1 A!cm. Viclrix Z. V, V. I A YflSV IJ K HA II SC IIH IIMIHS BUREAU-ARTIKELEN, als: Van Putten Oortmeijer Provinciaal nieuwi Stadsnieuws 2 uur Sport Sport in Beeld. Algemeen Sportblad. Telegrammen Laatste berichten. SENSATIONEEL VOORVAL BIJ PASSEN-CONTROLE. MILLIONNAIR DOODGEVALLEN, Zeetijdingen van Hovember 1930. Opgave van noordhollaiidseh liandbouwerediet Hi.V 0 BRIEFWEGERS, VL0E1BLADEN, PRULLENBAKKEN, SCHRIJF MAPPEN (linnen en leer), VULPEN- STANDAARDS, VLOEIDRUKKERS INKTSTELLEN, enz. P A Y G L O P. dervinden, vooral ter plaatse waar pakhui zen en magazijnen staan, en zich ook bewust te zijn dat in net stadje Couvorden, de vele ratten, welke daar verblijf houden, groote schade veroorzaken. DE LANDBOUW EN DE SOCIALE LASTEN. Het Koninklijk Nederlandsch Landbouw- Comité heeft onder dagteekening van 19 No vember den minister van arbeid, handel en nijverheid een uitvoerige brief gezonden, waarin voor de landbouwers ontheffing van 4e sociale lasten wordt gevraagd. NIET VERDRONKEN. In aansluiting op het bericht van Woens dag betreffende de vermissing van den 18- jarigen J. Wydema te Amsterdam, aan boord van het in de Roer liggende motorschip Neerlandia, waarvan de mogelijkheid niet was uitgesloten, dat hem een ongeluk was overkomen, kan thans worden gemeld, dat deze jongen Donderdag te Venlo is garres- teerd, waarna hij werd teruggebracht naar het gesticht te Hoenderloo waar hij destijds was verpleegd. BESCHULDIGING TEGEN EEN GEMEENTEVELDWACHTER. In de geheime zitting van den gemeente raad van Weesperkarspel werden door een der raadsleden ernstige beschuldigingen uitgebracht tegen de wijze waarop soms door den gemeenteveldwachter P. v. d. B. zou worden opgetreden. Uit de mededeelingen •van dit raadslid bleek o.a. het volgende: Onlangs deed zich op het Wees per Zand- .pad een auto-ongeval voor, dat, zooals steeds het geval is, zeer spoedig in de om geving bekend was. Ook de automobielher steller A. M. kwam spoedig ter plaatse en verzocht den eigenaar van den auto, of hij den wagen naar zijn werkplaats mocht bren gen en aldaar repareeren. De bovengenoem de gemeenteveldwachter voegde toen den automobielhersteller toe, dat dit voor hem geen werk was. De veldwachter zou wel zor gen, dat er andere hulp kwam en tegelijker tijd gaf hij zijn zoon opdracht, een garage houder te Diemen te gaan waarschuwen In derdaad reed de zoon van v. d. B. even later per autobus naar Diemen; de kraanwagen van bedoelde firma kwam hier ter plaatse om den auto weg te halen. Hierover was de automobielhersteller A. M., die in de onmiddellijke nabijheid van het ongeval woont, ten zeerste ontstemd en hij sprak er het raadslid over aan, dat thans de ze aangelegenheid ter sprake bracht. Volgens den interpellant zou de veldwachter aldus zijn opgetreden, om de premie machtig te worden, welke de exploitant van den kraan- wagen te Diemen, voor het aanbrengen van ongevallen, steeds beschikbaar stelt. Burgemeester Bletz zegde toe, deze zaak te zullen onderzoeken. Van verschillende andere zijden vernam de Tel. nog, dat de bovenbedoelde exploitant van een kraanwagen te Diemen inderdaad premiegeld betaalt aan dengene, die het eerst melding maakt van een auto-ongeval, dat de hulp van een kraanwagen noodig maakt. De premies varieeren van 2 50 tot 5. VERKEERSONGEVALLEN Drie fiesters aangereden; iên doode. Gistermorgen is een autobus van de Rot- terdamsche Tramweg Mij., vermoedelijk ten gevolge van de gladheid, geslipt en tegen drie voor den wagen uitrijdende fietsers op gereden, die allen kwamen te vallen De 14- jarige J. Steketee van den Breede Hilledijk te Rotterdam, die zijn 13-jarig broertje op de bagagedrager had, liep eenige onbeduiden de schrammen op, maar zijn broer kreeg een schedelbasisfractuur en inwendige kneuzin- ?;en, tengevolge waarvan hij spoedig is over- eden. De 19-jarige Van der Velde, een van de andere fietsers, liep eenige lichte ontvel lingen op. Auto te water; één doode. Gisteravond om elf uur is de auto van den heer E. van Dam, wonende te Aduard, aan de Noorderhaven te Groningen door onbekende oorzaak in het water gereden. In den auto waren gezeten de heer E. v. Dam, die chauffeurde, mej B. Smit, eveneens wo nende te Aduard en de sergeant der infante rie Wormeester. Deze laatste had, daar hij aan de Noorderhaven woonde, even vóór het ongeluk plaats greep, den auto verlaten. De auto vervolgde zijn weg naar Aduard, reed ongeveer 100 meter verder, toen de chauffeur door een verkeerde manoeuvre te water reed. Het is den velen omstand-rs ge lukt mej. Smit te redden. Zij werd bewuste loos opgehaald. Na ongeveer een kwartier is men er door toepassing van kunstmatige ademhaling in geslaagd de levensgeesten weer op te wekken. Hoewel brandweer en politie spoedig ter plaatse waren, heeft het geruimen tijd ge duurd alvorens de heer v. Dam uit den auto kon worden bevrijd. De inmiddels ontboden geneesheer kon evenwel slechts den dood constateeren. De auto is in den loop van den nacht met een kraanwagen op den wal gebracht. UIT DE STROOCARTON-INDUSTRIE. Plannen tot stopzetting Met betrekking tot een eventueele stopzet ting der Veenkoloniale stroocartonfabrieken verneemt het Hbl. nader, dat er een stroo ming is onder de fabrikanten, ongeveer f particuliere en 9 coöperatieve, om daartoe over te gaan. Binnenkort, zoo ligt in het voornemen, zal daarover vergaderd worden Een definitief besluit tot stopzetting is echter nog niet gevallen. J. J. G. BARON VAN VOORST TOT VOORST. Er is ook gisteren in den toestand van lui- tenant-generaal van Voorst tot Voorst oud voorzitter der Eerste Kamer, geen wijziging gekomen De patiënt is uiterst zwak; de toe stand is hoogst ernstig* EGMOND-BINNEN. Kiesvereeniging Woensdagavond hield de kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" haar jaarvergade ring. Slechts weinig leden waren aanwezig. Na de opening werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Het verslag van den penning meester wees op een batig slot van 130.02. Voor de groslijst van candidaten voor de Provinciale Staten werden geen namen opge geven, terwijl als leden voor de adviescom missie zullen opgegeven worden de heeren W. J. Apeldoorn en Th. W. Straathof. De 7 leden van het aftredende bestuur werden herkozen. Als plaatsvervangers wer den daaraan toegevoegd de heer N. Koning, N. Bommer en j. Bak. Als voorzitter werd herkozen de heer W. J. Apeldoorn. Daar de secretaris tot bestuurslid van de Rijkskieskringorganisatie Helder en van den Statenkieskring Zaandam is gekozen, kan deze geen afgevaardigde meer zijn. In zijn plaats werden aangewezen de heeren Apel doorn en Straathof. Met het oog op de verkiezingen voor Prov. Staten en gemeenteraad werd ieder aange spoord lid van de Kiesvereeniging te worden, en wel vóór 31 Dec. a.s. Het aantal leden be draagt thans 272. De contributie werd be paald op 25 cent. Bij de rondvraag drong de heer Beukers aan op betere gelegenheid voor het stemmen over de groslijst. Het bestuur zal trachten hierin te voorzien. Hierna dankte de voorzitter voor het ver trouwen, dat de leden in het bestuur en hem stelden en hoopte, dat het geheele bestuur deze periode van 4 jaar weer zal meemaken, waarna hij de vergadering op de gebruike lijke wijze sloot. I ZESTIGJARIGE ECHTVEREENIGING. Het vieren van een diamanten bruiloft is zeker wel een groote zeldzaamheid. De heer en mevrouw J. Gelder—de Goede hebben te midden van hunne kinderen gister hun 60-jarig huwelijk mogen herdenken. Jammer genoeg is mevr. Gelder sinds een paar weken ongesteld, wel niet heel erg, maar toch nog zóó, dat zij zelf en hare familie het gister beter vonden dat zij het bed niet verliet. Dat belette evenwel niet, dat zij in groote opgewektheid meeleefde en met begrijpelijke belangstelling kennis nam van de vele tele grafische en schriftelijke gelukwenschen. Het eerste geluktelegram kwam van den zoon, die sinds een 20-tal jaren in Amerika woont. Hij was de eenige van de in leven zijnde kinde ren, die op het feest van de ouders ont brak. Van de tien kinderen, uit het huwelijk ge boren, zijn er nog negen in leven, zes zoons en drie dochters, allen wonend in verschil lende plaatsen. Een te Den Haag wonende zoon van de overleden dochter vertegen woordigde gister zijn ouders op het familie feest. De heer Gelder is een nog zeer krasse man van ruim 87 jaar, uit de Schermer, die sinds 17 jaar hier ter stede woont. Hoe kras hij nog is, bewijst wel, dat nog niet zoo heel lang geleden een schoonzoon getuigde het loopen tegen vader niet te kunnen volhouden. Mevr Gelder is een minder krachtige figuur, zij was meermalen ziek, maar mocht toch steeds na niet te langen tijd weer op knappen. Zij is geboortig uit Starnmeer en volgde bij haai huwelijk haar echtvriend naar de Schermer. Haar 82 jaren vallen haar nog niet zwaar. Zooals begrijpelijk is, heeft het echtpaar Gelder gister van allen kant gelukwenschen ontvangen. Des avonds bracht het muziekge zelschap St. Caecilia een serenade. Wij wenschen de jubilarissen nog menig jaar SHERLOCK HOLMES. Wegens ongesteldheid van den heer Ver kade gaat de voorstelling in het Gulden Vlies hedenavond niet door. ZOlüifi as. Het spreekt van zelf, dat we met belang stelling het artikel „De ontwikkeling van hei voetbalspel na den oorlog" van de hand van Bram Elte gelezen hebben. Hij geeft een overzicht van de groote ontwikkeling van dit spel na 1918 en we vinden er heel wat ware opmerkingen in. De redactie schreef er een na-woord onder. Verder vinden we in dit nummer nog het groote vervolgver haal van Leo Lauer, dat zich in de boksers- wereld afspeelt en dat nog altijd interessant is en blijft. Buitengewoon groot is het aantal kiekjes deze week. Als we een greep doen, dan noe men we diverse voetbalkiekjes (meer dan een dozijn), foto's van auto's, paarden, jagers en natuurlijk van onze filmsterren. Tenslotte wijzen we nog op eenige kiekjes van de win tersport en enkele van het stadion, waarin in 1932 de 10e Olympiade wordt gehouden. Sport en Beeld ziet er dus ook deze week weer fraai verzorgd uit! Vooreerst natuurlijk de wekelijksclie over zichten en de „voorspellingen" voor Zondag a.s. Bram Elte vervolgt zijn losse schetsen, waarin hij o.m. het geval-Braine behandelt Siem Bak heeft weer een Alkmaarsche brief geschreven van AlcmariaVios. Dirvé spat- tert voor de zooveelste keer een inktspat neer en schrijft over iets, waarmee we het niet eens zijn. En tens'otte heeft Herman Elfring weer Rommelkruiidt verzameld, in dewelke hij o.m. ons Sportterrein eventjes aanstipt. Verder de gewone rubrieken der vereeni- gingen. We zouden de verzorgers hiervan aanraden, om een beetje zorg te besteden aan de copy, want 't is wel eens „zoo, zoo". Gedeeltelijk pecorrigeeru. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 21 Nov. De avond vergadering der Tweede Kamer is uitslui tend gewijd geweest aan de sociale verzeke ring. Zeel vele sprekers, die op verschillen de hervormingen aandrongen, voerden het woord. Dicht bij middernacht kwam de mi nister aan het woord. Spr stond in het bij zonder stil bij de herziening der invalidi- teits- en ouderdomsverzekering, welke 1 Januari 1932 haar beslag moet krijgen De hoogere kosten zijn te dekken door ver andering van de premie in verband met de wijziging der loonklassen, verder door mee vallers in het inval iditeitsfonds, door een hoogere rijksbijdrage en door een juistere financiering der rijksbijdrage. Het wachten daarmee was een gevolg van het uitblijven der balans van het invaliditeitsfonds. Wat de ziekteverzekering betreft, wil de minister den loop van de zaken nog eerst afwach ten. Onvolwaardige bedrijfsverenigingen, die niet binnen drie jaar zich aangepast hebben, zullen niet erkend worden. Aan de bestaande regeling vóór losse arbeiders wil de minister thans niet ver anderen. Wat de ouderdomsverzekering aangaat, wil de minister den nood van den 65-jarigen van thans lenigen, hij wil voor komen, dat een dergelijke groep noodlij denden weer ontstaat en de uitkeering ver- hoogen. Ook wil hij de vrijwillige verzeke ring aanmoedigen met staatshulp. De unificatie der sociale verzekering acht de minister onmogelijk. Daarom wenschte hij reorganisatie. Heden voortzetting der vergadering. Op de agenda worden geplaatst de be grooting van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen met de motie-Lingbeek aangaande de onderwijzers-kloosterlingen. Voortgezet wordt de behandeling van de Arbeidsbegroo- ting. De heer van der Tempel merkt op dat men thans midden in de crisis zit met een onvol doende werkeloosheidsvoorziening omdat de ze niet wettelijk is verzekerd. Spr. dringt op spoed te dezer aanzien aan en dient een mo tie in, de regeering uitnoodigend een spoedige regeling te bevorderen De heer Kuiper betoogt, dat de regeling der werkeloosheidsverzekering gereed dient te zijn, als invoering daarvan straks econo misch mogelijk is. De heer Schouten meent, dat een wette lijke rekening kan worden voorbereid. In afwachting van het rapport van de staats commissie zou de uitkeering tijdelijk kun nen worden verleend door verhooging der rijksbijdragen. De heer Joekes merkt op, dat een goede werkeloosheidsverzekering verder over heidssteun overbodig maakt. De heer Wijnkoop zegt, dat de commu nisten met eigen voorstellen zullen komen. Minister Verschuur meent ook, dat de crisis geen argument mag zijn tegen voor bereiding van een wettelijke regeling. De regeering zal er zoo spoedig mogelijk mee beginnen. Spr. gaat accoord met de ver lenging van de uitkeeringsduur. De heer v. d. Tempel trok zijn motie in. Bij de afdeeling Handel en Nijverheid bepleit mej. Kats instelling van een cen trale Kamer van Koophandel in de Bin nenscheepvaart. TER BESCHIKKING VAN DE JUSTITIE. De directeur der Handels- en Landbouw- bank, J. W. M., die zich als verdacht van ver duistering in politiebewaring bevond, is he den ter beschikking van de justitie gesteld, sie behandelde in hare zitting van hedenmor- Mr. Thorbecke. Na voorgeleid te zijn voor den rechter-com- missans, mr. Thorbecke, die hem aan een langdurig verhoor onderwierp, is de directeur van de Handels- en Landbouwbank J. W. M. hedenmiddag in het Huis van Bewaring in gesloten. TOT 5 JAAR GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. De rechtbank te Winschoten heeft heden de gedetineerde fabrieksarbeiders L. en K. Kuiper uit Nieuwe Pekela die in den nacht van 2 op 3 Augustus 1.1. den Rijksveldwach ter E. Übels te Alteveer, thans te Echten, zwaar lichamelijk hebben mishandeld, we gens poging tot doodslag ieder tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De eisch van het O.M. was zes jaar gevangenisstraf. De verdediger van beide verdachten was Mr. Levie uit Groningen. VIJFTIEN GRADEN VORST IN OOST-PRUISSEN. De koude in Oost-Pruissen, die haar in trede heeft gedaan bij den eersten sneeuw val in het begin van deze week. is gisteren plotseling zeer hevig geworden De meteoro logische dienst te Koningsberg deelt mede, dat in den afgeloopen nacht de laagste tem peratuur 15.4 graden onder nul heeft be dragen. DE TOCHT VAÏTDE DO X NAAR SANTANDER Nadere bijzonderheden. Uit Santander worden nadere bijzonderhe den gemeld, over de vlucht van de Do X van Bordeau naar Santander. De vliegboot was tengevolge van het ongunstige weer twee dagen langer in Bordeau opgehouden. Hoe wel ook op den dag van het vertrek uit Bor deau de weerberichten niet zeer gunstig wa ren, meende de commandant Christiansen den tocht te kunnen wagen. Bij het vertrek uit Bordeau had de Do X elf passagiers aan boord en er was een groote hoeveelheid ben zine, o.l. 16.000 liter ingenomen om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn. Te ruim 10 uur des morgens startte Do X en zette koers naar den Atlantischen oceaan. De Do X werd op het eerste gedeelte van de vlucht naar La Coruna, dat het eind doel was, doch niet werd bereikt, vergezeld door twee watervliegtuigen Op een noogte van ruim 200 M. vloog de Do X langs net strand. Er moest tegen een vrij sterken wind worden gevlogen, die later op den dag nog in hevigheid toenam. Te ruim 12 uur vloog de Do X over Bayonne. waar de uitloopers van de Pyreneeën in zicht kwamen. Van hier af werd koers gezet naar het Westen en werd de tegenwind sterker. Het weer was veel slechter geworden en de zee woest Naar bij aankomst in Santander werd medegedeeld lag de Do X ondanks den hevigen wind rus tig in de lucht. Tengevolge van den hevigen tegenwind kan echter geen groote snelheid worden ontwikkeld. Te ruim één uur 's middags kwam San tander in zich. Commandant Christiansen achtte het, in verband met de weersomstan digheden en met het feit dat La Coruna niet meer voor het invallen van de duisternis zou kunnen worden bereikt, gewenscht te San tander een tusschenlanding te maken. De Do X vloog eenmaal over de stad en streek toen op zee neer. Ondanks den hevigen golfslag slaagde de daling volkomen. Een sensationeel voorval heeft zich in den afgeloopen nacht voorgedaan aan het Duitsch-Fransche grensstation Kehl. Toen de trein ParijsPraag aan het station stop te en de passencontrole plaats vond, werd een man uit den trein naar het passenbu- reau geleid, die in het bezit van geen der benoodigde papieren was. Toen men hem hieromtrent eenige vragen wilde stellen, trok de vreemdeling plotseling uit den mouw van zijn jas een revolver, en richtte deze op den controleur. Slechts aan het optreden van een Duitsche gendarme was het te dénken, dat de beambte niet geraakt werd. Op het mo ment, dat de man schoot, greep de gendar me zijn hand met het gevolg dat de kogel in de borst van den aanvaller - zelf drong en hem levensgevaarlijk verwondde. Voor zoover kon worden nagegaan, was de man een Oostenrijker van nationaliteit, LeopolQ Lemp, wien de bodem van Frankrijk 'e heet was geworden, nadat hij te Rouaan eenige inbraken had gepleegd. De millionnair Reginald Murray is giste ren van de vier en twintigste verdieping van een nog niet geheel voltooid gebouw op den hoek van de Fifth Avenue en de 42e Straat, naar beneden gevallen en was na tuurlijk op slag dood. Er is geen enkele re den om aan te nemen, dat Murray zelf moord heeft willen plegen en de omstandig heden wijzen integendeel op een ongeval, dat hem moet zijn overkomen. VOORBEREIDENDE ONTWAPE NINGSCOMMISSIE. Voorstel van Lord Cecil. De voorbereidende ontwapeningscommis sie behandeld in hare zitting van hedenmor gen het algemeene beginsel van beperking en vermindering der militaire begroeting» Engelsche gedelegeerden, lord Robertr deed een nauwkeurig geformuleerd vJ^1' tot beperking der jaarlijksche uitvav^^ land-, zee- en luchtstrijdkrachten De %fVan uitgaven zouden volgens dit voorstel paald maximaal bedrag niet mogen schrijden. De Amerikaansche gedewlVer' Gibson verklaarde zich tegen het vnL van lord Cecil, doch verklaarde tev™?^ 1 de Ver. Staten zich niet zouden verzetten gen invoering van deze methode in de Je" re landen. De gedetailleerde bijzonderlw van de beperking der militaire begrootin» zouden door een commissie van deskum?' gen voor de begrootingen zorgvuldig orJw zocht moeten worden. raer* Graaf Bernstoff verklaarde, dat Duit.vh. land tegen het opnemen van een dergehiv bepaling in de ontwapeningsconventie 1 zijn, aangezien het de directe beperking van alle strijdkrachten en van alle soorten otvT logsmateriaal tengevolge zou hebben De afgevaardigde van Joegoslavië Marko. witsch vestigde de aandacht der commissil op bepaalde practische moeilijkheden. Joego! slavië zou een zekere vrijheid moeten behou den om de totaal-bedragen der militaire be! grootingen naar eigen wil te verdeelen over de verschillende wapen-categorieën. Markowitsch werd door den Franschen gedelegeerde Massigli en den Belg Bour- quin gesteund, die eveneens een zekere elas ticiteit van de desbetreffende bepaling der ontwapeningsconventie noodzakelijk achtten Lord Cecil stemde er tenslotte in toe, dat aan dezen eisch in zijn voorstel tegemoet zou worden gekomen, doch slechts onder het voorbehoud dat daardoor de daadwerkelijke beperking der bewapening niet in gevaar zal worden gebracht. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Enggano (uitr.) 19 Nov. v. Genua. Koningin der Nederlanden (thuisr.) 20 Nov. v. Colombo. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij, Achilles 20 Nov. v. Argostolion te Algiers. Ceres 20 Nov. v. Amsterdam n. Rotterdam. Eos 20 Nov. v. Amsterdam n. Rotterdam. Ilos 20 Nov. v. Triës te Fiume. Mars 20 Nov. v. Amsterdam n. Rotterdam. Orpheus 20 Nov. v. Danzig te Stettin. Ulysses 20 Nov. v. Amsterdam n. Bremen. Zeus 20 Nov. v. Gibraltar n Amst. Amazone 19 Nov. v. Castellon n Rotterdam. Aurora 19 Nov. v. Tarragona te Malaga. Bodegraven (uitr.) 19 Nov. te Valparaiso. Ganymedes (thuisr.) 18 Nov. v. P. Barrios, Hercules 19 Nov. v. Stamboul n. Nea Mou- dania. Ilos 19 Nov. v. Triëst n. Fiume. Nero 19 Nov. v. Vigo n. Amsterdam. Trojanus 19 Nov. v. Sanchez n. Havre. Venus 19 Nov. v. Algiers n. Palermo. (Omvangen per draadlooze teleloon) STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank i Ned Ind. Handelsbank t Franscbe Banken (3). D. Reicbsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Perkels Patent Calvé Delft Cert .«at Centrale Suiker Holi Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda a Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedscbe Lucifers t CULTUUR MAATSCH. H. VA .a«i Java Cultuur a i a a Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo a a a MIJNBOUW Alg Ezplor. Mij. .aas Boeton Rediaog Lebong PETROLEUM Dordtscbe Petr. a Kon Petr Per lak a a a RUBBERS. Amsterd Rubber a Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc. Rubber a t SCHEEPVAARTEN. Holt. Amerika lijn Holl Amerika Gem Eig. Scheepvaart Unie Kon Ned Stoomboot Niev Goudnaao a a a TABAKKEN. Oostkust a a a Oude Deli Senembab Deli Bata via AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific «as. Wabash kExdmdeud tExclaim. Koers van heden te PROl.f Vorige pl.m pl.m. pl.m. koers pl.m 1.30 1.45 2.— 2.16 101i»/lt - 146% 147 - 159 120% 438 - 217U/M 218 66i/, 66 61 61 - 102»/. 109 100 100 100 44 75% 209% 205 2041/2 6 206-7 207.8 218 ^14-5 214-/ 21/-8 54% 53 77?, 77J-5 '4% 6'Vs 644" ö4*/g 20% 20 208-8 20 i-Vk OVé 147% 147 245 384 387 386-90 388-90 390-2 305 305 110% 86.10 29% 33 107 1Ü5 ®2% 82 66% 2/9% 297% 290 289 91J 29 |-3i 119'/, 115 601/, 113-J ol 11 -% 115 J 113% 63 91 69% 67 3% 3% 3% 18% 18 16 161/, - 116% 136%-* 5 48% 62'/, 62 61 61% 266i 67 266.7 301'/, 271% 302 301% 271 268 30'/, 31 8V2-V4 68 1877, 19% m 20 19% 19% I9i-l/i ko-rs 13/8 pCt. heden iy4 P^t. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Brussel (Belgal Bazel Weenen p. Sch 100II! Kopenhagen Stockholm Osio NIÉT OFFICIEEL. New-York Italië I Vorige koers I2.o7'/is 59.247, 9./6V, 34.671/, 48.19 35.02 66.50 66.75 66.50 2.48 s/g 13.02 Koers op heden 3 ||UI Iz.-Ti-s 59.23-/, 9.761/i 34.60 48.18 35.00 66.50 66.72% I 66.50 2.48'J/j, 13.01

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10