Buitenland ernstig ongeval in een zweedsch hoogovenbedrijf. PEPERMUNT] Het aantal ongelukken gering. Luchtvaart VERFDOOZEN TEEKENHAKEN, DRIEHOEKEN Grootste collectie Passerdoozen Van Putten frOortmeijer HOE EEN WINKELJUFFROUW WEum OENEZEN VAN PIJNLIJKE VOETF? EN BEENEN. 1EN Rechtszaken Kerk en schooj^ Alkmaar 5934, Delft 14099, Dordrecht 18.014, Enkhuizen 6803, Gorinchem 4969, Gouda 11.715, 's-Gravenhage 38.433, Haar lem 21.227, Hoorn 9551, Leiden 30.955, Rot terdam 53.212, Schiedam 9111, Vlaardingen 5625, Schoonhoven 2489, Den Helder 2027, Hilversum 3410, Scheveningen 2833, Oost- Zaandam 4988 en West-Zaandam 5179 zie len. OPZETTELIJKE BRANDSTICHTING? In het houten zeiljacht „El bey". Het gerechtshof te Amsterdam zette gister in hooger beroep de behandeling voort van de strafzaak tegen den 27-jarigen winkelier N., die terecht stond wegens opzettelijke brandstichting met het oogmerk zich of een arlder te bevoordeelen ten nadeele van de verzekeraars. Op 16 April j.1. was de man deswege ver oordeeld tot eer. gevangenisstraf van een jaar en drie maanden. Volgens de tenlaste legging had verd op 1 Juli 1928 in het Keteldiep of op de Zui derzee brand gesticht in zijn houten zeiljacht rEl bey", tengevolge waarvan het jacht- en <le schilderijen, die zich aan boord bevonden vernield werden. Het jacht was verzekerd voor 2000, de reisbagage van verd. voor 3000 en de schilderijen voor 14.000. Op 18 September diende de zaak voor het Hof, doch werd geschorst tot gister om nog een groot aantal getuigen te hooren. De getuigenverklaringen leverden weinig nieuwe gezichtspunten op. Als getuige werd o.a. gehoord de eigenaar van de schilderijen. Verd. N. had de schilderijen in commissie om ze in Friesland te verkoopen Get. ver telde, dat hij de schilderijen in Duitschland had gekocht van een tweetal Polen voor 1/8000. Hij bieek van schilderijen niet het minste verstand te hebben, had ze, zooals hij zeide, op goed geloof voor echt aangezien. Ze waren volgens get. geschilderd door Te- niers, Ostade, Jan Steen e.a. Handteekenin- gen had get. niet op schilderijen aangetrof fen, ook had hij ze nooit door een expert la ten taxeeren. Na het uitvoerige getuigenverhoor werd te zes uur de zitting geschorst tot Maandag middag 2 uur. De advocaat-generaal zal dan requisitoir houden. DOODGEKNELD. Gistermiddag heeft aan de Sumatrakade te Amsterdam een ernstfg ongeluk met doo- deliiken afloop plaats gehad. Uit het stoomschip „Meliskerke", liggende aan loods L., werd uit het groote ruim hout gelost. Een hijsch, die door den tamelijk sterken wind gegrepen werd, zakte neer en kwam terecht op een bootwerker. Hierdoor werd hij bekneld tusschen hijsch en lading Met ernstige inwendige kneuzingen werd hij opgenomen, om eenige oogenblikken later den geest te geven. Het stoffelijk overschot we'H naar het Binnengasthuis vervoerd INCIDENT IN DEN UTRECHTSCHEN GEMEENTERAAD. In het vuur van besprekingen over fröbel onderwijs en belastingen zei de heer Ploeg (soc.-dem.) Woensdag in de vergadering van 'den gemeenteraad van Utrecht, dat de wet houder van financiën zich had schuldig ge maakt aan opzettelijke misleiding van den raad, toen hij had betoogd dat de verorde ning op de personeele belasting vóór 1 Jan. a.s. moest zijn goedgekeurd, zoodat de be handeling ervan niet tot de begrooting kon Wachten. Onder groote stilte kwam de wethouder op tegen deze beschuldiging. Het lid, wiens naam hij in een fatsoenlijk gezelschap niet wilde noemen, zou hij voortaan bij het debat uitsluiten. Ook de voorzitter, burgemeester Fockeraa Andreae, keurde de beleedigende uitlating van den heer Ploeg ten strengste af. Door de gebruikte term was het regle ment van orde sterk overschreden. De zaak ware anders, wanneer de heer Ploeg zijn bewering had kunnen bewijzen, doch dit is allerminst het geval geweest. BRAND IN EEN LABORATORIUM. Bij de firma Van Houten en Zoon te Weesp. Ten gevolge van ontbranding van petro- /eum-aether ontstond gistermorgen brand in hel laboratorium van de firma C. J. van Houten en Zoon te Weesp. Het vuur greep snel om zich heen, doch de eigen brandweer was binnen drie minuten ter plaatse. Dank zij haar snel ingrijpen, werd de brand be perkt tot een gedeelte van het laboratorium, dat geheel uitbrandde. De schade was ge ring, vooral ook omdat de dure instrumen ten in een nabijgelegen zaal lagen. BELGISCHE HOTELDIEVEN AANGEHOUDEN. Een hunner poogde zich te vergiftigen. Maandagavond ontving de marechaussee te Roosendaal mededeeling van een hotel houder te Antwerpen, dat een man in zijn hotel een aantal gouden en met juweelen be zette voorwerpen had ontvreemd. Vermoe delijk zou deze persoon met een medeplich tige, wier signalementen werden opgegeven, naar Duitschland of Nederland uitwijken. Dit vermoeden bleek inderdaad juist te zijn, want Dinsdagavond hebben marechaus sees te Roosendaal op het stationsplein al daar twee personen aangehouden, wier sig- B nalement overeenkwam met dat, hetwelk door den Antwerpschen hotelhouder was opgegeven. De wachtmeester der marechaus see nam het tweetal mee naar het station. Aldaar zag één hunner kans een poging tot zelfmoord te doen, door zich met drie subli- .maatpastilles te vergiftigen. Medische hulp werd ingeroepen en daarbij bleek, dat de toestand van den man zeer ernstig is. Er is geringe hoop hem in het leven te houden. Een aantal juweelen, van den diefstal af komstig, werd op hen gevonden en in be slag genomen. De twee personen, die van Belgische nationaliteit zijn, zullen in overleg met de Belgische justitie ter beschikking worden gesteld van de justitie. ARTILLERIE-INRICHTINGEN 1931. Levering van munitie aan vreemde mogendheden? In het Voorloopig Verslag over de be- frooting van het staatsbedrijf der artillerie- inrichtingen voor 1931 wordt gevraagd of het juist is, dat door het bedrijf munitie wordt geleverd aan een of meer vreemde mo gendheden. Mocht dit inderdaad het geval zijd, dan zou men gaarne vernemen welke die mogendheid is of die mogendheden zijn. Men meende in dit geval den minister te moeten verzoeken aan deze leveranties, die men ongeoorloofd achtte, oogenblikkelijk een eind te maken. Eenige leden zagen in deze leveranties een concurrentie met particuliere fabrieken, welke zij niet juist achtten. BRAND. 65 korenmijten verbrand. Gisternacht werd brand ontdekt in een 65-tal korenmijten te Westenesch bij Emmen. Het koren behoorde toe aan verschillende landbouwers. De geheele hoeveelheid, ter waarde van ongeveer 13.000 werd een prooi der vlammen. De politie stelt een onderzoek in, daar zoo goed als zeker is, dat de brand aan kwaadwilligheid moet worden toegeschre ven. Het verbrande koren was grootendeels verzekerd bij het Drentsche Landbouwge- nootschap. HOOG WATER. De stand van de Vecht. Gistermiddag werd gemeld: In de laatste 24 uur rees de Vecht met nog 10 c.M. tot ruim 70 N.A.P. Bij Mui den ging het water over den weg, zoodat er moest worden opgehoogd. Om 4 uur stond de Zuiderzee 60 c.M. boven A.P., zoodat de Vecht vrij sterk afstroomde en terugviel op 65 c.M. Ook het binnenwater trekt zich te rug. DE NIEUWE BOERHAAVE. Na intrekking der surséance-aan vraag in staat van faillissement verklaard. Gister zou door de Haagsche rechtbank behandeld worden de door de Onderlinge Waarborgmaatschappij en Verzekerings maatschappij „De Nieuwe Boerhaave" inge diende aanvrage om haar surséance van be taling te verleenen. Een groot aantal schuld- eischers was opgekomen, terwijl anderen bij volmacht waren vertegenwoordigd. Bij het controleeren van het in de vergade ring totaal vertegenwoordigde kapitaal merkte de advocaat van „De Nieuwe Boer haave", mr. Roeper Bosch, op, dat verschil lende dezer vorderingen door de Maat schappij werden betwist. O.m. omdat net hier vorderingen betrof van leden, die eea aantal premies niet hadden betaald. Nadat mr. Muller, die 37 volmachten had, waarvan vele onder bovengenoemde vorde ringen vielen, naar aanleiding van een vraag van den president had verklaard te gen het verleenen van surséance te stemmen, deelde mr. Roeper Bosch mede, dat hij na mens de maatschappij de surséance-aan vraag introk. Mr. Roeper Bosch was nl. van oordeel, dat, hoewel bij een surséance-verlee ning de crediteuren de volle 100 pCt. zullen krijgen, hetgeen naar zijn oordeel bij fail lissement niet het geval zal zijn, hij onder de gegeven omstandigheden liever de verant woordelijkheid voor den gang van zaken ziet overgedragen op de heeren Muller en Koopmans. Nadat de rechtbank daarop nog eenigen tijd in raadkamer was geweest om te beraad slagen over de destijds ingediende faillisse mentsaanvraag, welke door het surséance verzoek was opgeschort, werd vervolgens in openbare zitting het faillissement van „De Nieuwe Boerhaave" uitgesproken. Tot rechter-commissaris werd benoemd mr. Reub, terwijl tot curatoren werden aan gewezen mr. G. A. van Haeften, mr. O. B. W. de Kat en mr. L. J. van Gelein Vitringa. KORTE BERICIJTEN. In de afdeelingen der Tweede Kamer hebben verscheiden leden tegen het wetsont werp tot tijdelijke opheffing van opcenten op de invoerrechten in Ned. Indië overwe gend bezwaar gemaakt. Bij de inbraak in het gebouw op de Marinewerf te Amsterdam is totaal circa 200 gestolen, toebehoorende aan acht werklieden der fabriek. NOBELPRIJS VOOR CHEMIE. De Zweedsche Academie van Wetenschap pen heeft den Nobelprijs voor chemie toege kend aan prof. Hans Fischer van de technische hoogeschool te München, voor zijn werken over de constitutie der bloed- en bladkleurstoffen en voor de synthese van het haemin. In totaal zijn hiermede 14 Nobelprijzen voor chemie in Duitschiand gevallen, d.w.z. meer dan de helft van alle voor chemie toe gewezen Nobelprijzen. DE TOESTAND IN HAVANA. Talrijke botsingen en overal straatgevechten. Nadat president Machado de grondwet tijdelijk buiten werking had gesteld en de staat van beleg een feit was geworden heb ben in de straten van Havana botsingen tus schen militairen en burgers plaats gehad, waarbij drie personen werden gedood Afdee lingen van de presidentwacht patrouilleeren door de stad. De meeste bewoners zijn giste ren in hun woningen gebleven. De studenten verzamelden zich echter in het Centrale park in het hartje van de zakenwijk en hielden een demonstratie. Zij verspreidden zich niet, voordat de politie over hun hoofden in de lucht had geschoten. De ernstigste situatie ontstond echter door het sluiten van de Diario de la Marine, een der oudste Cu- baansche kranten. Miss Mercedes Barba- rossa, een schoonzuster van den hoofdredac teur werd bij de botsingen tusschen politie en burgers doodgeschoten. Op last van de regeering zijn alle scholen gesloten. Het is den studenten verboden zich op straat te ver zamelen. Twee dooden en vele zwaar gewonden. In een hoogovenbedrijf bij Avestie in Mid den-Zweden vond gisteren een ernstig onge val plaats. Een groote electrode viel in een ketel met gloeiend gesmolten ijzer, waarom neen 1~> arbeiders aan het werk waren. Door het opspattende gloeiende ijzer werden twee arbeiders gedood en velen zwaar gewond DE CYCLOON BOVEN BURMA. Van officieele zijde wordt thans medege deeld dat bij den hevigen cycloon die boven Burma heeft gewoed, niet zooals oorspron kelijk werd gemeld Kiaupice honderden menschen om het leven zijn gekomen, maar dat door den storm naar thans vastgesteld kon worden slechts 12 menschen werden ge dood. TYPHOON TN DE Z.-CHINEESCHE ZEE. 48 dooden en 105 gewonden. In de Zuid-Chineesche zee. heeft een ty phoon gewoed, waardoor vooral het eiland Poelo Condor, niet ver van Saigon ernstig werd geteisterd. De meeste huizen stortten in of de daken werden weggeslagen. Er wer den 48 personen gedood en 105 gewond, waarvan zeer velen ernstig. ZITTING DER FRANSCHE KAMER. Al weer een motie van vertrouwen. De Fransche Kamer heeft in een nachtzit ting de debatten over de buitenlandsche po litiek voortgezet. De Kamer heeft 323 stem men tegen 270 stemmen de motie van ver trouwen infcde regeering aangenomen en hiermede de debatten over de buitenlandsche politiek beëindigd. VEEMMOORD. Men meldt uit Boekarest aan de N.R.Crt. De agent van de informatie-afdeeling van het derde legercorps Paul Pazocki, die het legercommando vertrouwelijke inlichtingen heeft verstrekt over de communistische agita tie, is gisternacht in een hut in de nabijheid van den straatweg naar Kisjinef vermoord gevonden. Het hoofd was eenige malen door schoten. Vastgesteld is, dat hij reeds dood in de hut is gesleept. Aangenomen wordt, dat de moord bedre ven is door een Sowjet-Russisch spion, of communistische agenten, voor wie Pazocki lastig was geworden. MOEILIJKHEDEN IN DE ENGELSCHE REGEERING? Zal de kanselier der schatkist aftreden? Opnieuw loopen geruchten, dat de kanse lier van de schatkist zal aftreden, omdat Mac Donald om de imperieele conferentie te redden Australië en Canada voorkeurtarie ven voor tarwe zou hebben aangeboden. VINTIL A BRATIANU TREKT ZICH UIT DE POLITIEK TERUG. In antwoord op de uitnoodiging van den Koning, dat de oppositie aan het werk van het parlement weer zou deelnemen, heeft Vintila Bratianu besloten zich voorloopig te rug te trekken uit de leiding der liberale par tij en uit het geheele politieke levfn. Ten huize van Bratianu Is een bespreking met de partijleiders gehouden, waarin Bratianu den gewezen minister van buitenlandsche zaken Ducka tot zijn opvolge, benoemde. Het besluit van Bratianu heeft in politieke krin gen groot opzien gebaard. (N. R. Crt.) LUDENDORFF WAARSCHUWTI De vakman tegenovev dilletan- ten. Een „bevrijdingsoorlog" zou Dnitschland's vernietiging beteekenen. Plotseling is de oud-kwartiermeester-gene raal Ludendorff weer ten tooneele versche nen: de Völkische generaal was de laatste jaren steeds weer uit den gezichtskring tus schen de coulissen verdwenen. Zijn eertijds wereldbenoemde naam werd nog slechts met een droevig schouderophalen genoemd als die van een wel zeer trieste figuur. Hij treedt thans weer voor het voetlicht met een te München uitgegeven brochure: „Weltkrieg droht" getiteld. Daarin uit hij als deskundige een ernstige waarschuwing naar aanleiding van het dille- tantisch gedoe der nationaal-socialistische leiders, die een tezamen met Italië te voeren Duitsche „bevrijdingsoorlog" aanprijzen. Van al die fantasieën van de Hitler's, Düs- terbergen en Seidte's die Ludendorff „ge- wetenlooze praatjesmakers" en „zwetsende schijnsoldaten noemt, die soldaatjespelen, blijft onder zijn handen niets over, terwijl hij voorspelt, dat van Duitschland en het Duitsche volk bij zoo'n oorlog niets zal over blijven. Ludendorff neemt aan, dat Frankrijk en zijn bondgenootenBelgië, Polen, Tsjecho- slowakije en Roemenië niet alleen tegen Duitschland, Italië, Hongarije en Oostenrijk optrekken, maar ook tegen Engeland (zon der Dominions) en Rusland, dié met Duitsch land verdragen sloten. Niettemin eindigt de oorlog met Duitschland's vernietiging. De krijg begint al dadelijk op den eersten mobilisatiedag, 1 Mei 1932, met luchtaan vallen op bijna alle steden van eenige be- teekenis in Midden-Europa. Op den tweeden mobilisatiedag komen de eerste Italiaansche troepen in Beieren aan: een Italiaansch ge neraal neemt in München het bevel op zich. De Beiersche regeering roept de bevolking op voor militairen arbeid. Afschuwelijk is het lot van de Duitsche bevolking: overal wordt haar land gemaakt tot étappe- of oorlogsgebied van buitenland sche legers, hetzij dan, dat dit „verbonden" of vijandelijke legers zijn. Evenzoo heeft zij te lijden onder de lucht- en gasaanvallen van beide partijen; niemand bekommert zich om haar voorziening met levensmiddelen enz. De jonge mannen worden naar Italië of Engeland gebracht om als soldaat te wor den afgericht; de ouderen worden door beide partijen gedwongen tot schansarbeid en gaan daarbij in massa te gronde. Na den 16en mobilisatiedag marcheeren de Fransche legers zuidwaarts op tusschen Main en Donau: de strijd wordt gestreden door geheel Beieren tot in Oostenrijk en eindigt na het ingrijpen van Tsjechoslowaken en Zuidslaven in de vijfde mobilisa'ieweek reeds met een geweldige nederlaag der Ita lianen en hun bondgenooten, die met elkaar in de Alpendalen worden tezamen gedreven en daar vernietigd. Over geheel Duitschland is al de ellende van den dertigjarigen oorlog weergekeerd. Aldus waarschuwde de deskundige Luden dorff tegen het lichtzinnig gepraat over een ..bevrijdingsoorlog". (Hbld.) DE DO X DOOR MIST VERHINDERD TE VERTREKKEN. De bemanning van het Duitsche vlieg- schip DO. X heeft zich gister onledig gehou den met het innemen van 11.000 liter benzine en 400 liter olie. Aan boord werd in verband hiermede geen bezoek toegelaten. De weers vooruitzichten zijn voor Vrijdag niet zeer gunstig. Het staat daarom nog niet volko men vast of de DO. X zal starten. Als de DO. X vertrekt, zullen er 12 pas sagiers aan boord zijn. Het vertrek van de Dornier-vliegboot Do X van Calshot naar Bordeaux is wegens mist uitgesteld. De Do X ontvangt havenpapieren. De gezagvoerder van de Do X, kapitein Christiansen, heeft evenals dit met een ge woon schip het geval is, de gebruikelijke pa pieren van de Britsche havenautoriteiten ont vangen, o.a. een gezondheidspas om de ha ven van Calshot te mogen verlaten. Dr. Dornier heeft medegedeeld, dat de Do X ongeveer 14 dagen te Lissabon zal blij ven. HET DERDE RETOURVLIEGTUIG UIT INDIË VERTROKKEN. Aneta-Vaz-Dias meldt uit Batavia dd. 14 November: Het derde postvliegtuig, de P.H.-A.E.N. met de vliegers Duimelaar en Parmentier en de mecanicien Kotten is hedenmorgen om 6.31 uur van het vliegveld Tjililitan van Batavia vertrokken voor zijn retourvlucht naar Holland. Het vliegtuig neemt 151 K.G. post mee naar Europa. De heer Hans Martin, secretaris van de K.L.M. die momenteel in Ned.-Indië ver toeft is aan boord. Hij zal de reis meema ken tot Palembang. Te Medan aangekomen. Aneta-Vaz-Dias meldt, dat bij de K.L.M. bericht is binnengekomen, dat het derde re tourvliegtuig de P.H.-A.E.N. hedenmorgen te Palembang is geland te 8.58 uur. Van daar vertrok het vliegtuig weer te 9.35 en landde te 14.45 te Medan. Aan boord is al les wel. Morgen wordt de reis voortgezet. (culluloid en hout) en Teekenborden in prachtuitvoering. vanaf f 0.90 tot f 30.00. P A Y G L O P. DE DO S BIJ MILLINGEN GEDAALD. Gistermiddag is de vliegboot DO-S, op weg van Friedrichshafen naar Papendrecht, in verband met de invallende duisternis, om kwart over vier op den Rijn bij Millingen ge daald. Een sleepboot bracht de vliegboot in de haven van Millingen. De bemanning, be staande uit acht personen, bleef aan boord. Begrijpelijkerwijze wekte de onverwachte verschijning van de groote vliegboot in het dorp Millingen groote belangstelling. Op de Onde Maas gedaald. Hedenmorgen om tien uur is de vliegboot Do S komende van Millingen op de Oude Maas in het Groote Lindt onder de gemeen te Zwijndrecht vlot gedaald, na boven de Aviolanda-fabrieken te hebben gecirkeld. De vliegboot zal benzine innemen, waarvoor een speciale boot van A.P.C. op de rivier ligt. Het vertrek is nog niet vastgesteld. De belangstelling van het publiek is zeer groot. Vooral op de rivier heerscht groote drukte, door de vele booten, die zich in de nabijheid van de vliegboot bevinden. Na benzine te hebben ingenomen is de vliegboot Do S hedenmorgen om tien minu ten voor half twaalf naar de zeehaven te Dordrecht gesleept. De Do S te Dordrecht. Om precies 10 uur hedenmorgen arriveer de de Do S te Dordrecht. De boot streek op de breede Maas neer en werd in de rivier verankerde. De chef-piloot Wagner en de na vigator Hellwig werden aan boord van de Axial (een boot van de Aviolanda) door de heeren Burgerhout en Van Rees en door den burgemeester van Papendrecht hartelijk ont vangen. Om 9.05 uur was de boot uit Mil lingen vertrokken. In tegenstelling met het oorspronkelijke plan den tocht vandaag nog voort te zetten is besloten eerst morgen naar Parijs te vertrekken. Een tankboot van de A.P.C. lag gereed om de benzine-voorraad aan te vullen. De heer Burgerhout verklaar de, dat hij de vliegboot Do S mooier van lijn vond dan de Do X en dat hij haar uiterst geschikt achtte voor vluchten naar Indië over lange zeetrajecten. ITALIAANSCHE PLAN VOOR EEN OCEAANVLUCHT DOOR EEN ESKADER VLIEGTUIGEN. Tot de luchtvaartplannen van Italië voor het jaar 1931 behoort een vlucht van een vliegeskader over het Zuidelijk deel van den Atlantischen oceaan van Rome naar Rio de Janeiro. De minister voor de luchtvaart, Italo Balbo, zal zelf het commando van het eska der op zich nemen, dat zal bestaan uit 12 groote Savoia Marchetti water-vliegtuigen, een gewijzigd type bommenwerpers. Het plan bestaat om 15 December van Orbetello te starten voor Cartagena in Spanje. Vandaar zal de toch gaan lngs de Afrikaansche kust tot Bulma in Portugeesch Guinea, vanwaar men tusschen 5 en 8 Januari naar Port Natal denkt te vertrekken. Hoewel niet ge tracht zal worden snelheids- of aHands- reeords te breken, is een dergelijke massa vlucht van zulk een uitgebreiden omvang te beschouwen, ais een bewijs van betrouwbaar heid van de luchtvaart <n eer, demonstratie van de roogeupciwtien op luchtvaartgebied HAAR WERK WAS HAAR ESV MARTELING. EV Rheumatiek nu verdwenen. „Ik bon winkeljuffrouw In eer, gr™ zaak en sta en loop veel bij nrt(ns en ik leed eenige jaren aan vreesJuw rheumatlsche pijnen in mijn voeten p jaar geleden nam ik Kruschen Salte half theelepeltje op een glas water' I half uur voor het ontbijt. Dit hield zeven dagen vol en het verdreef de nu zoodat ik nu gemakkelijk kan looixm ik kan zeggen dat Kruschen Salts genas van rheumatiek in voeten en w nen. Kruschen SaPs is de beste mediru die er bestaat, wanneer je je niet voelt. Wij hebben het altijd in huis^ vinden dat het je direct prettig en onel wekt maakt en veel levendiger en ker. Het doet je voelen, dathet ieVP- waard Is geleefd te worden»J2[ eigen dokter vindt ook dat Krusehi. uitstekend is".- De rheumatlsche pijn wordt veroo». zaakt door naaldscherpe urinezuur kristallen, die zich in de gewrichten vastzetten. Twee van de zes zouten waar uit Kruschen is samengesteld hebben i« eigenschap het urinezuur op te lossen zoodat het gemakkelijk uit het lichaam kan worden verwijderd. Andere zouten in Kruschen helpen de natuur dit opee loste urinezuur te verdrijven door ingewanden en nieren. Verder zijn er weer andere zouten in Kruschen, die het gisten van het voedsel in de ingewanden voorkomen en daarb j het lichaam zUf. veren, niet alleen van urinezuur maar ook van andere liehaamsgiften, die de gezondheid ondermijnen. Daarom is Kruschen zoo geheel anders dan een enkelvoudig zout. Er zijn zes zouten in Kruschen; ieder doet zijn eigen werk en elk zout is noodig en nuttig voor het welzijn van een deel van het lichaam Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten 0.90 1.60 per flacon. en INBRAAK IN DEN hÜXLOGEWINKEL DER FIRMA JULLIEN TE AMSTERDAM. Eisch 2)4 jaar voor elk der twee daders. In den nacht van 24 op 25 September LI., werd te Amsterdam in de omgeving van Kei- zersgracht-Raadhuisstr.-Leliegracht een 1 rachig sirene-geloei vernomen. Het geluid kwam ui» perceel 173 aan de Keizersgracht, waar de fir ma Henri Jullien, grossier in horloges, pendu. les, klokken, muziekdoozen enz., haar magazijn heeft, en bleek veroorzaakt te zijn door da alarmeerings-installatie, in dat magazijn aange bracht. In een minimum van tijd was een sterke poli tiemacht aangerukt, die onmiddellijk een onder zoek instelde. Dit nam vele uren in beslag, doch bleef aanvankelijk zonder resultaat. Omstreeks half vier staakte de politie het on derzoek en vertrok, een sterke bewaking ach terlatend. Een half uur later werd door bewo ners de politie weer gewaarschuwd, die vervol gens haar onderzoek op de daken hervatte en thans zoo gelukkig was de hand te leggen o( twee mannen, die zich in de insnijding tusschc» de perceelen 163165 achter een dakgoot trachtten te verbergen en zich na sommati» zonder verzet overgaven. De beide arrestanten bleken beruchte be roepsmisdadigers te zijn. De een, de 44-jarige Henri Joh. Ferd. Klopper, heeft een strafregister, dat in 1900 hij was toen veertien jaar! als eerste straf vermeldt vijf dagen gevangenisstraf wegens diefstal ifl vereeniging door een minderjarige. Verder ko men er o.m. straffen op voor van twee jaar, vier jaar en zes jaar! De andere arrestant, de 35-jarige Joh. Hk. Gerber, onderging ook menige zwart straf Zijr strafregister opent in 1914 en bevat ver schillende zware straffen. Gister hadden beide mannen zich voor de Amsterdamsche rechtbank te verantwoorden. Na uitvoerig verboor van de politie-agente" en der, commissaris als getuigen, eischte het O. M. tegen elk der verdachten 2)é jaar gevan genisstraf. DIEFACHTIGE POSTBESTELLER. Voor de Rotterdamsche rechtbank stond Do* derdag een 35-jarige gewezen hulpbesteller der posterijen terecht, die zich dezen zomer m het bureau van den pakelpostdienst aan het Stati onsplein schuldig gemaakt heeft aan bet wegne men van pakjes, waarvan de inhoud uit go" e en zilveren voorwerpen bestond. Bekl. bekende in een zwak oogenblik voor verleiding bezweken te zijn. Daar het ree as^ seeringsrapport niet gunstig luidde, meende e O. M. acht maanden gevangenisstraf te m°e c eischen. Gistermiddag is het nieuwe lab°r^ rium voor technische physica der techin&- hoogeschool te Delft in gebruik genomen. Dit is het tiende in de reeks van n'eu^eJL bouwen, die sedert 1895 in Delft ten oe" ve van het technisch onderwijs zijn gesm- De gemeenteraad van Heerlen verleg' een crediet van 56.485 voor den b°uW i, een neutrale volksschool a. d. Kastellaa daar. Hierdoor zullen de socialisten hun ste bijzondere school in de mijnstree* gen' *i- Hedenmiddag heeft de n'6UkV.er,fes- vaatdocent van de faculteit der ge kunde aan de universiteit te Gronin» dr. J. H. Tuntler, zijn cellege P r. met een openbare les over saaie king en verdeeldheid bij de sociw giëne. NED. HERV. KERK TE ALKMAAR- Bij de notabelenverkiezing op '0 «n j.L werden op de vrijzinnige candida'*® j« ren P. C. Schuijtemaker, P. de Lange 0p Jc. Lind Hzn. 1145 stemmen uitgebrac de rechtzinnige candidaten, de heeren laar, J. H. W. Lütjeharms en C. stemmen, zoodat de vrijzinnige cand** kozen zijn.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10