lHinrstlf Ctirant. Stadsnieuws Buitenland Sport Hifidird Iwee en dertigste Jaargang. IS November. Luchtvaart „westerlicht"' vereeniging van diaconieën in de ned. hervormde KERK classis alkmaar. 0 972 1930 No. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter in- ce gelegd een verzoek met bijlagen van de V-V Bataafsche Import Maatschappij te 's.(jravenhage om vergunning tot het oprich ten van een ondergrondsche benzine-bewaar- plaats met aftapinrichting, vóór en ten be hoeve van het perceel Nassauplein nr. 1 Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op Dinsdag 2 December aS. voormiddags te elf uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente van de terzake in gekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 18 November 1930. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter ïn- jage gelegd een verzoek met bijlagen van 1 P. Eeken, alhier, om vergunning tot het oprichten van een rookerij met plaatsing daarin van een electromotor van 3 P K., tot aandrijving van een v'.eeschmolen, in het per ceel Spoorstraat 54. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op Dinsdag 2 December a.s., voormiddags te elf uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente van de terzake in gekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 18 November 1930. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. EEN NOODLANDING MET HINDER NISSEN. Militair vliegtuig tegen een huis gebotst. Gistermiddag te twee uur landde op het vliegterrein Molenheide te Gilze het militaire vliegtuig F. 8. De machine ver trok te 2.50 uur met bestemming naar den Helder do:h kort daarop moest we gens een motordefect te Rijen 'n nood landing worden gemaakt. De piloot pro beerde op een weiland te landen, doch de machine had te v art en botste tegen een huis in de Gillesstraat. Het huis werd ernstig be. hadigd en de ma chine werd vrijwel vernield. De bestuur der sergeant vlieger Jacobs en de me canicien Mager kwamen wonder boven wonder met den schrik vrij. Het toestel is onder bewaking gesteld van de mili taire politie. Verder kan nog gemeld, dat het toe stel een dienstreis maakte van Den Helder naar Tilburg en terug. Vermoe delijk ontstond er een defect in de ben zineleiding, waardoor de vlieger ge dwongen was te dalen. Het huis, waar mede het vliegtuig bij zijn onfortuin lijke .andine. mee in aanraking kwam, werd bewoond dcor den heer Raayma- kers. De machine vloog tegen den zij muur, die vrijwel werd ingedrukt. Toen de bestuurder uit de cockpit stapte be vond hij zich in de huiskamer, terwijl de mecanicien in den tuin op den bega- nen grond stapte. Persoonlijke ongeluk ken kwamen, zooals remeld, niet voor Het vliegtuig, type C. I., is gedetacheerd te Den Helder. De Telegrrr: geeft de volgende lezing van het ongeval: Toen het vliegtuig boven het dorpje Rijen was gekomen, weigerde plotseling de motor en was de piloot Jacobs gedwongen te lan den. Op dat moment vloog het vliegtuig bo ven een bcschje; een geschikt landingsterrein was niet te vinden. Niets anders dan eenige ruimte in de Gillesstraat. Midden hierop kwam het toestel neer. Met zeer groote snel heid —men schat de vaart op 100 K.M. kwam het vliegtuig tegen het woonhuis van den machinist van de Coöperatieve Stoom- zuivelfabriek „De Hoop", den heer A. Raay- makers. De piloot bekwam enkele schaafwonden san den neus en het linkerbeen; mecanicien Mager was aan de pols een weinig gebles seerd. Onmiddellijk na het ongeluk heeft een speciale correspondent van de Tel. zich met een auto naar de plaats van het ongeluk ge haast. Hij vertelt daarvan: Omstreeks half zeven arriveerden wij te Rijen, waar wij geheel achter in het dorp het vliegtuig, al thans de overblijfselen er van, zagen liggen, evaast het geheel vernielde toestel troffen w'j de beide vliegers aan. Wij hadden het genoegen hen in onzen wagen mede te kun nen nemen naar hotel Engelen, vlak bij het station Gilze-Rijen gelegen, een klein half hu.nje van de plaats van de ramp. Hoewel de eide vliegers den eersten schrik te boven varen gekomen zij hadden reeds eenige .urefn bij de puinhoopen van het toestel ver- oefd knapten zij bij een kop koffie zicht- Daar op. In een onderhoud, dat wij met den heer aSe«-' hadden, beschreef hij zijn indrukken, ►Pen.., toestel zoo plotseling moest dalen, «v» tïr Seen geschikt terrein te vinden hif "'oen wij met groote snelheid op het d aanstormden kwam een zonderlinge ge- j: te bij mij op: Wat een raar idee moeten d' jnenschen dadelijk hebben; zij zitten aan Koffie en ineens komt daar een vliegtuig h.0]- Ik moest nog lachen ook, geloof ik. at moment. zoo vlak voor een zeker f.m!'nenck.n d°od! Het was onwezenlijk, zeer ken eZenIiïk' anders kan ik het niet uitdruk- de plaats van het ongeluk hadden wij huis egenbeid de bewoonster van het E.._waartegen het vliegtuig was aangevlo- te SDreken. De 30-iariee juffrouw Raay- de keuken e f ons'..dat zij juist alleen in doovend"2^ i06!? zi] P'ntse'ing een oorver- van den w* hoorde. Zij zag de steenen wen ir, ten™u.ur door de voorkamer vlie- terdeirr n33r lchrik stormde zij door de ach- hii dp K? bülten en zocht ba31 toevlucht ,pn ^en- blaar eerste gedachte was dat huis geramd had. Weer eruggekomen in haar woning zag zij tot aar verbazing, dat echter een vliegtuig de rnieler van haar woning was geweest. Zij zag de beide vliegers, die inderdaad uit de lucht waren komen vallen, in haar kamer staan. Dezen informeerden allereerst of er niemand van de familie gewond was. Geluk kig was er niemand in het vóórvertrek aan wezig geweest. Het huis behoort in eigendom aan de Stoomzuivelfabriek „De Hoop". De machine heeft het pand juist op den hoek getroffen. In den muur is een gat van plus minus drie bij vier meter geslagen. De meubelen zijn er betrekkelijk goed afgekomen: op den vloer lag een massa puin verspreid. Schoon de schade niet zoo bijzonder groot is, moet deze toch door de familie R. zelf gedragen worden, daar zij wel tegen de gewone scha den, zooals brand, verzekerd was, doch niet tegen „vliegongelukken". Op 300 meter afstand van het woonhuis staat een boom die door den staart van het vliegtuig is geraakt. DE VLUCHT VAN DEN HEER VAN TYEN. Naar het Persbureau Vaz Dias uit Rangoon verneemt is de heer van Tven, export-manager van de firma Van Hou ten te Weesp, op zijn zakenvlucht naar Nederlandsch-Indië Maanda~ te 6.20 uur uit Akyab vertrokken en te 11.50 uur te Rangoon aangekomen. De heer van Tyen, de export manager van de firma van Houten, die een zakenvlucht naar Nederlandsch-Indië maakt en gisteren alhier is aangekomen, wordt te Rangoon opgehou den. De oorzaak van de vertraging in de voortzetting van de vlucht is een defect aan den carburator van zijn machine. DE DO X BOVEN BORDEAUX. De Duitsche viiegboot Do X heeft gis ter boven Bordeaux een demonstratie vlucht gemaakt. Het lag in de bedoeling van ligplaats te veranderen en bij Hour- tin te dalen. Daar deze olaats echter minder ge schikt bleek te zijn, keerde de Do X na een vlucht van twee uren naar de oor spronkelijke ligplaats terug en ging daar opnieuw voor anker. Weer moeilijkheden met de motoren. De Parijsche correspondent van het Hbld. schrijft: In verband met de moeilijkheden, die het Dornier-vliegtuig vooral van zijn mo toren ondervindt, wordt in sommige Fransche kranten (o.a. gisteravond in „Paris Soir") met wantrouwen het voortzetten van de reis aangezien. Wanneer onde. deze omstandigheden de tocht naar Amerika toch wordt on dernomen, zou een mislukking hier geen verwondering baren. Opmerkelijk iu dit verband is het vol gende bericht: Reuter meent te weten, dat de Do X haar vlucht over den Oceaan zal uitstel len, totdat acht Rolls-Royce motoren van elk 900 P K. zullen zijn gemonteerd ter vervanging van de huidige twaalf motoren van elk 300 P K. DO X EN DO E. De Do X ligt in Bordeaux en de Do S bij Parijs. Van de zijde der Fransche be volking bestaat zeer veel belangstelling voor deze beide vliegwonderen. Van alle kanten komt het publiek per auto, per fiets of te voet om de machires te aan schouwen. Door de politie zijn uitgebrei de maatregelen genomen om den toeloop van nieuwsgierigen in goede banen te leiden. Midden dezer week zal de Do S wor den overgebracht naar de groote inter nationale hall van de Luchtvaartten toonstelling te Parijs. Heden vertrek? Wanneer de weersomstandigheden gunstig blijven zal de Do X uit Bordeau heden naar Santander (N.W. Spanje) vertrekken. Veer tien passagiers, waaronder de commandant van de Spaansche militaire luchtvaart gene raal Soriani zullen cfe vlucht meemaken. Gistermorgen is Levine door agenten van de crimineele politie naar Weenen overge bracht. De Weensche poltie heeft geen rucht baarheid aan de zaak gegeven, daar geen tastbare bewijzen van schuld voorhanden zijn en men er op rekende, dat Levine weer op vrije voeten zou moeten worden gesteld. EEN NIEUW RECORD IN WORDING? De beide Fransche vliegers "Bossoutrot en Rossi', die Zaterdag te Oran zijn opge stegen om een nieuw snelheids- en duur- record te vestigen in een speciaal daar toe gebouwde machine, vliegen nog on vermoeid voort en hadden gisterochtend te elf uur reeds 6200 K.M. afgelegd in 52 uur tijds. Het weer is buitengewoon gunstig. Nader wordt uit Parijs gemeld: De beide Fransche vliegers Bossoutrot en Rossi, die reeds eenige dagen in de lucht zijn om het wereldduur- en afstanJsrecord op hun naam te brengen, hadden reeds gistermiddag meer dan 7000 K M. afgelegd, waarmee zij het record reeds hebben verbeterd. Niettemin zijn zij nog niet gedaald en hebben in den afgeloopen nacht hun vlucht onder de gun stigste omstandigheden voortgezet. ONGEWOON LAGE TEMPERATUUR IN ENGELAND. In Engeland is het op voor dezen tijd van het jaar buitengewoon strenge wijze gaan vriezen. In het observatorium van Kew (ten W. van Londen) werd gisteren 9 graden Celsius onder nul geregistreerd. De treinen liepen in Londen niet ijs bedekt binnen. DE GCEAANVLIEGLR LEVINE IN OOSTENRIJK GEARRESTEERD. De Oceaanvlieger Levine is in den nacht op Maandag op de Semmering gearresteerd onder beschuldiging Fransche munstukken te hebben vervalscht. De arrestatie geschiedde op aanwijzing van een graveur, bij wien Levine stempels had besteld, waarvan hij be weerde, dat zij dienen zouden voor het ver vaardigen van yUegersmedailles. Men schrijft ons: Vanaf de oprichting der Vereeniging van Diaconieën „Westerlicht" dato 28 November 1929, Goedgekeurd bij Kon. Besluit da. 19 Maart 1930, ten doel stellende de verzor ging van Ouden van Dagen, zoowel van validen als invaliden, door stichting van een Tehuis, is het voorloopig bestuur steeds meer en meer de noodzakelijkheid voor de classis Alkmaar van een dergelijk gebouw gebleken. Reeds hebben zich een 40-tal personen aangemeld, zonder dat daarvoor eene oproe ping heeft plaats gehad, om zich in de stich ting een aangenaam en rustig verblijf te ver zekeren. Het bestuur verwacht nog vele aanvragen vóór en tijdens den bouw van het Tehuis, waartoe een lijst is aangelegd voor hen dié zich vanaf heden opgeven, buiten de 40 bo- vengenoemden, om in aanmerking voor plaatsing te komen De allereerste werkzaamheden van het be stuur waren, het zoeken van een geschikt ter rein, waarvan de exploitatie hoofdzakelijk afhing. Zij is hierin buitengewoon goed ge slaagd door de hand te kunnen leggen op een terrein in de stad Alkmaar, gelegen in de onmiddellijke nabijheid van den Alkmaar- schen Hout, grenzende aan open terrein van de gemeente Alkmaar. Om het terrein van de vereeniging zullen plantsoenen en wegen worden aangelegd in aanpassing met het gebouw, zoodat den inwoners steeds een mooi uitzicht verzekerd is. Het gemeentebestuur heeft het belang van de oprichting van dit tehuis voor de stad ten zeerste gewaardeerd door de vereeniging zooveel mogelijk tegemoet te komen. Door ruiling van grond met de gemeente, is de vereeniging „Westerlicht" in het bezit gekomen van 7500 M2 bouwterrein, waarop eene moderne en grootsche inrichting kan verrijzen. Volgens de opgemaakte plannen en begrooting kan dit tehuis 150 personen herbergen. Eene speciale bouwcommissie uit het be stuur, heeft eenige dergelijke inrichtingen be zocht; n.1. te Haarlem, Nijmegen en te Bre da. Deze gebouwen, ingericht naar de eischen des tijds, zijn voor de commissie objecten ge weest, om de stichting „Westerlicht" nog be ter en economischer te projecteeren. Na deze noodzakelijke voorbereidende werkzaamheden, is het bestuur gekomen tot het punt van de finantiën. De aangesloten diaconieën, leden der ver eeniging: n.1. de diaconie van Akersloot, De Rijp, Graft, Groot-Schermer, Noord-Scher mer, West-Graftdijk, Driehuizen, Schermer- horn, Oterleek, Oudorp, Heer-Hugowaard, Veenhuizen, Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp, Kolhorn, Noord-Zijpe, Zuid-Zijpe, Noord- Scharwoude, Zuid-Scharwoude, Winkel, Oud karspel, Warmenhuizen, Schoorl, Bergen, Egmond-binnen c.a., Limmen, Heiloo en Koe dijk, hebben volgens de statuten reeds een groot bedrag bijeengebracht. Het resteerende bedrag zal de vereeniging trachten bijeen te brengen door obligatie- leeningen, hetzij tegen rente of renteloos, naar keuze van de deelnemers. In iedere aangesloten gemeente, is een vertegenwoordiger door den kerkeraad dier gemeente benoemd, die speciaal de belangen van „Westerlicht" in eigen gemeente zal voorstaan. Hiervoor diene men bij een der kerkeraadsleden te informeeren. Door verspreiding dezer dagen van circu laires en persoonlijk bezoek zal getracht worden obligaties te plaatsen in coupures van 100, 250, 500 en 1000 gulden en dona teurs te werven. Aangezien het vraagstuk van Oude Lie- denzorg, steeds meer en meer in dezen tijd op den voorgrond is gekomen, vertrouwt het bestuur, dat zij voor „Westerlicht" op mede werking van allen mag rekenen, die daar voor eenigszins in staat zijn. Al is het, dat gij zelf in de toekomst ggen gebruik van dit Tehuis zult maken, wellicht is het dan een bloedverwant, of vriend, doch zeker de gemeenschap die er van zal profi- teeren. Het gebouw zal plaats bieden voor hen, die eene kleine beurs hebben, doch ook voor hen, die over meer middelen beschikken, of door steun van Diaconie of Burgerlijk Arm bestuur geplaatst worden De prijzen zullen varieeren tusschen 550 tot 2000 gulden per persoon. Het bestuur heeft nog geen speciaal reglement hiervoor ontworpen, daar zij eerst verzekerd wil zijn of de benoodigde gelden voor bouw en ter rein bijeen komen. Wilt gij het werk van het bestuur bespoe digen, bericht haar dan dat U zich opgeeft voor deelname in de obligatieleeningen of als donatur voor een bedrag naar uwe keuze. Het bestuur doet een beroep op alle pro testanten, van welke richting ook, want het huis biedt plaats voor allen. Het adres is: Het bestuur van „Westerlicht", Alkmaar. Ten slotte moet de stichting „Westerlicht" beschouwd worden als eene eerezaak voor iederen protestant in de classis Alkmaar. De leuze moet zijn: Westerlicht zal en moet er komen! (Wij wekken gaarne onze lezers op de tot standkoming van deze mooie stichting in elk opzicht zoo krachtig mogelijk te steunen. Red. Alkm. Crt.) VEGETARISME. Men schrijft ons: Binnenkort zal te Alkmaar worden opge richt een afdeeling van den Nederlandschen Vegetariersbond. Het mag verwondering wekken, dat, terwijl het vegetarisme een reeds zeer oude en vrij algemeen bekende be weging is, eerst thans oe vegetariërs van Alkmaar en omgeving tot organisatie komen. L>e oorzaak hiervan rat zij meestal, t.i niet alleen die in Alkmaar, niet de onthou ding van vleeschvoeding als hoogste doel hebben gesteld, doch velerlei principes hun het vegetarisme als uitvloeisel van hun levensopvattingen deden aanvaarden. Zoo eischten andere zaken den geheelen mensch op en kon aan een georganiseerd propagan da-voeren pas worden gedacht wanneer er voldoende strijders aanwezig waren. Voorts zijn de vleeschontnouders niet op dringerig. Hun streven eischt, om te worden erkend, een volledig inzicht en onvoorwaar delijke toewijding. Een niet volledig over tuigd vegetarier is eerder een struikelblok voor de verbreiding van het begrip. Behou dens in de gevallen waarin de gezondheids toestand van sommigen een plantaardig dieet eischt, is de drijfveer tot het aanvaar den van het beginsel meestal een etische. Zoo kunnen we zelfs spreken van een wijsgeerig vegetarisme. De litteratuur hierover is vrij uitgebreid. De maatschappelijke zijde van het vraag stuk is nog niet zoo algemeen bekend. Toch moet erkend worden, dat het vegetarisme een belangrijke factor kan zijn in de oplossing van de- werkloosheidskwestie en het zeker een goed middel is tegen kapitaalvernieti- meening dat vegetarisme een tot in het uiterste doorgedreven dierenbescherming zou zijn, is in zijn algemeenheid minder juist. Het is een bescherming van het levende we zen, ook van den mensch zelf. Het is eerbied voor het leven. Verzachting der zeden is het eerste gevolg van de uitbreiding der vege tarische gedachte. Men kan zich geen oorlog voorstellen tusschen hen die met deze ge dachte bezield zijn. Dit moge den bevor deraars der wereldvrede ter overdenking ge geven worden. Bezwaren? Ja, die zijn er vele, evenveel als er niet-vegetariërs zijn. Bij zeer weinigen zijn die bezwaren echter geformuleerd. Men weet er hoofdzakelijk niets van af en praat elkander na. Het goed recht van het vegeta risme verdedigen tegen vooroordeelen is het eerste werk van de nieuwe Bondsafdeeling. BEIERSCH BIER EN VERSAILLES. Inbreuk op-het Vredesverdrag. Op verzoek van het ministerie van land bouw en den bond van Fransche bierbrou wers, had het parket geruimen tijd geleden een vervolging ingesteld tegen de Beiersche maatschappij, dit haar bier verkocht onder den naam van „Beiersch bier uit Walsheim". De plaats Walsheim ligt in het Saargebied, dat volgens het vredesverdrag van Versailles onder Fransch beheer staat. Er kon dus, volgens de aanklagers, nooit sprake zijn van Beiersch bier. De zaak is voor de Parijsche civiele recht bank behandeld. De beide advocaten der Duitsche maatschappij verschenen met den tekst van het Vredesverdrag in hun zak en citeerden de passage, waarin staat dat in feval de bevolking van het Saargebied zich ij een plebisciet zou uitspreken ten gunste eener aansluiting van het Saargebied bij Frankrijk, Duitschland zich verbindt zijn rechten en aanspraken op het Saarbekken af te staan. Tot dat oogenblik behoudt Duitsch land zijn rechten. De rechtbank voelde voor dit standpunt, want de Beiersche maatschappij is vrijge sproken. In het vonnis wordt gezegd dat het Saarbekken bestaat uit gebieden, die aan Duitschland, Frankrijk en Beieren behooren; dat volgens art. 27 van het verdrag geen enkele inbreuk wordt gemaakt op de tegen woordige nationaliteit van de bewoners van het Saargebied en dat bovendien, volgens art. 23, de sedert 11 November 1918 van kracht zijnde wetten en reglementen in het Saargebied van toepassing blijven. Het „Beiersch bier uit Walsheim" blijft dus verkrijgbaar. Tot 1935 tenminste, dan wordt de volksstemming gehouden. Wie dan leeft wie dan zorgt! GROOTE AMERIKAANSCHE BANKCOMBINATIE STAAKT HAAR BETALINGEN. Uit Louisville (Ky) wordt gemeld, dat der tig banken, behoorende tot één combinatie in den staat Kentucky hun betalingen hebben gestaakt. Ook de National bank of Kentucky heeft haar betalingen gestaakt. DE TOESTAND OP CUBA RUSTIGER. De staat van beleg te Havana en in eenige andere deelen van Cuba duurt nog steeds voort. Aangezien de toestand echter reeds ver scheidene dagen rustig is zijn verschillende troependeelen teruggeroepen en wordt in de straten van Havana, niet meer door militaire patrouilles gesurveilleerd. MIJNGASONTPLOFFING BIJ KATTOWITZ. Twee dooden. Gisteravond vond in de Saturnusmijn in de nabijheid van Sasnowickz een ernstige kolenstof-exploisie plaats, waardoor men aanvankelijk geloofde, dat de geheele in de mijn aan het werk zijnde ploeg mijnwerkers werd bedreigd. Gelukkig hadden de meeste mijnwerkers kans gezien nog tijdig te ont komen. Twee arbeiders werden echter ge dood. Hun lijken konden tot nog toe niet worden geborgen. BRUTALE ROOFOVERVAL IN ERFURT. In het centrum van Erfurt hebben drie ge maskerde bandieten gisteren een brutale roofoverval uitgehaald. Door een achterdeur drongen zij een groote verf- en oliehandel binnen en wisten het personeel met revolvers in bedwang te houden. De roovers maakten zich meester van het geld, dat zich in de winkellade bevond en verdwenen. Hoewel ach tervolgd door een groote menigte menschen en een politie-agent wisten de daders te ont komen zonder eenige aanwijzing omtrent hun identiteit achter te laten. MLLE. PARIS GEDUPEERD. Klachten over het organiseerend comité. Er blijken onaangename kanten te zitten aan de eervolle onderscheiding van „Mlle Paris", niet te verwarren met „Miss Paris". Deze laatste is de jeugdige Pari4ienne, die als de schoonste van het oogenblik wordt uitverkoren; mlle. Paris draagt den titel van „Ambassadrice de 1'élégance parisienne", omdat zij het beste de Parijsch mode lan ceert. Zoowel mlle. Paris van 1929 als die van 1930 hebben het met het organiseerend co mité aan den stok. De klacht, welke mlle. Germaine Brillant, zijnde mlle. Paris 1929, tegen het comité had ingediend, is reeds door de derde kamer der civiele rechtbank be handeld. Zij had korten tijd na haar verkie zing haar functie neergelegd omdat het co mité zich niet aan zijn verbintenissen had gehouden. Het had weliswaar de noodige toiletten en bloemen verschaft, alle reizen, die mlle. Paris maakte, betaald, maar geen representatiegelden verstrekt, zoodat de „ambassadrice" haar staat niet kan ophou den. Mej. Germaine Brillant eischte dan ook 45.000 franc schadevergoeding. De rechtbank was van oordeel dat het comité inderdaad verplicht was geweest ook representatiegelden te verstrekken, doch dat de eisch van mlle. Brillant wel wat hoog was. Het comité moet nu 10.000 francs beta len. Thans blijkt, dat mlle. Yvonne Taponnier, de opvolgster van mlle. Brillant als mlle. Paris 1930, ook een klacht tegen het comité heeft ingediend. Waarover deze loopt komen we misschien pas het volgend jaar te weten als de zaak is voorgekomen. MR. BRUCE OP WEG NAAR TOKIO. Naar uit Shanghai wordt gemeld, heeft dé vliegster Mr. V. Bruce op haar vlucht van Londen naar Tokio hedenmorgen over een afstand can 600 mijlen over de Gele Zee. Zii is behouden op het vliegveld geland. Aansl. De vlucht van den heer van Tyen. Het Persbureau Vaz Dias uit Rangoon d.d. 18 November: Voetbal. Het programma voor Zondag a.e. Afdeeling I. Ie klasse. H. F. C.— t Gooi. Z. F. C—D F. C. AjaxV. U. C. H. B. S.Hermes-D. V. S. ExcelsiorStormvogels. 2e klasse A. Alcmaria Victri xZ. V. V. (J. Grootmeijer). West-FrisiaA. F. C. D. E. G— H. R. C. ZeeburgiaW. F. C. T. O. G.Hollandia. 2e klasse B. De SpartaanBaarn. BloemendaalZandvoort. VeloxHercules. V. V. A—D. W. S. B. F. C.Haarlem. 3e klase A. K. V. V.—de Meteoor. Oranje-ZwartKinheim. Helder—D. S. V. OosterparkW atergraaf smeer. HortusAmstel. Reserve 2e klasse A. V. S. V. 2—Blauw Wit 3. V. F. C. 2—V. V. A. 2. H. R. C. 2—D. E. C. 2. Ajax 3—K. F. C. 2. Reserve 3e klasse A. D. E. C. 3—0. S. V. 2. De Spartaan 3Oosterpark 2. Alcmaria 3Helder 2. (H. P. K o o r s t r a)< Z. R. C. 2—Q. S. C. 2. Z. V. V. 2—Ajax 4. 4e klasse A. J. O. S.Vrone. Ahrend's V. G—Swift. RivalenZaandijk. D. T. S.Uitgeest. 4e klasse B. Purmersteijn—Zaanlandia. R. C. A.Zilvermeeuwen. SchinkelhavenHeemskerck. A. D. W.—E. V. C. Afdeeling II. Ie Klasse. V. S. V.Sparta. H. V. V.Feijenoord. E. D. O— A. D. O. Hilversum—K. F. C. Afdeeling III. Ie klasse. Z. A. G—A. G. O. V. V. Go aheadHHeracles. TubantiaVitesse. Robur et VelocitasP. E. G Enschede—Wageningen. Afdeeling IV. Ie klasse. EindhovenN. O. A. D. De Valk—B. V. V. WilhelminaN. A. G M. V. V L. O. N. G. A. Willem II—P. S. V. Afdeeling V. Ie klasse. VelocitasBe Quick. FrisiaFriesland. AlcidesLeeuwarden. AchillesM. S. G Veendam—G. V. A. V. („Sportkroniek"). EEN A. N. W. B.-RIJWIELVLAGGETJE. Door den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, wordt ons het nieuwe fietsvlaggetje toegezonden, dat dezer dagen voor leden van den Bond verkrijgbaar zal worden gesteld. Nu het voor jong en oud mode geworden is, zijn fiets van een vlaggetje te voorzien, ie te verwachten, dat velen hun fiets zullen versie ren met dit vlaggetje, dat geen enkele politieke of andere richting vertegenwoordigt en, als embleem van den Wielrijdersbond, toch zeer zeker allereerst thuis hoort op het rijwiel van elk Nederlander, die voor 't groote werk, doos dezen Bond verricht, sympathie gevoelt. Het is uitgevoerd in de Bondskleuren, blauw en wit, en vertoont het Bonds-embleem op de zelfde wijze als de autowimpels van den A. N. W. B. Ter vergemakkelijking van den verkoop etjn deze vlaggetjes ook verkrijgbaar gesteld bij de^ bondsrijwielherstellers, welke over geheel Ne derland verspreid z^n, m

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 9