DAGBLADVOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Storm en hoog water overal. Dagslijksch overzicht. 'het fransche parlement bijeen. Buitenland de opstand op formosa. gasleiding in londen ontploft. magnetiseur veroordeeld. Volksuniversiteit. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalvi Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nnmmers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel 6.25, bij groots contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. HOSTER <k ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. %02til Directeur: C. KRAS. WOEVIUAC 5 lOVEHUEH 1930 »yi i isuiaa wu—w i—a 1 '"»i—mm Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 132e Jaargang. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Een rumoerig begin. Briand had zijn documenten tot verweer thuis liggen! Gistermiddag is de Fransche Kamer bijeen gekomen, nadat eerst een zitting van de af zonderlijke parlementaire groepen was ge houden pm te beraadslagen over de te behan celen kwesties. De minister-president Tardieu verklaarde bij de opening der zitting, dat de regeering allereerst de interpellaties over de buiten- landsche politiek en daarna de critiek op den minister van luchtvaart behandeld wenscht te zien. Nadat de voorzitter van de Kamer den af gevaardigde Franklin Bouillon het woord had gegeven ter motiveering van de aanval len op Briand, verklaarde deze onder alge- meene hilariteit, dat hij zijn documentenmate riaal niet had medegebracht, en daarom lie ver Donderdag het woord wenschte te voe ren. De radicaal-socialist Franpois-Albert ondernam daarop scherpe aanvallen op de groep-Marin, die het kabinet-Tardieu steun', nierbij kwam het tot een hevig tumult, te weeggebracht door de afgevaardigden van de groep-Marin, dat den spreker herhaalde lijk interrumpeerden. De zitting moest ten slotte zelfs voor een kwartier geschorst wor den. De afgevaardigde Walter van de Elzasser Katholieke Volkspartij verweet de regeering, dat de amnestieering van de veroordeelden van Colmar nog steeds geen feit is gewor den. Zonder verdere gebeurtenissen werd de zit ting tegen 5 uur gesloten. De levendige gedachtenwisseling tusschen links en rechts geven den indruk, dat het ka binet-Tardieu geen onmiddellijk gevaar dreigt, daar van scherpe aanvallen op de re peering geen prake is. De houding van Tar dieu deed echter vermoeden, dat de regee ring met het oog op den slechten gezond heidstoestand van Briand de voorkeur zou hebben gegeven aan verdaging van de debat ten over de buitenlandsche politiek. Het Hbld. schrijft over deze eerste zitting o.m. nog: De interpellanten van de buiten landsche politiek hadden er op gerekend, dat eerst Donderdag met de behandelin der in terpellaties zou worden begonnen, en de twee eersten, beiden rechts georiënteerd, hadden hun dossiers niet meegebracht. Onder deze omstandigheden was het nog al klein van de radicalen en socialisten, er op aan te dringen, dat toch onmiddellijk met dc interpellaties begonnen zou worden. Het was r.u een geestvervyant, Franeois-Albert, die aan het woord ktram en die Briand tegen de rechtsche aanvallers, waartegen Tardieu hem naar zijn meening niet voldoende be schermt, verdedigde. Hij verweet Tardieu, Eriand alleen maar in zijn kabinet genomen te hebben omdat hij diens prestige niet mis sen kon, en ook uit diplomatiek oogpunt geen andere internationale politiek kon voeren. Thans ziet de rechtsche meerderheid dat zij haar gezag gaat verliezen en is ze haar cam pagne in het land tegen Briand begonnen Met het afschieten van een aantal pijlen op de wijze, waarop Tardieu dit maar laat ge beuren en op de afwezigheid van ware over eenstemming in het kabinet, besloot de klei ne. venijnige radicale redenaar. Het tweede blinde lid dezer Kamer, Thi baud, die de vorige week bij tusschentijd- sche verkiezing te Rennes werd gekozen, kreeg een applausje toen hij bij den aanvang der zitting binnengeleid werd en op een der radicale banken plaats nam. DE ONRUST IN BRITSCH-INDIE. Meer dan 23.000 gevangenen. De minister van Indië deelt mede, dat het Aantal personen, die veroordeeld wegens overtredingen, waarbij geen geweld is ge pleegd in verband met de politieke gebeurte nissen, thans in de Indische gevangenissen zitten, 23.136 bedraagt Een gevecht met de politie. Een menigte geraakte te Madhavoer, in het gebied van Koeroenwad, in botsing met de politie tengevolge van een reeds sedert eenige maanden heerschenóe agitatie wegens het feit, dat de politie enkele personen trachtte te arrestee~en. De politie schoot met losse patronen. Aan beide zijden werden een tiental personen gewond. De politie werd versterkt. De orde werd hersteld. DE STRIJD TEGEN DE BENDEN VAN CHICAGO. Een „tsaar" benoemd. Te Chicago is men thans met het oog op ce wereldtentoonstelling van 1933 bezig met het treffen van krachtige maatregelen tegen de benden. Chicagosche millionairs hebben een zoogenaamóen „tsaar" benoemd in de persoon van Alexander Jarnie, die bekend staat als de „veteraan op het gebied der drankverbodswet" Deze dictator krijgt de beschikking over alle wettige en buitenwet- tige bevoegdheden, die mogelijk ziin om Chicago te bevrijden van zijn parasieten. Hij zal worden ondersteund door een organisa tie, genaamd de „seeret six", aan welker hoofd twee millionairs staan en worden ge financierd uit de fondsen van de grootste zakenhuizen van Chicago. De strijd tegen de opstandelingen op For- mosa is volgens een mededeeling van het mi nisterie van koloniën grootendeels beëindigd Een opstandige stam is door de Japansche regeeringstroepen omsingeld en volkomen ontwapend. De opstandelingen hebben daar bij heftigen tegenstand geboden, waarbij 80 hunner werden gedood, terwijl 5 Japansche soldaten sneuvelden. Verder deelt het ministerie van koloniën mede, dat de Japansche regeeringsvertegen- woordigers op rormosa voorgesteld hebben aan de regeering hun verlof te geven tegen de opstandelingen gifgassen te gebruiken, teneinde iederen opstand onmiddellijk te kun nen ondvrdrukken. Het ministerie van kolo niën heeft dit voorstel aan de regeering overgebracht. Bij grondwerkzaamheden te Londen is een gasleiding geëxplodeerd, waarbij een 20 Meter hooge vlam uitsloeg. Er werden vijf werklieden zwaar gewond. Verscheidene voorbijgangers, die juist in de Medway Street, waar het ongeluk plaats had, pas seerden, werden tegen den grond geslingerd. Het Schepen-gerecht Berlijn-Centrum heeft gisteren den 75-jarigen heil-magnetiseur Jo- seph Weissenberg tot zes maanden gevange nisstraf veroordeeld. Van het ten laste ge legde toebrengen van lichamelijk letsel door schuld, den dood tengevolge hebbende, werd hij vrijgesproken. MAATREGELEN IN LUXEMBURG TEGEN INVOER VAN RUSSISCH GRAAN. De regeering van het Groot-Hertogdom Luxemburg heeft een decreet afgekondigd, waarbij dezelfde beperkende bepalingen te gen den invoer van Russisch graan genomen worden als door België getroffen zijn. DE WAPENVONDSTEN IN OOSTENRIJK. Bij de huiszoekingen in de lokaliteiten van d? sociaal-democratische partij, werden 4075 geweren, 20 mitrailleuses, 56 revolvers en pistolen, 400.000 geweer- en mitrailleuse- patronen, 146 handgranaten en een groote hoeveelheid springstof aangetroffen. Boven dien vond men gasmaskers, stalen helmen en ander krijgsmateriaal. Te* Innsbruck werd behalve een hoeveelheid wapens, ook nog een compleet draadloos zendstation gevonden, terwijl in Wien-Neustadt een van het leger afkomstige schijnwerperinstallatie werd aan getroffen, evenals een 40-tal trommelrevol vers, die als Minimax-brandbluschapparaten waren verzonden aan het adres van het ,Ju- gendamt" van Wiener-Neustadt De inbeslagnemingen werden verricht door de ambtenaren van den veiligheidsdienst. Ook te Linz een soc.-dem. wapendepot ontdekt. In verband met de uitgebreide in beslag nemingen van wapens in Oostenrijk wordt nog het volgende gemeld. Te Linz is een huiszoeking gehouden in Hotel Schiff, dat in eigendom toebehoort aan de sociaal-democratische partij. In de kelderruimten onder een achter dit hotel staande bioscoop, welke eveneens aan de soc.- dem. partij behoorde werd een betonnen vloer van buitengewone sterkte ontdekt, en met in achtneming van groote voorzichtigheid opge blazen. Er onder bleek een uitgebreid wapendepot te zijn, o.a. bestaande uit 3 machinegeweren, 30.C00 patronen, machinegeweermunitie en talrijke handgranaten. De in de handgrana ten zich bevindende springstof verkeerde in ontbindenden toestand, zoodat, hetgeen bij oude springstoffen vaak voorkomt, groot ge vaar bestond voor zelfontbranding. In Seur werden in de lokaliteiten van het soc.-dem. dagblad „Tageblatt" talrijke gewe ren en versoiillende machinegeweren ont dekt. Wapenvondsten te Innsbrück. De huiszoeking in de gebouwen der soc.- dem. partij te Innsbrück hebben gisteren middag voortgeduurd. Tot dusverre werden er 130 kisten infanterie-munitie en enkele honderden geweren, benevens reservedeelen in beslag genomen. DE CHAOS IN CHINA. De Stem van St. Antonius bevat een aan tal mededeelingen over de missies in China, waaruit de N.R.Crt. het volgende ontleend: Ten Zuiden van Itsjang werden verschei dene onder-prefecturen in opschudding ge bracht door communisten en bandieten die, ten getale van 5000 man, gedurig aan en in alle richtingen het land doorkruisten. In April laatstleden plunderden ze de twee groote marktplaatsen van Hojung en van den Tsjangjang, staken verscheiden huizen in brand en vermoordden meer dan 200 per sonen. Gewoonlijk stellen ze zich tevreden met zware losprijzen af te dwingen, maar als ze ergens hebben besloten zich te wre ken, dan worden ze echte wreedaards. Het vicariaat staat bijna gansch onder de dwingelady der bandieten. In de bergachtige streek, ten Noord-Westen van Itsjang, is den toestand al niet veel beter. In April, is P. E. Delaporte moeten vluchten uit Ouilapa om aan de bandieten te ontsnappen; denzelfden dag werd zijn residentie gansch leeggeplun derd. Hij kwam tegen den avond aan bij een confrater, waar hij e enveilig toevluchtsoord meende te ontdekken; doch plots bracht men het nieuws dat de bandieten in aantocht wa ren en, terwijl de twee missionarissen hun heil zochten in de vlucht, werd alles wat van waarde was, uit kerk en residentie ge stolen. De bandieten gingen nog denzelfden nacht naar Ja-tsio-sjoei om P. Ubald onverwachts te kunnen overvallen; doch een christen kon nog bijtijds den pater verwittigen, zoodat hij door te vluchten aan hunne handen kon ontsnappen. In een brief van moeder overste uit King- tsjoufoe en Sjase, d.d. 4 Juni lezen we: Wat gezegd over ons arm en diep- beproefd Hoepe? De soldaten trachten de communisten op de vlucht te drijvenmeestal echter worden zijzelf overwonnen. Onze stad van Kingtsjoufoe werd ook fel bedreigd. Pas twee dagen geleden, kwamen twee onzer pa ters van de residentie van Sjase waar we een dispensarium en een school hebben. On derweg werden ze door communisten over vallen, die hun revolver op hun borst richt ten en hen met den dood dreigden. De twee paters gaven elkaar de H. Absolutie, doch de bandieten stelden zich tevreden met de kisten der paters leeg te plunderen en met hun geld en uurwerken te ontstelen: daarna verlieten ze hen en vluchtten verder. Buiten dat groot gevaar dat ons omringt, hangt er nog een ander ongeluk over ons hoofd: het is streng verboden levensmidde len in te voeren. Wat gedaan? Reeds is de rijst op, zoodat we dagelijks een 125 perso nen voeden met wat gerst en met boonen; iets anders is er niet te verkrijgen, en helaas, tegen welken prijs! Dagelijks stel ik heel het personeel van ons huis onder de bescher ming van den goddelijken Meester, hun zie len vooral, en we verlaten ons geheel op Hem: dat geeft harterust en zielevrede". Maar ook daar is de toestand sindsdien verergerd, zoodanig dat de Europeesche zus ters tijdelijk de stad hebben moeten verlaten. Eergisteren om half zeven 's avonds ver lieten ook wij Kingtsjoufoe: Na een korte dankzegging, gingen we op reis. Onder onze afwezigheid zou ons huis bewaakt worden door zuster Makiarita, zus ter Teïesa, Amata en tPhilomena, zoo echter voor hen ook het gevaar groot er werd, dan zouden ook zij de wijk nemen naar Sjase Om 9 uur 's avonds kwamen we aan de kanonneerboot waar we onze paters en zus ters van Sjase aantroffen. De nacht ging ver der gerust voorbij. Daareven heeft men 4 communisten dood geschoten, omdat ze in vermomde kleedij, de stroom hadden willen oversteken. Sjase wordt verdedigd door soldaten; en drie ka- nonneerbooten, een Chineesche, een Engel- sche, een Japansche, bewaken dag en nacht de stad. DE ZOON VAN DR. BORMS IETS BETER. De 22-jarige zoon van den bekenden Vlaamschen nationalist Dr. August Borms, van wiens plotseling krankzinnig worden melding is gemaakt, verkeert thans in iets beteren toestand. De jongeman herkende Maandag zijn ouders weer. Per auto is hij thans uit het Stuijvenberggasthuis te Antwerpen overge bracht naar een dorpje in Noord-Brabant waar hij vérder verpleegd zal worden. AANVALLEN OP MINISTER SEVERING. De debatten over de door de D. Nationa len en de Communisten ingediende moties van wantrouwen hebben in den Pruisischea Landdag over het algemeen een rustig ver loop gehad. De D. Nationalen verklaarden o.m., dat zij het niet noodig vonden de nieuwe daden van Severing af te wachten, aangezien zij leeds voldoende kennis hebben gemaakt met den nieuwen Minister van Binnenlandsche Zaken. Aan zijn naam verbinden zij de her innering, dat Severing niet voor den staat, maar voor het heil van de sociaaldemocrati sche partij werkt. De D. Volkspartij en de Economische Par tij gaven eveneens te kennen, dat zij het eens zijn het de ingediende moties. De Nationaa!- Socialisten ondernamen buitengewoon scher pe aanvallen op Severing en de geheele Prui sische regeering. De regeeringspartijen heb ben geen deel genomen aan de debatten. De stemming over de moties zal Donderdag ge houden worden. DE REVOLUTIE IN BRAZILIË. Vargas onderteekent een amnestie decreet. Naar uit Rio de Janeiro gemeld wordt, heeft dr. GetuRo Vargas gisteren zijn func tie als president van Brazilië aanvaard er. ten algemeen amnestiedecreet onderteekend voor alle personen betrokken bij revolution naire daden sinds 1922* EEN MOTIE VAN WANTROUWEN IN HET ENGELSCHE LAGERHUIS. 31 Stemmen meerderheid voor de regeering. In het Lagerhuis is gisteren de door de conservatieven voorgestelde motie van wan trouwen verworpen met 281 tegen 250 stem men. MAJOOR PABST MAG IN OOSTENRIJK BLIJVEN. De Oostenrijksche Minister van Binnen landsche Zaken Starhemberg heeft, naar of ficieel wordt medegedeeld, de uitwijzing van Majoor Pabst van de Burgerwachten gean nulleerd, nu de tegen hem door de justitie aanhangig gemaakte vervolging ingetrok ken is. Volgens de officieuze „Politische Kor- respondenz" heeft Starhemberg van den juri- dischen adviseur van Majoor Pabst een ver klaring ontvangen, volgens welke deze voor- loopig geen actieve functie in de burgeryach- (enbeweging zal aanvaarden. Hij zal eerst zijn particuliere aangelegenheden in het bui tenland regelen en dan na verloop van eeni- gen tijd in Oostenrijk terugkeeren. DE 9DE VERJAARDAG VAN DE FASCISTISCHE OVERWINNING. In de kerk Santa Maria degli Angeli te Rome werd gisterochtend een plechtige Mis gecelebreerd in verband met „den jaardag van de overwinning". De Koning en Musso- lini, benevens tal van hooge staatsambtena ren waren persoonlijk in de kerk verschenen. Behalve de vele burgerlijke en militaire auto riteiten waren er ook vertegenwoordigers van de Kamers en van de Oud-Strijdersbonden Na afloop van de Mis begaven de aanwezi gen zich naar het Graf van den Onbekenden Soldaat. DE GOUDBEHOEFTEN VAN DE WERELD. In het Engelsche Lagerhuis deelde de mi nister van financiën Snowden gisteren mede, dat hij een interimrapport had ontvangen van de goudcommissie van den Volkenbond, dat betrekking had op de mogelijkheid dat in de toekomst de productie van nieuw goud niet voldoende zou zijn voor de behoeften der we reld. De commissie heeft haar onderzoek nog piet voltooid. BURGEMEESTER THOMPSON VAN CHICAGO ZIEK. Buikvliesontsteking. William Hale Thompson, de burgemeester van Chicago, die Vrijdag een spoedoperatie onderging wegens een acuten appendicitis, verkeert, naar uit New York gemeld wordt, in een kritieken toestand. De operatie bracht buikvliesontsteking aan het licht en volgens de doktoren is herstel twijfelachtig, indien de ontsteking zich uitbreidt. Thompson is 61 jaar oud en zijn gezondheid is al sedert ge- ruimen tijd buitengewoon slecht. DE MIJNRAMP IN HET SAARGF.BIED. De oorzaak op het spoor? In de Maybach-mijn heeft men iets gevon den, dat naar men meent zou kunnen leiden tot het ontdekken van de oorzaak der mijn ramp, meldt het W. B., namelijk een volko men onbeschadigde benzine-mijnlamp, waar van het bovenste gedeelte losgeschroefd en nergens te vinden was, terwijl het kopergaas plekken vertoonden, die hadden gegloeid. RUSSISCHE TOESTANDEN. Syrtsof afgezet. Wolff meldt uit Moskou aan de N.R.Crt. dat het praesidium van het uitvoerende co mité van de federatie Rusland Syrtsof, den voorzitter van den raad van volkscommissa rissen, van zijn functie ontheven heeft en vervangen door Zoelinof, tot dusver plaats vervangend volkscommissaris. Als in de meeste gevallen ontbreekt een aanwijzing, wat de oorzaak van deze persoonswisseling is. Syrtsof, die bij zijn benoeming vooral op viel door zijn jeugd (hij is in 1893 geboren) heeft zijn hooge ambt nauwelijks een jaar bekleed. In dien tijd heeft men niet den in druk kunnen krijgen, dat hij een goede fi guur was. In den strijd binnen de partij hoorde men hem niet noemen. Als hij een rede gehouden had, hoefde men het verslag niet te lezen met de 'gedachte, wellicht iets nieuws te zullen hooren. Misschien is dat ook de reden geweest, waarom men hem nu weer heeft laten vallen. Syrtsof was aanvankelijk bestemd voor den handel, maar terwijl hij aan het Peter- burgsche Polytechnische Instituut studeerde raakte hij allengs in de politiek, eerst in ge oorloofde, later in heimelijke organisaties. Op het eind van 1913 werd hij lid van de bolsjewistische partij. Na het uitbreken van den oorlog werd hij al spoedig gearresteerd, maar binnen het jaar was hij weer op vrije voeten en hervatte den ondergrondschen ar beid. In 1916 werd hij opnieuw aangehouden en administratief verbannen. De Februari- revolutie gaf hem de vrijheid weer. De Octo- berrevolutie hielp hij slagen, werkzaam te Rostof. Als oorlogscommissaris nam hij deel aan den burgeroorlog. Sedert dien verrichtte hij vooral partij-arbeid en op het oogenblik, dat hij voorzitter van den raad van volks commissarissen van de federatie Rusland Volgende week begint de cursus DBAJIA IV TOOVEEL door IIEHJIAV POORT, 4 avonden. Begin Woensdag 12 November. Cursusgeld fl.fl.50 of f2. Inschrijving bij Leeszaal of Boekhandel. werd, was hij secretaris van het Siberische partijcomité. IN BELGIË. De voortdurende stortregens van de laat ste dagen hebben belangrijken was van de Maas en haar zijrivieren veroorzaakt. Van Charleroi tot de Fransche grens staan alle stuwdammen in de Maas reeds onder water. Bij Namen was het peil van de Maas gis teren reeds 3 M. boven normaal. Bij Boessinge is de spoorbrug over het ka naal van Ieperen naar Nieuwpoort door het watergeweld ingestort. De dijken van de Schelde worden voortdu rend bewaakt, zoodat men op alles voorbe reid is. De overstioomingen nemen toe. De Luiksche Maas is tusschen Ben-Ahin en Visé meer dan drie Meter gestegen. Op verschillende plaatsen is de rivier buiten haar oevers getreden, o.a. bij Jemeppes en Tilleur. Ook de Ourthe en Vesdre zijn was sende. Van Visé tot Maastricht zijn vrijwel overal de kelders der huizen ondergeloopen. Langs de Schelde en de Leie wordt de toe stand steeds dreigender; het verkeer is op verschillende plaatsen onderbroken. IN DUITSCHLAND. De Oker buiten baar oevers. Sedert Maandag zijn de beide plaatsen Beinigen en Börssum overstroomd door de Oker, die buiten haar oevers is getreden. De nieuwe dijk is op tal van plaatsen door gebroken; de verkeersweg naar Beinigen is ondergeloopen. De Ilse is eveneens buiten haar oevers getreden Daar de Oker blijft stijgen verwacht men, dat de spoordijk tus schen Börssum en Ohrum gevaar zal loo- pen. STORM BOVEN MADRID. De D. 2000 is weer naar Barcelona terug gekeerd in verband met den sterken tegen wind, die het vliegtuig nu en dan niet al leen tegenhield, maar zelfs terugdreef. De storm rukte op het militair vliegterrein van Madrid een golfijzeren dak van een groote hangar, tengevolge waarvan drie ar beiders gedood en vier ernstig gewond wer den. De storm in Z. O. Frankrijk. Groote schade aan huizen en landerijen. De hevige stormen van de afgeloopen dagen hebben vooral in de Z. O. provincies van Frankrijk groote schade aangericht. Te Bordeaux en omgeving werd in de tuinde rijen groote schade aangericht. Daken van huizen werden afgerukt en door het omverwaaien van verschillende masten der bovengrondsche electrische leiding werd een groot gedeelte der stad in duister gezet. Het telefoon- en telegraafverkeer met het Z.W. van Frankrijk werd eveneens bijna ge heel verbroken. Bovendien zijn ook in deze streek de meeste rivieren tengevolge van de aanhoudende regens sterk gewassen en bui ten de oevers getreden. Te Arles stortte tengevolge van den storm een stal, waarin zich ruim 120 schapen be vonden, in. Slechts 20 schapen werden levenc onder de puinhoopen gevonden. De andere dieren werden door het vallende houtwerk gedood of moesten afgemaakt worden. Vervolg Amerikaansche verkiezingen. RUSTIG VERLOOP DER AMERIKAANSCHE VERKIEZINGEN. De verkiezingen zijn in geheel Amerika over het algemeen rustig verloopen. Een zeer groot percentage kiezers heeft zijn stem uit gebracht I# New-York werden wel talrijke pogingen gedaan om de verkiezingen te sto- ien, doch deze hadden gemeenlijk een on schuldig karakter. In totaal werden hierbij 15 personen gearresteerd. De eerste uitslagen kunnen vandaag ver wacht worden. De eerste resultaten. De gouverneursverkiezing in den staat New- York is een groote overwinning voor den democratischen candidaat Franklin Rooee- velt geworden en de grootste overwinning die de democratische partij in langen tijd heeft behaald. In 5467 districten van de 8393 kreeg Roosevelt een meerderheid, hij behaalde in totaal 1.260.691 stemmen, terwijl zijn tegen- candidaat de republikein Frank Tussle 699.954 stemmen behaalde. Hoewel de verkiezingen in alle staten rus tig zijn verloopen, hebben zich op eenigs plaatsen incidenten voorgedaan,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1