Vaderiandsche Bank DELANGE&DEMORAAZ, ALKMAAR AGENDA Provinciaal nieuw» Hoewel sDreker overtuigd is dat de NEDERLAND—INDIE, Te Djask. EFFECTEN DEPOSITO'S INCASSO'S SPAARBOEKJES ASSURANTIE'S Laatste berichten. Telegrammen 6 gen den, zoodat uiterlijk Donderdag 27 Nov. een raadsvergadering moet plaats hebben. Radirerafisch Weerlwiclit, ^BUAMStlli; BKDBS 18 Xovember 1930. van Opgave van n'oordhollandscli Landboiiwcredlet Hï.V, Stadsnieuws j Dinsdag 18 November. 7.30 uur, Cinema Americain: De vier Jan tjes (revue-operette, geluidfilm); voor eiken leeftijd 7 30 uur, A B T.: Afpersing (dram.); boven 18 jaar. 7 30 uur, Victoria-TheaterWat een won der (hum., avonturen, geluidfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, te Hensbroek, tooneeluitvoering door ,,'t Viooltje". 8 uur, logegebouw, Nieuwesloot, psycho metrische seance mevr. Akkeringa. 8 uur, Harmonie, voor de Kon. Red. Ka mer Bilderdijk opvoering van „Phyllis" door Haarlemsch Tooneel. Bovenzaal handelsschool, voor het Inst. v. Arb. ontw. lezing met lichtbeelden door Albert Hahn Jr. 8 uur, Chr. School Doelenstraat, voor den Ned. Chr. landarbeidersbond, optreden van den heer P. Stokman uit Lisse. Woensdag 19 November. 7.30 uur, Cinema Americain: De vier Jantjes (revue-operette, geluidfilm); voor el- ken leeftijd. 7.30 uur, A. B. T.: Afpersing (dram boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: Wat een won der (hum., avonturen, geluidfilm); boven 14 jaar 8 uur, logegebouw, Nieuwesloot, psycho metrische seance mevr. Akkeringa 8 uur, Harmonie, voor de Kon. Red Ka mer Bilderdijk opvoering van Phyllis door Haarlemsch Tooneel Scheiveemarkt te Alkmaar. De heer Preuss verklaarde zich bereid het bewijs van de waarheid te leveren. Hij heeft een reeks getuigen gedagvaard om aan te toonen, dat Weiszenberg door zijn genees methoden de gezondheid van hun bloedver wanten enz. had geschaad. Weiszenberg liet zich in zijn tijdschrift „Der weisze Berg" als een man beschrijven, die door den Heili gen Geest werd verlicht en bovenmenschelij- ke eigenschappen bezit. Hij werd beschouwd als de weder op aarde gekomen Christus. Weiszenberg verzekerde, dat hij daarmede niets te maken had. Alle gelden, die gestort werden, kwamen in een fonds voor de ves tiging van een nederzetting;. Ondervraagd naar de juistheid der bewe ring, dat hij wasschingen met urine had aanbevolen, ontkende Weiszenberg dit eerst, maar gaf later toe dit middel te hebben aan bevolen. Bij de verklaringen van de getuigen bleek, hoe Weiszenberg in verschillende gezinnen onheil had gebracht door zijn geweldigen invloed op vrouwen en dochters In enkele gevallen waren de onder behandeling geno men vrouwen krankzinnig geworden. Nadat eenige getuigen van hun diepe ver eering voor Weiszenberg, de „derde God heid", hadden doen blijken, stelde de presi dent van de rechtbank Weiszenberg voor, een staaltje te geven van zijn helderziend heid. Een politiebeambte werd geroepen als „zieke". Na den patiënt geruimen tijd aan gestaard te hebben, stelde Weiszenberg zijn diagnose, die blijkens de onder eede afgeleg de verklaring van den politieman op totaal verkeerde en niet aanwezige symptomen bleek opgebouwd. Een deskundige verklaarde daarop, dat de geneesmethoden van Weiszenberg samen hingen met hypnose en suggestie en dat de man zelf vast geloofde aan zijn zending. Zijn werk getuigde van groot organisatieta lent. Van de millioenen, welke door Weiszen- bergs handen waren gegaan voor het ves- tigingswerk, was ongetwijfeld niets, bij hem blijven hangen. Een andere deskundige, geneesheer in een krankzinnigengesticht, meende, dat men al vorens te kupnen oordeelen over de vraag of Weiszenberg een bewuste oplichter was, dezen onderworpen moest worden aan een langdurig psychiatrisch onderzoek. De ge weldige invloed van Weiszenberg berustte z i. op een dooreenmengeling van religieuze mystiek en practische geneesmethoden. Zaterdag zal het vonnis worden gewezen OPZIENBARENDE VERKLARING VAN DEN TIROOLSCHEN BOERENBOND De landelijke raad van den Tiroolschen boerenbond heeft gisteren te Innsbück verga derd en eer» verklaring afgelegd, die groot opzien heeft gebaard. De raad heeft zich in zijn vergadering van gisteren o.m. bezig gehouden met het resul taat der verkiezingen voor den Oostenrijk- schen nationalen raad en bij de beraadsla gingen is de ontstemming tot uitdrukking ge komen, die bij groote groepen der boerenbe volking is gewekt door de houding van de Heimatwehr er. 't optreden van deze organi satie als zelfstandige politieke partij bij deze verkiezing. In dezen zin werd ook critiek geoefend op den gedelegeerde van den boerenbond, den landelijken leider der Heimwehren, dr. Steidle. De raaa van den boerenbond besprak vervolgens de gebeurtenissen bij de ontvangst van majoor Pabst op de Brenner en veroor deelde op scherpe wijze dat door het vertoon van een dergelijke sympathie voor en samen- hoorigheid met het Italiaansche fascisme de gevoelens van het Tiruolsche volk in den wind werden geslagen. Hierdoor is de ver dere medewerking van majoor Pabst aan het werk der Tiroolsche Heimwehren onmogelijk geworden. HEILOO. De Ned. Ver. tot afschaffing van Al coholische Dranken afd. fleiloo, hield Maandagavond een openbare bijeen komst in hötel „De O iderneming" waar bij de heer Aalbrink uit Amsterdam, lid van het hoofdbestuur, het woord voerde. Een 30-tal personen, waren aanwezig. De voorzitter, de heer W. Visser, open de met een woord van welkom aan al len, inzonderheid aan den spreker, den declamator en pianist G. Brommer van Alkmaar en de pers. De avond begon met opgewekte mu ziek, waarna de spreker 't woord kreeg. Rede G. A. Aalderlsk, lid '-.cofJbestuur. meeste aanwezigen drankbestrijders- (sters) zijn, verheugt het hem dat er ook andere belangstellenden zijn. Als we een vergelijking gaan maken tusschen 30 40 jaar geleden dan zegt men dat de vereeniging niet meer zoo naar voren moet komen. Toch is dit on juist; er is nog reden om 't groote maat schappelijke kwaad te bestrijden. Spr. ging daarop in. Het is zeker v. .1 noodig dat we daaraan onze aandacht schen ken. Onzen tijd en moeite daaraan be steed is goed besteed, ai moeten we ge lukkig erkennen, dat de drinkgewoonte niet meer zoo urgent is als vroeger. Dc talrijke gevolgen van drankmis bruik en gebruik kort spr. in een kort tijdsbestek niet releveeren en werd ook niet van mij verlangd. Toch is biet teekenend dat in ons klei ne landje 360 millioen aan alcoholhou dende dranken wordt besteed. Zegt dat ons in deze tijd van malaise niet veel? Als we dit feit gaan stellen tegen de malaise, dan moeten we wel concludee- ïen dat we onze oogen open moeten houden De drinkgewoonte heeft een anderen vorin aangenomen. Men ziet niet meer de zwierende en joelende op de straat doch er wordt evenveel gedronken. Sterken drank neemt af, bier- en wijn gebruik neemt toe. Wij kunnen ook constateeren dat de laatste dranken veelal buiten de tappe rijen verkocht worden Het gevaar heeft zich dus verplaatst naar de huiskamer. Het gevaar is dus even groot en een ge vaar dat we niet moeten onderschatten. Spr. concludeerde dat we steeds pa raat moeten zijn. In ons land zijn er nog tienduizenden die zich aan alcohol te buiten gaan en dit drinkerscorps zal er wel blijven als we er niet iets tegenover stellen. Een groot gevaar is matig gebruik, uit matige drinkgewoonten worden de alco holisten geboren. Aan de drinkgewoonten wordt veel geoefferd; als de drankduivel in hun vaart zijn zij niet alleen de dupe. Vrou wen en kinderen worden nog erger de dupe, vooral de kinderen. Spr. weidde daarover uit, zij worden de stakkers in de maatschappij. Zij missen zooveel. Als zij erfelijk besmet zijn is het verschrikkelijk. volksvernietiging. Wanneer het dus aankomt op gewapende verdediging valt op haar medewerking niet te rekenen en wanneer de regeering maatregeeln zou nemen als door Heemskerk bedoeld, zou zij de arbeiders dwingen tot een strijd, die zij niet willen, maar ook niet vreezen. Aneta--Vaz Dias meldt: Bij de K L M. <s bericht, ingekomen, dat de P.H.-A.E.N. hedenmorgen te 6.35 uur uit Jodpoer is ver- trokkken en om 10.10 te Karachi is geland. Vandaar vertrok het vliegtuig om 11 05 en landde om 15.10 te Djask. Alles is wel, mor gen wordt de reis voortgezet. BARON VAN ASBECK. t Uit Lausanne is te Arnhem bericht ont vangen, dat aldaar op 76-jarigen leeftijd is overleden D. baron van Asbeck, oud-buiten gewoon gezant gevolmachtigd minister voor Nederland in Zwitserland. MOTORBOOT BIJ URK OP DE STEENEN GEVAREN. In de Oranjesluizen kwam hedenmiddag de V.K. 49, die melding maakte, dat in de nabij heid van Uurk een motorboot op de steenen is gevaren en waaraan door een tiental Urker- visscherbotters assistentie moest worden verleend. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. 150.000.- VERDUISTERD. Bij de justitie te 's-Gravenhage heeft zich gisteren gemeld de 56-jarige J, W. M„ directeur van de Handels- en Landbouwbank, waarvan het hoofdkantoor gevestigd is te 's Gravenhage en die in verschillende deelen des lands filialen heeft. M. vervult ook een directeursfunctie in de Hollandsche Noord-Amerikaansche hypotheek bank, gevestigd te Gorkum. Hij bekende aan de justitie, dat hij een be drag van 150.000 zou hebben verduisterd en dit bedrag voor privé-doeleindenden te hebben gebruikt. Gebleken moet zijn, dat de verduistering ge pleegd is ten nadeele van genoemde hypotheek bank. Over gestie bij de Handels- en Landbouw bank is bij de politie geen enkele klacht ingeko men. CREDSETEN Wij moeten stelling nemen tegen het alco holgebruik. Spr. wil niet onderschatten wat de Volksbond tegen Drankmisbruik heeft ge daan, doch het matige gebruik is zoo als spr. opmerkte ook te veroordeelen. Wij moeten onze houding zoo scherp mogelijk stellen en principieel onze houding bepalen, niet drinken en niet schenken. Een drankvrije samenleving is noodig, onze strijd gaat tegen dankgebruiK en propaganda voor geheelont houding moet onze leus zijn. Daarna werd gepauzeerd. In de pauze droeg de heer Kesselaar uit Alkmaar een fragment voor uit de „Brand in de. Jonge Jan" van Heijermans, wat uitste kend werd weergegeven, men kon het getui genverhoor uitstekend volgen. Het applaus was verdiend. Daarna vervolgde de spreker zijn rede om trent dc organisatie, die zich ten doel stelde zich te keeren tegen alcohol in al zijn geledin gen; de drank moet verdwijnen. Onze orga nisatie wil de menschen maken tot geheel onthouders. Dit is noodig, het voorbeeld van actief drankbestrijden is een gebiedenden eisch. Moet moet ijveren voor alle middelen om het drankgebruik tot het uiterste te beperken. Verschillende organisaties doen het hunne om dat te bereiken. De plaatselijke keuze zou spr. kunnen noemen. Het bevorderen van steun aan drankzuchtigen en 't ijveren voor een beteren economischen toestand, verbetering woning bouw zijn van groot belang, omdat een ge zellige woning de huiselijkheid bevordert. Het bevorderen der jeugdorganisaties is van onschatbaar belang. Het kind moet alco holvrij opgevoed worden. De Ned. Ver. tracht naar alle kanten haar armen uit te steken. Spr. eindigde met een opwekking om pro paganda te maken voo- het orgaan en het Vrouwennummer. opdat het geschreven woord tot ieder kan doordringen. (Applaus). Na een dankwoord van den voorzittet volgde sluiting. TWEEDE KAMER. Besloten werd na de wet op de middelen te behandelen de arbeidsbegrooting en op de agenda te plaatsen het ontwerp kasvoorschot- ten Kon. Holl. Lloyd. Hierna wer dvoorgezet de repliek op de begrooting 1931. De heer Rutgers van Roozenburg bestrijdt het denk beeld Van den Tempel om een industrie-bank op te richten. Onze banken zijn zeker wel in staat om onze industrie te financieren. De heer Albarda bestreed de opvatting van den minister van financiën aangaande de over schotten. Inzake het mobilisatievraagstuk meent spreker, dat de plotselinge opschud ding te wijten is aan een naderend oorlogs gevaar en aan de behoefte van een tegen actie tegenover het petitionement. Op de vraag van den minister-president antwoordde de heer Albarda, dat zijn partij gewapende landsverdediging verwerpt en die dus niet kan steunen. De S. D. A. P. wil loyaal meewerken tot behoud onzer zelfstan digheid doch gewapende landsverdediging acht hij het zekerste middel tot national* M. bevindt zich in politioneele bewaring. In verband met het door den directeur der Handels- en Landbouwbank J. W. M. gepleegde verduistering ten nadeele van de Hollandsche Noord-Amerikaansche Hypotheekbank, waar van M. ook directeur is, kan nog worden mede gedeeld, dat de Commissarissen van de Handel en Landbouwbank hedenochtend hebben ver gaderd ter bespreking van het denkbeeld om surceance van betaling aan te vragen. In de ochtendvergadering werd in deze nog geen be slissing genomen. De besprekingen zullen in den loop van den middag worden voortgezet. DR. SCHOLZ BEDANKT ALS LEIDER DER DU1TSCHE VOLKSPARTIJ. Medegedeeld werd in de vergadering der Duitsche Volkspartij dat dr. Scholz in ver band met zijn gezondheidstoestand zijn func tie van leider der Duitsche Volkspartij en voorzitter van de rijksdagfractie der Duit sche Volkspartij neerlegt, terwijl het partij bestuur als zijn opvolger voorstelt den rijks- dagafgevaardigde Dingeldei. Gedeeltelijk gecorrigeerd. VERKIEZINGEN VAN EEN NIEUWE OBERBURGEMEISTER VAN BERLIJN. BERLIJN, 18 Nov. De B. Z. am Mit- tag weet te berichten dat reeds in Decem ber a s. de verkiezing zal plaats vinden van een nieuwen ober-burgemeister van Berlijn. Men rekent echter op groote moei lijkheden, aangezien geen der thans ge stelde candidaten groote kans heeft om ge kozen te worden. voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, 0/ tegen beurskoers 1 inn n OBLIGATIEN H |]l| met jaarl uitloting EEN WETHOUDERLOOS TIJDPERK. Door het bedanken van den heer H. Klaver is de gemeente feitelijk zonder wethouders en Alkmaar dus heden 'n wethoudersloos tijd perk ingetreden. Formeel is dit echter niet net geval, aangezien de wethouders pas aftre den, wanneer hun opvolgers zijn benoemd Volgens de gemeentewet moet binnen 14 da pogti :n in een wethoudersvacature voorzien wor- dat 'gad B. en W. vergaderden hedenmiddag ten stadhuize ter afdoening van de loopende zaken. Hoe de verdeeling van de wethouderszetels zal plaats hebben, kon nog niet met zekerheid worden medegedeeld. Van R. K. zijde stelt men zich op het stand punt, dat het tijdperk van het elftal voorbij is, zoodat men het daar niet wenschelijk oordeelt ingen tot het herstel daarvan te doen. 'oor het besluit om het grondloon in werk verschaffing op 43 cent te stellen, brengt de consequentie mede, dat de soc. dem., de v.-d. en de r.-k. democratische raadsleden de meer derheid voor een regeeringspartij vormen. Dit brengt mede, dat de r.-k. staatspartij in den Alkmaarschen raad uiteen valt en 't is begrijpelijk, dat men van r.-k. zijde het moge lijke doet om dit te voorkomen. De r.-k. raads fractie vergaderde hierover reeds en hoewel daarover nog geen overeenstemming kon wor den verkregen, omdat een enkel lid alsnog herstel van het elftal wenschte, zal, naar het zich laat aanzien, in de hedenavond te hou den vergadering van de fractie wel overeen stemming worden verkregen. Herstel van het elftal lijkt ons ook daarom uitgesloten, omdat dit reeds uit elkander lag door de aanneming van de motie tegen het bezetten van den wethouderszetel voor P. W door den heer Ringers. De mogelijkheid bestaat dan nog, dat de wethoudersfuncties in de op 27 November te houden vergadering van den raad (heden op dien datum door den burgemeester uitge schreven) als volgt verdeeld worden: 1 soc.- dem„ 1 r.-k. en 1 liberaal. Voor zoover wij thans den toestand zien, zal de heer Thomsen daarvoor al evenmin als de heer Govers te vinden zijn. De beide V. D. raadsleden kunnen krachtens hun werkkring geen wethouderszetel bezetten, zoodat hoogstwaarschijnlijk de crisis opgelost zal worden, door de benoeming van 2 Soc. Dem. en 2 R. K. wethouders. Voor deze oplossing hoorden wij reeds noe men de heeren Klaver en Woldendorp voor de R. K. en de heeren Westerhof en Bakker voor de Soc. Dem. De Soc. Dem. hebben hierover hun houding nog niet vastgesteld, aangezien zij, in de rustige zekerheid dat men hen ditmaal niet kan passee- ren, rustig afwachten met welke voorstellen men tot hen gelieft te komen. Er mag echter worden verwacht, dat de Soc. Dem. de consequenties van het raadsbesluit zullen aanvaarden en zich niet tegen het bezet- naar waarnemingen, verricht in den morp van 18 November. 6 Medegedeeld door het Kon. Nederl ivu Instituut te De Bildt. Verwachting, geldig tot den avond van li November: Matige, tijdelijk toenemende Zuidelijk» tot Zuidwestelijken wind; zwaar bewolkt tnt betrokken; later waarschijnlijk regen; zach ter. ten van één of twee wethouderszetels iuljer verklaren. gen op LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorriitui •n en andere voertuigen te 4.32 uur jjchf FAILLISSEMENTEN. Gedeponeerd is de uitdeelingsiijst in M faillissement van Petrus Beemsterboer, ma. nufacturier te Grootebroek, curator mr'. F. s Thomas te Hoorn met een uitkeering van 5T/,o« aan concurrente schuldeischers, be- houdens verzet tegen deze uitkeering. INENTING TEGEN ROODVONK EN DIPHTHERIE. Vertooning van een film van algemeen nnt. De aankondiging van de vertooning van de diphtheriefilm heeft gisteravond velen doen opgaan naar het Gulden Vlies en daar over sprak de heer Thomsen in een kort openingswoord zijn groote voldoening uit Behalve dezen zagen we onder de aanwezi gen nog den heer A. Koelraa, gemeente-se cretaris, den schoolarts dr. Pameijer, hel raadslid den heer H. van Drunen, verschil lende doktoren, leden van het onderwijzend personeel in de gemeente en onderscheidene verpleegsters. Belangstelling bij B. en W. De heer Thomsen (oud-wethouder) meende' dat de bestrijding van de diphtherie wel ter dege ter hand dient te worden genomen, want er komen steeds meerdere gevallen: 8 in 1928, 29 in het daaropvolgende jaar en nu reeds ruim 60. Het verzoek van de Ge zondheidscommissie om medewerking bij de bestrijding van deze ziekte was dan ook door B. en W. aanstonds in bevestigender zin beantwoord. De kwestie van inenting tegen diphtherie werd door spr. geacht eer vraagstuk van de practijk te zijn en niet meer van de studeerkamer alleen, het is een vraagstuk voor de volksgezondheid en dus ook van belang voor de gemeente. Causerie van dr. Doyer Hierop was het woord aan den heer dr. J. J. Th. Doyer, inspecteur van de volks gezondheid, die begon met zijn erkentelijk heid te betuigen voor de bereidwilligheid van het gemeentebestuur om mee te helpen STAATSLEENINGEN. 5 1918 B ANK-INSTELLINGEN. Haqdel Mpij Cert. 1000 Kol Baak Ned. lod. Handelsbank Franscbe Banken (3). D. Reicbsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Perkels Patent OOK WETHOUDER KLAVER GAAT HEEN. Aan den Raad der gemeente Alkmaar is gisternamiddag het volgende schrijveu gezonden: Edelachtbare1 Dames en Heeren! Bij de op 13 November gehouden stemmin gen inzake loonen in werkverschaffing is ge bleken dat de meerderheid, die mij tot Wet houder heeft gekozen niet meer bestaat, naar aanleiding waarvan ik mij verplicht gevoel mijn Wethoudersportefeuille ter Uwer be schikking te stellen. get. H. KLAVER. (De heer Klaver werd op 6 November 1930 in de vacature van mr. Leesberg tot wethou der benoemd. Wij kunnen er niet over oordeelen of hij tijdens zijn wethouderschap veel in het be lang der gemeente verricht heeft, daar de college-vergaderingen geheim blijven en de heer Klaver in den Raad als wethouder nog niet aan eenige discussie heeft deelgenomen. Red. Alkm. Crt.I Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Margarine Unie Pbilips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cuituur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Ezplor. Mij. Boeton Redjaog Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holt. Amerika lijn Holl Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude DeliJ Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Unioo Pacific Wabash 'Exdivideud. tExclaim. PROLüNGAT Koers van heden te Vorige koers pl.m. 1.80 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 101V, 148 158 130 438 2181-4 147 218 69 61 103 45'/, 758/4 21Ö>/4 245»/, 661/4 60»/, 103 212'/, 219-20 661/4 103 213-2 218-20 661/4 103 213 219 103 213-4 220-2 568,s 83'/» 6S»/I6 W/n 14/v/i« 247 771/2 20 76!-7| 2ÖÏ-*/i« 52 77'4-1 643/4 20'/, 144 77'/.-J 64»/, '/U-'s 382 304 112 86 308/8 375 375-7 298 377'/, 3781-80 110 83 V, 65 110 83-5 292 309»/. II83/. 303'/, 3031/,-4 3031-41 1138/4 647,8 94»/, 673/4 3»/, 19 17'/, 1391/4 59'/, 48'/, 113 65 1128/,-3 31/8 112V, m II21/4 62'/, VO'rt 67 m -i 19 17 64 273'/, 312»/, 2848/, 61 .66»/,-7 311 275'/, 2661/2-7 311'/, 275'/, 31 U/4 31 9 70 191'/4 196/8 8Ï/4 187 18 25 ~8'/j 181,8 orige ko.rs li-4 pCt. heden Hs pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm os'o New York N1CT 0FFICIEEL Vorige koers 12. 73/U 59.23 9.76'/, 34.66'/, 48.1 35.02'/, 66.50 66.70 6b. 50 2.481, 13.01'/. Koers op heden 3 uur 12.0614/» 50.22 9. ?6 34 65 48 19 35.00 66.4 !lft 6b."'2'/i 66.42 VÏ 2 4-V* 13.01

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2