DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN No. 263 VRIJDAG 7 NOVEMBER 1936 132e Jaargang. Dagelijksch overzicht. Buitenland DE TOEKOMST VAN DUITSCH— OOST-AFRIKA. DE SOV IET-DUMPING IN FRANKRIJK. Een door hf*n» verboden lezing toch gehoudc, Binnenland Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalvs Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.— franco door bet gebeele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel 0.25, fefj groots eontraeten rabat. Groots letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij Wk HERMs. OOSTER 3t ZOON, Voordam C 9. oost- giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directenr: C. KRAS. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat nit drie bladen. DE VOORBEREIDENDE ONTWAPENINGSCOMMISSIE BIJEEN Een incident met de geheele vertegen woordigde pers. De besprekingen van gisteren. Zooals men kan weten, is gistermorgen de voorbereidende ontwapeningscommissie voor haar slotzitting bijeengekomen en door den Nederlandschen vertegenwoordiger Jhr. Lou don geopend. Deze eerste zitting is gekenmerkt gewor den door twee feiten, het eene komisch, het andere van meer ernstigen aard. De allesver- overende film wilde n.1. een geluidsfilm ma ken van de vertegenwoordigers, maar voor zitter Loudon moest er niets van hebben en wees het betreffende bezoek met kracht af, daarbij de opmerking makende, dat men te Genève niet bijeen was, om voor het publiek 'n klucht in elkaar te zetten, maar om werk zaamheden te verrichten, die in het belang waren voor de geheele menschheid. Het tweede feit was van ernstiger aard. De Russische gedelegeerde Litwinow hield tij dens de zitting een lange rede over de gewei dige bewapening der verschillende landen. Er kwam wat beweging in de zaal en jhr. Loudon moest den spreker tot de orde roe pen. Deze stoorde zich daar niet aan en ging nog geruimen tijd voort met spreken. Wel licht heeft de voorzitter toen even den heer Litwinow een poets willen bakken, want hij verklaarde, dat de rede niet in het Fransch zou worden vertaald (Litwinow had in ge broken Engelsch gesproken, zoodat het voor zeer velen onverstaanbaar en onbegrijpelijk was, wat hij zei!), maar dat de tekst zou wor den rondgedeeld. Jhr. Loudon had evenwel niet op de pers gerekend, die heftig protes teerde en bij wijze van openbaar protest de zaal verliet en eerst weer terugkeerde, toen de rede van Litwinow in het Fransch vertaald werd. Om dan eindelijk tot de eigenlijke bijeen komst te komen, in zijn openingsrede herin nerde de heer Loudon, aldus telefoneerde de Hbld.-correspondent, aan de omstandighe den, die de commissie in Mei 1929 hadden deen besluiten de werkzaamheden te onder breken, om de groote zeemogendheden de ge legenheid te geven het eens te worden over de methoden van de bewapeningsbeperking ter zee De heer Loudon gaf daarna een kort over zicht van de conferentie te Londen en sprak namens de commissie groote voldoening uit over de daar bereikte resultaten en over het feit, dat drie staten de overeenkomst van Lon den reeds hadden geratificeerd. Met geen enkel woord zinspeelde de heer Loudon op het geschil tusschen Frankrijk en Italië De voorzitter besprak daarna in het kort de werkzaamheden van de commissie voor veilig heid en arbitrage en van de 11de Volken bondsvergadering en herinnerde aan de taak, welke de commissie is opgedragen, n.1. het voorbereiden van de plannen voor beperking en vermindering der bewapening. Eens en voor al moet men afleeren, in dit verband van „ontwapening" te spreken, immers algemeene ontwapening is, gezien den huidigen politie leen en moreelen toestand van de wereld niet mogelijk, maar de commissie moet de ontwa peningsconferentie in staat stellen, een. eersten stap in deze richting te doen en den bewapeningswedijver tot staan te brengen. 'De heer Loudon herinnerde nog aan den uitdrukkelijken wensch van de Volkenbonds vergadering, dat de Volkenbondsraad de ont wapeningsconferentie ten spoedigste zal bij eenroepen. De commissie zal dus niet uiteen gaan voor zij haar taak heeft beëindigd. De beer Loudon spoorde de mede-gedelegeerder, aan, indachtig aan de woorden die tijdens de 11de Volkenbonsvergadering zijn gesproken, alles in het werk te stellen om den arbeid te voleindigen, zelfs wanneer niet al hun idealen en wenschen in vervulling kunnen gaan. Als troost voor de ontevredenen voegt de heer Loudon er aan toe, dat op de eerste etappe andere zullen volgen. Daarop volgde de discussie over de proce dure, waarbij de voorzitter voorstelde, geen nieuwe algemeene discussies meer te houden en niet meer terug te komen op kwesties, die reeds in tweede lezing waren aangenomen. Lord Cecil was het hiermee in hoofdzaak eens, maar hij wilde de mogelijkheid open houden, dat in uitzonderingsgevallen wèl op vroeger aangenomen punten mocht worden teruggekomen. Graaf Bernstorff herinnerde aan de ver klaring, die hij tijdens de laatste zitting heelt afgelegd, en deelde mede, dat het er zijn re giering vóór alles om te doen is, te weten of men al dan niet besloten is tot een tastbare V-rmindering der bewapening over te gaan rje Duitsche regeering wenscht, dat de Raad öe ontwapeningsconferentie tegen 1 Novem ber 1931 zal bijeenroepen. Aangezien de erkzaamheden der commissie-Loudon tot nu hebben opgeleverd, is het dus aan de conferentie zelf te beslissen, welken kant zij uit wil. ^wam Litwinow aan de beurt en het gevolg was bovengemeld incident. Litwinow critiseerde in scherpe bewoordigen de lange onderbreking der werkzaamheden der com missie-Loudon, welke onderbreking haar precedent in de geschiedenis der internatio nale conferenties niet kent. Spr. schetste de veranderingen, die sinds de jongste zitting zijn ingetreden en wees op het toenemend oorlogsgevaar, waarop hij overigens reeds tijdens de vorige zitting van de commissie de aandacht had gevestigd. Litwinow drong aan op wijziging in het ontwapeningsplan der commissie, met dien verstande, dat ook de militair-geoefende reserves en het oorlogs materiaal op doeltreffende wijze zouden wor den beperkt en dat overal in de conventie de uitdrukking „beperking" van bewapening" zou worden vervangen door „beperking en vermindering der bewapening". Een negatief besluit der commissie op deze drie punten zou ten gevolge hebben, dat de sovjets ook geen belangstel ling meer hebben voor de overige deelen der conventie, m.a.w. dat de Russische delegatie zich zou aansluiten bij de houding die Duitschland reeds in Mei 1929 heeft aange nomen door zich niet meer verantwoordelijk te verklaren voor de werkzaamheden der com missie. Ten aanzien van de procedure heeft de commissie tenslotte besloten in den zin zoo als de heer Loudon had voorgesteld, zoodat nogmaals alle artikelen zullen worden ge lezen, waarbij het mogelijk zal zijn in spe ciale gevallen op reeds aangenomen artikelen terug te komen, wanneer de voorzitter dat noodig oordeelt en er reden bestaat te ver onderstellen dat de meerderheid van de com missie van meening is veranderd. Tenslotte zij nog vermeld, dat de heer Lit winow critiek oefende op den heer Loudon in verband met het gebeurde met de vertaling vi-n zijn rede. Graaf Bernstoff deelde tenslotte nog mede, niet voornemens te zijn amendementen op de verschillende reeds aangenomen artikelen voor te stellen, tenzij er gegronde redenen be staan te veronderstellen, dat de commissie van zienswijze is veranderd. ONRUSTIGE VIERING VAN GUY FAWKES-DAG. Sudenten veroorzaken een doodelijk ongeval. Woensdag werd in Engeland de jaarlijk- sche Guy Fawkesdag gevierd. Te Blooms- bury hebben studenten ter gelegenheid van de viering van dien dag nogal wat beweging verwekt door een beeltenis van een der pro fessoren aan een lantaarnpaal te verbranden en groote hoeveelheden vuurwerk af te steken en vuurtjes te stoken. Dit laatste nam zulk een omvang aan, dat de brandweer uren lang noodig had. om op de verschillende plaatsen de vuren te blusschen. De politie zag zich genoodzaakt tegen de studenten op te treden. Daarbij kwam het tot vechtpartijen, waarbij de politie van den gummistok gebruik moest maken. Verscheidene studenten werden gewond en een aantal hunner werd wegens het plegen van verzet tegen de politie in ar rest gesteld. Te Oxford en te Cambridge, waar anders een strenge discipline heerscht, speelden zich soortgelijke tooneelen af. Te Hemley, de be kende plaats aan de Theems, hadden de stu denten eenige stukken groot vuurwerk op den weg gelegd, die bij hei passeeren van een autobus explodeerden. De chauffeur verloor door den schrik de macht over zijn stuur, de auto reed tegen een berm van den weg en de autobus stortte om, met het gevolg, dat eenige passagiers werden gewond en een in zittende dame werd gedood. DE ONTWAPENINGSCOMMISSIE EN EEN ENGELSCH VOORSTEL. In kringen der ontwapeningscommissie werd eenig opzien verwekt door het voorstel der Engelsche regeering, volgens hetwelk een regeering gerechtigd zal zijn te bewape nen ingeval er binnenlandsche opstanden of georganiseerde „rebellie" dreigen. De En gelsche regeering zoo zegt men wil zich hiermedi, nog vóór de Ontwapenings conferentie, verzekeren van Je mogelijkheid om, indien er in haar koloniale gebieden op standen mochten dreigen, nieuwe militaire maatregelen te nemen. In Duitsche kringen nam men met belang stelling kennis van Jhr. Loudons mededee- Hng, dat de idee van algemeene verminde ring der bewapening practisch opgegeven is en thans nog slechts sprake kan zijn van een zekere beperking van de bewapening, met De FranschItaliaansche kwestie, inachtneming van de algemeene veiligheid. De vertegenwoordiger van de Engelsche regeering in de Ohtwapeningscommissie van den Volkenbond, Lord Robert Cecil, heeft aan de persvertegenwoordigers verklaard, dat de Engelsche regeering niet voornemens is de kwestie van de inachtneming van de afgerichte militaire reserves opnieuw ter ta fel te brengen, daar deze aangelegenheid als afgedaan moet worden beschouwd. De En gelsche regeering zal echter voorstellen, dat de bepalingen van de Londencshe vlootover- eenkomst in 't ontwapéningsontwerp zullen worden ingevoegd. 'Lord Cecil wees erop, dat hierbij ook de Italiaansch—Fransche kwestie ter sprake zal kunnen komen. Voorts wees hij erop, dat de Engelsche regeering er belang bij heeft, dat ook het oorlogsmateraial in ae ontwapeningsovereenkomst zal worden inbe grepen. De beperking van het oorlogsmate riaal is dus van de grootste beteekenis. Lord Cecil verklaarde tenslotte nog, dat de Engelsche regeering eerst bijeenroeping van de algemeene ontwapeningsconferentie wenscht als er vérstrekkende voorbereidingen zullen zijn getroffen, die succes waarborgen. Het is daarom gewenscht, dat in het eerst volgend halfjaar diplomatieke voorbespre kingen worden ingeleid, zoodat dan in den zomer van 1931 ae bijeenroeping van de conferentie op een later tijdstip kan worden geregeld. De Werkcommissie uit de Duitsche Ver bonden heeft een proclamatie uitgevaardigd, waarin geprotesteerd wordt tegen de Engel sche plannen tot inlijving van voormalig DuitschOost-Afrika bij de aangrenzende Engelsche koloniën, hetgeen geacht wordt in strijd te zijn met de bepalingen van den Volkenbond. Dit zou ae eerste schrede be- teekenen op den weg, die leidt naar inlijving van dit gebied bij het Britsche Rijk. Het be treft hier e enland dat twee keer zoo groot is als Duitschland en buitengewoon gunstige ontwikkelingsmogelijkheden bezit. De Communistische afgevaardigde Cachin heeft in de Kamer een interpellatie gehouden over de Fransche politiek tegenover Sovjet- Rusland. Hij wees erop, dat het bij de maat regelen tegen de z.g. Sovjet-dumping slechts een politieke oorlogsmanoeuvre geldt, gericht tegen een staat, waarin het socialisme heerscht. MINISTER FRICK GEFOPT. De nationaal-socialistische leider Dr. Frick, sinds eenigen tijd minister van binnenland sche zaken van Thüringen, dat hij maken wil tot bolwerk van een Hitleriaansch Duitsch land, doet weer eens van zich spreken. De plaatselijke afdeelingen van de soc.- dem. partij, de republikeinsche „Rijksvlag", de Duitsche vereeniging voor den vrede, de algemeene Ehiitsche ambtenarenbond en de bond van vakvereenigingen te Altenburg had den tegen Dinsdagavond een bijeenkomst be legd, waar Hel nut von Gerlach een lezing zou houden over het thema: „Is de Duitsche republiek democratisch?' Deze vergadering werd door minister Frick verboden. Hetgeen niet verhinderd heeft, dat de lezing toch gehouden werd en v. Gerlach alles heeft kunnen zeggen wat hij op zijn hart had. De verschillende organisaties hebben n.1. op denzelfden Dinsdagavond een protestver gadering belegd tegen het verbod, welke door 2000 Altenburgsche republikeinen werd be zocht. Helmut von Gerlach heeft daar vijf kwar tier als spreker aan de debatten deelgeno men om te zeggen, wat hij te zeggen had, al was het dan niet in den vorm van een refe raat! HET ECONOMISCH EN FINANCIEEL PROGRAM VAN DUITSCHLAND. De Vereenigde voorzitters van de Duit sche Landbouw- en Boerenkamers hebben te Berlijn een bespreking gevoerd over het eco nomisch en financiëel regeeringsprogram en een resolutie aangenomen, waarin ver klaard wordt, dat door de maatregelen van de Rijksregeering, welke op zich zelf moeten worden toegejuicht, het beoogde doel, sa neering van de Rijksfinanciën en van het economisch leven, niet bereikt zal kunnen worden. De hoofdoorzaak van de economi sche crisis is gelegen in de ondragelijke tri- buutlasten. Op het stuk van saneering van het economisch leven in Duitschland kan niet veel bereikt worden, indien hieruit door de Rijksregeering niet de noodige politieke con sequenties getrokken worden. VECHTPARTIJ IN DE WANDEL GANGEN VAN DE FRANSCHE KAMER. De wandelgangen van de Fransche Kamer zijn gisteren het tooueel geweest van een heftige ruzie tusschen den hoofdredacteur van de nationalistische „Liberté" en zijn aanhangers en een aantal socialistische jour nalisten en afgevaardigden. Toen genoemde hoofdredacteur, Camille Aymard, in de hall verscheen, werd hij direct omringd door ver scheidene aanwezigen, die hem allerlei scheldwoorden toevoegden. Het gelukte de bewakers spoedig de twistenden te scheiden. De minister-president Tardieu. die juist pas seerde probeerde met een lachje de gemoede ren te kalmeeren, doch liep direct verder, evenals trouwens de Kamer-president Buis- scn, die zelf lid is van de socialistische partij. De scheldpartij, die inmiddels voortgezet werd, ontaardde spoedig in een handgemeen, waarbij Aymard eensklaps door de ruiten van de' deuren geworpen werd. die toegang geven tot den tuin van het Kamergebouw Hij kwam op het terras terecht Suppoosten schoten toe, namen Aymard in hun midden en brachten hem onder het ge joel der socialistische journalisten en afge vaardigden op straat, waar bij een taxi aan riep en naar de redactie van zijn blad terug reed. Dit incident, waarbij behalve Aymard ook eenige socialisten door glasscherven licht gewond werden, gaf in de wandelgangen aanleiding tot luidruchtige commentaren en het duurde nog geruimen tijd aleer de gemoe deren eenigermate bekoeld waren. DE ENGELSCHE REGEERING EN DE ONBEKENDE SOLDAAT. Een protest van Rudyard Kipling. Zooals men zich herinnert, heeft eenigen tijd geleden de Engelsche regeering aan de desbetreffende buitenlandsche regeeringen officieel voorgesteld, niet langer van regee- ringswege plechtigheden te doen plaats heb ben aan de graven van den Onbekenden Sol daat. Tegen dit voorstel rees direct protest, o.a. van admiraal Jellicoe, die 't een van wei nig piëteit getuigende geste achtte tegenover de millioenen dooden, die in den oorlog hun leven hadden gelaten. Thans neemt de bekende Engelsche dichter Rudyard Kipling dit protest over met de pu blicatie van een gedicht in de „Daily Telegr.", waarin hij een aanval doet op het overdreven pacifisme der Engelsche regeering. Dit ge dicht heeft op zijn beurt een artikel uitge lokt van lord Melchett, die zich dankbaar verklaart dat er iemand is, die de enormiteit beseft van de beleediging, zoowel den dooden als den overlevenden uit den oorlog aange daan. Lord Melchett verklaart verbaasd te zijn, dat er geen nationale uitbarsting van VvTontwaardiging heeft plaats gehad tegen de poging der regeering om zoowel het offer als de roem van de overwinning van het Britsche rijk in de grootste worsteling, waar in het ooit was gewikkeld, te verkleinen. De „Daily Herald" antwoordt hierop, dat er geen nationale uitbarsting is geweest, omdat er geen verontwaardiging is geweki. (Hbld.) GEEN NIEUW PROCES TEGEN EX-BURGEMEESTER BÖSS. Antwoord van Severing op nat.- soc. verzoek. In antwoord op een verzoek van de nat.- soc. bij den Pruisischen landdag om een nieuw proces aanhangig te maken tegen den afgetreden oberburgemeister van Ber lijn, Böss, aangezien in het eerste proces volgens de nat.-soc. de ergste verduisterin gen van Böss niet in behandeling zouden zijn gekomen, heeft de Pruisische minister van binnenlandsche zaken, Severing, mede gedeeld, dat de Pruisische regeering een dergelijke nieuwe procedure onnoodig acht. DE VERKIEZINGEN IN AMERIKA. De resultaten in den Senaat. Volgens het definitief resultaat der verkie zingen zullen de republikeinen in den senaat over 48 zetels, de democraten over 47 zetels en de boerenpartij over 1 zetel beschikken. Het definitief resultaat der verkiezingen voor het huis van afgevaardigden is nog niet bekend. HET HOOGE WATER IN DUITSCHLAND. Het hooge water heeft thans ook Crossen bereikt. Te Tschicherzig is het water in den loop van gisteren 3 c.M. gedaald; het niveau bedraagt thans 5.03 M. Door den sterken val van het water van de Obra is bij Ostritz een dijk bezweken. Alle weerbare mannen, brandweer, caval- lerie en eerste hulp zijn gerequireerd. De dorpen Gross- en Klein-Ctetritz moesten in allerijl ontruimd worden. Crossen staat on der water. Alleen de hoog gelegen markt en de omliggende straten staan nog niet blank. De Warta buiten haar oevers. Behalve de Obra, die tusschen Blesen en Schwerin groote uitgestrektheden lands on der water heeft gezet, is thans ook de Wrate buiten haar oevers getreden. De inwoners van tal van plaatsen moesten in allerijl een goed heenkomen zoeken. Het gevaar geweken. Te Frankfort aan den Oder is het water van den Oder blijven vallen, zoodat men niet langer vreest voor het doorbreken van den Oderdijk aan den bovenloop. Ook bui ten Frankfurt is de waterstand lager gewor den. In de nabijheid van het dorp Ostkitz is echter in den afgeloopen nacht, een tus- schendijk doorgebroken. Het dorpje moest ontruimd worden en de rijksweer en de tech nische" noodhulp moesten assistentie verlee- nen. DOOR EEN DRIJFRIEM GEGREPEN. Woensdagavond is in de electrische cen trale te Nijmegen de 45-jarige P. A. Ver meulen, die mer twee bankwerkers opdracht had gekregen tot het repareeren van een ket- tingrooster. door een drijfriem gegrepen, waardoor hem de kleeren van het lichaam werden gerukt en hijzelf zware kneuzingen en verwondingen bekwam. Zijn toestand is levensgevaarlijk. DE VORST VAN GELEEN. Naar verluidt heeft mr. Frans Leufkens, zich noemende Vorst van Geleen in Duitsch land een rechtsgeding aanhangig gemaakt ter verkrijging van het Vorstendom Wachten- donck. HET GEVAAR VAN SLIPPEN". Naar aanleiding van de veelvuldige klach ten over gevaar van slippen op glibberig asphalt deelt men aan het Hbld. mede, dat gedurende ruim twintig jaar in Amerika een systeem wordt toegepast, hetgeen thans de laatste drie jaren in Engeland eveneens met zeer veel succes in gebruik is genomen. Hier wordt van een natuurproduct gebruik gemaakt, dat in Amerika gedolven wordt en onder den naam van „Kyrock" op de markt wordt gebracht. De samenstelling van dit natuurproduct, dat hoofdzakelijk uit silica bestaat en der halve in tegenstelling mét de reeds bekende kalksteenproducten, een zandsteenproduct is, is dusdanig, dat het groote slipgevaar, door gebruik van „Kyrock" moet zijn uitgesloten. „Kyrock" kan bij gunstige weersomstan digheden koud gelegd worden en heeft ver der die eigenschappen, welke een goed as- phaltproduct moet bezitten. In Amerika, waar dit product reeds ruim twintig jaren wordt gebruikt, zoowel in de groote steden als in bergterrein, wordt de toepassing van „Kyrock" in alle opzichten een succes genoemd. DE INBRAKEN TE ROOSENDAAL De vogel gevlogen. De te Roosendaal aangehouden Belg, ver dacht van de aldaar in den nacht van Dins dag op Woensdag gepleegde inbraken, heeft bekend hiervan de dader te zijn. Gisteravond tusschen 6 en 7 uur heeft de man echter kans gezien, door het raampje van zijn cel uit het politiebureau te ontsnap pen. In de duisternis wist hij aan de na sporingen van de agenten, die even later be merkten, dat de vogel was gevlogen, te ontkomen. DE GELUIDSFILMS. Geen films in de Nederland scfih taal. Het bestuur van den Dietschen Bond heeft in een adres aan den minister van onderwijs de aandacht gevestigd op den abnormalen en ongewenschten toestand welke ontstaan is doordat het Nederlandsche volk slechts ge luidfilms in vreemde talen te hooren krijgt. Adressant acht dezen toestand in strijd met een gezond volksleven, een toestand, die de belangen van de Nederlandsche beschaving en taal schaadt en die het zelfbewustzijn van het Nederlandsche volk verslapt, maar die vooral betreurenswaardig moet worden ge acht, omdat Nederland thans in gebreke blijft zijn taak te vervullen, het Nederlandsche woord, de Nederlandsche beschaving ook op deze zoo krachtige en doeltreffende wijze te brengen tot hen, die Nederlandsch spreken en verstaan buiten het rijk in Europa. Den minister wordt verzocht middelen te beramen om dezen abnormalen toestand ten goede te wijzigen. Eenige middelen worden in het adres aan gegeven. OPLICHTING. Woensdagmiddag heeft te Roosendaal een Zwitser getracht door met waardeloos bank papier te betalen, op een tweetal plaatsen geld los te krijgen In hotel Goderie bestelde hij kamers en betaalde met een bankbiljet van 100 mark, waarop hij geld terug ontving. Achter af bleek den hotelhouder, dat de man hem een vooroorlogsch bankbiljet in de handen had gestopt, waa rom hij de marechaussee waarschuwde. Deze wist den man spoedig op het station aan te houden. Het bleek, dat hij op dezelfde manier ook bij den hotelhouder Merks aan het werk was geweest. Ook van dezen had hij door het in betaling geven van een bankbiljet van 100 mark, geld weten los te krijgen. Het grootste deel van het geld bleek nog in zijn bezit. ENGELSCHE KRUISER TE AMSTERDAM. Gistermiddag om vier uur is in de Am- sterdamsche haven aangekomen de Engel- Svhe kruiser Harebell, groot 1260 ton, ko mende van Ostende. Aan boord bevinden zich de commandant, B. W. Barrow, drie officieren en 108 man equipage. Het schip heeft ligplaats genomen aan den steiger van de firma van Es en van Ommeren. KOOLOXYD-VERGIFTIGING. Te Montfoort heeft zich een geval van kool-oxyde-vergiftiging voorgedaan bij den kleermaker Van Breukelen, in wiens kleer makerij een test met smeulende houtskool stond, die ging rooken. Al spoedig was het vertrekje gevuld met vergiftige dampen. De kleermaker werd hierdoor bedwelmd en viel bewusteloos neer. Een spoedig ontboden dok ter stelde kool-oxydevergiftiging vast en schreef het slachtoffer eenige dagen rust voor. Zijn toestand was gisteravond vrij gun stig.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1