwo" stond geen enkele gebruikt was. Vele buitenland sche spetsen vertelden, dat zij steeds op. ver zet stuiten van den kant van de Russische spetsen, met wie zij moeten samenwerken. Te Tsaritsyn klaagde de Amerikaansche technicus Stout op een bijeenkomst van den productie-raad van de afdeeling „werktui gen" van de tractoreafabriek, dat de Amen- kanen bijna al hun tijd moeten besteden niet om te arbekien, maar om den Russischen ar beiders aan het verstand te brengen, dat zij van de Amerikanen wat te leeren hebben. Wanneer een Amerikaan een fout begaat, dan bazuinen de Russen dat rond en over drijven de beteekenis van de gemaakte ver gissing. Gebrek aan discipline is de meest opmerkelijke eigenschap van de arbeiders. Tijdens den arbeid laten de arbeiders de werkbanken in den steek, gaan weg, wande len in de gangen, rooken en vertellen elkaar vroolijke verhalen. Het gebeurt, dat de Rus sische arbeiders den Amerikaanschen op zichters het leven tot een hel maken, aldus de „ïzwestia". Er werd den buitenlandschen spetsen be loofd, dat de toestand verbeterd zou wor den. DE ONDERHANDELINGEN TUSSCHEN FRANKRIJK EN ITALIË. Een basis van overeenstemming gevonden? De Amerikaansche ambassadeur te Parijs, Hugh Gibson, die zich voor politieke bespre kingen te Rome bevindt en gisteren vandaar raar Parijs zou terugkeeren, heeft besloten zijn vertrek nog een dag uit te stellen. Te Parijs heeft dit besluit groot opzien ge baard. Verschillende geruchten doen de ronde en in verband met andere geruchten neemt men aan dat Gibson te Rome een basis heeft kun nen vinden waarop een eventueele overeen stemming tusschen Frankrijk en Duitschland mogelijk zou zijn. De Echo de Paris verklaart uit Rome te vernemen dat deze overeenstemming betrek king zal hebben op het vlootbouwprogram dat tot het jaar 1936 geldig is, terwijl ande re bladen nog verder gaan en rekenen op het opgeven van het geheele Italiaansche stand punt ten opzichte van de vlootovereenkom- sten. Uit Washington wordt daaromtrent nog gemeld dat Italië uit financieele overwegin gen bereid zou zijn het huidige standpunt op te geven. Mussolini die reeds langen tijd voornemens is te trachten in Amerika een groote leening aan te gaan zou in verband 1'iermede Amerika ook op dit gebied welwil lend willen stemmen. Zwaar weer in Duitschland. Tengevolge van den sinds Zaterdag jl. in het Noordzeegebied woedenden storm, is het water aanzienlijk gestegen. De scheepvaart in den Duitschen Bocht ligt geheel stil. Op de Beneden-Elbe zijn talrijke vaartuigen voor anker gegaan om betere weersomstandighe den af te wachten. Hier en daar werd wind kracht 11 geregistreerd. Hoog water van de Moezel en de Saar. De laatste dagen is het water in de rivie ren Moezel en Saar opnieuw gestegen. Zondagmiddag toonde het peil te Trier nog een stand van 2.50 Meter; Maandag om 8 uur 's avonds bedroeg de stand reeds 4.53 M. Het water komt uit de Vogeezen, waar ten gevolge van een temperatuur van 12 a 15 graden, sneeuwmassa's zijn gesmol ten. De veren over den Moezel zijn weer ge staakt. Spoorwegbrug in Tsjecho-Slowakije ingestort. Ten gevolge van de groote overstroomin gen bij Tirisch aan den Adler, is een spoor wegbrug ingestort, zoodat alle verkeer langs deze lijn voor onbepaalden tijd moest worden onderbroken. De overstroomingen hebben ook verder nog groote schade aangericht. In vele streken is het bezorgen van den post onmogelijk geworden. Naar uit Bruen gemeld wordt, daalde het water heden in al'e rivieren. Zwaar stormweer in België. Groote materieele schade. Door den aanhoudenden storm en regen is de Dender bij Denderleeuw buiten haar oevers getreden. Groote oppervlakten land staan onder water; de scheepvaart op de ri vier is gestremd. Bij Lebeeke zijn de wegen en bruggen ernstig beschadigd. Ook in het land van Waes is de toestand critiek. Te Ostende is gisteren de visschersvloot niet uitgevaren. Tengevolge van den storm stortte te Ostende een huis in. Het telefoon net langs de kust is zwaar beschadigd. Ook te Luik heeft de storm veel schade aangericht. De ingang van de Tentoonstel ling is tendeele ingewaaid. De storm boven Engeland. Bij Penarth aan de kust, is een kleine Fransché tweemaster op een zandbank ge strand. Men vreest dat de uit vijf koppen bestaan de bemanning tijdens den zwaren storm in het kanaal van Bristol over boord geslagen en verdronken is. Gedurende den Zondag zijn in Engeland in totaal zes personen om het leven gekomen. Zij zijn verdronken, door den bliksem getrof fen of door brokstukken van instorten® hui zen gedood Typhoon boven de Philippijnen. De scheepvaartdienst over het Kanaal is na den storm weer geheel opgenomen. De Philippijnen zijn door een hevigen typhoon geteisterd. De bevolking heeft hulp gevraagd; het aantal slachtoffers moet vrij groot zijn. Nadere bijzonderheden ontbreken. INBREKER GEVONDEN EN GEARRESTEERD. Op aanwijzing van een helderziende. Wij l^en in het Vad. van gisteravond: De hegjerziende Fred Marion die Dinsdag en Woensdag in den Haagschen Dierentuin expermenten op occult gebied, in het bijzon der helderzien met en zonder trance zal doen, heeft te Amsterdam een grooten diefstal, oo een woonschip gepleegd, gereconstrueerd, waardoor de lang tevergeefs gezochte inbre ker kon worden opgespoord en gevangen ge nomen. Op zijn laatsten voordrachtavond, onge veer een week geleden, verscheen een heer, die aan de Mauritskade bij de Weesperpoort een woonschip heeft liggen, waarop eenigen tijd geleden werd ingebroken. De familie kwam de hulp van Marion inroepen, daar de politie zonder resultaat naar den inbreker had ge zocht. Marion beschreef, zonder in trance- toestand te zijn, dadelijk den persoon van den misdadiger en ook het geheel verloop der inbraak. Tevens gaf Marion aanwijzing, waar de dief te zoeken was en in welke uren hij te vinden zou zijn. De Amsterdamsche recherche heeft naar de aanwijzing van Fred Marion gehandeld, met het resultaat, dat de inbreker in een minimum van tijd gevangen kon worden. Gisteravond heeft de eigenaar van het woonschip, een bekend Amsterdammer, in de overvolle Concertgebouwzaal voor het begin van Marion's optreden aan de bezoekers ver teld, hoe Fred Marion het raadsel heeft we ten op te lossen en hoe dankbaar hij hiervoor was, daar zijn familie bang was geworden, langer op het woonschip te blijven wonen. Fred. Marion heeft al veel mysteries weten op te helderen. Niet lang geleden b.v. heeft hij te Ulm aan den Donau een man aange wezen, die zijn broeder had vermoord, maar die met beslistheid ontkende en tegen wien geen bewijzen waren te krijgen. Tenslotte gaf de moordenaar toe, dat hij zijn broer in drift had doodgeslagen, want Marion had hem nauwkeurig beschreven. Doch Marion was met de bekentenis niet tevreden en zei dat hij zijn broer met voorbedachten rade had ver moord. Marion beschreef de omgeving van den moord; het slachtoffer werd van achteren aangevallen en met een bijl neergeslagen. De bijl wierp de moordenaar daarna in een meertje. Alles bleek juist te zijn. De bijl werd gevonden en tenslotte heeft de moordenaar volledig bekend. Zeer bekend is ook een verhinderde groote juweelen-diefstal te Salzburg. Marion zei tegen een der aanwezigen op zijn seance avond, dat er bij hem was ingebroken. Hij beschreef zijn huis, waar een groote brand kast met kostbaren inhoud was, o.a. iuweelen. Het bleek de eerste juwelier van Salzburg te zijn. Deze ontkende, dat bij hem was ingebro ken, maar werd tenslotte toch angstig en ver zocht Marion mede naar zijn huis te gaan. Marion ging mee in gezelschap van eenige rechercheurs. De brandkast was blijkbaar on beschadigd; zij werd open gemaakt, maar er ontbrak niets. Toen vroeg Marion om eenige stexike mannen. Dezen kregen opdracht de brandkast van haar plaats te halen en groot was de verbazing, waftt onder de brandkast was een groot gat gemaakt, en ook de bodem van de brandkast was al bewerkt. Dit was geschiedt in den nacht van Zaterdag op Zondag. In den hierop volgenden nacht zou de inbraak ten einde zijn gebracht, in dien er door Marion's helderzien geen red ding was gekomen. OPENING DENNENOORD. Te Groesbeek werd officieel geopend het paviljoen „Dennenoord" tot verpleging van kinderen uit onvolledige gezinnen als Stich ting van de Nederlandsche Centrale voor practische werkverruiming en hulpverlee ning, gevestigd te Arnhem. Vele gemeentelijke en andere autoriteiten waren aanwezig bij deze opening, die ge schiedde bij monde van den voorzitter, den heer G. van Roekei, te Arnhem. Genoemde heer wees in zijn rede, waarbij hij de vele belangstellenden welkom heette, op de na tionale beteekenis van dit paviljoen, waar kinderen van alle gezindten en uit geheel Ne derland een rustige, gezonde en veilige toe vlucht vinden, als eigen ouders niet meer in staat zijn voor hun opvoeding te zorgen. Daarna werden de zusters Holst als direc trice en adjunct-directrice van dit Kinderhui» geïnstalleerd. DE STICHTING VAN EEN STAATt- BOOMKWEÉKERIj. De Nederlandsche Tuinbouwraad heeft be sloten de actie van de boom kweekers tegen stichting van een staatsboomkweefcerij te steunen. Het dagelijksch bestuur zal Woensdag Wg den minister van binnenlandeche aotar au landbouw m gaar».

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1