Voor allen die Sokkele Mijnhardt's Laxeertabletten AflSTLRDAllSCIIK Bi;UH§ ACTETASSCHEN,PORTEFEUILLES PORIEMÖNNAIES voor Kesren. 0 Van Putten Oortmeijer PAYGLOP. Laatste berichten. bij verkoudheden en rheumatiek Zeetijdingen O LEEREN SCHOOLTASSCHEN enkel en dubbel. DOOR EEN MACHINE GEGREPEN EN GEDOOD. Gistermiddag is op de ammoniakfabriek der staatsmijn „Maurits" te Lutterade een ernstig ongeluk gebeurd. Ir. Kiser van het ingenieurs bureau Baechler Kiser was bezig een zout- droogmolen, welke niet naar behooren function- oeeide, te controleeren. Terwijl hij geheel in het •werk verdiept was, is hij in de droogkamer met de machinerieën in aanraking gekomen. Hij was op slag dood. DE „PALEMBANG" GESTRAND. Het vrachtschip „Palembang" van den Rot- lerdamschen Lloyd, op de uitreis naar Neder- landsch-Indië, is gisteravond te 7.45 uur bij het verlaten van den Waterweg tusschen Rood I en Rood II bij laag water aan den grond ge raakt. In den loop van den avond is het weer vlot gekomen en heeft zijn reis vervolgd. SCHIPPERSKNECHT VERMIST. Sedert Maandag wordt van het motor schip Neerlandia gemeerd in de rivier de Roer te Roermond, vermist de 18-jarige voogdij-jongen Jan Wijdema, geboren te 'Amsterdam. Aangezien zijn kleeren op het schip zijn achtergebleven, vermoedt men dat hem een ongeluk is overkomen. VERKEERSONGEVALLEN. AUTO'S IN DE LINSCHOTERVAART. Wijf varkens verdronken. Dinsdagmiddag moest de veehouder A. v S. met zijn vrachtauto beladen met een tien tal vette varkens, uitwijken voor eenige wiel rijders, met het gevolg, dat hij in de vaart (onder Snelrewaard) terechtkwam Van S. wist zich spoedig te redden, doch de bestuurder raakte bekneld tusschen por tier en stuurinrichting en kon eerst na een uur uit zijn netelige positie worden bevrijd. Zijn rechterarm bleek zeer ernstig ver- iwond. Vijf varkens verdronken. Terzelfder tijd reed ook een onbekende met zijn personenauto in de vaart nabij de wo ning van den veehouder Kromwijk. Het geheele gevaarte verdween onder den waterspiegel. De bestuurder wist zich even wel te readen Gecompliceerd Auto^ngeluk bij Amersfoort. Op den Soesterweg brak gister om onge veer vier uur van een vrachtauto de vooras, ten gevolge waarvan de chauffeur het stuur ikwijtraakte en de wagen aan de rechterzijde van den weg tegen een boom reed Juist pas seerde daar de wielrijder S., die bekneld raakte tusschen de vrachtauto en den boom Met een geheel versplinterd linkerbeen werd de man per ziekenauto naar het ziekenhuis gebracht, nadat dr. Breedveld de eerste hulp had verleend. De politie heeft den auto in beslag genomen voor nader onderzoek Een spelend kind werd onbeduidend gewond door één der wielen, die met groote vaart doordraaiden. Fietser aangereden en gedood. Gisteravond is op den Aalsterweg onder Valkenswaard de reiziger in manufacturen, 'J. D., die zich per rijwiel naar Aalst begaf, door een auto uit Valkenswaard aangereden en gedood. Den chauffeur v. O., in dienst bij den heer B., aldaar, treft geen schuld. J. D. was onmiddellijk dood. Uit de ge tuigenverklaringen bleek, dat hij te laat den weg was overgestoken. KORTE BERICHTEN. Gistermorgen is op het sleepschip JLehnking 5", liggende in de Waalhaven te Rotterdam, de 39-jarige arbeider A. de Geus uit Heinenoord, getroffen door een vallende dwarspint. Hij werd dood opgenomen. DE „SIBAJAK" IN DEN STORM. Schade door een hoogen breker. De „Sibajak" van den Rotterdamschen Lloyd heeft op de laa te uitreis, bij den over steek van Southampton naar Quessant, nog al wat schade opgeloopen door den September- storm, waarin zooveel Fransche visscherssche- pen zijn vergaan. Aan het onderhoud, dat de „Deli Crt." met den kapitein heeft gehad, ont- leenen wij het volgende: De „Sibajak" is er lustig doorheen gestoomd, vertelde kapitein Ross. Het schip danste als een meeuwtje over de golven, en wel een be wijs, dat het schitterend ligt, is, dat de meeste passagiers er niets van gemerkt hebben, toen die groote breker over het schip kwam. Eerst toen het geluid van rinkelend glas werd verno men, is men daarop afgekomen. Die groote golf beschadigde het stuurhuis aan bakboord, de commandobrug, het daarbo ven zich bevindende staand houtwerk bij het standaardkompas en sloeg de deur van de kaar- tenkamer totaal weg. De hut van den gezag- voeder op de commandobrug stond vol water, evenals de social hall waarvan de ruiten ver nield werden. De wachthebbende officieren lie pen door de gebroken ruiten schrammen op. Gedurende de reis is alles zoo goed mogelijk hersteld. Over het algemeen was er bij aankomst te Belawan maar weinig meer van te zien. Een enkele deur was provisorisch aangebracht, doch overigens verraadde niets, dat er hier op een gegeven oogenblik toch een flinke chaos was geweest. PEPER IN HET GEZICHT GEWORPEN. Op een aandeelhoudersvergadering Op 2C Januari j.1. heeft zich een incident voorgecaan in de algemeene vergadering van aandeelhouders der N. V. Frank Rijsdijk's Industneele Ondernemingen, welke onder voorzitterschap van den heer B. Wilton in het Notarishuis te Rotterdam werd ge houden. Het was bekend, dat in deze vergadering moeilijkheden zouden rijzen in verband met de financieeie verhouding tusschen deze maatschappij en de N. V Simons Metaalhan Maar deze moeilijkheden gaven reeds vóór de vergadering aanleiding tot een he vige ruzie tusschen den heer Simon Simons Jr., oud 42 jaar, directeur der maatschappij en den heer Siegfried Simons, oud 25 jaar. eén neef van Simon Simons Jr. en adjunct-direc teur. Bij dezen twist heeft de neef den oom met peper in het gezicht geworpen. Siegfried Simons heeft gister voor de Rotterdamsche rechtbank terecht gestaan. Een viertal getui gen a charge werden gehoord, waaronder twee ter vergadering aanwezige verslag gevers. Vervolgens werden 15 getuigen a décharge geboord. Het O. M. heeft betoogd, dat het hier een ernstige mishandeling betrof, waarvoor eigenlijk gevangenisstraf diende te worden opgelegd, dcch dat hij in verband met de zeer gespannen familieverhoudingen, die achter dit geval schuilen, een boete van f 2000, sub sidiair één maand hechienis eischte. De verdediger pleitte noodweer en poogde aan te toonen dat hier geen opzet tot mishan deling in het spel is geweest. Uitspraak over 14 dagen. GOÏEEYTEK ADEV. TWEEDE KAMER. Vergadering van heden Woensdag. Het amendement-Kupers op de be grooting van buitenlandsche zaken ter zake herstel van de subsidie aan den Ned. Bond in Duitschland op 5000.— wordt verworpen met 47 tegen 35 stem men. De heer v. d. Bilt trekt zijn amende ment inzake de subsidie aan de vereen. Nederland in. Art. 33 (geheime uitgaven) wordt aan genomen met 76 tegen 3 stemmen. De begrooting van buitenlandsche za ken wordt aangenomen bij zitten en opstaan. Bij de voortzetting over de algemee ne beschouwingen over de rijksbegroo- ting repliceert de minister Ruys. Inzake Ie Russische dumpingpolitiek zegt de minister, dat als blijkt, dat het gemeen overleg tusschen de naties succes kan hebben, de regeering zal overwegen aan dit overleg deel te nemen. NA RUIM 20 JAAR WEER HAAR STEM TERUGGEKREGEN! Uit Oudorp meldt men ons: De reeds betrekkelijk oude dame Maartje Vennik werd nu 27 jaar geleden zenuwziek, welke ziekte zoo verergerde, dat ze 5 jaar later stom werd. Wellicht heeft men ver schillende keeren medische hulp ingeroepen om haar van die stomheid te genezen, echter zonder resultaat. Hoe groot moet dan ook de verrassing ge weest zijn, toen ze vanmorgen plotseling haar stem terug kreeg. Pijn in de maag ont lokte haar een kreet enhet wonder, waarop ze 20 lange jaren gewacht had, ge beurde. Wel was het spreken nog zacht, maar voor ieder duidelijk verstaanbaar. Voor haar zelf en haar familie zal deze Woensdag wel onvergetelijk worden! ONGEVAL MET EEN STOOMKETEL. Hedenmorgen om kwart voor zeven heeft aan boord van de Rihn van de N. V. Sleep- vaartmaatschappij Rhea te Dordrecht in de haven van de scheepswerf de Biesbosch een ernstig ongeval plaats gehad. Terwijl drie mannen in de machinekamer aan het werk waren, stortte de vuurgang van den ketel in, waardoor de machinist W. C. de Boef, wo nende te Dordrecht, ernstige brandwonden aan hoofd en lichaam opliep. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is ern stig. De vermoedelijke oorzaak van het onge val moet worden gezocht in een tekort aan water in den ketel waardoor de ovengang gloeiend heet is geworden. Had de injector gewerkt en was daardoor koud water in den ketel gekomen, dan zou een ketelontploffing ongetwijfeld het gevolg zijn geweest. PURMEREND, 19 Nov. 1930. Qp de Najaarsmarkt waren heden aangevoerd 101 paarden. De prijzen waren als volgt: Werk paarden 100—275; Slachtpaarden 150 225; Hitten 110—160. De handel was stug. TA®1 Weiger namaak en lei er op dal op elke labiel hei woord "Boyer" staal. Prijs 75 ets. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Koningin der Nederlanden (thuisr.) 17 Nov v. Sabaug. Tanimbar (uitr.) 16 Nov. v. Belawan. Soemba (thuisr.) 18 Nov v. Perim. Prins der Nederlanden 18 Nov. v. Arast. n Batavia. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Ajax 17 Nov. v. Rott. te Barcelona. Aurora 17 Nov. v. Tarragona n. Malaga. Hercules 16 Nov. v. Varna n Constanza. Ilos 17 Nov. v. Venetië n. Triëst. Medea 16 Nov. v. W -Indië te New-York. Merope 17 Nov v. Tarragona n. Valencia. Oresies 17 Nov. v. Rott te Algiers. Stuyvesand (uitr.) 17 Nov. v. Madeira a Paramaribo. Venus 17 Nov. v. Oran n. Algiers. Vesta 17 Nov. v. Ceuta te Genua. Hos 18 Nov. v. Venetië te Triest Nereus 17 Nov. v Amst. te Gorhenburg Nero 18 Nov. v. Opouo n. Vigo. Pluto 18 Nov v. Stettiu i». Amst. Kon. Holl. Lloya. Delfland (thuisr.) 15 Nov. v. Rosario. Rotteraamscbe Lloyd. Garoet 18 Nov v. Rott n. Bat. Kota Agoeng (uitr.) 18 Nov. v. P. Said 4 jerimai (uitr.) 18 Nov v. Gibraltar. Tapanoeli (thuisr.) 18 Nov. Sagres. Holland—Amerika-Lijn. Gaasterdijk 17 Nov. v. Rott. te Havana Nebraska, Rott./Vancouv*** 11 Nov. Fuertc Armuelles. Nw Amsterdam, ïwrt./N.-York, 18 Nov v. Bouiogne» OUDE-NIEDORP. Spoedeischende vergadering van den Raad dezer gemeente op Maandag 17 Januari des namiddags te 7 ure. Afwezig de heer Jb. v. Zoonen. De voorzitter, de heer B. J. F. Meijer, bur gemeester-secretaris, zeide, dat deze spoed eischende vergadering is bijeengeroepen ter behandeling van het punt: „de vestiging in de gemeente van een geneesheer". De heer J. Wit vroeg of het niet gewenscht is om over de huisvesting van een dokter in besloten vergadering te beraadslagen. De voorzitter eveneens van oordeel dat zulks gewenscht is, sloot de openbare verga dering om over te gaan in comité. Na geruimen tijd werd de vergadering her opend. De voorzitter stelde thans aan de orde het eenige agendapunt (vestiging van een genees heer in de gemeente). Ter toelichting van di.» punt, zeide spr., dat het in verband met ver schillende omstandigheden is gebleken, dat het gewenscht is, spoedige vestiging van een geneesheer in de gemeente te bevorderen. Dienovereenkomstig heeft het gemeentebe stuur pogingen aangewend met het resultaat, dat de heer G Postma, arts te Amsterdam, zich bereid heeft verklaard om zich in de ge meente als geneeskundige te vestigen, mits hem zoo noodig tegen voldoening van een huursom van hoogstens 600 't jaars eene voor de uitoefening van zijn artsparktijk ge schikte woning zal worden verschaft en hij tegen een jaarlijks toe te kennen belooning worde aangesteld als geneesheer belast met de armenpraktijk, vaccinatie en doodschouw in de gemeente. Spr. zeide, dat de eerste bo vengenoemde voorwaarde moeilijkheden voor het gemeentebestuur opleverde. Immers er is ten aanzien voor een geschikte dokterswoning vrijwel geen keuze. De bouw van een nieuw woonhuis, dat aan bijzondere eischen moet voldoen, wat ruimte en indeeling betreft, ondervindt uit hoofde der daaraan verbonden financieeie gevolgen en het risico daaraan verbonden in deze minder gunstige tijdsomstandigheden ernstige be zwaren. Bovendien kan een nieuwe woning niet tijdig worden betrokken, zoo de dokter zich 1 Januari a.s. wil vestigen. Na overleg heeft de burgemeester der gemeente zich be reid verklaard zijn woonhuis met bijbehoo- rend erf, sier- en moestuin aan de gemeente te verkoopen. De heer G. Liefhebber vroeg of de moes tuin achter de woning thans voor 3 jaren is verhuurd. De voorzitter antwoordde, dat bedoelde huur loopt van Kerstmis 1930 tot Kerstmis 1931. Na dien tijd kan de gemeente dezen tuin opnieuw verhuren en komen de baten hierna voor de gemeente, zoodat de gemeente deze huur int, boven de huur van het woon huis. Niemand meer het woord verlangende, vroeg de voorzitter of de raad zich met de vol gende voorstellen kon vereenigen: 1. van B. J. F. Meijer, burgemeester der gemeente koopen diens woonhuis met erf en bijbehoorenden sier- en moestuin (groot 33.07 A.) 2. C. Postma, arts te Amsterdam, ingaan de 1 Januari 1931 aan te stellen als ge neeskundige belast met armenpraktijk, vacci natie en doodschouw op een belooning van 600 's jaars. 3. Het eerder genoemd woonhuis met erf, sier- en moestuin aan voornoemden genees heer te verhuren voor 600 's jaars. De raad vereenigde zich éénparig zonder hoofdelijke stemming met deze voorstellen. De heer Bakker het woord vragende, zeide gaarne zijn stem te willen motiveeren. Spr zeide, dat hij namens de R.K. raadsfractie wil verklaren, dat deze aangelegenheid grondig en van alle kanten is bekeken. Er waren wei allerlei bezwaren, zelfs van dien aard, dat de fractie eerst niet eenstemmig was, maar ten slotte is men toch algemeen tot het inzicht ge komen na rijp beraad en besprekingen, dat de eenige kans om een dokter in de gemeente te krijgen is, om de voorstellen aan te nemen Dit is vaa zoo groot belang, dat de fractie over enkele principieele en financieeie bezwa ren is heen gestapt. Spr. vertrouwde, dat deze kwestie in het algemeen belang is opgelost. De voorzitter sprak de hoop uit, dat de aanneming van deze voorstellen zullen blijken te zijn in het belang der gemeente en dat de toekomst zal uitmaken, dat deze raad goed heeft gezien en dat dit besluit juist is ge weest Daar niemand meer het woord verlangt, werd de openbare vergadering gesloten OUDORP. Dinsdagavond 18 November verga derde de raad dezer gemeente in voltal lige zitting. Na vaststelling van de notulen werd voorlezing gedaan van enkele ingeko men stukken: a. Een schrijven van Ged. Staten hou dende meaedeeling, dat het aantal drankvergunningen alhier, ingaande 1 Jan. 1931, 2 zal bedragen. b. Een schrijven van G'.d. Staten, in houdende de kon. goedkeuring van de classificatie der gemeente in de perso- neele belasting en de gemeentefondsbe lasting en tot het doen vervallen der be lasting op biljarten en tot het heffen van opcenten op de person. belasting. c. Een schrijven van Ged. Staten met do goedkeuring van het besluit tot het aangaan van een geldleening ad 3000. d. Een verzoek van P. Berkhout ver gezeld van een advies van Dr. Heringa te Stompetoren, om ondersteuning voor het plaatsen van zijn doofstom zoontje in een doofstommeninstituut. Besloten werd, evenals bij een vorige aanvrage, 100 per jaar toe te staan. e. Een schrijven van S. Breeuwsma, houdende het verzoek om vergoeding in gevolge ari. 13 der L. O -wet voor zijn derde kind dat de christel. school te Alkmaar zal bezoeken. Werd besloten de helft der kasten te vergoeden. Daarna kwamen de verschillende be grootingen aan de orde. De begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur werd goedgekeurd met een bedrag van 4010 in ontvang en uitgaaf. Bij de behandeling van de begrooting -*oüt het Gem, Electr. Bedrijf stelden B. en W. voor over te gaan tot een tarief wijziging. B. en W. stelden voor bij een jaarlijkscb verbruik vau 60 K.W. 30 ct. per K.W. te berekenen, voor het verbruik van 6080 K.W. 25 ct., voor 80—100 K.W. 20 ct. en boven 100 K.W. 15 ct De heer Kunst drukt er zijn bevreemding over uit, dat voor deze zaak niet het advies is gevraagd van de lichtcommissie. Verder wenschte de heer Kunst voor het verbruik der eerste 50 K.W. 30 ct. te berekenen, en voor het verbruik van 50—75 K.W. 25 ct., teneinde de kleine verbruikers eenigszins te ontlasten. De voorzitter ontraadde dit, omdat aan de kleine verbruikers ai weinig wordt verdiend, terwijl de geringe verbruikers juist niet de armsten zijn, maar dezen behooren tot de kleine renteniers. Het voorstel-Kunst werd dan ook verworpen. De tariefwijziging van B. en W. werd aan genomen. Een voorstel van den heer Kunst om den Munnikeweg en het Oudorperlandpad, of al thans een van beide, van lichtpunten te voor zien, werd aangehouden tot een volgende vergadering. Van den heer Blijendaal, administrateur van het electrisch bedrijf, was een verzoek ingekomen om een salarisverhooging van 50 en het salaris daardoor te brengen van ƒ550 op 600. Ter vergadering was door adressant een staat van de geldende salaris sen der omliggende gemeenten bijgevoegd. B. en W. stelden voor, op dit adres afwij zend te beschikken, omdat aan adressant het vorige jaar vrijstelling van de pensioenbij drage was verleend. Het voorstel van B. cn W. werd aangenomen. Bij de behandeling van de gemeentebegroo- ting stelde de heer Kunst voor het presentie geld van 2 te brengen op 3. De overige raadsleden verklaarden zich hier allen tegen. Op voorstel van B. en W. werd besloten het aantal opcenten op de gemeentefondsbe lasting vast te stellen op 75. In behandeling kwam nu een voorstel van B. en W. tot het gelijkmaken van de volks tuintjes, tot het dempen van de sloot tus schen dat terrein en de eigendommen van bet R.K. Kerkbestuur, tot het in orde brengen van een deel van dezen grond als gymnas- tiekterrein en tot overdracht van het voor ste deel, plm. 80 A., hiervan, aan het R.K. schoolbestuur, ten behoeve van den bouw eener nieuwe R.K. school. B. en W. be schouwden dit mede als een geschikte werk verschaffing. De heer Kunst vroeg, wie hierbij te werk gesteld zou worden en welk loon uitgekeert zal worden. De voorzitter antwoordde hierop, dat het eerst de georganiseerde kostwinners te werk gesteld zullen worden, tegen een uurloon van 35 ct. en 2 ct. voor elk kind beneden 14 jaar en daarna de ongeorganiseerden tegen 30 ct. met een toeslag van 2 ct. per kind. met Verstopping of moeilijken, iraoen onregelmatlgen Stoelgang zijn onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of Bij Apothekers en Drogisten. Doos Op voorstel van den heer Kunst wèrdT* sloten de leeftijdsgrens van de kinderen bepalen op 16 jaar naeren te Het bovengenoemd voorstel werd goed* keurd. Daar aan de volkstuintjes nu een ande bestemming zal worden gegeven, kwam berging van het vuilnis thans weer sprake. De voorzitter stelde de ter voor achter het brandspuithuisje een drietal betonnen bakk-n te laten maken, als voorloopige berging en het vuil om de drie maanden naar de i0f>r derij van den heer Balvers te brengen voor het dempen van een gracht. Dit voorsM vond bij den Raad geen instemming. Daar het moeilijk was, voor het vuil een geschikte plaats te vinden, werd besloten een commissie in te stellen, bestaande uit de hee- ren De Boer, Bruin, Schardam en Kunst" welke deze kwestie nog eens zal onderzoeken Op voorstel van B. en W. werd besloten bij de aanstaande verhuring der gemeente- landerijen, goede landgebruikers gelegen heid te geven het gehuurde perceel na af. loop der huurjaren nog drie jaar in gebruik te houden. Bij de rondvraag geeft de heer Leering de wenschelijkheid te kennen, den huurder voor dit jaar 20 van de pacht kwijt te schelden met het oog op de slechte bedrijfsuitkomsten Verschillende leden achtten dit niet noodig, omdat het jaar voor de weideboeren niet zob slecht is geweest. De heer Leering trok daar om zijn voorstel in De heer Kunst vroeg, of B. en W de hand zullen houden aan de bepaling omtrent di plaatsing van hekken en verder wees hij op de slordige wijze, waarop een hek is gezet door den heer H. van Wonderen. De voorzitter antwoordde hierop, dat aat enkele inwoners nog uitstel is verleend, maar dat beteekent nog niet, dat ze vrijgesteld zul- len worden. Omtrent het hek van Van Wonderen zal een onderzoek worden ingesteld. Verder zeide de heer Kunst, dat op het eind van een der straten in het Ooievaarsnest een mestvaalt ligt. De voorzitter zeide toe, den heer E. Scher mt: hom hierover te zullen schrijven. De heer Schardam zeide, dat de afwatering aan de Kanaaldijk slecht is, doordat een sloot aldaar bijna gedempt is met vuil ei steenen. Aan dei. heer Ringers zal verzocht worde» de sloot te laten uitdiepen. Hierna sluiting. van i9 Yovember I930. Opgave van Yoordhollaiidscti Landbouwkrediet VV. STA ATSLEENINGIJN. 5 H18 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. 1000 Kol Bank Ned Ind. Handelsbank Franscbe Banken (3). D. Reicbsbank - INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie t. Perkels Patent a i Calvé Delft Cert.t a Centrale Suiker Holi. Kunstzijde a a a Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda a a a a a Betbleh. Steel a a a a Cities Service a a a a Steel comm. a a e t Zweedscbe Lucifers a CULTUUR MAATSCH. H. V.A. a i Java Cultuur a a a a CulL Vorst enL a a a a Dito actioos a a a a a Poerworedjo a a i a a MIJNBOUW Alg. Esplor. Mij. a Boetoo a s a a Rediaog Lebong a e a a PETROLEUM. Dordtsche Petr. a a a Kon. Petr. a a i a a Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber a a a a Deli Bat Rubber. Hessa Rubber a a a Serbadjadi a a a a lnterc. Rubber a a a a a SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn a a a Holl Amerika Gem Ëig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot a a a Niev. Goudriaan a a a a TABAKKEN. Oostkust a Oude Deli a a a a oeoembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Soutbern Rails Unioo Pacific Wabasb 'Exdividend. tExclaim. Koers van heden te Vorige koers pl.m 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.— pl.m. 2.15 101% 146% 153 129% 438 217% 147 220 - 66% 60% 101 45% 63 60%-1 105 68 104 60 104 75% 214% 221 V4 213% 220%-1 212-3% 218-21 211'/,-2 210-% <17Hè 52% 77% 65 20 14% 24D 2°i% 771/,-i 20i-3/1# 53% 20%# 145% 76-7%, 65»/, 20-i., 378% 299 111% 80.10 31 376 375-61/. 297 375J-6J, 376 108 83% 66% 108 83% 83% 83%-4 286% 31)4% 11/% 3001/, 299-302 298-9% 297-8% 112J-2* 113% 62% 91% 67 3% 113% 62 3Vs 113%-4 3%-7* 60 3%-% 112|-3£ 66% 19 16% 138 59% 48% - 137% 18 16 64 266% 3088/, 275 62% .<68% 307'/, 277'/, 62'/. 268% 305-6% 277% 305'/,-I 31 8% 70 188% 18%, 8% 18% 29 <8% - PROLONGATIE vorige ko-rs 1 WISSELKOERSEN pCt. heden 1 AMSTERDAM. pCt. Londen Berlijn Parü. Siiaea Brussel (Beige) J Bazel Weenen p. Sch. 100. a a a Kopenhagen Stockholm I Oalo e e a N v NlÊTbFFICÊEL. New-York It.ljft ••••eeeaes a a_ Vorige Koers op koers beden 3 uur 12.Uöi% 12.07%, 59.22 59.23 9.76 9.76 34 65 34.66 48.19 48.19 35.00 35.02'/, 66.47% 66.46'./, 66.72% 66.72'/, 66.42'/, 66.47'/, 2-48%, 13.01 13.01'/,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8