LOOPJONGEN 2 flinke JONGENS gem. Kamers of Woning RINGERS LETTER5 Poldy Mildner Begrafenis Onderneming A. DAM Co. Tijdschriften CHOCOLADE BAKKER een flink MEISJE Huishoudster, Burgerhuis A, Dam&. Go, SchailooTel. 490 Alkmaarsctie Kamermuziek-Vereenigino. Donderdag 20 November 1930 RINGEN EN COLLIERS MEI JAPANSGHE BLOEDKORAAL raadsvergadering. ingezonden stukken niet anders dan Uw kinderen gebruiken om te laten zien dat zijn theorie juist is. Daarom durf ik te spreken en moet spreken, uit naam van die honderden kinderen van 2 jaar en ouder, die zich niet verdedigen kunnen en als proefkonijnen dienen voor de zoekende medi sche wetenschap. Denkt gij christenen, dat God erbarmen voor U heeft, of gij dit vraagt in een Kyrie Eleison, of in Hollandsche woor den indien gij zelf geen erbarraing toont? Marktberichten Adverieniiën werkt Leerlingen H. B. S. enz. t>|j. gevraagd. een bestaand HOENDERPARK Begrafenissen, Crematiën, Transporten. Billijke tarieven. 1ë klas FIAT LIJKAUTO met 51e klas FIAT VOLGWAGENS MET DE PURE, PITTIGE EN TOCH ZACHTE CACAOSMAAK SCHOUWBURG „HARMONIE" aanvang 3 uur precies (PIANISTE). Half en Half J( WEMKH Langestr. 54, Tel. 471. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 27sten No vember 1930 een Raadsvergadering te be leggen- De Wandelaar. i De Wandelaar, het maandblad, dat thans bijna twee jaar bestaat, komt met een No- vonber-nummer uit, om van te watertanden. Een rijken inhoud, kwistig met fraaie illus traties verlucht en op prachtig papier ge drukt, wat wil je nog meer. Trouwens, in baar betrekkelijk korte bestaansperiode is het maandblad steeds goed verzorgd, maar we gelooven toch, dat het nog steeds vooruit gaat. Voor de uitgevers en de redactie is dal natuurlijk heel mooi, maar vooral is het ver heugend, omdat blijkbaar nog genoeg na tuurliefhebbers in Nederland gevonden worden, die het maandblad met graagte lezen. Om dan tot den eigenlijken inhoud te ko men, ds. van Schaick vertelt uitvoerig over het eiland Texel met zijn rijkdom aan ge vleugelde bewoners, welk artikel door een eantal goed geslaagde kiekjes wordt geïl lustreerd; A. Joman geeft interessant nieuws weer oveer de wespen en haar nesten, Nico Timbergen geeft het derde verhaal van onze meeuwen, ds. v. d. Laar Krafft geeft het slot van zijn reis naar Vlieland en op Skilge en E. Karst Jr. behandelt in een schets „Auf Wiedersehen" o.m. de spreeuwen en zulks op prettige wijze. Van den redacteur Rinke Tolman lezen we deze week iets over „een schitterend boek over een vogelparadijs" en verder staat de schrijver uitvoerig stil bij De Nederlandsche Jeugdbond voor Natuurstudie. Juist dit laatste moeten we in het bijzonder onze le zers aanbevelen, omdat deze bond een pretti ge organisatie is voor onze jeugd, juister ge zegd, voor de rijpere jeugd. De Wandelaar is een kloek maandblad ge- Hvorden en heeft zeer zeker wel een vasten kring van enthousiaste lezers gevormd. Ze is het tenminste ten volle waard De Kern. We beschikken hier in Nederland over een respectabele hoeveelheid meer of minder ge lezen tijdschriften en al mogen die dan ook alle niet op even hoog peil staan, zeker is echter wel, dat ze zich gemakkelijk met de buitenlandschen kunnen meten. Nader be schouwd vallen er toch nog wel leemten te ontdekken, vooral wanneer we eens gaan vergelijken met de zeer hoogstaande Ameri- kaansche periodieke pers. Zoo misten we tot voor kort bijvoorbeeld een blad, dat in be- knopten vorm de belangrijkste tijdschriftar tikelen de revue laat passeeren, een Holland- sche Review of Reviews dus. Maar thans is in dit hiaat voorzien. Bij Van Holkema en Warendorf's Uitgeversmij te Amsterdam is namelijk een nieuw tijd schrift verschenen, dat aan die eischen vol doet. Het draagt de naam van „De Kern" en zooals daar al uit blijkt geeft het in gecon- denseerden vorm de kern weer van tijd schriften van alle beschaafde landen ter we reld. Niet minder dan dertig zulke artikelen worden in elk nummer opgenomen, en voor de velen, die tegenwoordig geen tijd kunnen vinden om alle belangrijke periodieken na te snuffelen en voor de vele anderen die het te kostbaar is om dat te doen en die toch allen met de nieuwe stroomingen op elk gebied op de hoogte willen blijven, voor dezulken is „De Kern" een uitkomst. Uit den rijken inhoud van het eerste num mer noemen we: „De twaalf belangrijkste data uit de wereldgeschiedenis, volgens de opvatting van Hendrik van Loon" (uit Fo rum, New-York), „Wat ik geloof" (Albert Einstein, Forum), „Sing Sing" (uit Welt- bühne), „Ivar Kreuger", de Zweedsche luci ferskoning (uit The Mentor, New-York), enz. Al deze artikelen zijn prettig leesbaar en bieden in hun gecondenseerden vorm min stens evenveel als vele uitgebreide artikelen met geleerdenjargon en artistenslang door- spekt. Een zeer bijzonder kenmerk is ook nog het formaat. Terwijl de meeste Hollandsche tijd schriften hun best doen om in zoo onhandig mogelijk formaat te verschijnen, komt „De Kern" in zakformaat uit, zoodat men 't ge makkelijk mee kan nemen om de belangwek kende stof in zijn vrijen tijd te lezen. We twijfelen er niet aan of „De Kern zal met zijn uitgebreid arbeidsveld, dat zoowel wetenschap en kunst als sociale vraagstuk ken en staatkunde omvat, zijn weg tot den ontwikkelden Nederlander wel weten te vin den. Verantw"ordehjkheid van de Re- ue opname in deze rubriek bewijst jr sztns dat de •edactie er mede instemt.) GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 14, 15, 16, 17 en 18 November 1930: hand- echoenen, zweep, pakje verband. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 14, 15, 16, 17 en 18 November 1930: dameshalsbandje, M. van Gijzen, Paylop 22; rijwielbelastingmerk, T. Erkamp, Lindelaan 11zakdoek, M. Smo- renberg, Schoutenstraat 15; portemonnaie, K. Bakker, Fnidsen 47; auto-kriek, L. de Fouw, Westerweg 51rijwielbelastingmerk in étui, J. Koopman, Akerslaan 1; alsvoren 'J. Westra, Fnidsen 82; dameshandschoen, G Kramer, Breedstraat 53; riem, A. Wen- »ng, Oudegracht 114; rijwielbelastingmerk, C. Kamp, Sliksteeg 8; pantoffel met 2 sok ken, K. Kusch, v. Leeuwenhoekstraat 8; rij wielbelastingmerk, P. van Ete, Afgesneden 'Kanaalvak, Woonschip 44; een paar g'ace handschoenen, B. Veis, 2e Landdwarsstraat rijwielbelastingmerk, J. F. Burgering, Pa. Hagenaar, Klein Nieuwland 2; schrijf hui, C. Weijling, Oudegracht 114; taschje m. {"h-, B. Kusch, v. Leeuwenhoekstraat 8; arm bandhorloge, J. P. van Idsert, Lindenlaan 14; ceintuur, C. Hoed, Geesterweg 8; tabaks- ^ak, C. Lammen, p.a. Stam, Laat 87; arm bandhorloge, F. Boon, Uitenboschstraat S; broche, A. Groot, Gashouderstraat 13. Wanneer men weder in het bezit is van het Verioren voorwerp, wordt men verzocht hier- kennis te geven aan het Bureau van poii- BESTRIJDING VAN DIPHTERIE EN ROODVONK. M. de Redacteur, Naar aanleiding van de diverse lezingen door r- J. Th. Doyer in Alkmaar en omliggende gemeenten gehouden, zou ik gaarne in de gele genheid gesteld worden om het licht eens van den tegenovergestelden kant op dit probleem te laten schijnen. Op de vergadering van het Witte Kruis te u nAgeb°uden op Vriida8 14 November, heb ik Dr. Doyer eenige vragen gesteld en de ant woorden op deze vragen dringen er mij toe het vraagstuk nog eens onder de aandacht van het pu liek te brengen. Dr. Doyer, vertegenwoor digende de medische wetenschap en ik, verte genwoordigende een zeker deel van het publiek, staan op een geheel andere basis. Vooraf moet ik zeggen, dat ik niet de heeren medici aanval, maar het systeem waarop de geneeskunde op dit oogenblik is gebouwd, Dr. Doyer kon op mijn eerste vraag, wat zijn meening was over het ontstaan van besmettelij ke ziekten zooals dyphterie, roodvonk enz. geen afdoend antwoord geven. Zijn geheele lezing, die populair, gemoedelijk en .overtuigend (voor het publiek) voorgedragen werd en vooral de filmvertooning gaf aan den avond iets genoeg lijk gezelligs, was doordrongen van een bewust werken op het angstinstinct van de toehoor ders. Nu dat is op heden de manier om de menschen te winnen. De menschen zijn bang voor dit en bang voor dat, en na eerst de men schen bang gemaakt te hebben voor het dyph- terie-gevaar, dat volgens zijn wijze van voor dragen zoo maar als een bezoeking uit de lucht komt vallen, en ze dan voor te houden dat er een manier is om dat gevaar af te wenden, dan is men van de instemming van het publiek ver zekerd. De menschen denken meestal verder niet door en onderzoeken nog minder. „Als Dokter het zegt, zal het wel goed zijn" stond er op de film en dan heeft men zich zelf gerust gesteld. Dr. Doyer kon geen antwoord geven op de vraag: „Waar komen de besmettelijke ziekten vandaan". Over het wezen der ziek ten heeft men veel kennis verzameld, maar waar de ziekten vandaan komen, hoe de epi- demiën ontstaan, tast men in het duister. Nu is het fundamenteele verschil tusschen het standpunt van dr. Doyer als medisch wetenschapsmensch en mij, dat hij de ziek ten beschouwt als zwevend gelijk groote ge varen rondom de menschheid, hen steeds be dreigende met een mogelijken overval, waar tegen de medici moeten optreden met alle geoorloofde en ongeoorloofde middelen. Mijn standpunt, dat ook het standpunt is van de meer en meer veld winnende natuurgenees wijze, is, dat de normale toestand van den mensch is gezond te zijn, dat het een nor male gewone natuurlijke toestand is, dat het lichaam goed functionneert, en dat de afwij kingen, dus de ziekten, eenvoudig voortko men uit een verkeerde leefwijze. Verder dat het lichaam een natuurlijk instinct in zich heeft om zich te weren tegen schadelijke in vloeden, die van buitenaf de gezondheid be dreigen. Dus wanneer men het lichaam de gelegenheid geeft zich zelf te herstellen, dan zal het dit doen, sneller en ongevaarlijker dan de medici dit trachten te doen. Zooals U ziet een volkomen verschillend standpunt. Ik sprak over geoorloofde en ongeoorloof de middelen. Gebruiken de medici de onge oorloofde middelen? Helaas ja en in steeds toenemende mate. De medici zijn beschermd bij de Wet, vandaar dat zij dingen kunnen doen, die gewone menschen voor den straf rechter zouden brengen. Nu is de bestrij dingswijze van diphtherie en roodvonk, zoo warm bepleit door dr. Doyer, een ongeoor loofd middel. Omdat deze berust op de toe passing van Vivisectie. Wat is vivisectie? Dat is het gebruik van dieren voor medische onderzoekingen. En dat gebruik van de hul- pelooze dieren voor medische doeleinden is ontaard in de meest wreede kwelling, mar teling en pijniging van volkomen weerloos gemaakte dieren. Het is zoo erg geworden, dat zelfs een dokter deze woorden sprak: „Als het publiek zien kon wat in de labora toria geschiedt, dan zou het de vivisectoren steenigen". Ik zal U slechts één staaltje ge ven ter illustratie, wilt U er meer van we ten, wendt U dan tot de afd. van Dierenbe scherming te Alkmaar, die U daar gaarne over zal willen inlichten. Dr. W. C. Meiso, chirurg te Dordrecht schrijft o.a. in het Tijd schrift voor Geneeskunde 1930 I No. 3 Blz. 68 e.v.: „Door proeven op honden, waarbij door bevochtiging van net pesiost van de weggenomen ribben met 10 pCt. formaline, de regenesatie (werd) tegen gehouden Proeven op honden werden gedaan, ribben werden uitgesneden en verschillende midde len aangewend om het weder aangroeien te voorkomen. „Wat ik vreesde geschiedde: de honden behandeld met chroomzuur-oplos- sing stierven na 4 en na 5 dagen aan een groot empyeem: bij lijkopening bleek er een groot gat in de pleura gebrand te zijn" enz. Zoo worden er dagelijks duizenden dieren gemarteld. Waarvoor? ..Ter wille der menschheid zeggen de vivisectoren. Dit is een drogrede. een verschrikkelijke leugen. Zij doen 't om hun hartstochtelijken honger naar weten te bevredigen. Maar op wreedheid kan geen zegen rusten. Christenen, zegt niet Uw christelijke leer: Dat wat gij de minste niijner broederen hebt aangedaan, dat hebt gij mij aangedaan?" Is het de wil van Uw heme.- schen Vader, dat de medische wereld door de allerdroevigste wreedheden tracht tot weten te komen, of komen de ziekten juist op dagen, omdat- de wetenschap het allereerste gebod van den Christus met voeten treedt: „Hebt elkander lief" en in de eerste; plaats de hulpelooze wezens, die aan ons zijn toever trouwd, n.1. de dieren en de kinderen. Want, menschen, daar het fundament verkeerd is, waarop momenteel de medische wetenschap staat, is de opbouw der geneesmethode ver keerd en gevaarlijk en een bedreiging voor de volksgezondheid. Zij zijn op een hellend vlak en zij glijden hoe langer hoe dieper. Niet tevreden met de dieren als proefmateriaal te gebruiken, grijpen zij nu naar de kinderen, naar Uw kinderen, ouders. Dit is een gewel dige aanklacht maar ik heb de bewijzen om dit aan te toonen, en wat dr. Doyer wil is Op de vergadering van Vrijdag- stond ik alleen en de medicus van Schoor! noemde mijn vragen stellen „Mitrailleurvuur". Wat ik hier geef is dan „geschutvuur", want ik sta nu niet meer alleen; ik zal nooit alleen staan, omdat ik het recht aan mijn kant heb, en de steun dien ik na Vrijdag gekregen heb, komt van den kant van de medici zelf. Toe hoorders hebt gij wel gehoord, dat dr. Doyer heel voorzichtig was in zijn conclusies, veel voorzichtiger dan verleden jaar, dat hij zelfs de positieve uitspraken van zijn collega en medestrijder dr. Heijermans niet tot dc zijne wilde maken en diens beweringen voor diens rekening liet? Geeft dit te denken? Ik had hem in het nauw met mijn 0.2 pCt. Menschen, denkt toch eens na. Volgens de statistiek van dr. Doyer vertoond in de film, heeft dus één kind eigenlijk dus 2/10 kind, de kans diphte- rie te krijgen op elke 00 kinderen. Dr. Doyer antwoordde er dadelijk op „ja maar in som mige gevallen is dit percentage veel hooger". Góed ik geef hem het volle pond en spring op 10 pCt., dan nog worden, wanneer de ouders hun kinderen laten inenten tegen dyphterie, negentig van de 100 kinderen noo- deloos aan deze kunstbewerking onderwor pen. Dr. Doyer beweert op mijn vraag, voor zichtig, dat zoover als controle mogelijk is, deze inenting geen nadeelige gevolgen voor het kind heeft. Nu de uitspraken van diverse medici zelf (dr. Doyer zeide dat het met roodvonk zoo wat hetzelfde was als met diphterie). In de Ned. Vereen, voor Kinder geneeskunde sprak op de vergadering van 6 en 7 Juli 1929 te 's-Gravenhage professor E. Gorter over actieve immunisatie en serothera- pie bij roodvonk. Bij de discussie bleek, dat niet iedereen enthousiast was... „Plantenga wil met klem tegen de nog zoo onzekere en nog zoo weinig vaststaande kunstmatige roodvonk-immunisatie (cr.vatbaarmaking) op komen." Dat in een internaat, waar langen tijd veel roodvonk voorkwam, na immunisatie geen gevallen meer voorkwamen is voor hem volstrekt geen bewijs voor de werking der im munisatie. Bovendien vraagt hij, hoe lang duurt een door kunstmatige immunisatie ver kregen onvatbaarheid? Men moet toch 2/3 blijvend kunnen immuniseeren, anders wordt de positie eer erger dan beter. Hij gelooft ze ker dat levende bacteriën, m. a. w. lichte roodvonkgevallen veel beter en langer im muniseeren. Hij oordeelt de reclame voor de roodvonk-immunisatie vooralsnog onverant woordelijk. Prof. Gorter heeft nooit gezegd, dat immunisatie noodzakelijk is, maar wil deze toch zeker in studie genomen zien. Ook hij keurt de propaganda af. Prof. Dr. H. Aldershoff, de directeur van het Rijksserolo- gisch instituut te Utrecht, de fabrikant van het serum, t. a. w. dus warm voorstander voor de serumbehandeling, schrijft over Dyphterie (blz. 2715). „De actieve onvat- baarmaking, dus „enting" tegen dyphterie, hier te lande reeds ingevoerd voordat het anatoxine van Ramon was gevonden, ge schiedt hier nog in de meeste gevallen met toxine-antitoxinèmengsel (T. a. u.) Omtrent de toepassing hiervan bereiken ons geen klachten. Het heeft bewezen een onschadelijk en deugdelijk middel te zijn, in dien zin, dat het bij de overwegende meerderheid der ge ënte kinderen een te voren positieve reactie van Schick in een negatieve verandert. Of daarmede ook steeds onvatbaarheid voor dyphterie zich heeft ontwikkeld, is een vraag, die niet zonder meer bevestigend mag wor den beantwoord. Integendeel, de gevallen, dat kinderen met een door enting met T. a. u. of met anatoxine negatief geworden reactie v. Schick nog dyphterie hebben gekregen, zijn niet zoo heel zeldzaam, evenmin als die waar in na enting met T. A. U. of met anatoxine de reactie positief is gebleven". Waar blijft de 90 zekerheid van levenslange onvat baarheid? Tenslotte professor E. Friedberger, directeur van het Onderzoekings-instituut voor Hygiëne en Immuniteitsleer te Berlijn. Friedberger sluit zich aan bij de opvatting van Opitz, dat al ziet men ook niet aanstonds nadeelige verschijnselen, men toch de op merkzaamheid behoort te richten op de moge lijkheid van latere benadeeling, b.v. een toe name van zenuw-, hart- of nierkwalen. (Dus precies een antwoord op mijn laatste vraag aan dr. Doyer). Verder „De zoogenaamde voorbehoedende dyphterie-enting is uit weten schappelijk oogpunt niet voldoende gerecht vaardigd. Weliswaar verloopt de enting meestal zon der ernstige acute verschijnselen, maar een geleidelijke benadeeling van het lichaam (kinderlichaam van 2 jaar) door het inge spoten dyphterie-gif. dat in het lichaam op een oncontroleerbare wijze vrij kan komen en in werking kan treden, is niet met zekerheid buiten gesloten". Zooals dr. Doyer mij moest antwoorden loopen de onderzoekingen slechts over een tijdperk van 6 jaar. en is van zekerheid geen sprake; de tijd zal leeren wie gelijk krijgt. Mijn waarschuwing aan mevr. L. van der Walde Boer te Stompetoren blijft nog van kracht: „Het slot kan wel eens zijn, dat die kinderen, wanneer ze tot het be sef komen wat er met hunne lichamen is ge beurd. verre van dankbaar zullen zijn voor de al te groote zorg van de ouders." Met dank voor de plaatsing, L. ZAADNOORDIJK te Schoori. SCHEIVEEMARKT. ALKMAAR, 19 Nov. 1930. Op de heden gehouden Scheivecmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 537 Koeien, w.o. Gelde- koeien 180350; Melkkoeien 250 40, Kalfvaarzen 150—250, Geldevaar- zen 120230, handel stug; 117 kalveren w.o.: Stierkalveren f 100150 en Gras- kalvreen 70f 140, handel goed AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 19 Nov 1930. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 215 Vette kalveren, le kw. 1.06—/ 1.08, 2e kw. f 0.941.04, 3e kw. f 0.860.94; 22-nuchtere kalveren 12 17; 700 varkens (vleeschvarkens 90—110 K.G.) 0.60—0.61; zware f 0.590.60, vette 0.560.58. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 19 Nov. 1930. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 1615 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Nov. '30. Langendijker Groentenveiling. 5300 stuks Bloemkool (Lecerf) 4.906.30; Bloem kool Reuze 12.7018.20; Bloemkool 2e s. 2.80—4.30; 2500 K.G. Peen 1.70— 2; 29C00 K.G. Roode Kool 180— 5.50; 21000 K.G. Gele Kool 1.70— 2.70; 19000 K.G. Deensche Witte Kool 0.60-f 1.90; 11500 K.G. Uien 2.40— 3.20; Grove Uien 2.40—3; Drielingen 1.30—1.60; Nep 4, alles per 100 210 stuks Witkrop 1. NOORDSCHARWOUDE, 18 Nov. 1930. 600 K.G. Aardappleen: Schotsche muizen 3.10; Groote Schotsche Muizen 2.60; Drielingen 4.40; 2800 K.G. Uien: Uien 2.70— 2.80; Grove 2.20; 5600 K.G. Peen 1.40—1.60; 700 K.G. Kroten 3.30; 42000 K.G. Roode Kool 3.10— 5.50; 11CCO K.G. Witte Kool 0.60— 1.30; 9200 K.G. Gele Kool 1.70— 2.90; 4400 K.G. Deensche Witte Kooi 1.50—2.30; alles per 100 K.G.; 1300 stuks Witkrop 0.300.90 en 3300 stuks Bloemkool 12.80—18.30 per 100 stuks. BOVENKARSPEL, 18 Nov. 1930. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bloemkool le s. 16.5026.50 2e s. 6.50—14; 3e s. 0.80—4.50; Roode Kool 1.30—4.20; Witte Kool 1.30— 2.10; Gele Kool 1.40—2.50; Uien 1.30—1.50: Drieilngen 0.80. WARMENHUIZEN, 18 Nov. '30. Roode Kool 2.20—4.10; Roode Kool (kale) 0.902.40; Gele Kool (kale) 1.20— 1.70; Witte Kool 0.90-/ 1.10; Drielin gen 1.80; Uien 2.602.80; Grove Uien 2.70; Peen 1.10. COOP. CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 18 Nov. 1930. (Weekber.) Afdeeling eieren. 28580 stuks Eendeieren 5.505.90 en 39902 stuks Kippeneieren waarvan de prijzen als volgt: 70—80 K.G. 10—10.70; 65—66 9.10—9.60; 63 —64 9.10—9.40; 60—62 8.50— 9.30; 58—59 8.50—9; 56—57 7.80 8.50; 53—55 7—7.80; 50—52 6 7; 45—49 5.80—6.20. Afdeeling Pluimvee. Prijs per stuk; Oude Kippen 1.15—2; Oude Hanen 1.50; Jonge Hanen 12. Prijs-per K.G.: Oude kip pen 0.700.78; Jonge Hanen 0.85 0.95. De Heer en Mevrouw WIJDEMAN—Stüijt geven met genoegen kennis van de geboorte van hun Dochter MARIF1. Alkmaar, 18 Nov. '30. Heden overleed onze lieve Vader en Behuwdvader JACOB STERKEN, Weduwnaar 'van JOHANNA JISK HALBERTSMA, in den ouderdom van 92 jaren. E. WIXFORTHSterken. O. F. WIXFORTH. H. GORTERStbrken. B. H. GORTER. Bergen N.H. ,,'t Huys Kinheim", 18 Nov. 1930. DANKBETUIGING. Onzen hartelijken dank aan weder- zijdsche familie, vrienden en ver- eenigingen voor de belangstelling bij ons Huwelijk ondervonden. J. KOLIJN. M. KOLIJN—BLOKDIJK. J. EFDÉ en familie, niet in de gelegenheid van alle vrienden en kennissen persoonlijk afscheid te nemen, maakt van deze gelegenheid gebruik allen vaarwel te zeggen, bij zijn vertrek naar Leeuwarden. In het bijzonder wenscht hij zijn dank te betuigen aan de Heeren der Bioscoop-Controlecommissie, met wie hij steeds zoo buitengewoon prettig heeft samengewerkt. Het hem geschonken cadeau was een ware verrassing en hij wil de ver zekering geven, dat hy dit buiten gewoon op prijs sielt. J. EFDÉ en familie. DAME, leerares Fransch M. O. Brieven letter E 943 bur. v. d. blad. Gevraagd wegens teleurstelling voor dag of dag en nacht. Adres te bevr. BOEKH. DE ROOIJ. GEVRAAGD. Banketbakkerij SOKCKER, Langestraat 39. KOPJES, Ritsevoor.t 22. Welke vr. 1. z. k. P.G30—35 j. m. kl. pensioen is genegen m. man dito en één kind in een ark als HUISH. dienst te nemen? Brieven onder letter L 927 aan het bureau van dit blad. B. z. a. eenv. juffr., 38 j., P.G. als kl. gezin. Brieven onder letter f 944, bureau van dit blad. In de BRUINVISSTRAAT no. 33 is een modern gebouwd met voor- en achtertuin en Berg* plaats TE HUUR. Te bevragen TOUSSAINTSTRAAT E 5. GEVRAAGD medio December voor echtpaar met 1 kind. Prysopg. en voll. inlichtingen onder iett. T., Copieerinrichting Vrijborg, Ooster beek. TER OVERNAME GEVRAAGD of HUIS met LAND, daarvoor ge schikt. Adres J. GRAS, Koningsweg 53, Alkmaar. P.S. Tevens KIPPEN en KONIJNEN te koop gevraagd. Inlichtingen verstrekt tevens ds Heer Van Heerden, Dir.-Uitv. A. v. L., Breedstraat, Alkmaar, Tel.952 ESsss WElMi Kaarten verkrijgbaar bij K. TER BURG, Koorstr.1 en 's avonds aan de zaal. HET BESTUUR

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3