DAGBLAD VOOR ALKMAAR Uit het Parlement Buiten! and Dagelijksch overzicht. Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalvi Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk f 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel 0.25, bij groote eontraoten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. POSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAS. \VOEY§DA(a 12 YOYEUBEK 1930 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Den Haag, 11 Nov. 1930. De Tweede Kamer heeft hedenmiddag een aanvang gemaakt met de algemeene beschou wingen over de Rijksbegrooting welke onge twijfeld wel alle middagvergaderingen van deze week in beslag zullen nemen, itrwijl dan in avondvergaderingen andere wets voorstellen of wel eenige hoofdstukken van de begrooting zullen worden afgedaan. De beraadslaging is geopend door een tweetal vertegenwoordigers van kleine par tijen, ds. Kersten van de Staatk. Geref. Partij en de heer Braat, eenig vertegenwoordiger van de Plattelandspartij. De eerste spreker, naar wien de Kamer met zoo weinig belangstelling luisterde, dat hij zijn «tem sterk moest uitzetten om boven het rumoer verstaanbaar te zijn, terwijl de heer Duys (s.d.a.p.) hem op werkelijk hin derlijke wijze met allerlei onverstaanbare in terrupties in de rede viel, heeft, gelijk te verwachten was, een anti-coalitie-rede ge houden, waarin hij den anti-revolutionnairen de onmogelijkheid voor hen voorhield om met Rome samen te gaan. Hij had gehoopt op een samengaan van alle protestantsche partijen, maar dit leek hem niet te verwe zenlijken, nu de anti-revolutionnairen art. 36 der geloofsbelijdenis betreffende den plicht van den staat om de hervormde kerk tot staatskerk te maken, in de practijk niet aanvaardden. De heer Braat was ditmaal bijzonder hef tig in zijn uitingen, zoodat de voorzitter nu en dan zijn hamer vermanend moest han- teeren. Hij beschuldigde onder meer de re geering, dat zij de werkloosheid bij den landbouw bevorderde door geen maatregelen te nemen. Voor haar ambtenaren zorgt zij goed maar om den boer bekreunt zij zich niet en hij stelde in uitzicht dat de boeren een beweging op touw zouden zetten. Ten slotte diende hij achtereenvolgens drie mo ties in, die evenwel als niet voldoende on dersteund niet in behandeling konden ko men. In de eerste zou de Kamer moeten ver klaren, dat de regeering niet berekend /as voor haar taak om de crisis bij den 'and- bouw te bezweren, de tweede motie drong aan op maatregelen tot bevordering van den suiker- en den bietenteelt, en in de derde werd gevraagd om regeeringsmaatregelen tot tegengaan van den Russischen tarwe in voer. De heer Marchant (v.d.) betoogde hierna, dat een anti-socialistische en de militaire po litiek het cement vormen, dat de rechtsche partijen samenhoudt, terwijl de liberalen uit conservatieve overwegingen met rechts sa mengaan. Na het pessimisme van minister De Geer te hebben gehekeld en minister Ruys te hebben beschuldigd geen maatrege len te willen nemen tot bezwering van de crisis, betrad hij het eigenlijke politieke ter rein en dreef den spot met de politiek der Katholieke partij, terwijl hij vervolgens de verwantschap tusschen zijn partij en de so ciaal-democratische uiteenzette. Hij vond daarbij de gelegenheid gunstig om de betee- kenis der laatstgenoemde partij op econo misch en politiek gebied te schetsen en kwam op voor de bekende uitlating van den heer Albarda omtrent de middelen waarmee zijn partij en gelijkgezinden mobilisatie willen voorkomen. De heer Albarda (s.d.a.p.) heeft het uit den aard der zaak niet voldoende gevonden, dat de heer Marchant zijn partij op zich had genomen, maar wilde ook zelf zijn stand punt tegenover een mogelijke mobilisatie nog eens nader toelichten. Vooraf ging evenwel een algemeene politieke beschouwing, waar in hij den economischen en den politieken toestand al even zorgwekkend heette. Wij lijden thans zwaar onder de crisis en-de re- geering doet niets en terwijl zij we! geld over heeft voor vlootuitbreiding, wordt niets verricht tot hervorming van de sociale ver zekering, tot instelling van bedrijfsraden, wordt er niet gedacht aan een pachtmora- torium, aan verlichting van lasten enz. Breid dan in 's hemels naam de werkver schaffing maar uit! Wanneer de regeering een regeling van de voortbrenging wist tot stand te brengen, zou deze in de eerste plaats de werkloos heid verhelpen. Maar zij mist daartoe de kracht. De sociaal-democraten hebben den weg reeds aangegeven, ook voor de groote massa en zij eischt den aandacht omdat daarmede een anti-oorlogspolitiek gepaard gaat. In verband hiermede kwam de spreker te rug op zijn bekende uitlating. Uitvoerig heeft hij uiteengezet, dat reeds lang zijn partij de noodzakelijkheid heeft uitgesproken van verzet op welke wijze dan ook tegen een mobilisatie. Zij wil nu een maal geen oorlog, wat intusschen daarom nog niet beteekent, dat wij in een overweldi ging zouden moeten berusten. De gewapende landsverdediging is echter het slechtste mid del om onze onafhankelijkheid te handha ven, er zijn andere middelen, b.v. een beroep op den Volkenbond, een verzet met economi sche middelen enz. Mocht er een algemeene mobilisatie noo dlij zijn de spr. aam dit dus toch als mo gelijk aan dan zou niet de regeering deze mogen gelasten, doch zou het Parlement en in laatste instantie het volk daarover moe ten beslissen. De heer Knottenbelt (lib.) wijdde -en be spreking aan de samenstelling van het te genwoordige kabinet. Hij was daar slechts matig mee ingenomen. Een extra-parlemen tair ministerie moest zijns inziens zijn sa mengesteld door extra-krachten en dat was hier niet het geval. Intusschen aanvaardde hij wel de handelspolitiek van het huidige ministerie. Wat de houding der regeering tegenover de crisis betreft, waarschuwde hij tegen lap middeltjes. De tegenwoordige crisis is een internationaal verschijnsel, dat slechts langs internationalen weg zou kunnen worden verholpen. In den laatsten tijd is de liberale partij nog al eens het mikpunt geweest van minder vriendelijke opmerkingen, o.a. van den heer Marchant. Vermoedelijk heeft Mr. Knottebelt daarin aanleiding gevonden om een lofzang te doen hooren op de richting waarbij hij zich heeft aangesloten. De liberale idee leeft npg in het land en met vreugde constateerde hij den toe- nemenden groei van zijn partij. Na deze rede ging de Kamer tot des avonds uiteen. HET BELGISCHE KABINET DEMISSIONAIR! De liberale ministers stelden hnn portefeuille beschikbaar. Oorzaak: de Vlaamsche Hoogeschool. Als er gisteren één groote verrassing ge weest is in de buitenlandsche gebeurtenissen, dan is het wel de totaal onverwachte val van het Belgische kabinet. Niemand, maar dan ook absoluut niemand, was op die mogelijk heid verdacht geweest en de oorzaken van het plotselingen aftreden moeten dan ook wel heel ernstig zijn geweest. Gistermiddag zou de Kamer voor het eerst na het reces weer bijeenkomen en toen de af- tevaardigden kwamen, konden ze hooren, at de liberale ministers hun portefeuilles ter beschikking van de regeering hadden gesteld. Het bleek, dat deze vijf ministers (Hijmans, Forthomme, Vauthier en Lippins) des mor gens een vergadering gehouden hadden over het al dan niet vereenigbare van de functies van hoogleeraar aan de Vlaamsche hooge school te Gent en aan de school voor hooger onderwijs. Na afloop van die vergadering dienden deze vijf ministers hun ontslag in en toen premier Jaspar kennis had genomen van die ontslag-aanvrage, heeft deze een confe rentie gehad met de katholieke ministers en het resultaat hiervan was, dat het ontslag van het geheele kabinet werd ingediend Daarmee was dus de crisis een feit gewor den. Het ontslag van de vijf liberale ministers werd door Paul Hijmans gemotiveerd door den eisch van de Brusselsche liberale Fede ratie, die intrekking vroeg van het door mi nister Vauthier uitgevaardigde verbod voor professoren van de Gentsche Universiteit te doceeren aan de Fransche Ecole des Hautes Etudes. Alle liberale ministers hebben toen beslo ten af te treden, welk voorbeeld door de katholieke kabinetsleden gevolgd werd. Koning Albert maakte eenig voorbehoud wat betreft de aanvaarding van dit ontslag, aangezien het onder buitengewone omstan digheden plaats vindt. Het spreekt vanzelf, dat deze plotselinge ministercrisis in parlementaire kringen na- turulijk verrassing heeft gewekt. Vele libera len betreuren, dat het zoover is gekomen. Ook zijn er afgevaardigden, die de schuld geven aan den premier Jaspar, die volgens hen niet krachtig genoeg is opgetreden. Ook aan katholieke zijde is men verrast en eenigermate met den toestand verlegen. Men had gehoopt nog tot overeenstemming te kun nen komen op het meerendeel der geschilpun ten. Over het algemeen is men van meening, dat de crisis geen einde zal maken aan ae katholiek-liberale samenwerking. Een oplos sing van de crisis wordt binnen enkele dagen tegemoet gezien. De socialisten zijn de opvatting toegedaan, dat katholieken en liberalen de kwestie wel onder elkaar zullen oplossen. Zij gevoelen er weinig voor in dezen de verantwoordelijkheid te deelen. Volgens sommigen mag niet op een terug keer van Jaspar gerekend worden De Brusselsche correspondent van he: Hbl. vertelt van deze crisis nog eenige bijzonder heden: Premier Jaspar was sedert een paar dage nin ernstige moeilijkheden geraakt Moest hij met de liberale ministers mee gaan, of met de katholieke? Beide groepen stonden tegenover elkaar en in beide gevallen zou een crisis onvermijdelijk zijn. Alleen, ,dat de crisis reeds zoo gauw zou komen, had niemand ver wacht. Dat heeft de Brusselsche liberale bonci op zijn geweten. Op initiatief van burgemeester Max waren eakele kopstukken der liberale partij Maan dagavond bijeen gekomen en namen daar een motie aan, waarbij werd verklaard, dat zij geen vrede konden hebben met het besluit der regeering, waarbij den professoren der Gent sche universiteit zou worden verboden aan het anti-Vlaamsche „Institut des Hautes Etudes" te doceeren. Onrechtstreeks was dit weliswaar een zachte blaam aan het adres der liberale leden van de regeering, die im mers met hun katholieke medeleden zoo pas nog het besluit hadden genomen het gestelde verbod niet in te trekken, doch dat dit besluit onmiddellijke gevolgen zou hebben, was niet verwacht, daar men toch wist, dat de regee ring, al hield zij het verbod staande, toch van plan was het zoo aan te leggen, dat de pro fessoren niet van dit verbod zouden te lijden hebben. Maar Hijmans is de gekozene der Brusselsche liberalen en zij die tot de verga dering van Maandagavond het initiatief heb ben genomen en den zachten blaam hebben uitgesproken, behooren tot zijn intiemste poli tieke vrienden. De gevolgen zijn dan ook niet uitgeble ven DE A.S. VERKIEZINGEN IN POLEN. Geen bezwaar om in het stem lokaal dcc naam van den can- didaat te noemen. Naar het W. B. meldt, heeft de verkiezings commissaris Gizycki in een circulaire aan de voorzitters van de kiescommissies o.a. mede gedeeld, dat het kiesgeheim niet door de kie zers, doch slechts door de commissies kan worden geschonden. Er bestaat geen verbod voor de kiezers om hun voornemen voor een bepaalde lijst te stemmen, in het stemlokaal mee te deelen. Van de kiezers wordt slechts verlangd, dat hij in het stemlokaal de orde niet verstoort en geen verkiezingsredevoering houdt. Hij mag wel overluid verklaren op welke lijst hij stemt. De rechtsstaande „Kurjer Wurszawski" noemt deze mededeeling een verrassing. Het door de regeeringspartij aanbevolen afzien van het verkiezingsgeheim biedt toch de mo gelijkheid om een druk op de kiezers te oefe nen, hetgeen in het bijzonder in de dorpen o:i der de gegeven omstandigheden een groote rol moet spelen. De regeeringsgezinde „Express Poranny" juicht de aanschrijving toe. ONGERUSTHEID ONDER DE ARABIEREN. Een telegram van de Arabische executieve aan de Engelsche re- geerinq. Uit Jeruzalem wordt aan de „Manchester Guardian" gemeld, dat volgens een plaatse lijk Joodsch blad de Arabische executieve in zijn Zaterdag gehouden vergadering heeft besloten, via den hoogen commissaris aan het Engelsche ministerie van koloniën een tele gram te zenden, zeggend dat de Arabieren zich ongerust maakten over het gerucht, dat dé mogelijkheid bestond dat ae Britsche regeering haar bekend gemaakte politiek zou wijzigen als gevolg van de actie der Joden. Het telegram zou verder behelzen, dat het jongste Witboek niet verschilt van de verkla ring van 1922, uitgezonderd dat de regeering thans haar vaste voornemen uitspreekt, de be langen der Arabieren te beveiligen. De Ara bieren dringen er daarom bij de regeering op aan, een verklaring te publiceeren die de on gerustheid onder de Arabieren wegneemt eu de vergrooting van deze ongerustheid voor komt. DE TOESTAND IN BRITSCH-INDIfi. De strijd tegen de Afridis. Te Peshawar in Britsch-Indië hebben nieuwe botsingen plaats gehad tusschen En gelsche troepen en Afridis. Een officier en drie man werden gewond. De Afridis werden door de brigade, die tegen hen het offensief opende, met artillerie bestookt. Zij moeten groote verliezen hebben geleden. ARMISTICE DAY IN AMERIKA. Dr. Heuser van het Duitsche Consulaat- Generaal heeft gisteren te New-York voor den eersten keer deelgenomen aan de offi- cieele plechtigheden ter gelegenheden van den Wapenstilstanddag. Dit feit wordt in de dagbladen uitvoerig besproken. Rede van president Hoovei. Ter gelegenheid van de herdenking van den wapenstilstand heeft president Hoover een rede gehouden waarin hij o.a. verklaar de, dat Amerika instemde met elke stap die gedaan werd tot versterking van den we reldvrede. Hij verklaarde, dat, wanneer maatregelen zouden worden getroffen om het Kellogg-pact aan te vallen met pacifis tische middelen waardoor de uitvoering van de betalingen van genoemd pact zouden worden verzekerd, Amerika zulke maatrege len met groote sympathie zal ondersteunen. De deelneming van Amerika zal echter altijd op andere leest moeten zijn geschoeid, dan die van de Europeesche Staten zelf. De regee ring der Ver. Staten zal in de eerste plaats, vriendschappelijk moeten samenwerken met andere staten. Daarom is de Volkenbond een mooie instelling voor Europa maar leent zich niet voor Amerika. Deelneming aan het internationale Hof kan echter ook voor Amerika van nut zün. Voorts bepleitte Hog- ver de onschendbaarheid in oorlogstijd van schepen die levensmiddelen vervoeren. ARMISTICE DAY TE LONDEN. Een indrukwekkende plechtigheid. Hoewel er reeds twaalf jaren sedert den grooten oorlog verloopen zijn en er sindsdien weder een nieuwe generatie is opgegroeid, is gisteren wederom gebleken, dat Armistice Day niets van zijn oorspronkelijke beteekenis heeft ingeboet. De menigte was even groot als bij vorige plechtigheden op dezen dag in Whitehall en de viering, welke door de radio werd uitga zonden, vormde een schoon en ontroerend ge heel. De koning en de koningin, de prinsen, staatslieden uit het geheele Rijk en Indische vorsten brachten hulde aan de dooden van den grooten oorlog. Ieder was weer getooid met de Vlaamsche papaver, waarvan er 40 millioen stuks door oudstrijders vervaardigd waren. Tot laat in den avond dromde het publiek langs den Cenotaaph, waar ontelbare bloemen en bloemstukken neergelegd werden. HET VOORONDERZOEK TEGEN PANGALOS GEOPEND. De voormalige Grieksche dictator Panga- los bevindt zich in verband met zijn poging tot het verwekken van een putsch nog steeds in arrest. Het vooronderzoek is thans tegen hem geopend. HET INCIDENT MET HET DUITSCHE JUNKERVLIEGTUÏG. Het incident thans gesloten. In de gisteren gehouden ministerraad deed minister-president Berenguer mededeeling van de bevredigende oplossing van het in cident ontstaan door het schrijven van een brief ter gelegenheid van het bezoek van het groote Duitsche Junker-vliegtuig aan den zich in arrest bevindenden Spaanschen vlie ger majoor Franco. Berenguer deelde mede, dat het incident als gesloten kon worden be schouwd, wat hij niet in de laatste plaats toeschreef aan de verdienstelijke wijze waar op de Duitsche ambassadeur te Madrid de zaak had behandeld. DE DUITSCHE KLANKFILMS IN TSJECHO-SLOWAKIJE. Vrijdag weer toelating? De Bond van Bioscoopdirecteuren te Praag lieeft naar verluidt besloten tot hervatting van de opvoering van Duitsche klankfilms met ingang van Vrijdag a.s. Voorloopig zou den eerst „Der Blaue Engel", „Atlantic" en een operettefilm worden opgevoerd. De officieele bekendmaking zal eerst heden plaats hebben. DE DUITSCHE METAALBEWERKERS- BOND EN DE SCHEIDSRECHTER LIJKE UITSPRAAK. De „Beirat" van den Duitschen metaalbe- werkersbond heeft volgens een bericht in den „Vorwaerts" stelling genomen tot den scheidsrechterlijken uitspraak. Volgens het rapport van den voorzitter van bond, waarin hij den laatsten uitspraak een vergrijp noemde tegen trouw en geloof, is bij de onderhandelingen den nadruk gelegd op de opvatting van het bestuur en is uiting ge geven aan bijzondere teleurstelling over het feit, dat zulk een voor volkomen onmogelijk gehouden scheidsrechterlijke uitspraak tot stand is kunnen komen met medewerking van prof. Sinzheimer, die door den metaalbewer kersbon d voor dit scheidsgerecht aangewezen was. SCHIP GESTRAND IN DEN MOND VAN DEN WE SER. Door het Engelsche s.s. „Induna" is in den mond van den Weser een vaartuig gezien, dat zich in nood bevond. De uitgezonden red dingbooten stelden vast, dat het hier niet een 'nieuwe stranding gold, doch de onlangs op de Mellumer plaat gestrande „Diana". BETOOGING TEGEN DOUMrIKGUE. Vechtpartij voor zijn geboortehuis. De burgers van het vreedzame stadje Aigues-Vives in het zonnige departement du Gard, dulden blijkbaar niet dat men raakt aan de persoonlijkheid van Doumergue, den president der republiek, die er het levenslicht aanschouwde. Het departementaal bestuur der z.g. inter nationale roode hulpactie had Zondag een betooging georganiseerd ten gunste van Rousseng, die wegens moord tot het bagno werd veroordeeld. In een manifest werd de zaak in herinnering gebracht en werd presi dent Doumergue verweten dat hij den banne ling nog steeds geen gratie heeft geschon ken. Na afloop der vergadering hadden de com munisten een betooging voor het geboorte huis van Doumergue georganiseerd. Toen zij echter het huis wilden binnendringen en de gendarmes dit niet konden beletten, sloot de bevolking zich bij deze laatsten aan en joeg de communisten uiteen. Het kwam tot een verwoede vechtpartij, die met de vlucht de> betoogers eindigde. Daarna hielden de burgers op hun manier een sympathiebetooging voor het vaderh'ik M ugQflsieur le président". 132e Jaargang. DE GEVOLGEN VAN HET NOOD WEER IN DENEMARKEN. De sedert drie dagen woedende storm heeft door geheel Denemarken aanzienlijke mate- rieele schade aangericht. Op tal van plaatsen werden door den bliksem branden veroor zaakt. Ook telefoon- en telegraaflijnen wer den vernield. De scheepvaart ondervindt groote vertra ging- REGEERINGSSPIONNAGE IN DEN AMERIKAANSCHEN SENAAT. Om uit te visschen wie de drank wet overtreden. De leden van den Amerikaanschen Senaat zijn woedend tengevolge van de ontdekking, dat de regeering hen al sedert geruimen tijdi aan spionnage blootstelt om uit te vinden, welke Senaatsleden zich schuldig maken aan overtreding van de drankwet. Deze spion nage werd dagelijks vier maanden lang in de vorige zittingsperiode uitgeoefend door een twintigjarig jongmensch, een zekeren Butts, dien de regeering als bediende bij den Senaat aanstelde en die geregeld verslag uit bracht aan het Drankverbodsbureau. Als ge volg van zijn speurdersdiensten werd hef Senaatslid George Cassidy, die bekend staat aU „de man met den groenen hoed", beschul digd van dranksmokkelarij gearresteerd en een lijst met de namen van gedistingeerde klanten aan de regeering overhandigd. Senator Caraway, een der onverzoenlijkste vijanden der regeering, heeft bekend gemaakt dat hij een onderzoek zal instellen naar de werkzaamheden van Butts. Toen destijds voorname leden van den Senaat hun beklag deden, dat hun gangen door spionnen van de regeering werden na gegaan, ontkende de attorney-generaal dit. EEN DREIGENDE MIJNWERKERS- v STAKING IN ENGELAND? Cook, de secretaris der Engelsche mijnwer kersfederatie, heeft Zondagavond in een rede te Snethwick opnieuw het dreigement van een werkstaking in de steenkoolindustrie doen hooren. Hij heeft er aan herinnerd, dat 1 December krachtens de nieuwe mijnwetten de arbeidsduur in de mijnen met een half uur wordt verminderd, en er op gewezen dat ten zij overeenkomsten kunnen worden getroffen zonder dat daarbij de loonen worden ver laagd, een werkstaking onvermijdelijk is. Deze werkstaking zou voor het geheele land catastrofaal zijn. Hij spoorde de regeering aan om voor het te laat zou zijn, beide par tijen tot overleg sam ente roepen. ERNSTIG TRAMONGELUK TE BILBAO. Twee dooden; drie zwaar gewonden Tengevolge van een defect aan de remmen is een tramwagen te Bilbao in botsing ge weest met een anderen wagen, tengevolge waarvan twee personen gedood en drie zwaar gewond werden. Een 25-tal personen bekwam lichte verwondingen. DE METAALSTAKING IN SPANJE BREIDT ZICH UIT. De metaalbewerkersstaking in Spanjt breidt uit uit. Het aantal stakers bedroeg gis teren reeds 15.000. NOG STEEDS HOOG WATER AAN DE DUITSCHE NOORDZEEKUST. Gisteravond om half elf tijdens vloed stond het water te Hamburg 1.90 M. boven den normalen vloedstand. De orkaangelijke Noordwesterstorm in het Noordzeekustge- bied duurt voort. Pn de Duitsche bocht is de visscherij volkomen stilgelegd. Ongelukken hebben tot dusverre niet plaats gehad. OVER BOORD GESPOELD EN VERDRONKEN. Te Wilhelmshafen is van den Maandag uitgevaren „Frauenlob" gistermiddag tijdens zwaar weer de stoker over boord geslagen en verdronken. KRANTENGEBOUW AFGEBRAND. De „Nord-Schleswigsche Zeitung", Maandagavond woedde een hevig onweer boven Noord-Sleeswijk, speciaal boven het district Aabenra (Apenrade). In het stadje Aabenra sloeg de bliksem in het gebouw, waarin de bureaux van de „Nord-Schleswig sche Zeitung" zijn gevestigd. Het huis brand, de in vrij korten tijd geheel af. Een aantal ge zinnen, die op de eerste verdieping woonden, konden met moeite gered worden. Waar schijnlijk heeft men ook het grootste gedeelte van het archief van de krant in veiligheid kunnen brengen. De drukkerij, die zich in een nieuw gebouwd belendend pand bevond, heeft betrekkelijk weinig schade opgeloopen. Het groote Kopenhaagsche dagblad „Ber- lingske Tidende" heeft thans de „Nord- Schleswigsche Zeitung" aangeboden, zoo lang zulks noodig is, de krant in het gebouw van het Kopenhaagsch blad te doen drukken „Berlingske Tidende" schrijft, dat de „Nord- Schleswigsche Zeitung" in 1922 zelf de vriendelijkheid had, toen het gebouw van het Deensche dagblad „Heimdal" afbrandde, aan te bieden het drukken van het blad in haar eigen, thans afgebrande gebouw te doen ge- *>c£ueifla,\w

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1