Kunsten en Wetenschappen. Filmnieuws. Luchtvaart PihDvincBaal nieuws Laatste berichten. T eiegrammen AflSTLUUAflSClIL BEURS van 1? Hovember 1B30. Opgave van JVoordhollandsch Landbouwkrediet S.V, fewT"*. «i* woningen van de families Potters, Haksteen en Visser. De brand, die tegen 7 uur ontdekt werd, is vermoedelijk ontstaan door te fel stoken van een kachel. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de vlammen, kort na de ontdekking, voor en achter reeds uitsloe gen. De leden van de gezinnen Potters en Haksteen de familie Kloosterman was niet thuis hebben kans gezien nog langs den trap naar buiten te komen. Dit is de familie Visser echter niet gelukt, zoodat deze met de 6 kinderen op het balcon de wijk nam en de buren te hulp riep. Deze zijn daarop op het dak van een loodsje geklom men en hebben met veel moeite vandaar de kinderen van het balcon gehaald. De 18- jarige dochter A. Visser is in haar angst van het balcon gesprongen en op het loodsje terecht gekomen. Zij was zeer overstuur en had een wond boven het rechteroog. Zij is naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd, waar zij voorloopig gehouden is. De brand weer had inmiddels op de voorzijde van het huis 4 stralen en op de achterzijde een straal gericht, waarmede het vuur in een uurtje be dwongen werd. De woning van Kloosterman brandde geheel uit. De andere woningen en de winkels kregen brand- en waterschade. Twee boerderijen afgebrand. Zaterdagnacht om halftwee werd de brandweer gealarmeerd voor een hevigen brand in de Kapelstraat. In de boerderij van P. Smits brak brand uit en in een tijd van een oogenblik stond de nabijgelegen boerde rij van Van Dinther eveneens in lichte laaie. Een derde boerderij kon door het krachtda dig optreden der brandweer behouden blij ven. Met groote moeite kon een oude zieke yrouw door de brandweerlieden gered wor den. Een zoon van Smits bekwam brandwon den aan handen en aangezicht. Er kon niets Ïered worden. Van Smits zijn 10 varkens, 2 oeien, 2 kalveren en een 60-tal kippen ver brand, terwijl van beiden groote vooorraden 6ooi en koren een prooi der vlammen werden »e oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Hedenmorgen om 10 uur begon bet hooi wederom te branden zoodat de brandweer opnieuw moest ingrijpen. Twee huizen afgebrand. Zaterdagavond werd te Zaandam de brandweer gealarmeerd voor een binnen brand in perceel Ameland 17 bewoond door K. Heijnis. Het vuur, dat vermoedelijk zijn oorsprong had gevonden in den schoorsteen, nam echter zoo'n omvang aan, dat in korten lijd de vlammen hoog oplaaiden en ook het belendende perceel, eveneens van hout opge trokken en bewoond door J. Teer aantastte. IBinnen een half uur slaagde men er in den brand te blusschen, wat echter niet wegnam, dat beide perceelen geheel zijn uitgebrand. Daar bij Heijnis niemand thuis was ging de beele inboedel verloren. Bij Teer kon het huisraad in veiligheid worden gebracht. Beide huurders waren zeer laag verzekerd. Boerderij afgebrand. Te Eichten (Fr.) is hedenmorgen door het Omvallen van een stallantaarn brand ont staan in de boerderij bewoond door den vee houder Berger. De boerderij brandde tot den grond toe af. Vijftien stuks hoornvee kwa men in de vlammen om. Alle huisraad en landbouwwerktuigen gingen verloren. VECHTPARTIJ ONDER MIJN WERKERS. Zondagavond heeft in de mijnwerkers- Aolonie „Lindenheuvel" te Lutterade 'een ernstige vechtpartij plaats gehad. Een viertal Duitschers kreeg oneenig- heid met elkander, waarbij men hand gemeen geraakte en van het mes ge bruik werd gemaakt. Een tweetal werd ernstig verwond door steken. Een van hen is in zorgwekkenden toestand naar het Fransche klooster te Sittard overge bracht. De ander kon, na *er plaatse verbonden te zijn, naar huis worden ver voerd, waar hij verder verpleegd zal worden. De twee andere mijnwerkers kwamen er zonder wonden af. VERKEERSONGEVALLEN. Vrouw overreden. Gisteravond om zeven uur is op den JOek van Jan van Galenstraat en Hoofdweg te Amsterdam een 24-jarige vrouw bij het oversteken van den weg door een vrachtauto Qverreden en gedood. Kind gedood. Zaterdagmiddag kwam de 7-jarige F. M. op de Nieuwe Gracht te Haarlem plotseling achter een stilstaande auto vandaan, juist op het oogenblik dat een vrachtauto passeer de. Het knaapje werd door een spatscherm gegrepen en viel, waardoor een der wielen over het lichaam ging. Het kind, dat in het St. Jozef gesticht werd verpleegd, was on middellijk dood. Den chauffeur treft geen schuld. Door autobus overreden en op slag gedood. Zaterdagavond is op de grens der gemeen ten Sittard en Geleen zekere G. M., een be kend straattype, door een passeerende auto bus van de fa. Neiissen uit Echt overreden en op slag gedood. De verongelukte liep op het rijwielpad en moet onverwacht den Rijks straatweg zijn overgestoken, zoodat de auto bus, die juist was uitgeweken voor een pas- seerenden vrachtauto, onmogelijk de aanrij ding kon voorkomen. De politie van Geleen heeft intusschen de autobus, welke mijnwer kers naar huis vervoerde, in beslag genomen. Door vrachtauto overreden en gedood. Zaterdagavond te ongeveer zeven uur is op den Hoofdweg te Amsterdam een 34 jarige vrouw door een vrachtauto overreden en gedood. Zij stak onverwacht den weg over en heeft vermoedelijk door het slechte weer den auto niet gezien. Den bestuurder treft geen schuld. Opzichter aangereden. Hedenmorgen omstreeks half tien waren werklieden van de rijkswaterstaat onder Eist bezig met werkzaamheden aan den straatweg ArnhemNijmegen. Plotseling passeerde een auto en deze greep den opzichter A. H., die tegen den grond werd geworpen en een on- en hersenschudding bekwam. Door de Roodekruis-auto uit Arnhem is H. naar het r.k. ziekenhuis te Nijmegen ver voerd alwaar de man is opgenomen. Jongetje door auto gegrepen. Hedenochtend is in de Dennenstraat te Nijmegen de 6-jarige W. J., toen hij de straat overstak, door een auto gegrepen en zeer ernstig gewond. De toestand van het knaapje is niet levensgevaarlijk. EEN BENZINEVAT ONTPLOFT. Gistermiddag is bij het spoorblok te Leeu warden een bijna leeg vat benzine ontploft. Twee schipperskinderen waren daar aan het spelen. Eén van hen, de 13-jarige H. Tienstra, werd door de stukken van het vat zeer ernstig gewond, zoodat men voor zijn leven vreest. De 15-jarige B. Landstra werd eveneens gewond. Beiden zijn in het zieken huis opgenomen. VECHTPARTIJ IN EEN CAFE. De kastelein in het ziekenhuis opge nomen. Per auto van den G.G.D. is naar het Wil- helmina-gasthuis te Amsterdam vervoerd en aldaar ter verpleging opgenomen een café houder aldaar, die in zijn zaak bij een vecht partij met een bierglas op het hoofd was ge slagen, waarbij hij twee bloedende wonden had bekomen. BETALING GESTAAKT. Het bijkantoor te Assen van de N.V. Han dels- en Landbouwbank, gevestigd te Den Haag, heeft heden haar betalingen gestaakt VOOR 36000 GOEDEREN VERDUIST. Het onderzoek, dat de Rotterdamsche poli tie Zaterdag nog heeft ingesteld naar de ver moedelijke verduistering, heeft slechts weinig nieuws aan het licht gebracht. Vast is komen te staan, dat de 44-jarige scheepsbevrachter B. A. S. uit Scheveningen goederen voor een bedrag van 22.000 bij een Rotterdamsche firma heeft beleend. De Duitsche firma, voor wie de aardnoten eigen bestemd waren, maak te er aanspraak op en liet er langs civiel- rechtelijken weg beslag op leggen. Zij heeft de noten inmiddels weer verkocht. De Rot terdamsche firma laat echter ook haar rech ten op de noten gelden, aangezien bij de 22.000 aan S. heeft uitgekeerd. S., die financieel niet in staat is het bedrag in te lossen, is nog steeds ingesloten. BENZINEPRIJS VERLAAGD. De prijs an Texaco-Gasoline is verlaagd tot 15 cent per L. Ook de Shell heeft den prijs van benzine gesteld op 15 per 100 L. geleverd in bus sen of in benzinepomp. OPGEPAST. De commissaris van politie fe Arnhem geeft in overweging, alvorens met N. E. ter Hoeve, wonende Roosendaalscheweg 753 te Arnhem, zich noemende advertentie-colpor teur, in handelsrelatie te treden, zich ter in formatie te wenden tot zijn bureau (afdee ling recherche). KORTE BERICHTEN. Er is ingebroken in de woning van een landbouwer aan de Loostraat te Eindhoven. Verschillende gouden voorwerpen, kettingen, broches, enz. alsmede eenig linnengoed zijn buit gemaakt. De dieven zijn met een auto weggereden. EGMONT MEISSEL. f Te Berlijn is, naar wij thans vernemen, Vrijdag j.1. aan de gevolgen van een blin- dendarmontsteking overleden de componist Egmont Meissel, die groote bekendheid heeft verworven door de begeleidende muziek die hij schreef bij de bekende film Potempkin van den Russisch en cineast Eisenstein. Meissel componeerde o.a. nog muziek bij Eisensteins film „Tien dagen die de wereld deden wankelen" en bij een geluids-teeken- film „Die kleine Schraube". VOLKSUNIVERSITEIT VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Donderdagavond, 20 November as., draait in het Alkmaarsch Bioscoop Theater de film „De Ontwakende Sfinx", weergeven de het avontuurlijk reisverhaal der Film- Expeditie van dr. Colin Ross op hare tochten door Afrika, van Kaapstad naar Cairo. Wij zien de groote kopermijnen in Fsumeb, de primitieve tinmijnen, de Lüderetz dia mantvelden, Kaapstad, de weeldestad, in de nabijheid van de vermaarde Kimberley dia mantmijnen, en maken zelfs een werkelijke „Goldrush" mede. We nemen deel aan leeuwen- en olifanten- jachten, en bewonderen de kijkjes op dit schoone land. In ouderwetsche huifkarren wordt de tocht gedaan door eindelooze steppen, en we belanden in streken, waar de negers nog in oer-taat leven. Verder gaat de expeditie naar Zanzibar met al haar bonte, overweldigende Ooster- sche pracht, om daarna dwars door Centraal Afrika langs de bronnen van den Nijl, na vele avonturen en gevaren, het doel van den tocht, Cairo, te bereiken. BERGEN. Met zeven man sterk deed Zaterdag de in- schappij bij eventueele stranding behulpzaam spectie voor de directe belastingen te Alkmaar een inval ten huize van twee burgers, in de veronderstelling, dat zij daardoor een gehei me distilleerderij op het spoor zouden komen. Het resultaat was evenwel negatief. Dat de betrokkenen allesbehalve te spreken waren oven dezen overval, laat zich begrijpen en dit te meer, waar in één geval een deur van een slaapkamer, waar een juffrouw sliep, op ge forceerde wijze werd geopend. J HEILOO. Zondagavond gaf het R. K. Fanfarecorps „St. Ceciliadirecteur de heer P. Kuys, van Castricum, zijn eerste uitvoering in dit seizoen, voor een goed bezette zaal in het Bruno-ge- bouw. Een achttal nummers werd ten gehoore gebracht, terwijl een duo de pauze vulde, sukkelen geworden. ^aar we vernamen hebben de heeren A. uis en P. Dekker het initiatief genomen tot het oprichten van een heeren tooneelclub. Sinds het uiteenvallen van de tooneelclub van O. L. Vr ter Nood (Ver. van Drankbestrijders) is het sukkelen geworden. Een poging is gedaan met een club onder regie van den heer Kehl, wat geheel een mislukking was. In Staatsblad No. 412, komt een besluit voor van den 27sten October 1930 houdende reorganisatie van de „Sint Willibrordus Stichting" te Heiloo. Daarin wordt o.a. bepaald, dat aan de Vereeniging „Congregatie der Broeders van Onze lieve Vrouwe van Lourdes", gevestigd te Dongen vergunning wordt verleend om van hare H. Willibrordus Stichting gelegen in de gemeente Heiloo, de twee paviljoenen, tot dusver bestemd en gebezigd voor de ver pleging der lijders, met uitzondering even wel van een andeer omschreven deel van het observatie-paviljoen, genaamd Paviljoen St. Joseph, in te richten tot een gesticht voor krankzinnigen, overeenkomstig de voorheen en thans overgelegde teekeningen en daarop gegeven beschrijving. In het gesticht voor krankzinnigen mogen niet meer dan 225 mannelijke krankzinnigen verpleegd worden. De geneeskundige behan deling der verpleegden wordt opgedragen aan ten minste twee geneeskundigen, die ge vestigd moeten zijn in woningen op het ter rein der St. Willebrordus-Stichting en daar buiten geen geneeskundige practijk, ten zij consultatieve, mogen uitoefenen. Een verpleegde wordt ontslagen op eigen verzoek of op dat van een der ouders of van den voogd, op schriftelijke verklaring van den geneeskundige of op verlangen van den inspecteur. SCHOORL. De afdeeling Schoorl-Schoorldam van den bond van Staatspensionneering hield Zondagavond een propagandaver- gadering in het lokaal van den heer Schuyt. De belangstelling had beter kun nen zijn, doch men bedenke, dat haast eiken Zondag de aandacht wordt geves tigd op verschillende vermaken en dan lijdt 't nuttige wel eens onder 't aange name. De voorzitter, de heer Wognum, open de, heette de aanwezigen, w.o. 't bestuur van de afdeeling Bergen, welkom en wees op 't mooie werk dat in Schoorl zoowel als elders dezen zomer is gezien, t. w. 't verzorgen van een uitgaansdag voor de ouden van dagen. Dit is echter bijna 't eenige lichtpuntje wat uit hoof de van premievrij staatspensioen tegen woordig is aan te voeren. Eén dag in 't jaar zijn ze althans goed verzorgd, de oudjes. De spreker van den avond, den heer Tuinman uit Knollendam, had tot on derwerp van zijne rede „Christenplicht" gekozen en ofschoon vele waarheden naar voren werden gebracht, was het ook voor dezen heer niet mogelijk om ver blijdende lichtpunten te kunnen aan- toonen. 't Verdere van den avond werd ge- j vuld met muziek van Schoorls intiem Citerkwartet, die zeer verdienstelijk werk ten beste gaf en een hartelijk ap plaus in ontvangst had te nemen. De declamatie van den heer Geurts viel in den smaak, vooral toen onder het motto :„zelf denken en doen" de aan staande bestrating vanden Schoorlschen Voorweg een veer moest laten. Het was te begrijpen, er waren toevallig heel wat bewoners van den Voorweg aanwezig en dezen was het uit het hart gegrepen dat zij niet krijgen wat heel overig Schoorl deelachtig is geworden. Verder nog een voordracht en een too- neelstukje, gegeven door leden van Nieuw Leven" en waarom hartelijk is gelachen. Het bal daarna was zeer ge animeerd; ners eenige zetels winnen. De Joden en de Duitschers krijgen waarschijnlijk in de n'.euwe Sejm minder afgevaardigden dan in de oude. In het kiesdistrict Graudenz werd de Duitsche lijst ongeldig verklaard. DE TOESTAND VAN DEN JAPANSCHEN PREMIER. Hij is buiten gevaar. TOKIO, 17 Nov. Naar van oficieele zij de wordt medegedeeld, is de toestand van den gewonden Japanschen minister-presi dent Hamagoetsi zoodanig verbeterd, dat hij geheel buiten gevaar verkeerd. DE ECONOMISCHE CONFERENTIE TE GENEVE BIJEEN. Coliju voorzitter. GENEVE, 17 Nov. Onder voorzitter schap van den Nederlandschen oud-minis ter van financiën, H. Colijn, is heden te Geneve de twee Europeesche economische conferentie geopend, waaraan deelnemen 26 Europeesche mogendheden, terwijl een aantal andere mogendheden, w.o. de Ver. Staten door waarnemers zijn vertegen woordigd. De agenda der conferentie be vat o.m. discussies over het verdere lot van de handelsovereenkomst, die nog slechts door negen staten is geratificeerd. Voorts staan op de agenda voorstellen van verbetering en vergemakkelijking van het handelsverkeer, waarbij eenige Engelsche en Nederlandsch voorstellen tot verlaging der douanetarieven aan de orde komen. Op voorstel van een aantal Zuid-Oos telijke Europeesche staten zal de conferen tie beraadslagen over het instellen van voorkeurtarieven over het graanoverschot van de genoemde staten in Z.-O.-Europa. Ook de internationale overeenkomst betref fende de afschaffing van uit- en invoer beperkingen zal ter sprake komen. In zijn openingsrede wees de voorzitter o.a. er op, dat maatregelen gevonden die nen te worden voor een algemeene verla ging der douanetarieven door een ratio- neele verdeeling <ler wereldproductie. De discussies namen onmiddellijk daarna een aanvang. EEN JAVAHARLAL"-DAG IN BOMBAY. Als protest bedoeld. Te Bombay werd gisteren een z.g. Java- harlaldag gehouden, als protest tegen de jongste veroordeeling tot twee jaar gevan genisstraf van den Pandit Havaharlal Neh- roe. Een groote menigte nam aan de betoo ging deel en tot ernstige incidenten kwam het niet, behoudens twee lathi-charges van de politie, waarbij acht personen werden gewond. Te Durat werd een demonstratie ge houden die door de politie uiteen werd ge jaagd. Hierbij werden 50 personen gewond en 50 gearresteerd. Te New Delhi kwam het tot een massa-arrestatie naar aanleiding van een reusachtige betooging, die werd gehou den tegen de Ronde-tafel conferentie te Lon den. De politie joeg de betoogers uiteen en arresteerde 218 personen. Gedeeltelijk gecorrigeeru. DE RONDETAFEL-CONFERENTÏËT De eerste plenaire zitting. LONDEN, 17 Nov. Hedenmorgen vond in het St. Jamespaleis onder voorzitter schap van den Engelschen eersten-minister Ramsey MacDonald de eerste plenaire zit ting van de Indische Rondetafelconferentie plaats. Alle delegaties waren voltallig aanwezig. De Britsch-Indische delegatie telt thans, nadat twee vertegenwoordigers nog Zaterdag jl. uit Indië zijn gearriveerd, totaal 57 leden. Er zijn 17 vertegen woordigers van Indische staten, terwijl het Britsche parlement met 15 leden vertegen woordigd is. De aan de conferentie verbonden werk zaamheden worden verricht door 31 per sonen, secretarissen en adviseurs, terwijl vijf hooge ambtenaren de zittingen bijwo nen om desgevraagd gegeven over bepaal de onderwerpen te kunnen verstrekken. DE VERKIEZINGEN IN POLEN. Overwinning voo de regeering. WARSCHAU, 17 Nov. Uit de totnogtoe ingekomen verkiezingsuitslagen blijkt, dat het regeeringsblok de absolute meerderheid in de nieuwe Sejm heeft behaald, waarop na de maatregelen der Poolsche regeering in de laatste maanden algemeen werd ge rekend. Van de 444 zetels heeft de regee- ringspartii er in totaal 234 veroverd. De sociaal democraten hebben tot op het oogenblik 40 zetels, wat reeds drie meer is dan in 1928 De vijf middenpartijen, die zijn vereenigd in de Zentrolew, hebben slechts 80 mandaten kunnen veroveren. De overige zetels worden verdeeld onder de drie minderheden en de communisten. De wit-Russen zijn totnogtoe zonder mandaat gebleven, terwijl het schijnt, dat de Oekraï- DE DO-S NAAR PARIJS VERTROKKEN. Gistermorgen is de Dornier-vliegboot Do-S te 10.15 uur op de Oude Maas na bij Dordrecht gestart aar Parijs. Aan boord waren de bestuurder Wag- ner en de navigator Hellwig en twee monteurs. De president-commissaris van de Aviolandafabrieken, de heer H. A. Burgerhout deed de Do-S uitgelei de en wenschte de bemanning een voor spoedige reis toe. De groote vliegboot, welke 3000 liter benzine aan boord had maakte een zeer vlotte start en was in 20 seconden los van het water. Zij zette onmiddellijk koers naar Vlissingen om via Oostende en La Havre naarïT55 vliegen. Fari|, Naar wij nader vernemen is S. te 2 uur op de Seine te Lonarh! D°" vlot geland. DE POSTVLUCHTEN Vijfde postvliegtuig te Ra Aneta-Vaz Lias meldt: Volder,, H K L. M ingekomen bericht 'i« de n A. G. A. gistermorgen om 6.29 uit V vertrokken en om 8.58 te Gasa n ra Van Gasa werd om 10.07 weer n<1, gen, waarna te 16.36 Bagdad werd* k6* reikt era b#. Het derde retourvlin». Aneta Vaz-Dias meldt: Bij de K r* is bericht ingekomen, dat de p u A.E.N., het derde retourvlie^u^' Ned.-Indië, Zondagochtend te 5 4=f Ult uit Bangkok is vertrokken en te inh uur te Akyab is aangekomen Vani vertrok het 11.30 uur en kwam JuS te Calcutta aan. **03 DE VLUCHT VAN DEN HEER VAN TYEN. Naar het Persbureau Vaz Dias Akyab verneemt is de heer Van Tv export-manager van de firma Van H ten te Weesp. op zijn zakenvlucht Nederlandsch-Indië, Zondag te 7 20 uit Calcutta vertrokken en te 13 Akyab aangekomen. uur DE DO X BIJ BORDEAUX GEDAALD Naar uit Bordeaux wordt gemeld i» de Do X Zaterdagmiddag te twee uur bii Bordedux aangekomen. Het vertrek naar La Coruna zal waarschijnliiir Dinsdag a.s. plaats hebben. Belangstelling te Bordeaux voor de Do X. Ook te Bordeaux toonde de bevolkinr groote belangstelling voor de Duitsche Dornier-vliegboot Do X. Duizenden be langstellenden maakten een tocht naar het strand om de op de Gironde voor anker liggende vliegboot te bekijken. Slechts enkelen, voornamelijk journa- listen, vooraanstaande personen on luchtvaartgebied en autoriteiten, was het vergund een kijkje aa boord van de Do Z. zelf te mogen nemen. Onder de be voorrechten bevond zich o.a. de bekende Fransche Oceaanvlieger Le Brix. DE „GRAF ZEPPELIN". Zondagmorgen vroeg, om ongeveei half acht, is de „Graf Zeppelin" van Friedrichshafen vertrokken voor een landingstoht naar Chemitz. Gedurende de vlucht, die onder leiding stond van Dr. Eckener regende het voortdurend, Aan boord bevonden zich 14 passagiers. Om 16.20 uur is het luchtschip weer te Friedrichshafen teruggekeerd. Deze vlucht zal vermoedelijk de laatste groote tocht van dit jaar zijn. (Ontvangen pee draadlooze teletoon) Koers vao heden te STAATSLEENINGEN. 5 - "18 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert v. 1000 Kol Bank Ned. tod. Handelsbank Franscbe Banken (3). D. Reicbsbank INDUSTR. OND. BINNENL Al(> Kunstzijde Unie. a v. Perkei» Patent t Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holt Kunstzijde Margarine Unie Philipa Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Citiea Service Steel comm. Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actiona Poerworedjo MIJNBOUW Alg Eaplor. Mij. Boeton Red lang Lebong PETROLEUM. Dordtscbc Petr. t RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn Holl Amerika Gem Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific w.b.,h 'Exdividend. tExclaim. Eig. Vorige koers pl.m 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 102 1471/» 160»/, 130 420 217% 147 - - 220 683/4 611/. 103'/, 45'/, 753/4 223 2301/, 61 103 218* 228-9 69-70J 103 218-20 226-83/4 2173/2-8 226/,-7 69-70 103 217 226-1/4 5f/w 857/8 68% 207* 14/7,8 240 213/, 83f-4j 21s/s*I 56 Vs 68'/, 21 148'/, 837*-* 683/<*f 21 -»/» 387 307'/, 11 86.10 33 389 3Ö'/s 384-5 306 111% 823/4 64'/* 112 83 85 - 2921/4 309 1143/4 310'/,-1 3lÖi-U 311'/,-3 3ÜH-U 1143/4 64'/, 94'/, 66'/, 3'/t 114 04 1133/4-4 3% 113»/» 3% 113% 67% 3J-V» 18l/s 16»/4 139»/. 57'/, 48'/, 139V» 139V» 18 16 139% 274 314'/, 283i/, 64 '761/4 316 283'/, 64 276 316-7 284'/, 284% 1% 673/, IS-.'/, 193/4 8V.-9i 192 20 31 9i-9>/, 20 8% ~8»/a *u» »k« nvvia ja j-"— WISSELKOERSEN AMSTERDAM. (Belga) Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch Kopenhagen Stockholm osio New-York .N,èT OFFICIEEL lui»* 100. Vorige koers 12.o7'/, 59.23 9.763/, 34 67 48.19»/, 35.021/» 06.50 06.72'/, 66.50 2.48% 13,02 Koers op heden uur 12.'- 73/n 59.23 9.70»/, 34 66'/, 48.U'/, 35.02'/, 66.50 66.70 66.50 2.4 8 13.01'/»

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8