POOR's MOSTERD Spoor's gestampte Muisjes SpoorszwitVyisch', IfrE A V0\TIHE\ VAMI VEKKEIt SAGEUTJE* Rechtszaken De heer Sasburg (hoofdbestuur) deelde mede, dat de vereeniging, die het eerst haar stukken inzendt, boven aan komt, enz. In de daardoor ontstane volgorde wordt nog wel weer wijziging gebracht op verzoek van een vereeniging. Spr. vond het wel goed, als een beslissing wordt genomen ten aan zien van het verwisselen van programnum mers tijdens het feest. Spr. voor zich zou tegen een dergelijke omwisseling zijn, als eenmaal het programma is vastgesteld. Bij die vaststelling wordt zooveel mogelijk re kening gehouden met de uitgesproken wen* 6chen. De vergadering keurde deze regeling goed. Kinderzang. Bespreking en voorstellen over bevorde ring van den kinderzang op zangscholen en lagere scholen, door deelname op zangers feest of kringrepetitie. Schellinkhout stelde voor: geen kinderkoren op 't zangersfeest (matig suc- ces). De afgevaardigde van Schellink- hout lichtte dit voorstel nader toe, waar van hij persoonlijk tegenstander was. Het voorstel was geboren uit de ervaring, opge daan in Hoorn, waar de laatstgehouden zangersdag te lang had geduurd. De voorzitter merkte op, dat de bij voeging „matig succes" geen zin heeft, als het alleen gaat om tijd te winnen op den zangersdag. S c h e 11 i n k h o u t gaf dit toe. De heer Van der Mey (hoofdbestuur) was tegen het voorstel. We moeten juist de kinderen hebben, dan hebben we later de beste kans om de grooten te krijgen. Sint Pancras meende, dat het voor stel in geen geval gesteund mag worden. Het optreden van kinderkoren is een attractie. De heer Zaal (hoofdbestuur) wilde het optreden der kinderkoren beperken tot die, welke onderafdeelingen van aangesloten ver- eenigingen zijn. De heer Sasburg (hoofdbestuur) ver dedigde het optreden der kinderkoren en sloot zich aan bij Sint Pancras. Het idee van den heer Zaal zou spr. niet maar zoo voet stoots willen onderschrijven, er moet ruimte blijven voor de kinderen. In de toekomst kan misschien bereikt worden dat er speciale kinderzangmiddagen kunnen worden gehou den. Barsingerhorn wilde de kinderzang koren ook doen meewerken aan de kringre petities. Onder applaus werd hiertoe besloten. Partituren. Verslag commissie van de partiturenbiblio- theek, waaruit de directeuren partituren op zicht kunnen krijgen. Schellinkhout vroeg hierbij een leiddraad voor geschikte operettes. De heer Zaal deelde namens de partitu ren-commissie mede, dat een lijst is opge maakt, die aan de directeuren is toegezon den. Hiermee zijn de eerste stappen np dit gebied gedaan. Het voornemen bestaat de lijst in de toekomst geregeld uit te breiden. Spr. wekte de afgevaardigden op, de direc teuren hunner vereenigingen tot medewer king aan te sporen. Ten aanzien van operettes bevat deze lijst nog niets, maar de partituren-commissie is bereid ook daartoe mede te werken en van advies te dienen. Aanvragen om steun voor den Bond. Het hoofdbestuur stelde voor: a. In iedere plaats kunstlievende leden en donateurs uit te noodigen het streven van den Bond te steunenvrijen toegang op zan gersfeest, toezending programma en ver slag (contributie 1.50, 2.50, 5 en 10). b. Circulaire te zenden aan vereenigin gen tot opwekking om zich bij den Bond aan te sluiten. Het hoofdbestuur meende, dat in deze richting wel wat is te bereiken en wekte de aanwezigen op, in deze richting te werken. Conform het voorstel werd besloten. Als laatste punt der agenda kwam aan de orde het benoemen van een afgevaardigde naar het zangersfeest in Groningen of Fries land in 1931. Werd aan het hoofdbestuur overgelaten. Bij de rondvraag werden eenige kwesties v. huishoudeliiken aard ter sprake gebracht (zooals tijdige toe zending der partituren, tijd van aanvang van het avondfeest enz.), waarmee het hoofd bestuur rekening zal houden. Voorts werd nog gesproken over de regeling van den zangersdag. Ter verkorting van de besprekingen op volgende vergaderingen zou Ou des luis gaarne zien, dat het hoofdbestuur van te voren komt met uitgewerkte voorstellen. Hierover werd vrij uitvoerig gesproken, met als resultaat, dat het hoofdbestuur voor zoover mogelijk rekening met het idee zal houden. Meeimalen zal het echter noodig zijn, dat het hoofdbestuur verschillende pun ten op de algemeene vergadering in bespre king brengt. Wieringerwaard meende, dat de klacht van Oudesluis voor een groot deel te rug moet gebracht worden tot laksheid van de leden, die zoo vaak zeggen: laat het hoofdbestuur dat maar uitmaken. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met het uitspreken van de hoop, dat de Bond zal voortgaan met de propaganda voor den volkszang, ontdaan van het ruwe en banale, dat er nog zoo vaak aankleeft E*n dosis Foster's Maag pillen 's avonds bij het naar bed gaan genomen, verzekert een goede nachtrust en verschaft 's morgens volkomen normale stoelgang. 0.65 per flacon. gehoord, gaf een andere voorstelling van het gebeurde, dan de vorige week door den chauffeur was voorgedragen en het resultaat van de voortgezette behande ling was, dat de heer E., op wiens chauf- feursstaat van dienst overigens weinig was aan te merken, veroordeeld werd tot 8 boete of 8 dagen hechtenis EEN AUTOMOBILIST DIE ZIJN ROER NIET RECHT KON HOUDEN. Hei is zeer aanbevelingswaardig dat een automobiel behoorlijk in de olie wordt gezet, doch het valt minder te prijzen wanneer de automobilist zelf in de olie is geraakt en d n nog probeert zijn wagen behoorlijk te besturen. Dit overkwam iu den avond van *21 Sept. den heer G. de C., uit Alkmaar, die te Bergen het vleesch wat al te sterk anden den pekel had gezet en op zijn terugtocht naar huis achtereenvolgens twee bussen van den heer A. Schalkwijk aanreed en beschadigde. Ook zijn eigen rijtuig bleek voor verderen dienst ongeschikt te zijn en een der bussen moest zich over den onvast ter been balanceerde autobe stuurder ontfermen. De schade werd punctueel betaald, doch de held achter den stuurkrans, die al eens meer leer geld had moeten geven, kwam er niet gemakkelijk af en werd veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen en 1 jaar ontzeg ging rijbevoegdheid, wat voor een auto mobielhandelaar voorzeker wel de pijn lijkste straf is. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Vrijdag 14 November. DE CHAUFFEUR KREEG DE PARTIJ AAN DE PANTALON. In de namiddagzitting van deze veel bewogen audiëntie van den kantonrech ter werd in de allereerste plaats voort gezet het zaakje tegen den chauffeur A. E van de autobusonderneming Kok, Tuinman cum suis, wonende te Noord- scharwoude, die door zijn wijze van bus rijden aanleiding had gegeven, dat de rijksveldwachter H. Visser te H.-H.- VVaard verplicht was geweest, van zijn rijwiel af te stappen om een sarambole met het ronkend gevaart op den Midden weg ta ontsaan. De verbalisant, thans met zijn onhandelbaar voertuig achter uit rijden en kwam toen in aanrijding met een luxe wagen, bestuurd door den 1 .genieur W. Hofland uit Bussum, met gevolg dat deze wagen beschadigd werd De chauffeur van de tractor stond alsnu terecht, omdat hij geen teeken had ge geven, doch de goede man, het feit er kennende verklaarde te hebben ver trouwd op een medearbeider, die zich achter op den vrachtwagen bevond en wiens taak het was op te letten en te waarschuwen. In aanmerking genomen deze omstandigheid, kwam de verdachte er af met 5 boete of 5 dagen hecht. HET VENIJN ZAT IN DE STAART. De vrachtrijder Egbert G., uit H.-H - Waard, die zich van een vrachtauto be dient, vervoerde onlangs een telefoon van achter uit het voertuig stak. Hij van achter uit het voertuilg stak. Hij werd op den Dirk Duivelsweg te Alk maar door de politie aangehouden, ge verbaliseerd en heden veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen hechtenis. DEZE WAS NIET DE LIEVELING DER GODEN. De veehouder J. VV. E.. uit Akersloot, stond terecht wegens het wielrijden zonder licht in den avond van 1 No vember op den Koningsweg te Alkmaar, alwaar hij de belangstelling der politie tot zich trok. De verdachte heden terecht staande, verzocht den kantonrechter zijn stem wat te willen verheffen, want hij had malaria op zijn ooren en was dientengevolge zwaarhoorend. De con versatie werd dus op zeer duidelijke wijze voortgezet en nu bleek dat de ver dachte lichtsmokkelaar, het feit erken nende, tot zijn verontschuldiging aan voerde, dat hij uit Alkmaar medicijnen had gehaeld voor zijn doodzieke moeder en toen in de begrijpelijke haast niet op de aanwezigheid van een lantaarn had gelet. De verdediging sloeg zóó krachtig in, dat geen nooger straf dan 1 boete of 1 dag werd opgelegd. VERSCHIL VAN APPRECIATIE. Ook de arbeider Dirk B., uit Schoorl, had op 6 November op den Kanaaldijk onder Bergen zonder licht gepeddeld en werd heden flinker aanecoakt dan zijn lotgenoot en voorganger uit Akersloot. WIE DE VINGER KRIJGT MOET NIET NAAR DE GEHEELE HAND GRIJPEN. Een caféhouder te Alkmaar, de heer Jan H., had moeite gekregen met den ambtenaar, omdat hij volgens proces verbaal van de heeren Jonker en Dalenberg, agenten van politie, in zijn lokaliteit aan het Scharloo in den ker- misnacht van 29 op 30 Augustus een tweetal personen na sluitingstijd aanwe zig had gehad. Op tegenspraak van den caféhouder was de zaak aangehouden om den verbalisant Jonker te hooren, die heden zijn procesverbaal tegen de woordenrijker verdediging van den heer H. handhaafde. De heer H. had in deze zaak heel wat actie ontwikkeld en niet geschroomd den hoogsten politieautori teiten zijn bezwaren voor te dragen, wat evenwel niet kon beletten dat hij heden, onder aanneming van verzachtende om standigheden, die de kantonrechter ge woonlijk met lofwaardige humaniteit weet af te scheiden, werd vero ^rleeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. EEN ZAAK DIE ACHTERUIT GING. Een automobielbestuurder uit Hoog- karspel, de heer J. D. B., bevond zich op 24 Augustus met zijn wagen op den Zee weg nab Bergen a. Zee en creëerde als- toen eensklaps de vrij gevaarlijke aar digheid om zijn wagen, zonder signaal of eenig ander verkeersteeken te geven, plots achteruit te doen rijden, juist niet tot bepaald genoegen van den heer A. J. van Herkei, ondernemer van een wasch- en strijkinrichting te Bergen, die zich met zijn auto vlak achter het in vele bochten achteruit krabbelend vehekel van B. bevond en allerminst niet op deze retirade had gerekend. Zijn wagen werd dan ook beschadigd, doch de verzeke ring was er goed voor. En de kanton rechter belastte zich met de bestraffing •van den onvoorzichtigen automobilist door hem 16 boete of 16 dagen hechte nis op te leggen. HIJ HAD EEN MOTOR VOL GELADEN. lien te Warmenhuizen woonachtige caféhouder, de heer Jan W., bevond zich op 28 October op de motor, een lichte machine, waarop echter als duobezet ting een corpulente dame, de echtgenoo- te van den coureur, die met haar een uitstapje had gemaakt naar den Beem- ster cum annescis. Bij den tamelijk gevaarlijken bocht bij de Vlotbrug, hoek Heiligland—Kanaal dijk geraakte de heer W. met zijn kar op het linkerweggedeelte van den Ka naaldijk en in botsing met den 16-jari- gen monteur P. Lelie, die zich op de fiets bevond, me. gevolg, dat hij viel en de motorrijder, inclusief de duopassa gier op den grond terecht kwamen. Ge lukkig was de vaart gering en bleven alzoo ernstige ongevallen achterewege. Maar het rijwiel van den jongeheer Le lie had een tamelijke schade bekomen en daar de regeling uitbleef, werd de zaak verder via den Kantonrechter ver der behandeld. Ook hier bleken de par tijen allerminst overeen te stemmen en het meeningsverschil was zelfs zoo groot dat besloten werd tot aanhouding om nog eenige getuigen te hooren, die kon den verklaren, dat de caféhouder een besliste voorliefde had betoond voor de linkerweghelft. VVEEST GETROUW EN VERTROUW NIEMAND De heer Hendrik v. D„ uit Utrecht, be last met de expeditie van het zware nasatt, dat gebezigd wordt tot wegver- e eung van den Kennemerstraatweg. was op 24 September met zijn tractor op weg naar de gem. Limmen, vervoe gende met aanhangwagen een vracht basalt, die hij moest neerstortci op de aangegeven plaatsen. Hij moest daartoe Hij werd veroordeeld tot 4 boete of 4 dagen hechtenis en op zijn herhaald protest, dat hij bekeurd was te Aagt dorp, gem. Schoorl, werd zoo goed als geen acht geslagen. Men oordeelde dat de veldwachter beter de landkaart kende. AL TE „UITSTEKEND" STEIGER- HOUT. De heer Jan K., chauffeerend sleeper te Alkmaar, had op 6 November ver voerd steigerhout, dat 2.84 M. achter zijn vrachtauto uitstak. De ambtenaar noem de een dergelijke appendix xoogst ge vaarlijk en een maaier des doods voor voetgangers en wielrijders, terwijl de kantonrechter veroordeelde tot 7 boete of 7 dagen hechtenis. GEEN ROOSJES ZONDER DOORNEN. De 19-jarige koffiebrander J. P. B. te Koedijk wonende, doch te Alkmaar in betrekking, had een nieuw rijwiel ca deau gekregen en daarop de bel gezet van zijn afgedankt karretje. Hij was in den morgen van 8 Nov. niet geheel wak ker en had in verstrooidheid zijn oude bellooze fiets gebruikt om naar de stad te rijden. Natuurlijk werd hij bij de Frieschebrug de pisang, doch er werd heden rekening gehouden met de ver zachting brengende omstandigheden en de straf bepaald op 1.50 of 1 öag hecht. Mondelinge uitspraak 14 Nov. 1930. N. J. v. V., te Castricum, overtreding Jachtwet, niet ontvankelijk verklaard. J. M te Arnhem, straatschenderij, 3 boete of 3 dagen hechtenis. W. L., te Alkmaar, overtreding Ar beidswet, 2 X 5 boete of 2 X 5 dagen hechtenis. J. D., te Koedijk, overtreding Trekhon- denwet, 4 boete of 4 dagen hechtenis. G. K., te Rustenburg, dronkenschap, 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. M., te St Pancras, J. W. en J. H. te Alkmaar, J. B. te Krommenie, S. de B. te den Helder, overtreding Politieveror dening, de le 4 boete of 4 dagen hech tenis, de 2e en 5e ieder 3 boete of 3 da gen hechtenis, de 3e f-b boete of 5 dagen hechtenis, de 4e 4 boete of 1 week tuchtschool. F. F. S. te Haarlem, W. F. te Heem stede, D. B. te Schoorl, G. G. te Castri cum, C. P. te Bergen, N. B., A. K., A. P. V., M. D., en J. W. te Heiloo, P. W. W. te den Haag. H. E te Noordscharwoude, J. F. B. te Hoogkarspel, H. v. D. te Utrecht, J. B. E. te Akersloot, J. P B. te Koedijk, W. v d. M. te Bunschoten, W. R te Amsterdam. N. M en P. P. te Oudorp, F. P. S. en J. V. te Purmerend, W. K. B. te Duivendrecht. J. de Gr. te Ursem. H. B. en P. H. te Schermerhorn, S. G., E. G., S. G.. K. K. en S R. te Hugo- waard, T. B. en C v. d B. te Broek op Langendijk. P. K. te Spijkerboor, N. K. te Zijpe, D. v. T., C. de G., J. K., A. v. K. en R. v. D. te Alkmaar, overtreding Motor- en Rijwielwet, de le vrijgespro ken, de 2e en 12e ieder 8 boete of 8 da gen hechtenis, de 3e, 5e, 6e, 8e, 9e, 10e, 19e, 22e, 24e, 25e, 26e, 27e, 29e, 31e, 32e, 33e en 40 ieder 4 boete of 4 dagen hech tenis, de 4e en 34e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 7e, 18e, 20e, 35e en 39e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de He 40 boete of 40 dagen hechtenis, de 13e 16 boete of 16 dagen hechtenis, de 14e en 30e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 15e 1 boete of 1 dag hech tenis, de 16e f 1.50 boete of 1 dag hechte nis, de 17é, 21e, 23e en 28e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 36e 10 boete of 1 week tuchtschool, de 37e 25 boete of 25 dagen hechtenis, met ontzegging van motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar en de 38e 7 boete of 7 dagen hechtenis. Schriftelijke uitspraak, J B.. te dc Rijp, overtreding art. 4*27® W. v. S., niet ontvankelijk verklaard. ORDEVERSTORING IN DEN AMSTERDAMSCHEN RAAD. Twee weken gevangenisstraf geëischt. De gemeenteraadsvergadering van Amster dam was op 7 Mei bezig met de debatten over de Kindervoeding op school. Vanaf de publieke tribune werd door eenige personen tijdens de rede van wethouder Polak ge ïnterrumpeerd o.a. met de woorden: „Je moest er zelf maar eens van moeten leven" en „daar komen wij communisten tegen op". Wegens verstoring van een openbare ver gadering stond de 27-jarige los werkman A. L. K. terecht. Hij zou geroepen hebben: „je moest er zelf maar eens van leven". Verd. ontkende genoemde woorden te hebben ge roepen, wèl had hij iets anders geroepen. Door twee getuigen werd echter verklaard, dat verd. de woorden we! degelijk had ge roepen. De Officier van Justitie achtte de feiten zeer t e e Kaas Ge voorkomt Verkoudheid met ernstig. Verd. is niet in staat een geldboete te betalen. Spr. vorderde het maximum, n.1. veertien dagen gevangenisstraf. Verd. merkte nog op, dat hij de straf wel zeer hoog vond Vervolgens stonden bij verstek terecht E. H. en C. M., wegens het verstoren van de orde in een raadsvergadering op 23 April Tijdens de behandeling van de politieverorde ning betreffende het kenteeken aan station- neerende motorrijtuigen hadden zij geroepen tegen den burgemeester: „je hebt er zelf be lang bij, je bent zelf de grootste aandeel houder van de Rijtuigmaatschappij", terwijl M. had geroepen: „dan schilderen we de wagens heelemaal geel. Ook tegen deze verdachten eischte de offi cier van justitie een gevangenisstraf van veer tien dagen. Tenslotte had de metaalbewerker B. G. K. eich te verantwoorden voor het zelfde feit. In de reeds genoemde vergadering van 7 Mei had verd. geroepen: „daar komen wij com munisten tegen op". Deze verdachte achtte het noodig een korte politieke rede te houden, waarin hij de communistische beginselen uiteenzette. Van de publieke tribune ontving hij eenigen bijval, doch de deurwaarder had de orde spoedig hersteld. Ook tegen K. eischte het O. M. veertien dagen gevange nisstraf. De uitspraak werd bepaald op 28 Novem ber. «EMKEITEKADEV ZUIDSCHARWOUPE. De raad dezer gemeente kwam Donder dagavond in openbare vergadering bijeen Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Spenge- Ier. Afwezig wethouder J, Kroon. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter zeide, dat in de vorige ver gadering voor eenige voorstellen de stemmen gestaakt hebben, zoodat ze thans weder aan de orde komen. Net voorstel om de subsidie voor de kana lisatie met 200 te verhqpgen werd verwoi- pen, daar de stemmene wederom staakten, zoodat de subsidie op 600 bepaald blijft. Voor stemden de heeren Bekker, Kramer en Zeeman, tegen de heeren Du Burck, Dijkhui, zen en Groen. Reductie pacht gemeenteland Over een voorstel van B. en W. om 40 pct reductie te verleenen over dee huur van 1930 waarover de stemmen der vorige vergadering ook gestaakt hebben, moet, eveneens nog. maals gestemd worden. In verband hiermede is van de afdeeling van den bond van Landpachters een adr4 ingekomen, waarin sympathie betuigd werd met het in de vorige vergadering aan de orde zijnde voorstel van B en W. om een reductie van 40 pct. te verleenen op de pacht van ge meenteland over het jaar 1930. Daar de stemmen hierover toen staakten werd verzocht het voorstel elsnog aan te nemen. De raad besloot hierover de discussies te openen en de eerste spreker was de heer Du Burvk, die zeide dat de raad ook deze keer weet, hoe de uitslag der stemming zal wezen. Met dezen uitslag zullen zoowel voor- als te genstanders niet tevreden zijn. Spr. zou een norm willen stellen, wie hier- voor in aanmerking komen. De voorzitter stelde voor eerst tot stem ming over te gaan, waarna de discussies kunnen worden voortgezet. Voor het voorstellen om 40 pct. reductie te verleenen stemden de heeren Bekker, Dtt Burck en Zeeman, tegen de heeren Dijkhui zen, Groen en Kramer, waardoor het voor stel werd geacht te zijn verworpen. De heer Du Burck voortgaande, zeide een onderzoek te willen instellen naar de inko mens der huurders over de jaren 1927, 1928 en 1929, tevens of deze al of niet in de ver mogensbelasting zijn aangeslagen. De voorzitter antwoordde, dat het prac- tisch moeilijk zal zijn dit na te gaan, daai verschillende normen bepaald kunnen wor den. Een aanslag in de vermogensbelasting van 16000 geeft slechts 800 inkomen. De heer Groen zeide, dat reeds in de vori ge vergadering gebleken is, dat niemand onsympathiek tegenover het voorstel stond om een reductie te verleenen. Er waren be zwaren om huurders met hoogere inkomsten cu her. die in vermogensbelasting zijn aan geslagen, hiervoor in aanmerking te do?n komen. Verder noemde spr een bezwaar, dal door de naburige gemeenten geen voorstellen zijn gedaan, waardoor ingezetenen, welke in andere gemeenftn huren, worde;: uitgeslo ten. Spr. zou dan ook niet-ingezelenen willei i itsluiten. Wij zijn ve-.p'icht tegenover d-, andere In gezetenen om een norm te stellen en spr. deed het voorstel om 25 pct. reductie te ver leenen, uitsluitend aan ingezetenen dezer ge meente, tevens dat zij die in de vermogensbe lasting zijn aangeslagen hier buiten vallen De heer Zeeman betreurde het, dat hel voorstel van B. en W. verworpen is. Dit ia de schuld van hen, die zeggen wel sympa thiek tegenover het voorstel te staan, doch niet voor stemden. Wat de inkomsten over 1927, 1928 en 1929 betreft, vroeg spr. zich af: wie kan zeggen hoeveel of er verloren is. Het voor stel dient men als een moreele daad te be schouwen wat niet vergeten mag worden. Wat het voorstel van den heer Groen be trof om 25 pct. reductie te geven, zeide spr dat men het niet als een handeltje moet be schouwen door tegen elkander op te bieden Spr. vroeg waarom de niet-ingezetenen wel goed waren om het land met de betere jaren te buren en ze nu uit te sluiten. Wethouder Bekker zeide dat door B. en W. is nagegaan of er huurders in de Ver mogensbelasting waren aangeslagen, doch dit bleek niet het geval. De heer Dijkhuizen stelde voor om de huurders uitstel van betaling te verleenen tot 1 April 1931 en dan een reductie vast te stellen. De voorzitter zeide, dat nu het voorstel van B. en W. verworpen is, men geen nieuw voorstel van het college kan verwachten. De heer Kramer zeide nog op het zelfde standpunt te staan als de vorige keer. Door den heer Zeeman werd de toestand wel erg somber voorgesteld, maar zoo erg is het nu toch nog niet. Wij zijn toch geen armbestuur, doch d:enen het voorstel van den zakelijken kant te bekijken. Dat het bedri]' niet rendabel is, is niet de schuld van het gemeentebestuur. Op deze manier kiirmen ook de andere tuinders wel met voorstellen komen. Als de pachtprijzen met de a.s. ver huring naar bneden gaan en er komen dan goede jaren vroeg spr., zal de gemeente dan vergoed worden? Spr. was er niet tegen om iets te doen. Na een langdurige discussie, waarbij geen 277. De spin was nu al heelemaal verzoend met de ge dachte, dat zij bij de kabouters kon blijven en trachtte zich verdienstelijk te maken. Zij was nu bezig electrische dra den te maken voor de verlichting in het bosch der kabouters. En dat ging heel gemakkelijk, omdat zij goed kon klimmen. De electricien van den koning gaf de noodige aanwijzingen. 2(8. Andere kabouters waren in de weer om een fontei0 aan te leggen, welke fontein, dat was een uitvinding van oen koning zelf, geen water, maar limonade zou spuiten- ijWas gedaan, omdat de fontein werd geplaatst m het midden van een voetbalveld en een wielerbaan, een soort stadion dus.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6