Filmnieuws. Binnenland Provinciaal nieuwe Van Putten Oortmeijer PAYGLOP. Rechtszaken Kerk en school Zeetijdingen Gymnastiek Uitvoering van U. D. I te Dirksboni. Zondag gaf de Gymnastiek-Vereeniging U. D. I. uit Dirkshorn onder leiding van den heer S. Keesman, een openbare uitvoering in de zaal van den heer D. Swager aldaar. Geopend werd met vrije oefeningen voor heeren. Krachtig, vlug en accuraat werden de tamelijk zware oefeningen afgewerkt. Aan brug en rek werden daarna door de verschillende afdeelingen vele blijken van kracht en vlugheid gegeven, terwijl het paart zich vooral voor behendigheids-proeven leende. Het slotnummer: Plastische groepen, muntte uit door schoonheid in houding en kieeding. Zeer veel en goed werk is Zondagavond gegeven, waarvoor het publiek zich hoogst bevredigd betoonde. Ter afwisseling werd door de heeren Stammes (violist) en Plevier (pianist) voor muziek gezorgd. U. D. I. heeft een schitterende uitvoering gegeven. De Autokampioen, Het eerste nummer is verschenen van De Autokampioen, weekblad voor auto- en motor- toerisme, uitgave van den A. N. W. B., Toeris tenbond voor Nederland, onder redactie van Ir. H. Zoetelief Norman te Oosterbeek. Het kleurige omslag, in moderne teekening en offset-uitvoering, symboliseert het auto- en mo- tortoerisme, dat, zooals de hoofdredacteur in een voorwoord uiteenzet, niet alleen gediend wordt door beschrijvingen van het vervoermid del zelf, maar ook door aandacht te schenken aan de landen en streken, welke per auto be zocht kunnen worden, aan de gebeurtenissen op sportgebied, welke de toermodellen beïnvloe den, aan populair-technische details, enz. Het eerste nummer geeft een duidelijk beeld van het gebied, dat het blad bestrijken wil: een beschrijving van een vacantiereis met een ouden Ford, een populair-technische bespreking van de motorrijwiel-tentoonstelling en den Salon te Parijs, een lezenswaardige beschouwing over het feit, dat de economie geschaad wordt door de mode der veel-cylinder-motoren, tallooze kleinere berichten over nieuwtjes op autoge bied, de uitvoerige vragenbus (zeer terecht S O. S. gedoopt!), dat alles vormt o. m. den in houd van dit eerste nummer, naast een groot aantal annonces op autogebied. Dat de Redac tie actualiteit nastreeft, blijkt uit een geïl lustreerd artikel over de Do X en een verslag van de Motor Cycle Show te Londen, welke Maandag 1.1. geopend werd. Dit eerste nummer maakt wel den indruk, dat deze nieuwe uitgave van den A. N. W. B. de groote belangstelling, welke ervoor bleek te be staan, ten volle verdient STIGMATICA. Vrijdenkersdemonstratie in het Con certgebouw te Amsterdam. In de groote zaal van het Concertgebouw fond gisteravond een druk bezochte bijeen komst plaats, georganiseerd door de Vrij denkersver. „De Dageraad", waar de Duit- scher Paul Diebei eenige van zijn experimen ten zou vertoonen. De voorzitter van „De Dageraad", de heer J. Hoving, hield een inleidende rede, daarin hij er op wees, dat de verschijnselen, die zich bij Paul Diebei vertoonden, volko men overeenstemmen met de bekende ver schijnselen van het boerenmeisje Therese Neumann uit Konnersreuth. De heer Hoving herinnerde aan de verkla ringen, die men van katholieke zijde omtrent de verschijnselen te Konnersreuth geeft en stelde daartegenover de Vrijdenkersopvat ting, die door Paul Diebei wordt aangehan gen. De heer Diebei trad vervolgens zelf op, gekleed in zwemcostuum. Hij deelde mede dat hij van origine Opper-Silezisch mijnwer ker is en tijdens den oorlog in Rusland ge vangen genomen bij een poging om zelf moord te plegen zich den polsslagader door sneed, doch door intense wilsconcentratie niet doodbloedde. Hij had vervolgens een studie gemaakt van den bloedsomloop en van wilsconcen tratie en hij verklaarde, dat ook alle experi menten, die hij gewoonlijk verrichtte, uit een uiterst sterke wilsconcentratie en een volle dige controle van den bloedsomloop. Uit het publiek werden vragen gesteld, die door den heer Diebei beantwoord wer den. Vervolgens vertoonde hij verschillende ex perimenten, zooals het weenen van bloed tranen, het zweeten van bloed, het doorbo ren van lichaamsdeelen, zonder dat er bloed bij vloeide en zonder dat er een lidteeken achterbleef. Eenige geneesheeren in den zaal hadden zich bereid verklaard de authenticiteit der proefnemingen te onderzoeken. Door gees tige antwoorden en opmerkingen wist de heer Diebei dikwijls de aandacht van het onaesthetische der vertooning af te leiden. OVERMOED MET DEN DOOD BEKOCHT. Door electrischen stroom gedood. Omtrent het gemelde noodlottig ongeluk te De Meele (Den Hulst) waarbij de 71 -ja rige Klaas Brasjen den dood vond, vernam de Tel. nog het volgende: Des middags was ten gevolge van den he- vigen wind, een draad van het electrisch net n.1. de huisaansluiting van den landbouwer E. Belt, afgebroken en in het weiland geval len. Klaas Brasjen passeerde deze plaats en zag den draad liggen. Tegen een naar men- schen, die naar den draad keken, maakte Brasjen een opmerking waarop men den jongen waarschuwde, dat hij niet aan den draad moest komen, daar dit levensgevaar lijk was, en dat de monteur Boers reeds werd gehaald. Brasjen sloeg in overmoed deze waarschuwing in den wind, legde zijn fiest aan den kant van de sloot neer, sprong over de sloot en greep den afgebroken draad, waarop een stroom stond van 220 volt. Nau we'ijks had de jongen den draad aange raakt of hij werd door den stroom met draad en al in de sloot geslingerd, waar hij onder water bleef liggen. De personen, die van dit ontzettend gebeuren getuigen waren, durf den uit vrees zelf door den stroom getroffen te worden, den jongen niet uit de sloot te ha len. doch waarschuwden onmiddellijk den burgemeester van Nieuwleusen, den heer J. P. Brackx. Deze stelde dadelijk dr. Van Ra- venswaaij met het gebeurde in kennis, waar op de beide heeren zich per auto naar het terrein van het ongeluk begaven Daar werd de jongen, de stroom was inmiddels uitge schakeld, uit de sloot gehaald. Dr. Van Ravenswaaij trachtte nog de levensgeesten op te wekken, hetgeen echter niet mocht ge lukken. De jongen is of onmiddellijk door den stroom gedood, öf bewusteloos geraakt en later, doordat hij onder water lag, ver dronken. Het slachtoffer werd naar de ouderlijke woning vervoerd, terwijl de politie een on derzoek instelde naar het gebeurde. WEGENFONDS 1919. Verhoogde ui t keer ing aan de provinciën. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de begrooting van uitgaven van het wegenfonds voor 1929 De ten bate van het Wegenfonds komende opbrengs van de wegenbelasting en de rij wielbelasting heeft in 1929 bedragen 15.840.294.60. Ingevolge Kon. besluit van 5 Oct. 1929, ex. art. 36 van de Wggenbelas- tingwet, is 30 pet. van dit bedrag, derhalve 4.752.088.38 aan de provinciën gezamelijk uitgekeerd. Voorgesteld wordt, dit artikel te verhoogen met het verschil tusschen deze uit- keering en het bedrag, daarvoor in de be grooting geraamd, zijnde een bedrag van rond 904.600. BRAND. Zware brand te Heemstede. Gistermiddag te half drie brak brand uit in een der houten noodwoningen aan de Mo lenberglaan te Heemstede. In korten tijd was de dubbele woning een vuurzee. De brand weer was spoedig ter plaatse, doch kon niet direct handelend optreden, daar de dichtst bijzijnde sloot een modderpoel bleek en de waterleiding te ver was afgelegen. Door den sterken wind sloeg het vuur over op een tweede blok van twee woningen, dat tot den grond toe afbrandde. Gelukkig waren slechts twee woningen bewoond. Van het tweede woonhuis kon eenig huisraad worden gered. De oorzaak van den brand is vermoedelijk het omverwerpen van een brandend voor werp door een der bewoners, die in dronken schap verkeerde. Het derde huis kon nog be houden worden Twintig konijnen zijn in de vlammen om gekomen. KORTE BERICHTEN. De heer Hese te Goes, die Donderdag middag bij een auto-ongeluk op den onbe- waakten overweg onder Kloetinge ernstig werd gewond, is aan de bekomen verwondin gen overleden. Prins Hendrik is gisterochtend uit Mecklenburg op Het Loo teruggekeerd. Door vervanging van een electrisch ge maal wordt de poldermolen „De Kei" bij Bakhuizen (Fr.) afgebroken. Dat is in dien polder de derde in korten tijd. Zaterdag heeft It Boun fen Fryske Selskippen om utens zijn jaarlijksche verga dering te Amsterdam gehouden, onder voor zitterschap van den heer J. Winkelman, te Amsterdam. PUEMEREND. Het cadeaustelsel. Reeds geruimen tijd bestonden er in Mid denstandskringen alhier bezwaren tegen het al te ver gaande cadeaustelsel. Toen nu dezer dagen enkele winkeliers aldaar een nieuwe attractie bekend maakten n.1. het beschikbaar stellen van boekenbons besproken in de ver gadering van de Alg. Miadenstandsvereeni- £ing. Naar aanleiding hiervan hebben de bestu ren der Algemeene en R.-K. Middenstands- vereenigingen samen een vergadering gehou den, waarbij ook enkele winkeliers aanwezig waren, welke de boekenbons afgeven. Op deze vergadering bleek, dat het niet zoo gemakke lijk valt het „kwaad" den kop in te drukken. De beide voorzitters der Middenstandsver- eeniging spraken zich uit tegen het cadeau stelsel om het financieele nadeel en om de ge volgen van den onderlingen strijd der winke liers. De afgevers van de boekenbons wensch- ten hier niet mede op te houden, tenzij de kassa- of kortingsbons, welke andere winke liers uitgeven, eveneens worden ingetrokken. Een direct resultaat is op deze vergadering niet bereikt. PROV. STATEN VAN NOORD HOLLAND. De Lange Muiderweg B. en W. van Weesperkarspel hebben zich tot Ged. Staten gewend met verzoek te be vorderen, dat de in die gemeente op den rechter Vechtoever gelegen Lange Muider weg, welke naar de meening van B. en W. door hoefslagplichtigen op onvoldoende wijze wordt onderhouden, bij het bestuur van den Nieuwen Keverdijkschen polder in onderhoud wordt gebracht. Subsidies. Ged. Staten stellen voor afwijzend te be schikken op het adres van het bestuur van het Bureau voor Kinderbescherming te Am sterdam, houdende verzoek om subsidie uit de provinciale kas; en tot wederopzeggens bij wijze van abonnement voor door het Bu reau ten behoeve der provincie te verstrekken inlichtingen en in gebruik te geven stukken, jaarlijks een bedrag van 250 toe te kennen. Voorgesteld wordt aan de Ver. Vrijwillige Verkeerspolitie in N.-Holland een subs. te verkenen voor 1930 en 1931, elk jaar groot 400; aan de Ver. „Het N.-Holl. Groot Yorkshire Varkensstamboek" voor 1931, 1932 en 1933 een subs. van telkens ten hoogste 2000; aan de Ver. „Hendrick de Keyser" yoor restauratie van het „Oude Raadhuisje" te Schoorl een subs. van 750 als het Rijk 1500 en de gemeente Schoorl 750 subs. verleenen. Verhooging subs. Concertgebouw. Ged. Staten stellen voor het bij besluit van 16 December 1919 aan de N. V. „Het Con certgebouw", te Amsterdam, tot wederopzeg ging verleende subsidie van 10.000 met in gang van het jaar 1931 te verhoogen tot 12.500 per jaar, onder voorwaarde, dat door het Rijk en de gemeente Amsterdam voor hetzelfde doel telkenjare onderscheiden lijk ten minste 50.000 en 132 000 worden toegezegd of beschikbaar gesteld- Ter voorkoming van veelvuldig beroep bij Oed. Staten. Ged. Staten deelen mede, dat zij in artikel 1 der „Regelen", door hen in acht te nemen bij de voorbereiding van de beslissing van geschillen en in andere daarvoor in aanmer king komende gevallen, een wijziging hebben gebracht. De aanvulling heeft de strekking, met be trekking tot bezwaren, ingediend tegen aan de goedkeuring van Ged. Staten onderwor pen besluiten, het aantal gevallen te beper ken, waarin de toepassing der bij de „Rege len" voorgeschreven procedure verplicht is. Vacantie-toelagen. Ged. Staten stellen vdor ten aanzien van de vacantietoelage de navolgende regeling te treffen voor 1931aan de ongehuwde leden van het personeel der provincie, die geen kostwinner zijn van een gezin en een wedde genieten van ten hoogste 3000, wordt een vacantietoelage verleend van ten hoogste 20; aan de gehuwde leden van het perso neel der provincie, die een wedde genieten van ten hoogste 5000, wordt een vacantie toelage verleend van ten hoogste 35. On- gehuwden, de kostwinner zijn van een ge zin, worden voor de toepassing van dit be sluit met gehuwden gelijkgesteld. Aan de gehuwden wordt voor elk kind, dat nog geen 17 jaar oud is en geheel te hunnen laste komt. 8 boven de vacantie-toelage ver leend. Ged. Staten worden gemachtigd een lagere of geen vacantie-toelage toe te ken nen aan personen, die op de volle toelage naar billijkheid geen aanspraak kunnen ma ken. Zij beslissen, of iemand voor de toepas sing van deze regeling al of niet als kost winner zal worden beschouwd. Reglement op de vaarwateren in Noord-Holland. Ged. Staten stellen voor vast te stellen een reglement op de vaarwateren in Noordhol land; een ontwerp wordt aan de Staten voor gelegd. WINKEL. Tot Dijkgraaf van het Heemraadschap der Strijkmolens in de Niedorper Kogge is benoemd, de heer Jb. Kooy Klzn. te Nieuwe Niedorp. EVERSHARP-, WATERBAK-, ÏEÏEKfl-, PARKER-ZAKPOTLOODEN diverse uitvoering, v.af f0.45 tot f 15. Ook steeds alle reservepotloodjes verkrijgbaar. O BRANDSTICHTING? In het zeiljacht „El Bey'\ Het Amsterdamsche gerechtshof zette gis teren de behandeling voort van de strafzaak tegen den 28-jarigen koopman N., die ver dacht wordt op 1 Juli 1928 nabij of in het Keteldiep brand te hebben gesticht in zijn zeiljacht „El Bey", tengevolge waarvan het jacht werd vernield en de schilderijen en andere goederen, die zich in het jacht be vonden verloren gingen. De rechtbank ver oordeelde hem op 16 April j.1. wegens opzet telijke brandstichting ten nadeele van de ver zekeraars tot een gevangenisstraf van één jaar en drie maanden. Nadat Vrijdag een groot aantal getuigen was gehoord, bracht gister president mr. Jolles de verschillende verzekeringen weer ter sprake. Verd verklaarde op de desbetreffende vraag, dat hij reeds eenmaal eerder zijn reis bagage had verzekerd, het jacht was door hem nooit eerder verzekerd geweest, terwijl de schilderijen door zijn vriend onder den inboedel waren verzekerd. Hierop was het woord aan den advocaat- generaal mr. Harinxma thoe Slooten voor het houden van zijn requisitoir. Spr. eischte vernietiging van het vonnis van de rechtbank en verd.'s veroordeeling tot een gevangenisstraf van één jaar en drie maanden wegens opzettelijke brandstichting waarbij gemeen gevaar voor goederen was te duchten en wegens opzettelijke brand stichting met het oogmerk om zich of een an der te bevoordeelen ten nadeele van de ver zekeraars. Voorts vorderde spr. verd.'s on middellijke gevangenneming bij de uitspraak van het vonnis. Uitspraak 1 Dec. OUDERAVOND TE GROOTSCHERMER. Maandagavond werd in de O. L. school te Groot-Schermer een ouderavond gehouden. Een twintigtal ouders, waaronder vele dames, wier aanwezigheid zeer op prijs werd gesteld, hadden van hun belangstelling blijk gegeven. Te ongeveer half acht sprak de voorzitter, de heer Koster, zijn openingswoord en heette ailen hartelijk welkom. Daarna werd door het hoofd der school, den heer van Stralen, een causerie gehouden over het leesonderwijs. Hij liet daarbij uitkomen, hoe men voorheen en thans dit vak op de lagere school verzorgde. Met aandacht volgden de aanwezigen deze uiteenzetiing. In de pauze werd den ouders gelegenheid gegeven het door de leerlingen gemaakte werk te bezichtigen. Hiervan werd een dankbaar gebruik ge maakt, vele ouders vroegen en verkregen in lichtingen over de vorderingen hunner kin deren. De afdeeling handenarbeid trok door haar aardige werkstukjes zeer de aandacht. De dames zorgden voor een kopje thee, wat de gezelligheid ten goede kwam. Een avond als deze zal zeker het zijne er toe bijdragen den band tusschen school en huis te versterken. N. O. G. EN ONDERWIJZERS SALARISSEN. Het hoofdbestuur van het Ned. Onder wijz.-Genootschap heeft in zijn vergadering van Zaterdag een telegram verzonden, kan den minister-president te Den Haag, waarin gezegd wordt, dat het met groote teleurstelling vernomen heeft dat de minis terraad afwijzend staat tegenover verbete ring der ondewijzerssalarissen. Het N. O. G dringt met het oog op den noodtoestand, die voor vele onderwijzers klemmend is gewor den, mede in het belang van het onderwijs, alsnog aan op afdoenae verbetering van bo vengenoemde salarissen. Een telegram van ongeveer gelijken in houd is gezonden aan den voorzitter der Tweede Kamer en aan de voorzitters der Ka merfracties. AFPERSING. Alkmaarsch Bioscoop Theater, Deze door de Ufa uitgebrachte film met diverse Engelsche artisten bood de bezoe kers gisteravond bij de eerste vertooning de gelegenheid om kennis te maken met Anny Ondra, een jonge sympathieke blondine, die uitstekend speelde. Zij vervult in dit crimi- neele drama, dat ook Chantage had kunnen heeten, de rol van Alice White, een meisje, dat na een kleine twist met haar vriend Frank van Scotland Yard, een kunstschilder vergezelt naar diens appartementen. Doch om zich daar te vrijwaren tegen een laffe aanranding, grijpt zij een mes en doodt de schilder. Het "eenige voorwerp dat haar zou kunnen verraden wordt gevonden door haar vriend Frank. Maar er is ook nog een andere getuige geweest die van zijn wetenschap misbruik dreigt te maken. Ten einde raad be sluit Alice alles aan den inspecteur te gaan mededeelen doch dan volgt een voor haar gelukkige ontknooping. Men ga dit zelf zien. De film wordt goed gespeeld en vele zul len Anny Ondra nog gaarne eens in een andere film terugzién. Van het bijprogramma noemen wij een op name van slangen in het oerwoud, een we tenschappelijke film en een komische twee- acter getiteld Goede Voornemens. Twee num mers kwamen ook voor in het programma van Vrijdag. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. J. P. Coen, uitr., 15 Nov. v. Colombo. P. C. Hooft, thuisr 15 Nov. te Suez. Poelau Bras, uitr, 16 Nov. te Londen. Poelau Roebiah, thuisr., 15 Nov. v. P. Said. Koningin der Nederlanden, thuisr., 15 Nov. te Btlawan. P. C. Hooft, thuisr., 16 Nov. v. Port Said. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Alkmaar, thuisr., 15 Nov. v. Mollendo. Ariadne 16 Nov. v. Amst. te Hamburg. Baarn, thuisr., 15 Nov. te Valparaiso. Bodegraven, uitr., 15 Nov. v. Antofagasta. Hercules 16 Nov. v. Bcurgas te Varna. Orpheus lo Nov. v .Amst. te Danzig. Proteus 16 Nov. v Kopenhagen te Hamburg. Thvseus 27 Nov. v. Amst. te Kopenhagen. Achilles 15 Nov. v. Argostollion n. Algiers. Agamemnon 15 Nov. v. Valencia n. Amst. Ares 15 Nov. v. Varna te Bourgas. Aurora 16 Nov. v. Alicante te Tarragona. Colombia 16 Nov. v. Amsterdam te Ham- burg. Crynssen, uitr., 15 Nov. v. Dover n. Bar bados. Erato 15 Nov. v. Rott. n. Passages. Flora 14 Nov. v. New York n. P. au Prince. Hebe 16 Nov. v. Algiers n. Amsterdam. Hercules 15 Nov. v. Bourgas n. Varna. Ilos 16 Nov. v. Catania te Venetië. Merope 16 Nov. v. Barcelona te Tarragona. Oberon 15 Nov. v. Salonica te Smyrna. Venus 15 Nov. v. Gibraltar n. Oran. Vulcanus 15 Nov. v. Tanger n. Malta. Zeus 15 Nov. v. Palermo n. Gibraltar. Kon. Holl. Lloya. Flandria, thuisr., 16 Nov. v. Las Palmas. Rotterdam—Znid-A-nerika-Lijn. Buitenzorg 26 Nov. v. Hongkong n. Soera- ba ja. Soekaboemi 17 Nov. v. Batavia te Soerabaja. Tapanoeli, thuisr., 15 Nov. v. Marseille. Kota Gede 17 Nov. v. Rott. te Hamburg. Patria, thuisr., 13 Npv. te Southampton ver wacht. Tosari 16 Nov. v. Rott. te Hamburg. Holland—Amcrika-Lijn. Lochkatrine, Vanc./Rott. 15 Nov. v. Cristo- bal. Lochmonar, Vanc./Rott. 14 Nov. te Port Ludlow. Nw. Amsterdam 17 Nov. v. Rott. n. New York. Parana, Antw./Vanc. 14 Nov. te Seattle. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. 15 Nov. te Los Angeles. Volendam, Rott. n. Havana, 16 Nov. v. Vigo. Kinderdijk 16 Nov. v. Rott. te Antwerpen.0 HollandAustralië-Lijn. Aagtekerk (thuisr.) 17 Nov. te Londen. Holland—Britst h-Indië-Lijn. Bovenkerk (uitr.) 17 Nov te Genua. Koudekerk (uitr.) 16 Nov. te Bombay. Texel (thuisr.) 15 Nov v. Karachi. Holland—Oost-Azië-Ljjn. Ouderkerk (uitr.) 17 Nov. te Shanghai. Oostkerk (thuisr.) 14 Nov. v. Dairen. HollandWest-Afrika-Lijn. Helder (uitr.) 14 Nov. v. Grand Bassam. Maaskerk (thuisr.) 17 Nov. te Havre. Java—Cnina—Japan-Lijn. Tjikampek 15 Nov. v. Osaka te Manilla. Tjiliwang 13 Nov. v. Shanghai te Hongkong Java Bengalen-Lijn. Kangean 16 Nov. v. Java n. Valcutta. JavaNew York-Lijn. Priam 15 Nov. te Jacksonville. Kota Inten, Java n. New-York, 16 Nov. v Port Said. 'avaPacific Lijn. Siantar 15 Nov v. Belawan. Stoomvaart Mii. Oceaan. Hector, Japan/Rott.; 16 Nov. te Shanghai Perseus Japan/Rott.; 16 Nov. te Singapore. Teiresias, Japan/Amst.; 15 Nov. v Hong- Kong. s Adrastus 16 Nov. v. Japan l.v. Amst te Londen. Patroclus 15 Nov. v. Rott te Glasgow. Alcinous, Java/Amst.; i6 Nov. te Suez. Iflark^berïcMcn" ALKMAARSCHE EXPORTVEILINO ALKMAAR, 17 Nov. 1930. Op de lieden gehouden veiling werd betaald voor- Andij vie per 100 stuks 0.20-/ 2.30; Bloemen daler kooi per 00 stuks f 3- - 6; Bloe.n- kool le s. per 100 stuks 6 10—28" Bloemkool 2e s per 10«> sluks 1 2.70; Boerenkool per 100 stuks 2 90- 6; Bieten per 100 K.G. 2 SO; Gele Kool per 100 stuks 1—/. 6; Groene Koo: n„r 100 stuks 3—7; Kn>lseldene rfr stuks 2.304.40; Peren per 100 dA2S 8' Prei per 100 bos f 1.99—v h sche kool 0.50—3 per 100; Roode K&u per 100 stuks J 1 5, Spinazie per k-l 62—85 cent; Spruiten per 100 K G 5T 13; Snijboonen per 100 pond 153a 34.60; E. Spersieboonen per 100 pon<4 36.90; Uien per 100 K.G. 2 40—/ 3. Wortelen per 100 bos 3.6011.70- Wit' lof le s. per 100 pon d8—13; Witlof 2e s. per 100 pond 57. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL. PRIJZEN. AMSTERDAM, 18 Nov. 1930. Op de he» den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 3 ladingen zijnde 3140 H.L. PURMEREND, 18 Nov. 1930. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 15 stapels Fabriekskaas 41.50- 8 stapels Boerenkaas 41. per 50 K.G. In to- i: l 23 stapels wegende 20.C00 K.G. kaas 14S0K.G. Boter f 1.20f 1.95 per K.G. Vee. 581 Runderen, w.o. 474 vette 0.95— 1.05 per K G.; 93 Melk- en Geldekoeien 160— f 290; handel stug; 14 Paarden 100200, handel stug; 8 Vette kalveren 1.20—f 1.50, handel vlug; 231 stuks Nuch tere kalveren, slacht 1340; fok 12— 26, handel stug; 362 Vette varkens, voor de zouterij 0.500 51. voor de slacht f 0.510 53 per K.G., handel vlug; 415 Magere Varkens f 1432. handel stug- 246 Biggen 1320, handel stug; 692 Schapen 30— 42, handel stug; 34 Bokken- Kipeieren 7.50— f 9.50; Eendeieren ƒ5 50- Piepkuikens f 0.503; 271 Ganzen 475 5 50. Eierveiling. 9397 stuks Kipeieren a 7— 9.50; 1757 stuks Kipeieren b f 5.80— 6.80; 1837 stuks Eendeieren a 5.80. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Nov. '30. Langendijker Groentenveiling. 23400 stuks Bioemkool (Lecerf) 4—6.20; Bloemkool (Reuze) 10.5023.70; Bloemkool 2e s. 2.806.40 per 100 stuks; 4800 K.G. Peen 1.80—2.50; Peen (kleine) 1 20- 32000 K.G. Roode Kool 1.70—5 60! 280CO K.G. Gele Kool 0.80—2.40 24000 K.G. Deensche Witte Kool 1.20— 2; 15000 K.G. Uien 2.30—3; Grove Uien 2.60—2.80; Drielingen 1.10— 1.30; Nep 3.10—3.60; 1625 K.G. Bieten 3—3.60; 300 K.G Witkrop 1.20; 1250 K.G. Aardappelen, Blauwe 2.30; Drielingen 1.10, alles per 100 Kg. TEXEL, 17 Nov. 1930. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoe ren prijzen als volgt: 9 Nuchtere kalveren 1422; 25 Biggen 1420; 20 korf oude kippen 0.701.25; 3 Koeien; 2 Pinken; 1 Lam en 1 Geit, waarvan de prijzen niet genoteerd. TEXEL, 17 Nov. 1930. (Eierenveiling). Aangevoerd 20.000 kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 58—62 K.G. (per 100) 9—10; 62—66 9.40—,10; Kleine eieren 6—8.20; Eendeieren 5.80— 5.90. BEVERWIJK, 17 Nov. 1930. Coöp. Tuin bouw-, Groenten-, Fruti- en Aankoopver. „De Vrije Veiling". Prei 5—8 cent; Peen 9 13 cent; Troschrysanthen 1025 cent; ra dijs 23)4 cent; Raapstelen 23)4 cent; Pieterselie 3—5 cent; Selderie 4—5 cent; Selderie (knollen) 46)4 cent per bos; Boe- rekool 2555 cent; Andijvie 1040 cent; Spinazie 0.751.30 per kist; Groene Kooltjes 4—6 cent; Gele Kool 4—10 cent; Roode Kool 610 cent; Bloemkool 5—33 cent; Chin. Kool 23)4 cent; Knollen 3— 5cent; Andüvie )42 cent; Sla 2—4 ct. per stuk; Spruiten 9—13 cent; Spruiten (los se) 3—8 cent; Tomaten 11—21 cent; Drui ven 5274 cent; Tafelappelen 1945 cent; Keuken 1123 cent; Handperen 16—32 ct.; Keuken 1118 cent; Spinazie 10—30 cent; Aardappelen 4—6 cent; Winterpeen 114—2 cent; Nero 4—7)4 cent per K G. NOORDSCHARWOUDE, 17 Nov. 1930. 4200 K.G. Uien: Uien 2 50—2.70; Drie lingen 1.30; Grove 2.602.80; Gele Nep 4; 7000 K.G. Roode Kool 3.20- 4.70; 8500 K.G. Witte Kool 0 60- 1.10; 1800 K.G Gele Kool 0 80- 2.20; 9000 K.G. Deensche Witte Kool 1.50—2.30, alles per 100 K G. PURMEREND, 17 Nov. 1930. „Afslag- vereeniging Beemster, P urmerend en Om streken Aardappelen 0.80—0.94 per zak, 25 K.G.; Slaboonen 9 per zak, 15 J JVJ Z.M pci 1UU W llll/l J W 26 per 100 K.G.; Bloemkool 2—18 60 per 100; Roode Kool 1.80—9 per 100; Witte Kool 0.40—2.20 per 100; Savoye Kool 1.90—6.20 per 100; Spruitkoo 0.60—1 65 per 15 K.G.; Boerekool 0.951.10 per kist; Andijvie 0.60— 3.10 per 100 krop; Pieterselie 8 per 100 bos; Selderij 47 per 100 bos; Bieten 6.50—9.50 per 1000; Wortelen 42—54 cent per zak; Uien 3666 cent per 25 K G.» Uien Drielingen 32—48 cent per 25 K G Uien Nep 0.62—0.86 per 25 K.G Prei 8—8.80 per 100 bos; Druiven 0.96 per K.G. Appels: Present van Enge land 3467Reinette, goud f 24f 53, Reinette, goud 24—53Reinette, oranje 18—38 per 100 K.G. Peren: Comtesse de Paris 16 - 32; Gieser Wildeman f 1«» alles per 100 K G BOVENKARSPEL, 17 Nov. 1930,,j> Tuinbouw". Hel enbesteedde men voor: b kool les12—27.50; Bloemkool 2e 5-/ 17; Bloemkool 3e s. 1-/ 7; R00* Kool 1.80-/ 4.50' Gele Kool L8^ 2.50; Uien 1—1.3C' Kleine Bieten 6. WARMENHU.ZEN, 17 Nov. 1930. Aan gevoerd 500 K G. Uien, prjs 3. ZAANDAM, 17 Nov. 1930. Veiling^; „De Zaanstreek". Sla 88 cent p. kleine ki> Andijvie 20-^8 cent per kist; Peen 18)4 cent per bos; Bloemkool 8—21 cent P® stuk; Pieterselie 6—15)4 cent per bos; derie 7-12)4 cent per bos; Prei P~~J~DaoeO per bos; Uien 62—90 cent per zak, Bai 4.50 per 10 K.G.; Citroenen 3 per Q Spinazie 1.20 per kleine kist; Boerek 1 1.20 per kist; Druiven 44—48 c pond; Groene Kool 4)4—7 cent per Roode Kool 35 cent per stuk; Presew E^clmiu 26 cent per pondc

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10